Reklama

sobota 13. dubna 2019

Porošenko se snaží zaujmout na mezinárodní scéně místo Gorbačova


Igor Petrov
13. 4. 2019  politnavigator
V posledních dnech, v nichž Petr Porošenko působí v roli prezidenta Ukrajiny, i nadále tvrdě bojuje o vítězství, i když chápe, že nemá šanci. Při zachování politické aktivity až do úplného konce však očekává, že si zachová sice minimální politickou váhu doma, ale široké uznání na mezinárodní úrovni.


Politický poradce společnosti GN Consulting Michail Kacin to uvedl na tiskové konferenci v Kyjevě, informoval korespondent PolitNavigatora.

"Proč Porošenko nyní vede aktivní informační kampaň, i když chápe, že Zelenského nebude schopen porazit a získat těch 15% (rozdílu)? Za prvé, pokud by teď nebojoval, pak se jeho frakce BPP (Blok Petra Porošenka, pozn. překl.) definitivně rozpadne. A Porošenko jako politický hráč ztratí váhu, jeho obchodní zájmy a osobní bezpečnost budou ohroženy a může se stát obětí politického pronásledování.

Na druhou stranu, pokud nyní prohrává důstojně a získává značný počet hlasů, umožňuje mu to zachovat část týmu v nové politické sezóně. A co je nejdůležitější, zůstává významným hráčem na mezinárodní scéně.

Porošenko, dokonce i když prohraje volby, si chce zachovat určitou mezinárodní legitimitu. Bude hrát "Gorbačova", který ztratil veškerou podporu uvnitř země, ale byl přijatelný a uznávaný a zůstává uznávaný celým mezinárodním společenstvím. Porošenko chce také to samé - aby se po nějaké době říkalo, že za něho byl vytvořen NABU (Národní protikorupční úřad Ukrajiny), protikorupční soud, protikorupční prokuratura, byl bezvízový styk a tak dále, což zachová jeho image v mezinárodním společenství", řekl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Gorbačov je buď zrádce, nebo naivní trouba, takže ano, nechť je Porošenko rovněž Gorbačovem. Ještě si může vykázat, že připravil Ukrajinu o Krym, to je něco jako umožnění sjednoceni Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největším podvodem lze nazvat snahu buržoazních elit a jejich poskoků udělat z agenta CIA obřezence Gorbačova "naivního troubu" !!!! Člověk Gorbačov, který se dostal na místo generálního tajemníka ÚV KSSS z postu zemědělského tajemníka oblastního výboru v Saratově mohl být jen zrádce a spící agent CIA, ale nikoliv NAIVKA !!! Díky tomuto obřezenci se zločinci z USA zmocnili nadvlády nad světem a nyní hrozí totálním zn ičením lidstva !!

   Smazat
  2. Gorbačov je a byl trockista. Totéž Brežněv i Chruščov. Trockisté hodili své zločiny na Stalina ! Dnes můžeme sledovat úspěšnou trockistku v přímých přenosech - Merkel. Gorbačov - vlastně nic neudělal špatného - z hlediska USA. Jen předali v 90. letech Rusko spolu s Jelcinem Americe na stříbrném podnosu ! Běžně to bývá nazývanou zradou národa. Dnes je v Rusku amerických sluhů na desetitisíce na mnohých rozhodujících místech dosazených za Jelcina americkými poradci. Kdo byl dostatečně protiruský stal se oligarchou. Postupně jsou vyměňováni a někteří už šli do basy - jednoho poslance demonstrativně zatkli přímo v parlamentu, což byl velmi silný signál pro trockistu Medvěděva. !

   Smazat
  3. No to jsou pindy. Jediným jejich cílem je zlegitimizovat fašistický kijevský režim, který se dostal k moci převratem.

   Smazat
 2. Západ potřebuje více Gorbačovů, Porošenků, Havlů. Ti jim zajistí, že můžou žít na úkor východní Evropy aniž by museli vojensky intervenovat. Je to vysoce ekonomické. Až nás vycucnou postoupí dál na východ. Největší sousto pro západ bude až ovládne Rusko a Čínu. A až vycucnou tyto dvě velmoci, což bude nějakou dobu trvat, tak i ten západ pojde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My Západu dotujeme jeho životní úroveň, je to naše chyba, že jsme si nechali vše zničit a propast EU je hodně hluboká.

   Smazat
 3. Porošenko je jako Gorbačov. Ve smyslu, že oba zničili vlastní stát s těmi nejhoršími důsledky pro občany. Zbývá, aby i po Porošenkovi nastoupil šašek.

  OdpovědětSmazat
 4. Gorbačovem v Rusku opovrhují. A to obě strany. Ti, co chtěli zachovat SSSR i ti, co ho chtěli rozbít. Nikam ho nezvou, nikdo s ním nemluví, nikde nevystupuje. Prostě je to prošlé zboží. A co se mezinárodní scény týče, už nemá žádnou cenu. Je mezi veteší jako jsou Pussy Riot, Navalnyj atd. Porošenko dopadne úplně stejně, akorát že okamžitě. Ukrajina není SSSR a na rozdíl od Gorbačova, který byl sice slabý, ale pořád politik je Porošenko obyčejný gauner a zloděj. Podle měn uteče ještě ten samý den, kdy prohraje za kopečky za kámošem Jaceňukem. Ten nekupoval ty baráky ve Španělsku a jinde jenom pro sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba si ty šmejdy spravedlnost najde.

   Smazat
  2. Třeba, třeba, blbost na každou svini se vaří voda. Ani náhodou to nikomu nepřeju, na to jsem už dost starej, ale tak to prostě chodí. Nic na tomhle světě není zadarmo, na všechno ti píšou účet, jako Babiš, ale to je jiná klasa, Universum a nic a nikdo nezůstane zapomenut a spravedlně odměněn ať na tomto, či na onom světě. Tak to prostě je, ať se to někomu líbí či nelíbí. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To: 21:24
   Velmi oduševnělý a hlubokomyslný názor.

   Smazat
  2. Tyhle imbecilní výrony miluji. Nic než nenávistná hesla a sprosté nadávky a tím to končí, žádný argument, to už bychom asi na nich chtěli trochu moc, že? Prostě jak říká V. V. Pjakin, éto děbil, ač je to inteligent a člověk na úrovni tak to se to nestydí říci. Nakonec proč né, když někdo takový je, tak proč mu to upírat. Rudý dědeček.

   Smazat
  3. 21:24 Hele transatlantický soudruhu totalitní režim nám chceš nacpat ty prostřednictvím NWO. A poskok západních mocností jsi též ty tak drž hubu.

   Smazat
 6. A jak se ti to stalo? Zajdi zavčasu k psychiatrovi, třeba se to dá ještě léčit.

  OdpovědětSmazat
 7. No ono to vyjde nastejno zrádce dělnické třídy a Slovanů gorbačov a fašista prasečenko.

  OdpovědětSmazat
 8. Ať si ho oběsí u jeho brigády .

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:28 A teď pepku něco o tom velkým dramatikoj. A fofrem.

   Smazat
  2. 23:44
   Ten vám taky leží pěkně v žaludku. A přitom se jen díky jemu a jeho "Nejsme jako oni!", vy rudí zmetci nehoupete na kandelábrech.

   Smazat
  3. Blbečku 23:54 - urážíš čtenáře Nové republiky, kteří zdaleka nejsou a nebyli "bolševiky". Navíc Havel s Bendou a podobnými individui tvořili v Chartě77 pouhou menšinu. Drtivou většinu jejích "členů" tvořili vyloučení komunisté. Chápeš, ty jeden ubohej Kandelábře!

   Smazat
  4. Však Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých zmrdů typu lŽIDavida a lŽIDvořáka, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
  5. 23:28 Tady si počti vítačský hlupáku pokud my s vámi prohrajeme. Tak ti hodní slimáci se pak s vámi mazat nebudou:

   https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/501521-za-homosexualitu-ci-neveru-smrt-na-bruneji-zacala-platit-nejtvrdsi-verze-prava-saria.html

   Smazat
  6. Pro 10:50 a další. Stačí prosté kupecké počty: v listopadu 1989 mala KSČ 2 200 000 členů. ČSSR měla cca 15 mil. obyvatel. Když odečteme 1/3 jako mladé pod 18 let + něco na tak staré, že už tam být zase nemohli, tak prostým výpočtem zjistíme, že komunista připadá na každého 4. obyvatele. Lze tedy říci, že v drtivé většině rodin byl nějaký komunista, byť třeba jen strýček nebo bratranec. Navíc, podle zprávy MNO gen. Vacka v tehdejším FS bylo v armádě členy KSČ 94,5% důstojníků, 34% praporčíků a 17% vojáků základní služby. Troufnu si tipnout, že u SNB a vůbec MV to bylo ještě vyšší. Dále zde bylo 200 tis. členů Lidových milicí podléhajících přímo ÚV KSČ. Podle údajů samoného vedení Charty77 bylo aktivních členů, tedy těch, co aktivně vystupovali proti režimu bylo 1200 - 1800! Přičemž "aktivně" znamenalo vydávání samizdatů, organizování tajných schůzek, vypisování do Svobodné Evropy apod. Tedy žádný partyzánský odboj. Této situaci i odpovídalo předání moci a následné kroky "odbojářů". V drtivé většině kovaných komunistů, kteří zde zaváděli lidovědemokratický řád a posléze budovali socialismus. Jen v 68. vsadili na špatného koně. A nebyli to žádní "svedení" mladíčci. Když vezmu ty mediálně nejználější, tak třeba pan Kantůrek byl tajemníkem předsedy vlády ČR, pan Pithart byl členem ÚV KSČ a to jeho předsedbnictva a dokonce šéfem ideologického oddělení! Tedy ten, který určoval, kdo je tím třídním nepřítelem a jak s ním naložit! A kam to dotáhl! Vezměte si naši uměleckou frontu: nejtýranější byli ti, kteří za socialistické kultury neslezli z obrazovky a filmového plátna! Nechyběli v žádném seriálu, bvyť sebepitomějším, v žádné estrádě... A tak by se dalo pokračovat. A tak bylo dohodnuto něco za něco. Tedy my vám předáme politickou moc, vy nám zajistíte generální pardon a také nebudeme strádat - ekonomickou moc si rozdělili zasloužilí soudruzi. Ale tuto dohodu udělali napřed západní představitelé s těmi východními. Sami naši mocipáni (stávající i třesoucí se na koryta) na to byli moc malí páni. Tedy Khol s Gorbačovem. Havel s Obzinou už to pouze doladili konkrétní podmínky. A vidíte - klaplo to!

   Smazat
 10. To je k nevíře a k neuvěření s tím Porošenkem.Vytvořil ho západ k převratu vlastní země za pomocí globalistů a lidem vymyli mozky a ti se neštítili rozpoutat Majdan v zájmu NWO.Ukrajina Chytrá Horákyně.Ani v EU,ani v NATO a přece Poroš jezdí na kobyle z Bruselu,kterou krmí USA!A ONI mu určují směr!

  OdpovědětSmazat
 11. Porošenko? Je především Porošenko. Umí ze Západu získat podporu a hlavně peníze a oni mu rádi PUJČÍ!!! Hůře bude, až se budou muset splácet. Ani tento smělý hoch nedostane nic zadarmo.

  OdpovědětSmazat
 12. Hlavně se nemusí Poroš ničeho obávat . Má zajištěny únikové cesty a taky mu může Zeman nabídnout v Česku azyl . Vždyť je to přece podle jeho výroku prezident míru !

  OdpovědětSmazat
 13. Myslím, že se většina mýlí, na Ukrajině je úplně jedno, kdo vyhraje. Za pomoci západu se to povede opět Porošovi. Co se povedlo na Slovensku a o čem to svědčí? Lidem je to jedno - marnost a zmar-žádná perspektiva.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.