Reklama

úterý 30. dubna 2019

Krvavá Oděsa 2014

Přemysl Votava
30.4.2019   VašeVěc
Od této události plné hrůzy uplynulo již pět let. V Oděse 2. května 2014 byly upáleny desítky občanů během pokojného májového shromáždění. Staly se cílem nenávisti pravicových extrémistů. Stalo se to v naší Evropě! Vraždy z Oděsy daly připomenout obdobnou tragickou událost, která se stala před 75ti lety ve francouzském městečku Oradour. Jednotky SS tam upálily ve stodolách a v kostele na 642 obyvatel, včetně žen a dětí. Svět na tuto hrůzu dodnes nezapomněl. Neotočil se ale zády, naopak vrahy potrestal.

Ukrajinská revoluce, která měla přinést positivní změny se zvrhla v nenávist. Mnohonárodnostní Ukrajina se stále více zmítala v nepokojích plných emocí, střelby, krve,… V Kyjevě i v jiných městech Ukrajiny leželi na ulicích mrtví, zranění. Místo dialogu se revoluce zvrhla v protiruské tažení, které bylo uměle živené také ze zahraničí.

Ukrajina se téměř přes noc stala středem pozornosti EU a NATO. Přišly velké sliby i naděje. Je známý výrok Madeleine Albrightové: „Kyjevský Majdan je stejný jako náš Listopad '89.“ Tento výrok byl zcela falešný, měl jen zakrýt ty mrtvé, měl zakrýt tu rodící se nenávist. Také další politici EU, včetně některých našich, jezdili na Ukrajinu, místo chladit horké hlavy přikládali tzv. pod kotel.

A kotel explodoval právě při událostech v Oděse 2. května 2014. EU a NATO místo ohromení a odsouzení, se otočily zády. Nechtěly vidět viníky. Je zcela zřejmé, že tato událost měla svůj počátek ve vyhrocené protiruské atmosféře. V Oděse podobně, jako v dalších městech východní Ukrajiny, kde žije ruská menšina, tam všude probíhala shromáždění občanů, kteří vyjadřovali svůj nesouhlas s výsledky kyjevského Majdanu. Výsledkem střetu v Oděse s pravicovými extrémisty, bylo uvěznění proruských občanů v Domě odborů, budova byla zapálena, desítky lidí bylo upáleny, jiní spáchali sebevraždu skokem z budovy, mnozí byli lynčováni. Nepotrestaný zločin v Oděse otevřel jen další nenávist, Ukrajina se proto dnes zmítá zejména v národnostních problémech. Kyjev ztratil kontrolu nad částí svého státu.

Ukrajinci jsou národem, s kterým máme stejné kořeny. Obdobně jako Srbové, Poláci, Rusové, Chorvati… Miliony pracovitých Ukrajinců odchází zklamaně ze země, statisíce z nich odchází i do České republiky. Z Ukrajiny mizí řada odborníků, ti jistě najdou své uplatnění ve světě. Vedle ČR i další státy EU vyzobávají Ukrajinu. Kde jsou ty sliby a naděje které dávala EU? Je možné na Ukrajině pokročit k normálnosti bez vyšetření událostí v Oděse a potrestání viníků?

- - -

54 komentářů :

 1. Hlavně že těm, co upalovali vlastní občany v Oděse, to jest fašistům, vyjádřila podporu ČSSD a to prostřednictvím ministra Petříčka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD se svými hrobaříky typu Petříčka končí! Stále doufají, že za Soros těch 338 miliónů zaplatí, pokud budou panáčkovat a plnit všechny příkazy svého páníčka :-)

   Smazat
  2. Šoroš ten se na ně vyšere, pokud by z toho nevytřískal ekonomický nebo politický kapitál tak na ně šeredně šere. Můj táta říkal (r.1924), kapitalista ti nedá ani korunu zadarmno a když dá, tak z toho musí mít aspoň dvě koruny zisku. Rudýděd

   Smazat
 2. Viděl jsem video jak to tam bylo lidé co vyskakovali z oken před plameny. Tak je dobíjela na zemi fašistická lůza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. fakt hnus

   Smazat
  2. 11:41, škoda že není Peklo, moc bych jim ho aktérům dopřál. Možná ho zažijí ještě na zemi.

   https://youtu.be/YKpJ1-ECpPg

   Tohle prase v neprůstřelné vestě to už má za sebou.

   Smazat
 3. Vy tam v redakci - nechte si to svoje "jejda, došlo k chybě" Blogger a podobně pro méďu Béďu - děláte ze sebe pitomce, a děláte pitomce i z diskutujících. Máte po ruce to svoje "jejda" i pro ty prasečí sprosťáky, kteří oplzle nadávají ostatním a uráží? Asi ne - protože kdyby i pro ně bylo "jejda" žádné sprostoty by na diskuzích nebyli. Děláte to dobře - palec nahoru. Seru na vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neználku 11:58, "jejda..." nepíše žádné redakce, tedy ani redakce NR, ale systém na internetu, jehož pomocí se tady, ač hlupák, můžeš vyskytovat.

   Smazat
  2. Dost často tahle hláška následuje po poruše připojení k internetu. Redakce s tím nemá nic společného.

   Smazat
 4. Vždyt komik ,který se stal prezidentem říkal ,že je u nich demokracie ,svoboda ,svobodný tisk ,jak to koresponduje s vaším tvrzením.?Ukrajinci zaslouží to co mají.Vládnou jim chazaři a oni by šli s chutí zabíjet pravoslavné Slovany.Tahle generace Ukrajinců má stejnou mentalitu jako banderovští vrazi při Volynském masakru

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. až se Ukrajina pořádně vylidní, tak na ní bude založena Chazarskéá říše, nějací ukrajinští gojínové budou moci zůstat jako sloužící otroci

   Smazat
 5. V Oděse nikdo nezemřel. Všechno to byli jen dobře placení herci, hrající podle dobře zinscenovaného scénáře FSB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jako popírání holokaustu!

   Smazat
  2. 13:05, dobrýýý! A ty mrakodrapy v NY zas zrežíroval Hollywood, že? Taky mám dojem, že 2.sv.válka vůbec nebyla, že to byla jen chiméra Třetí říše... Dej ještě něco k dobru, nešetři nás.

   Smazat
  3. Říct že v Oděse nikdo nezemřel může jen prorežimní banderovské prase!

   Smazat
  4. to je ten kretének Pepek Vyskoč, nereagujte

   Smazat
  5. 13:05 zřejmě jste neráčil vidět záběry z místa se záběry uhořelých, když už ignorujete vyslovená svědectví a vystoupení pozůstalých ... Pravda, druhou světovou lze také popřít, jenže já jsem stále ještě ten, který ji prožil ...

   Smazat
 6. Všechna zvěrstva banderovců v Oděse jsou dobře zadokumentována. Ukrofašisti udělali velkou chybu, že vraždili místní. Poněkud zapomněli na to, že desítky procent obyvatel Oděsy má židovský původ a příbuzné v Izraeli. Ti jim to nikdy nedarují a nikdy nezapomenou. Mají v tom už praxi díky hitlerovcům. P.S.: na každého jednou dojde, i na ukrajinské fašounky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Údajně snad 40 až 50% obyvatel Oděsy má židovské kořeny. A to jich po Helsinkách (1975) mnoho emigrovalo. P.S.: třetina Izraele dnes mluví rusky.

   Smazat
 7. Oděsa, to byla banderovská výstraha Okopírovaná od vojsk SS) místním, aby nenásledovali Krym. Oděsa, včetně zbytku Novoruska, se oddělí od Banderistánu tak rychle, jak rychle se dostanou k ruským pasům jako v Doněcku. Je to pouze otázka času. Oděsa a nakonec celá oděská oblast mluví výhradně rusky, těch pár dovezených nácků prosazení nesmyslného jazykového zákona nikdy neprosadí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banderofašistům prošlo vraždění v Kyjevě, tak se vydali vraždit do Oděsu (potom i směrem Doněck a Luhansk), i "světoví" politici jako Štětina, Swarzenberk, ale i Petříček, jim to přece schvalují, tak proč by v tom nepokračovali, že?

   Smazat
  2. 13:15 Kdo uteče (z Ukrajiny), vyhraje!

   Smazat
  3. 13:15, nebyla, v Oděse nebyly nějaké separatistické tendence. Tam se snažili vnést chaos do města konkrétní skupiny, aby odsud vyštvali místní struktury s uchmatli přístav. Využili na to nacistické bandy, které se osvědčily v Kyjevě a ty zaútočily na "Antimajdan". Poté začaly ve městě další útoky. Značná část policie jela s nimi. Jediný, kdo tam páchal násilí z ideologických důvodů a byly ty naci bandy a další agresivní typy, kteří se k nim přidali. Fajn si takhle beztrestně do někoho praštit, ne? Takže věrchuška to dělala pro prachy a spodina kvůli vybíjení agresivity. O nějaké Rusy se tam vůbec nejednalo, to rozvířil tisk. Jinak ty naci bandy bohužel do značné míry už zůstaly ve městě.

   Smazat
 8. "V Oděse 2. května 2014 byly upáleny desítky občanů během pokojného májového shromáždění. Staly se cílem nenávisti pravicových extrémistů."
  ===========================
  To snad nemyslíte vážně takto ohýbat co se skutečně stalo a lhát!

  OdpovědětSmazat
 9. Každý rok zde marně píšu: proč Česká televize neodvisílá dokument o masakru v Oděse! To byl masakr. 17 listopad 1989 v Praze byl proti tomuto masakru bobřík odvahy a síly. Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč? No, protože ČT ve skutečnosti není česká, ale patří Říši dobra, která svoji pravdu a lásku standardně šíří ohněm a mečem, a proto se jí hodí fašisti i na Ukrajině, zrovna tak jako teroristé Islámského státu třeba v Sýrii. Loutky v ČT skvěle poslouchají a všestranně poklonkují této Říši.

   Smazat
 10. Oděsu jsem navštívil v r. 2005 a nikde jsem nepotkal jediného člověka, který by mluvil ukrajinsky, všude jsem slyšel jenom ruštinu. Banderovský zákon o státním jazyku je poslední hřebíček do rakve Ukrajiny. Vypadá to, že se mocnosti rozhodly podělit si mezi sebou teritorium Ukrajiny. Kousek si vezme Maďarsko, kousek Polsko a Novorusko asi půjde k Rusku. Škoda, že se Československo rozpadlo, mohli bychom se jinak přihlásit ke zpět převzetí Zakarpatské Ukrajiny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To může Velká Čobolie samostatně, když bude o ten Chudobinec stát...

   Smazat
  2. Na Slovači už značná část obyvatelstva z Podkarpatí dávno žije a v Česku taky.

   Smazat
  3. Na co by jsme něco živili ,když Česko se dál rozpadne !!

   Smazat
 11. Jak dlouho bude naše vláda podpirovat finančně i politicky benderovský fašistický režim na Ukrajině. Hlavně že jstminisyr zahraničí Schwarzenberg uznal uloupení Kosova. Uloupit Krym se vám už nepovedlo. Další bonstel se nekoná.

  OdpovědětSmazat
 12. 14:24 Česko ve skutečnosti Ukrajinu nepodporuje, asi jenom prázdnými slovy, to nic nestojí. Ve skutečnosti je Ukrajina olupována o práce schopné obyvatelstvo, zejména o kvalifikovanou pracovní sílu! Myslíte si, že se jim ještě někdy zachce se vrátit. Vzpomeňte si jenom, že ze zářivého kapitalistického ČSR se před druhou světovou vystěhovaly třeba skoro dva milióny Slováků za prací a většina se už nikdy nevrátila. Tady to bude nemlich to samé a Ukrajina totálně vymře.

  OdpovědětSmazat
 13. Děkuji všem diskutujícím, že nereagujete na příspěvky retardovaného agenta provokatéra, že prostě Pepka zcela ignorujete :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi se pasoval do funkce samozvaného šéfa a politruka a ideologického roztleskávače místních ruských užitečných idiotů? Tak to ti gratuluji. To je dosud nejvíc co jsi kdy v životě dokázal.

   Smazat
  2. Pepku, zmlkni a běž se konečně léčit! Potrefenej husák se ozval :-)

   Smazat
 14. Židobanderovská svoloč je schopná jakékoli bestiality a zvrhlosti.

  OdpovědětSmazat
 15. 14:30 Pak se nemůžete divit, že se Zakarpatí (jako poválečný dárek Stalina) připojilo k Ukrajině s radostí a s nadějí, protože tam chudoba byla o řád větší, než na Slovensku.

  OdpovědětSmazat
 16. Ukrajina je umělý stát a fakticky ho dal dohromady jistý Lenin (Stalin s Chruščovem už jenom přidali drobná teritoria - Zakarpatí a Krym). Vděční Ukrajinci ale už všechny sochy svého zakladatele Lenina zničili, takže Ukrajinu bez diskuse čeká rozpad a návrat před rok 1917. Ukrajinci si to ale rozhodně zaslouží, dnes banderovce nesnáší všichni jejich sousedé, včetně velkopanských Poláků, ti si rádi vezmou svůj Lwóv a celou Halič. Všeobecně platné heslo "rozděl a panuj" platí bez výjimky i pro banderostán. Nadto polské heslo dne zní: "Nie ma Polski bez Lwówa!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina = umělý stát. Ukrajinština = umělý jazyk.

   Smazat
 17. Je mi líto normálních občanů Ukrajiny, nežijí tam jen oligarchové a banderovci. Zažili a zažívají občanskou válku, rekordní inflaci a Evropa se svou životní úrovní se jim vzdaluje, inteligence emigruje a oligarchové se svou kořistí se pozvolna uklízejí do klidnějších krajin. Nedávno čtu náhodou v novinách, kterak bývalý starosta Oděsy kupuje v Praze hotel za 140milionů. Nevím, jak kdo, ale já o takového souseda nestojím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že se mu vyplatilo zabojovat. Co tam po nějakých spálených Ukrajincích. Možná to zrealizuje i v Praze.

   Smazat
 18. Oděsa - matka už není: https://cont.ws/@konors/1311649

  OdpovědětSmazat
 19. Nezapomeneme! Neodpustíme! https://cont.ws/@konors/1311210

  OdpovědětSmazat
 20. Porošenka na šibenici a oběsit na struně jako Canarise

  OdpovědětSmazat
 21. Pokojne Majove shromazdeni? To jako vazne? Odessa v kvetnu 2014 byla cokoliv, jen je pokojna. Je mi lito vsech obeti, ale pozar v Dome odboru byl vyvrcholenim nekolika mesicu nepokoju v ulicich. Ten den po sobe hazely molotovy obe strany, euromajdan pred budovou, tak antimajdan z budovy. Pry pokojne majove shromazdeni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do Oděsy v tom čase přišla velká skupina ze západu Ukrajiny. Tam se ani moc nejednalo o nějaký antimajdan, to byla podružná záležitost, ale o vytěsnění jedné skupiny tou druhou z města, což se nepodařilo. Jednalo se o přístav. "Antimajdan" tam byl už nějakou tu dobu a nikdy to nevadilo, o nějakých nepokojích slyšet nebylo. Situace se nevymykala té v Charkově. Původně se měly utkat dvě fan skupiny, jenže se nepodařilo je rozeštvat. Útok na Antimajdan byl v podstatě plně v režii nacistů, jelikož už nevěděli jak zažnout nějaký masakr ve městě. Jela s nimi i část policie. Je to dobře viditelné na spoustě filmových záběrů. Tzv. "ruské bandy" byli ve skutečnosti samotní Oděsané. Tohle se neodpouští.

   Smazat
 22. Na všem zlém lze najít něco dobrého. V případě ukrajinského puče a souvisejících událostí se odkopali i ti, kteří se až dosud jevili neurčitě. Aspoň už je jasné co jsou zač.

  OdpovědětSmazat
 23. Pravicoví extrémisté? Tím myslíte libertariány nebo snad anarchokapitalisty?

  OdpovědětSmazat
 24. Benderovské fašistické bestie, smažte se v pekle.
  2května 1945 osvobodila rudá armáda Šenov, padlo 16 rudoarmějcű. SPASIBO DĚDU ZA POBĚDU !

  OdpovědětSmazat
 25. Banderovci, držte si klobouky. Už jedete z kopce. Do propasti. Zcela po zásluze!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakýpak klobouky, ti mají akorát holé prdele, včetně těch holých dutých hlav. Velice smutná skutečnost, nemůžu říci že je nenávidím, přes všechnu tu fašistickou hrůzu kterou způsobili je jenom lituji. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 1:09
   Zkrachovalý rudý zoufalec nad hrobem někoho lituje. Tak to je gól :-D

   Smazat
  3. 1:29

   Jaká neotřelá rétorika. Kde jsem ty formulace jen slyšel? Aha, už si vzpomínám. Padesátá léta minulého století a pak léta počátků normalizace byla těchto výkřiků plná. Jen zkrachovalí zoufalci nebyli rudí, ale buržoazní nebo revanšističtí.
   Je to sranda na tom světě, jak se určité charaktery lidí vytrvale dědí z otce na syna a stále dál. Jen se operativně mění polarita jejich zavilého ideologického boje spolu s tím, jak se mění ideologie.

   Smazat
 26. Obvykle ti co mají máslo na hlavě se stávají pro nový režim nejvěrnějšimi spolupracovníky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.