Reklama

pondělí 8. dubna 2019

Nenávistný Jeden svět na školách?

Eva Svobodová

Eva Svobodová
9. 4. 2019 blog autorky

Myslíte, že škola je ze zákona politicky neutrální? A že hlasatel politické nesnášenlivosti nemůže vést projekt na stovkách škol v naší zemi? Tak to se pletete.Asi vás to překvapí, ale autorem tohoto nenávistného výlevu je vysoce postavený zaměstnanec organizace Člověk v tísni (ČvT), 56 let, který založil a řídí projekt zaměřený na školní děti Jeden svět na školách. S ním ovlivňuje názory na více než 3600 školách v celé republice. Pokud se podíváte na jeho stránku, zjistíte, že se opakovaně tímto stylem naváží do lidí, kteří „se provinili“ odlišným politickým názorem.

Škola má být ze zákona místo politicky neutrální. Šíření ideologické nenávisti školním dětem používali jak nacisté, tak komunisté. Jak může „Jeden svět na školách“ vychovávat k toleranci a racionalitě, když projekt založil a řídí člověk, který je plný nenávisti a je ochoten ji projevovat stylem nacistických protižidovských karikatur? Pustili byste do škol projekt "proti nenávisti" člověka, který se ani neskrývá s fanatickou nenávistí vůči těm, kteří mají odlišný politický názor?


Mluvčí Člověka v tísni neshledal na aktivitách pana Strachoty nic neetického, v této organizaci jsou „velmi pyšní, že u nich pracuje“. Na svoje aktivity organizace Člověk v tísni dostává dvě miliardy korun. Většina z nich jde ze zahraničních rozpočtů, z OSN a EU. V roce 2017 dostala organizace od státu 156 milionů korun. To je necelých 8 % celého rozpočtu. (odkaz)

Za tyhle peníze kromě pomoci potřebným zaplavuje ČvT nic zlého netušící školy v celé republice politickou manipulací a vnucováním vlastního vyhraněného světonázoru.

Svou činnost směřuje na indoktrinaci dětí ve školách (jednostranné besedy s muslimskými konvertity v rámci festivalu Jeden svět ve školách, jednostranný hon na údajnou ruskou propagandu a aktivistická indoktrinace prostřednictvím novinářů Respektu a Aktuálně v projektu „Na pravdě záleží“ na více než 150 školách), kontrolu obsahu vašeho myšlení (Projekt „Faktus“ v roce 2015 a zastrašující dopisy, vyhrožující poslancům a senátorům za projevení kritiky vůči migrační politice v době vrcholící migrační krize) a další kádrováckou činnost třeba v podobě demagogicky kontroverzní "Zprávy o nenávisti na sociálních sítích", která vzbudila kritiku i mezi odborníky. V nové publikaci pro školy, zaměřené údajně na "rozvoj kritického myšlení" za 5,5 miliónu dětem vysvětluje, že ty nejlepší informace najdou na Britských listech a ultralevicovém Alarmu. Není bez zajímavosti, že Jeden svět v roce 2016 podpořil anarchisty protiprávně okupující cizí majetek na Klinice - první promítání se konalo právě tam.Věřím, že vedení škol a rodiče bude zajímat, komu a čemu ve skutečnosti školy dávají prostor za aktivitou "Jeden svět na školách".

Člověk v tísni je také členem mezinárodních organizací a sdružení jako FoRS, VOICE, Eurostep. Věřím, že je bude zajímat, s čím jsou spojováni.

Člověk v tísni má také sponzory a komerční partnery v řadách velkých českých firem a státních institucí. Věřím, že i Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo vnitra, Charitu ČR, Velvyslanectví USA, ČSOB, Veolii nebo Kofolu bude zajímat, jestli jsou spojováni s šířením nenávisti proti lidem s odlišným politickým názorem, nebo ne.

30 komentářů :

 1. Muj politicky nazor a zkusenosti ve svete mi rikaji , ze Klaus mladsi je vychazejici politicka hvezda a budouci velitel Vlasteneckych oddilu bojujicich o zachranu Ceske Republiky !

  Moje politicke zkusenosti ve svete mi rikaji, ze Klaus starsi je VELMI NADANY na vztahy mezi narody a je velka skoda, ze uz se nezucastni boju na politickem usporadani Evropy.

  Evropa ma nekter lidi velmi , velmi chytre !
  Premier Orban , Merine Le Pen, Nigel Farage a tito lide zachrani Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, neschovávej se za anonymitu. Stejně tě poznáme podle nedovzdělanosti a exibicionizmu.

   Smazat
  2. 06:58 On už jiný nebude, co mu vnitro dodá, to semele.

   Smazat
  3. Starej Klaus podepsal Lisabonskou Smlouvu a tak ukotvil a potvrdil v Evropském Svazu byrokratický nástup systému, který má ke svobodě, volnosti a bratrství opět dále, nu mladý-jablko nepadne daleko od stromu. Každý hledá uplatnění podle svých schopností a křiku, kterým se obklopí, masy a davy půjdou bekající a hýkající nadšením za vůdci a bačou.

   Smazat
 2. 6:19 - všichni politici kecaj pěkně když chtěj ke korytům a když tam jsou tak votočej (viz zaVorálek) !!! tohle dole raději bez komentáře - https://aeronet.cz/news/deutschland-saracenska-cerna-kralovna-nemecka-prichazi-vyhubit-bilou-rasu-zeny-prestanou-rodit-deti-a-budou-misto-nich-chovat-psy-kralovna-sezere-hlavu-bileho-bojovnika-a-zustanou-jen-bili-otroci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nic, to se jen zase "neznámý" kolotočářský čučkař podíval do hrozivého, nadlidského, Globálního projektoru(ayahuasca), aby tu svou antičeskou, antivlasteneckou, antisemitskou sektu vyděsil, a mohl se nad ní dobře pobavit.

   Smazat
  2. 8:57
   Vy ste ale zlej!

   Navíc.
   Antičeská, antivlastenecká, antisemitská - to jsou tři nesouvislé věci.
   Ta třetí navíc jen mimikry.

   Jak to máte s ayahuascou nezkoumám.
   Syn to zkusil a kvalifikovaně odmítá.
   Leda na čištění střev, k tomu ale stačí slaná vlažná voda.

   Smazat
  3. 10:34
   Vy jste ale naivní.

   Navíc.
   Souvislost je zřejmá. A mimikry jsou vlastností čučkaře, kterému se daří oblbovat své sektáře.

   Klidně zkoumejte, drogy ničí osobnost, nemám je zapotřebí, proto je neokusím. Zkoumat můžete u kolotočáře, který tvrdí, že teprve po požití ayahuascy, je vidět ta "skutečná", děsivá "realita". Vidím, že máte zkušenosti, a tak můžete kolotočáři vysvětlit, že na čištění střev mu postačí slaná vlažná voda, aby nemusel ke svému vyprazdňování, jehož produkty slouží k mystifikaci svých příznivců, zbytečně utrácet.

   Smazat
  4. 11:39- přemýšlím, proč v Izraeli se tolik věnují pěstování a výzkumu účinků konopí. Jako léku nebo jako zbrani?

   Smazat
  5. 23.16 Vy byste pracujícím volům a oslům svým do píce přidával jako odměnu růžové květy? "Nosiči lam" v Andách dostávají k přežvykování jako součást mzdy i listy koky... Ale to jenom kvůli nadmořské výšce...

   Smazat
 3. Vy v Cesku jednou BUDETE bojovat o preziti at chcete, nebo nechcete, protoze vy - at jste sebe vice tolerantni - tak ti druzi NEBUDOU.
  Zobrazovat Klase mladsiho a starsiho, jako cleny KKK je absolutni hloupost od hlupaku, kteri o teto organizaci nic nevi.

  My vime dobre, co se deje v Polsku a sledujeme Madarsko.
  Ty dva narody NIKDY NEDAJI svoji zem barbarum na prani nasilne integrace !

  POUCTE SE z udalosti v JAR, Angole, Mozambique, Rhodesie, Zaire (Kolwezi), aby jste vedeli co vas ceka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lulu, raději si dej pozor tam u vás. Ta vaše ghetta se jednou na parazitickou bílou menšinu nase.ou a uvidíš, jak budou vypadat Rozpojené státy.

   Smazat
  2. Hmmm.... "parazitickou bílou menšinu"?
   Zajímavý náhled....
   Od kdy pes parazituje na blechách???
   Trochu to svědčí o tvém IQ.

   Smazat
 4. Paní učitelko už nám nemusíte lhát. Člověk s plísní to udělá za vás. Musí to být hezká práce tohle Strachotovo kuratorium pro výchovu mládeže v čechách a na moravě. Cinkilinky cinkaj klíčky, zas tu máme úderníčky. Strachotova brigáda omladinu ovládá, od ranního rozbřesku hraje jí svou grotesku a při večerním soumraku s prolhanou hubou klesne do prachu.

  OdpovědětSmazat
 5. Cinnost p. Strachoty,zvlaste na Scheisbuku, mne prilis netrapi. Vadi mi to,ze vubec existuje propagandisticky nastroj Jeden svet na skolach. A jeste mnohem vic mi vadi, ze,ve spolupraci s tzv.verejnopravnim (rozumej-pravdolaskovym) ceskym rozhlasem, se deti uci lhat a jeste jsou za to chvaleny.
  Viz. detska reportaz o statecnem bojovnikovi proti komunismu Petru Uhlovi - cca 37.30 - 39 min.poradu. "Disidenti" - komunisticti! si za penize i tech ktere pronasledovali nataceji hrdinske story o svem boji proti komunismu. Zaznivaji tam i jmena, tech kteri se tohoto svinstva aktivne ucastnuji . Je to na vyhazov a bliti. Realne je pouze to druhe.

  https://plus.rozhlas.cz/roste-pocet-zaku-kteri-tvrdi-minulost-k-nicemu-neni-neotravujte-nas-s-dejepisem-7781793

  OdpovědětSmazat
 6. My jsme mládež nová! My jsme mládež Strachotova! Hola, hola, východní fronta volá!

  OdpovědětSmazat
 7. Jeden svět je také filmový festival, který s českou pomocí a za české peníze řídí cizinci. Také rozsévají nenávist např. vůči Srbům. Je to festival ve skrze rasistický (i když se tak netváří), nadržuje fašizmu, násilné globalizaci a aktivitám homosexualizmu! Pražská mládež na festival běhá rovnou z kavárny.

  OdpovědětSmazat
 8. Spousta lidí nechápe, co se děje a jak je to všechno zlé... Až pochopí, bude pozdě, to už jim nepřítel bude klepat na dveře a zvenku mu otevře jejich vlastní potomek...J.

  OdpovědětSmazat
 9. Mě by zajímalo čím komunisté učili nenávist ve škole. Mě nikdo neučil nenávidět usa+západ. Tyhle rádoby demokraté jsou stokrát horší.

  OdpovědětSmazat
 10. https://www.muni.cz/o-univerzite/vyznamenani/1829

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To musí bejt diagnoza jako hrom, ty jeden nosiči.

   Smazat
 12. Zadny narod, at existuje na kterem-koliv kontinente na svete, NESMI ztratit pomer k REALITE a uprednostnovat jakou-koliv utopistickou ideologii, ci filozofii, at je
  sebe lepsi a ruzovejsi ! (To je zakon kralovny prirody !)

  Ten narod ktery to udela, prozije velmi neprijemne veci a casto zahyne. Zeme na jihu Afriky , ktere prosperovaly v dobe meho mladi, kdy jsem tam zil , dnes zivori v bide, kriminalite, spine a chaosu a vubec uz ani neexistuji ! (Napr. ta Rhodesie ! A kdysi moje ctvrt v Johannesburgu (Hillbrow), t.j. popelnce smradu, spiny, potkanu, vrazdeni a nemoci s kterymi si ZADNY vas doktor neporadi !.)

  To je vizitka Globalistu !

  A v dnesnich dnech se topi v bide a hladu Venezuela, ktera zavedla utopisticky socialismus podle predstav
  Hugo Chavese !
  A ja dnes potkavam v nasem okrese (na jihozapade Floridy), utecence z Venezuely, v zubozenm stavu.

  Cesi, zledujte deni ve svete realistickyma ocima. Porovnavejte a budujjte VASI PROSPERITU ! Na vzdory Globalistum !
  A nadavejte mi az vecer, mam ted povinnosti.

  OdpovědětSmazat
 13. Já nesouzním s ODS, ale panu Klausovi ml. musím přiznat, že na rozdíl od většin komentátorů většinY deníků a především
  ČÉTÉ, jeho pondělní sloupkY mají hlavu a patu. Je zřejmé, že jeho psaní tříbí myšlení a to není pohodlné pro ty pisálky, co svým psaním mají za úkol myšlení lidí kalit. Kéž bychom měli více politiků, kteří pracují rozumem a ne pro peníze. Víte kde bychom mohli být, kdyby politické strany byly složeny ze členů, kteří myslí a ne ze členů, kteří hlavně přepočítávají svá konta, jak jim ve službách proti zájmům občanů a státu tuční konta. Tak tedy více Václavů Klausů mladších! A stejně Babišů, Zemanů. Vím, že štvou lepšolidi, kteří jsou v angažmá diktatury kapitálu a to je většina politruků tzv. parlamentu.

  OdpovědětSmazat
 14. Pani ucitelko Svobodova !
  Partim k posrpnove emigraci, coz je uz vice nez 50 let ! Za tu dobu jsem pracoval v nekolika zemich, bud pro bilou vladu Jizni Afriky (coz bylo drive) a nebo pro nasi americkou vladu a jeji zastupitelske firmy, az do odchodu do penze ...

  Ujistuji Vas, ze problemy s integraci NECHTENYCH / NEZADOUCICH, maji i v jinych zemich.
  (A kazda to resi jinak !)
  Bylo by moc zajimave vedet, jak tento problem s integraci bude resit vase zeme - Cesko ! - My vime, ze vase zeme neni uspesna se zaclenenim Romu ?

  CO BUDETE DELAT ? Jak tento problem vyresite, nez vas ZBANKROTUJE ! ?


  NAPISTE O TOM NECO ! Napisete-li neco zajimaveho, prehodim to do anglictiny a predam nasim obcanum , ktere tyto veci, VELMI ZAJIMAJI, a to kvuli cenam domu a apartmentu v ruznych ctvrtich americkych mest. Kvuli cenam najemneho a skolnich poplatku, kvuli danim a zdravotnictvi, kvuli kriminalite a doprave, kvuli hasicum a policajtum - atd. atd.
  Tento problem zajima vsechny lidi ktere znam !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, tohle všecho se svádí v USA na migranty? No to mě podrž!

   Smazat
 15. Nenávist placená penězi ze zahraničí je v každém normálním státě, ochraňujícím svůj státní zájem (USA i Rusko), činností zahraničního agenta!!! Čučkař Koudelka to nechápe a proto nemůže být český generál!!! Možná je však již generálem jiného státu, ale zatím neodhaleným?

  Evičko, podle fotky mi trošku připomínáte Xenu. Alespoň, že se najde princezna bojovnice, když chlapi stojí za houbeles!

  OdpovědětSmazat
 16. 7:06 - Mylite se ! Oni vi velmi dobre, kdo je pro ne prinosem a kdo neni !
  SITUACE v dnesnich dnech je takova , ze se bude delat NABOR
  POTRBNYCH immigrantu z Evropy. Zakon vsak neni hotov a jeho dokonceni je sabotovano Demokraty v Congressu.

  President Trump vyhodil 62 velmi vlivnych osobnosi z DEEP STATE (Stinova opozice presidentovi agendy !) Budoucnost se jevi dobre. Jejich kviceni (Deep State) je velmi prijemna hudba pro nas, stoupence pres. Trumpa.
  GOD BLESS PRESIDENT TRUMP ! (Jeho rodina cela ma koreny v Evrope.

  OdpovědětSmazat
 17. Byla nadhozena otázka integrace Romů. Je zarážející, že se očekává, že se bude spíše integrovat současná většinová společnost do společnosti rómské. Otázka tedy zní: jak došlo k integraci českých emigrantů? Byli s nimi v hostitelské zemi podobné problémy, jako u nás s Romy? Proč není možná integrace Romů? Stojí se Romové o integraci, nebo se jí všemi silami brání? Může být romská menšina integrována do většinové společnosti násilím? Jak to, že nejsou problémy s integrací Vietnamců, ačkoliv jsou u nás něco přes půl století. Jak to, že jsou problémy s integrací Romů, kteří u nás žijí více jak 5 století!!! V kom je chyba? Je podobný problém s integrací romské rodiny, pokud emigruje třeba od nás do Kanady?. Dá se vzdělávat či vychovávat k práci ten, kdo se tomu zuby nehty brání? Co udělá naše společnost s českou rodinou, která se bude bránit vzdělávání svých dětí a bude odmítat živit sebe i rodinu prací?

  OdpovědětSmazat
 18. Ekonomie ma zelezne zakony !
  Kdyz nekdo dostane neco zdarma, tak druhemu to chybi !
  Bude to ubrano tem, kteri se nedokazi branit. Vasi stari a vasi mladi. Vase autority k tomuto problemu mlci !
  Jak to bude resit vase zeme - je zahada !

  V Americe president Trump tvrde zasahl proti NETAHLUM !
  Z Canady a z UK, se Romove vraci kvam do Ceska.
  (V Canade se vyzaduje prace ! Vim to urcite !
  Nejsem Canadan, ale jezdil jsem do Canady mnohokrat a mam v Canade kamose ! Vsichni tam pracuji jako vcelicky a maji se dobre !)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.