Reklama

neděle 14. dubna 2019

Saúdská Arábie nabídla Haftarovi, že zaplatí obsazení hlavního města Libye

14. 4. 2019    lenta
Saúdská Arábie nabídla finanční pomoc libyjskému polnímu maršálovi Chalífu Haftarovi na operaci k obsazení libyjského hlavního města Tripolisu. Píše o tom Wall Street Journal s odkazem na saúdské zdroje. Podle jejich údajů slíbil Rijád vyčlenění desítek milionů dolarů. Nabídku Haftar dostal během své návštěvy Saúdské Arábie krátce předtím, než dal svým vojskům rozkaz k zahájení útoku na Tripolis. Bylo poznamenáno, že to bylo jen jedno z mnoha setkání polního maršála s vyššími úředníky z jiných zemí.


The Wall Street Journal píše, že Haftar přijal nabídku, informuje agentura Interfax ."Byli jsme dosti štědří", řekl zdroj listu.

Wolfram Lacher, expert Německého institutu pro mezinárodní záležitosti a bezpečnost, zase poznamenal, že polní maršál by bez zahraniční podpory, kterou se mu podařilo získat, "teď nebyl aktivním hráčem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Libye byla rozvrácená bombardováním západních demokratických států v intenzitě větším, než pětileté bombardování Německa za druhé světové války. Jinými slovy, západní demokracie v tunách vysypaly na Libyi víc bomb, než dopadlo bomb na Německo za pět let druhé světové války. Libye chtěla před svým zničením zavézt africkou nezávislou měnu, která by byla nezávislá na dolaru a zaručila by rychlejší rozvoj Afriky, bez toho, aby přes dolary odplouvaly zdroje Afriky k Američanům a do západní Evropy. To Američani nemohli připustit a to byl také důvod k zničení státu, kde dostávali mladé rodiny byty zadarmo, základní potraviny byly také zadarmo a stát Libye svojí životní úrovní obyvatel byl na tom nejlépe z Afrických států. Západní demokratické státy bombardování Libye spáchali další válečný zločin za které odmítají odpovědnost a tváří se , že to co provedly, je vrchol demokracie i když je to to samé co spáchal Hitler a Německo za druhé světové válce ve východní Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda, ale je třeba dodat, že zničením funkčního a v Africe nejvyspělejšího státu, otevřela západní demokracie, bránu pašerákům lidí z vnitřku Afriky směrem do Evropy a tak neustále proudí do Evropy stovky tisíc Afričanů do Evropy, pod různými záminkami, jako že na lodi jsou ženy a děti i když je tam 99% mladých mužů, kteří příchodem do Evropy rozvracení Evropské státy kam přijdou, protože kromě distribuce drog, organizováním prostituce, zakládáním organizovaného zločinu, nic jiného neumí.

   Smazat
  2. Jak se žilo v Lybii za Kadáffího

   1. V Libyii se neplatilo za elektřinu. Elektřinu měli všichni občané zdarma.
   2. V Libyi se neplatily žádné úroky za půjčky, banky v Libyi vlastnil stát a podle zákona všichni občané dostávali půjčky s nulovými úroky.
   3. Vlastnit dům či byt se v Libyii považovalo za lidské právo.
   Plukovník Kaddáfí ve své Zelené knize napsal: „Příbytek je základní potřebou jak jednotlivce, tak i rodiny. Proto by ho neměli vlastnit jiní. Není svobody pro člověka, který žije v domě jiného, ať platí nájemné nebo nikoliv.“ (s. 17)
   4. Všichni novomanželé v Libyi dostali od vlády částku v hodnotě 50.000 amerických dolarů na koupi svého prvního bytu.
   5. Školství a zdravotnictví bylo v Libyi bezplatné. Před Kaddáfím bylo jen 25 % Libyjců gramotných. Dnes je jich gramotných 83 %.
   6. Pokud chtěli Libyjci farmařit, dostali do začátku zdarma pozemek, farmu, zařízení, semena a dobytek.
   7. Pokud se Libyjci chtěli vzdělávat nebo léčit v zahraničí, vláda financovala jejich studium či léčbu v cizině a navíc dostali měsíčně diety ve výši 2300 amerických dolarů.
   8. Pokud si Libyjec koupil automobil, vláda ho dotovala částkou 50 % jeho ceny.
   9. Cena benzínu v Libyi byla 0,14 dolarů za litr.
   10. Libye neměla žádné státní dluhy a její finanční rezervy ve výší 150 miliard dolarů byly celosvětově zmrazeny.
   Ano. Právě skutečnost, že Libye nebyla zadlužena u globálních banksterů a byla tak skutečně nezávislým státem, přiměla NATO ke svržení plukovníka Kaddáfího a zavlečení země pod kuratelu globálního kapitálu.
   11. Pokud nemohl Libyjec najít zaměstnání po absolvování školy, vláda mu vyplácela průměrný plat v jeho profesi do doby, než zaměstnání našel.
   12. Část příjmů z prodeje libyjské ropy přicházelo na individuální konto všech libyjských občanů.
   Ne, o tomto kroku se pouze uvažovalo, ale nebyl realizován.
   13. Matka, která porodila dítě, dostala 5000 amerických dolarů.
   14. 40 placek chleba stálo v Libyi 0,15 dolaru.
   15. 25 % Libyjců má univerzitní vzdělání.
   Ano. V Zelené knize Kaddáfí napsal: „Vědění je přirozeným právem každého člověka, nikdo ho nesmí tohoto práva pod jakoukoli záminkou zbavovat… Nevědomost skončí tehdy, když se bude všechno podávat takové, jaké to ve skutečnosti je, a když znalosti budou přístupné každému člověku způsobem, jaký mu vyhovuje.“ (s. 32)
   16. Kaddáfí realizoval největší světový zavodňovací projekt, aby byla voda k dispozici po celé libyjské poušti.
   Velká umělá řeka přivádí vodu z vrtů v libyjské poušti na pobřeží a zásobuje velká pobřežní města.

   Smazat
  3. Kurňa, ten Kaddáfí byl vlastně lidumil, že druhého takového lidstvo nepoznalo. Jeho země za jeho vlády musela být hotovým rájem na zemi.

   Smazat
  4. 13:46 Co napsal pán v 12:49 je naprostá pravda měli se lépe než my v ČR.

   Smazat
  5. 22:53 Tak moc se to těm lidem tam zase nelíbilo, když mu nakonec zabodli kinžál do prdele .... :-)))

   Smazat
  6. 17,28 ty jsi velikej Ynteligent

   Smazat
 2. http://www.nwoo.org/2011/07/27/libye-podle-cecho-libyjce-jak-je-byl-zivot-v-libyi-doopravdy/

  OdpovědětSmazat
 3. Mainstream společným hlasem tvrdí, že Haftar je koněm Rusů.
  Některá věrohodná informovaná alternativa zase tvrdí, že je koněm západu. Mj., že Haftarova ochranka je pod kontrolou Francouzů.
  Vzhledem k této nové informaci o Saudskoarabském "příspěvku", je to jen další důkaz, že mainstream i v tomto případě jen převrací a překrývá realitu v zájmu skryté moci západu.
  Haftár je koněm západu, je to jasné čím dál víc.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Haftar žil dvacet let v USA a má americké občanství :-)

   Smazat
 4. Vypadá to, že o vítězi války v Líbyi je rozhodnuto. A nyní nastává její druhá fáze: totiž, válka o ovládnutí tamního vítěze. Není to ledajaká maličkost, ta země sluje stejně tak svými písky jako ropou.

  OdpovědětSmazat
 5. No Haftar se může projevit jako Ben Láden nebo Norjega a mnoho dalších. Kadáfí byl také přítelem euroatlantických parazitů.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.