Reklama

úterý 2. dubna 2019

Retro: Dřív jsme živili jen stát, dnes živíme kapitalisty a taky stát

Onlooker 
2. 4. 2019  Outsidermadie
Za socialismu byly ceny i platy nízké. Půda a průmysl patřil „všemu lidu“, v účetní praxi tedy státu. Pokud předpokládáme, že i tehdy respektovali Marxovy poučky, tak nadhodnota, vytvářená pracujícími, šla do státní pokladny. Kromě toho byli lidé i zdaněni. Zisk z podnikání státu a příjmy z daní – společně tedy příjmy státního rozpočtu sloužily na financování chodu státu, zdravotnictví, výplatu důchodů atd. 

 
Stát dotoval nesoulady ve výrobních a kupních cenách, hradil investice do infrastruktury a průmyslu, školství atd. Také z rozpočtu přispíval bratrským stranám v zahraničí na jejich boj s imperialisty a úvěroval státy třetího světa (většinou nevratně). Zaměstnanost byla ze zákona vysoká a ne nadarmo se říkalo, že stát dělá, že platí pracující a ti dělají, že pracují. Přesto to vydrželo 40 let.

Dnes máme ceny vysoké (odpovídající nedotovaným výrobním nákladům), platy se rozvrstvily od nízkých za pomocné práce až po supervysoké u nejvyšších manažerů (za objem práce asi nikoliv, ale za jejich genialitu a prozíravé řízení – taky proto, že někteří dřou jako koně). Půda a průmysl už je (s výjimkou několika podniků, jako jsou např. aerolinie, pivovar Budvar nebo částečně ČEZ) v soukromých rukou, což se dosáhlo restitucemi a malou či velkou nebo kuponovou privatizací. Nadhodnota, vytvářená pracujícími (pokud mohu použít tento marxistický pojem), zůstává vlastníkům s názvem zisk. Stát si z tohoto zisku bere pro svou potřebu (investice do infrastruktury, škol a financování státních zaměstnanců) část ve formě korporátních daní. Zavedena byla daň z přidané hodnoty, která se odvádí přímo státu z kupní ceny, kterou hradí konečný uživatel produktu. Zdaněny jsou nadále i platy.

Protože však nová ideologie říká, že tvůrcem hodnot je soukromník-podnikatel, bylo nutno mu toto podnikání usnadnit a to postupným snižováním daní, zavedením stropů na odvody do zdravotního a důchodového pojištění a paušálů (aby podnikatelé nebyli přetěžování zdaněním a mohli ze svých zisků investovat a tak zaměstnávat další a další pracující).

To se však nějak nepovedlo. Bohatí podnikatelé si našli právní kličky, aby si zajistili daňové úlevy, nebo např. přesunuli sídla svých podniků (tedy místo, kde se platí daně) do zahraničí (do daňových rájů, kde stát nepotřebuje vybírat velký objem daní). Některé firmy jsme prodali zahraničním podnikatelů, kteří si zisky převádí k sobě. A dále se překvapivě zjistilo, že řada velkopodnikatelů využila zisky po zdanění nikoliv na produktivní investice v našem státě, ale na investice do soukromého majetku těchto podnikatelů a to nikoliv u nás, ale v zahraničí (jachty, nemovitosti v Arabských emirátech, v USA, na Bahamách a Seychelách).

Peníze bohatých se netočily u nás, takže ani DPH neplynulo státu. Došlo tedy k tomu, že stát si vydržují jen zaměstnanci (střední a chudé třídy, které předchozí fígle použít nemohly a které DPH při nákupu životních potřeb pokorně státu zaplatí).

Po daňových reformách pravicových vlád (rovná daň, stropy na pojištění) začal stát pociťovat nedostatek rozpočtových příjmů . Z bohatých podnikatelů evidentně nic víc už nevymačká (navíc vládnou strany ideologicky a korupčně spjaté s vrstvou bohatých finančníků a podnikatelů). Bylo tedy nutné vymačkat víc z těch, kteří se bránit nemohou. Zvýšilo se horentně DPH (a uvažuje se ještě i další jeho zvýšení) a rychle se začaly omezovat výdaje státu kvůli fetiši – snížení schodku rozpočtu.

Jen vládě jaksi unikl důsledek, kupecké počty bohužel prohrály s ideologií. Omezení výdajů státu na infrastrukturu znamená méně pracovních příležitostí a tedy nižší příjmy pracujících, případně více nezaměstnaných. Nižší příjmy občanů budou znamenat nižší příjmy státu z DPH, protože za méně peněz se bude méně nakupovat, a vyšší počet nezaměstnaných zase znamená vyšší výdaje státu na sociální podpory. Zatím tedy vláda omezuje podpory v nezaměstnanosti, sociální podpory a hodlá zastavit valorizaci důchodů. Snížení počtu státních zaměstnanců asi povede ke zvýšení počtu nezaměstnaných a zvýšení nákladů na sociální podpory.

Není to náhodou deflační spirála, vedoucí ke krachu? To pochopil i Kalousek a opatrně začíná hovořit o větším zdanění vyšších platů. A hned se postřelené husy ozývají a opakují ideologické poučky o podnikatelích jako šlechetných živitelích pracujících, kteří zchudnou a budou muset své podniky zavírat.

(20. 3. 2012)

102 komentářů :

 1. Pane autore nejlepší příklad je usa jejich dluhy jsou nesplatitelné. A naše země je též pořádně zadlužena. http://www.verejnydluh.cz/

  Hlavně se podívejte jak hlasovali Čeští poslanci:

  https://aeronet.cz/news/euroafrika-evropska-unie-drtive-prijala-usneseni-o-zakladnich-pravech-osob-africkeho-puvodu-na-uzemi-eu-deti-ve-skolach-se-maji-ucit-africke-dejiny-cernochu-o-transatlantickych-obchodech-s-otroky/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Osoby afrického původu, jsou také běloši z Jihoafrické republiky ( když jsou nyní terorem původních domorodců vyháněni z Afriky jako bývalí kolonizátoři ), a ti by měli být v EU také protěžováni ?
   A co obyvatelé britské kolonie Gibraltar ? Jsou také afrického původu ! Platí ta směšná a zároveň šílená ustanovení také pro ně ?

   Smazat
  3. Co sem pleteš státní dluh?

   Smazat
  4. PROBLÉMY TOHOTO TYPU ŘEŠI I ČLÁNEK 4. NÁRODNIHO PROGRAMU VOLIČŮ/NPV/

   zdá se,že strach z tohoto NPV paralyzuje celou námi volenou vrstvu tzv elit a prý zástupců nesmi se o tom v tisku a tv nic objevit.
   Tzv zástupci se stávaji stále vice nepotřebni a neschopni řešeni a za to je máme volit!To se prý jim máme i za tu neschopnost poděkovat?.

   Nepolitická Česká Společnost Voličů VÁS ZDRAVI

   Smazat
  5. 12:00 Copak se píše ve vašem "článku 4"?

   Smazat
  6. 11:54 Ty si ten článek nečetl?

   Smazat
  7. 12:25 Ne, já nečetl žádný jejich článek jejich programu.

   Smazat
  8. V ČR VLÁDNE IGNORANCE NPV TOTIŽ JEDNÁ JEN O NAŠICH PENĚZICH

   a proto,se o něm NESMI chudi ovčané ČR dozvědět,chtěli by je ,ani čárku z tisku a z tv,visi totiž jen na alternativnich zdrojich a to i zde dnem i noci.
   Odhaleni a doporučeni v něm napsané jsou tak pro kapitalisty zničujici,že to i zakázali straně KSČM zveřejnit a radsši ji pošlou do kytek,ty Lumiky.
   Když pěkně zapanáčkujete vy ničemové napíšeme vám,kde tady vlevo visi v rubrice dnem i noci.
   Ovšem je jen pro vzdělané ovčany,ostatni vůbec nepoznaji,kde jsou ty KUPY peněz o které je jimi zvoleni gangasteři okrádaji dnes a DENNĚ.

   HLEĎTE SE MIZEROVÉ POLEPŠIT NEBO BUDE PO VÁS !

   Smazat
  9. 13:19 Na ty vaše bláboly asi nejsem dostatečně vzdělán.

   Smazat
  10. 13.56
   Pozdě honit bycha,některým stačilo se naučit jen psát.Bláboly píšete?
   Dejte důkaz,nejsme tu v ejmerice,kde stači lhát bez důkazů odkud se to naučili i naši zli ředitelé tisku a tv,tak se dejte od nich najmout,bezmozci tam dělaji cirkusové čisla výstupy každý den!

   Smazat
  11. 12:00 13:56
   NPV se tak blbě vnucuje, že asi nebude moc zajímavá mám chuť založit konkurenční stranu PVC.

   Smazat
  12. NPV ZNAMENÁ NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ

   a ten se vnucovat nikde nebude,jak píšete 23.31 a pokud ho nepochopíte,kupte si vyznamenáni bourač diskusi a je nám jedno,že jste PVC.

   Smazat
  13. VŠIMNĚTE SI VŠICHNI JAK GANGSTEŘI POSILAJI KAZIŠUKY

   čili užitečné idioty bránit jejich kapitalismus BEZ přivlastků i tady do vznikajicich prvnich linii odporu!
   Maji v situaci,kdy zli ředitelé tisku a tv nesmi informovat občany o NPV a ČSV zajištovat ZNOVU roli cinkálistů tedy lži a dezinformaci,stejně jako před léty s cilem,aby dav,který oni dostávaji CENZUROU do nové doby temna ,byl nasměrován k ušlapáni prvnich elitnich nepolitických špiček ČSV a sami ovčané,stejně jako tehdy s tim maji znovu radostně souhlasit ekvivalentem cinkáni klíčů takovými komenty jako 26.21.

   ČSV VEDENI ROZHODLO,ŽE SE NEBUDE POLITICKY ANGAŽOVAT A ŽÁDAT REALIZACI NPV A DOPORUČUJE ABY.

   POKUD OBČANÉ CHTIT ZMĚNU NEBUDOU A NEPODPOŘI PLÁN A.TEDY NPV PAK MUSI ONI SAMI ČEKAT,AŽ JE GANGSTEŘI VYKRADOU NA PLECH!

   Upozorňujeme,že článek je už MNOHO let stary a situace se mezitim zhoršila tak,že jsou činěny pokusy na přiklad ,aby zdravotni péči si penzisté platili sami,když jim přidaji a co si dále gangsteři vymyslí zitra to může být ještě vice nehoráznějši!

   Smazat
  14. OPRAVA KRITIZUJEME KOMENT 23.31 a NE 26.21

   chybička se vloudila.

   Smazat
  15. Blbej článek. Kohopak chtěj místní odulci "živit"?! Tihle pilní sice v trolení, jinak ale zapšklí, v lepším pádě na sociálních dávkách a v tom horším Putlerových prdech (či většinou na obojím) závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
  16. Zalez záchodový rváči 16.18 pod sukně ČSSD al HAMAJDY dej si mašli, venco hudravče.

   Smazat
  17. DEJTE SE INFORMOVAT JAKÝCH MILIARD UKRADLI ZLOČINCI

   které za to volime.Článek je na b.listech starého data a od té doby se ten lup ještě vice nafukal a copak asai bude když materiál oveček začne delat Muhee a pozvraci naše zastupitele,kteři toči klikou podvodů!

   https://legacy.blisty.cz/art/48053.html

   Smazat
  18. 9:38 Jen blbý rudocancy jistě odulého *) čechomužyka! Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské sv-ně založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje.


   *) putlerčíci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  19. Odulý záchodový rváči

   škoda,že takový podjeb jako vy 14.53 nepatři mezi nás nejchytřejši rebely národa na které se začiná lepit kdejaký podhaz,nebot vi,že vzniká budoucnost Českého národa ve nové firmě HNUTI TŘI HWĚZD ,které budou prodlouženou rukou ČSV a vykopnou všechnu špínu o které píšete kdykoli se jim zachce až na orbit!.

   PŘESTANTE SE CHRTIT A ŘVÁT,ŽE U NÁS CHCETE DOBŘE PLACENOU FUNKCI NÁRODNIJHO FUJERA.

   Dokud nás nebudete vynášet do nebe máte u nás postup zaražený a budete rozpizlý slouha korporátnich oligarcických tyranů,majitelů velkých peněz a těch kteři musi bit palici do země a řvát "at žije kakarám, kde mám granát,abych se vyhodil do luftu!"

   Smazat
  20. Mnohem zajímavější na kolotoči je případ Karel.
   Nová Krakatice.
   Kterou bezpečnostní složky (které vás za zmínku o Novém Zélandu dostanou na 12 let do lochu) už úspěšně košerují.
   Nejtlustší kocour je Hamoš, s jandou v konečníku.
   Představte si Drátha, jak má na sxalbotky totéž, jenže lepší.
   A Bába na útěku na Krym.
   Jsem si myslel, že Pápayovci byli výživnější než my.
   Jak by to ale bylo možné?

   Smazat
  21. ZAJIMAVÝ PŘIPAD JE SLABOTA,KDO MÁ TY ZLODĚJE ŘEŠIT

   to se musi tady do komentářů dostat ,dyť nám ty jejich špinavé sračky tečou přimo do kuchyně.
   Zkuste tu dát návrh jak to řešit,na přiklad najit a jmenovat toho policejniho presidenta,který nic proti tomu nedělá a je řizen stranou ČSSD,které neumi poručit pan BABIŠ,aby se pro nepotřebnost dala vycpat a to jmenovitě.
   To by je dopálilo a vztekali by se,že je proto nikdo nechce volit.
   KSČM taky nic nedělá a prý si jejich vyžrané Netáhla přehrávaji Bruselsko intenacionálu,která visi u sousedů na webu a je fak údernická a hlavně MODERNI,zkusime ji najit a dát i tady snad s celým odkazem!

   Smazat
  22. 15:44 Odulost čechomužyků snad vyřeší větší využití Paroubkových husitobolševických větrů! Např. pro větrné elektrárny. Kdo z vás to má ?Ještě tak vybudovat Buranův kanál Balt-Orient a můžou tím kanálem chodit oba dva i s pročínským Nečasem, kterého pokrytecky pomáhal shodit ?
   „Kdo čím zachází, tím schází,“ řekl Vodičkovi Švejk. Já jsem znal nějakýho kořalečníka Paroubka v Libni. Jednou se mu tam opil nějakej dráteník (možná Babiš) jalovcovou a začal nadávat, že je to slabý, že do toho leje vodu, že kdyby drátoval sto let a za celej vejdělek si koupil samou jalovcovou a vypil ji najednou, že by moh ještě chodit po provaze a nosit ho, Paroubka, v náručí. Potom ještě řekl Paroubkovi, že je huncút a šaščínská bestie, tak ho milej Paroubek chyt, votlouk mu jeho pastě na myši a dráty vo hlavu a vyhodil ho ven a mlátil ho po ulici tyčí na stahování rolety až dolů na Invalidovnu a hnal ho, jak byl zdivočelej, přes Invalidovnu v Karlíně až nahoru na Žižkov, vodtud přes Židovský pece do Malešic, kde vo něj konečně tyč přerazil, takže se moh vrátit nazpátek do Libně. Jó, ale v tom rozčílení zapomněl na to, že má ještě asi to všechno obecenstvo v kořalně, že si tam asi budou ti syčani sami hospodařit. A taky se vo tom přesvědčil, když konečně se zas dostal do svý kořalny. U kořalny bylo napolovic stažený roló, u kterýho stáli dva policajti, taky silně nabraný, když dělali vevnitř pořádek. Dopolovic všechno vypitý, na ulici prázdnej soudek vod rumu, a pod pultama našel Paroubek dva vožralý chlapy, kteří byli přehlédnutý policajty a kteří, když je vytáhl, chtěli mu platit po dvou krejcařích, víc prej žitný nevypili. Tak se trestá přenáhlenost. To máš jako na vojně. Napřed nepřítele porazíme a potom pořád a pořád za nim, a nakonec nestačíme sami utíkat.“
   Výňatek z knihy J. Haška Osudy dobrého vojáka Švejka, kapitoly: Švejkovy příhody v Királyhidě.

   Smazat
 2. Císař pán je nahý a úchyl ..,
  Ať žije úchylný císař a vládnoucí úchylové a jejich nadlidská práva !!
  Hurá, hurá, my máme nadlidská práva, skandují občané Sodomy a Gomory, menšiny která se sama vydělila z lidské společnosti ...
  George Orwell jenom zírá, ani tohle nedomyslel ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jakl-uctuje-Hrebejku-nejsem-tepla-manicka-Wollner-je-trouba-a-zachodovy-rvac-Vzkaz-pro-onanujiciho-pana-576008

   Smazat
 3. Česká firma poslala na práce do zahraničí pracovníky.
  "Přišel Němec a začali jsme se bavit o všem možném. Diskuze se stočila na platy a pracovní podmínky. Po dvaceti minutách měl Němec slzy v očích, nemohl pochopit situaci. Česká firma účtuje stejně jako německá a platí zaměstnancovi 4x méně. Takže .. oni (Němci) tu práci dělat neumí a nebo nechtějí, najmou si Českou firmu, a výsledek je, že 1 Němec si za den vydělá o 4 eura více, než 4 Češi dohromady. Nastínili jsme mu platy, ceny za potraviny, nájmy, auta a Němec řekl, že jsme hlupáci a ptal se, proč vůbec chodíme do práce. Já si myslím, že nám stejně nevěří a myslí si, že kecáme."

  Myslím, že se to sem jako komentář hodí. Sám jsem při studiu historie nemohl pochopit, jak Ti lidé mohli být tak ovlivnitelní církvemi, jak byli manipulovatelní a dnes? Dnes mohu v přímé realitě sledovat nové "božství" a jeho ideje.
  Dluh není problém .. ten se umaže revolucí a nebo válkou, stát není schopen řídit podnik, vše musí být soukromé, vše musí někomu generovat zisk (nejlépe správa financí vybraných na základě nařízení od občanů), zisk musí generovat i zdravotnictví ( jeho kvalita se posuzuje ne podle počtu nemocných, který by se měl snižovat, ale podle peněz do něj nalitých ) a tak můžeme pokračovat.
  Základem sporu uvnitř rozrůstajících se civilizací je přerozdělení hodnoty práce. Za tisíce let nejsou lidé schopni realizovat systém efektivní a spravedlivý. Když už se pokusy vyskytnou, nemají dlouhého trvání, ne snad proto, že by nemohli fungovat, ale proto že se vždy objeví někdo, kdo těm snaživcům bábovičky rozkope.
  Jedná o evoluci ve chvíli, kdy procento vlastní více, než zbytek populace na zemi? Pro mě se o evoluci nejedná, člověk ustrnul a potácí se ovládán ideologiemi a zájmy mocných.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 4. Sebevetsi bordel ve svete, je stale lepsi, nez byl Socialismus !
  Socialismus = bida a ubite talenty !
  Nesvoboda ! Kazdy tyden fronta na jine nedostatkove zbozi.
  Ostnate draty ! Terorizovane obyvatelstvo ! Posudky a tyranie.
  V socialismu lide zhloupnou, jsou bez rozhledu
  a perspektivy ! A zajet si z Prahy do Vidne na Strudl, je tak realne, jako jet na navstevu k UFOunum na Mesic !

  Socialismus, to je Trabant a Kapitalismus je Cadillac !
  Socialismus, to je dovolena u rybnika za vesnici a Kapitalismus jsou kouzelne vecery na Hawaii, ci na Floride.
  nick honolulu hlasuje pro Kapitalismus !
  HURVINCI ! Podprdelniky v mem aute jsou mekci, nez ve vasem aute, protoze nas Kapitalismus
  je lepsi nez vas, ci co to tam mate !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máš pravdu Honolulu, kapitalismus je dobrý jako ty měkké podprdelníky v Cadilacu, pro ty co upřednostňují svojí prdel.
   Pro ty co mají radši svojí hlavu a nechtějí být otroky mamomu je přece jenom lepší ten socialismus.

   Smazat
  2. Kapitalismus je lepší než socialismus ... je škoda ztrácet čas posuzováním kladů a negativ těchto pojmů na základě aktivit západní civilizace ve světě v posledních třiceti letech. Bez socialismu se naplno projevila pravá tvář a směřování představitelů "kapitalismu". Nejedná se o nic menšího, než pokus dotáhnout parazitismus do dokonalosti, za jakéhokoliv počtu obětí. Ta skupina vyvolených rozhodně nepočítá s udržením spokojeného života na zemi ...
   ABC

   Smazat
  3. Lulu zalez ty hnusný Američane,
   který žije na náš účet zadlužuje se a vydělává jenom na válečném šrotě.
   Neser nás tu se svými sračkami a posmivánim ,zajdi za svým

   KAČEREM,AT NÁM POVOLI STÁT KAKO POVOLIL SKOPČÁKŮM CO PROHRÁLI VÁLKU

   Pohni tou linou prdeli,u které ti hoři prima sovětský lunt at nám tu nevybuchneš a bude z tebe jen rozflákaná umělá hmota Made im ejmerická Jar.

   Smazat
  4. 12:32 - V pripade, ze budete psat takove prispevky, tak neudrzim stolici smichem !
   Ja dostanu krece do zaludecnich svalu a v ten moment se poseru ! Chlape jeden, budte trochu milosrdny ! Vzdyt vy jste to nejsilnejsi projimadlo, co se zde vyskytuje a ja uz mam leta !

   Realita socialisticke zrizeni je bida pro vsechny !
   Pro me byla take ! Ani kolo jsem si nemohl koupit !
   A v roce 1972 jsem si sel v Johannesburgu pro prvniho Mercedesa ! On tam nevladl Gustav Husak, ale B.J. Vorster a vsichni jsme se meli dobre !
   To byla odmena za snazivost !
   nick honolulu

   Smazat
  5. Lulu napiš jak budeš vitat africká děvčata,

   když ti pošleme z EU plný parnik tvojích vybombardovkyn,budeš nafukovat svůj kvartýr a náš už aspon připravenu cisternu kořalky a vlečňák tabletek značky VSTAVAČEK?
   Máš ještě ze staré dobré ČR tlustogumové olačky?
   Kolik kámošů máš,aby jste pořádali na Floridě ty hrozné praseči swing party na plaži ?
   To tě pak přejde sem psát politiku a budeš rád,že se udržiš na haxnach!
   Napiš, kdy zas bude na Floride tsunami aby tě spláchla a kdy hodláš pozorovat mrkvičku jak roste zdola,jak tě z toho sexu s africkými děvčaty trefi šlak!

   Smazat
  6. POMOC ! 17:16 na me posila cernosky !
   Tak se mi zda , ze ti Cesi mi preji opravdu vse nejhorsi.
   (Praseci party, cernosky, tvrdolin, hurrican, atd.)
   Smim-li si vybrat, beru Hurrican.)
   honolulu

   Smazat
 5. Ten článek je skvělý a znamená pozitivní obrat v české společnosti. Lidi si začali dělat z nového režimu srandu, což znamená, že možná bude lépe. Trubci disidenti a všichni popřevratoví demokraté, kteří si mysleli, že všechno umějí lépe než komunisti, prohráli. Pamatuji jednoho chytráka malého šéfa z podniku, který dával práci patnácti tisícům zaměstnanců, jak se chlubil, jak to oni budou dělat dokonale. Výroba poklesla asi dvacetkrát a zástupy lidi hledaly náhradní práci. Dělníci si na komunisty tehdy dovolili vyskakovat, teď drží hubu a krok.

  Pánové, co jste to tady po převratu řídili a posadili jste se do vysokých funkcí, začněte si konečně sypat popel na hlavu a omluvte se.

  OdpovědětSmazat
 6. 10:22 - pane, vy jste prirovnal moji kapitalistickou prdel k socialistickym hlavam ?
  Ted se na vas vsichni Komousi, kteri se nestali Kapitalisty vrhnou ! Budete odsouzen !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, nešlo o přirovnání ale o nadsázku.
   U Vás v USA je těch co tu pr... upřednostňují zdaleka více než u nás.
   Nejvíce je jich mezi burzovními makléři na Wall Streetu, v bankách, v administrativě, je to prostě elita kapitalismu, tak si na ně dávej bacha ...

   Smazat
  2. Kdyby jsi byl honolulu světa znalý doporučiš co máme v ČR dělat přesně a STRUČNĚ pak ti pomůžeme zachranovat padajici AMERIKU,která se stává ocasem světa,nedovede už vyrobit ani hřebik,obchodovat už neumi vůbec, ale za to dělát si ostudu s nefungujicimi sankcemi,kterým se už směji i slepice na dvoře to je jeji paleta!
   Copak ti tam ten tvůj tisk tak lže že o tom nic neviš?
   Radši se modli,že se tomu vašemu presidentovi podaři postavit aspon plot než mu tam pošleme parnik plný jeho vybombardovanců!

   Smazat
  3. 12:47 - Amerika v tyto dny prosperuje !
   Tisk v rukou Globalistu nas nezajima ! My masirujem k uspechum pod korouhvi presidenta Trumpa !

   Vy v Cesku mate nekvalitni vlezprdelky v Bruselu , kterym nejde o vas , ale o ne samotne ! Skodi vam a nehaji vase zajmy. Dostanou za to, 28 000 Euros mesicne a vy zase nemate na strudl ve Vidni !
   Musite si ze sveho stredu vybrat kvalitni lidi a ty co stale hlasuji proti vasim zajmum vyhodit z pozice.
   (My to tak delame ! My tu valku s Globalisty vyhravame.)
   nick honolulu

   Smazat
  4. LULU,u nás nic nejde vybrat,

   Starý Klaus poslal do prdlamentu synátora a ten kviknul ve prospěch svých voličů a okamžitě ho z partaje vyhodili na dlažbu do sraček,ted tam sedi jak placka s obrovským plakátem na břuchu a na něm stoji

   JESTI JEŠTĚ ZVOLITE TOHO KLAUSE JEDNOU VYKOPNEME HO AŽ NA ORBIT.

   To jsou silaci ti naši neomarxisti,dyt nad Amerikoupřece vitězi a chteji Donaldovi nabit frňák a on na to čumi namisto,aby ti dal trochu peněz na jeho podporu tobě a ty by si je poslal na vystavbu Švýcarské armády v ČR ,kterou chtěji už všichni domorodci ,

   NEBOT VIDI JAK SE AMERICKÝ ŠROT NA NAŠICH DÁLNICICH CO CHVILI ROZPADÁVÁ A MUSI BÝT ODVLÍKÁN NA TYČI DO PECA..

   Smazat
 7. Ať už jsou Marxovy teoretické poučky jakékoliv, v praxi se ukázalo, že socialismus je systém neživotaschopný. Ukázalo se to u nás, ukázalo se to v okolních státech "socialistického bloku", stejně tak v Asii, v Jižní Americe.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Čína ? Ta je kapitalisticka s vedoucí úlohou Komunistické strany Číny ?
   Nepleťte si pojmy s dojmy ...

   Smazat
  2. 10:43 v praxi se ukázalo, že neobstál socialismus sovětského typu ani ne tak ze systémových příčin, jako pod ekonomickým, politickým, propagandistickým a nakonec i vojenským tlakem z historických důvodů ekonomicky mnohem rozvinutějšího, tedy bohatšího a mocensky silnějšího kapitalistického "západu". Vím, že pochopit tuto pravdu vyžaduje hlavu nevymytou právě tou kapitalistickou propagandou.

   Smazat
  3. V Číně panuje tvrdý kapitalismus se vším všudy.
   -p-

   Smazat
  4. 11.31 Přečtěte si Marxe a budete chytřejší.
   Budete vědět co je kapitál a peníze, a možná Vám taky dojde co je z hlediska kapitálu socialismus.
   Socialismus je v podstatě státní kapitalismus ae sociálním státem, oproti tomu zažitému soukromo akciovému kapitalismu parazitujícímu na státě.

   Smazat
  5. Ok, vy jste možná marxismus studoval, na rozdíl ode mne. Ale pojem "státní kapitalismus" je vpravdě revoluční pojem.
   -p-

   Smazat
  6. 12.22 Státní kapitalismus je běžný pojem v diskuzích o hospodářském modelu komunistické Číny.

   Smazat
  7. Což potvrzuje moje slova o tom, že socialismus je neživotaschopný.
   -p-

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 13.17 Odpověď jsem napsal v 11.55
   Logika je neúprostná ....

   Socialismus je sociální systém a uspořádání státu, kde hlavním kapitalistou je stát a kde hlavní vedoucí silou jsou lidé a nikoli parazité.
   Nejdebilnějším uspořádáním státu je právní stát, kde lidu vládne debilní právo za které se schovávají a vládnou jím parazité.

   Smazat
  10. 13:40 Urážet tě nebudu, jako ty mě. Já jsem rád, že jsme se socialismu zbavili.
   -p-

   Smazat
  11. 13:42 A opravdu si myslíte, že třeba v Číně jsou "hlavní vedoucí silou" ve státě lidé? To asi ne, že.
   -p-

   Smazat
  12. TA VAŠE ppODPOVĚD JE K NIČEMU.MARX TO ZVORAL A JE PO NĚM

   vládne nám tu sprostý NEOMARXISMUS majitelů velkých peněz,kteří vás oblbili tak,že nevite či jste!
   Stydte se a napište v čem odsuzujete NEOMARXISMUS vite vy vůbec co to je,když to nevi ani komunisté a odmitaji se od něho distancovat ?

   ROZUMĚL JSTE LÁTCE 13.42 A PŘESTANETE RAJTOVAT NA MRTVÝCH OSLECH?

   Smazat
  13. 13.54 V Číně jsou opravdu vedoucí silou lidé organizovaní v komunistické straně, parazity tam likvidují.

   Smazat
  14. 14.03 O neomarxismu tady už bylo napsáno mnoho, je zbytečné to opakovat. Je velký rozdíl mezi pojmem a dojmem, ale nejdůležitělší je obsah toho co pojem označuje.
   Obsah pojmu neomarxismus je silně zapáchající. Marxovo dílo ja tak svěží, že nikdy nemuže být tak pokažené a zapáchající, jako ty sračky "neomarxismu".

   Smazat
  15. Jen se neostýchejte věci opakovat,podle toho co jste napsal o té svěžesti je zřejmé,že vůbec nevite o co vlastně jde!
   Výmluvy,že tohouž bylo napsáno dost je nesmysl,dejte tu na to odkaz at vidime jakto chápete a co je TEDY DOST!

   Smazat
  16. 14:10 Však oni jsou pracovití, na rozdíl od russáckých "bílých negrů" (jak je nazval svýho času Bronstein), kteří coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   ... jsou pro civilizaci de facto zcela nepotřební! Ti žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 8. Živit stát by nemuselo být nic špatného, protože stát jsme my. Tedy občané ČR. Jde jen o to, zda pak státní byrokracie hospodaří s pebězi občanů korektně, zda nekrade přímo, nebo přes své "dvojníky". A dá se řídit stát - tedy jeho byrokracie, případně státní podniky nějak jinak, než jak si přeje "česká demokratická pravice" systémem "pod světlem je největší tma"? Tak tedy, jako si kapitalisté nenechají své podniky zaměstnanci či kupci jejich produktů rozkrást, tak i stát by se měl takto chovat: musí platit podřízenost, nemůže si, jako dnes v našem státě, zaměstnanec dělat ze státu/podniku "kůlničku na dřívi". Pokud si partaje dělají dojnou krávu ze státu, kradou občanům. A když tedy řvou proti přísnému a korektnímu vedení státu jako podniku, řvou za svoji svobodu kradení! Že, páni kalousové, starstliví, luďáci, odesáci, česdemáci i pirátští desperáti!

  OdpovědětSmazat
 9. Jak uvedeno 10:48 jedni platí do státní kasy - zaměstnanci, druzí státní kasu podvádí (daňové ráje, paušály...) a třetí z ní rovnou kradou (kožení, pitrové,bakalové) A vše je podle "sloupů republiky" OK. Tedy, že jsou zaměstnanci blbci, že kapitál zadlužil stát 3,5 bilony Kčř, že kapitál zadlužil občany dalšími 3,5 biliony Kč, že nadělal 800 tisíc lidí dlužníky s exekucí, dokonce desetitisíce dětí!!! Že stát dovolí vykrádat ročně přes 400 miliard Kč zahraničnímu kapitálu z práce našich zaměstnanců. A to vše s posvěcením odesáků, topdeváťáků, luďáků, soc.demáků, starosťáků a dalších sprosťáků... Jo parazitismus tzv. tradičních partají - to je tvrdá služba diktatuře kapitálu. Vidíte ta prací a potem orosená čela kalousů, falových, bartošových ...a všech těch dalších politruků??? Ti, kteří si svěřili do vlastních rukou správu našeho státu představují zločinnou galérku, jakou český stát naposledy viděl po bitvě na Bílé Hoře v době Temna. Ale vždyť mi zase žijeme v době Temna - č. II!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Socializmus byl dobrý a byl by lepší než kapitalizmus tisíckrát, kdyby mu kapitalisti neházeli klacky pod nohy a nebojkotovali ho jako nepřítele.Báli se ho.Socík to neměl lehké, ale přesto lidi měli byty, chaty, auta, jen ti co byli "u komunistů" ho zničili, agenti CIA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodne se obesel bez napadani nebo kolonizace ostatnich...To kapitalismus nemuze

   Smazat
  2. Tak jasně, hodit konec socialismu na agenty CIA je rychlé a jednoduché.

   Smazat
  3. Kolik % lidí si v dnešní době může pořídit bydlení ve městě a chalupu na vesnici ? Ti, co to mají to z 99% získali za sociku a nemuseli být v partaji ani lézt režimu do zadku

   Smazat
 11. Ideologie zvitezila nad logikou...cesta do pekel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně je
   Blbost podpořená ideologií zvítězila a vítězí nad logikou ..
   Ti propagandiské současných pořádků v té logice selhávají a proto těm co umějí logicky přemýšlet jsou a budou vždycky směšní.

   Smazat
 12. Kapitalismus vede k lepšímu životu pro všechny, ke kvalitnějším produktům: proto jsou synonymem kvality: japonský foťák, (západo)německé auto (ne trabant, wartburg), americký počítač, švédská ocel, atd. Dlouholetý socialismus ubíjí kvalitu - jaký dobrý výrobek vymysleli a vyráběli v Rusku? Ruské auto, počítač, film? To je nad všechny analýzy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.39 bavit se týpkem jako ty, je ztráta času a vysvětlovat dokolečka jedno a to samé, co ty nejsi schopen nebo nechceš pochopit, také. V SSSR se po válce muselo obnovit cca 200 000 vesnic a měst, co Němci rozbili. Dále se snažili vyrovnat infrastrukturní rozdíly mezi republikami a dát lidem práci. Našli se zloději, lumpové a zrádci mezi věrchuškou, posledním byl Gorbačov. Pokud nedojde k další zradě zevnitř, Rusko nikdo zvenku neporazí. Zažité problémy ve společnosti dokumentuje film na ČT "Švéd v žigulíku".

   Smazat
  2. Německo bylo po válce rozbité komplet, stihli vše opravit za 15 let (k tomu je třeba hlavně tvrdá kapitalistická práce a efektivní kapitalistický systém), komunisti v Rusku to nestihli dodnes. Socialismus se taky vyznačuje tím, že se do vedení dostávají zloději, lumpové a zrádci. Rusko možná nikdo neporazí, ale foťáky, auta, počítače, léky, motorky, atd. stále musí dovážet.

   Smazat
  3. To funguje jen chvilku...pak vse preberou ti silnejsi a vsehoschopnejsi a i ta konkurence je pryc.A kvalita klesa a ceny rostou

   Smazat
  4. NĚMCI SI ZAJISTILI DO PROVISORNI ÚSTAVY ZZ HNED

   správný stát VIZ JEJICH ARTIKL 20 a k němu i přislušné zákony.
   Nechutné české elity zalezly a dodnes se dělaji blbé,že prý nechápou proč maji Němci tak vysoké platy a jezdi v tlustých mercedesech.
   Oni tam maji totiž

   SOLIDÁRNI TYP SPOLEČNOSTI,KDE VLÁDA PŘEJIMÁ ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU,EKONOMICKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU.

   To ovšem naše elity nechtěji svým ubohým občanům prozradit ,nebot už třicet let šlapou s úspěchem chodnik ve prospěch zlodějů,politických diletantů a parlamentu,který je naprosto neschopný a nedokázal za TŘICET LET sestrojit a odsouhlasit ani jeden použitelný Zákon o obecném referendu.
   Koleduji si o KOMPLETNI výměnu,jen se podivejte VYDRŽUJI si zlé ředitele tisku a tv,kteři svými prý soukromými ohlupovadly,které prý patři těm,kteři v nich pracuji, kradou hlasy voličům a pokud nějaký Nebojsa projde

   A KVIKNE VE PROSPĚCH TĚCH KTEŘI HO ZVOLILI LETÍ NA DLAŽBU A TAN SEDI A ČUMI BEZMOCNĚ CO SE DĚJE.

   Nikdo se ho nezastane a on umře VZOREM JE mladý KLAUS!

   Děkujte a modlete se k bohu vy hrozni ateisti,aby s vámi neztratila trpělivost ČSV,která jediná má návod na nápravu a ne,že ne ANO!

   Ta náprava má zkratku NPV tak se poučte vy nevdělanci, kde hraje muzika!

   MIRU ZDAR, ANEBO TAKY NE,NEBOJTE SE NYC SE FÁM NESTANE !

   Smazat
  5. 15:18
   "foťáky, auta, počítače, léky, motorky, atd. stále musí dovážet"
   Nevím jestli kapitalistické Rusko musí toto vše a další hračky skutečně dovážet, ale jsem si jist tím, že pokud ano, tak převážně z komunistické Číny. Ostatně jako my.
   Naopak Rusko vyváží takové nenáročné drobnosti jako jsou jaderné elektrárny, ponorky, nebo raketové motory. Většinou technologické dědictví socialismu.

   Smazat
 13. I ten ruský nacionalistický motorkářský klub, se kterým se teď bude družit náš Foldyna, - NOČNÍ VLCI - jezdí na amerických a japonských strojích. Nikdo z nich nemá motorku značky Ural nebo Dněpr. Ruské mají jenom ty kecy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak kdyz jsou to Harleyjari,tak preci nebudou jezdit na jine znacce...To je spis o stylu (trendu) zivota

   Smazat
  2. 14:43

   A co? Jak to souvisí s článkem?
   A k motorkám, ať se každý stylizuje jak chce. Když je to naplňuje...

   Smazat
  3. Já obdivuji partu co na Traboších odjela celý svět a nemanifestovala tím lásku k Ulbrichtovi a jen blbec musí do všeho motat politiku.

   Smazat
 14. Panove v Cesku !
  Vsichni - nas Americany maji radi, akorat vy ne !
  President Putin ma americkou motorku a zpiva nase pisnicky verejne a procitene, pred lidmi v Moskve ! Podivejte se na video !

  SINGING PUTIN : BLUEBERRY HILL

  (Zpiva, ze nasel jeho vzruseni na boruvkovem kopci...atd.)
  Akorat vy jste ustrnuli ve vyvoji a zpivate svazacke castusky a proto nemate americkou motorku.
  h.

  OdpovědětSmazat
 15. Panove,
  nez odejdu za povinnostmi, tak predkladam neco zajimaveho - ABY JSTE VEDELI, co vas ceka v budoucnu !

  Hudebnik Smollett (cernoch) byl ignorovan jeho fanousky , tak se nechal zmlatit najmutymi cernymi poulicnimi rvaci a rekl, ze mu to udelali belosi a ze je to - Hate Crime - (zlocin z rasove nenavisti), aby se na neho, na Smolletta nezapomelo mezi cernochy !

  Byl z toho cirkus a policie dostala prikaz z mist
  nejvyssich, najit ty "rasisticke belochy", kteri mu to udelali.

  Misto toho vsak nasla podplacene dva rvace a ti zacali mluvit !

  Smollett mel zaplatit policii $ 130 000 za lzive oznameni a vysetrovani a nebo jit do vezeni ! (20 policajtu na pripade pracovalo !

  Prokuratorka cernoska Smolletta osvobodila, pripad zrusila a dostala od Sorose darem $ 400 000 !

  To jsou globaliste a jejich intriky !

  PAMATUJTE ! Je uplne jedno, jste-li Cech, Rus, Nemec !
  Jste-li beloch, TAK jste nepritel ! A je jedno, jste-li ODS nebo SPD, KOMUNISTA, FASISTA VSECHNO JEDNO !
  Pocita se pouze vase etnicita !

  Tuto informaci vam predlozil ke ztraveni
  NICK HONOLULU ! (A mam takovych svinaren nekolik, o kterych vim, ze by vas udivily.)

  OdpovědětSmazat
 16. "Dřív jsme živili jen stát, dnes živíme kapitalisty a taky stát".

  To mě napadlo už pár let po plyši. Říkal jsem si, "jsem blbej já, nebo ta většina okolo, vzývající apoštoly zhasnutí, privatizace, trhu bez přívlastků". Ptal jsem se sám sebe, jak dlouho to takto může jít a kam až to může dojít?
  Bylo mi tehdy asi 16 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytrý muži to stejně věděli i špičky

   tehdejši naši
   společnosti pod vedenim našeho nesmrtelného pana Doktora,inženýra JOSEFA MRÁZKA Csc našeno mentora a tvůrce prvnich tonů NPV čili Národniho programu voličů,
   Byli jsme,ale slabi a představte si ,kdyby jsme to začali přednášet před cinlalisty,
   V momentě by nás pozabijeli a tak vidite pomalu,že trvalo dlouhých třicet let,než dubové hlavy začaly chápat, kde hraje muzika,anebo budou donuceni shrbit ty hřbety a bude po nich natrvalo veta.
   Situace se totiž bude jen zhoršovat a rozkradeny stát bude brzy zápasit o přežiti v posici banánové republiky ,brzy přijdou nové vyýnálezy elektromobily ,umělá inteligence,cenzura a bandy přiživniků,které nám kradou penize nebudou mit z čeho vylupovat!

   HzNR

   Smazat
 17. Začal Václav Dvořák sympatizovat s revolučním marxismem ?

  OdpovědětSmazat
 18. Kdeže sympatizovat,stači mu vědět co je obsahem NPV

  a hlavně porozumět co články znamenaji!


  1.

  Za co vyměnime chomout kapitalismu nez přivlastků-NÁVOD.

  2.

  JAK ZABEZPEČIT VĚTŠINU VE SNĚMOVNĚ s pomoci téměř OKAMŽITÉ PŘIMÉ DEMOKRACIE OBČANSKÉHO TYPU,kterou ignoruje i SPD a tudiž na ni maji občané voliči VÝHRADNI MONOPOL.
  Občanům však nestači zbožná přáni,ale musi tento bod chtit a vyžadovat jednotně!

  3.

  Jak obejit embargo námi zvolených poslanců trvajici už 30 LET,kdy nejsou schopni odsouhlasit ani jediný použitelný Zákon o referendu.

  4.

  Kde mizi naše penize v rozsahu nejméně 10 000 KORUN,které vypláceli bývali komunisté VŠEM občanům republiky.

  5.

  Jakým způsobem bude zajištěn VZNIK OPRAVDOVÉ STŘEDNI TŘIDY tedy malých a střednich podnikatelů a žinostniků,která ve skutečnosti neexistuje.
  Byla by totiž oporou státu,jako je tomu v jiných zemich,ale v ČR je ničena ,kde se jenom dá!

  To je jen prvnich pět článků,které mohou být uskutečněny jen s masivnim souhlasem nejen voličů,ale i polit.subjektů,které si tento PROGRAM odmitaji prozatim osvojit,anebo vznikem nových hnuti,které by NPV dokázaly aplikovat,což je jediná podminka úspěchu.
  Jinak se bude muset dále čekat až pomine informačni embargo uvalené na občany a jejich Národni program i kdyby to trvalo dalši nekonečná léta dalšiho vykrádáni ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč píšete ty otravné blbiny a dokonce nepravdy? Kde jste vzal tu hloupost, že za socíku stát každému vyplácel 10.000.- Kč? Vždyť to není pravda!

   Smazat
  2. AKTIVISTÉ ČSV DĚKUJI ZA ODPOVĚD.JE TO FAKT PRAVDA!

   a píše se o ni i v článku s MARXEM nahoře,STAČI POZORNĚ ČIST.
   V důsledku,že naše tzv INTELIGENCE tj profesoři,docenti a dalši odmitá cokoli v tomto směru občanům objasnovat dnem i noci a oni sami nejsou v stavu to odborně posoudit a uvědomit si to jsme v ČSV jediní,kteři trpělivě objasnuji voličům jak docházi měsičně k vylupováni VŠECH obyvatelů ČR o nejméně 10 000 korun měsičně a oni snad i tomu tleskaji a voli znovu ty,kteři jim to způsobuji.

   MNOHOKRÁT JSME O TOM PSALI,ALE OBČANÉ TO RYCHLE ZAPOMINAJI A NEVYSVĚTLUJI DÁL tzv per huba..

   Takovým způsobem pracuje cenzura tisku a tv,ohlupovadla,které o tom NEINFORMUJI a proto tu drzost vykrádáni trpi domorodci ČR celé DESITKY LET.

   Pokusime se vám mechanizmus tohoto monumentálniho podvodu objasnit v dalšim komentu,nevime totiž zda nás nezablokuji a proto to dělíme .
   Doufáme,že když to pochopíte poreferujete o tom dál,pokud to nepochopite můžete se znovu a to ve vlastnim zájmu zeptat!
   .

   S KOMUNISTY JSME O TOM MLUVILI A ONI NEDĚLAJI VŮBEC NIC.

   Jejich jediná odpověd byla.

   "Ano vy ČSV chcete Nepodminěný základni přijem zkratkou NZP,ano dávali jsme ho tehdy všem,ALE JMENOVALO SE TO JINAK"

   Tak se na tento pasivni postoj KSČM podivejte a připomente jim to,je jasné,že tato strana je na řizeném sešupu a nehodlá ho brzdit!!

   Smazat
  3. NENI TO ZBYTEČNÁ DISKUSE.V NPV JDE O NAŠE PENIZE

   a to v monumentálnim množstvi o které jsou občané denně vykrádáni,viz článek č.4.NZP,jak je to možné?

   V minulém režimu vlastnil stát zdroje Národniho produktu do r.1989 vyplácel z něho nižsi mzdy a platy,zbytek použival na různé dotace a benefity v oborech jako bylo

   BYDLENI,VEŘEJNÁ DOPRAVA,POTRAVINY,BEZPLATNÉ ZDRAVOTNICTVI A ŠKOLSTVI,SPORT,REKREACE,ENERGIE,VODA,KULTURA,ODIVÁNI,VŠE PRO DĚTI atd

   Tyto výhody byly obdobou Nepodminěného základniho přijmu/NZP/

   ZPACKANOU PRIVATIZACI,ROZBTIM A ROZKRADENIM MAJETKU STÁTU O TYTO ZDROJE STÁT PŘIŠEL

   Penize ze zisku si novi vlastnici ponechávaji jako svoje vlastni.nebo cpou do zahraniči,aniž by existovaly zákony ,že se musi na př.investovat v ČR.

   Velká část zisku se tak stala bezdůvodným a je ukradena do danových rájů.
   To je na přiklad v jiných státech blokováno a občanům se vypláci za práci to co si zaslouži.
   Na přklad u sousedů je to 10 eur na hodinu.

   Nebudeme to tady rozvádět dále,když o ty penize občané zájem
   neprojevuji a dokonce tvrdi,že je NECHTĚJI a o ně bojovat nebudou.Nemá proto smysl,aby ČSV byla jediná z celého ČR která tyto monumentálni podvody pranýřuje a načisto ohlupeni občané budou čekat jako za minulého režimu,že jim to bude někým jim neznámo kým prý dodáno na střibrném taliři ZDARMA,anebo za koblihu s propisovačkou.

   DOUFÁME,ŽE JSTE STRUČNÉMU VÝKLADU POROZUMĚL A BUDETE ŽÁDAT VE VLASTNI ZÁJMU O NÁPRAVU,ANEBO TAKY NE!

   Smazat
  4. Děkuji za výklad,je to opravdu obludné okrádáni celého národa a neni divu,že jsme vlastně otaxováni jako rozvojový stát typu Bangladeš nebo Kongo.
   Je tu tedy jediná otázka JAK Z TOHO VEN,kdo má provést nápravu,když nás podvádi všechny polit.subjekty a daji se na to i různými podvody zvolit a jak vidime jsou i mezi námi tady doslova hnusni komentujici,kteři neváhaji i vás z ČSV tyranizovat a zdá se neexistuje sila,která by tomu bránila.
   Máme tedy sami vymýšlet jak z té špíny ven,když jak se tu píše i naše prý inteligence šlape chodnik pro zloděje?

   Smazat
 19. Takova zbytecna diskuse a i clanek. Nikdo nechce zmenit kapitalismus, byt socialismus je jediny zpusob, jak mohou lidi zit stastne. Vsem stranam je po lidech houby, vceten KSCM, mel jsem tam 2x jednani, nikomu nezalezi na tom, jak lide zije, ani ledem, jinak by nevolili KAPITALISMUS. Ci sli k volbam a snazili se svrhnout tento rezim. NIKDO nema o to zajem. Ani autor clanku, jinak by napsal navrh na reseni. Tady se jen kritzuje (chybi aspon 2000 clanku denne, na co se clovek podiva, to je ke kritizovani), jo, mate svobodu slova, piste si co chcete, NIC SE NEZMENI. Jen pomahate tem, co vladnou; misto abyste se postvili proti nim, pisete CLANKY. CLANKY neco zmeni. Jako by lide nevideli, jaka katastrofa je tenhle rezim. Ale cesky narod si ho zaslouzi. A tak ho ma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nechce zmenit kapitalismus ?
   Většina po zkušenosti s ním už na něj s*re, a to bude časem stačit k tomu, aby ho někdo z těch "nikdo" postrčil, aby se v těch sra*kách utopil.

   Smazat
  2. Podle vaší logiky nikdo nechtěl změnit protektorát a vyhnat za války německá okupační vojska. Nekonaly se demonstrace, v novinách se o tom nepsalo a v rádiu se o tom nemluvilo.

   Smazat
 20. To tu všichni občanšti komentátoři ztratili řeč?

  Článek tady je starý,nikdo penize nechce, nedá se svitit, je to bida s nouzi.
  Když naši aktivisté o tom programu něco řekli komunistům,jejich předseda řizený tím mladikem,okamžitě zakázal všem pobočkám komunistů s voliči mluvit a poslal všechy své sympatizanty na FB,kde prý maji dělat kapitalistovi Zuckerbergovi dalši dolary a on za to bude s jejich daty kšeftovat jako pravy podvodnik je , prodávat a nakonec všechny odměnou za to zcenzuruje.
  Je tu někdo od komunistů nebo už jsou jen nebožtici ?
  Nikdo z nich totiž prý nesmi na alternativě dát svoje míněni nebot to odporuje linii strany,která snad už dávno neexistuje a jen paběrkuje,je to pravda nebo ne?

  UVIDITE,ŽE SE NEOZVE NIKDO!NESMÍ!

  Nakonec se pak komunisté nesmi divit,že se plánuje jejich vyhozeni z Parlamentu pro nepotřebnost.

  OdpovědětSmazat
 21. Nechci polemizovat s K.Marxem,ten patří mezi filozofy do historie. Chci dnešní establisment, konfrontovat s Baťou. Tato rodina nikoho nevytunelovala, za dvě generace se vypracovala bez zázračné privatizace. Bez podpory státu, bez mezičlánků si zajistila solidní prostor podnikání. Svými Baťa Boys si dokazala zajistit vše efektivne od dovozu surovin z Lat.Ameriky, přes moderní vyrobu, po export do celého světa. Pří zdražení kůží, vymysleli textilní tenisky... Nepoužívali žádné mezičlánky, celý cyklus od vývoje po prodej byl přehledný v jedné firmě Inspirovali se americkou organizací výroby a předeběhli nadstandardním sociálním zázemím. (škola, byty, spoření, možnost profesního růstu...) Prostě byli fér, kdo to dnes umí, kolik pobídek, mezičlánků a agentur se dnes musí na produkci podílet. Navíc ctili pravidlo, že když se vyrobí velká serie tak se dají tenisky prodat za 29 Kč. Dnes je problém v tom, že když chcete levnější sazbu za volaní mobilem, tak vám doporučí přestěhování do Polska. To by se Baťa zasmál, kdyby viděl zdejší takypodnikatele. Snad jste pochopili, že nejsem marxofil, ani rusofil, ale to co námi zde předvádějí zdejší trhovci nemá úroveň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, byl jsi někdy v baťové továrně? Nebo dokonce jsi tam makal? Ten nemusel tunelovat, ani restituovat. Jemu stačilo vyždímat dělníky až do mrtě. Kam se hrabou dnešní montovny.

   Smazat
  2. 0:10 má špatné informace. Baťu postavila na nohy 1. světová válka a intervence státu do zbrojních zakázek. Baťa sekal křusky pro c.-k. armádu!!! To byl yačátek toho, jak se Baťa "vypracoval sám".

   Hahaha, jen naivkové věří na baťovský zázrak.

   Leo

   Smazat
  3. 11:13 já ne, ale tata tam udělal kariéru, a jestli ty jsi tam pracoval,tak asi diskutuji se záhrobím. Jinak máš snad živé zážitky z filmu Botostroj, táta film prohlašoval za politickou agitkou na zakázku. Možná se zeptej jak se i dnes bydlí v rod.domcích postavených pro zaměstnance. Když ti to nestačí, tak podobně fungovala firma Sigma jedné rodiny. (Mimochodem začala pumpami a ještě za totáče dodávala čerpadla pro rozpovod). Nebo firma WichtrleKovařík, začali zemědělskými stroji a nakonec vyráběli luxusní limuzíny na zakázku (něco jako R.R.). Mimochodem potomek dal světu kontaktní čočky. Firma Tonet vyráběla slavné židle pro celý svět, nábytkáři z Rousínova dělali nábytek, dnes vyvažíme kulatinu a nábytek dovážíme. O zemedělské a potravinářské samostatnosti si můžeme nechat zdát tenkrát to tu byli jiní chlapi, jiní podnikatelé než dnes. My se jen rozhlížíme na koho, nebo na co svalit vinu.

   Smazat
  4. Leo, i za totáče jsme vyráběli a vyvážel zbraně do celého světa (nejen do RVHP). Nevšiml jsem si, že by jsme na těchto zakázkách vydělali.

   Smazat
 22. Nostalgie je sice dobrá věc,ale dnes už nepomůže.Český kapitál byl bud rozkraden nebo neexistuje.

  CILEM ČERNÉHO POZADI POLITIKY JE BANÁNOVÁ REPUBLIKA ČR!

  Neni tu bohužel žádný politik,který by to vysvětloval líp než Společnost voličů sama sobě!

  OdpovědětSmazat
 23. POKUD NEDOJDE K ZMĚNĚ PODLE ČLÁNKU Č.1.NPV TJ VZNIKU

  Solidárni SPOLEČNOSTI,kde vláda přejimá odpovědnost za politicko,ekonomickou a sociálni prosperitu,

  bude ČR stále vice rozvojovým státem směřujici k banánové republice ,který se zmůže jen na kapitalismus bez přivlastků a jeho gangsterismus a podvody.
  Žádná Středni třida nemůže vzniknout i kdyby tu byl nový Baťa někde mezi námi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už s tím trole 0:50 přestaň! Nikdo není zvědavý na tvé ubohé nic neříkající litanie o NPV, kterými ničíš místní diskuze. Budeš-li pokračovat, obrátím se a redakci NR, aby tě jako trola mazala. Nic jiného si nezasloužíš.

   Smazat
  2. 12.29

   Vedeni ČSV dalo přikaz okamžitě zachycovat a zaznačovat podobné komenty,BOURAČŮ DISKUSI, jako jste napsal vy,
   Šmejdi tu posilaji kdejaké diversanty typu RADOSTA a ohlupené tv a tiskem chudáky,kteři dostávaji za úkol zajištovat jako celý přiboj vepřových hlav CENZURU a hrát úlohu ŠKODNÉ!

   JE NA OBČANECH,ABY VE VLASTNIM ZÁJMU TUTO ŠKODNOU ZE SVÉHO ŽIVOTA VYLOUČILI, NEBOT SE JIM CHYSTÁ ŠKODIT DALŠICH 30 LET a ne že ne ANO ŠPATNÝ DIVERSANTE!!

   Smazat
  3. Toho pitomce 12.29

   jste museli vy borci zasáhnout přimo do jeho černé duše a srdce mu přitom spadlo do kalhot.
   Poradim mu jedno, připněte si na tu prdel pane duperela trikoloru,na znameni,že pracujete jako vlastenec za vnitro ČSSD.

   Smazat
  4. 12.29 se chce chvastat,že tu připravuje čtvrtou ŘIŠI,nebot po fotrovi zdědil ty dva blesky!

   Smazat
 24. Admine, máš těžký úďěl, číst zdejší mozkové zmuchlaniny.

  OdpovědětSmazat
 25. 21.09

  Ty sám jsi zmuchlanina,když pohrdáš adminem a řikáš mu co má dělat, ví dobře co má dělat.
  Ty tu nejsi sám schopen dát ani stín důkazu co považuješ ty dutohlave za zmuchlaninu a sám tu nedáš jako ti pyjáti vůbec nic,protože k věci psát neumíš!

  OdpovědětSmazat
 26. No, asi tak nějak:

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/pracovni-smlouva-generalniho-reditele-sazky-alese-/r~i:gallery:20390/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.