Reklama

pondělí 29. dubna 2019

Novorusko je blíž k Rusku: Rusové na východní Ukrajině dostanou od Putina občanství. Razantní krok k obraně před Kyjevem. Konec ponižování Donbasu? Na první místě budou vojáci. Co na to Zelenskyj?

Lev Zolotko
29. 4. 2019  StoletieRu  překlad a grafika ProtiProud
LEV ZOLOTKO komentuje a vysvětluje dekret prezidenta Putina, jímž dostávají ruskojazyční občané Doněcké a Luhanské lidové republiky právo na ruské občanství a ruský pas
Před pár dny Vladimír Putin podepsal dekret, jenž oficiálně zní: „O definici kategorií osob oprávněných z humanitárního důvodu žádat o občanství v Ruské federaci v rámci zjednodušeného postupu“. Dokument podstatně zjednodušuje a urychluje proceduru udělování ruského občanství obyvatelům Doněcké a Luhanské lidové republiky. Podmínkou pro udělení ruského občanství je přísaha věrnosti Ruské federaci.Hysterická reakce


Poražený prezident Porošenko pochopitelně okamžitě obvinil ruskou stranu ze zasahování do vnitřních záležitostí jeho země a ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin vyzval obyvatele Donbasu, aby odmítli přijímat ruské pasy. Kromě toho stálý zástupce Ukrajiny v OSN Volodymyr Yelchenko oznámil, že se v této otázce obrátí na Radu bezpečnosti.

V komentáři k situaci Vladimír Putin 25. dubna na tiskové konferenci ve Vladivostoku označil reakci Kyjeva na zjednodušené vydávání ruských pasů obyvatelům Donbasu jako zarážející. Co se týká Rady bezpečnosti OSN, poznamenal: „Ať se klidně obracejí, posoudím to.“ Podle ruského prezidenta mnoho zemí uplatňuje podobný systém. Jako příklad uvedl Polsko, které již téměř deset let vydává tzv. „Kartu Poláka“, a také Maďarsko a Rumunsko, které vydávají své pasy občanům z pohraničních oblastí Ukrajiny.

„V tomto ohledu mám otázku: v čem jsou Rusové žijící na Ukrajině horší než Rumuni, Poláci nebo Maďaři? Nebo Ukrajinci, kteří se cítí neoddělitelně svázáni s Ruskem z důvodu různých okolností – rodinných vztahů, smíšených manželství a dalších. Nevidím v tom nic neobvyklého,“ zdůraznil prezident.

Putin také dodal, že lidé v DLR a LLR žijí v mnohem obtížnějších podmínkách, než Poláci, Rumuni nebo Maďaři na Ukrajině, protože jsou zbaveni základních občanských práv, zejména ve sféře vzdělávání a dokonce i cestování.

Skandální Petříčkova návštěva na Ukrajině: Ani slovo k výročí masakrů. Oslava vrahů a jejich ochránců? Zákon o banderovcích jako výsměch českým a polským obětem. Vlajka Ukrajiny nad Pražským hradem?Dlouho očekávané rozhodnutí


Člen Federální rady Alexej Puškov k tomu napsal na Twitteru: „Kyjev od roku 2015 torpéduje Minské dohody a odmítá je plnit. Situace obyvatel Donbasu tam nikoho nezajímá. Ostřelovali je, zabíjeli a vystavili blokádě. Ale jakmile se Moskva začala brát za jejich práva, Kyjev se okamžitě rozpomněl na Minské dohody. Úžasné pokrytectví.“

Jde o důležitý a dlouho očekávaný dekret. Odpověď režimním Ukrajincům, kteří křičeli: „Jste padlí na hlavu?“, ale i těm, kteří tvrdili, že Donbas co nevidět připadne Rusku.

Poslanec Státní dumy Sergej Šargunov, jenž se v kuloárech i z mnoha tribun vyslovoval pro odpovídající řešení po celou dobu války v Donbasu a dokonce se dovolával podobného dekretu ve svém televizním programu, napsal na Facebooku:

„Není pochyb: je to radost pro kraje, které pět let krvácejí a ztratily více než 10 000 lidí, pro všechny naše lidi, pro všechny, kdo soucítí s bídou a bolestí válečných rukojmí.

Ale kolik se jich nedočkalo!

Pořád se tu mluví o demografickém problému... A najednou máme několik milionů nových ruských občanů! Našich vlastních, rodných, kteří hovoří a myslí rusky. Nikterak se neliší od obyvatel sousední Rostovské oblasti.

Lidé se nemohli dočkat ruských pasů, protože v jejich jménu se spojili v odporu. Pas poskytne právo žít v Rusku uprchlíkům, kteří se zmítají v pekelných kruzích byrokracie. Občanství pomůže sebrat se i těm polohladovým a chudým, kteří se nemají z Donbasu kam vrtnout. Pas je jejich naděje na konec vraždění. Doufám, že se tak dostanou pod ochranné křídlo Ruské federace.“


Už žádné přešlapování


Na událost reagoval také politolog Sergej Markov:

„Putinovo rozhodnutí podepsat dekret o zjednodušeném udělování ruského občanství obyvatelům Donbasu vyvolalo jásot v Donbasu, znepokojení v evropských hlavních městech, rozhořčení ve Washingtonu a zběsilost v Kyjevě. Moskva jednoznačně projevuje politickou vůli bojovat o Ukrajinu, což dotvrzuje hned několik rozhodnutí:

1. Zákaz prodeje ropy na Ukrajinu z Ruska nebo přes Bělorusko.
2. Odmítnutí blahopřát Zelenskému ke zvolení prezidentem.
3. Poskytnout pasy a ruské občanství obyvatelům Donbasu.

Mimochodem, pokud se z nich stanou ruští občané, potom bude mít Rusko povinnost a právo poskytnout jim ozbrojenou ochranu v případě jejich napadení armádou Ukrajiny nebo zemí NATO.

To je zřetelný vzkaz Panu Zelenskému: Pokud chcete být faktickým prezidentem Ukrajiny, okamžitě začněte plnit Minské dohody. A respektovat práva obyvatel Donbasu. Jinak se z nich stanou občané cizí země, která bude jejich práva bránit.“

Zvěrstva v ukrajinské armádě: Naši "spojenci" jsou demoralizovanou sebrankou banditů. Pěkná vizitka Porošenkovy junty. Nepříčetní psychopaté vítáni. Co by asi dělali na Donbasu, pokud by se tam dostali?¨


S rozmyslem i srdcem


Dlouho očekávané rozhodnutí Vladimíra Putina nebylo snadné, jak sám říká. A lze se domnívat, že celých posledních pět let nebylo zbytečných, protože pomohly shromáždit data o demografickém složení a loajalitě „stálých obyvatel“ Novoruska.

Bylo nutné udělat si představu o tom, kdo získá občanství a za jakým účelem. Vždyť kolik bylo rusky mluvících etnických Rusů (v tom nejširším smyslu) mezi karateli a protiruskými propagandisty! V Rusku je i tak více než dost dutých hlav Páté kolony a jejich další příliv a soustředění ve velkoměstech jsou naprosto zbytečné! Možná to je důvod, proč toto rozhodnutí bylo zatím učiněno pouze pro obyvatele lidových republik Novoruska, protože tyto údaje o obyvatelích odvrácené části Donbasu a ostatních regionů Ukrajiny je mnohem obtížnější získat. (Putin vzápětí oznámil, že zvažuje rozšíření dekretu na celou Ukrajinu – pozn. PP)

Je třeba také pochopit, že ruské vedení zvažovalo související dopad na rozpočet RF, neboť získání občanství vyžaduje lékařskou, sociální, penzijní a jinou podporu v konkrétních obydlených oblastech. Nelze z nových občanů udělat druhořadé lidi!

Pravdu má jeden známý novinář, když říká, že pokud někdo považuje toto rozhodnutí Vladimíra Putina za zmaření jakékoli naděje na mírový proces s novým prezidentem Ukrajiny, který je prý skvělý a progresivní, měl by si vzpomenout, že Zelenskyj financoval „ATO“ - útok popřevratového vedení Ukrajiny na Donbas. Pořádal tam i koncerty. Děkoval vojákům, že „chrání Ukrajinu před kdejakou špínou“. Právě těm vojákům, kteří pak vypustili na civilní obyvatele sérii smrtících raketových střel Grad. Na to nelze zapomínat.

Známý spisovatel sci-fi Sergej Lukjaněnko vystavil na Facebooku emotivní repliku: „Opravdu věřím, že toto rozhodnutí bylo učiněno srdcem.“

Lidí z LLR a DLR, kteří chtějí získat pasy občanů Ruské federace, je obrovské množství. Jde o miliony lidí. To nelze udělat jedním rázem.


Nové bezpečnostní záruky


Rozšířila se informace, že mezi prvními obdrží pasy vojáci. Uvědomme si, co to znamená, když armáda Novoruska – organizovaná, vycvičená, vybavená – bude sestávat z ruských občanů, kteří zároveň nejsou příslušníky žádných státních silových struktur Ruské federace. A navíc vedou válku za hranicemi Ruska. A žádné mírové jednotky s oficiálním mandátem, jako v zakavkazských republikách nebo v Podněstří, je neoddělují od nepřítele. To je samozřejmě zcela nová realita.

Ruské pasy pro obyvatele Donbasu jsou zárukou jejich bezpečnosti. Podle Ústavy Ruské federace budou nyní jejich životy muset být chráněny všemi prostředky a silami. Armádou, letectvem i námořní flotilou – a zcela legálně. Podobně jako životy obyvatel Gruzií napadené Jižní Osetie v roce 2008 – tam byla také většina ruských občanů.

Ale je tu ještě „mariupolský aspekt“ problému, na nějž emotivně upozorňuje na Facebooku obyvatelka Doněcka: „Obyvatelé v Doněcku jásají, ale titíž obyvatelé z Mariupolu jsou v lehkém šoku. I oni šli do referenda a vybrali si DLR. Poté jim přikázali opustit Mariupol. Odešli tiše a pokojně a zanechali na milost a nemilost banderovcům nic netušící místní „vrtáky“. Tito lidé, kteří se v Mariupolu zúčastnili referenda, jsou nyní jeden po druhém zatýkáni. Metodicky. Ostatní drží pod krkem, mají totiž seznamy všech, kdo tehdy hlasovali.

A nyní se na tyto lidi Putinův dekret nevztahuje, bohužel. I oni by měli dostat možnost! Samozřejmě ne všichni to risknou a pojedou do Ruské federace, aby zde dostali pas, ale pro ty, kteří to opravdu potřebují, by to šance byla. Obyvatelé Mariupolu, kteří 9. května 2014 beze zbraní zastavili tanky a umírali, nyní žijí pod kontrolou nových nacistů. Nikde jinde na Ukrajině neexistuje taková koncentrace ozbrojených sil. Mariupolci jsou překvapeni a dotčeni, že je v Rusku přestali považovat za proruské. Ale lidé se nenechají pokořit, město ve volbách stabilně nevykazuje takové výsledky, jaké jsou od nich očekávány. A vojáci i ukrajinští politici v Mariupolu vědí, že je tady nenávidí, sotva strpí a čekají na jejich porážku. Rusové nepovažují Mariupol za součást Donbasu? Zůstane Donbas navždy rozdělen?“

Ukrajinské tzv. prezidentské volby: Všichni jsou zbrojnoši Západu. Jen odrodilci a zlatokopové? Ukázková manipulace. Západ je již z Ukrajiny unaven. Bude i tak dále podporovat juntu? Uzná Rusko výsledek voleb?


Tvrdá cesta k ruskému sjednocení


V situaci prozatímního vládního stavu v Kyjevě – jeden prezident odchází a druhý ještě nenastoupil – nadále přicházejí znepokojující zprávy z frontové linie v Donbasu. Například zvláštní zpravodaj televizního kanálu „Živě“ Semjon Pegov hlásí: „Ukrajinská armáda střílí z minometů, SPG-9 i ručních zbraní na pozice vojenské obrany DLR v Zajcevu, na letišti Spartak, na severu a na západě Doněcka a také ve směru Mariupolu.Na pozadí zprávy o ruských pasech pro obyvatele Donbasu je to naprosto příznačné. Zjevná je také synchronizace akcí ukrajinských ozbrojených sil na frontovém úseku delším než 100 kilometrů.“

Uplynulo pět let cynického ponižování Donbasu ze strany Kyjeva, pět strašných let beztrestného ničení ukrajinských občanů ukrajinskou armádou. Ruský prezident čekal na první slova a činy nově jmenovaného prezidenta Ukrajiny. A uslyšel je. Zelenského i Volkera zírajícího z amerického velvyslanectví. Signál byl přijat a dekódován. Jeho podstata je táž jako u Porošenka: „Donbas bude ukrajinský. Nebo vylidněný.“

Vladimír Putin na to odpověděl prostě a jasně.

Mnozí již více než deset let veřejně vyzývají k tomu, aby rusky mluvící a myslící lidé, kteří se považují za součást ruského světa spíše než za občany Ukrajiny, měli možnost získat ruské občanství. Ale něco tomu neustále bránilo. A teď se konečně dočkali.

Rusové získávají ruské občanství. Není třeba dalších komentářů a vysvětlení. Je to dobré, protože vždycky byli Rusové. Pouze hrou osudu se z nich stali rukojmí na území, které je určeno k pěstování rusofobie. Obyvatelé Donbasu pracovali a vydělávali si na důchod v SSSR. Rusové nesmí své vlastní občany házet přes palubu.

Nyní se občané DLR a LLR stanou plnoprávnými občany Ruska. Rusové se opět sjednotí.- - -


37 komentářů :

 1. Nic nového pod sluncem, Putin si s kyjevskou bandou opět vytřel ..... a něbo tak nějak podobně. Alespoň na něco jsou použitelní, nejdřív si s nimi vytřeli Ušáci, pak EU, no a jak známo příklady táhnou a ti fašounský hopsálkové ať táhnou taky. Rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S Vladimirem Vladimirovičem si ještě užijeme srandy ! Teď odstartoval závod na legalizaci rusky mluvících obyvatel na "ruské občany". Po několika málo létech tam bude entita naturalizovaných Rusů tak veliká, že se vyplatí spustit referendum o přistoupení území dvou "povstaleckých" republik (DLR a LLR)k Ruské federaci, stejně jako se to stalo na Krymu. A bude vymalováno. Ale na straně druhé je možné, že většinově Ukrajinci pochopí, že pseudožidobolševici zneuctili ukrajinský národ a masivně se s nimi poperou a posadí je za mříže. Následně se přihlásí jako republika do spojenectví Nezávislých států v rámci působnosti Ruské federace ! Jen aby to již probíhalo bez zbraní a bez zbytečných obětí

   Smazat
  2. Je zajímavé že okrajinští parazité mohou mít pasy a občanství jiných států a u moderních otroků to vadí.

   Smazat
  3. Poros - Izrael, Kolomojskij , Izrael, Švajčiarsko

   Smazat
 2. No u nás u můžou volit v komunálních volbách přivandrovalci a bez nějakých přísah věrnosti(stejně bych jim nevěřil). Za jak dlouho budou tito voleni do parlametu a senátu?

  OdpovědětSmazat
 3. Ruské občanství bych udělil také místním rusáckým užitečným idiotům, kolaborantům, páté koloně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sláva Rusku,sláva Vladimíru Vladimiroviči Putinovi -jasnému slunci na černém nebi Evropy.Až se kozácký kůn napije z Vltavy bude v Praze dobře

   Smazat
  2. Napokon polovica Ukrajincov požiada o Ruské pasy a bude vymalované čo si počnú z touto pohromou na západe?

   Smazat
  3. 20.03 Nebo spíš idiotům (nejsou ani užiteční), co lezou do řitě všemu co je pruhovaté s hvězdičkami (možná i zebrám), nakopat prdel.

   Smazat
  4. 20:03
   No tobě nikdo občanství nenabídne ani za úplatu Blbečku.

   Smazat
 4. To měli udělat už dávno. Ale lépe pozdě, než nikdy. Tomu já říkám opravdu podaná pomocná ruka.

  OdpovědětSmazat
 5. To, že Putin rychle reagoval na snahu Američanů proměnit Krym v raketovou základnu namířenou proti Rusku, to byl správný krok. Špatný krok byl, že nechal Američany za pět miliard amerických dolarů rozvrátit Ukrajinu a přitom mohl využít puče, který v Kijevě dělala Evropská unie s Američany a zasáhnout v méně demokraticky zvoleného prezidenta Ukrajiny, který nečinnosti Ruska musel z Ukrajiny utéct, jinak by ho Američani nechali zabít, jako Husajna v Iráku, Kadáfiho v Libyi, Čaušeska v Rumunsku, Ajendeho v Čile, Kenedyho v Dalalsu, Chaveze ve Venezuele, Che Gevaru v Kolombii. Jen ten Fidel na kterého Americká CIA provedla více, jak třicet pokusů o atentát, zemřel přirozenou smrtí. Sláva Fidelovi a slavné Kubánské revoluci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1) Donbas nebyl částí s autonomním statusem, dokonce ani ne spávní oblastí

   2) museli by chtít všichni představitelé i obyvatelé daných oblastí, především představitelé, a to se nestalo

   3) RF není oficiálně na Donbase ani teď, vojenskou agresi by nikdo neakceptoval

   4) ztratili by tím celou Ukrajinu a právem

   5) USA byli a jsou v oficiálním kontaktu s legální vládou. Tomu bylo i v r.2013 za Janukoviče

   Smazat
 6. Rusko je aktivní a postupuje striktně právní cestou. Je jasné, že nebude chtít ztratit Ukrajinu navždy. Tak jde cílevědomě za svými zájmy, i když cíl je v nedohlednu. Ale je vytyčen.
  Takto je třeba dělat politiku. Vytyčit národní zájmy a krok za krokem, dle možností, je uskutečňovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všimněte si jedné podstatné věci - Rusko neuznalo donbsské republiky! Bere Ukrajinu jako celek, nechce ji rozkouskovat. Nyní postupuje opět netradičně - nabídne občanství, ale odpadlické republiky neuznává dál.
   Američtí pablbové a kyjevská chunta nevědí, jak správně reagovat. Odkopou se před světovou veřejností i před vlastními lidmi / voliči.

   Smazat
  2. S udělením občanství je Rusko nejčitelnější ze všech podobných států, které něco takového dělají. Ačkoliv jejich úmyslem skutečně není odebírat území, (Krym byl vyjimka), ale příklon na svou stranu.

   Je pozdě. Pokud nedokázali ukočírovat Janukoviče, dnes mají pozici mnohem těžší. Lákadlem pro tehdejší tamní společnost byla ekonomická síla Západu (EU + USA). Něčemu podobnému nemohlo a nemůže samotné Rusko konkurovat. Bohužel se jim nepodařilo včas přesvědčit tehdejší vládu, aby odstoupila od sebevražedné politiky sbližování se Západem, především USA. S takovým materiálem se těžko pracuje.

   V současnosti volební restrikce a kampaň způsobily, že se do čela Ukrajiny nedostal politik, který si uvědomuje rizika podobného chování a fakt, že Ukrajina je uměle řízená k ztrátě vlastní identity a pádu. Stejně tak je neustále a systematicky posilováno nacistické křídlo. Země je připravena na vstup vojsk NATO. Rusko Ukrajinu ztratilo.

   Smazat
  3. Anonymní30. dubna 2019 1:21
   Západ (převážně Amerika) odtrhnul Ukrajinu od Ruska, aby Rusko ekonomicky a mocensky poškodil. To se celkem daří. V další fázi, jejich vzájemného odcizení, je chce vojensky poštvat proti sobě, pro jejich další oslabení, či likvidaci. To se podařilo Rusku zatím zvrátit, Minskými dohodami. V těchto mezinárodně uznávaných dohodách, je Rusko s Francií a Německem garantem vnitroukrajinského sporu, tedy není stranou sporu. Navíc mezi garanty není přímo Amerika, je jakoby upozaděna.
   To je úspěch Ruska, že se nenechalo samo zatáhnout do války.
   Rusko vede politiku (přes odpor Západu) sbližování s bývalými republikami SSSR. Snaží se napravit, Západem vynucený rozpad. Také rozpad Československa byl vynucený, nepotvrzený referendy. P.K.

   Smazat
  4. Anonymní30. dubna 2019 6:05
   Máte pravdu, že životní úroveň Západu, byla pro státy východního bloku příliš velkým lákadlem, proti němuž nemělo Rusko co nabídnout. Ale tyto státy pomalu (bohužel příliš pomalu) poznávají, že zelená tráva Západu, není určena pro ně. To je dost velké zklamání. To ještě posiluje i současný chaos ve světě, řízený Západem, kdy smlouvy přestávají platit a kdy nastupuje právo silnějšího.
   Proti tomu už Rusko má co nabídnout, zachování důstojnosti národů.

   „Je pozdě.“
   „Rusko Ukrajinu ztratilo.“
   To bude platit, až to řekne samotné Rusko. Ale to bych od něj nečekal. P.K.

   Smazat
  5. Došlo k vytříbení kdo je kdo a všichni banderovci jsou teď v evidenci. Všechno má svůj čas. Stalin je nechal vyvézt na sibiř a to byla chyba. Největší okrajinec všech dob N.S.CH. je amnestoval a Kavčuk dal odměny.

   Smazat
  6. Upřímně, PK, já jsem rád, že se ČSFR rozdělila. Byl to sice celkem podařený stát, který měl kredit, což dnes obě republiky neznamenají vůbec nic, ale při pohledu na okolní svět jsem rád, že jsme se vyhnuli válce anebo nějakému nenávistnému vztahu, kde se vzájemně ničíte. Momentálně je vše OK, otázka dokdy.

   Amerika není podle mě upozaděna, spíš mi to přijde tak, že ti všichni ostatní jsou upozaděni a USA hraje s Ukrajinou svoji hru proti Rusku. Celkově tuhle hru hraje s celou Evropou. V podstatě už dnes mají že střední Evropy udělaný uzamknuty koridor, bývalý cordon sanitaire Sovětského Svazu, který se mohutně formuje do válečného týlu pro příští válku. Ukrajina, Bělorusko, Gruzie, Pobaltí, severní Norsko je prostor (kopí), které má být v čele frontálního útoku, pokud by k němu došlo. Stačí se podívat na militarizaci Slovenska.

   Smazat
 7. Správne ked si vybrali ukrajinhský oligarchovia Porosenko, Hrojsman , Kolomojskyj , Kličko a dalssia protežovana sebranka Izraelske pasy, USA i German pasy prečo by si nemali tí ktorí chcu ruske pasy vybrat tie pasy? Je v tom problém ? Na Zakarpatii , bývalej súčasti ČSR vydavali a vydavaju pasy v sučasnej dobe pre Ukrajincov Madari a Rumuni. Prečo nie Slovaáci a Češi? Žeby stále zalezený v USSa prdeli a čakali čo pániček zo CIA zavelí ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I "komik" má právo podle izraelských zákonů na izraelský pas a repatriaci all inclusive... takže jeho volbou se na UA kromě fasády pro Gójim nic moc nezměnilo. Porošenko, Klimkyn, či Ješčenko prostě předají své party novým tvářím. Zelenskij některé převezme, nebo je nahradí novými interprety... Skladatel a dirigent z Deep State se nemění. Cíl dovykrást UA a vykrást nakonec i RF je neměnný. DRANG NACH OSTEN BITTE...

   Smazat
  2. No len Rusko tomuto programu aktívne kladie prekážky. A už ho nemajú čim zastrašovať. Sankcie na rusko už neplatia

   Smazat
 8. Naprosto dobře to dělá Rusko jen ať se DLR a LLR připojí.

  OdpovědětSmazat
 9. No myslím, že mají ve Washingtonu o čem přemýšlet a v Kyjevě se klepat, jak to celé dopadne (v Kyjevě nemají co přemýšlet! Za psa myslí pán). Budou to občané Ruska! Tedy Rusko je musí zabezpěčit - tzn. napřed našli prostředky na penze, zdravotnictví... Následně si museli spočítat, co je bude stát vojenská stránka věci: jak je uvedeno, jakmile dostane pas voják, tak válku tam nyní povedou občané Ruska. Ovšem na cizím území. Tedy Putin musí mít něco v rukávu. Ale co? A navíc: prohlásil, že možnost získat ruský pas umožní VŠEM Ukrajincům! Tedy i těm co žijí mimo Donbas (a k Donbasu patří i Slavjansk atd.). Zejména v rukojazyčných oblastech jako v Charkově, Oděse, Mariupolu.. A nejen tam! Ale i třeba v Kyjevě nebo jinde. Co když si takový pas převezmě klučina a pak narukuje do ukrajinské armády a pošlou ho bojovat na Donbas? Ale když to napadlo mně, tak to Putina a jeho poradce jistě napadlo taky. Podle mého názoru se něco chystá. Něco většího. A je to reakce na výsledky ukrajinských voleb a keců pana Volkera ("USA se zabydlují na Ukrajině na dlouhou dobu"¨). Někdy je lepší držet pysk. Uvidíme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, v okolních státech se už formují ohromná vojska, USA se připravují na válku za Ukrajinu. Přečtěte si jen naše noviny, všude se mluví pouze o ruské agresi. Nic se neuznává. Žádná referenda na Krymu, žádný odboj na Donbase. Očekávám, že v nejbližším čase přijde rétorika na osvobozování nejen Krymu a Donbasu, ale také dalších "okupovaných" národů, jako třeba Čečna, Kalmýkie, Komi, S.Osetie... atd.

   Smazat
  2. 6:12
   Naprostá blbost, pokud by US v tuto dobu zaútočili špatně by to dopadlo pro nás všechny. Dle mého názoru promeškali vhodnou dobu. Dnes už je Rusko vojensky a vlastenecky silné.

   Smazat
  3. 18:22, jestli budu mít čas, seženu vám počty techniky a lidí, počty investic do vojenských projektů a sečtu to. Co je horší, na hranicích s Ruskem bují jako houby po dešti desítky nových bio-laboratoří s přidruženými poloprovozy a také nové továrny na chemické zbraně. Jen na Ukrajině jejich počet vzrostl ze šesti na cca dvacet. Další jsou v Gruzii, Litvě a Rumunsku. To není můj výmysl, o tom se v ruském prostoru dávno píše a poukazují na to i státní představitelé včetně Putina.

   Smazat
 10. Ne referendem na Krymu, ale výnosem Putina o zjednodušeném procesu vydávání ruských pasů občanům DLR a LLR, byl zahájen proces rozpadu státu, který se nazývá Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 11. Presne tak. Ukrajina môže prísť o celé Novorusko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cílem Ruska není rozporcovat Ukrajinu. Ukrajina skončí jako Finsko - neutrální, bez základen NATO, přátelská na obě strany. Prostě nárazníkové předpolí. To je ruský cíl i v Gruzii, i ve Stření Asii, Koreji. Žádná okupace, ale neutrální "přátelské" nárazníky.
   Putinova politika je dlouhodobá a zatím má mimořádné úspěchy.

   Smazat
  2. 1:02, projekt Novorusia padl už na počátku r.2016.

   Smazat
 12. O mírumilovných USA svědčí článek "Studená válka a zbrojení v grafech", ze dne 8. 1. 2019:
  "USA má 800 vojenských základen v 70 zemích světa. Na zbrojení má schválen rozpočet pro rok 2019 ve výši 640 bilionů dolarů, Rusko 87,8 bilionů dolarů".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli je struktura těch 640 bilionů podobná jak u nás, tak z toho 2/3 rozkradou stejně jak Topolánek s pandurama a navíc kvalitativně jsou pandury taky jinde, viz nedávná kolize s fábií, kdy fabie to přežila a pandury dopadly jak hovno z věže.

   Smazat
 13. teraz by mala Ukraina na popud Lajčáka urobiť to isté čo Slovensko, odobrať občianstvo - domyslite si to sami

  OdpovědětSmazat
 14. Já bych takový optimista nebyl, protože ruské občanství také může vést k tomu, že to ukrajinským fašounům za podpory EU umožní vyhnání všeho rusky mluvícího obyvatelstva z území Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 15. To, že se fašounská Ukrajina na Rusko zlobí je jenom na oko. V podstatě je ale ráda a uvítá, když všichni rusky mluvící Ukrajinci odejdou sami do Ruska a přenechají Donbas jako válečnou kořist fašounům, kteří tam, ubytují svoji armádu a kam budou posílat, jako na Sibiř, všechny nespolehlivé protifašounské živly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.