Reklama

úterý 2. dubna 2019

Římskokatolická církev, biskupové, kardinále - to se ani trošku nestydíte?

Růžena Chrasteková
2. 4. 2019 VašeVěc
V charitativním zařízení, azylovém domě svaté Máři Magdaleny v Jedlové pod Jiřetínem mají velký, ale klasický problém všech podobných zařízení - chybějí jim finance na provoz. Provozovatelem i zřizovatelem je Arcidiecézní charita Litoměřice, která je součástí Charity Česká republika a římskokatolické církve.Hlavně, že všichni preláti církve římskokatolické, i ta církev jako taková, má plná ústa lživých doslova keců o tom, jak potřebuje peníze, víc peněz, hodně peněz, protože prý zajišťuje, mimo jiné, charitativní činnost pro potřebné.

Postupně, po roce 1989, si církev přebírala od státu různé sociální služby a začala zřizovat různé charity a podobná zařízení. Na první pohled bohulibé činnosti, takové laskavé jakoby, hlavně ovšem obrovské PR, nebo-li reklama na církev, která vzápětí začala stát vydírat, sosat z něj peníze na provoz těchto všech zařízení, což už ale jaksik opoměla veřejnosti po pravdě sdělovat.

Jenom strašlivý křik, nemravné handrkování se o takzvané církevní restituce, o miliardy neskutečné, prapodivně navíc vypočítané. Vždy a pořád ještě odůvodňované nepravdivými tvrzeními, že tyto peníze potřebují na svoji charitativní činnost především, že se starají o potřebné bla bla bla.

Tady je jasně vidět, jak upřimně a pravdivě to myslela ta církev svatá.
Preláti církevní, ověšení zlatem a ve zlatých rouchách, pobývající v honosných palácích, zcela, evidentně zřejmě potřebují ty miliardy na svůj vlastní život a provoz svých sídel.

Nějaké charitativní zařízení, které nese ve vývěsném štítu reklamu na církev, zachází na úbytě a i přestože stát (sic!) ho financuje, je to málo. Církev, jako zřizovatele (který odpovídá se vším všudy za provoz!) to nezajímá, byť má a průběžně dostává od státu (zase, jak jinak!) neuvěřitelné miliardy ročně.

Je-li toto zařízení církevní, jakože je, proč se ta církev nestará, proč dostatečně nepřispívá na jeho chod?

Chlubí-li se církev charitativní prací, proč si ji také nefinancuje? Otázek přehršel, třeba i ta, proč se chlubí konkrétně tato charita, že "DCHL také organizuje humanitární pomoc a rozvojovou pomoc pro zahraničí. Momentálně se jedná o sociální pomoc v romské osadě v Kojaticích u Prešova a širší okruh aktivit v Mongolsku"? Informace z WIKIPEDIE.

Vysvětlení, že těch pět a půl milionů ročně, co dostává od státu (loni to bylo 7 milionů) konkrétně toto charitativní zařízení, se utrácí na různé pomoci zahraničí, přičemž NAŠI potřební ostrouhají, se nabízí. Anebo je to jenom prachsprosté (opakované) vydírání státu (daňových poplatníků), aby přispíval víc a víc na církevní zařízení?

Tato úvaha není vůbec projevem nenávisti a nepřátelství vůči církvi římskokatolické, je pouze a jenom reakce, dotaz a údiv nad tím, jak jsou pokřivené a netransparentní poměry ve financování církevních charit.

Nutno dodat, že církevních charit, které financuje stát, občané, daňoví poplatníci je víc. Proč tomu tak je, proč si to nefinancuje církev svatá se vším všudy sama, když se tak holedbá dobrotou a charitou? Potažmo když už stát (daňové poplatníky) odírá o takové nehorázné miliardy? A ještě se se státem soudí o další a další majetky, už jednou započítané v náhradách.

Anebo je to také znechucený podiv nad tím, jak lze konat dobro, když to tomu konateli platíme my všichni.

26 komentářů :

 1. Víra lidí je soukromá věc.Nechtˇsi každý věří čemu chce. Církev byla,je a vždy bude politický subjekt se všemi necnostmi. Prolhaná,chamtivá a všeho schopná!! Viz dějiny!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (12:08):
   Souhlasím, jen bych dodal, že ona církev se za ta dlouhá staletí osvědčila i jako "bezva" nástroj pro manipulaci lidu (věřícího) obecného.
   A tím i ke konzervování "pořádků" tak, aby tyto vyhovovaly panující třídě, s níž se svorně dělí o moc.
   Kdepak, že usilovat o spravedlnost! (sociální apod.), tu lidu obecnému schovávají až pro onen svět. I církev dobře ví, že slibem nezarmoutí ...

   Smazat
 2. No jo oni se za staletí nezměnili žít v luxusu bez práce to je jejich.

  OdpovědětSmazat
 3. Co církev svatá schvátí nikdy více nenavrátí.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 4. V současné době proti ní rozum nemá šanci. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 5. Bez státního financování by církve už dávno musely ukončit v ČR činnost. Tak jako Svědkové Jehovovi, kteří příspěvky odmítli, by hospodařit nedokázaly. A přitom svědkové to zvládají jen z dobrovolných darů a to tak, že nedrží košíček pod nosem věřícím, dokud něco nevhodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti zase vydírají svoje ovečky prohlašováním na sjezdech. Sice s kasičkou nechodí, ale pokud jim někdo odkáže majetek, tak ho schramstnou plnou hubou. A to nemluvím o tom, že se jejich lidi skládali a vybírali na tzv. sály království. Pak je "ústředí" ve vhodnou chvíli prodá a na nic se nikoho neptá... Bratře, sestro, to je dobře, že jsi přispěl "na dílo". Jehova ti to oplatí... Chá chá ..

   Smazat
 6. chtit od kazatelu neviditelna a nehmatatelna nějakou osobni kritiku od netahel a parazitu z našich dani je vic než směšne nenili toto hra na obecniho idiota ktery sned ani nevi co je spolek černoprdelnich kaztelu za sebranku podporovanou vynucenymi dotacemi od všech občanu včetně neznabohu to bych blil kam až jsme to dobro došli zatimco jedni musi makat aby zaplatili a živili druhe co si vali koule na gauči to sned ani nejde popsat ktery idioti tohle mužou prosadit včetně mutrladu von hitrel nehledě na 21stoleti a že komunisti ani za husaka nebyli ani tak blbi jako zlati

  OdpovědětSmazat
 7. A jistě jste si i povšimli, s jakou láskou vedou tyto charity dotaz na příbuzné na velikost důchodu a velikost státního příspěvku pro nemohoucnost těch, o které by chtěli či nechtěli pečovat!!

  OdpovědětSmazat
 8. Také by mě zajímalo, proč tolik farářů, když oveček je jaksi stále méně. Jakmile se člověk v literatuře dobere nějaké zmínky o církvi, vždy je to stejně od počátků katolické církve. Nenažranost, pokrytectví, sobeckost, bezpáteřnost, ale kázat lidem chudobu to jim jde dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, těch farářů (kněží) je stále méně, skutečnost je taková, že dnes má jeden kněz na starosti několik farností. Takže se , prosím, podívej na statistiku. Já chodím do kostela přes 70 let, ale nikdy nebylo kázání o tom, že musím být chudý, ale pokud jsem bohatý, tak se mám rozdělit s chudým. Proto miliardáři do kostela moc nechodí. Pokud čtete jen Jiráska, tak se nedivím Vašemu postoji, ale nevyvracím skutečnost, že o církvi se píše jen to nejhorší. Dokonce dnes je to horší než za komunistů.

   Smazat
  2. 18:29
   Jestli tomu tedy rozumím, jste ovečka - oběť církve. Ale on píše o těch, kteří tomu všemu(a vám) šéfují, cpou si své přežrané bachory a pokud něčemu věří, tak jen svému jmění.
   Vím že vám kážou, že máte být chudý. To dělali vždy. A sami se "obětovali" hromaděním bohatství, aby nezabírali místo v Ráji vám a všem těm, kteří uvěřili.

   Smazat
  3. Jeden z mála počinů komunistům musím přičíst k dobru a to, že ty parchanty fláternický téměř zrušil. Máme tady ateistický národ, ale polských šmejdů fláterníků je tu víc, než máme kostelů.

   Smazat
  4. 18.29 Na ja, pamětníku. Já jsem se z katolíka díky církvi katolické stal ateistou.

   Církev je totiž horší zlo, než kdy byli komunisté. Oni i ti komunisté ze čtyřicátých a padesátých let totiž byli pokřtění křesťané, HLAVNĚ KATOLÍCI, pokud to nebyli řádně obřezaní Židé. Zpracovaní, indoktrinovaní v rámci povinné náboženské školní výuky, a rákoskami katechetů...

   Jsem komunistům vděčný, že mi s klasickým FARÁŘEM OTEVŘELI OČI.

   Smazat
  5. k 19.13
   vidím, že tomu absolutně nerozumíte. Rozhodně se necítím jako oběť církve, ta mně nikdy nic zlého neudělala, ale mnohokrát jsem se v životě cítil jako oběť, kdysi jako oběť komunismu a nyní jako oběť nenávisti, která např z této diskuze přímo čiší. Vám dát kladivo, tak umlátíte faráře Toufara znovu. Podívejte se na skutečnost, kolik kněží bylo v 50. letech zavřeno!! A hlavně za co.

   Smazat
  6. Trpěli jednotlivci, ne církev!

   S církví "stát jedné strany" zacházel stejně, jako Habsburkové od Josefa II dále, stejně jako 1.republika i Protektorát.

   Až teď nás konečně znovu katolická církev a s ní všechny další okradly o miliardy a ta krádež dosud neskončila!!!

   A podvodníka Toufara sem netahej. Zkoušel udělat "zázrak" a padnul na vyšetřovatele-lumpy. Smůla. Ale to z něj ještě nedělá svatého.

   Smazat
 9. Přiživují se celá staletí a derektně v roce 2019 se začnou stydět. Spíš budou žádat další prachy např. na kondomy, aby od oveček něco nechytli.

  OdpovědětSmazat
 10. Víra lidí je soukromá věc.Nechtˇsi každý věří čemu chce. Církev byla,je a vždy bude politický subjekt se všemi necnostmi. Prolhaná,chamtivá a všeho schopná!! Viz dějiny!
  Církevní oligarchové nejsou schopni a ochotni žádné diskuze,jejich mlčení v podstatě lze pochopit jako ignorace jakékoliv jejich kritiky.

  OdpovědětSmazat
 11. Možná mlčení církevních papalášů lze označit jejich výsměch nám občanům České republiky nebo spíše většině občanům.

  OdpovědětSmazat
 12. Raději kostely , jak mešity! Škoda že v neděli chodí asi 30 % lidí do kostela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde? Snad nikde nechodí 30% českého obyvatelstva do kostela!

   Smazat
 13. Mě by milí diskutující, v tom i paní autorko zajímalo, kollik prostředků ze svých měsíčních příjmů poskytujete obecně na "charitu". Pokud je to více než 2% měsíčně, smekám, pokud ne zdržte se svých komentářů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:16 V rámci svých daní jsem poskytl církvím takový ranec, že už mi na charitu nezbývá, podobně to mají mí potomci. Jako další bonus uvádím, že nezneužívám ovečky obého pohlaví, snad to stačí.

   Smazat
  2. Z Vašich i mých daní poskytuje vláda peníze na věci ze kterých by vám asi nebylo dobře. Já jsem se ale ptal jestli poskytujete na tzv. dobročinné účely pravidelně peníze a to ze SVÉ peněženky.

   Smazat
  3. Církevní Charita pracuje za státní peníze, tedy za naše daně. Těch dobrovolně vložených peněz je tam opravdu velmi málo, ba nepatrně.

   HAnmižnost církví za Charitu neschováš!

   Smazat
 14. Církev, to je také jen politická strana. Ona neoperuje vírou v nějakou filosofii, ekonomii, ale vírou ve vymyšlené nebe-peklo-ráj. Církve jsou nejmocnějšími politickými stranami, navíc se realizující pozemsky pro jistotu duplikáty, luďáckými stranami. To ji má zajistit nejen ovečky, ale mocenské postvení a k tomu příslušný majetek - a tak církev u nás je nejbohatším českým oligarchou s daňovým rájem ve Vatikánu, která stále pilne a neochvějně dojí stát, tedy jeho obvčany, víra-nevíra, všechno je rovno...... kdepak Bakala, Babiš....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.