Reklama

čtvrtek 4. dubna 2019

Kosovská válka po 20 letech: Jak Británie a Amerika podporovaly džihádisty během celého konfliktu


Bojovníci kosovsko-albánské UČK s useknutou srbskou hlavou
Kit Klarenberg
4. 4. 2019  GlobalResearch, překlad Messin
Dne 24. března 1999 zahájilo NATO 78 denní bombardovací kampaň proti tehdejší republice Jugoslávii. Skutečný příběh kořenů a dědictví konfliktů, který je stále vítán západním hlavním proudem jako úspěšná „humanitární intervence“, je mnohem temnější a poukazuje na rozsáhlou spolupráci mezi Londýnem, Washingtonem a extremistickými islamistickými silami.

Oficiální příběh kosovské války uvádí, že srbský vůdce Slobodan Miloševič, prezident Jugoslávie, měl v úmyslu vytvořit „velké Srbsko“ prostřednictvím anexe Kosova a „etnické čistky“ albánské a muslimské populace. Genocidní teror a násilí proti civilistům dosáhlo takového rozsahu, že NATO nemělo jinou možnost, než vojensky zasáhnout, aby zabránilo vyhlazení stovek tisíc lidí.

Tento strhující příběh se však zanedlouho poté úplně rozplynul. Za prvé je stále více zřejmé, že většina krutostí spáchaných v Kosovu se odehrála po zahájení kampaně NATO a určitě nebyly omezeny na jugoslávské nebo srbské síly.

Německý reportér Franz Josef Hutsch, bývalý armádní velitel, který v letech 1998-1999 strávil několik měsíců s Kosovskou osvobozeneckou armádou (KLA-UČK) dosvědčil v procesu s Miloševičem, že teroristická skupina úmyslně a důsledně provokovala srbské síly k nadměrnému tlaku a byla odpovědná za většinu čistek etnických Albánců v regionu. Stejně tak Paul Watson z LA Times, jeden z mála amerických novinářů přímo na zemi během bombardování, ve svých článcích před i po konfliktu opakovaně uvedl, že nikdy neviděl násilí namířené proti albánským civilistům ze strany Srbů.

Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii, orgán OSN zřízený k trestnímu stíhání závažných trestných činů spáchaných během jugoslávských válek a jejich pachatelů, nakonec dospěl k závěru, že se jugoslávští vojáci pokoušeli odstranit, spíše než vyhladit albánské obyvatelstvo, a Miloševič, který zemřel ve vězení OSN v roce 2006 – by byl posmrtně zproštěn všech obvinění.
Jedním z aspektů příběhu, který byl zkoumán jen zřídka, je však tajná dohoda mezi KLA-UČK, al-Kajdou a příslušnými vojenskými a zpravodajskými aparáty USA a Spojeného království v letech předcházejících konfliktu. Intriky byly hluboké, koherentní a dlouho trvající, což naznačuje, že západní mocnosti vědomě a odhodlaně razily cíl odtrhnout Kosovo od Srbska a dokončit svou pokračující destrukci Jugoslávie – a v klidu přitom používaly extremistické a fundamentalistické islamistické živly jako „pozemní jednotky“ v tomto procesu.


Vražedná pole


KLA-UČK se skládala z etnických Albánců, kteří se zavázali k zajištění nejen nezávislého Kosova, nýbrž i „Velké Albánie“ – iredentistické federace, která překlenuje území Srbska, Černé Hory, Řecka a Makedonie – prostřednictvím povstaleckého násilí. Přesné datum založení KLA-UČK je věcí debaty – někteří tvrdí, že se to táhne už od roku 1989, kdy Slobodan Miloševič zrušil kosovskou autonomii a vrátil oblast k jejímu stavu v roce 1945 – ale násilná kampaň skupiny začala v únoru 1996, když podnikla sérii útoků proti policejním stanicím a vládním představitelům Jugoslávie a bombové útoky proti srbským uprchlickým táborům vytvořených v důsledku brutálních občanských válek v Chorvatsku a Bosně.

Jak poznamenal německý politolog Matthias Kuntzel, Bundesnachrichtendienst (BND) – německá zahraniční zpravodajská služba – byla nápomocná při počátečním náboru, výcviku a vyzbrojování bojovníků KLA-UČK s cílem rozšířit německý vliv na Balkáně. Některé zdroje naznačují, že měl Berlín zálusk na nesmírné bohatství Kosova – důlní komplex Stari Trg (důlní komplex Trepča - pozn.red.NR), označovaný novinářem Chrisem Hedgesem jako „nejcennější kus“ v regionu, bohatém na zdroje uhlí, olova, zinku, kadmia, zlata a stříbra, v té době v hodnotě nejméně 5 miliard dolarů. Je temnou skutečností, že po invazi Osy z roku 1941 důl poskytl velký objem materiálu pro baterie do nacistických ponorek.

V každém případě, po počáteční explozi krutostí KLA-UČK, byly podobné údery prováděny přerušovaně každých několik měsíců, což vedlo americké ministerstvo zahraničí k tomu, že začátkem roku 1998 skupinu klasifikovalo jako teroristickou organizaci. Jeho oficiální analýza zjistila, že byla KLA-UČK financována obchodem s drogami, organizovaným zločinem a různými vládami – zejména Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie – a bohatými jednotlivci z Blízkého východu, včetně Usámy bin Ládina. Náčelník al-Kajdy v roce 1994 založil v Albánii operační základnu, čímž urychlil neustálý příliv džihádistů z více než půl tuctu zemí na Blízkém východě do Kosova. Jedna jednotka KLA byla dokonce vedena bratrem Aymana al-Zawahiriho, spoluzakladatele al-Kajdy a zástupcem bin Ládina.

Provokace u obce Račak -  padlí bojovníci UČK byli západními médii a americkými diplomaty
označeni za nevinné oběti "srbského teroru". Cesta k bombardování Jugoslávie byla otevřena.


Navzdory oficiálnímu ustanovení Washingtonu a prošlé rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 1160, která zakazovala „vnější podporu teroristické činnosti v Kosovu, včetně financování, zbraní a výcviku“, CIA a speciální americké jednotky tajně vyzbrojovaly a školily operátory KLA-UČK v Albánii po celý rok, předtím než je vyslali zpátky do Kosova, aby vraždili srbské politiky a policisty, a obtěžovali a zastrašovali kosovské Albánce nedostatečně nadšené kosovskou nezávislostí. Toto úsilí KLA-UČK významně posílilo – do konce roku 1998 její bojovnici čítali přes 30.000 členů a skupina měla přímou kontrolu nad několika oblastmi Kosova.

James Bissett, bývalý kanadský velvyslanec v Jugoslávii a Albánii v roce 2001 odhalil, že smyslem této strategie bylo doslova rozdmychat a vystupňovat napětí s cílem vytvořit záminku pro západní intervenci:

„Doufalo se, že s Kosovem v plamenech by NATO mohlo zasáhnout a svrhnout Miločeviče… ale co je důležitější, poskytnout stárnoucí a stále více irelevantní organizaci důvod pro její další existenci,“ vysvětlil.
Až skoro dojemný je vztah mezi státní tajemnicí vlády USA a vůdcem teroristické UČK
Tento cíl byl vůdci KLA-UČK dobře pochopen, v dokumentu BBC z roku 2000 Morální boj: NATO ve válce, Hašim Tači, klíčová postava skupiny a později zvolený v dubnu 2016 prezidentem Kosova, říká, že útoky KLA-UČK byly konkrétně prováděny proti srbským činitelům za účelem „odplaty proti civilistům.“

„Čím více civilistů bylo zabito, tím se zvětšily šance na mezinárodní zásah a KLA-UČK to pochopitelně pochopila. Byl tu tenhle zahraniční diplomat, který mi jednou řekl: „podívej, pokud nepřekročíš kvótu pěti tisíc mrtvých, nikdy nebudeš mít v Kosovu nikoho, kdo by tu byl trvale přítomen za zahraniční diplomacii,“ Dug Gorani, kosovsko-albánský vyjednavač, nezávislý na KLA-UČK, popsal stejný plán.

Americká agentura pro obranné zpravodajství také získala podporu britské zahraniční špionážní agentury MI6 , aby s podporou speciálních jednotek (SAS) a soukromých bezpečnostních společností vyzbrojila a vycvičila KLA-UČK. SAS se také intenzivně podílela na plánování a realizaci bombardovací kampaně NATO – pod záštitou operace Picnic byli členové jednotek speciálních sil vysazeni do Kosova v časných ranních hodinách 21. března 1999 s cílem skrytě identifikovat umístění srbských vojenských jednotek, techniky a zásobovacích tras a potenciálních invazních tras pro pozemní síly NATO – jim v jejich misi pomáhali operativci KLA-UČK.

Jakmile začala vojenská akce, mohly KLA-UČK a SAS vyvolat většinu vojenských aliančních úderů proti vojenským i civilním cílům, ale navzdory tomuto intimnímu dlouholetému vztahu ministři britské vlády pokaždé a všude vehementně popírali, že by KLA-UČK měla jejich podporu.

„Uvedeným cílem Kosovské osvobozenecké armády je… vytvořit Velkou Albánii. Ne mezinárodní mapě neexistuje o nic víc místo pro Velkou Albánii, než pro Velké Srbsko, či Velké Chorvatsko. Jak jsem zdůraznil ve svém prohlášení, cílem naší politiky je zajistit, aby demokraticky zvoleným politikům Kosova a nikoliv ozbrojencům, byla ponechána kontrola nad Kosovem,“ uvedl v rozhovoru v roce 1998 ministr zahraničí Robert Cook.

Dokonce i tehdejší premiér Tony Blair tento návrh odmítl, zatímco konflikt byl v plném proudu a vazby byly nesporné, přičemž média otevřeně odkazovala na KLA-UČK jako na „oči a uši“ NATO v Kosovu, uvedl 13. dubna 1999 :

„Náš postoj k výcviku a vyzbrojování KLA-UČK zůstává takový, jaký byl – nejsme pro to, v neposlední řadě kvůli embargu OSN, které je v platnosti. Nemáme v plánu to změnit.“

Připomínka padlých srbských policistů a vojáků, ale i venkovských civilistů,
kteří bránili celistvost své země proti UČK a NATO - "1998-199 - hrdinové  otčiny"

Export teroru

Jakmile začalo bombardování, Albánci a muslimové začali volně cestovat do Kosova, aby se připojili k pozemnímu boji – jejich průchod byl povolen, ne-li přímo usnadněn Londýnem. Tento fenomén je znakem mnoha „občanských válek“ na Blízkém východě i jinde – například během sovětské války v Afghánistánu byli bojovníci mudžáhidé cvičení v různých táborech v Británii, často Afghánci již žijící ve Velké Británii. Rahmatullah Safi, bývalý vyšší důstojník Afghánské královské armády vyškolil více než 8.000 povstalců a žil ve Velké Británii až do 90. let, kdy ho OSN označila za klíčového zástupce Talibánu v Evropě.

Podobně se několik libyjských povstaleckých bojovníků podílelo na násilném svržení Muammara Kaddáfího – včetně manchesterského bombového atentátníka Salmana Abediho a jeho otce – z nichž mnozí podléhali „kontrolním příkazům“ omezujícím jejich pohyb a vyžadujícím, aby zůstali na registrované adrese až 16 hodin denně a omezující jejich přístup ke komunikačním zdrojům. Těmto osobám následně nabídly britské úřady v roce 2011 „otevřené dveře“ do bojů v Tripolisu.

Kromě toho byli do Kosova na příkaz Washingtonu a Londýna přesměrováni i mudžáhidé z jiných částí bývalé Jugoslávie, zejména z Bosny, kde v letech 1992-1995 bojovalo na straně bosensko-muslimské armády až 3.000 povstalců. Je zajímavé, že s nimi přišel britský vojenský zpravodajský specialista James Le Mesurier – který pak zastával hlavní rozvědnou roli, které se ujal v hlavním kosovském městě Priština ihned po začátku bombardování. Předtím, než v roce 2013 založí v Turecku kontroverzní skupinu Bílé přilby, bude pracovat pro řadu bezpečnostních společností.

Al-Kajda údajně nebyla jedinou teroristickou skupinou, se kterou se MI6 v Kosovu setkávala. Bývalý prokurátor amerického ministerstva spravedlnosti a důstojník armádní tajné služby John Loftus prohlásil v návaznosti na bombové útoky v londýnském metru z roku 2005, že MI6 rekrutovala tři vyšší mudžáhidy z organizace al-Muhajiroun – Bakri Mohammed, Abu Hamza a Haroona Rashida Aswat – v roce 1996 ovlivňovali teroristické aktivity na Balkáně. Toto údajné spojení je obzvláště pozoruhodné u Aswata, který byl hlavní osobou vyšetřování sítě, která zřejmě usnadnila bombové útoky v Londýně 7/7 – v listopadu 2004 se sešel s údajným vůdcem útoku Mohammedem Sidique Khanem a komplicem Shehzadem Tanweerem v Pákistánu a odešel z Británie do Indie pouhých pár hodin před útoky. Názory, že během tohoto období zůstal informátorem britské tajné služby, pokud ne agentem, nebyly nikdy uspokojivě vyřešeny.

Další jedinec vycvičený v kosovských táborech byl Omar Khan Sharif, muslim z Anglie, který se v roce 2003 pokusil provést sebevražedný atentát v baru v Tel Avivu v Izraeli. Na poslední chvíli dostal zřejmě strach a po krátkém boji vyrazil z baru pryč, zatímco jeho komplic, Londýňan Hasif Hanif, zabil sebe, dva hudebníky a servírku. Šarifovo rozkládající se tělo bylo později nalezeno na nedaleké pláži. Podrobnosti jeho posledních hodin zůstávají po 16 letech záhadou – ačkoliv bylo jasné, že se účastnil po londýnských atentátech 7/7 schůzek s organizací al-Muhajiroun v Británii, byl obdivovatelem Abu Hamzy a v roce 2001 se setkal se Sidique Khanem.

Co je však jasné, je skrytá západní podpora KLA-UČK a dalších fundamentalistických živlů, která vydržela dlouho poté, co v červnu 1999 skončilo bombardování NATO. Jakmile v roce 2000 padl Miloševič a smrt Jugoslávie byla dokončena, skupina pouze rozšířila svou sféru zájmu do Makedonie a jižního Srbska k zajišťování svého projektu „Velké Albánie“ – úsilí, které mělo alespoň ze začátku podporu USA. Pozemní síly NATO a jejich zástupci stáli v pozadí, zatímco se povstalci tlačili kolem pětikilometrové „vylučovací zóny“, vyzbrojeni minomety a dalšími zbraněmi – američtí „NATO“ partneři, včetně Spojeného království moc nadšeně nevypadali.

„CIA měla povolení vést v Kosovu povstání se soukromou armádou určenou ke svržení Slobodana Miloševiče. Ten už je pryč a americké ministerstvo zahraničí se zdá být neschopné ukočírovat tu armádu zmetků,“ poznamenal v březnu 2001 velitel KFOR.

Navzdory tomu, že britská vláda nesouhlasila s novým džihádem CIA, několik velitelů skupiny bojujících pod hlavičkou Národní osvobozenecké armády (NLA) – bylo vycvičeno v táborech britských SAS v severní Albánii v letech 1998-1999. Jeden byl zodpovědný za usnadnění a řízení dodávek zbraní bojovníkům do Makedonie, zatímco další za koordinované útoky na město Tetovo na severu země. Velitel NLA Gezim Ostreni byl vyškolen SAS, aby vedl Kosovský ochranný sbor, sponzorovaný OSN, skupinu, která měla nahradit KLA-UČK.

I přes odsouzení aktivit KLA-UČK generálním tajemníkem NATO generálem Lordem Robertsonem – který je pasoval na bandu vražedných hrdlořezů, jejichž cílem je zničit demokratickou Makedonii – Washington poskytoval rozsáhlou technickou a materiální podporu NLA až do takové míry, že americké síly pomohly evakuovat 400 bojovníků skupiny z obklíčení makedonských sil. Tato podpora byla pro úspěch NLA klíčová a do srpna 2001 skupina ovládala už téměř třetinu Makedonie.

V tomto bodě USA kvůli tlaku EU a členských států NATO zrušily svou pomoc a spolu s evropskými vyjednavači dotlačili zástupce slovanských a albánských Makedonců k podpisu mírové dohody. Na oplátku za ústavní a administrativní změny určené k zajištění rovných práv pro albánské Makedonce v Makedonii povstalci přestali bojovat a odevzdali mnoho svých zbraní NATO a zároveň obdrželi amnestii od trestního stíhání. Dohoda byla podepsána 13. srpna – přibližně o tři měsíce později provedla al-Kajda nechvalně známé útoky 9/11 v New Yorku.


- - -39 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Albánci nikdy křesťany nebyli, byli poloopicemi a islám z nich udělal jenom nemyslící a agresivní opice.

   Smazat
  2. Doufám že nejseš slepej, protože jsem blbej jak daleko vidíš. Nikdo tady nechce ani muslimáky ani přehnanej vliv křesťanské církve ani komunismus. Lidi chtěj a budou chtít to co chce ruský svět, říkají "my jdeme do světa s ideou ruského světa, s ideou harmonického života všech národů na planetě zemi, sa ideou míru a vzájemně výhodné spolupráce a šestá priorita /armáda/ slouží pouze k naší obraně". A přesně toto chce 99% lidí této planety. Toto o situaci v Jugošce od začátku tvrdil Mudr. Rajko Doleček. Aktéry konfliktu genoicidy Srbů čeká obdoba Norimbereského procesu, toho se bojí, ale pravedlnosti stejně neujdou. Rudý dědeček

   Smazat
  3. Jih Albánie je katolický.

   Smazat
  4. 10:56 Ti aktéři přeci už před tribunálem pro válečný zločince stanuli! - https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/byvaly-soudce-karadzi-a-mladi-mohou-skoncit-na-svobode_512052.html

   Srbský národ jim neodpustil zavlečení do dlouhého krvavého konfliktu (o genocidu ale nešlo v žádným pádě, nikdy a nikde, snad ve starověku) a ztrátu odchod nejbližších bratrů Černohorců do NATO, a vydal je mezinárodní spravedlnosti!

   Smazat
  5. 15:14 je ukázka typické propagandy zločinné NATO.
   Srbský národ nikoho nevydal k tomu pseudosoudu v Haagu. Vydala je tam kdysi srbská kolaborantská vláda, která už dávno není u moci. Zrádce Džindžiče vlastenci zastřelili a všichni srbští generálové, kteří se živí vrátili z haagské tortury byli v Srbsku přivítáni jako hrdinové. Naposledy velitel 3. (kosovského) okruhu - gen. Lazarević. Mimořádný velitel, který UČK z Kosova vyhnal zpět do Albánie a nebýt bombardování, tak UČK už v roce 1999 neexistovala a bylo po problému.

   Smazat
  6. Oprava, ten demagog a lhář psal v 16:14

   Smazat
  7. K Anonymu z 10:43 - Albánci byli déle křesťany, nežli muslimy! A jejich část je pořád křesťanská. To lze napsat i o Bosňanech (vlastně pomuslimštěných Jugoslávcích)... Kdyby Albánci našli v sobě tu odvahu, návrat ke křesťanství by se jim vyplatil....

   Smazat
  8. 22:30 Není to fuk? I kdyby to byla jen část Albánců, co měli aspoň rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly. Ostatní populace východní Evropy vykazuje znaky masivní degenerace. To budeme muset využít a poslat tyhle divoké kmeny proti sobě, aby se vyničili navzájem. Potenciál vzájemné nenávisti k tomu naštěstí maj. Jejich stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou a území se připraví pro nové, nejlépe právě ty muslimské kolonisty. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!dní civilizaci!

   Smazat

  9. 17:52

   neumíš vymyslet nic vlastního, tapetářskej kokote?

   Smazat
  10. 18:28 Lejnere putlerýči, seš blbej jak troky, esi se domníváš že tvý guruové něco sami "vymejšleli"!:-)) Marx kopčil vod Hegela a jak divej a Zederblum od Kauťáka jakbysmet! Tak zalez zpátky do lejnolíhně svýho ugrofínskýho vypouštěče tu - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   a neupozorňuj na sebe tím zbytečným prděním furt ...

   Smazat
  11. ... navíc ty jejich nevědecký cancy se daj kroutit všelijak! Ale tohle je hovnere, komoušíči, odborná studie! Jak si ji mám asi "vymejšlet" ty kreténku? To jako když tvůj vypouštěč dostane chřipku, tak nejde pro peňák k doktoroj, ale sám si jako "vymyslí" svou vlastní medidínu jo? No to mu poraď, to by bylo fajn! Už by dávno natáh ráf a nevotravoval evopskej vzduch!:-))))

   Smazat
 2. Navrhuji redakci aby ve formuláři komentáře byla vložena vyzva: prosime, nereaguje na troly. Tahle výzva by byla vložena za každý komentar bez ohledu na stanovisko pisatele a čtenář si sám vyhodnotí co je trolení.

  OdpovědětSmazat
 3. Dovoluji si taktně připomenout, že ta zvířata na úvodní fotografii jsou kámoši té ježibaby na třetí fotografii a že ta ježibaba má v ČR svoje stupidní obdivovatele, kteří jsou podle mého rovněž zvířaty, když něco takového schválili a ještě po dvaceti letech opěvují a klaní se té ježibabě!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak mi přijde, že ve fotošopu vyrobili tebe, spolu s Frankensteinem, experiment se zdařil exponáty nikoli a jeden ještě dnes trolluje v Nové republice. Mimochodem ten název tohoto webu není od věci a možná by mnoho lidí volilo stranu se stejným názvem. Hej hou. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudý dědečku, správně reagujete na fašistického blba, který však byl mezitím redakcí NR smazán.

   Smazat
  3. 18:14 Vyrobil jsem krásnou fotku popravy toho zkurvence lŽIDvořáka jak klečel s další rudou sbřeží u jámy v Babim jaru a měl hlaveň Waltra v zátylku! A ten hovner to dal nějak smazat, buzik zasranej užalovanej ... jeden se s tím nadře:-))

   Smazat
 4. Madle jako zidovce ,za valky zachranili zivot srbove. Dobre jim za to po letech podekovala.....Ada by koukal na koho nedosahl

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:36..a jinak dobre...lekar si mysli,ze muzete mezi lidi?

   Smazat
  2. Nebudete první kdo proti ruským ...... bude bojovat, ovšem ani náhodou posledním, kdo dostane přes nevymáchanou tlamu. V podstatě jsem tím řekl vše. Hej hou. Ruský dědeček

   Smazat
  3. 20:17 To by záviselo hodně vod toho, s kým by zrovínka měli holport. Bez dobré koalice totiž Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani neexistoval ani ten kaganát SSSR, vzniklý poté co Rusko zaniklo v roce 1917 a jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Smazat
 6. Pan Dvořák, nebo kdo, maže a maže, hlášku nenechává. Konkrétně zcela slušný příspěvek ze 4. dubna 2019 13:53. Pane Dvořáku, občas kážete morality, většinou souhlasím. Pak se ovšem sluší, chovat se korektně. Svou práci znehodnocujete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vsimla jsem si,ze to nejspis jinak nejde.Ze se ten neslusny,nebo zbytecny prispevek smaze i s reakci

   Smazat
  2. Nebudu se kdejakému náckovi, úchylovi a trolovi omlouvat za to, že jeho tapety mažu. Omlouvat se nevychovanému dobytku za to, že ho vyhodím z párty, na kterou nepozván vlez, sprosťačí a uráží, je podle vás korektní?

   Smazat
  3. Pane Dvořáku 22:28, není Vám vytýkáno, že mažete to nebo ono. Jste kritizován za to, že k tomu nezanecháváte hlášku editora a snažíte se mazat reakce, byť obsahem ani tónem nijak neruší deklarovaná pravidla. JiH
   PS všimněte si i Vy, paní z 19:56

   Smazat
 7. Dostal jsem na vás link a nevěřím svým očím. Jak si vůbec dovolujete napsat veřejně takové hnusné slinty na obhajobu srbských vrahů a jejich zvěrstev? To je na žalobu! Uvědomujete si, že pácháte trestný čin schvalování válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, holokaustu a genocidy? UÇK jsou hrdinové, kteří neváhali položit své životy, aby ochránili životy jiných a bojovali i za nás a vy je odporně spiníte. Nesmírně je obdivuji a pevně věřím, že se jejich sen, Velká Albánie, jednou stane skutečností. Bylo velkou chybou, velmi velkou, že bombardování bylo humanistické, protože něco tak zrůdného, jako srbští vraždící šovinisté, kteří mají na rukách krev milionů nevinných bytostí, zůstali nepotrestáni. Byl jsem svědkem vyprávění přeživších, kde někteří z naší skupinky omdlívali jen během jejich vzpomínek, filmové záběry a fotografie pak raději ani neprezetovali. Já a desítky milionů mírumilovných obyvatel planety už toho máme dost a požadujeme totální likvidaci vrahů, kteří i současnosti neustále páchají ohavné zločiny! Vždyť to snad ani není možné, že taková monstra chodí ještě po zemi. Oni jsou zdegenerovaní! Zeptejte se kohokoliv v civilizované Evropě, bude se mnou souhlasit. Neznám nikoho, obzvlášť na Západě, kdo by Srby považoval za lidi. Která zrůda může takový hnus, jako vražedná srbská zvířata, veřejně podporovat?? Ani se mi nechce věřit tomu, co tady čtu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blázen a káže o morálce .. Tady tě můžeme pouze politovat.
   Chudáci lidé, kteří musí žít vedle tebe a poslouchat ty tvoje moralizující kecy ..

   Smazat
  2. Zoufalce

   Smazat
  3. Ten 20:00 se s těmi miliony Srby vyvražděných a tím, co si o Srbech myslí na světě všichni, tak nějak odkopal. Buď je to zfanatizovaný blbec, nebo provokuje, nebo určitou propagandu paroduje. To poslední bych bral.

   Smazat
  4. Na toho ubohýho hajzla se ani nedá reagovat. V.J.Horák

   Smazat
  5. 20:00 Běž se bodnout americký poskoku víme jak to bylo a pravda nelze umlčet ani ukřičet.

   Smazat
  6. Ad Anonym 20:00, co dosla náhodou link:
   Nevím, kdy vám končí služba a jestli moji odpověď dostanete včas. Přesto to zkusím.
   Tedy jedno po druhém:
   1/ autorem článku je britský novinář Kit Klarenberg, který obdržel přes dvacet novinářských cen a uznání. To, že nerozeznáte autora od vydavatele je přinejmenším pozoruhodné.
   2/ Srbové se na rozdíl od NATO žádného válečného zločinu nedopustili. To jen propaganda zemí NATO potřebuje stále odůvodňovat neobhajitelnou několikanásobnou agresi Aliance na Balkáně. Jestli o nějakém víte, prosím, napište. Ale upozorňuji vás, nezkoušejte na nás obvyklé NATOvské lži o Vukovaru, Srebrenici, Markale I a II nebo o Račaku. Byl byste směšný.
   3/ schvalování válečných zločinů je čin odsouzeníhodný, ještě horší a nepromlčitelný zločin je zločin štvaní do války. Obojího se dopustil český prezident Václav Havel. Jestlipak jste na něj tehdy podal trestní oznámení? Nebo jste mu aspoň napsal, že je zločinec a že s ním nesouhlasíte?
   4/ UČK je mezinárodně odsouzená teroristická organizace, které je i Američany a jejich vazaly z NATO na okupovaném Kosovu zakázaná. Obdivujete-li genocidní vrahy a obchodníky s lidskými orgány z UČK, pak potěš koště.
   5/ Velká Albánie, stejně jako Velké Chorvatsko či Velké Srbsko či Velké Bulharsko a Velké Řecko jsou projekty, při jejichž realizaci by trpěly miliony lidí. Jak vidět, to se vám líbí. Jste opravdu fascinující individuum.
   6/ vaše poslední vypjaté věty hovoří nejen o informačním vákuu, ve kterém se nalézáte, ale především o vašem bytostném rasizmu. Zkuste takhle psát o Židech.

   Co dodat. Jste rasistický omezenec, který štve proti jiným národům, obdivuje genocidní vrahy a teroristickou UČK, fandí válečným štváčům a obdivuje porušování mezinárodního práva. Jestlipak jste vůbec schopný si vypočítat, jak vysokou trestní sazbu byste dostal u jakéhokoli spravedlivého a nezávislého soudu?

   Smazat
  7. Pane Dvořáku dobře jste mu to napsal já jsem skvělý čtenář ale špatný pisatel.

   Smazat
  8. V.Dvořáku, varuji vás, ještě krátký čas a za vaše výroky půjdete do vězení. Je neskutečně odporné, jak se pokoušíte přirovnávat srbské zvířecké zločiny vůči bezbranným civilistům k utrpení Židů za holokaustu, který Srbové vydatně podporovali. Vaše omezenost a jednostranný pohled bolševického politruka je porážející a znepokojivá. Je neuvěřitelné, že je vám umožněno veřejně publikovat. UÇK, která je nyní v sestavě řádné armády Kosova, je považována za jednu z nejlepších vojenských seskupení na světě, které zachránilo tisíce životů ze spárů srbských vražedných komand. O vině Srbů rozhodl svobodný mezinárodní soud, který stejně tak rozhodl o nevině Albánců, Muslimů a Chorvatů. Sestava tribunálu, specializovaného na zločiny proti lidskosti a váleční zločiny, byla různorodá z mnoha zemí; chcete tvrdit, že soudci z těchto zemí jsou účeloví lháři a podplacení? To jste opravdu v tak zoufalém stavu, že už nemáte žádné jiné argumenty? Vy se opovažujete pochybovat o správnosti zásahu proti těmto srbským vražedným bestiím, které terorizovali celý Balkán a jako vřed se rozšiřovali po celé Evropě? Nemám slov. V těchto dnech slaví NATO své narozeniny a já považuji právě bombardování Srbska za nejvýznamnější akci po celou dobu historie NATO. A nejen já, se mnou stamiliony dalších svobodných mírumilovných lidí světa.

   Smazat
  9. 8.35 Nevyhrožuj blázne, tebe by měli zavřít, ne do vězení, ale do ústavu pro duševně nemocné.

   Smazat
  10. 10:16 lŽIDvořákovskej xindle, tobě by měl srbskej dobytek udělat totéž co ti krvemstivý azbucký kozopasníci udělali vlastnímu králi a jeho české ženě 11 let předtím, než rozpoutali světovou válku proti naší civilizaci!

   Smazat
 8. Albánci do Albánie.
  Turci do Turecka.
  Děkuji že prezident poslal Němce tam , kde chtěli , do rajchu,Německa. Za ta zvěrstva se budete vy ku... sadistické smažit v pekle s Vencou bombardákem.
  Živjela Srbija. Kosovo je Srbsko.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.