Reklama

neděle 28. dubna 2019

Národní obrození Le Penové poráží v průzkumech do eurovoleb Macrona

Mariane Le Penová
Victoria Friedman
28.4.2019  Breitbar,  překlad ReformyCz
Strana Národní obrození Le Penové je teď měsíc před volbami do Evropského parlamentu v průzkumech na prvním místě před stranou prezidenta Emmanuela Macrona.

Průzkumové agentury OpinionWay a EuroTrack pověřené francouzskými novinami Les Echos vydaly ve čtvrtek výsledky ukazující, že "pravicově populistická" Národní obroda, dříve Národní fronta, je ve vedení s 24 procenty zamýšlených voličů, což je o více než jedno procento nárůst oproti minulému měsíci.

Na druhém místě se zařadila "levicově progresivní" strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, Republika na pochodu, s 21 procenty, což je oproti minulému měsíci pokles o 2 procenta.

S velkým odstupem třetí se umístila pravice establishmentu – Republikáni se 14 procenty, kdy krajně levicová Nepoddajná Francie má devět procent.

Vůdčím kandidátem Národní obrody je 23letý Jordan Bardella, přezdívaný „korunní princ“ strany, který nedávno řekl, že na kampaň do květnových voleb do Evropského parlamentu ve Francii se bude nahlížet jako na „referendum o Macronově politice“.

Když naposledy mluvil v úterý k příznivcům v Nice, tak tento kandidát varoval: „Jestli se Macron ve volbách 26. května dostane do vedení, tak zavede politiku fiskální nespravedlnosti, sociální nespravedlnosti a laxního přístupu k bezpečnosti a imigraci.“

Bardella rovněž vyslovil speciální kritiku Macrona kvůli jeho zacházení s protesty Žlutých vest, které začaly v listopadu jako protesty proti vzestupu cen paliv, přičemž po pět měsíců rostly, aby se staly hnutím proti levicově neoliberální agendě pana Macrona, když říkají, že: „Macron odmítá lidem naslouchat a uráží je, kde jen může.“

Ač prezidentova strana v průzkumech utrpěla a stejně tak i pan Macron osobně, poslední průzkum Odoxa zjišťuje, že francouzský premiér má ještě 32 procentní míru schvalování, kdy 67 procent ho neschvaluje.

Průzkumy předpovídají, že Národní obroda se v Bruselu přidá k ostatním konzervativním "pravicově populistickým" a proti establishmentu zaměřeným stranám, kdy podle vlastních oficiálních předpovědí Evropského parlamentu dojde k nárůstu počtu křesel, která zaujmou Evropští populisté. Liga Mattea Salviniho v Itálii je nachystaná z Itálie vyslat největší počet poslanců, kdy dosahuje podle nových průzkumů Ipsos do Evropského parlamentu rekordně vysokých 36,9 procenta.

Bardella pana Salviniho vyzdvihoval jako stanovitele standardu pro to, jak si vzít zpátky suverenitu nad hranicemi, kdy o tomto vůdci Ligy říká: „Dokázal, že zastavit imigraci je možné včetně systematického sledování člunů nebo krácení sociálních dávek, které se rozdávaly nalevo napravo.“

Tento mladý populista sám sebe líčí jako někoho na způsob Salviniho, což by nemělo překvapovat, jelikož italská strana Liga nedávno zformovala pro Evropský parlament populistickou „superskupinu“, do které patří bývalá Národní obroda a spousta dalších pravicově populistických stran včetně Alternativy pro Německo (AfD), rakouské Strany svobody, Pravých Finů a dánské Lidové strany.

9 komentářů :

 1. Vsechno se to odviji podle mich predstav, coz mi prinasi radost ! Narodni strany rostou vsude ! (Vcera mel president Trump velky uspech ve Wisconsinu.)

  Moje predpovedi ohledne budoucnosti, za nejakou dobu predci nejlepsi politology.
  Jak rad bych vam napsal, co prinese budoucnost ale NEMOHU !

  Pani Marine Le Pen je v tuto dobu nejslavnejsi hvezda na politickem nebi v Evrope !

  OdpovědětSmazat
 2. Takže se pokládáte za jasnovidce? Že nevěříte politologům se nedivím. Můžete naznačit, proč nemůžete sdělit, co přinese budoucnost? Pokus jste ve spojební s nějakým Bohem, tak o tom raději mlčte! Jsem ateista...

  OdpovědětSmazat
 3. Veriaci verí/je presvedčený, že Boh existuje.
  Ateista verí/je presvedčený, že Boh neexistuje.
  Z týchto dvoch veriacich je lepšie byť ateistom, pretože ateisti nevyvolali ani 10 % vojen, ktoré vyvolali veriaci.
  Viera v Boha je teda zodpovedná za cca 10 x viac mŕtvych, ako ateizmus.
  Jedna vec je viera v Boha a druhá vec je príslušnosť k cirkvi.
  Cirkev je niečo, ako cestovka: "Dajte svoj hlas a peniaze nám a my vám zabezpečíme letenku do Neba". Čiže:"Ak do Neba, tak s nami".
  Individuálna viera v Boha je, podobne, ako ateizmus, vcelku neškodná.
  Organizovaná viera v Boha je už ale iný level.
  A najčarovnejšie na konfesiách typu Islam, Kresťanstvo, ale aj údajne nenásilný Budhizmus je práve vojna za "svätú vec" v Božom mene.
  Zaútočíme na susednú krajinu a milión ich zabijeme.
  Tých, čo prežijú, naučíme, spolu s Desatorom aj prikázanie, ktoré hovorí: "Nezabiješ".
  Na záver jeden čarovný výrok G.W. Busha v deň, kedy USA zaútočili na Irak (vyše 600 tis. mŕtvych, dodnes okupovaný):"Dnes ráno som sa rozprával s Bohom".
  With respect
  domino

  OdpovědětSmazat
 4. Kéž by u nás hnutí SPD porazilo oligarchu Babiše a celý demoblok.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave to se zatím nestane Babiš vzal SPD volební program ani migranta do Čech přidal důchodcům a ty volby určitě vyhraje. Ale my musíme volit SPD.

   Smazat
  2. Bohuzel ANO. Nejhorsi ale je, ze Babis doma, pro sve potencialni volice, rika pravy opak toho, co slibuje na jednanich v zahranici. Lapidarne receno LZE a tupe ovce mu to basti.

   Smazat
 5. Potom přijde izraelská firma, která bude organizovat volby a výsledek je známý předem.

  OdpovědětSmazat
 6. 9:33, 10:51
  Tomu co přidal Babiš důchodcům to je vskudku pro smích.
  Daleko více vydává na neziskovky (tedy ne na ty které se starají o děti, nemocné a pod. ale na ty které jsou jen přisány k penězovodům a prosasují zájmy cizích zemí na našem území. Naprosto se nestará o vyvádění miliardových částek z naší ekonomiky. Neustále žvaní a vlastně je stejný ekonom jako Kalousek. To co říká má platnost do jeho dalšího ať už písemného nebo řečnického výstupu. Nakonec se vždy do svých lží zamotá. Jedno je jisté jako Porošenko může se svým kontem kdykoliv zmizet v zahraničí. A při současném stavu soudů v našem absurdistánu dojit Českou republiku i z druhého konce země.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 7. 13.23 - pane Václave, co přidal premiér Babiš důchodcům, neudělala ani jedna demokratická vláda za 30 let. To je fakt a on za to bude "potrestaný", sice ještě ale nevím kým.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.