Reklama

úterý 30. dubna 2019

Oděsu čeká průvod pochodní: nacionalisté oslaví výročí upálení lidí

Oleg Bazak
30. 4. 2019   mk.ru
Akce se koná u příležitosti pátého výročí tragédie v Domě odborů.
Nadcházející čtvrtek čeká Oděsu vážný politický otřes. U příležitosti 5. výročí hromadného upálení aktivistů Antimajdanu v Domě odborových svazů se ve městě shromáždí členové neblaze známého Národního sboru. V 18 hodin začne jejich pochod hlavními ulicemi regionálního centra, které se plynule promění v průvod pochodní, který je věnovaný "vítězství nad nepřáteli Ukrajiny".


V souvislosti s možnými hromadnými střety během nadcházejícího pochodňového průvodu Hlavní správa Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) pro Oděskou oblast vyzvala obyvatele Oděsy, aby byli maximálně ostražití během celého velikonočního týdne.

O podezřelých osobách, které projevují zájem o přeplněná místa, zařízení dopravní infrastruktury, podniky, vojenská zařízení a administrativní budovy, žádá SBU okamžitě "předávat" informace místním orgánům činným v trestním řízení. Informujte, ideálně e-mailem, Hlavní správu SBU "o záměrech ohledně spáchání separatistických a teroristických aktivit".

30. dubna se na Kulikově poli (vedle Domu odborů, který před pěti lety vyhořel) proběhne společná instruktáž orgánů činných v trestním řízení v regionu Oděsy. 2. května v 11 hodin hodlá předsedkyně Monitorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině Fiona Fraiserová představit veřejnosti analytickou zprávu "Zodpovědnost za vraždy a násilná úmrtí 2. května 2014 v Oděse". Zpráva obsahuje stručný přehled událostí, v jejichž důsledku před pěti lety v centru hrdinského města šest mužů - z řad "příznivců jednoty" a "příznivců federalismu" - bylo smrtelně zasaženo střelnými zbraněmi. "Téhož dne, informovala tisková služba Mise OSN, 42 osob (34 mužů, 7 žen a jeden mladík) zemřelo poté, co nepokoje pokračovaly na nám. Kulikovo poli a v Domě odborů vypukl požár".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Fašisti budou oslavovat svoje zločiny ať žije západní „demokracie".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Táhni do Rusácka nebo Číny, když ti západní demokracie nevoní.

   Smazat
  2. 1:11 a vy tahnete treba do pr..otravo

   Smazat
  3. 1:11 - asi nemá rád, když demokracie voní spáleným masem.

   Smazat
  4. 1:14

   Jaký je vlastně rozdíl mezi vámi a islamisty? Ti taky k smrti nenávidí "západní demokracii" a pohrdají ji. Podejte si navzájem ruce, extremističtí zmetci.

   Smazat
  5. 1:21

   Jaký je vlastně rozdíl mezi vámi a islamisty? Ti také nenávidí demokracii a jedinou mocenskou správu, kterou uznávají a praktikují, je teror s nejbrutálnějším násilím, jakého je člověk schopen spáchat. Podejte si s nimi své zakrvavené ruce úchyláků.

   Smazat
  6. @ 1:11
   To by právě byla chyba. Proti fašizmu je třeba bojovat všude, kde se objeví. A ne se před ním utíkat schovávat někam do Ruska.

   A jestli dnes sám o sobě mluví jako o "demokracii" - to je lhostejné. Záleží na činech a ne na sebeprezentaci.

   Smazat
  7. 1:11 Koho vyhazuješ ty slouho slouhů já za žádnou velmoc nebojuji jako ty. Nejste žádní demokraté jen obyčejní fašisté. A opravu si mě rozesmál tupoune vítač islamistů tu o nich něco píše!

   Smazat
  8. Anonymní30. dubna 2019 1:11... zpadní demokracie je na vraždění a oslavě vrahů závislá?

   Smazat
  9. Prosím nějak zviditelnit psychopata 1:11. Hezky ztotožnil dnešní "liberální demokracii" s vražděním a oslavami vražd.

   Dobrá trefa do vlastní branky. :)
   Dobrá trefa do vlastní branky. :)

   Smazat
  10. 40. výročí vzniku Íránské islámské republiky

   https://cs.gatestoneinstitute.org/14102/40-vyroci-vzniku-iranske-islamske-republiky


   Katar: "Vlk v rouše beránčím" .....Bankéř islamismu v Evropě...

   https://cs.gatestoneinstitute.org/14121/katar-banker-islamismu-evrope

   Smazat
 2. Okiadzanie vražedného fašizmu na Ukrajine nemá konca kraja, ale Putin postupnými krokmi svoje dosiahne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty se starej především o fašismus u vás, v Horných Uhrách. 10% vás volilo fašistu Kotlebu. A moc bych za to nedal že i ty jsi byl jeden z nich.

   Smazat
  2. 1:19

   Z jaké pozice si dovolujete diktovat, kdo se o co smí a nesmí starat? Jakými mentálními zkraty se vám podařilo utrpět názor, že volil Kotlebu?

   Smazat
 3. Pojede tam i pan Zaorálek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Borýš tam pojede slavit určitě!

   Smazat
 4. Toto zvěrstvo může oslavovat pouze opět pouze nacista jakým je konfident a udavač Štětina a jemu podobní jeho kámoši. Oni vždy tito udavači inklinovali k totalitním režimům neb jen ty mají udavače za své spojence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud to ex-estébák Štetina oslavuje někde na asociální síti, dejte to sem prosím vědět. Protože oslava vražd a nenávistné komentáře mají být přece podle našeho ministra Hamáčka trestné, takže doufám, že Hamáček a policie se nepodělá a bude konat proti úchylovi Štětinovi.

   Smazat
 5. No, ono se jim to pěkně zúčtuje, až bude Oděsa ruská - po rozpadu Okrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odesa není ruská, tam žije velká spousta různých národností.

   Smazat
 6. Smrt fašismu a benderovským zabijákum.
  Putin by měl nabídnout pasy všem slovanum, kteří mají o nězájem.

  OdpovědětSmazat
 7. Příslušníci praporu AzovEuroposlanec Štětina se opět postavil za nacisty z ukrajinského praporu Azov. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201809248129563-Cesko-Stetina-nacismus-Azov-Ukrajina/

  OdpovědětSmazat
 8. Podporuje vrahy! Nacista Štětina se opět postavil za nacistické svině z ukrajinského praporu Azov. http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=207630

  OdpovědětSmazat
 9. Štětina pozval do Evropského parlamentu velitele ukrajinských radikálů
  Zdroj: https://www.denik.cz/ze_sveta/stetina-pozval-do-europarlamentu-velitele-ukrajinskych-bojovniku-20150728.html

  OdpovědětSmazat
 10. Štětina, miláček batalionu Azov...Bude de Zayas dle soudruha Jaromíra také ruským žoldákem, nebo fašistou jednotky Azov…? Štětina je známý svou podporou ukrajinského dobrovolnického batalionu Azov, mezi jehož členy jsou neonacisté nejen z Ukrajiny, ale i z řady evropských zemí. http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/7531-stetina-milacek-batalionu-azov-jehoz-znakem-je-runa-wolfsangel-jinak-symbol-nacisticke-divize-ss-das-reich-videl-pry-ruske-zoldaky-kontraktniki-ve-venezuele-zaklada-tez-hnuti-evropa-spolecne

  OdpovědětSmazat
 11. Sklidí to co zaseli, jak je vidět, šťastní nejsou a nebudou. Boží mlýny melou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.