Reklama

středa 24. dubna 2019

Sestřel v Jemenu, Nesmrtelný pluk bez rudých vlajek, ponorka budoucnosti Lajka… Zprávy EA24

Bezpilotník Wing Loong sestřelen
ea24
24. 4. 2019 Eurasia24
Jemenští Húthiové, čelící Západem podporované saúdskoarabské agresi, si na konto připsali kapitální úlovek. V průběhu bojů v oblasti Saada se jim podařilo sestřelit…


Rozsáhlé výpadky elektřiny ve Venezuele jsou výsledkem americké hybridní operace Blackout, říká náměstek ruského ministra obrany generálplukovník Alexandr Fomin. Kuba mezi tím v důsledku sílícího hospodářského tlaku ze strany USA snižuje  výrobu elektřiny o deset procent. Více než 95 procent ropy na ostrově je vyráběno s využitím ropy, takže uvedené krizové opatření je nejspíš jen začátek…

S vlnou nevole a rozčarování se v Rusku setkalo „doporučení“ organizátorů Nesmrtelného pluku nenosit na akci portréty Stalina a rudé (sovětské) vlajky, jelikož ty mají představovat příslušnost k „určitému politickému proudu“. Rusové se naproti tomu ptají, co má s touto připomínkou obětí Velké vlastenecké války společného car Mikuláš II., jehož ikonické vyobrazení nesla v minulých ročnících poslankyně a bývalá krymská vrchní prokurátorka Natalja Poklonská…

Jemenští Húthiové, čelící Západem podporované saúdskoarabské agresi, si na konto připsali kapitální úlovek. V průběhu bojů v oblasti Saada se jim podařilo sestřelit velký úderný bezpilotní letoun Wing Loong I saúdskoarabských vzdušných sil. Trosky ozbrojeného dronu čínské výroby dopadly do pole, kde se i na nevybuchlé pumy vrhli hlava nehlava rozjaření vesničané. Jen zázrakem všichni přežili.

Konstrukční kancelář Malachit z ruského Petrohradu zahájila vývoj supermoderní ponorky páté generace. Vývoj probíhá pod šifrou Lajka a veškeré technické údaje o podmořském plavidle budoucnosti zůstávají pečlivě utajovány. Ví se ale, že ponorka bude značně odlišná od všeho, co zatím v této oblasti vzniklo – bude mít modulární konstrukci, v systému řízení a vedení palby bude ve značné míře využito prvků umělé inteligence a jednou z palubních zbraní bude nová hyperzvuková střela Zirkon.

V řadě měst Německa se konaly tisícové demonstrace proti Severoatlantické alianci. Organizátoři žádali zakázat vývoj nových jaderných zbraní a NATO úplně rozpustit s tím, že cestu z paktu ven by mělo ostatním ukázat právě Německo.

Ethiopian Airlines zvažují pořízení zbrusu nových čínských dopravních letadel Comac C919. Tento airliner je přímým konkurentem Boeingu 737 MAX, který se nedávno zřítil právě etiopským aerolinkám… Že by důsledek nevyslechnutí Trumpova doporučení přejmenovat „pověstný“ americký letoun?

- - - 


10 komentářů :

 1. Jemenští Húthiové skvěle bojují za svoji zem jak každý vlastenci nejdou porobit. To je ale blbost nenosit Stalina a rudé vlajky ti lidé zachránili celou Evropu.

  OdpovědětSmazat
 2. Tak ponorka kursk stála soudruha Clintona 25 miliard dolarů..??

  OdpovědětSmazat
 3. Mohl by idiotský autor, který se raději ani nepodepsal (takže předpokládejme že jím je soudruh Dvořák, který ten slint publikuje), napsat, jak konkrétně podporuje západ "Saúdskoarabskou agresi"?

  PS, já jsem také zahájil vývoj supermoderní ponorky, ale nic vám o ní neprozradím :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus google, Pepi. A bez nadávek, prosím, ať ti nepraskne žluč.

   https://www.reuters.com/article/us-usa-saudi-yemen/trump-objects-to-measure-ending-us-support-for-saudis-in-yemen-war-idUSKCN1Q102V

   https://www.theguardian.com/us-news/2019/feb/13/us-congress-house-yemen-war-trump-saudi-arabia

   Smazat
  2. 18:33
   "Západ" žádnou "agresi" v Jemenu nepodporuje, trumbero. Západ nerovná se USA. A i těch USA je kongres proti a vetuje ho pouze Trump.
   Dále, ten sestřelený dron je čínský. Divné. Ale ne autorovy toho výšplechtu a ani tobě.

   Smazat
  3. 18:59
   To jsem netušil, že Západ není USA, to je novinka, Einsteine. Jinak, "autorovi" se píše s měkkým "i", Alberte.

   Smazat
  4. má snad být saudsko-arabský? DDD

   Smazat
  5. 18:24

   Pepku, raději jen zameč a vyskoč. Nebudeš působit až tak blbě, jako vždy když máš nutkání ventilovat své rozumy.

   Smazat
  6. → saúdská agrese proti Jemenu, které Západ pomáhá dodávkami zbraní i přímo vojensky, už způsobila škody za asi 90 miliard dolarů a vrátila chudičky Jemen ve vývoji o dvacet let zpět, shrnuje OSN… marnost…

   Smazat
 4. 18.59 my rikali idiotum Auguste

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.