Reklama

sobota 13. dubna 2019

Opět jsme prodáni, tentokrát do Ruskočíny.

Vladimír Balhar
13. 4. 2019
Jak vidno, patříme do svazku demokratických a mírumilovných sil, které prohrály válku v Sýrii, a jaksi nám nedochází, že války se dnes vedou jinak, než za Hitlera, a válečné reparace se platí. Nebo nám to třeba dochází, ale presstituti a televizní manipulátoři dostali jiné noty, co smí říci a jak. Demokratický Sauron na západě slábne a jeho ohnivé oko pohasíná. Prsten se blíží k Ohňové Hoře. O naši kolonii je veliký zájem, a v skrytu se blíží skřeti doprovázení lichváři, tuší tučné hody. Obyvatelstvo kolonie, opojené půjčkami a dotacemi, zblblé bláboly prorežimních ekonomů si jezdí svými ojetinami na dluh do supermárketů, hodovat na krásně zabalených odpadcích. Vítr vane a roznáší do okolních neobdělávaných polí hory igelitových pytlíků a papírových cancourů.

Proč pracovat, když žít z dotací a půjček je tak sladké. Proč se rýpat v zemi a krmit dobytek, když jídlo přivezou karavany kamionů zdaleka i blízka. Surrealizmus života.

Stát nevybere na daních ani tolik, kolik potřebuje ke svému provozu a musí si půjčovat od lichvářů. Což vydatně podporují levicové politické strany, označující se za strany pravicové a pravicové politické strany, označující se za levicové. Lichvu a hon za majetkem podporuje a přímo žádá i církev křesťanská, kde přece lichva jest zakázána, a lichvu mohou provozovat pouze nevěřící.

Ovšem, kdo dnes je věřící?

Tak jak jsme byli prodáni v září 1938 jako žrádlo pro Hitlera, aby měl více sil na tehdejší Sovětský svaz, tak i dnes jsme prodáni, což lze odvodit z podivného rozdělování Evropy na Británii a Evropu.

Británie si stále tiskne své libry z ničeho a spotřebuje více, než vytvoří, protože je to koloniální velmoc, a je na to prostě zvyklá. Tisk liber jim zatím stačí k přežití.

Ovšem Německo koloniální velmoc není a nikdy nebylo, to je povinno poslouchat, jinak dostane za uši.

Německo si nesmí ojra tisknout z ničeho, musí si půjčovat, a zajímavé je, od koho. Německá Deutsche Bank je v krachu, a aktiva německých důchodců jsou právě tam. Zamyslete se nad tím, komu vlastně Deutsche Bank patří, Německo to není.

Rusové neinvestují do dolaru, ale do zlata, proč asi? Vyměňují komoditu za komoditu, ropu za zlato, barel ropy za gram zlata. Je nutno uznat, že je to chytré počínání. Milion barelů ropy je milion gramů zlata, to jest tuna, to uveze i Ford Tranzit. Obě komodity jsou násilím podhodnocené, takže pokud v budoucnu cena zlata vzroste na dvojnásobek, rusové dnes prodávali ropu za dvojnásobek, pouze to nikdo nepochopil.

Číňané přebytky dolarů mění na ojra, tím tuto umělou měnu drží nad vodou a investují do Evropy. Za to ovšem něco chtějí, a to jsou kolonie.

Saudové zatím, zdá se, povinně investují do dolaru, ale co my víme, pokud investují do ojra, je celkem pochopitelná německá vstřícnost k migrantům.

My jsme dávno prodáni v rámci obchodu se světovými pohledávkami a závazky. Může se klidně stát, a asi klidně stane, že kurz české koruny se dramaticky změní, protože koruna není kryta zlatem, či prací.

Což bude v podstatě ekologicky přínosné, karavany kamionů se zastaví a vítr nebude po okolí roznášet igelitové pytlíky a papírové cancoury.

Obyvatelstvo vyhyne, či se rozprchne. Zůstane pouze tolik obyvatel, kolik stačí k ekologické obsluze nových pánů středozemě.

31 komentářů :

 1. Celý západní svět žije na půjčkách. Proč tomu tak je? Kapitalismus chce za nejnižší náklady mít co největší zisky. To znamená ale, že v honění se za ziskem vyplácí dělníkům co nejmenší mzdy, ale na druhou stranu požaduje po těch samých dělnících, aby kupovali co nejdražší výrobky a to logicky nejde dohromady a proto kapitalismus to řeší půjčkami, úvěry, hypotékami a protože, jak je dokázáno perpétumobile neexistuje, následují exekuce z kterých žijí další kapitalisti a darmožrouti. Je jenom otázka, zda zadlužený člověk je člověk svobodný jak slibuje naš současný režim, který si říká demokratický a všechny zvěrstva, včetně humanitárního bombardování, pojmenovává demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je nutno dodat, že jsme nejvýkonnější kolonie bývalého východního bloku, která odvádí na západ ročně 800 miliard korun na západ a to nezdaněných.

   Smazat
  2. O naše hlavy a ruce bude nadále zájem. Budeme jenom ještě levnější. Ještě blíže otroctví.
   Obslužná třída bude nadále nutná, jenom se zúží, a také zlevní.
   Hra na demokracii a ostatní pohádky skončí.
   Je to blíž, než si většina vůbec troufá pomyslet.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  3. Vláďo jsi ze stejné staré školy jako já. Ale já vím, že zladé české ručiky a chytří lidé po hadráku jsou na odpisu. Takže cca za deset let zde budou jen blci a pár ajťáků, kteří se dnes myslí že jejich vědomosti které ani nějak zvláště nezdokonalují je uživí. Ale houby. Dříve jsme zde vzdělávali černé bardy. Dnes nás jejich potomci podřežou.

   Smazat
  4. Lichvar vzdy ovlada chudeho dluznika moci penez..Pujcovat si poddani musi aby byli ovladnuti take terorem dluhu..Zatimco USA zlato krade a loupi vsude kam vkroci Rusko se pripravuje /a maji velmi spolehlive informace ,ctou vladni a uredni maily Usaku..denne, na zhrouceni otrokaru USA.. V cele histori pak otroctvi a sluzebnost a moc byly zajistovany majetky a bohatstvim Lichvaru..Kdyz napriklad Lincoln /v zajmu miliardare Clay /, vedl obcanskou valku ,zavedl nejdrive represivni zakony jako jsou dnes. Bohaci , kdyz se bitva odehravala blizko ,jeli si tam na podivanou a poradat piknik, valce se vyhnuli jako clenove elity ..Tak jako dnes.
   Totalni vyloupeni a masakry , zniceni vseho na Jihu Unijnimi vojaky a vysledek byl osvobozeni otroku.
   Ti co sli na Sever za ucelem svobody ,dostali praci na 16 hodin denne s platem , ktery jim stacil na jidlo ale nestacil na ubytovani a naopak.Vetsina zustavali se svymi otrokari ve znicenych hosposdarstvych.
   Neco situaci u nas od "osvobozeni",zitra na Zvedavec.org.

   Smazat
  5. bilance kuplandu po uzavěrce minuleho roku je zdvojnasobeny zisk na 40 miliard a to prosim ještě před zuper zdraženim letos to asi nebude jine protože těm co přidali je okamžitě vytahnou z portmonek tak bych prosil naše jelita aby nelhala o stagnaci či dokonce o propadu ekonomiky každy i okradeny ma vic peněz a ti co kradou maji letos dvojnasobek tak jakapak krise

   Smazat
  6. Hlavně, že už nevládnou komunisté. Vše je daň za demokracii.

   Smazat
 2. Opět - perfektní, věcný, a reálný článek, jako vždy od pana Balhara. Sice smutný, ano, s naší zemí to dopadne strašně. Až přestaneme poslouchat všechny ty prolhané lumpy, pochcípeme hlady, utáhnou nám vodu, a konečná. Tak jsme byli blbí - ale.... pochcípou i naši zbotalíci, všechny ty kreatury,celebrity a politici s platy sto tisíc měsíčně? Všichni ti, kteří si ponechali dotační socializmus, který přiděluje trafiky a dotace všem těm kámošům? Kam si budou jezdit pro žrádlo? Toť otázka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je až neuvěřitelné, kam se lidstvo nechalo lichváři nahnat. Když se podíváte do přírody, nebo do společnosti prvobytně pospolné tam je a bylo všechno zadarmo a nikdo se nežene za nějakou chimérou. Všechno je téměř zadarmo, každý je spokojen s tím co má a nikomu nic nezávidí a je šťastný. Jak prosté a všechny ty kecy o demokracii a svobodě slouží jenom k oblbování lidí. Když jsi křesťan řiď se desaterem to stačí, když jsi bez víry žij morálně a eticky, to taky stačí. Stačí zdravý selský rozum a trocha odvahy a sebevědomí, nenechat se nabulíkovat a přemýšlet hlavou. Já vím je to hodně zjednodušené, ale jde jenom o jiný úhel pohledu a o tom to je, rudý dědeček.

   Smazat
  2. Lepší vyjádření než morálka a etika je mravnost a svědomí. To jsou 2 slova, které jsou české a když se člověk nad nimi zamyslí tak je to přesně to co je třeba podporovat. Slovo mor-álka kořen slova je mor stejně jako hu-mor. To není jen tak samo sebou. Jiří Zajíček

   Smazat
 3. Autorem sice dobře popsáno, ale jak z toho? ...
  ---
  (nepříjemných - byť i pravdivých - zpráv slýcháváme či čteme mnoho, námětů na realistická východiska však nepatrně nebo vůbec).

  OdpovědětSmazat
 4. Autor zmiňuje také nenažranou církev. Proč se dnes nikdo nezeptá, kdy nastane odluka církve od státu? Vždyť nám to tak slibovali, když jim valili restituce. Teď je ticho po pěšině.Žádný poslanec se neptá. Ať si na sebe vydělávají. Už teď mají pivovary, vinice ... Proč stát živí kněze i nadále? - A věřte, berou víc než učitelé a ještě z kazatelen dští síru podle not Vatikánu. Jenom v našem městě už utekly miliony na opravu kostela, za naše peníze se buduje komunitní církevní centrum, nikdo nekontroluje jejich kasičky, nehorázné částky za pohřby, svatby. Jan Hus by se divil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už dnes se můžeš rozhodnout, že za svůj pohřeb nedáš církvi ani korunu a to tak, že nebudeš mít církevní pohřeb. Pak ale zaplatíš pohřební službě 50 000,- Kč. Termín odluky církve od státu je pevně stanoven a to po vyplacení restitucí. Jen bych chtěl zdůraznit, že církev v restitucích nežádala vyplacení peněz za využívání ukradeného majetku, ikdyž by to byl oprávněný požadavek.

   Smazat
  2. P.S.: není církev jako církev, proto je asi správné, že v Evropě je v současné době římsko-katolická církev mediálně totálně znevažována a bude postupně likvidována a nahrazena islámem. Na západě je už tato "přestavba" v plném proudu a není to jenom tím, že kostely tradičních církví jsou přestavovány na mešity a že ze školních tříd mizí kříže a někde se už nesmějí ani slavit tradiční křesťanské vánoce. Česko má určité zpoždění, proto se tolik spěchalo s restitucemi, aby muslimové nic nedostali, ale za pár desítek let doženeme a předhoníme třeba Francii, nemějte obavy. Islám postupně dobývá Evropu.

   Smazat
  3. Je pravdou,že Češi umí dobře brečet,ale na nesprávném hrobě.To je nářků na to i ono,ale kdyby měli vyrazit do ulic a ukázat těm našim zaprodaným politikům kde je určitá míra ,tak to ne,jenom v hospodách a na internetu se nadává,většinou nevybíravými výrazy,což je špatné,jenom to ukazuje,co je ten či onen člověk zač.Všechno jde slušně okomentovat,ale nikdo za vás,kteří stále pláčete nemůže jít demonstrovat,to se lidé musí pohnout sami,aby si zlepšili vyhlídky.

   Smazat
  4. NEJSEM SI JIST, ZDA BUDE PROPAGANDA V ATEISTICKÉM ČESKU TAK ÚČINNÁ, ABY NÁS PŘEVEDLA DO JINÝCH MODLITEBEN. Většina Čechů chodí do kostelů pro jejich architekturu a uměleckou výzdobu. Katolická církev má velmi mnoho prohřešků proti českému národu, má i velkou zátěž ze 2. světové války a nově v souvislosti se sexuálním deviantstvím církevních hodnostářů. Nepochybuji, že se u nás pohrnou lidé k islámu, když to ponese - finance a postavení. V tom jsme také borci, jsem pamětník, jak se lidé hrnuly k nacismu po r. 1939, pak po válce do pravicovýzch partají, úderem února 1948 tito pravicoví většinou prozřeli a stali se z nich nejpravověrnější soudruzi a ti co byli chytří, tak se kryli těmi nejblbějšímu, ale z přesvědčení. Pak v r. 1968 zase mělo plno "soudruhů" popel na hlavě a dělalo "jaro", ale dost uklouzli a je zajímavé, že to byli přečasto původně před r. 1948 pravicoví a pak levicoví sekerníci po únoru 1948! ČASTO TITO SOUDRUZI-PÁNI NESTAČILI DO NORMALIZACE UDĚLAT ZASE KULANTNÍ OBRAT A TAK TITO NEJVĚTŠÍ POLITIČTÍ GAUNEŘI SE STALI AŽ DO R. 1989 "DISIDENTY", DOBŘE KRMENÝMI "NEZISKOVKAMI" ZE zÁPADU - TEDY PENĚZI CIA, CIC, MI5 ... A SOROŠOVCI. NO A TI PAK ZVONILI KLÍČI, KŘIČELI "NEJSME JAKO ONI" A ROZKRADLI ČSR/ČR AŽ DO DNA - VE PROSPĚCH SVÝCH CHLEBODÁRCŮ. A TAK NÁM POVĚTŠINOU VLÁDNOU DNES TI, CO BY BYLI VZORNÝMI NÁCKY ZA PROTEKTORÁTU BÖHMEN UND MÄHREN, PAK VZORNÝMI PRAVICOVÝMI POLITIKY PO VÁLCE, JEŠTĚ VZORNĚJŠÍMI SOUDRUHY PO R. 1948, PAK ZASE NA JAŘE 68 PROVEDLI ZDRCUJÍCÍ KRITIKU BOLŠEVIKŮ A CHTĚLI BÝT PÁNY. ALE OUHA, ZÁDRHEL A MÍSTO PÁNŮ SE Z NICH STALI "DISIDENTI". Z TEŠCH PAK PO R. 1989 PÁNI DIKTÁTOŘI KAPITÁLU! Věčný koloběh politických šíbrů!Víra nevíra, podle potřeby se natírá - na rudo, černo, hnědo, zeleno... a stále u moci stejná sebranka!

   Smazat
  5. Anonymní14. dubna 2019 11:42
   Jsme pohodlní, to je pravda a naše hanba. Ale demonstrace nejsou jedinou možností změny. Dokonce, ani ne jistou možností. Ukrajina je dost odstrašujícím příkladem. Další možností je, volbami dosadit politickou sílu, která odmítá tlak EU, na likvidaci evropských států a národů. U nás to je jediná parlamentní strana, SPD. Mysleme na to při EUrovolbách. SPD je součástí EUrofrakce, Evropa národů a svobod, ve které jsou strany z Itálie, Francie, Polska, Holandska, a další. My bychom se měli přičinit o silnou pozici této frakce, volbou SPD. Program každý zná, pan Okamura ho hlásá už dost dlouho. P.K.

   Smazat
 5. Jsem jenom trošku zvědavý, jak dlouho to bude trvat, než přijde pan "Odvážný" se svojí silnou partají a řekne lidem pravdu pravdoucí. A také lidem předestře režim a zeměpisnou přeorientaci, která vyvede dělný lid z marasmu, který jsme si cinkáním klíči "vybojovali". Ale co kecám, co nám vybojovali občané z Práglu omámeni závanem zákulisních pijatik a nemravností pseudodisidentů a chartistů včetně s antichartisty. Ještě vám není na zvracení ?

  OdpovědětSmazat
 6. Také mě napadají tato chmurná hodnocení, ale těžko se zlobit na obyvatele tohoto státu, kteří prostě zdegenerovali, kteří nebyli schopni nahradit oběti války i poválečných experimentů komunistů a kteří nepochopili co znamená superstát jménem USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. superstát jménem USA znamená světového vyžírku, který nepřežije bez vykrádání kasiček ostatních států, světový četník, který kvůli tomu vykrádání organizuje šíření pravdy a lásky mečem a ohněm na celé planetě, jednoduše řečeno "říše dobra" jako když vyšije

   Smazat
 7. no v USA to jeden miliardár upresnil - alebo sa zreformujeme, myslel miliardárov, alebo nás pobijú - tu, v USA, a naši ....nový Bronstien už je na obzore

  OdpovědětSmazat
 8. 1:45 ty si nezapomeň kopnout do komunistů a ignoruj, do jaké míry měli a říkali nám pravdu.

  OdpovědětSmazat
 9. Dne 29. března 2019 proběhla finanční revoluce (Basel III). Zlato se opět stalo uznávaným platidlem, protože petrodolar jde ke dnu. Byl zrušen monopol dolaru jako celosvětového platidla (byly zrušeny závěry Bretton-Wood z r. 1944!). Pouze v ČR se o tom asi nesmí psát ani muknout, protože jistý soudruh Tošovský všechno české měnové zlato před lety prodal za hubičku. Dnes se za odměnu rekreuje v USA. ČNB je každopádně v kopru. Děkujeme vám, soudruhu Tošovský :-)

  OdpovědětSmazat
 10. připomínám odkaz na březnový článek, který nejlépe vystihuje to "české finanční perpetuum mobile": http://www.novarepublika.cz/2019/03/cechy-krasne-cechy-me-rozkradane.html

  OdpovědětSmazat
 11. Nepochopil jsem název článku. O jaké Ruskočíně je řeč? Ve článku o tom také není žádná zmínka. Podle mého názoru, žádná Ruskočína neexistuje. Ty dvě země mají velký konkurenční potenciál. Společné postoje mají hlavně vůči Americe, puštěné ze řetězu.
  Také nechápu tu péči o to, že Němcům nepatří Bundesbanka, ale žádná zmínka o tom, že nám nepatří ČNB. Nezachraňujme Německo, buďme rádi, že ho Amerika stále drží trochu na oprati. Zachraňujme sebe, společně s ostatními státy střední Evropy. To jediné můžeme udělat a měli bychom udělat. Je třeba přestat poslouchat příkazy německé EU (pod kuratelou USA) a pracovat na své soběstačnosti, obranyschopnosti a ekonomické síle. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česku přece patří slovíčko "česká" a má tam přece Čecha ve vedení. Ten má mladou manželku a také by se rád dostal na Floridu za Tošovským :-)

   Smazat
  2. Anonymní14. dubna 2019 14:23
   Však už dnes má těmi „intervencemi“ vyděláno. Už znehodnotil korunu dost. P.K.

   Smazat
 12. Článek sice bouří, ale slova nic neznamenají. 29.3. 2019 - Basilej II - zlato se vrací ke krytí peněz - Česko dopadne jako hubkaři !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Basilej III. Jinak si dovoluji poznamenat, že ty průvodní znaky padání na ústa už přece vidíme na každém kroku (viz třeba meziroční nárůsty cen bydlení) a že mně to připomíná předrevoluční vtip, ve kterém se radí generální tajemník s vládou, co ještě zdraží a postupují systematicky podle abecedy: A - alkohol, B - benzín, C - cigarety, D - daně, E - elektriku a F - "fšecko". Dnes to přece probíhá jako přes kopírák, poslechněte si Babičoka a jeho ministryni financí!

   Smazat
  2. Anonymní14. dubna 2019 14:20
   Tak to je. Velice mě zdvihla ze židle snaha Šilerové, zpoplatnit kromě dálnic, také další silnice. Stát vydává desítky miliard na neziskovky, na církevní restituce, na solární barony a hledá peníze. Ale bez povšimnutí nechá nezdaněné velké korporace a ždímá lidi. Ty rozvratné neziskovky, které nám sem nasadila EU, bychom neměli financovat, dokonce bychom je vůbec neměli trpět. Podobné to je se solárními barony. Kdy se dozvíme jejich jména? Kdy už budou prošetřeny ty podvody s fiktivním přihlášením, ještě nehotových elektráren? Až je ti politici převedou na nějaké bílé koně? Všichni, kdo chtějí žít ze státních peněz, by měli být známí, bezúhonní a u nás zdaňovaní. Také by nemělo u nich docházet ke střetu zájmů. V tomto babišova vláda hodně zklamala. P.K.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.