Reklama

neděle 28. dubna 2019

Projev Tomia Okamury na pietním aktu v Javoříčku 27. 4. 2019

https://www.facebook.com/tomio.cz/videos/639757073134808/

Tomio Okamura
28. 4. 2019    VIDEO
Na pietním aktu v Javoříčku u Olomouce, která byla vypálena nacisty a muži byli zastřeleni, jsem uctil památku obětí nacistické okupace a druhé světové války. Nejmladší oběti bylo 15 let. Aktu se zúčastnili rodiny obětí, členové sdružení antifašistů a další občané. Se Sdružením antifašistů ČR jsme se domluvili na další spolupráci. Doprovodil mě náš lídr pro volby do Evropského parlamentu MUDr. Ivan David a poslanci SPD Ing. Radim Fiala a Ing. Pavel Jelínek.


Vážené dámy a pánové, milí hosté, s úctou a pokorou děkuji za možnost spolu s vámi zde v Javoříčku připomenout oběti nacistické okupace a druhé světové války. Javoříčská tragédie je příkladem, když zdánlivě není jen jeden jasný viník. Odpovědnost a nejtěžší vinu ovšem nesou hlavně ti, kdo válku rozpoutali a také ti, kdo Hitlera a jeho nacistické Německo stvořili - patří k nim jak americké, tak britské a další velké firmy, které jako Henri Ford, nebo britská aristokracie považovali Hitlera za nástroj, který by zkrotil Slovany a Židy.

O zločinech nacistů věděl celý svět už v momentě, kdy Hitler se svolením německého kapitálu převzal roku 1933 moc a pár měsíců poté postavil první koncentrační tábor v Dachau.

Celý svět viděl, jak Hitler zbrojí na budoucí válku navzdory dohodám z Versailles a naopak Britové Hitlera ve zbrojení silně podpořili, protože se mylně domnívali, že jim pomůže oslabit moc Francie, koloniálního konkurenta, a napadne Sovětský svaz, který znárodnil spoustu britského průmyslu v Rusku.

Obětí těchto mocenských intrik se po Rakousku stalo Československo. Měli bychom vědět, že součástí mnichovské dohody bylo německo- anglické prohlášení o vzájemném neútočení a míru. Mnichovská dohoda vedla přímo ke druhé světové válce.

Hitlera Mnichov definitivě přesvědčil, že pokud se povalí na východ, tak mu Britové s Francií nebudou bránit.

Když po napadení Polska 1. září Londýn a Paříž vyhlásily Berlínu válku, ptal se Hitler zděšeně Ribbentropa: "Was nun?" (Co teď?)

Byl v šoku. Jenže to už bylo pozdě pro všechny. A tady v Javoříčku vidíme, jaké konkrétní následky měly pokusy krmit nacistického vlka.

V této souvislosti mi dovolte připomenout, že Západ i někteří z našinců záměrně zapomínají, že hlavní obětí řádění nacistů za druhé světové války byly slovanské národy.

Počet slovanských obětí Hitlerovců a jejich nohsledů se pohybuje okolo 28 milionů. Což je nesrovnatelné s jakoukoliv genocidou v celých dějinách planety a jako je správné mluvit o židovském holokaustu jeho 6 miliony obětí, je naprosto nutné k němu dodat, že tu byla také organizovaná genocida Slovanů, kterých zahynulo téměř pětkrát více.

Němci měli v plánu vyhladit přes 300 milionů Slovanů a jejich země, tedy naše země, zalidnit germánskými národy.

Vážené dámy a pánové, je třeba si trvale připomínat jak oběti zločinů, tak i pachatele zločinů a ty, kdo jsou za ně odpovědní. Pokud si nechceme historii opakovat, tak je třeba vědět, jaké byly skutečné příčiny válek, a je třeba se z toho učit.

I dnes je totiž příčinou většiny válek a agresí ve světě honba za ekonomickým a mocenským vlivem. Hybateli světové politiky tak jako dříve nejsou loutky, co se z prezidentských paláců tváří jako páni světa, ale je to nadnárodní kapitál, který od počátku minulého století financoval a vyvolal dvě světové války a desítky válek regionálních.

Kdysi v časech socialismu mi taková slova zněla jako prázdné klišé. Bohužel fakta a každodenní celosvětové dění ukazují, že tomu tak není.

Boj za mír není prázdná fráze, ale stále aktuální nutnost. Mír je životní potřeba nás obyčejných občanů. Protože to, co pro jiné znamená dobrý kšeft, je pro obyčejné lidi, jako tady v Javoříčku, jen hrůzná tragédie.

Každá válka začínala vyvoláváním nenávisti vůči jinému národu či jiné zemi. Nenechávejme se svádět propagandou. Špatný a nebezpečný není ani Rus, ani prostý Američan. Míru a životu nebezpečný je ten, kdo nás chce rozeštvat. A je na nás, abychom si zachovali zdravý rozum.

Čest památce obětem vraždění z Javoříčka i z celého světa.

32 komentářů :

 1. Děkuji za odvahu říkat syrovou pravdu, bez taktního mlčení o nepříjemných skutečnostech. Za jiných okolností bych je sám nezmiňoval, ale vzhledem k vyhrocené jednostranné propagandě malující vše černobíle, je opravdu nutné připomínat i to, co pro některé není příjemné slyšet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co včera předvedla ta prolhaná žumpa ČT je už vrchol!
   Ve zprávách ten prolhanej redaktor,kterému se už jen podle ksichtu nedá věřit ani slovo a mohl by být hlavní tváří CNN řekl,že v Javoříčku vraždily jednotky SS a ruští kozáci. Prostě slovo Rus se musí objevit denně v negativním smyslu a že to je lež, tak to toho cápka vůbec nezajímá. Kdyby to řekl tak,že v Javoříčku vraždily německé jednotky SS společně se sovětskými dezertéry,hlavně ukrajinskými,kteří vstoupili do SS-Freiwilligen Division Galizien a bojovaly proti Rudé armádě,tak by to byla správná formulace a pravdivá zpráva. Ale to by se zase nelíbilo zadavateli protiruských zpráv. Ta prolhaná žumpa by už měla dostat jiného ředitele a tohoto poslat k soudu!

   Smazat
  2. Omlouvám se,nebylo to o Javoříčku,ale o Zákřově.

   Smazat
 2. To jsou zase bláboly neználka odněkud z Japonska, který neví o naší a evropské historii zhola nic a jen si na hrobech jiných ohřívá svou stranickou polívčičku.
  Jednou z hlavních příčin války byla naopak nechvalně známá politika "appeasementu" pacifismus, ustupování agresivní straně v zájmu zachování míru za každou cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rasisto 21:52, to je vzteku, že není možné zase Okamuru obvinit, tak aspoň na něho nakydat vaši senkrovnu, což.

   Smazat
  2. Ustupování totalitní EU a vlně nepřizpůsobyvých migrantů je dnešní "appeasment". Proti němu stojí SPD. Snad to i blbec včas pochopí.

   Smazat
  3. Je jisté, že Británii německý protisovětský kurz nijak nevadil, i s tím appeasementem se pěkně snesl. A v tom, že Mnichov vedl přímo k válce měl Okamura samozřejmě pravdu. Třeba v tom počtu a připomenutí slovanských obětí války mi projev přijde velmi podnětný a potřebný a podotýkám, že může být třeba i eskymák. Rozhodně nesouhlasím s vaším tvrzením, že jde o bláboly.

   Smazat
  4. Ty neználku, Okamura žije v Čechách od šesti let a pokud jde o jeho vzdělání a znalosti, evidentně mu můžeš jen závidět.

   Smazat
  5. Jeden z mála politiků, který má odvahu nazvat věci tak,jak skutečně jsou. Děkujeme za ně pane Okamuro. A propagandistický hlupák 21.52 ať se vrátí do základní školy a dožene to co evidentně zameškal. Je toho opravdu moc, kde má mezery.

   Smazat
 3. Stručná, jasná, pravdivá slova a kdykoliv dokazatelná fakta. Díky za ně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, za padesát let díky debilní propagandě, si budoucí ještě nenarozené děti budou myslet, že ve druhé světové zahynulo 6 mio židů, o ostatních obětech po celém světě se nikdo téměř nezmiňuje a že jich je pravda násobně více. Proto je potřeba se vyjadřovat tak, jak je pravda. Všem těm Rotšildům bych utla tipec, proože už se zase chystají na nové války, aby jim šmejdům narostla konta a tím i moc. Je to k uzoufání.

   Smazat
 4. Kdo jiny by mel recnit v Javoricku, new hitlerovska luza a staliniste?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by měli v Javoříčku řečnit hitlerovci? Můžete to rozvést? Vám tam chyběli? Jste normální?

   Smazat
  2. 22:01 Jak jste si to uhnal, člověče?

   Smazat
  3. Kdyby opravdu blbost kvetla, tak ty 22.01 by jsi byl v tuto chvíli jak rozkvetlá rajská zahrada. Fuj s tebou.

   Smazat
 5. V podstatě pravdivá slova.Ovšem i pan Okamura se bojí pojmu kapitalismus jako čert kříže!Pravou příčinou všech světovych konfliktů 20.a 21.století je globální a nenasytný kapitalismus!Je třeba kapitalismus zničit,jinak on zničí nás a celou tuto modrou planetu!Socialismus neprohrál válku,pouze jednu bitvu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Ano, naproto přesně je tomu tak!

   Smazat
  2. Ano, největší globální hrozbou je dnešní politickoekonomické uspořádání, tj kapitalismus. Pokud se jej nepovede eliminovat, zničí pro prebendy pár superbohatých celou planetu i s těmi VIP lidmi. Kapitalismus je přežilý, nesmyslný, parazitující a extrémně škodlivý. Nárok na přírodní a jiná bohatství "podložený" politickým, mocenským a ekonomickým vlivem je jeden z největších a nejhloupějších lidských omylů v dějinách, ne-li omylem největším.

   Smazat
  3. Slovo „kapitalismus“ má tolik významů, že jeho používání je trochu zmateční. Chce snad někdo rozbít „kapitalismus“ a nastolit co? Komunismus? Ví někdo, co to je? Nebo co by za to bylo prohlašováno?
   Přijde mi, že hlavním současným problémem je liberalismus, tedy předání již téměř absolutní moci, držitelům peněz.
   Je třeba vrátit státu kontrolu nad financemi a nad hospodářskou politikou země. Je to zdánlivě krok zpět, odstraňování celních bariér vypadá tak líbivě, ale napomohlo to pouze k vytváření a rozvíjení superkorporací. Ty nejsou pro lidstvo nezbytné. Nezbytná, je péče o půdu, která nás živí a o lidi, kteří se touto péčí zabývají. K tomu je třeba odpovídající politika státu, nikoliv dát volný průběh liberálnímu vytváření velkých zemědělských celků, které ničí půdu a vybydlují venkov.
   Podobně si musí stát vzít zpět, kontrolu nad financemi země. Nikoliv platit soukromým bankám za tyto služby a zadlužovat se u nich. Nad tím zůstává rozum stát. P.K.

   Smazat
  4. Nechápu,co je na pojmu "kapitalismus"zmateční.Ve všech encyklopediích a odborných publikacích je tento pojem explicitně popsán.Nejlépe ho samozřejmě analyzoval K.Marx již před cca150lety!Jinak "komunismem",jak jste naznačil,kapitalismus nahradit nelze,protože komunismus jako společenské zřízení je utopie!Čím,na to jste si vlastně odpověděl sám ve dvou posledních odstavcích,kde jste v podstatě formuloval socialismus-ovšem ne tzv. protosocialismem sovětského typu,v kterém jsme žili.Jak jsem napsal,že p.Okamura se bojí slova kapitalismus,tak Vy se zase možná bojíte slova socialismus.Jinak s Vámi souhlasím,že hlavním problémem je neoliberalismus jako součást současného parazitického kapitalismu.

   Smazat
 6. Moc dobré jsem rád že někdo v dnešní době má odvahu říkat pravdu.

  OdpovědětSmazat
 7. pane vrchni dejte to pryč tohleto je přeci vodička dejete nam něco pořadnyho třeba čerta

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plivnout umíš, ale nikde tam nevividím kované demokratz Pospíšila, Fialu, Gazdíky,ani vševěda Kalouska nevidí,, tak jakápak sebranka, sprostý ubožáku. V.J.Horák_

   Smazat
  2. Omlouvám se za překlepy, ale nějak mě ten blb (9"43) nasra.l. V.J.Horák

   Smazat
 9. Stejne tak se zapomina, ze Cinane jsou na druhem miste v poctu mrtvych hned za Ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Okamurovi předci Číňany a Korejce pěkně masakrovali a teď nám tady káže o míru.

   Smazat
 10. Okamurův projev je státnický, žádné překrucování dějin, kterého se tak rádi dopouštějí naši politici. Historickou pravdu je třeba udržovat, ne překrucovat podle současného poměru sil. Poměry sil se mění a pokud bychom dle toho průběžně měnili dějiny, tak bychom nakonec neměli žádné. P.K.

  OdpovědětSmazat
 11. Nebezpečný odér fašizmu se k nám line z Bruselu. Kdo ho dneska necítí, zítra mu podlehne !!!

  OdpovědětSmazat
 12. Nějak v té jeho teórii skřípe fakt, že Slováci, Chorvati, Bulhaři a další Slovani byli spojenci nacistického Německa.

  OdpovědětSmazat
 13. to je vynikající projev, k tomuto masakru v Javoříčku došlo 5.5.1945, válka byla hotová, Hitler kaput a tahle německá sebranka ještě vraždila, to snad nelze ani pochopit. Ještě pro doplnění, ten velitel zásahu SS byl po válce popraven a ještě jeden další byl odsouzen, to psali tam v Javoříčku na tabuli, ale nebylo tam napsáno, na kolik. Ostatní se vrátili domů, a to i do Sudet, převlíkli si uniformu a dále nás Slovany tiše nenáviděli. V sobotu jsem navštívil kulturní středisko v nedaleké Moravské Třebové, na městském kulturním centru jsem našel cedulku, že tam taktéž sídlí ten česko -německý spolek přátel Henlainovců, můj dědeček byl do Moravské Třebové před válkou přidělen jako státní úředník, po Mnichově ho tam ti místní "naši milí spoluobčané" hnali z Moravské Třebové šutrama, dnes se musí obracet v hrobě, že tam sídlí ten česko- německý spolek přátel Henlainovců. Fuj. Po válce bylo cca ze 170 tisíc válečných zločinců nakonec odsouzeno jen 17.000, to je každý desátý, není to málo? Je, ale USA mnoha těmto válečných zločinců pomohly utéci před spravedlností. Já byl dnes ještě v Ležákách, ale muzeum tam bylo zavřeno v pondělí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.