Reklama

sobota 27. dubna 2019

Putin by chtěl pohovořit se Zelenským

28. 4. 2019     lenta
Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že by podebatoval s vítězem prezidentských voleb na Ukrajině Vladimírem Zelenským o Minských dohodách a možném řešení situace na Donbasu, informuje agentura RIA Novosti. Podle vyjádření hlavy Ruské federace odmítnutím amnestie pro domobrance samozvaných DLR a LLR a přijetí zvláštního statusu těchto regionů Zelenský blokuje možnost plnění Minských dohod, které zůstávají jediným způsobem, jak tento konflikt vyřešit.

"Ale jak je možné bez splnění Minských dohod vyřešit problém LLR a DLR? Rád bych se ho (Zelenského) zeptal na tyto otázky", řekl Putin novinářům na tiskové konferenci v Pekingu.

Prezident Ruska se domnívá, že ukrajinští voliči čekají od nového vůdce Ukrajiny vyřešení konfliktu na Donbasu.

"Ale pokud již od samého počátku budoucí prezident prohlašuje, že se nechystá plnit Minské dohody, jak se v tom případě chystá tento problém řešit? Samozřejmě bych s ním rád o tomto tématu podebatoval. A rád bych pochopil jeho pozici", cituje agentura Putinova slova.

Poznamenal také, že v rozhovoru s hlavou ukrajinského státu by se dotkl i ekonomických otázek, zejména dohody o tranzitu plynu přes území Ukrajiny.

26. dubna bylo oznámeno, že se Zelenský nechystá se osobně s Putinem setkat mezi čtyřma očima a chce, aby se jednání zúčastnili zástupci západních zemí.

Dříve hned několik ukrajinských a zahraničních politiků dalo Zelenskému rady ohledně komunikace s Putinem. Arménský premiér Nikola Pašiňan například vyzval vítěze prezidentských voleb, aby byl vůči ruskému vůdci "přímý, čestný, bez úskoků".

Podle názoru vojenského poradce Zelenského Ivana Aparšina je nutno uskutečnit jednání s Ruskem pouze v přítomnosti "silných zemí", tedy USA a Velké Británie.

Kreml zase sdělil, že bude formovat linii budoucích vztahů s Kyjevem s přihlédnutím k výrokům a akcím Zelenského.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. "Malý, Velký muž"! Jak já bych si ho u nás přál! Pokud se podívám a poslouchám ty naše parlamentní (mezigalaktické) impotenty: „On řekl, ona řekla"? Jejich politická pracovní náplň ... Je mi z těchto chcípáků šoufl! Slovo politik nelze použít.

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proc se unavovat s loutkama ??

   Smazat
  2. Zatím vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by nový ukrajinský prezident chtěl hrát jinou roli, než poslušnou loutku oligarchů. Pro Ukrajinu to znamená jen to, že se nic nemění. Dál jí budou vládnout fašisté, dál se budou vraždit lidé na pomezí Donbasu, bude se burcovat národ do boje proti Rusku a oligarchové budou krást jako kdykoliv předtím. Pokud v zemi nevypukne nějaké nové povstání, budou Ukrajinci umírat a trpět stejně jako za Porošenka. Mají další 4 roky na přemýšlení.

   Smazat
  3. A KURŇA MOJE CHYBA DOPLNĚNÍ K 28. dubna 2019 0:13,

   Obdivuji a uznávám Vladimíra Vladimíroviče Putina! Oproti našim mudlům v Praze a okolí, ukrajinskou Zelňačku vůbec neznám ...?!?

   Ramón

   Smazat
 2. Nebo snad nemaji dost zabavy v Kremlu a chteji si uzit zase neco legrace , aby je to nic nestalo ?

  OdpovědětSmazat
 3. mezi čtyřma očima?? když tam budou zástuopvi západu? bude mít tedy někdo oči zavázané?

  OdpovědětSmazat
 4. "A celé to divadélko s volbami je jen podfuk pro nezkušené, kterým se nic neřeší. To je natolik očividné, že i ti, kteří to obhajovali tím, že se tím otevírá jakési okno možností, bude-li sesazen Porošenko… Žádné okno možností se tím neotevírá. ...jsou nuceni uznávat, že hlasovat proti někomu vám nedává žádnou možnost rozvíjet stát, prostě žádnou. Vůbec vám to nepomůže rozvíjet stát a dále to bude jen horší. A lidé, kteří se toho divadélka zúčastnili, tím tuto moc přijali za vlastní, a tím na sebe přijímají i všechny ty zločiny, kterých se dopustila tato kyjevská banda, která provedla státní převrat, všechny náklady budou platit oni sami."
  Pjakin 26.4.2019
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-22-4-2019/

  OdpovědětSmazat
 5. Co tam mají dělat zástupci západních zemí to je problém Ukrajiny a Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dohlédnou na to, aby nepřišli o možnost pokračovat v rozkrádání Ukrajiny.

   Smazat
  2. Francie a Německo jsou garanty Minských dohod.

   Smazat
  3. 11:13 Problém je, že USA nebyly mezi účastníky projednání ani jedné z minských dohod, neuznávají je a chtějí, aby se "hrálo jen podle jejich not".
   S tím logicky nesouhlasí DLR, LLR a Rusko, ale výhrady k tomu má i Francie a Německo.

   Smazat
  4. To jen ukazuje, že Zelenský je jen nastrčená loutka a sám nikdy nic nerozhodne. Putina se evidentně bojí.

   Smazat
 6. Zelenský se chce schovat za "politiky" ze Západu během tzv. rozhovorů. Proboha, copak si Ukrajinci zvolili nesvéprávného presidenta?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvolili si herce, stejně jako v Kalifornii Schwarzeneggera. Stačí jen zářivý úsměv a nové sako.

   Smazat
 7. No a pokud tam nebudou politici ze Západu , tak bude neustále odbíhat k telefonu na radu co má mluvit .Tak jako kdysi Poroš .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=SyXyz6k1F-Y

   Smazat
 8. Na jednej strane hovori hlavny komik Banderistanu ze by sa rad stretol s Putinom,
  ale vzapeti hovori o podmienke, ktoru Putin asi tazko bude akceptovat.
  Ako zly z toho vyjde Putin, pretoze Banderistan chcel, ale Rusko nechcelo.
  Ale je este otazne,ci sa vobec tento komik ujme svojho uradu.
  Zakon o statnom jazyku chce Porosnak podpisat este pred odovzdanim uradu.
  A komik Zelensky vraj neovlada ukrajinsky jazyk, co moze byt, podla noveho zakona, prekazka na vykon statnej sluzby.
  V Banderistane je vsetko mozne, zvlast ked to odobria USA a Izrael.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.