Reklama

středa 10. dubna 2019

Po třiceti letech: Přežitky socialismu od A do Z

Stanislav Blaha
10. 4. 2019 E-republika
Neúplný seznam toho, co jsme za minulého režimu měli ...a stále máme.

V únoru 2019 na spřáteleném webu publikovali tento článek (na Nové republice byl zveřejněn před chvílí) od bulharského autora, který se velmi kriticky zamýšlí nad tím, co jsme za socialismu měli (a už nemáme) a co jsme naopak neměli (a teď konečně máme). Jde zajisté o článek zaujatý, který pomíjí vše dobré, co jsme restaurací kapitalismu ve střední a východní Evropě získali, ale jako inspirace a "nakopnutí" otevřené debaty o třiceti letech svobody a demokracie, které budeme na podzim jistě s plnou parádou a oficiální účastí slavit, může dle mého názoru posloužit naprosto skvěle. Dnes se ho, jistě k velké radosti těch, kteří se snaží všechny dnešní problémy vysvětlit "přežitky socialistického myšlení", pokusím doplnit o neúplný seznam toho, co jsme za socialismu měli ... a stále máme:

Angažovaní umělci
Umělec, který chce v klidu vydělávat své peníze, musí v každém společenském systému buď podporovat vládnoucí elity, nebo alespoň významně mlčet. Jinak se jeho dílo ztratí z galerií, koncertních sítí, televizních programů i playlistů rozhlasových stanic. Správně angažovaný umělec naopak, stejně jako za minulého režimu, neví, kam dřív skočit. (ZDE a ZDE)

Byrokracie
Jedním z velkých požadavků v Listopadu 1989 bylo odbyrokratizování společnosti. Místo toho se počet úředníků navýšil a počet nesmyslných předpisů a nařízení roste přímo exponenciálním způsobem. Dnes si v tomto státě nemůže být nikdo jistý, že neporušuje nějaké předpisy, protože je jich tolik a jsou tak komplikované, že se v nich nemohou vyznat ani ti, kteří mají jejich dodržování vynucovat a kontrolovat.

Cenzura
Za minulého režimu byla cenzura všudypřítomná a existovaly na ni oficiální inistituce. Dnes máme v ústavě článek o její nepřípustnosti (LZSO, čl. 17, odst. 3), ovšem realita je trochu jiná. Cenzura nezmizela, jen se přejmenovala na "boj proti fake news" a přestěhovala ze státních institucí do soukromých firem, neziskových organizací a na sociální sítě. A protiústavní snahy o její institucionalizaci stále více sílí, jak o tom píšeme ZDE, ZDE, ZDE a ZDE.

Deficit demokracie

Už zase máme demokracii s přívlastkem. Od "lidové", v níž se vše řídilo ze sovětské ambasády, jsme se dopracovali k "liberální". A jak se to pozná? Můžeme si sice vybrat z desítek stran a tisíců kandidátů, ale ti pak ve výsledku jen v 75 procentech případů odhlasují něco, co přijde z Bruselu či Washingtonu. A o tom, jak to naši "liberální demokraté" s tou demokracií myslí doopravdy, se můžeme přesvědčit vždy, když začnou proklínat přímou prezidentskou volbu a odmítat referendum, protože lid je sice dostatečně moudrý na to, aby je (po patřičné mediální masáži) volil, ale současně naprosto nekvalifikovaný k tomu, aby o čemkoliv rozhodl v přímém hlasování.

Ekologické problémy
Ekologové jsou dnes už stejně podezřelí jako za minulého režimu. Nic dnes nesmí stát v cestě honbě za ziskem. Odsířením uhelných elektráren a přijetím přísných emisních norem došlo k částečnému zlepšení v čistotě ovzduší, naše řeky jsou také čistější než před 30 lety, ale vyvstal nový problém se suchem způsobený neregulovanou výstavbou, na krátkodobý zisk orientovaným hospodařením v zemědělství a lesnictví a klimatickými změnami.

Flákači
Dělníci a řemeslníci sice už nesedí od svačiny až po konec pracovní doby v hospodě, ale vznikl nový fenomén "bullshit jobs", tedy zaměstnání, jež buďto nepřináší žádné nové hodnoty, nebo naopak hodnoty ničí, viz tato kniha Davida Graebera.

Hrdinové
Každá doba potřebuje své hrdiny. Někdy dokonce ty samé, kteří včas obrátili kabáty, jindy platí čtyřverší z básnické skladby Karla Havlíčka Borovského Křest svatého Vladimíra:
Tak to chodí na tom světě
každou chvíli jinák,
dneska ctí tě za svatého,
zítra budeš sviňák.

Indoktrinace mládeže
Do škol dnes navzdory zákazu politické agitace chodí na besedy do škol formovat myšlení mladých lidé z neziskovek, prorežimní novináři a dokonce i politici, podobně jako tam v minulém režimu chodili komunističtí odbojáři, milicionáři a důstojníci okupační sovětské armády.

Korupce
Formy se změnily, obsah zůstal, sumy, o něž se jedná, se znásobily, trestní sazby jsou sice drastické, ale na spočítání skutečně odsouzených a uvězněných účastníků korupčních kauz za celé "sametové" nám postačí prsty jedné ruky.

Lid
Lid nikam nezmizel, dokonce je podle naší Ústavy zdrojem vší moci, (ostatně "pracující lid" byl i v socialistické ústavě ČSSR "držitelem veškeré moci"). Fakticky je ovšem účastníkem mocenského zápasu jen v krátkých okamžicích, kdy vhazuje volební lístky do urny. Poté se stává lůzou a jeho potřeby a požadavky jdou až do příští volební kampaně na vedlejší kolej.

Monopoly
Státní monopol ve všech odvětvích národního hospodářství je postupně nahrazována oligopoly (finanční sektor, obchodní řetězce, energetika, zemědělství, masmédia), kartely (mobilní operátoři, stavebnictví) či monopoly (vodárenství, odpadové hospodářství) převážně zahraničních korporací. Zaplať pánbůh, že mohou existovat malé a střední české firmy, ale je stále zřejmější, že v konkurenci s kapitálově silnými koncerny nemohou dlouhodobě obstát.

Nedostatkové zboží
Je to celkem překvapivé, ale téměř 70 let po zrušení přídělového systému a 30 let po pádu komunismu, v němž se stály fronty na dobré knihy, pravou svíčkovou a občas i toaletní papír, je to opět tady. Průšvih je, že se jedná i o životně důležité léky. A mimochodem, co se týče té svíčkové, ta se na pultech běžných obchodů vůbec nevyskytuje.

Odtrženost "elit" od reality
Papaláši přesedli z šestsettrojek do audin a mercedesů, vyměnili šedá konfekční saka za obleky na míru a schválili si několikanásobně vyšší platy. Ale o tom, co se v jejich zemi děje, vědí ještě méně než tehdejší komunističtí tajemníci.

Prorežimní propagandisti
Soukromé i veřejnoprávní zpravodajství se postupem času většinově proměnilo na prorežimní propagandu (příslušný mechanismus popisujeme ZDE), v níž je sice na rozdíl od stavu před Listopadem 89 možno kritizovat dokonce i vysoce postavené jednotlivce, nikoliv však základní zahraničně-politické a ekonomické směřování našeho státu. Kritici jsou prorežimními propagandisty zesměšňováni, dehonestováni a vytěsňováni z veřejných debat. Ve veřejném diskurzu zavládl "doublethink" velice podobný tomu, kterým nás "obšťastňovali" propagandisté světlých komunistických zítřků.

Rozkrádání společného majetku
Za minulého režimu se kradlo hodně, až tak, že vzniklo přísloví "kdo nekrade, okrádá rodinu". Kradli především zaměstnanci a tehdejší trestní zákoník na to pamatoval vyššími tresty než za běžnou krádež. Přesto těch obviněných a odsouzených za "rozkrádání socialistického majetku" bylo relativně málo, všeobecně byla snaha takové věci ututlat a řešit je "pod pokličkou". Po roce 1989 hrstka lidí organizovaně rozkradla celé národní hospodářství a dělo se tak "v souladu se zákonem". Drobné ani větší krádeže ze strany zaměstnanců soukromých podniků ovšem nikam nezmizely, stejně jako to, že při odhalení se pachatelé většinou k soudu nedostanou a věc je řešena vyhazovem.

"Spřátelená" velmoc
Sovětský svaz určoval naši zahraniční politiku, režim byl podepřen sovětskými vojáky, kteří byli nejvíce vidět při přesunech kolon. Většina obchodní výměny probíhala přes RVHP, obchod se Západem byl tvrdě omezen nesmyslnými devizovými kurzy. Dnes o samostatné české zahraniční politice také nelze hovořit, americké základny zde zatím nemáme, ale vojenské kolony bratrské armády už ano. Většina obchodní výměny probíhá přes EU a je podporována uměle podhodnoceným kurzem koruny. Na obchod s Východem jsou uvaleny sankce.

Technokrati
Technokratický přístup k řešení problémů nezmizel, problémy se řeší prvoplánově, vyřešením vzniká několik problémů dalších, diskuse o důležitých věcech (energetika, zahraniční mise, voda, referendum, migrace) se buď vede v zákulisí, nebo jen mezi pečlivě vybranými "experty" s takřka jednotným názorem. Masmédia buď nedávají oponentním názorům žádným prostor, nebo jeho nositele dopředu dehonestují. Je to podobný postup, kteří volili představitelé minulého režimu: "Diskuse ano, ale jen konstruktivní a jen s těmi, kterým to my, držitelé moci, povolíme."

Udavači a fízlové
Udavači nikam nezmizeli, jen se z "domovních důvěrníků" přejmenovali na "elfy" a "bojovníky s dezinformacemi".

Vnější nepřítel
Je až zábavné sledovat paralelu mezi honem na "americké špiony" a "ruské hackery". Ve všem, co nedopadne podle představ našich elit, lze najít "ruskou stopu" či "temnou ruku Kremlu".

Ztroskotanci a samozvanci
Místo estébáckých seznamů třídních nepřátel a chartistů teď máme seznamy "dezinformačních a proruských webů". Pikantní na tom je, že Ministerstvo vnitra na přímý dotaz sdělilo, že žádné takové seznamy nevede, přesto s nimi hlavní bojovníci proti "fake news" neustále operují. Přitom se jedná o seznamy, které na počátku sestavili bývalí i současní zaměstnanci velkých masmédii za účelem boje s nežádoucí konkurencí.

Závěr


Na minulém režimu prý byla nejhorší ta beznaděj a bezperspektivnost. Po 30 letech života v nových poměrech mám čím dál větší pocit, že beznaděj a bezperspektivnost je základní životní pocit v naší zemi bez ohledu na panující režim.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

123 komentářů :

 1. Jo, to sedí. Dobře napsáno!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přidám trochu parafráze k dílu K.H.Borovskému

   Pročpak asi, ptám se stále,
   propadáme, bezmoci
   protože se neustále
   chováme jak otroci.

   Smazat
  2. Celý dlouhý článek stačí zjednodušit konstatováním, že hrdé průmyslové země jsme se stali Americkou kolonií se zahraničními vlastníky všeho co mělo nějakou cenu a dříve to bylo všelidové vlastnictví !! Jedna věc má kategorický charakter- USA nám diktuje přes svého agenta Babiše kolik ročně musíme utratit za americké zbraně , zítra už to bude 100 miliard !!

   Smazat
  3. Premiér Babiš pokud zde budou vládnout Japonci, tak bude mít šikmé oči.
   Jožin z Bažin

   Smazat
  4. Ještě jednou Karel Havlíček:
   GEOGRAFICKÝ

   (Když se zeměpisci chlubili, že do Čech odjinud žádná
   řeka neteče)

   Nechlubte se ,vlastenci,
   není to věc řádná,
   že neteče odjinud
   do Čech voda žádná.

   Točíme-li ze sudu
   nedolévajíce
   zůstanou nám naspodu
   brzy je kvasnice.

   Nechlubte se, nechlubte,
   špatná je to sláva,
   že vytéká do Němec
   všechna česká šťáva.

   (Orbis, 1950, 5 Kč, vyřazeno z knihovny)

   Smazat
  5. RADŠI SE DOHODNĚME JAK DÁT BABIŠOVI K OSVOJENI NPV

   tedy Národni program voličů,kteři zvedaji hřbety a prý instaluji novou značku HzNR,která si dá drze do svých bobkových listů,že spolu s HNUTIM TŘI HWĚZD musi jednoho dne dosáhnout většiny ve Sněmovně a bude maras jak swiña.NO NI?

   HzNR vaši novi skvěli borci,nebo taky ne!

   Smazat
  6. Jsem ráda, že jsem si, dnes již půl mého života prožila v klidné době za socialismu a jsem ráda, že moji předci tu dobu tak budovali. Lituji ty, kteří tu dobu neprožili, nebo ji nevnímali a dnes jim jsou hlavy gumovány nenávistí k ní a to i od těch, co se na ni podíleli. Tahle doba je plná nenávisti, plná závisti, plná sobectví, nevraživosti, pomluv, dehostenací, zločinu..., a tak by se dalo ve výčtu toho nejhoršího do nekonečna pokračovat, přičemž dnešní mladí to pokládají za samozřejmost. Jsem zvědavá, až vyrostou, budou muset živit rodinu, někde bydlet a vůbec prožívat každodenní starosti, které jim tato doba a tito politici naservírovali.
   Alice Novotná

   Smazat
  7. Chtěl bych jen těm antibabišovcům připomenout, že tady byli ještě horší. Raději Babiš jak Kalousek s Nečasem. Máte krátkou paměť

   Smazat
  8. Že je současná EU jakýmsi soft Protektorátem
   už mnohým občanům dochází...

   Bohužel jich není tolik,
   aby tento stav ovlivnili, nebo dokonce změnili.

   Za nejabsurdnější realitu volného trhu
   považuji to, že jsou banány levnější, než brambory.
   To, co zbylo z bramborových lánů,
   bude hlídáno ozbrojenými pěstiteli ve dne v noci,
   jako kdysi železná opona...

   Smazat
  9. BABIŠ BY MĚL NECHAT POLITIKY,KTERÉ NEROZUMI

   a starat se,aby zasel dost brambor,prý to pro samou žlutou barvu jeho řepky mu prý haraši,tak at podá demisi a nezvyšuje nám ceny našich oblíbených potravin a nekupuje od sousedů salmonely!

   Smazat
  10. Napsáno je to vskutku dobře. A nefňukejte, že máme nahóře Babiše. Kdyby tam byl Kchárl nebo Kalous, Topol či kdo, tak už taháme na zádech kulomet a válčíme na Ukrajině proti Rusku, za čokoládníka Poroše !!!

   Smazat
  11. Ja si myslim,že Babuš je v pořádku,ale to,že nám nebude chtit dát těch 11 000 korun co nám ti kapitalisti dluži a kradou každý měsic a byli teď v tomto článku odhaleni v pořádku neni.
   Jak je to možné,že takový bohatý muž o tom nic nevi a proč mu to z jeho poradců nikdo neřekl a kolik si plati těch indžinýrů a mgr je s podivem.
   To nikoho z nich ve škole nic takového neučili?
   To nám má ta inteligence být potřebná jako z kozi pzče ruksak?

   Smazat
  12. Paní Alice, až vyrostou nebudou mít žádný děti. Budou mít problémy sami se sebou.

   Smazat
  13. Registr kandidátů pro volby do Evropského parlamentu.....

   https://volby.cz/pls/ep2019/ep

   Smazat
  14. Když se přišlo na to,kde mizi našich 11 000 korun měsičně pro každého,

   lze předpokládat,že ty penize nebude chtit na př Pražská kavárna.
   Mohly by se od nich sbirat na konto a odtud by šly na sirotky do Afriky, nebo na obnovu vybombované Syrie.
   Těm občanům,kteři by odmitali o ně dále bojovat by se ty penize odebraly ve prospěch ostatnich AKTIVNICH voličů,kteři by podporovali své vznikajici NAŠE občanská HNUTI A NAŠE OPRAVDOVÉ národni hrdiny A ZASTUPITELE,které tady už generuje alternativa a ne že ne ,ano!!
   Kdo má peněz dost a nechce je, si takový postup vykoleduje počinaje tou kavárnou povalečů a band brzdicich pokrokový vývoj NAŠI avantgardy,která už se už i tady nezadržitelně v podobě lidových komentátorů a občanů objevuje!

   Smazat
  15. Rovněž by nebylo na škodu upozornit boháče,

   že kavárenšti povaleči zvani neomarxisté chtěji v rámci své ideologie,aby sami boháíči zaplatili ty afroaraby,nebot neomatxismus chce dosáhnout rozvalu celého EU a v tom teroru a zmatku už bude MARX konečně přijatelný a vše co vlastni boháči bude znárodněno ve prospěch komunistů a socialistů,kteři ted strádaji porážkou!

   TO HLOUPÍ BOHÁČI TOTIŽ NEVI,ŽE O BANKY PŘIJDOU !!!

   Smazat
  16. Plést si v zjevně pokročilém věku Marthu Issovou s Klárou touž je svědectvím duševní chudoby.
   Martha má obličej jako vdolek a musí brát politické řachandy á la Sarah Silvermanová.
   Z které už se taky stala žlučová babice.

   Smazat
  17. Je to otrasné kam sme dospeli po tom štrnganí kľúčov.
   Mali sme vtedy očakávania lepšieho a spravodlivejšieho sveta nič z toho sa však neuskutočnilo

   Smazat
  18. 16:26
   Nejsi naáhodou rasista, nebo chceš učinit trestn oznámení na sovenskou zrůdu.

   Smazat
  19. KDO SI DOKÁŽE DISKUSI PŘELOUSKAT NAJDE NĚCO ŠOKUJICIHO

   Diskuse obsahuje přispěvek,kde je nejen kritizován současný systém,který nám krade každy měsic nejméně 11 000 korun a je přitom zajimavé,že někteři diskutujici prý nevi JAK!
   Nikdo už nechce nic než hrbit hřbet a kňučet,ale o své peníze zájem nemá!
   Dále tam najdete PLÁN A.a následný PLÁN .B ve formě NPV tedy Národniho programu voličů,který je předložen VŠEM občanům k diskusi o jeho SKVĚLÝCH článcich VIZE BUDOUCNOSTI ČR jak doufáme ve formě,která by mohla být srozumitelná a žádá ne Kapitalismus ani Socialismus,ale

   TYP SOLIDÁRNI SPOLEČNOSTI,KDE VLÁDA PŘEJIMÁ ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU ,EKONOMICKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU.

   Toto už dávno funguje v pokročilejšich státech Evropy a i v těch,kteři prohráli válku a zůstali trčet v ruinách,kde vyměnovali vajička za cigarety a v této situaci si dali do provisorniho Základniho zákona nahrazujiciho ÚSTAVU, právě takový stát,který dnes BEZ MRKNUTI OKA plati minimálně 10 eur na hodinu práce .

   TAKŽE CO VY NA TO OBČANÉ VOLIČI JE TO OK NEBO NE?

   Jak to chápete nebo taky ne?

   Smazat
  20. https://www.youtube.com/watch?time_continue=87&v=H6IdXM1vQss

   Smazat
 2. To co jsme měli to už nikdy mít nebudeme protože jsme naletěli západní propagandě. Měli jsme dostupné a levné bydlení, zajištěné kvalitní školství, jistotu práce a zdravotní péče. Co jsme neměli? Tak především jsme neměli dluhy, exekuce, bezdomovce, žebráky, otevřené hranice pro muslimské imigranty. Dnes můžeme srovnat co bylo pro nás a naše děti lepší. Srovnat můžeme, ale ovlivnit už těžko něco můžeme a budeme se potápět do bažiny s názvem Evropská unie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za minulý rok 2018 bylo v České republice celkem 800 tisíc exekucí.

   Smazat
  2. Do roku 1989 bylo předáváno lidem v průměru až 85 tisíc nových bytů první kategorie. Rodina dostala kličky od bytu a podepsala předávací protokol. Žádného třímilionové hypotéky s dobou splatnosti 40 let pod vysokými sankcemi předčasného splácení. Dnešní demokratický režim nám jasně dává na srozuměnou, že už nikdy se nesmí vrátit doba, kdy zahraniční banky z nutnosti bydlet pro mladé rodiny, nebudou mít lichvářské zisky a z naší republiky budou odcházet 800 miliard zisků z lichvy zahraničních firem do zahraničí.

   Smazat
  3. Teď v tomto okamžiku na ČT 24 hlásí zprávu o tom jak dlužník dlužil 25 tisíc korun a ve výsledku musí zaplatit jeden milion korun za půjčku a úroky. Máme vymoženost demokracie jakou jsme za komunistů neměli.

   Smazat
  4. Byty sice byli, ale neměli jste chytré telefony a internet.

   Smazat
  5. 11:57
   Je to asi myšleno jako for. Protože jste mohl napsat, že jsme neměli ruské majitele našeho průmyslu.

   Smazat
  6. Zapomněli jsme na brambory za 30-35 Kč a tehdy se platilo .80 hal na zimu. Voda stála 1 Kč a nyní nejméně 80 Kč. Uzeniny byly masové a ne "sračky z kůží". Naposled jsem jedl telecí párky loni v Moskvě. Tady to smrdí o oleji.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 17:54 Tak se ty vynikající blbe představ a můžeme si dát někde rande. Já tě vytříbím tak, že už svýma polámanýma haxnama nikdy nebudeš psát podobné cinty o nedčlověku. Ty "vyšlechtěnej" jedinče.

   Smazat
  9. 17:54 Jéžiš, to by byla krása, kdybyste šel do boje! Táhněte kamkoli, hlavně tady do nekonečna nekopíruje stále stejné příspěvky. Nietzscheho filozofie nadčlověka byla často zneužita. Ale nikdy TAK směšně a trapně jako vámi. To je fakt top.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Jo, leda tak holý prdele, co byste asi měli jinýho, rudoši, holý prdele, jaký máte do dneška! V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na spořitelních vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili "neužitečného idiota" Dubčeka a každý solventní daňový plátce i nesolventní volič je jim dobrý v jejich absurdní oposmluvní frašce: „Každý chvilku krade pilku“, trvající až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou zamořenou kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, jako nárazník ke komunistické Číně a nahradí je Novými Rusy, nebo ruskými muslimy ...

   Smazat
 3. Tak hamackovi policajti v tom jedou take ? No t.j. mi novina !
  Kolik tech vrstev cenzury u vas vubec je ?
  T.j. STRASNA HANBA !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, je rozdíl mezi státní cenzurou, o kterou se pokoušejí na ministerstvu vnitra, dále manipulcemi se zakazováním, cenzurováním a udáváním různých neziskovek placených ze zahraniční a jejich placených elfů a rollů a tím, že jste tady soustavně vylučován z diskuzí.
   Kdy už konečně pochopíte, že pro hlupáky a tlučhuby, co se vnucují s hloupostmi, zasírají a ničí diskuze, tu není místo?

   Smazat
 4. Tak skvělý a pravdivý článek jak to je v ČR. Nejsme jako oni jsme 100 krát horší.

  A tady pozitivní zpráva nebudeme sami v eu volbách je třeba volit SPD:

  Němci, Dánové a Finové se připojili k Salviniho pro-národní „superskupině“:

  http://svobodnenoviny.eu/nemci-danove-a-finove-se-pripojili-k-salviniho-pro-narodni-superskupine/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 23:38 Tam můžeš jít tak ty ubohý slouho slouhů.

   Smazat
 5. Tak jen ke korupci. Korupce je životabudič kapitalismu, stejně jako války a grese proti jiným státům, národům. Bez korupce kapitalismus hyne, stejně, jako bez agrese a válek. Celá tzv. "stření vrstva" je přece dílem korupce a to není zrovna málo občanů, kteří za korupné tvoří baštu obhájců diktatury kapitálu! S touto vrstvou nepočítal Karel Marx a to je zatím trumf kapitalismu. Takže platí "bez korupce není kapitalismu více"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě se zase líbí, jak autor dává rovnítko mezi tím, co tu bylo za socialismu s tím humusem, co tu panuje teď.

   Smazat
 6. DNEŠNI SYSTÉM SE VYVINUL JAKO NECHUTNÁ ILUZE PRÝ SVOBOD

  Měl by existovat mechanismus,který by zajistil ,aby rozhodnuti v Parlamentu byly v souladu s vůli občanů.
  Jenže rozhodovaci proces je zcela záměrně demolován a bez zásahu špičky Společnosti voličů-ČSV TO BUDE POKRAČOVAT!
  Co vlastně odlišuje voliči zvoleného poslance od normálniho občana.
  Je to odhodláni zalibit se své verchušce,hlavně předsedovi,který dostává statut vedouciho Lumika.

  Pozorujeme,jak pomalu začiná strach těchto kreatur ze ztráty prebend a ta verchuška odsouhlasi už cokoli ji předloži,bez skrupuli a ohladů na ty co ji zvolili,věrna vertikálnimu přikazovému systému nebot nic jiného,vlivem jednostranného vzděláni nezná!
  Lumici stáda jedou plnou rychlosti k okraji propasti katastrofy banánové republiky.
  Občas se najde rozumný člen politik,.ale je spolehlivě ostatnimi odkopnut NA DLAŽBU ,tam ztrati vše sedi na vejcich a přestože už existuji prvni návrhy Národniho programu voličů hraje nevšimáka a o voliče se opřit tradičně nechce.
  S vůli lidu to nemá a nikdy mit nebude nic společného.
  To ovšem sociálně hnusným cynikům nebráni řvát

  "TEN MARAS JE DŮSLEDEK TOHO,ŽE VOLIČI ŠPATNĚ VOLI A TAK JSOU SAMI VINNI!"

  Kombinace ukradeni hlasů voličů špatnými řediteli tisku a tv a úplného vymiškováni zástupců voličů,kteři jsou úplně bezmocni je už odhalována.
  Neni koho volit a pokud si VŠECHNY polit subjekty neuvědomi,že nemohou donekonečna ignorovat vůli voličů,objeví se brzy prvni návrhy jak je VŠECHMY poslat k čertu a muzika začne hrát úplně jinde.

  A TO BUDOU JEDINÉ MOMENTY KDY SE OBČANŮM POSKYTNE VICE SVOBODY NEŽ V DOBĚ BOLŠEVIKŮ.

  Bez těchto momentů by soudobý systém neměl žádné mravni opodstatněni!

  OdpovědětSmazat
 7. Podívejte se s nadhledem, záměrné rozdělení na elfy a troly umožňuje další elementarizaci občanů a šíření nenávisti. Platí zákon Vladaře, že rozdělená společnost se nejlépe ovládá. Přitom se přehlédne, že brambory jsou o 70% dražší. Další šanci dává anonymita, kdy např. elfové se vydávají za troly, provokují a pak je zesměšňují. Skoro šmahem není šance uplatnit jakýkoliv jiný názor. Lze si všimnout i nových stupňů kádrování od nařčení z tzv. populizmu po člena STB. Mám dotaz, nešlo by řešít věcné problémy občánů bez trofejí a elfení ?

  OdpovědětSmazat
 8. Pravdivý článek, jenom jak dospět k nápravě? Na rozdíl od článku si myslím,že se dnes pohybujeme tak někde v příslovečném roce "1989" a už to dlouho nebude trvat, protože současné fauly, které probíhají v EU a NATO jsou nadále neudržitelné!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ BUDE OBSAHOVAT TOTO

   1.

   Za co nahradit DNEŠNI kapitalismus bez přivlastků,VYCHÁZEJICI Z GANGSTERISMU -NÁVOD

   2.

   Jakým způsobem zajistit permanentni kontrolu nad všemi politickými subjekty,dnem i noci,přičemž použiji občané OBČANSKOU PŘIMOU DEMOKRACII NAŠEHO VOLIČSKÉHO TYPU,kterou nechce ani průkopnik pan OKAMŮRA a tudiž na ni maji občané prozatim MONOPOL!

   3.

   Jak obejit embargo našich falešných zástupců trvajici už 30 let ve věci ZÁKONA O OBECNÉM REFERENDU...

   4.

   Jak se dostaneme k našim penězům ve výši asi 11 000
   KORUN,tedy k NPZ nepodminěnému základnimu přijmu,který vyplácel bývalý režim VŠEM obyvatelům ČR a kde tyto gigantické penize mizi a proč!?

   5.

   Jak zajistit vznik Středni vrstvy ,tj drobných a střednich podnikatelů a živnostrniků,která dnes neexistuje, nebot je v jiných pokročilejšich státech sloupem státu,což najitelé velkých peněz u nás podporovat nejen neumi,ale i nechtěji a proto bude dále ničena do mrtě.

   To je výtah z návrhů prvnich článků NPV tedy Národnihoprogramu voličů,kteři to budou podporovat a chtit nebo taky ne, aby ze sebe rádi dělali brečici mučedniky!

   HzNR

   Smazat
  2. Plácáte nesmysly. Např. minulý režim nikomu žádný nepodmíněný základní příjem nesplácel.

   Smazat
  3. POKAŽDÉ VYSVĚTLUJEME,ŽE TO PRAVDA JE.OBČANÉ ZAPOMINAJI.

   Stát vlastnil zdroje národniho produktu do r.89,vyplácel nižši mzdy a zbytek použival na dotace v oborech bydleni,bezplatné zdravotnictvi a školstvi,energie,voda,odiváni,vše pro děti ATD.

   TYTO VÝHODY BYLY OBDOBOU NZP A TO VE VÝŠI ASI DNEŠNICH 11 000 KORUN MĚSIČNĚ.

   Zpackanou privatizaci stát přišel o zdroje,a noví majitelé považuji zisk za svůj , ukradou ho celý a zavezou do danových rájů.

   To neplati na Západě,kde ho častečně daji do vysokých mezd.
   Takže u sousedů plati 10 eur za hodinu a naši občané jen závistivě hledi a nechtěji spolu s námi prvnimi jejich aktivisty udělat pro svoje penize a sebe vůbec nic.

   KLIDNĚ TU PIŠTE DÁL,ŽE TO NENI PRAVDA A SOUSEDÉ SE VÁM BUDOU SMÁT
   Jezdit budoub dále v tlustých mercedesech a vy dál pracujte pro banánovou republiku ČR domorodců.
   Doporučujeme vám přidat se k nové skvělé značce
   HzNR

   Smazat
 9. Na zjevných lžích a dezinformacích se dlouho "žít" nedá a to elity už brzo poznají!! Lidí, kteří se nechají ještě "ohlupovat" ČT, kterou si povinně platíme, valem ubývá!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez dřistalo,
   nebo dej radu jak z těch sraček ven!

   Smazat
  2. 12:02 Pro jednoduché lidi, jednoduchá odpověď. Stačí se utřít toaletním papírem, spláchnout, umýt si ruce.

   Smazat
  3. Co kdyby ten toaletni papír byly všechny stávajici politici,kterí nás vedou do prdele banánové republiky co?
   Kde jsou naše prý elity,šlapou chodnik pro degenerovaný režim banksterů?

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Di do hajzlu Radosta ty hnusný vnitáku z ČSSD

   Smazat
  2. Přečtěte si: http://e-republika.cz/

   Po třiceti letech: Přežitky socialismu od A do Z
   Jak šlapou české noviny a jak létá Boeing
   Jak kolonizují USA a jak Rusko
   Toč se, vrť se kolovrátku aneb Revoluce za naše peníze
   Boeing na nebi, USA v Sýrii
   Ultimativní požadavek A. Merkelové vůči členským zemím EU na úplné odevzdání jejich suverenity Bruselu – stále bez reakce našich představitelů (4.díl)
   Německo aneb Kdo vládne či nevládne unii
   Čučkaři a cirkusáci
   Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell
   Rozhovor s Alešem Macháčkem, členem rady DiEM25 Česká republika

   http://e-republika.cz/HomePage

   Smazat
 12. Za socíku se říkalo, že "musíme ten západ dohnat, a předehnat". Později se říkalo, "hlavně neztratit stopu". No, a po 30ti letech změny režimu už máme konečně, co jsme chtěli?- !dohnali jsme je, a předehnali!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.35 Jenom dohnali, kdybychom je předehnali, viděli by naše holé (_!_)(_!_)...

   Smazat
  2. Např. takový pojem "tunelování" je náš vynález, a to s následky, které u nich nemají obdoby. Takže v lecčems jsme je přece jen už předehnali.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. V kapitalizme je vykoristovany clovek clovekom.
  V socializme to bolo naopak.

  OdpovědětSmazat
 15. Na minulém režimu že byla nejhorší "ta beznaděj a bezperspektivnost"?

  Nevím, byl jsem mladý, možná to tak bylo a já si to jen neuvědomoval. Ale když nad tím zpětně přemýšlím a srovnávám, stejně mi to moc nesedí. Bylo dost věcí, které mě štvaly, hlavně věci spojené s konkrétními lidmi. Byly tu určité typy lidí, kteří obsadili pozice, jež jim umožňovaly rozhodovat o jiných lidech. Ale to je dnes stejné a asi to tak ještě dlouho bude.
  Pak ale také hodnotím celkový vývoj společnosti, jakým směrem se to ubírá. A v tom mi přijde, že minulý režim byl stále snesitelnější. Pomalu, ale přeci se život v něm zlepšoval. Polistopadový režim jde přesně naopak. Na počátku to bylo chvíli celkem dobré(nebyl jsem angažovaný a tak se mě čistky netýkaly), ale pak pomalu začlo přituhovat a dnes už se zcela nepokrytě utahují šrouby až k nesnesitelnosti.
  Takže asi tak.

  Nehodnotím hospodářský vývoj této země ani její pozici na mezinárodní scéně, to je složitější, ale také to myslím nevychází moc dobře pro současný režim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je podstatné. Myslím, že názor pana Blahy, že je to víceméně stejné, je mylný. Bude to tím, že nemá (vzhledem ke svému mládí) žádnou osobní zkušenost s minulým režimem. Není to stejné. Je to mnohem horší. A nejhorší je nulová perspektiva lidstva.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hnusný a nepotřebný agente vnitráků al Hamajdy ČSSD,nanucováku a špíno padajiciho režimu,jed do kanálu,tam tě sežerou tvoji krysi přátelé!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Freude,Freude,Freude,
   Vždycky na tě dojde!

   (die Freude = radost )

   Smazat
  4. RADOSTO VY NEVZDĚLANÝ ČLENE ČSV SPOLEČNOSTI VOLIČŮ

   přidejte se na naši opravdovou stranu a dostanete funkci.
   Všechny diversanti jako se jevite vy dnes, budou hozeni do šrotu a půjsou do peca na přetavbu.

   ČTĚTE NAŠE ROMÁNY TYPUJAK SE KALILA OCEL!

   Včas vyměnte kabát,čekaji na vás vrcholné funkce tak nás tu neserte!

   Smazat
  5. 18:02 To už je opravdu neúnosné. Prosím redakci smažte to. A pan Radosta by si také zasloužil zablokování. Už si to odpracoval. A jde zas jinam.

   Smazat
  6. Já si myslím, že 17:33 recitoval Vodňanského, snad ze hry S úsměvem idiota, kde je parafráze na rakousķého psychiatra Feuda. Myslím si, že se sem velmi hodí. Včetné překladu. Korunu si nasadil 17:51. Jinak o panu Radostovi se nepřu, nebudu ho soudit, zdá se mi poněkud zacyklovaný v minulém tisíciletí.

   Smazat
  7. 0:33

   Především pokud chcete filosofovat o Sigmundu Freudovi, naučte se psáti jeho příjméní, o jménu se raději nezmiňuji, zlomil by jste si při psaní ruku nebo překousl svůj vystrčený jazyk, toť na úvod.

   Mohu Vám doporučit knihu Pierre Babina "Tragédie nepochopení".

   „Opravdu jsem věnoval velkou část svého života práci na destrukci svých vlastních iluzí a iluzí lidstva“, židovský lékař, DR. Sigm. Freud v roce 1923.

   Snad pochopíte? Principiálně nesnášel krasoduchy a povrchní lidi, Feude.

   Smazat
  8. Plně chápu, mám radost , že vás inspirovalo jedno vypadlé písmenko.

   Smazat
  9. Radosta má radost, no konečně, bohužel Vám nemohu vyhovět, neboť má reakce byla nasměrována příspěvku 0:33, ten, opět zmizel, nevadí ten 16:44 ho vysoce převýšil. Salám alejkum

   Smazat
 18. Před rokem 89 převážná část obyvatelstva Československa si vysnila Západní pohádku. Dnes již té Západní pohádce nevěří ani lidé, kteří v západní Evropě žijí, natož my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:04

   Kéž by to tento režim "posral" také tak dobře, abysme zůstali bez závazků, měli dalších 20 let z čeho žít, dal přitom prostor ke vzniku desítek multimiliardářů a nemusel vyvolat občanskou válku.
   Obávám se však, že až bude kolabovat tento režim, tak to bude vypadat zcela jinak a bez krve Čechů se to neobejde. Následky budeme napravovat spoustu generací a dlouho ještě proklínat léta, která zde panoval. Potichu se budeme snažit zapomenout i na to, jakým ostudným názvem jsme tenkrát ocejchovali Ruzyňské letiště.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Kokotko ty vole,celý internet už vi,
   že jen ČSV společnost voličů je jediná,která se nás všech občanů zastává.
   HzNR se nepodepisuje tak blbě jako ty Kokotko,kde jsi to vzal to jméno Kokot,co?!
   Hleď psát k věci a klaněj se Dvořákovi,který tě vede na naši stezku pravdy.
   Dej tu aspon nějakou myšlenku na přiklad proč nechceš vybulit ten kapitalismus jak to chce naše avantgarda vzdělané špičky nepolitických občanů,která následuje pana bývaleho presidenta Havla.
   Ten se musi nat tebou obracet v hrobě jak větrák, jak jsi blbý!
   Polepši se Kokotko nebo tak zůstaneš!

   Smazat
  4. Jediné co Vám opakovaně mohu doporučit je návštěva praktického lékaře, ten Vás doporučí ke specialistovi, vemte sebou svůj pogrom HzNR (VSČ)

   Kokotko

   Smazat
  5. 10.41
   Pane Jokotko,
   s vámi to jde s kopce,vaše vzkazy jsou stále nesrozumitelnějši!
   Co je to hZnr vsč?
   Přiznej se zločinče,že jsi to ty,co kradeš malým dětem svačiny,to jde rozpoznat z toho,že nepíšeš k věci.No poslouchej,víš že:
   Lidský mozek obsahuje 30% tkáni a 70% kapaliny.U tebe to bude asi kapalina brzdová!
   Že ano?

   Smazat
  6. Paciente 15:58, „VSČ - Vyh.l Sob. Čůr.ka„. To je pro mne pogrom HzNR. "Primitivní snůška nesmyslů" (PSN), to se k celému Vám hodí, kandidujte za diletanta do Rossia segodnia.

   Kokotko

   Smazat
  7. Podpořte nás HzNR

   Budeme rádi, když naši práci podpoříte.

   Pomocí následujícího formuláře si můžete vybrat, kam přesně chcete směřovat svůj dar:


   Nebo můžete poslat svůj dar přímo na transparentní účet Evropských hodnot: 2300405420/2010. Vyberte si program, který chcete přímo podpořit:

   Podpora Programu Kremlin Watch – KW
   Podpora Program pro vnitřní bezpečnost – INSEC
   Podpora činnosti think-tanku Evropské hodnoty (bez určení konkrétního programu) – PEH
   Do zprávy pro příjemce uveďte DAR_kód programu + Vaše jméno a příjmení a zašlete e-mail s Vašimi osobními údaji pro potvrzení o daru na: dary(at)evropskehodnoty.cz.

   Ptáte se nás, jaký dar nám pomůže nejvíc? Budeme Vám vděčni, pokud nastavíte trvalou měsíční platbu, byť na menší částku. Pomůže nám to lépe plánovat a odhadovat naše možnosti do budoucnosti. Moc Vám děkujeme za Vaši podporu.

   Smazat
  8. Paciente, najdi si aktivity EH, ty tu bloumáš z HzNR a oni každý den jezdí po celé zemi, po stř. a VŠ, vymívají mozky plnokrevným cucákům nad 18 let (volič), ve prospěch Pirátů, které jim vykreslují jako jedinou budoucnost v EU ve volbách do Brusele, projeď si jejich pravidelnou činnost na jejich stránkách. Ty kokote tu máváš ze svým neerektivním ČSV, to je dar pro I.Davida, vejre!

   Smazat
  9. HzNR? Hnutí za Nasycení Romáků.

   Kokotko

   Smazat
  10. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Pirati-Chceme-prispet-k-vyssi-volebni-ucasti-v-evropskych-volbach-577406
   a EH!

   Kokokotko

   Smazat
  11. KOKOTKO,JEDEN Z AKTIVISTŮ HzNR NÁS NA VÁS NASMĚROVAL

   No přiteli řveme tu z vás smíchem a přejeme vám Dobrý den,ačkoli nikdo v ČR domorodců si neni jistý,zda bude opravdu dobrý.

   Z TOHO HzNR NÁM EMAJLOVALI.

   Už to začiná!!!
   Po fázi,kdy nás ignorovali,začinaji s námi bojovat!

   SKVĚLÉ!

   Čtěte jak jim padá srdce do gati,můžeme jim ted už s klidem doporučit,aby si na tu prdel přišpendlili TRIKOLORU ,no ni?

   KOKOTKO CO VY NA TO JAKO NÁŠ ČLEN ČSV,JSTE UŽ PŘIPRAVEN VLASTENČE?

   Smazat
 19. Je potřeba si uvědomit, že záleží na velikosti všeho. Když jsou úplatky a rozkrádání nízké, pak i soudci a vše funguje logicky celkem dobře. Když ale v kapitál-ismu jsou miliardáři, ti uplácí miliardami, nikdo je samozřejmě nesoudí a mají navíc obrovské zisky. Pak systém funguje takto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připadá mi to jako když zloděj křičí chyťte zloděje, jinými slovy nejdříve si zameťte před vlastním prahem, než kvůli cenzuře začnete kritizovat ostatní. Nezajímá mě havlisty a jinými soudruhy zuřivě tlačená propaganda, chodil jsem sem pouze kvůli zábavnou formou podávanému zámořskému zpravodajství od Honolulu, kterého nudné redakční presstitutky, podobně jako v ČT bez ohledu na sledovanost (čtenost), potlačují. Peníze se tady evidentně kutálejí odjinud než z reklamy.

   Smazat
  2. Tak si pište s Honolulanem osobní brýfy, ale nám tu diskuzi nezasviňujte nablblými cancy. Jsem rád, že admin toho pošuka Honoluláka maže.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:14 = Idiot !
   Ten vas pomatenec cenzor nemaze pouze honolula !
   ORNAGUTANE PITOMEJ ! A tebe jednou nekdo smaze pernamentne.

   Smazat
 20. Výklad, který pan Blaha nabízí, není adekvátní skutečnému obsahu řečeného. Především závěrečná věta, že -- "Kalousek si podle mne po celou polistopadovou dobu v sobě nesl přesvědčení, že jedním z vrcholů ústavní demokracie je princip „každý občan fízlem“." -- je alergickou reakcí a ne projevem racionálního myšlení. Klást rovnítko mezi právem podat žalobu a fízlováním je skutečně úlet.

  Pana Blaha si vážím, ale tady se prostě nechává unést osobní antipatií ke kapitalismu. Jinak si to vysvětlit neumím.

  Je to na důkladnou diskusi, které ovšem podle dosavadních zkušeností čtenáři Nové republiky ve své naprosté většině nejsou schopni. (Chápu, že mě za tuto větu čekají nenávistné útoky.)

  Jinak mne zaujala souvislost mezi patologickým a anonymním. Ani v tomto bodě nečekám od zdejších anonymních pisatelů valné pochopení pro své stanovisko, včetně stále slibujících pánů Dvořáků, který rovněž zabředl do náruče anonymity!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor trpí osobní antipatií jak ke kapitalismu, tak k socialismu.

   Smazat
  2. Závěrečná věta čeho? V článku se nevyskytuje...

   Smazat
 21. Myslím, že citovaná závěrečná věta naprosto sedí. A dodám, že Kalousek je největší grázl ze všech polistopadových politiků. Úletem je vůbec existence tohoto živočicha v politice a to, že ho ještě někdo volí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plán je naprosto jasný. Rozbít Evropu, aby se muselo platit dolarem, podloženým ne zlatem, ale tiskařskými mašinami. Naštvat lidi pomocí imigrantů,kterým nejprve rozmlátili jejich země, státy EU zadlužit a stáhnout peníze z oběhu, čemuž se říká reformy a vyvolat krizi. Naštvané lidi nahnat na Majdany, rozbít státy, shodit zvolené vlády, dosadit chlastající alkoholické loutky a vytvořit armádu z lidí, které pošlou umírat kam chtějí a hádejte kam. Tomuto svinstvu se říká demokracie a komu se to nelíbí je ruský agent, populista, bolševík a ultrapravicový nacionalista.

   Smazat
  2. Přesně! To je cílem zvrhlých, zdegenerovaných parazitů.

   Smazat
  3. Už si ti i vrabcí pískají, jen Merkel to neví.

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, nás demokratické Sorošisty nezměníš!

   Smazat
  2. Radosto,
   kdyby jste misto psani takových sraček,které stejně k ničemu nejsou , napsal návrh dopisu panu SEREŠOVI,ať pošle 3.9 milionů eur na NR a nyni nově vznikajici hnuti občanů udělaji pro něho takový bordel z ČR o kterém se jeho neomarxistům z pražské kavárny ani nesnilo.
   A 0,9 milionů co zbudou tu ještě zdejši lidovi komentátoři spotřebuji na cigára,pivo,kořalku a ženské a oslavu jeho Otevřené společnosti,kde sám Orván pukne zlosti a trefi ho šlag!

   Smazat
  3. Radosto, ty kluku ušatá, ty a nebo tvůj fotr musel být za socanu přinejmenším prvním tajemníkem ÚV KSČ. Ty jsi své slovem psané agitační schopnosti neztratil ani za třicet let... Nabídni se české kinematografii, tam se lépe uplatníš, než tady psát tvé rozumy.

   Smazat
 23. https://cz.sputniknews.com/slovensko/201901259024528-rozhovor-jozoraz-slovensko-hudba/

  OdpovědětSmazat
 24. Tak napište něco lepšího. Nebo návod jak z toho parazistanu vylézt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NA KOMPLEXNIM ŘEŠENI TÉ HNILOBY UŽ PRACUJE NAŠE ČSV

   konstitucujici se nepolitická Česká Společnost Voličů to jsme my všichni a jeji elitni špička.

   Zjištuje,že na řešeni má však monopol.
   Námi zvoleni prý zástupci nemaji o jakémkoli řešeni nejen žádnou páru,nechteji nic dělat ,ale mysli jen na to,jak nás voliče budou terorizovat a okrádat až nám pod zadnici ukradou celý náš stát.

   PROTI TOMU JE DNES POUZE JEDINÁ SILA A TOU JE ČSV.

   Podpis :vaši novi borci z HzNR nebo taky ne

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. Zajímalo by mne, KDO ZA TO MůŽE. Lidi by měli zpytovat svědomí a omluvit se jiným, kteří nemají se vznikem současného stavu nic společného.

  Já osobně jsem žádné samizdaty nepřepisoval, nechodil jsem povykovat a provokovat na shromáždění zblbnutého davu, v občanském foru jsem nebyl a na štvanicích jsem se nepodílel, nikoho jsem nekrágloval, z úřednického místa jsem šel na čas do montérek, nikdy jsem žádné reprezentanty páchaného zla nevolil a nevolil jsem ani falešné demokraty, protože praví demokraté nemohou existovat. Přiznám se, že jsem poslouchal Svobodnou Evropu, do Lidových milicí by mne nikdo nedostal a s veřejnou nebo tajnou bezpečností jsem nespolupracoval. Jak já k tomu přijdu, že musím žít ve vydrancované kolonii? Proč neodejdou do análního otvoru elit v Bruselu nebo Washingtonu ti, co ten bordel způsobili? Mně by nechyběli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových jako vy byla většina. A jak k tomu přijdete(přijdeme)? Pasivně jsme přihlíželi rozkrádání, destrukci a znásilňování státu všehoschopnými křiklouny. I nečinností mohou být napáchány obrovské škody.

   Smazat
  2. 23:24 Okamura Chameleonuje (moc, prachy, luxus), tím že kritizujeme procesy uvnitř SPD, tak se snažíme donutit Tomia Okamuru, aby vrátil SPD její pronárodní kotvu, aby se zbavil napojení na zednářské a rotariánské kádry uvnitř vrcholného vedení SPD, a aby okamžitě přestaly čistky v regionálních organizacích SPD.

   Pokud tyto procesy Tomio Okamura nezastaví, stane se spolupachatelem a viníkem konce a rozpadu SPD. Tomio Okamura nemá právo k privatizaci alternativy, aby si ji přivlastňoval a říkal výroky, že kdo nesouhlasí s SPD a jejím současným vedením, pracuje v žoldu globalistů a pod falešnou vlajkou?

   Ty hlasy, které SPD dostala v roce 2017, nepatří pouze vám, pane Okamuro. Ty hlasy patří veškerému alternativnímu hnutí v ČR, kterému AE napomáhá (4mil/čtenářů/měsíc)!

   SPD má hlasy alternativy pouze propůjčené a Tomio na to hodně rychle zapomíná?

   Protože reformu EU plánuje Angela Merkel a Emmanuel Macron. Ta reforma se jmenuje Das Neue Europa a má být založena na "principech volného pohybu VŠECH OSOB(?), zboží, kapitálu a služeb", tedy to samé, co od prosince 2017 najednou nově prosazuje předsednictvo SPD?

   Kde jste k tomu vzali mandát? Od voličů SPD rozhodně ne. Nezaslouží si toto odvolání politiků v SPD, kteří za tím stojí?

   V regionech se zbavujete pracantů a kádrů, kteří makají i dva roky pro SPD, ale když přijde na řadu sestavování kandidátek, stranická buňka je účelově rozpuštěna a do nové buňky jsou selektivně přijímání původní členové staré buňky způsobem, že o tom rozhodují z Prahy dosazení supervizoři a bývalí členové ČSSD, TOP09 nebo ODS. Máte snad espéďáky na regionech za idioty, pane Okamuro nyní už z Prahy?

   Víte, co provádíte? Likvidujete alternativu, důvěru lidí v pravou a poctivou změnu, nutíte lidi k odchodu a necháváte volný průchod procesům, které ve vedení SPD řídí v Praze trojice lidí!

   O kterých jsme přinesli články a důkladně jsme je ozdrojovali. Za těmito články si stojíme a zbytečné se vztekat. Jediné, co můžete udělat, je sjednat nápravu a očistit vedení strany a vrátit se k plnění původního programu z poloviny roku 2017.

   https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/OkamFB2.png

   https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/OkamFB1.png

   https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/03937573.jpeg

   Smazat
  3. 23:53 Každý čučkař vám potvrdí vše, co tajemný kolotočář napsal poté, co zíral do jeho Globálního projektoru, a zasnil se nad mocí nelidských entit. Ke konzumaci je žádoucí víra v čarodějnice, a jejich inkvizitora. Elce pelce do pekelce, radostí se ďábel svíjí do kozelce ;-)

   Smazat
  4. 23:53
   Naprostá snůška nesmyslů. Raději by choďte včas spát.Pokud věříte nesmyslným řečem takzvaného čučkaře VK tak vás lituji. Ale pravděpodobnější je že jste také jeden z těch, kteří se snaží SPD poškodit. Jinak vaše hloupé kritizování pana Okamury je směšné. Možná vám pár idiotů uvěří, ale lidé kteří používají mozek o vás vaše názory a názory VK nestojí.
   Václav

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 18:38
   Pane grafomane, podle těch usmolených hloupostí, co jste vy mizero napsal, nebudete ani tím posledním, který něco pochopil, tedy kromě nutnosti, záměrně psát nesmysly.

   Smazat
  7. 21.32

   Tady Pepo Goebls nejsme v Americe,kde stači napsat sračku a kdejaký pohlupavý KAČER tomu skládá poklony.
   Bez uvedeni odkazů a důkazů o prý nesmyslech se už v ČR bude každý takovým kazišukům jak tobě jenom smát a můžeš si plavat ve svých sračkách sám!
   Napiš radši kolik máš fotrů pyjáte!


   Smazat
  8. Goebls,nemůžu za to,že jsem tady nejchytřejši a proto se na mě lepi takové vepřové hlavy jako ty.
   Kde maš ty mizero ty důkazy,kup si bilou hůlku,na 18.38 nic neni tak nám tu nelži jako tisk a tv.
   Že ty vlastniš jenom televizni apparat a ještě je určitě i na petrolej!
   Styd se,zacofanče!

   Smazat
 27. Socialismus nebyl počátek dějin. Vždy (nejen v tomto článku) se mluví o tom, co jsme si přenesli z minulého režimu. Ale které jevy přejal socialismus z předchozího režimu/ předchozích režimů? Nebylo to, co kritizujeme jako charakteristiky socialismu, spíše neodstraněnýmmi jevy dřívějšího kapitalismu?

  Myslím, že porovnání pana Blahy je přínosné.
  Zdeňka Radičová

  OdpovědětSmazat
 28. Ročník 63 děkuje za kompliment.

  OdpovědětSmazat
 29. S tím přínosem bych polemizoval. Jinak máte bystrý úsudek s těmi jevy, které zdědil socialismus z kapitalismu. Říkalo se jim ve vědecké literatuře "mateřská znaménka". Tato znaménka se ovšem ukázala spíše jako metastáze rakoviny, která zachvátila celý společenský organismus. Přeji hezký den paní Radičová. LZ.

  OdpovědětSmazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 31. A to se vyplatí!

  https://www.ochrance.cz/kontakty/

  OdpovědětSmazat
 32. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 33. RADOSTO,

  jistě trpíte neustálým vymazávánim svých komentů ve prospěch vnitráků z ČSSD.
  Poradime vám jedno.
  Dejte do hlavičky wsvých komentů vždy odkaz na NOVOU INTERNACIONÁLU hezkou písničku z Bruseli,která visi hned nahoře v prvni šarži komentářů a dejte odkaz tak,aby se to spustilo aspon u vás v odkazu,když tady naše muzika nefunguje,což je zdejši nedostatek...co vy na to?


  JE MOŽNÉ,ŽE VAŠE MAZAKOVÁNI ODPADNE A BUDETE AKCEPTOVÁN JAKO OPRAVDOVÝ ČLEN ČSV.

  Nadávky,že jste z naši Společnosti vyvrhel by mohly přestat skoro okamžitě a píseň,kde vám asi nahoře dáme i slova zazni VŠEM do kroku no ni?
  Dejte ji do vašich textů červeně,aby každý věděl,že když na ni tukne tak bude musika jak swiña!

  OdpovědětSmazat
 34. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 10. dubna 12:09.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 35. Socialismus-putinismus = BLAHOBYT, kapitalismus a demokracie = HNUS !

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Takových Leninsko-putinsky pravdivých článků je nám třeba jako soli, o tom žádná.
  Ale proč máme jezdit do Bulharska (stejně na to nemáme, my horšolidi), když si DĚSIVOU ZRŮDNOST kapitalismu a demokracie můžeme ukázat zde v naší vlasti?!

  Stačí si přece vzpomenout, jak NÁDHERNĚ jsme žili před Prohraným listopadem: My proletáři jsme byli ÚŽASNÝMI BOHÁČI !
  Vždyť nám patřilo všecko, všecicko: Vlastnili jsme závody včetně výrobních prostředků, pole, lesy, vlastně VŠECHNA půda byla naše!
  A prostřednictvím nejvyšších funkcionářů naší Strany jsme vlastnili i všechno ostatní.

  Ale především: Měli jsme JISTOTY !!
  Třeba jistotu všech jistot, že nepřemožitelná Sovětská armáda nás ubrání před kapitalismem a demokracií, i za cenu TOTÁLNÍHO zničení celé naší vlasti, že.

  Ale dnes …
  Dnes některé části naší okupované, zbídačené vlasti již vypadají jako …jako Evropa.
  Třeba některé kousky Prahy …
  Nebo krátké úseky dálnice, těsně před hranicemi naší vlasti s fašistickým Německem …

  Vážně je to ODPORNÝ HNUS !
  Vždyť za socialismu jste OKAMŽITĚ poznali, kdy zájezdový autobus ROH značky Karosa přejel hranice mezi naší Západní Asií a Evropou!
  I vaše zadnice pocítila ten OBROVSKÝ rozdíl, jak náš autobus NÁDHERNĚ drncal po našich hezkých českých silnicích!!
  Kdežto dnes … Bez pohraniční a celní kontroly přejedete hranice, ani o tom nevíte … Silnice SKORO stejná, obchody stejné, zboží jakbysmet …
  Na našich silnicích jezdí auta zcela cizích značek, naši pracující jsou nuceni se oblékat jako nějací Evropani …

  TO SE MUSÍ ZMĚNIT !!!
  A my to změníme, s pomocí Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno!

  Ano, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, po NEPRODYŠNÉM uzavření hranic, se naše vlast začne opět POŘÁDNĚ odlišovat od zemí našich dědičných nepřátel.

  Jako základní a nutné předpoklady pro odlišení Československa od Evropy provedeme tradičně:
  • humánní odsun všech menšin
  • humánní likvidaci všech nepřizpůsobivých jednotlivců
  • humánní znárodnění majetku všech lepšolidí, euroamerických firem a církví
  • převedení evropského politického sytému na NÁŠ systém Národní fronty
  • zrušení internetu a mobilních telefonů, obnovení rozhlasu po drátě
  • atd. apod.

  A za pár let se budeme mít TAK NÁDHERNĚ, jako jsme se měli ještě v r. 1989.
  Ano, naši mladí budou mít bezplatné, typicky kvalitní socialisticko-babišistické školství!
  My budeme mít práci, a po práci legraci! (Možná přijedou i Alexandrovci s Allou Pugačovovou!!!!!)
  A naši starobní důchodci budou mít boty-důchodky a hubertusy, prostě BUDOU, aby jim nebyla zima, až budou stát ve frontě na mandarinky před každými Vánoci.
  Případně na vložky a WC papír, kdykoli se vyskytnou určité nedostatky v zásobování vnitřního trhu, že.

  Takže se těšme, když máme na co!

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.