Reklama

sobota 20. dubna 2019

Poslední šance pro Ukrajinu


Rostislav Iščenko
20. 4. 2019    ishchenko
Letí nebo neletí do Kyjeva "neznámé bojové letouny", uspořádá nebo neuspořádá Porošenko masakr a převrat, rozšíří se občanská válka na celé území Ukrajiny nebo ne? Pouze na poslední z těchto otázek existuje jednoznačná odpověď. Rozšíří se. Pokud je nějaká událost historicky nevyhnutelná, lze ji odložit, ale nikoli zrušit. Občanská válka se stala velmi pravděpodobnou během a po Juščenkově převratu, který byl nazván prvním Majdanem. Tehdy se západu a východu Ukrajiny prostě nedostávalo vzájemné zuřivosti. Vlna nenávisti jen nabírala na síle. Obyvatelé Doněcku upřímně věřili, že billboardy s Juščenkem v uniformě SS je tlak politických technologů Janukoviče, zatímco zástupci západní Ukrajiny se zase snažili obejít nepříjemné téma s požadavkem Tymošenkové "obehnat Donbas ostnatým drátem".


Za Janukoviče se nic nedělalo pro ukončení konfrontace mezi oběma částmi země. Propast mezi západem a východem Ukrajiny se stále prohlubovala, ale k regionálnímu, etnickému, konfesnímu a lingvistickému faktoru tohoto rozkolu přibyl i faktor sociální. Vláda Viktora Fjodoroviče nejenže nedokázala obnovit ekonomiku po juščenkovských "reformách", dále pokračoval sebevražedný kurz předchůdců a situace se začala zhoršovat s rostoucí rychlostí.

Samozřejmě, v té době občané Ukrajiny nepředpokládali, že po nějakých dvou-třech letech se jim časy Janukoviče budou jevit téměř jako zlatý věk. To ale neznamená, že za Viktora Fjodoroviče bylo dobře, ale že za Porošenka se situace vyvinula hrůzně.

Ve skutečnosti svržení Janukoviče udělalo tečku za diskusí, zda bude na Ukrajině občanská válka či nikoliv. Ještě předtím se jí bylo možné vyhnout, i když šance byly nepatrné. Po svržení Janukoviče, jež bylo doprovázeno zničení regulérní státnosti, na Ukrajině nezůstaly žádné vnitřní síly a prostředky, které by zabránily občanskému konfliktu. Toto uznávají obě strany ukrajinského konfliktu a požadují jedna americké, druhá ruské tanky k vyřešení krize.

Úřady nemohou vládnout postaru a lidé už ne že by nechtěli, ale prostě nemohou žít postaru. Kdo může, utíká, kdo nemůže, ten je nucen měnit situaci uvnitř země. Ukrajinští oligarchové, kteří se těší zasloužené nenávisti všech vrstev obyvatelstva, si našli cestičku a podněcují západ proti východu a východ proti západu. Oligarchové přijali do výzbroje protioligarchická hesla a "opravili" je pouze v jedné věci: ne všichni oligarchové jsou špatní, ale pouze ti, kteří zastupují ty "nesprávné" regiony.

Přičemž v průběhu mnoha protioligarchických "revolucí" ani jeden oligarcha neutrpěl, ačkoli bylo prolito hodně krve. Málem byl "arivista" Janukovič předán na porážku, ale nakonec se i jemu podařilo evakuovat na poslední chvíli do Ruska.

Situace se však vyhrocuje. Již v současných volbách, místo obvyklé soutěže oligarchických klanů západu a východu, které se navzájem střídaly u moci, lidé hlasovali pro nicku, klauna, loutku Zelenského. Přičemž to bylo sjednocující hlasování. Podpořil jej i západ i východ podle principu "nechť bude hůř, ale nebudou tito". Lidé jsou fakticky připraveni se smát hroznému konci, protože jsou unaveni z hrůzy bez konce.

Neštěstím Ukrajiny je, že rozsáhlá občanská válka, která by z ní jednoznačně spláchla zrůdný oligarchický režim, se neustále odkládá. Jak jsem napsal výše, stala se nevyhnutelnou po svržení Janukoviče (i když i před tím bylo možno její pravděpodobnost odhadovat na 90%). Ale tehdy se oligarchické skupině, která se dostala k moci, podařilo obejít se s "malou krví" v Kyjevě, poté přisoudit střetu meziregionální kvazietnický charakter a lokalizovat válku na Donbasu, a přesvědčit zbytek Ukrajiny, že její štěstí spočívá už v tom, že města nejsou bombardována a ostřelována, jako Doněck a Lugansk.

Konflikt se podařilo odložit, ale celková situace se zhoršila, stát se dále oslabil, zdrojová základna se zmenšila, podle zákona o zachování politické energie by se odložený výbuch měl stát destruktivnějším a krvavějším, a období obnovy by bylo obtížnější a delší.

Podruhé stála Ukrajina na pokraji občanské války, když Kolomojský v březnu 2015 bránil svůj majetek před Porošenkem s pomocí nacistických praporů. Strany byly již několik hodin od zahájení bojů v Kyjevě a okolí, když z amerického velvyslanectví zaznělo okřiknutí a Kolomojský dočasně ustoupil. Masakr se podařilo odložit, ale rozpory nikam nezmizely a odloženému konfliktu přibyla potenciální krvavost a destruktivita.
Nyní je Ukrajina potřetí na pokraji vnitřního ozbrojeného konfliktu. Porošenko promeškal okamžik, kdy mohl jednoznačně a klidně vyhrát silovou verzi. Nevzdává se ale, v něco doufá, ale předchozí kroky Kolomojského, které vyvíjely tlak na potenciální podpůrnou skupinu současného prezidenta, svědčí o tom, že Igor Valerjevič je připraven k nejnevypočitatelnějšímu vývoji událostí, takže až do poslední chvíle není vyloučeno sklouznutí k ozbrojenému konfliktu.

Možná se to přežene i tentokrát. Ale bude to ještě horší. Lidé budou dále upadat do bídy a surovět, stát, stejně "somalizovaný" do krajnosti, se bude měnit z jednoho velkého gangu (kterým je už dnes) na federaci gangů. Legitimní bezpečnostní síly nakonec postoupí prvenství nelegálním ozbrojeným skupinám (které však mohou být legitimizovány).

Klauny tak či onak byli poslední tři prezidenti Ukrajiny, počínaje Juščenkem. Ale teď, když si sundal šaškovskou čepici s rolničkami, si korunu zkouší profesionální klaun. A za profesionálním klaunem vždy přichází profesionální kat. Jedinou alternativou je spojit tyto kvality do jedné osoby.

Ukrajina překračuje práh běžného, obvyklého pozemského zla. Vstupuje do sféry infernálního zla, kdy vše, co bylo dosud, se bude jevit jako dětská hra na pískovišti.

Je možné odložit občanskou válku, ale je to totéž jako odložení operace na odstranění rakovinného nádoru. V určitém okamžiku můžete vyříznout třeba 70% organismu, ale metastáz se už nezbavíte. Pravidla občanské války jsou popsána paradoxem: "Čím hůře, tím lépe". Poté, co se stane nevyhnutelnou, čím dříve začne, tím je kratší, méně destruktivní a krvavá, tím méně se společnost polarizuje a radikalizuje, tím větší jsou šance na normální obnovení a fungování státu po ní.

Ukrajina nemá žádnou šanci. Nemá ji již dlouho, od roku 2004. A to není můj osobní názor, celá ukrajinská elita si to myslí, každý, kdo řídí tento stát, kdo formuje veřejné mínění, kdo kontroluje jeho ekonomiku a finance. V roce 2004, ještě před koncem posledního období Kučmy, Ukrajina neoficiálně opustila multivektorovou politiku. Od té doby se vedou diskuse pouze o tom, zda by měla být vazalem Západu (to je názor naprosté většiny politické elity Ukrajiny), nebo je pro ni přece jen lepší jít pod ochranu Ruska (to je pozice převážné menšiny). Elita nevidí možnost (kvůli nevzdělanosti, elementární nevychovanosti, patologické chamtivosti, intelektuální nedostatečnosti) udržení vlastního státu. Myslí si (také neodůvodněně), že nakonec je ještě možné ho někomu draze prodat.

Tak tedy, státy se zvedají dokonce i ze svinčíku, krve a popela, jsou obnovovány od nuly, dokonce ze záporných hodnot. Ale jen když je alespoň někdo potřebuje. Absence adekvátní elity v dvacátém osmém roce nezávislosti svědčí o tom, že tento stát nepotřebuje ani vlastní národ.

Existuje tam spousta lidí, kteří na běžné úrovni chápou, že nemohou být v normálním státu generály, poslanci, diplomaty, ministry. V tomto smyslu Ukrajinu potřebují. Kromě Ukrajiny však navíc potřebují někoho, kdo ji bude zcela zdarma řídit, aby mohli být generály, poslanci, ministry, aby je všichni měli rádi a vážili si jich, aby se všichni měli dobře, a oni ještě lépe, aby dělali, co se jim zlíbí a kradli tolik, kolik chtějí, ale aby se při tom nikdo necítil ukřivděným a aby "v nočním stolku" neubývalo. Holt, chtějí se dostat do pohádky pro děti, kde dobrá víla Rosabelverde udělá z ošklivého drobečka Zachese krasavce Zinnobera. To však neznamená, že by mohli stát řídit a tím spíš že pro ně představuje nějakou hodnotu, kromě ryze merkantilní (i zlatník si zakládal na své bečce sraček jako zdroji příjmů).

Nemohou zachránit stát, který překročil hranici. Mohou jen oddálit očistnou krizi a učinit ji krvavější a méně očistnou. Takže občané Ukrajiny, kteří zůstali k dispozici (ne na seznamech voličů), mají na čase se dohadovat nikoli o tom, které zlo je menší, ale o tom, aby se co nejrychleji mezi sebou střetli a navzájem se anihilovali.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

48 komentářů :

 1. Ižčenko si tu občanskou válku velmi přeje.
  Jeho měřítka se ale formovala na jiných poměrech.
  Byl jsem v Kyjevě, který byl ovládán gengstry za Gorbačova.
  Pak národu předstrčili nějaké politické ksifty, byla to zábava.
  Ale nikam to nevedlo , lidé v uniformách vydírali turisty, kamióňáky, pracující (vydělávající) lidi.
  Pochopil jsem, že mě ukrové nezajímají (kamarádi, ža kterými jsem jezdil, byli takjakotak židi) a že budou muset vyhnít.
  Chrunda před nimi sklonil hlavu, protože na racionální Rusy neměl. Ještě za Gorbačova žili pohodlně z toho, co ze SSSR nakradli.
  Teď tedy o krok blíž k okraji útesu.
  Nikdo ale neví, kde ten okraj je.
  Jeden ze tří úkolů evropských voleb.
  Zastavit všechny imigrační proudy (včetně ukrajinského, žádoucí lidé už jsou tady), na nulu; odpoutat se od Ukrajiny; zastavit vliv sorošovského NWO a narovnat vztahy s Čínou.
  Přežít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vcelku lze souhlasit, jen ta první věta je pitomost. Iščenko si občanskou válku nepřeje. Jen popisuje, proč si myslí, že je na Ukrajině nevyhnutelná.

   Smazat

  2. Jde zkopírovanou tabulku, proto konečný součet je o řádek níže. Zajímavá sumarizace.

   Sumarizace rozkrádání naší republiky a kdo za tím stál (a ještě stojí)

   Kuponová privatizace
   Václav Klaus, Tomáš Ježek, Dušan a Tomáš Tříska
   dnešní hodnota majetku cca 2,5 x vyšší…
   ODS 679 000 000 000
   Smrtící padáky na MO Miroslav
   Kalousek - tehdy ještě za KDU KDU 150 000 000
   Nazvučení českého předsednictví - Saša Vondra - ODS ODS 750 000 000
   Open CARD -Pavel Bém - ODS ODS 1 000 000 000
   Zelená Praha -Pavel Bém - ODS ODS 250 000 000
   Bezdrátová Praha (WiFi-Praha) - Pavel Bém - ODS ODS 400 000 000
   Pouze projekt- "Praha Olympijská" - Pavel Bém ODS ODS 70 000 000
   Arbitráž s CME -?...?? 10 000 000 000
   Aféra Český dům - Karel Srba - ČSSD ČSSD 100 000 000
   Diag Human -??? -???? 2 000 000 000
   Aktuální kauzy staveb tunelů v Praze - Pavel Bém - ODS ODS 10 000 000 000
   Gross – byty, akcie - Stanislav Gross - ČSSD ČSSD 300 000 000
   Internet do škol - Eduard Zeman - ČSSD ČSSD 884 000 000
   ČNB vyhlásit v IPB nucenou správu. Stalo
   se tak se souhlasem Vlády ČR a zcela v souladu s předchozími
   prohlášeními Vlády a ČNB.
   Vláda a ČNB 200 000 000 000
   Sanace bank v 90. letech
   Václav a Livie Klausovi, Ivan Kočárník, Jan Klak, Tomáš
   Ježek, Roman Češka, Jiří Skalický, Josef Tošovský - ODS
   ODS 1 000 000 000 000
   Chemapol Group Junek - ODS + ??? ODS 16 500 000 000
   Knižní Velkoobchod Praha - Macek, Menzel 400 000 000
   Liberecký šampionát v lyžování Magistrát města - ODS, ČSSD 150 000 000
   Lehké topné oleje - Václav Klaus - ODS ODS 100 000 000 000
   Rumová aféra - Václav Klaus - ODS ODS 60 000 000
   2 022 014 000 000
   Sumarizace rozkrádání naší republiky a kdo za tím stál (a ještě stojí)
   Převod 2 022 014 000 000
   Kamencové jezero - Starosta Chomutova - ODS ODS 750 000 000
   Konsolidační banka, Konsolidační agentura
   Všichni ODS a ČSSD ODS a ČSSD 240 000 000 000
   Podpora na fotovoltaické elektrárny Všichni
   ODS a ČSSD ODS a ČSSD 900 000 000 000
   Státní a obecní skrytý i přiznaný dluh
   ODS, ČSSD, KDU, ODA, SZ ,KSČM ODS, ČSSD, KDU, ODA, SZ,KSČM 2 500 000 000 000
   Škody za 22let vlády ZLOČINCŮ dosahují cca 5,5 bilionů!!! 5 662 764 000 000
   Budete je zase volit (ODS, KDU i TOP…)? - tak pak si nestěžujte!
   A nedivte se proč není v Česku průměrný plat cca 2300 Eur a důchody v průměru 1200 Eur.
   Ty peníze nám tito politici rozkradli a mají pořád málo!!!
   Stálo by za to, zařadit tuto analýzu do učebnic dějepisu. Níže uvedený přehled nezohledňuje nabíhající
   úroky z prodlení u neuzavřených případů (např. Diag Human).

   Smazat
  3. Obcianska vojna je iba prirodzeny vyvoj. Bohuzia nie iba na fasistickej ukrajine.Rovnakym smerom sa to vyvija na celom zapade, kde ako to autor dobre nazval su FEDERALIZOVANE GANGY. Iba ze v EU niesu federalizovane, ale pronarodne a probuzerantsko migeacne. Ale rezat sa to zacne presne tak, ako na ukrajine, je to iba otazka casu

   Smazat
  4. Hansen, tady žádná válka nebude, pokud mluvíme o té občanské. Jedinou válkou může být ta velká, mezi Ruskem a zbytkem Evropy. Občanská válka může hrozit na Ukrajině, to je pravda, ale Rusko má taky dost nahnuto. Je s podivem,vze ti drží pohromadě. Asi ten Putin. Ale ten tam taky nebude navždy a jeho preference klesají.

   Smazat
  5. za klesajícíPutinovy preference by dal každý politik na západě kdo ví co

   Smazat
 2. Nezbývá než probudit Lenina,aby udělal druhou VŘSR.

  OdpovědětSmazat
 3. Lenina vyškolili a poslaly Němci. Banderu vyškolilo ck Rakousko a nevymítil je ani Stalin. Po Stalinovi se ujaly vlády chazaři a nastal rozval. Chazaři jsou tak odporný že jsou schopni okrást i svojí babičku. Okrajina a Polska co ještě nezgynela jsou státy nejvíce prolezlé chazary a jejich nenažranost je vede do záhuby. Chazaři jsou příkladem rčení že poturčenec horší než turek. U nás jich máme také dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:44 píšeš jednu hovadinu za druhou. Lenin se vyškolil sám. Od Němců dostal jen vagon ve vlaku a ještě k tomu zapečetěný a musel ho vrátit. Tvoje rasové skřeky jsou jen k smíchu. Každý hajzlík je u tebe "Chazar" - to je čistý rasizmus. Už těch hloupých keců nech.

   Smazat
  2. 20.44
   Zase blbost.
   Pokud si přečtete kníhu od Václava Junka "Velké zrady světa", str. 136 - 144, tak se dozvíte, že si Lenin žil v přepychovém exilu v Bernu, kde ho získali pro likvidaci cara ještě před ukončením 1. SV proto, že Francie, Británie a Německo měli z Ruska strach, že potáhne na východ. Pravdu máte, že ho Němci vezli v rychlíkovém vagonu, který měl zatemněná okna a byl zablombovaný. Protože dál v rychlíkovém voze nemohl pokračovat byl dopraven k trajektu v Baltském Sassnitz, přepluli do Švédska, dále do Finska a pak do již revolucí zkoušeného Petrohradu. Tam již byla buňka, která Lenina podpořila a začala VŘSR. VŘSR tedy vůbec nebyl Ruský výmysl jak se uvádí, ale zničení Ruska západními silami. Přesně to odpovídá programu, který proběhl u nás v roce 1989.

   Smazat
  3. měli strach z Ruska že potáhne na východ?

   Smazat
 4. Ať se banderovci pomlátí.
  Potom však znovu budou své utrpení pokládat za cizí vinu, jak je u chochlů zvykem.
  Sami sebe okrádají, nenávidí a bijí.
  A to je chochlovský úděl.
  Nenávist a utrpení. Vítej chochle v EU pod patronátem USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Banderovec ví, že mu vše ukradl Rus. Přijde na Donbas a vezme si to. Rusa zabije. Bude chodit v jeho botách a spát v jeho posteli. Může si to dovolit, my si myslíme, že to je správné a dáváme mu zelenou.

   Na hranicích s Ukrajinou už stojí tisíce tanků NATO, desítky bombardérů, šachty v Rumunsku se otvírají a mění běžné hlavice za jaderné, Slovensko staví pro NATO rozsáhlé muniční sklady, Polsko základnu.

   Jestli během námi posvěceného masakru Rusa na Donbase Banderovcem, a troufám si říct že vraždit přijde úplně každý, kdo má občanský průkaz Ukrajiny, neboť štěstí je krásná věc, ale prachy si za ně nekoupíš, na Donbase, který je dnes rublovou zónou, vyrazí Rus z Ruska na pomoc, v tu chvíli se aktivuje válečná mašinérie NATO na hranicích Ukrajiny a nezastaví se pouze na východní hranici s Ukrajinou, jelikož Rus je i za touto hranicí.

   Smazat
  2. Milý blbe 21:37, tvé jméno je Avakov, Podroušenko, Petra Procházková, Libor Dvořák, Mitrofanoff nebo dokonce sám Štětina?

   Smazat
  3. 21:42, ne vole, já jen popisuju, co bude dělat Banderovec a jak se k tomu vůl jako ty postaví. Už nebude válčit jen Banderovec, ale půjdeš mu na pomoc, jelikož je potřeba vymlátit blby, jako jsi ty, aby se měli negři kam nastěhovat. Nezapomeň svou prvorozenou poučit o sexu, bude to potřebovat, čmoudi maj rádi mladý maso. A hlavně kokoti v srandastátě zvaném dočasně Slovakia, kteří zvolili sorosovu pizdu a příští rok zvolí kokota, co jim tam dneska dělá prezidenta, ti by měli zpozornět mnohem víc.

   Smazat
  4. V hlučné komediantské krčmě se rádi scházejí podvodníci, lotři a zloději všeho druhu. Někdo se napít přišel, někdo pěsti předvést a někdo klípky nejnovější si poslechnout. Když tam jdu, zbraň vždy nabitou mám.“
   Na Ukrajině není stát, je tam státnost začleněná do státu USA. A USA je nutné odtamtud odstranit.
   ......
   V čem je podstata celého toho divadélka s volbami?
   Každý z kandidátů volá na páníčka:
   „Zvol si mne, mne si zvol! Já si lépe poradím s řízením klanů.“
   A vůbec je pro prezidenta státu ostuda, když je nucen dělit se o státní moc s nějakým ministrem. V daném případě se Porošenko o státní moc musí dělit s ministrem vnitra Avakovem a nikdo z analytiků na tom nevidí nic zvláštního:
   „Avakov tohle prezidentovi dovolí či nedovolí, udělá to či neudělá…“

   Porošenko s tím nic nezmůže, protože Avakov dostal dekret na spoluvládu ve Washingtonu
   ...........
   Navíc se Lukašenko příliš namočil do podpory toho fašistického převratu na Ukrajině
   a té kárné operace na likvidaci obyvatelstva Donbasu. ...Namočil se až po uši.
   A tak samozřejmě Lukašenko pokaždé, když mu šáhnou na jeho ekonomické zájmy, mele dokola: „Co jste to za bratry, když nedokážete nakrmit můj stát?“

   V devadesátých nepotřebovali vůbec pracovat, všechno jim dodalo Rusko. Přijel, Rusko mu dalo tolik peněz, kolik potřeboval a bylo. ...Koho zajímalo, že ruští penzisté umírají hladem?
   Zato jsme vydržovali ten běloruský socialistický ráj. A teď se ten přítok omezuje a Lukašenko odchází.
   On v podstatě chápe, že je na odchodu, že další úkol už on řešit nebude. A tak se vzteká. Pokouší se nějak dovolat státní elity USA a vykřikuje:
   „Já se klidně stanu podpindosníkem, kým mi řeknete. Jen si řekněte, koho potřebujete a já se jím stanu.“ ...To je všechno, proto se takto chová.
   .......
   Jenže on se jinak chovat nemůže, protože neví, jak se řídí stát. Neumí to.
   Nedokáže nic udělat, když se ho nadnárodní řízení rozhodne odstranit. Vůbec nic proti tomu nedokáže udělat, jednoduše vůbec nic. Ale protože je tak trochu zapojen do těch procesů, těch nadnárodních, tak nějaké informace má.
   Bylo mu řečeno, že se má orientovat na to, že ve volbách vyhraje Porošenko a tak mu hned vyklouzlo, že Porošenko vyhraje.

   Smazat
  5. 23:21, hezké :) To vy sám, nebo to je přeloženo z nějakého ruského textu? Váš příspěvek je psán ruským stylem. Přiznám se, že si ruské články často přečtu jen kvůli tomu stylu, i když s obsahem ne vždy nesouhlasím... Ale s tím vaším ano.

   Smazat
 5. Vlada (94%) Chazaru a Zidu, mezi lety 1917 -
  1953 zabila 40 milionu Rusu !
  Na Ukrajine 7 millionu byla zavrazdeno hladem .
  Ctete knihy od Ruske a Ukrajinske Emigrace. ctete Solzenicina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Solženicin je žvanil a blekota, to nemá smysl číst.

   Smazat
  2. 20:51, á kokot je opět tady. Nevadí ti, že ty tvoje slinty furt mažou? Proč tak málo s těmi čísly, klidně přidej? Sedm milionů "Ukrajinců".., dej rovnou dvacet. I Rusů je málo, neupejpej se, přihoď nejmíň sto, ať to má grády. Vždyť takový kokot jako ty se přece nemůže spokojit s málem.

   Smazat
 6. Solženicin fabuloval, nebyl to žádný faktograf. Neberte jej, prosím, za studnici ověřených informací. Jediné, v čem vynikl, bylo popsání nucených prací, která zažil na vlastní kůži - "Jeden den Ivana Děnisoviče" . Výborná povídka. Ale jeho "čísla" kulhají na všechny čtyři.

  MM

  OdpovědětSmazat
 7. Paradoxně kdysi nejbohatší část Sovětského svazu, tře bídu s nouzí, vraždí se mezi sebou a jak to vypadá bude hůř. Obrovské množství kvalitní černozemě, kterou Hitler na vagónech odvážel do Německa, předurčuje Ukrajinu v obilnici přinejmenším Evropy. Hrátky nenažraných Ušáků, nesvéprávné a krátkozraké jednání západní Evropy, včetně nás a Ukrajinské naivity je odsoudili k popravě. Přitom mohli zásobovat potravinami Čínu, která by jim ruce za to utrhla, jenže nenažranost oligarchů, nemá meze. Jak říkala blahoslavená Matka Tereza, "není problém nasytit chudé, ale ty bohaté, ti jsou nenažraní a NIKDY nebudou mít dost", Babiše nevyjímaje, kdyby se neulakotil kvůli, pro něho směšné sumě 50 mega, tak neměl problémy s čapím hnízdem. A o tom to je. Hej hou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21.08
   Dotace vymyslela nynější opoziční koalice a je velmi divné, což si můžete vyhledat, že tyto dotace dostato celkem 586 firem v ČR. Jen Babiš je opozici kritizován za 50mega, ale to, že jiné firmy, převzaly více se nemluví a to asi ptoto, že tyto firmy opozici něco dluží ...

   Smazat
  2. Kopírováno z tabulky, nálkady jsou o žádek níže. Omlouvám se, ale i když jsem to zaslal sem, objevilo se to jinde a proto to zkouším znova. DĚKUJI.

   Sumarizace rozkrádání naší republiky a kdo za tím stál (a ještě stojí)

   Kuponová privatizace
   Václav Klaus, Tomáš Ježek, Dušan a Tomáš Tříska
   dnešní hodnota majetku cca 2,5 x vyšší…
   ODS 679 000 000 000
   Smrtící padáky na MO Miroslav
   Kalousek - tehdy ještě za KDU KDU 150 000 000
   Nazvučení českého předsednictví - Saša Vondra - ODS ODS 750 000 000
   Open CARD -Pavel Bém - ODS ODS 1 000 000 000
   Zelená Praha -Pavel Bém - ODS ODS 250 000 000
   Bezdrátová Praha (WiFi-Praha) - Pavel Bém - ODS ODS 400 000 000
   Pouze projekt- "Praha Olympijská" - Pavel Bém ODS ODS 70 000 000
   Arbitráž s CME -?...?? 10 000 000 000
   Aféra Český dům - Karel Srba - ČSSD ČSSD 100 000 000
   Diag Human -??? -???? 2 000 000 000
   Aktuální kauzy staveb tunelů v Praze - Pavel Bém - ODS ODS 10 000 000 000
   Gross – byty, akcie - Stanislav Gross - ČSSD ČSSD 300 000 000
   Internet do škol - Eduard Zeman - ČSSD ČSSD 884 000 000
   ČNB vyhlásit v IPB nucenou správu. Stalo
   se tak se souhlasem Vlády ČR a zcela v souladu s předchozími
   prohlášeními Vlády a ČNB.
   Vláda a ČNB 200 000 000 000
   Sanace bank v 90. letech
   Václav a Livie Klausovi, Ivan Kočárník, Jan Klak, Tomáš
   Ježek, Roman Češka, Jiří Skalický, Josef Tošovský - ODS
   ODS 1 000 000 000 000
   Chemapol Group Junek - ODS + ??? ODS 16 500 000 000
   Knižní Velkoobchod Praha - Macek, Menzel 400 000 000
   Liberecký šampionát v lyžování Magistrát města - ODS, ČSSD 150 000 000
   Lehké topné oleje - Václav Klaus - ODS ODS 100 000 000 000
   Rumová aféra - Václav Klaus - ODS ODS 60 000 000
   2 022 014 000 000
   Sumarizace rozkrádání naší republiky a kdo za tím stál (a ještě stojí)
   Převod 2 022 014 000 000
   Kamencové jezero - Starosta Chomutova - ODS ODS 750 000 000
   Konsolidační banka, Konsolidační agentura
   Všichni ODS a ČSSD ODS a ČSSD 240 000 000 000
   Podpora na fotovoltaické elektrárny Všichni
   ODS a ČSSD ODS a ČSSD 900 000 000 000
   Státní a obecní skrytý i přiznaný dluh
   ODS, ČSSD, KDU, ODA, SZ ,KSČM ODS, ČSSD, KDU, ODA, SZ,KSČM 2 500 000 000 000
   Škody za 22let vlády ZLOČINCŮ dosahují cca 5,5 bilionů!!! 5 662 764 000 000
   Budete je zase volit (ODS, KDU i TOP…)? - tak pak si nestěžujte!
   A nedivte se proč není v Česku průměrný plat cca 2300 Eur a důchody v průměru 1200 Eur.
   Ty peníze nám tito politici rozkradli a mají pořád málo!!!
   Stálo by za to, zařadit tuto analýzu do učebnic dějepisu. Níže uvedený přehled nezohledňuje nabíhající
   úroky z prodlení u neuzavřených případů (např. Diag Human).

   Smazat
  3. hej hou Čína na Ukrajině skupuje černozem a lesy ve velkém aby obilnici Evropy nějaká zůstala

   Smazat
 8. V Rusku je obcanska valka nevyhnutelna. Nakonec se Rusko rozpadne na nekolik knizectvi a chalifatu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvé sny jsou určitě vlhké a bujné, čili přání otcem myšlenky. Ovšem realita uniká, také co lze čekat od snů?

   Smazat
  2. Neměl bys to chlastat. Ani zředěný.

   Smazat
  3. 21:10, hej debile, název článku je tento: "Poslední šance pro Ukrajinu".

   Smazat
  4. Nevyhnutelna je obcianska vojna akurat tak v EU a USA> To vidi kazdy normalny clovek, kam to speje. V Rusku je klud a bude klud, vsetci si vazia to, co maju.Prezivam v Rusku pol roka z roku, tak viem o com hovorim. Nikdy nebolo v Rusku lepsie, ako je teraz. A oni to vedia. Zato ty si buzna priprav zbran, lebo taky ako ty mat dlhu zivotnost coskoro nebudu

   Smazat
  5. 22:23
   No nevím jaký klid, jen aby to nebyl klid před bouří. Čtu jejich diskuse na mnohých fórech, a upřímně, na klid to moc nevypadá. Spíš se zdá, že země se propadá stále níž, rostou ohromné problémy, hlavně u mladších a značná část lidí očekává kolaps.

   Smazat
 9. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Strilejte-Je-jedno-na-koho-Je-potreba-to-urychlit-naridili-nam-Sokujici-vypoved-o-Majdanu-2014-ktery-svrhl-Janukovyce-V-TV-Silvia-Berlusconiho-513045/

  OdpovědětSmazat
 10. www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  • www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne

  OdpovědětSmazat
 11. Kdyz NEEXISTOVAL sovetsky Gulag, tak nemohli existovat ani Nacisticke koncentraky, protoze ty jeli podle vzoru Gulagu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaostalý a nevzdělaný vole 21:20, koncentráky vymysleli Britové na Afrikánce během Burské války. Pak to praktikovali ještě v Indii. Od nich, demokratů, se ostatní učili.

   MM

   Smazat
  2. 21:20, první německý koncentrák se vším všudy byl v 19.století v Nigérii, ty pako. Vyrobit krabici na vybíjení lidí zvládne i takový kokot jako jsi ty, na to není třeba jezdit někam na Kolymu. Koncentráky mělo i Rakousko, dokonce je pak později Němci využili během války.

   Smazat
  3. Dodnes se otrocké práci kterou vyhnanstvím zavedla Kateřina Veliká říká kaťorha.

   Smazat
  4. 8:33, vážně? Pan je zjevně nositel Nobelovy ceny, že?

   Takže kaťorha říkáte.. rusky Каторга, каторжные работы (bez " ť").

   Převzato z řečtiny κατεργων - katergon. Jednalo se o trojveslici, kde se využívalo práce povětšinou těžkých zločinců, a jednalo se o velmi těžkou práci, která byla zároveň trestem. Zločinci bývali přikováni a na lodi fakticky žili.

   Později to převzali Římané, kteří tento druh plavidla nazvali galéra, a tato plavidla, k nimž později přibylo i plachtoví, se využívala až do novověku. Využívali ho především vojáci a piráti, ale používali se hojně i v obchodě.

   .. Jako veslaře na galérách, bylo hojným zvykem využívat otroky nebo válečné zajatce, kteří byli ke svému místu přikováni řetězy...

   Z názvu lodě tedy pochází i pojem "galère", po našem galeje, tedy vyhnanství spojené s těžkou prací, ne nutně na lodi. Tento pojem se z francouzštiny následně rozšířil po celé Evropě. V Rusku zůstal v souvislosti s galejemi název řecký/byzantský - "katorga". Takže tak, vy Kateřino Veliká.

   Smazat
 12. Rusko bude naporcovano mezi Cinu a muslimske chalifaty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom snilo a sní plno debilů. Od Tatarů, pčes křižáky, Švédy, Poláky, Francouze, Němce až po Američany. A sní dodnes. Marně.

   Smazat
  2. Rusko bude naporcovane akurat tak v tvojich moksych snoch, ked si drzis v hrsti ten svoj maly, ovisnuty vechet... Keby malo prist k porcovaniu Ruska, tak bude naporcovana cela planeta-NA KUSY

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty návnado na velryby, ty jsi nebyl v JAR dostatečně dlouho, abys tohle nevěděl? Ty nevíš, co dělali Briti v Indii?

   Smazat
 14. gulag zriadil a začal používať na príkaz Lenina Felixom Dzeržinským, sústreďovali tam ľudí, no - spodinu a pod, až neskôr, keď vykopli Bronsteina a Lenin nežil, sa prišlo s myšlienkou využitia zadržiavaných na prácu, problémom CCCP bola disciplína - zvyk kradnúť, a nezvyk pracovať, to Stalin zmenil ... možno kruto ale zmenil, a najbohatší štát Ukraina ? - nie je to pravda, stačilo dva roky nepoberať od Ruska dotácie do poľnohospodárstva a koniec, problémom Ukrainy bol nedostatok vlahy, Sezimovo Ústi o tom niečo vie, a stačilo dodávať plyn a ropu za svetové ceny a z Ruska sa stal nepriateľ číslo jeden -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko i v roce 2014, těsně před vražděním na Majdanu v Kyjevě, dodávalo Ukrajině plyn i ropu za nižší, než světové ceny, a navíc ceny byly fixní.

   Smazat
  2. 7:32, ale kdeže, pracovní tábory se hojně využívali i za carů. Kdo by nechal zbůhdarma tolik pracovní síly v basách a ještě je k tomu i živil? Dtto dělali i Britové, Francouzi, Holanďané... nejen se svými, ale i s kolonizivanými národy. To se tak bohužel dělá.

   Sehnat otrockou pracovní sílu můžete dvojím způsobem. Buď dělníky, jímž zaplatíte a víc se o ně nestaráte. Takže vás stojí jen tu mzdu. Nebo vězně, kde ovšem musíte platit dozorce a vězňům poskytnout životní minimum, aby to hned nepochcípalo.

   Dělníci jsou levní a výhodou je, že se o ně nemusíte starat. Jenže jsou vybíraví, a nepřijdou dělat každou práci. Vězně můžete použít na cokoliv, jenže musíte mít dozor a postarat se o to. Což je otravná práce navrch.

   Smazat
 15. No jo Ukrajinci si zvolí menší zlo furt to bude lepší než šílený prasečenko.

  OdpovědětSmazat
 16. 21:20 a 21:24 právě jsem dočetl jeden článek, podle kterého bohužel platí, že když je někdo idiot, tak bude mít tuto diagnózu natrvalo

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.