Reklama

středa 3. dubna 2019

Šmejdi – příběh ze života

3. 4. 2019  Tribun
Budu vám vyprávět příběh, který už jste v takové či onaké variantě slyšeli mockrát, příběh o starém pánovi a bandě šmejdů, příběh, na jehož konci má starý pán nůž na krku a je chudší o těch pár desítek tisíc, o které je banda šmejdů bohatší.


Jeden příbuzný žije sám. Žena mu zemřela, děti neměli. Jak je starý, tak je zmatený, zapomíná a… asi si to umíte představit a pokud ne, buďte rádi. Tak tohoto starého pána navštívila jakási partička. Jak a kdy ho kontaktovali si už přesně nepamatuje, všechno mu tak nějak splývá. Tato partička, vybavena zákusky (sic!) se mu představila jako exekutoři, kteří zabavili jistému povinnému byt, z jehož prodeje by měl ten náš příbuzný nárok na 90.000,-, ale aby je mohl získat, musí exekutorům nejprve půjčit 360.000,- na financování jeho prodeje (sic! sic!). Starý pán jim na to skočil. Půl dne ho zpracovávali – starý pán byl rád, že si si s ním někdo povídá a že může získat peníze – půl dne ho vozili po Praze (kudy přesně neví), aby si zařídil půjčku těch 360.000,- (sic!), které samozřejmě neměl. Nikde, kde jsou kamery, s ním nechodili, jen za něj vyřídili telefonát s úvěrovou společností, kde mu dohodli půjčku, a před kterou se jeden z nich vydával za synovce starého pána, což starý pán odkýval, i když žádného synovce nemá. Půjčku těch 360.000,- se snad podařilo zastavit, jisté by to mělo být v pondělí (každopádně včera ještě nebyla ani schválena, natožpak vyplacena a úvěrová společnost několikrát potvrdila, že ji zrušila). Následovalo trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z trestného činu podvodu, které starému pánovi sice už moc nepomůže, ale snad by mohlo pomoci jiným starým lidem, pokud se podaří tu bandu zastavit a rozprášit. Tohle totiž evidentně nebyl žádný ad hoc pokus, ale promyšlený postup organizované skupiny. A nebýt šťastné náhody, že se žena u starého pána, který jinak nikam nechodí, stavila zrovna když se vracel z výletu se šmejdy, přišlo jí to divné a začala v tom vrtat, tak by starý pán dost možná zapomněl, že si vůbec půjčil a co s těmi penězi udělal, tedy že je předal neznámým lidem (sic!), a až by začaly chodit první splátky a upomínky, už by se nedalo nic dělat a on by dost možná ani nebyl schopen říct, kdy si půjčil a proč.

Říkáte si konec dobrý, všechno dobré? Leda hovno.

Jak jsme totiž zjistili, tak ho takhle banda navštívila už den předem a přinutila (pod jakou záminkou nevíme, už si to nepamatuje) ho vzít si půjčku 165.000,- u České spořitelny, kde má pán účet, ten peníze hned v hotovosti vybral (za poplatek 500,-) a v autě předal těm lidem. O téhle půjčce už ani nevěděl, splývala mu a s tou druhou, a podle všechno pořád nechápe, že bance dluží takovou sumu.

Rychle a snadno vydělané peníze, co říkáte? A bylo by jich ještě víc, nebýt shody náhod. Rychle, snadno a poměrně bezpečně, protože starý pán by nebyl vůbec schopný se bránit, už jenom proto, že vůbec netušil, že by se bránit měl, protože ho nějací šmejdi okrádají.

Tak takhle se to dělá. Jsou to šmejdi. A nechci v komentářích číst nic o tom, že si za to starý pán může sám, protože byl málo opatrný, smluvní volnost, osobní odpovědnost a bla bla bla. Starý pán je oběť a celý příběh je jak z učebnice. Možná by si zasloužil trochu popularizace, aby mohl sloužit jako varování pro budoucí oběti a jejich rodiny. I když je otázka, co člověk zmůže tváří v tvář stařecké demenci. Svého příbuzného jsme dávno před incidentem opakovaně a důrazně nabádali, aby si nikoho nepouštěl do bytu, s nikým nedělal obchody, vždy nejdříve volal nám a poradil se a hlavně si proboha nikdy nepůjčoval. Bohužel to nestačilo a hlídat ho 24×7 dost dobře nemůžeme. Je to k vzteku i k pláči zároveň. A to má starý pán ještě štěstí, že má nás a že my o něj máme zájem, protože desítky nebo stovky seniorů, kterým právě praví exekutoři zabavují domy a byty, aniž by chápali, co a proč se děje, tolik štěstí neměli.

Tak snad starého pána bude těšit alespoň to, že komunisti nejsou ve vládě a se máme nejlépe, jak jsem kdy měli a mít mohli. Může se tím těšit, až se bude dívat na prázdný talíř, protože momentálně nemá ani na chleba (na účtu mu zbylo 300,- (sic!)), natožpak na nájem.

P.S. Musím ocenit práci policie, která věc vůbec nebrala na lehkou váhu, věnovala se nám a hned začala jednat, zajišťovat důkazy a vůbec dělat to, co by člověk od policie čekal. Uvidíme, třeba to k něčemu bude.

P.P.S. Musím ocenit i přístup úvěrové firmy, která se k tomu zatím staví vstřícně a chápavě. Možná se zítra ukáže, že to až tak růžové není, ale zatím se zdá, že podvodníci udělali chybu, že si vybrali poměrně seriózní firmu.

P.P.P.S. Možná si řeknete, že kdyby se nedaly úvěry sjednávat po telefonu, že by podobných podvodů ubylo, a mě to také napadlo jako první, ale s chladnou hlavou musím uznat, že nebýt možnosti řešit věci za našeho příbuzného po telefonu jen po jeho odkývání, že je to on a jinak komunikujeme my, tak bychom spoustu věcí, které si on sám už nedokáže vyřídit, k jeho škodě nevyřídili ani my.

39 komentářů :

 1. "Tak snad starého pána bude těšit alespoň to, že komunisti nejsou ve vládě a se máme nejlépe, jak jsem kdy měli a mít mohli."
  ===============
  No, tak tímhle slintem jsi celý, jinak poměrně dobrý článek kompletně zabil, komunistický blbe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud ten starý pán byl antikomunistický blb jako vy, tak mu zbyla alespoň jedna radostná jistota ze života. Republika sice rozbitá, vykradená, zcizená, zadlužená... národ a jeho základ - rodina - likvidovány, VLÁDNE NÁM NIKÝM NEZVOLENÝ DEEP STATE PROSTŘEDNICTVÍM EU/EK, ALE HLAVNĚ, ŽE NÁM NEVLÁDNOU TZV. KOMUNISTÉ. Déšť je nepříjemný, ale pod okapem se jde v pořádném toku za límec i zdarma vykoupat, že?

   Smazat
  2. 11.31 Jestli je tu nějaký blb, tak jsi to ty. Ač to bylo před 89.v mnohém ne zrovna růžové, tohle by se přihodit mohlo těžko.

   Smazat
  3. Já sice nejsem tak "chytrý" jako anonym 11:31 s holým zadkem, ale zato vím, že tento zlodějský a válečnický kapitalizmus není pro normální slušné lidi !!

   Smazat
  4. 11.31 - škoda že Vás máma nepotratila

   Smazat
  5. To bylo fakt jediné, co Vás na článku zaujalo? A nemohla to být ironie? A nejste nějaký jiný, třeba anti a taky blb?

   Smazat
  6. 15:48 To by sis přál hlavně sám, hovnere komoušiči! Kdybys tušil, že ten esteban v trapným tesilovým saku, nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama ve východoněmeckejch mokasínách, kerej se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů, nebyl tvůj skutečnej fotr? I když se v tobě vzhlížel a ty si se tolik těšil na teplý místečko co po něm jednou zdědíš, že? Jenže pak jako na potvoru přikvačil odkudsi právě ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal vám, rudejm čůrákům, pořádnej rejhanec přes plány ... no a to byl tvůj biologickej fotřík! Jednou totiž tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   vohnul na jednom mejdanu, když tam jako nasazená estebačka vynášela popelníky! A ten esteban, cos ho měl celý ty dlouhý roky za fotra, byl tak blbej, že mu ani ta tvá rezatá palice nic nenapověděla:-)))

   Smazat
 2. Co chcete tady komentovat? Jen, že máme přeplněné věznice a slavní poslanci hledají cesty jak vězňům - šmejdům zkrátit tresty, vylepšit jim pobyt, místo třikrát a dost, máme 20x trestané recidivisty. A pan redaktor Šafr blije and komunistickou EP poslankyní.
  Tak, kdo cinkal, ať si vezme znovu klíče a jde s mládeží bojovat za klimatickou ochranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kde jste byli vy, proticinkači? Zalezlí ve vašich norách a strachy jste ani nedutali

   Někteří retardovaní jedinci vašeho typu ani po 30 letech nejsou schopni pobrat, že se svobodou přichází ruku v ruce i zodpovědnost.
   Pokud si pán chce užívat i přesto, že je zjevně již dementní, východ svobody, svobodného rozhodování, svobodného nakládání se svým majetkem, tak hol musí nést i zodpovědnost za svá rozhodnutí.
   Jinak ať se nechá zbavit svéprávnosti a najde si důvěryhodného opatrovníka.

   Smazat
  2. 11:48
   My proticinkači jsme namísto stávkování organizovaného komunisty souložili a užívali si života.
   Všechno spontánní jde šejdrem a "každá revolucionizující třída musí vydávat svůj zájem za zájem většiny". Když tenkrát začali vystupovat blbci s názory typu "stát je špatný hospodář, musíme privatizovat", "hurá, máme tady první vlašťovky (naše nezaměstnané) a konkurenci pracovní síly atd. Takové debility se tu vykřikovali za potlesku davu ....
   A dnes? Stát je supr hospodář, půlka rozpočtu se "neúčelně investuje", zlato z pokladny v trapu, stát zadluženej a mzdy nízký, byrokracie 3x větší než za minulého režimu. Že mě huba neupadla, když jsem to kritizoval ... :-)
   ABC

   Smazat
  3. Člověče 11:48, jste vůbec příčetný? Chápete co je to podvod, chápete co je objektivně daná bezbrannost? Jsem nucen vám přát, vy machře, něco podobného. Při své primitivnosti budete snadno k přechytračení.

   Smazat
 3. 11:31
  Nikoliv, autor svůj článek onou úvahou nezabil, ale uhodil hřebíček na hlavičku. To máte podobný jako s těmi banány, kterých tady za komančů nebylo dost. Co já se naposlouchala od svých kolegyň chvalozpěvů na nový režim, který nám jich nabízí plné regály.... Když v našem malém městě došlo k likvidaci tří fabrik, které zaměstnávaly většinu zdejších a okolních obyvatel a jedna kolegyně zavzdychala, že její příbuzní přišli o práci, reagovala jsem slovy - "Na druhou stranu si ale mohou koupit banánů, kolik jenom chtějí." Všechno je to o prioritách, o hodnotách, o tom, co je ryzí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fbriky krachly protože prostě neměly odbyt, nebyly konkurenceschopné. A žádný komouš by na tomto smutném faktu nic nezměnil.
   Priorita byla svoboda. Ale evidentně ne pro vás.

   Smazat
  2. 11:51 Je to hodně zjednodušené a zkreslené, aby to i Blahoslaveni slabí duchem pochopili, že? Ty fabriky prostě musely být zničeny, prostě to byl jeden z cílů celé akce 89. Ty bláboly o komunistech si nechte pro ty, kteří jsou možno ochotni platit takové b... Ale jestli Vám ta silácká slova pomůžou léčit komplexy, tak nešť. Klidně ty výlučky sem pište

   Smazat
  3. 12:01
   Nejen, že žvaníte nesmysly, zastaralé komunistické fabriky bez odbytu zaručeně nikoho neohrožovaly aby musely být zničeny, ale navíc jste takový negramotný hlupák, že evidentně ani nechápete význam toho Blahoslavenství, kterým se oháníte.

   Smazat
  4. 12:07
   Posuzováno v kontextu doby, tj. 80-tých let:
   "Její nepopularita byla spojena především se škrty ve veřejných výdajích a s ostrým postupem proti odborům. Ty sice často ochromovaly zemi stávkami, nicméně tvrdý postup ze strany vlády přispěl k eskalaci napětí, jehož symbolem se stala 11 měsíců trvající stávka horníků proti propouštění na severu Anglie. Horníci boj nakonec vzdali, nezaměstnanost ale na počátku 80. let stoupla na tři miliony."

   Koncem 80. let rapidně klesala popularita Konzervativní strany, a poté, co konzervativci prohráli evropské volby v červnu 1989, narůstalo napětí a pochybnosti ohledně jejího předsednictví i uvnitř strany. Na jaře 1990 klesla popularita konservativní strany na 30 %, naopak popularita labouristů stoupla na 53 %.[6]

   Ze životopisu Margret ....
   Sladký a pohodový život v Anglii 80-tých let.

   Chlape, zapátrejte a udělejte si o západu tehdejší doby objektivnější obrázek.
   ABC

   Smazat
  5. To se povedlo, radit, co si má přečíst ten omezenec Pepa Vyskoč Statistik zvaný Máme Se Nejlíp. Marná práce. Ten se zasek' jak stará jehla v gramofonu.

   Smazat
 4. Také jsem naletěl šmejdům a stálo mně to 25 tisíc.....A ani jsem neměl dost vzduchu na dýchání. To je asi takový zvláštní opěrný sloup v našem státě, podpora praktik těchto nadšenců, toužíících po vašem jmění. A už snad jste viděli, že by někdo z těch podvodníků byl odsouzen? Ne, mají dost, aby si právo, pravdu, spravedlnost nakoupoili v potřebné míře a určitě dostávají i nakonec finanční satisfakci od
  okradených, poškozených. Jo, taková už je diktaturav kapitálu, zvolili jsme si tuto cestu v r. 1989, tak neremcejme - i když ne všichni poté poškozovaní zvonili tehdá klíčemi na Letné aj. Ti šmejdi vydělávají dost nejen pro svoji potřebu, ale také pro své koupené "mistry spravedlnosti". A to vás obtěžuji u vašich dveří, telefonem, mailem, obtěžují další členy rodiny, není jim ani dobře rozumět, pějí nebeská oratoria a myslí jen na to jak vás okrást. A že si k tomu nakupují i advokáty, no kdo prosím vás z této branže není k službám za peníze? Jak ti bolševici mohli budovat stát bez šmejdů? To dnes nepochopím - a proto také dojeli. Neměli ani exekutory, stát a ani občané neměli dluhy, podniky patřily státu = občanům, nebyla nezaměstnanost, bezdomovectví, no takový stát musel padnout - do klína diktatuře kapitálu - a tak máme dluhy, úspěšně vymíráme a naprosto cizí země nám diktují, co smíme, nesmíme, kde musíme válčit a proti komu, koho musíme nenávidět až za hrob jako správní náckové, která náboženství, kterou barvu pleti, jak musíme tolerovat všechny úchylné a naopak je musíme, neb jsou jiní než normální, považovat za božstva, nebo aspoň jejich zástupce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naletěl jste "šmejdům", kterým dnes nenaletí nikdo s IQ větším než 60?? A navíc si nepřiznáte ani setinu vlastní chyby a ještě z ní obviňujete všechny dokola? A voláte navíc komunisty na pomoc? Potom jste u mě nejen blb, ale hlavně hajzl. Tečka.

   Smazat
  2. 12.04 Ty jsi klasický arogantní a sebestředný parchant, který myslí, že na něho nikdo nemá a všichni jsou tu jen proto, aby ho poslouchali. Doufám, že se tak chováš i navenek,a to proto, aby ti někdo podobný tobě dal pořádně přes tlamu. Nic jiného totiž na tebe neplatí.

   Smazat
  3. 12:04 je nějaký zakomplexovanec, možná na vozíčku.

   Smazat
  4. Ad 12:04. Ano, naletěl jsem a bylo to v r. 2002 a poučil jsem se. Blahopřeji Vám, máte jistě IQ něco nad 60, aspoň tak soudím podle toho, co jste dokázal svým "duchem" písemně stvořit!
   Ale pro myslící: i dnes jsou šmejdi nebezpeční, je to jedna ze zbraní naší milované diktatury kapitálu a jsou proto i dobře organizovaní, podívejte se po těch tzv. demokratických stranách, kolik tam šmejdů sedí a loví ve vašich kapsách!

   Smazat
 5. Já tedy bych navhoval přijmout zákon o zbavení svéprávnosti šmejdů. To by bylo velice záslužné, ale to by v parlamentě museli sedět lidé a ne šmejdi.

  OdpovědětSmazat
 6. Bohužel poslanci by měli udělat zákony proti lichvě a místo toho jedou v TV lichvářské reklamy. Těmto šmejdům bych dal po zadržení nejvyšší trest.

  OdpovědětSmazat
 7. Snaha jít co nejsnažší cestou ve přirozená a je na inteligenci člověka aby neparazitoval na slabších. Ovšem kapitalizmus je v podstatě parazitizmus a když se k tomu přidá zvrhlost je dílo dokonáno.

  OdpovědětSmazat
 8. Anonym 12:04.Poku by jsi se bavil slušným tónem,třeba by se s tebou dalo diskutovat.S omezenci a vulgárním exotem je lepší se nebavit.Až ti bude třeba 80 let,pak tvůj IQ může být i nižší než těch 60.Faktor ČASU je sviňa věc.A jak říkal u nás jeden stréc:Každé pes se mrazo dočká.Tož tak.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento článek se povedl, jen nesouhlasím s posledním "P.P.P.S." autora. Umožnit uzavírat úvěrové ale i jiné smlouvy po telefonu (či bez fyzické přítomnosti jedné ze smluvních stran) je prostě zločin, a ten, kdo tuto možnost navrhl a ti, kdo ji schválili a umožnili, jsou hlavními viníky těchto tragédií a měli by být exemplárně potrestáni. Stát, který takto umožňuje podobné podvody, by měl okradeným uhradit škodu.
  Před pár lety povedená sestra mé ženy na moji ženu nějak bez jejího vědomí uzavřela smlouvu o dodávce elektrické energie do svého bytu s firmou ČEZ. Firmě ČEZ nevadilo ani to, že moje žena vůbec na adrese, kam tekl proud, nikdy nebydlela. Když narostly dluhy, začala se firma po mé ženě domáhat několika desítek tisíc za proud, značnou část činilo penále. Obrátili jsme se na ERÚ, ten nám doporučil buď podat trestní oznámení na "neznámého pachatele" a čekat na výsledek, nebo fakturu zaplatit. Protože již z minulosti víme, co vše milá sestřička dovede, raději jsme zaplatili a smlouvu hned zrušili. Na to ta paní stejným způsobem uzavřela s firmou ČEZ novou smlouvu na svého syna.
  Prostě, bez osobní přítomnosti a prokázání totožnosti lze smlouvy uzavírat jen tam, kde zákonodárci pracují pro bandity, pro jejich zisky za každou cenu.
  Kdybych měl dost sil a peněz, podal bych žalobu na tento zlodějský stát, kterému jsou zisky úvěrových firem či prodejců energií přednější, než elementární morálka a osudy lidí.
  Nechápu autora, jak může praxi půjček po telefonu omlouvat tím, že jim telefon jinak zjednodušuje život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti šmejdi uzákoňují samé lotroviny. V republice je na desítky tisíc exekuovaných nezletilých dětí, tudíž nevýdělečně činných a nikomu ani justici to žíly netrhá. Dokonce je zde již v exekuci dvou měsíční batole, to je tedy obrázek našich bohémů právnicky nevzdělaných poslanců a zrovna tak amorální justice.

   Smazat
 11. Zvykejte si na dvojí kvalitu! Europoslanci ji místo zákazu povoliliV úterý europoslanci ve výboru pro vnitřní trh hlasovali o směrnici, ve které se mimo jiné řeší dvojí kvalita potravin. A podle posledního znění to vypadá, že dvojí kvalita bude za určitých podmínek dovolena. Informuje o tom blesk.cz.https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201904039559017-zvykejte-si-na-dvoji-kvalitu-europoslanci-ji-misto-zakazu-povolili/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký je rozdíl mezi těmito šmejdy z Bruselu včele s tou Joudovou, a těmi o kterých se zde píše co ?

   Smazat
 12. Neziji v tom hnoji jiz hezkou radku let ale stale sleduji jak se situace meni a to k horsimu -vsude.Sleduji jak komentatori v USA vysvetluji uplne blbym lidem ze jakesi statni pojisteni zdarma doktor zdarma skoly jesle ,celkem dostupne a levne bydleni je silena lez a uplne zbytecne o tom diskutovat neb to ke RUSKA MADUROVA propaganda .Oni totiz oni kecalove kteri siri tyto lzi berou smluvne platy okoli 10-30 milionu $ a to se to tedy lze. Oni budou lhat treba pro SS a Pepu Goebelse (on ani nelhal jako tito vylupci)Je treba si uvedomit ze kapitalismus neni pro to aby lide bohatli ale aby makali a byli vdecni ze jim zamestnavatel dava praci ,za kolik neni ani tak dulezite .Za dalsi je treba si uvedomit co se skutecne od 48 do 89 udelalo a vyrobilo Zacinalo se po valce tezko ,nic nebylo ale staveli se silnice prehrady fabriky panelaky a spousta veci pro spolecnost Bohuzel jak znamo vsichni delali ze delaji ale vice mene si prikradali vsichni a je vubec zahada ze ten rezim tak nenavideny lidmi kteri o nem nevedi nic tak dlouho vydrzel a vydrzel by do ted kdyby nebylo idiota v Rusku ktery vse svou blbosti pochoval

  OdpovědětSmazat
 13. Ten systém podrazili vysoce postavení členové Strany, protože
  už v něm bylo co ukrást. V předstihu změnili zákony, aby využili výhody své informovanosti insiderů. Po roce 1968 už Strana neměla ideály, ale těžce zápasila s pasivitou společnosti, která je ostatně patrná dodnes. Nejsou kandidáti do politiky, kteří by chtěli předem deklarovat jakékoli dlouhodobé cíle. ,,Bude líp, zařídíme to!" , to je asi tak maximum. O konkrétních věcech se diskuse nevede. V šedesátých létech vedl Radovan Richta kolektiv lidí, kteří se zabývali problémy, které nastanou spolu se zvyšováním produktivity práce a z toho plynoucí nižší potřebou pracovní síly, ale dnes je to tady a nikdo si na padesát let stará varování nevzpomíná, všichni vyrostli na ,,Poučení z krizového vývoje" a tam se nic podobného neřeší. Ale demoralizace společnosti ( o šmejdech je článek) je jen pokračování normalizace jinými prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věru 20:20, vy ale jste hlava. Jste schopen semlít ideály, poučení z krizového vývoje, místní insidery, společenskou pasivitu, převraty, Radovana Richtu s Letenskou plání dohromady nehledě na objektivně dané geopolitické změny.

   Smazat
 14. noviczech
  ...ono je v tom všem daleko více "háčků", ale asi základní je, že kdo si váží člověka!? Úcta k člověku! Ze západu jsme přebrali jejich "zvířecí pudovou" politiku! Tam to bylo, ale bylo to skryté, kvůli socialismu na východě! Dejte mi možnost vydělat milióny a já půjdu i vraždit do jiných zemí a nebudu trestán!!! Ztratili naši právníci i politici ZÁKLADNÍ LIDSKÉ STANOVISKO!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Jiří Jírovec4. dubna 2019 11:58

  Ti šmejdi sedí především ve Sněmovně. Někteří ve kšeftech s chudobou jedou a pokud ne, nedělají z kolegiality nic proti zlořádu.

  Oblíbený trik kanadských kšeftařů s energií byl: ukažte mi poslední účet a já vám řeknu jak moc ušetříte. Ukázání účtu (tedy přístup k číslu smlouvy) bylo považováno za dostatečný důkaz, že zákazník chce přejít k jinému dodavateli.

  Těch fint na občany je spousta. Lichváře a jiné podvodníky nikdo nepostihuje a staré lidi nikdo nechrání.

  OdpovědětSmazat
 16. Tenhle článek by si měli hlavně přečíst ti dnešní mladí, kteří jsou ještě v plné síle a užívají si single života. Samá zábava, a žádné povinnosti a starosti. Jenže pak dopadnou, jako tento starý pán, který byl zřejmě v mládí též velký frajer, který nemyslel na potomky a svoje stáří. Teď je senilní, a kdejaký šmejd ho obelstí. Žádné jeho dítě na něho nedohlédne, žádné ho nenechá zbavit svéprávnosti, či ho ne vezme k sobě nebo alespoň nedá do ústavu pro lidi s Alzheimerem.

  OdpovědětSmazat
 17. Šnejdi? Ale to jsou i "české" banky. Spořící účet ČSOB! Kolik si myslíte dělá úrok??? 0,2%. Tak ze sto tisíc dostanete za měsíc 15 Kč, a zaplatíte za službu 30 Kč!!! Tak co, nejsou to šmejdi? Kde jsou ty zlé časy hnusného socíku se spořícím úrokem až 5 %, tedy 25 krát vyšším!!! Kapitalismus, to je nejen ráj šmejdů, ale je to šmejd sám!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.