Reklama

úterý 23. dubna 2019

První prezident Ukrajiny poradil Zelenskému, aby změnil svůj postoj ke Krymu

24. 4. 2019     lenta
První prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk poradil Vladimíru Zelenskému, aby změnil státní politiku týkající se Krymu. Uvedl to v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti. Vysvětlil, že Kyjev neuznává vstup Krymu do struktury Ruska, ale je důležité vytvořit "lidské" vztahy s obyvatelstvem poloostrova. Mezi nezbytnými kroky v tomto směru politik označil odstranění všech blokád a také přechod k civilizovaným tržním vztahům ohledně zásobování vodou a elektřinou.


Kravčuk shrnul, že ke "správným závěrům" se podaří dospět pouze rozvojem vztahů mezi Ukrajinou a Krymem.

23. března se Zelenský přiznal, že neví, jak udělat Krym ukrajinským. Před tím prohlásil, že považuje za možné kompromisy s Ruskem kvůli návratu ukrajinské suverenity nad Krymem a částmi Doněcké a Luganské oblasti, které nejsou kontrolovány Kyjevem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. kdyz Arthur premyslel o svete tak Georg Wilhem uz byl davno silenym sarlatanem .Karl si ho obratil vzhuru nohama jeste dobre ze Bedrich to mohl komentovat. Potom prisel Friedrych aby vsechno zrusil. Od te doby je tak jak je.

  OdpovědětSmazat
 2. Anonym 1;o3 je blb nebot nic neni zruseno veliky Jeshua jiz brzy prijde!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Jeden židovský představitel židovského oligarchátu byl nahrazen jiným židovským pimprlátkem židovské oligarchistické mafie jak citrón ždímající Ukrajinu a její obyvatelstvo...opičárna zvaná demokracie se dál hraje a hlupci jsou jí nadšeni a protože "už to máme v kabeli", můžeme pustit z klece Savčenkovou, ta už nám ten žvanec neukradne...Pokud chce ten Kolomojského šašek a jeho páníček připojit Krym k Ukrajině, nechť ji připojí k Rusku, jiná cesta není...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1;27 dalsi blb co cte aeronet

   Smazat
  2. 2,49
   vysvetli prosím čo je na tvrdeniach 1,27 blbé

   Smazat
  3. 2:49 - nos přilbu, při pádu ti ochrání hlavu a nebudeš plácat pitomosti. Nemáš argument, nerozumíš, nechápeš, nekomentuj.

   Smazat
  4. 3:21
   Nic proti tomu s Ukrajinou spolupracovat, ale pověsit si na krk toto závaží to by asi zatím plně nestabilizované Rusku neuneslo.
   V.V.

   Smazat
  5. 3:21 Máte asi špatné spaní, soudím dle vaší otázky a hodin. Víte, musíme se vrátit do středověku, kdy válkychtiví panovníci najímali žoldáky pro války. Vždy když dluh závratně narostl, tak použili tzv. " konečné řešení " a dělali protižidovské pogromy. Nechci zpátky středověk a i když se zase blbne s enormním zadlužováním a panovníci se často chovají jako lapkové. Nedopusťme středověk, máme na to, už nepotřebujeme louče, vedle knihtisku máme internet. Dokážeme se domluvit a rozumě hospodařit, jak mezi sebou, tak i s přírodou. Jiná cesta nikam nevede a bude se vám i lépe usínat.

   Smazat
  6. Blbe z 2:49, co nečteš asi nic: Jezdil jsem léta na Ukrajinu, mám tam příbuzné a tak jsem tam prožil dost času, abych zjistil jak to tam funguje.
   Celou politickou scénu, sdělovací prostředky, bankovnictví a v podstatě celou velkou ekonomiku pevně v rukách drží bezvýjimky židovská mafie, díky čemuž ovládá celý stát, je jich (židů) jen 0,02%, ale jsou dobře organizovaní, tvoří 46% parlamentu a 62% vlády...malý obchod a služby ovládá gruzínská a krymsko-tatarská mafie a armádu, orgány státní správy a státní moci, prokuraturu a policii mají pevně v rukách západoukrajinci, kteří jsou i nositeli bander-nacionalismu...Východní rusky mluvící Ukrajinci jsou lidé 3. kategorie...
   Prokádrujte si jejich vládu, parlament a oligarchy a až potom si na někoho otvírejte hubu...a co se týče toho Aeronetu, tak ten do toho všeho vidí nejlíp ze všech "expertů", kteří se v mainstreamu předvádí a přitom vědí hovno...
   Jsou tu ale i lidé, kteří o Ukrajině ví toho opravdu hodně, ale z jistých důvodů nikdy neříkají věci naplno, neb by si vysloužili, že se jich už na jejich názor nikdo ptát nebude a jeden z nich je např. Bašta.

   Smazat
 4. 3;21- vk co pise aeronet napsal jako jeden z prvnich clanku pred mnoha lety o tom jak byl za komunistu tajne pokrten .Potom ho jako maleho navstivily demoni a museli k nemu zavolat kneze aby je odehnal. To vse v tom clanku pise. Je jasne ze mu rodice vsugerovali nenavyst k zidum ktera v nem stale roste. Jeho ctenari uz maji z tech zidu vygumovane hlavy. O nicem jinem totiz uz neumi psat . Maximalne jeste jak zle jsou SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VK není vedoucí kolotoče, ale Velká kachna.
   Cháoeš CHa CHa.
   Václav

   Smazat
  2. To je pořád nic v porovnání s těma, co maj vygumované palice s Holokaustem, Ukrajinským golodomorem, Katyňským masakrem, velikou ruskou okupací Československa, Krymskou anexí, vměšováním do USA prezidenských voleb, novičokem,atd...

   Smazat
  3. Neblbněte, tady jsou lidi. Snad nebudeme soutěžit, kdo lépe a produktivněji vyvražďoval národy !

   Smazat
 5. Ukrajina musi konecne pochopit, ze Krym uz nikdy pod nich patrit nebude.
  Ak toto pochopia, mozu rozmyslat o zlepseni vztahou s Ruskom.
  Hlavne ale ukrajinci musia zacat pouzivat svoj rozum, a konecne pochopit, ze USA vobec nejde o nejaku Ukrajinu, ale id im o pristav v Sevastopole, o ktorom sa uz Ciernemu Opiciakovy snivalo.
  Opiciak v tom svojom sne videl zakotvene vojenske lode v spominanom pristave.
  A potom sa zobudil, a vybral ruku z nocnika.
  Takze este raz. Nejde o Ukrajinu, ide o obsadenie Ruska z kazdej moznej strany. A Ukrajina na to doplaca.

  OdpovědětSmazat
 6. Znám velice dobře okrajinu a dobře Rusko. Okrajina je prolezlá chazarama a bude z ní stát chazarů. Většina pravověrných rusů nemá takové životní potřeby jako paraziti euroatlantických států a proto si stát vždy udržely. Plsko je také hodně prolezlé chazarama a proto to tak vypadá. Většina těch co si o nich myslíte že jsou židi jsou ve skutečnosti chazaři a jak se říká poturčenec horší turka.

  OdpovědětSmazat
 7. Každý normální člověk ví, že to byla ze strany Ruska neomluvitelná agrese a krádež uzemí. Dnes není ve světě agresor USA, ( on ani nikdy nebyl ) ale Rus. Okupace Krymu, Gruzie , Náh. Karabach, Sýrie, vojáci ve Venezuele atd...Je to hnus ten Rus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je vidět, že máte literárního ducha. Možná byste se tím mohl dobře uživit. Škoda jen, že tématika je příliš ohraničená. Ale možná byste časem dokázal z tohoto sevření vystoupit a začít vidět i jinak než člověk s poškozeným vnímáním a vyhodnocováním.

   Smazat
  2. Ak sa vy bolševici8:47 považujete za normálnych ludí a tých mimo priestoru svojho psychiatrického zariadenia za nenormálnych, tak OK, z Vašej strany Chruščovov krok bol zo strany Ruska pre Vašu stranu Maloruska, "neomluvitelná agrese. Tož Rus môže byť agresor:-). Zvlášť doterajšia okupace Krymu ktorú zahájil ten súdruh Chruščov, okupanti Kličkovci ktorí sa rekreovali v r.68 v Prahe, okupace Gruzie Vaším soudruhem Stalinem - alias Džugašvilim, ostatné je už ozaj téma, ktorú zvládne prebrať s Tebou len Tvoj ošetrujúci doktor. MpU.

   Smazat
  3. Fráze "každý normální člověk ví..." je známé zaklínadlo propagandistů, když nemají ani jeden argument. Tož hochu 8:47 - vše je přesně opačně, než píšeš. A doložitelné!

   Smazat
  4. 13:46 Argementu jsou desítky a jak jsem psal -každý normální člověk- tohle se nedá zpochybnit. Žádná civilizovaná zem na tom " prohnilém " Západě nikdy nesebrala darované uzemí. Rus nectí žádné smlouvy, dohody prostě nic, pouze hrubá síla.Ja k řekl prezident Reagan - Rusko je říší zla - to platí do dnešních dnu.

   Smazat
 8. V současnosti není hlavním tématem pro Ukrajince "jak udělat Krym Ukrajinský", ale zamyslet se nad důvodem odpoutání se Krymu od Ukrajiny a pokusit se navázat normální vztahy Ukrajina-Krym, což pro obyčejné Ukrajince problém nebude. Ukrajina byla rozvrácená zvenčí a život spousty Ukrajinců byl obrácen naruby. V čím zájmu?
  Ruská agrese ... je směšné s ohledem na rozšiřování NATO směrem k Ruským hranicím hovořit o "Ruské agresi". Maximálně bych připustil "hájení vlastních zájmů".
  Stejně jako hlavní představitelé NATO hájí "svoje zájmy", rozšiřováním aliance. Zájmy a osudy obyvatel jim ale na srdci neleží. To bychom byli ukrutně naivní ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:00 Asi víte, jakou jste napsal hroznou pravdu. Je to dokonce zfilmováno, jako dokument, po jehož shlédnutí mi bylo opravdu zle. Jsou tam ukázky lidí, "přátel", které USA "chrání". https://uloz.to/!RUHUjRKUdWBE/dokument-cinska-valka-na-obzoru-mp4

   Smazat
 9. Pan prezident přišel s křížkem po funuse. Krym už překonal nejtěžší období. Už není závislý na dodávkách energií z Ukrajiny. Bylo postaveno spojení s pevninou - most, bylo postaveno nové letiště, bylo odkloněno železniční spojení tak, aby se vyhnulo ukrajinskému území, minulý měsíc Putin otevřel dvě nové elektrárny. Řeší se voda. Co mohou nabídnout banderovci? Blokády, teror, bídu a drahotu. Takže pouze vlhké sny o návratu Krymu pod nadvládu Kyjeva.

  OdpovědětSmazat
 10. Krym lze udělat ukrajinským tak, že si Ukrajina udělá jeho plastovou maketu. Jinak to asi nepůjde.

  OdpovědětSmazat
 11. Na Krym můžou zapomenout lidé rozhodli tak by měli respektovat demokracii kterou se neustále ohánějí.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.