Reklama

pondělí 1. dubna 2019

Sorosova Barbie na Hradě: Zvolili ji nevolící. Pyrrhovo vítězství místní Páté kolony Bruselanů. Udělal Kotleba správně, že neustoupil? Všechno je jinak. Plastový Šefčovič by byl ještě horší. Kedy Slováci ožijú?

Autor Petr Hájek - šéfredaktor Protiproudu
Petr Hájek
31. 3. 2019 ProtiProdu
PETR HÁJEK s pochopením sleduje oslavy pražské a bratislavské kavárny, protože pozorovat tančící na potápějícím se Titaniku je vždycky trochu dojemný obrázek.


Hlavní česká média po prezidentské volbě ovládla euforie. Tedy po té slovenské. Po té v Čechách, kde formálně působí, tomu bylo právě naopak. Není na tom nic divného. Novináři (i majitelé) se z větší části pokládají za „světoobčany“, či přinejmenším „Evropany“. Jejich vlast není tam, kde se narodili, vyrostli, kde mají rodiče (myslím mámu a tátu, ne ty č. 1 a 2), kde dostali (za peníze daňových poplatníků) „zdarma“ vzdělání, kde s mateřským mlékem (produkuje je rodič č. 1, nebo 2?) sáli řeč a s ní i tradice vznikající přirozeným procesem po staletí. Jejich vlastí je a bude Brusel (tedy pokud květnové volby nenaruší jeho imperiální směřování), nebo Washington (pokud příští volby nevyhraje Donald Trump).

Dopřejme proto našim milým odrodilcům ten jásot. Mají k němu v posledních letech tak málo důvodů. Občané v euro-americkém světě, téměř již podrobeném globalistické levičácké totalitě, se začali bouřit, brát věci veřejné, své státy a osudy svých národů zpět do svých rukou. Tím otřásají socialistickou tyranií, které politický a mediální mainstream umetal po tři desetiletí cestu. Znamená tedy v tomto smyslu zvolení Zuzany Čaputové za slovenskou prezidentku nějaké podstatné vybočení z trendu? Mají pravdu všichni ti Fero Féničové (nejen ti původem z východního Slovenska), když znechuceni z českých poměrů uvažují o „re-emigraci“ do své původní vlasti? Vyslalo Slovensko „signál“, jak říkají?


Speciál


V České televizi, v Českém rozhlase a (především) v Bakalových médiích propojených s nimi do kartelu cizích zájmů (takzvaná Kavárna) okamžitě vypukla tsunami oslavných „Speciálů“. To jsou takové ty nekonečné pořady, v nichž po mnoho hodin přesvědčení přesvědčují přesvědčené. Rozebírají, „analyzují“ a interpretují ze všech možných i (převážně) nemožných stran, že to, co se stalo, má hluboké příčiny, které oni odhalují. Přátelům totality příznačně zvané „liberální demokracie“ tím vlévají do žil naději, že svět se přece jen i nadále točí podle sociálně-inženýrských plánů Berlína, Bruselu a (Deep State) Washingtonu.

Jde v tom výhradně o budování psychiatrické sebeiluze, že stále ještě mají pevně v rukou manipulaci veřejnosti. Velmi ilustrativní jsou v tom případy, kdy „Specialisté“ musejí zkousnout, že (dle cinknutých průzkumů) jasná příležitost k „oslavě“ se zvrhne v tryznu: kdo by nevzpomněl na „americkou volební noc“ ČT, nebo na totéž v případě hlasování o vystoupení Británie z EU. Frustrace těchto orwellovských „elit“ nového báječného světa je v takových chvílích až dojemná. Zbytky předstírání objektivity či dokonce plurality takzvaně veřejnoprávních médií se zhroutí ve lkaní a naříkání propagandistů, jimž jejich špinavá práce nevyšla. Teď stejně nepokrytě jásají.
Je to komické, ale oni opravdu vysílají, jako by mohli volební výsledky v té či oné zemi ovlivnit. Platí to vlastně s jedinou výjimkou – a tou je právě Slovensko. Jazyková blízkost a tradičně větší pozornost, kterou Slováci věnují českým médiím než naopak, by tedy mohla být ospravedlněním pro výbuchy „Speciálního“ nadšení již po vyhlášení výsledků prvního kola tamních prezidentských voleb. O tom, co se dělo po kole druhém, ani nemluvě. Je to opravdu tak? Podařilo se v tomto případě pražské Kavárně pomoci té bratislavské? Zvláště vezmeme-li v úvahu, že před volbami platilo na Slovensku mediální ticho (moratorium), přičemž ČT, která je tam volně dostupná, jela dál naplno kampaň pro Zuzanu Čaputovou?Všechno je jinak


Ale kdež. „Barbie“ Čaputová měla své jisté již po prvním kole. Bratislavská Kavárna měla původně jiného koně: Roberta Mistríka. Ten ale několik týdnů před volbami odstoupil – právě ve prospěch Zuzany Čaputové, která v té době byla podle průzkumů až na třetím místě. To ji katapultovalo rázem do čela. Ač to tak nevypadá, bylo to řešení v nouzi.

Na Slovensku je to samozřejmě podobné jako u nás – a ve většině evropských zemí: Hlavní město, kde žijí především zaměstnanci hlavních úřadů navázaných na Brusel a globálních firem, je zázemím pro Páté kolony globalistů. Pokud ovšem do volební hry vstoupí alespoň trochu razantně „zbytek země“, nutně prohrávají (viz zmíněný Brexit, Donald Trump, Miloš Zeman atd.), protože představují výraznou – ale volebně aktivní a disciplinovanou - menšinu.

Zástupci „zbytku země“ na Slovensku byly především dvě osobnosti: soudce Nejvyššího soudu Štefan Harabin a Marian Kotleba, předseda Lidové strany Naše Slovensko. S napětím všichni čekali, zda druhý řečený udělá vůči Harabinovi stejné gesto jako Mistrík vůči Čaputové. Neudělal. Harabin tak v prvním kole získal 14,3 procenta a Kotleba 10,4 procenta – tedy dohromady čtvrtinu všech odevzdaných hlasů.

Signál


Není pochyb, že v případě „spojení“ by v druhém kole, namísto místopředsedy Evropské komise Maroše Šefčoviče (kandidoval za vládní Směr), šel proti Čaputové se značnými ambicemi na zvolení právě Harabin. Lze to však Marianu Kotlebovi vyčítat? Ani v nejmenším.

Tento národovec a autentický obhájce tradiční rodiny a křesťanských hodnot žije na Slovensku v ještě brutálnějším mediálním sevření než u nás Tomio Okamura. Když nyní demonstroval, že navzdory tomu v prezidentské volbě (v níž ale neměl šanci) dokáže získat víc než 10% hlasů, velmi si pomohl do voleb příštích – jak nyní „evropských“, tak především všeobecných a krajských. A to je pro něj mnohem víc, než „pomoci“ o poznání vlažnějšímu „tradicionalistovi“ Harabinovi v souboji s Čaputovou.

Pokud tedy slovenské prezidentské volby vůbec nějaký „signál“ vyslaly, pak je to především tento. O něm zatím jásající Kavárny na obou březích řeky Moravy úzkostlivě mlčí, ale o to více si jej uvědomují: Kotleba s Harabinem naznačili, že pokud se slovenská „mlčící většina“ konečně pohne, bude to mít na globalisty stejný drtivý účinek jako v ostatních zemích.


Vepředu, nebo pozadu?


Byla to pochopitelně právě tato „mlčící většina“, kdo rozhodl o tom, že na Bratislavském hradě vystřídá „Američana“ Kisku „Bruselanka“ Čaputová. A je to tím viditelnější, čím usilovněji o tom všechny „Speciály“ přes hodiny a hodiny žvástů mlčí: tři pětiny Slováků s volebním právem druhé kolo ignorovaly. V prvním kole jich byla polovina. Ve druhém ještě o deset procent (těch Kotlebových) méně, respektive více.

Připomeňme si, že u nás byl Miloš Zeman zvolen i na druhé prezidentské období prostě proto, že k volbám přišlo téměř 67% lidí. Mlčící většina promluvila. Na Slovensku ve druhém kole přišlo hlasovat jen něco přes 40% voličů. Přesně toto je ten rozdíl. Kavárna jde volit vždycky a disciplinovaně. Má v tom své zájmy – ideové i finanční – a především má onu „bolševickou“ revoluční posedlost. Lidé mimo hlavní města obvykle váhají. Intuitivně správně tuší, že volby jsou jen komedie, která na předstírané demokracii nic nezmění – až na rozhodující výjimky.
Právě tuto výjimečnost příležitosti pochopili Američané v případě Donalda Trumpa a Britové při referendu o Brexitu. A naši lidé, když spatřili zástup Drahošů, jenž měl zlikvidovat Miloše Zemana. Jenže to jim také musel někdo vysvětlit. U nás tuto roli sehrály především stále populárnější „alternativní“ weby typu Protiproudu(a nebo Nová republika - pozn.red.NR :-D). Na Slovensku ještě ani zdaleka takovou sílu nemají. Proto když dnes v orgiích jásání nad „proevropskou, proimigrační“ Sorosovou loutkou Čaputovou zní Kavárnou „Slovensko jde kupředu“, je to právě naopak. Slovensko zatím ještě za děním v probouzející se „Evropě národů a suverénních států“ zaostává.


Kdy promluví?


Vlastně tedy zbývá jen otázka, kdy také u našich východních sousedů mlčící většina konečně promluví. Má to ovšem mimořádně těžké. Masírovaná emocionálně brutálními operacemi typu „vražda novináře Kuciaka“, tedy pokusy o bratislavský Majdan, jež jen o fous neskončily vládním pučem, se zastrašeně stáhla zpět do sebe.

Když pak dostala k výběru mezi plastovým panákem z bruselského komisariátu a neméně plastovou (ač pro jednodušší chlapy alespoň esteticky přijatelnější) Barbie, uměle vypěstovanou v laboratořích Sorosových „neziskovek“, prostě zůstala doma. 40 procent účasti při volbě prezidenta země je hrůzostrašný výsledek. Má-li z těch čtyřiceti procent nová prezidentka mandát pouze od 40% z nich, znamená to, že si ji aktivně přála asi pětina Slováků. Kdyby tato volba probíhala podle pravidel nastavených v této zemi pro referendum, byla by neplatná.

Kavárna nyní slaví, ale skuteční „důstojníci“ slovenské Páté kolony si nepochybně uvědomují, že jde o vítězství Pyrrhovo. Zuzanka Barbie pouze vymění bruselského páprdu Kisku – a možná mu udělí milost, aby nešel do vězení za daňové podvody. To bude potlesku o humanitě! Také za ní soudruh prezident spěchal ještě v noci. Ale to bude tak vše. Na této úrovni prostě zůstane zakonzervován status quo.

Soudruh „komisař“ (to zděděné sovětské názvosloví v bruselském žargonu nevymyslíš) a Junckerův „náměstek“ Šefčovič se vrátí ke své „vážné práci do Bruselu“ – jak oznámil současně s „uznáním porážky“, usmívaje se při tom šťastně od ucha k uchu. Avšak jen na pár týdnů. Na krku jsou volby do europarlamentu. Kotlebovi voliči do nich možná v tomto případě promluví podobně rozhodně jako probouzející se občané v ostatních bruselských guberniích.

Je to první příležitost, kdy by i část slovenské mlčící většiny mohla zaslechnout budík. Čím později se tak stane, tím bouřlivější bude probuzení z virtuální do skutečné reality. Netřeba mít obavy z umrtvující čaputovské narkózy na naší východní hranici.

Slováci ožijú!79 komentářů :

 1. Prezidenti i premiéři přicházejí a odcházejí. Jejich zásluhy nebo neduhy se vyráběji nebo zamlčují. Vše záleži na majnstrýmu, který vlastní a diriguje kapitál a tedy na tom, jak prezidenti a premiéři jsou kapitálu šikovně či méně šikovně poplatní. Nemáme prezidentský systém a cena prezidentů u nás i na Slovensku je za kolik se dá koupit. Slyšeli jste od toho předchozího na Slovensku někdy něco moudrého? A kdo je paní Čaputová, kdo o ní co kdy před pár měsícin jen slyšel - aspoň jako o nějaké děvě z vykřičeného domu! Ani štěk!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komentář Kláry Samkové na netu (která je na rozdíl od Čaputové opravdovou advokátkou) nemá chybu: „Slovensko bylo vybráno jako slabý kus... evidentně právem.“ Což v komentářích jeden z přítomných rozvádí: „Po barevných revolucích čelíme nové technologii uchopení moci, která již byla s velkým úspěchem použita ve Francii. Řádově pouhé měsíce před volbami se objeví úplně nová, čistá a hezká tvář, kterou do té doby vůbec nikdo nezná, a okamžitě má uvolněny všechny mediální kanály v prime time vysílacích časech. Takový mediální Blitzkrieg. To, na čem běžný politik pracuje celá léta, má tato osoba okamžitě. Včetně finančního krytí.
   Než společnost stačí zareagovat, než se poodhalí cesty peněz vedoucí zpravidla k zahraničním loutkovodičům – je po všem. Marketing zafunguje neomylně a vítězí.“

   Smazat
 2. Tak najednou se vám nelíbí svobodná a demokratická volba občanů? Vždy jsem přesvědčen, že ta "přímá demokracie", kterou na oko prosazujete, je jen zástěrka, kterou ve skutečnosti vůbec nemyslíte vážně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, vidím to stejně.

   Smazat
  2. S čím souhlasíš anonymní tupče 11:10?
   Koho myslíš tím "vy", tupý anonyme 10:52?

   Názor jednoho člověka vydáváš za názor skupiny! Máš vůbec uzavřenou školí docházku? Podle troskotající logiky bys ani povinnou školí docházku nemohl dokončit.

   Podsouvat ale, jak vidno, dokáže i nedoškolený nemyslící primitiv. Vy oba jste si pozdrav z Kavárny.

   Smazat
  3. 11:58 No jo, když u nás vyhrál Miloš, to bylo v pořádku. Pokud ve stejné přímé volbě o pár kilometrů dál vyhraje někdo "nepohodlný", pak je řev.

   Smazat
  4. 13:56 Vždyť proti Zemenovi kvičíte už cca 6 let, tak proč prudíš! V.J.Horák

   Smazat
  5. Myslím,že by bolo vhodné porovnať volebnú účasť v CZ a SK a potom kecať.
   A Fera Feniča vám doprajeme aj Fedora Gála. Škoda Babiša,na Slovensku by sa nám zišiel.

   Smazat
  6. Pane Horáku, mít proti prezidentovi výhrady a zpochybňovat způsob, jakým byl zvolen, jsou dvě rozdílné věci. A férovost Zemanova zvolení nikdy nikdo nezpochybňoval.

   Smazat
  7. Pane kolego byl jste v ČR v době prezidenských voleb? Já jsem viděl něco jiného. V.J.Horák

   Smazat
  8. Pane Horáku, byl jsem v té době v ČR. A o neférovosti zvolení Zemana tehdy nepadlo ani slovo.

   Smazat
  9. Pane 17:24 Já jsem slyšel něco jiného, jak při první, tak i druhé volbě. V.J.Horák

   Smazat
  10. 10:52, 11:10 ke komu konkrétně se ráčíte zrovna tak vyjadřovat? Prozradíte?

   Smazat
  11. diky digitalizaci je stale těžši najit ochotne a tupe voliče snadnějši je najit placenou klaku na mejdany nakonec k volbam jdou je duševni masochysti kteři doufaji že tentokrat to bude po jejich jak řikaji v tivi což většinou či nikdy nevyjde protože za provazky se taha za kulisami

   Smazat
 3. Ožijů vždycky PROTI nám.
  Už čtyřikrát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte na mysli ty nejhlasitější. Ze skutečné potičeské orientace by mělo kníže radost, při rozpadu státu 92/93 bylo zklamané. Chtělo Jugoslávii a ono to dopadlo jinak. Nebylo zaznamenáno ani pár facek v hospodě,natož výstřel.

   Smazat
 4. V preambuli Ústavy SR je uvedeno „My, národ slovenský,pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť“,...

  Bohužel, včerejší prezidentské volby opět prokázaly, že v kultuře slovenského národa zřejmě chybí pojetí státu. V novodobé historii to prokázali opakovaně - při rozbití Československa v roce 1992, při volbě Kisky za prezidenta SR, nyní při zvolení Čaputové a pravděpodobně by se našly i další příklady.

  Zřejmě jsou, jako národ, na úrovni, která nedokáže kompetence státu, jako takového, naplňovat. Nedokážou udržovat to, co na Slovensku vytvořil T.G.Masaryk, příp. jeho následovníci, protože jejich kultura to nepodporuje.
  V podstatě jsou na cestě ke své národní likvidaci...

  Podobné tendence, zvláště mezi mladou generací, lze pozorovat i u nás...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Běží stý prvý rok od založení Masarykova státu,ale
   Slovensko ještě dohání. V celém okrese Svídník není ani metr železnice a to je pod evropským průměrem.
   EU dotuje cyklostezky.

   Smazat
  2. Ale notak, přátelé ....trochu nadhledu prosím:-) Čapí dostala hlas od 24% všech voličů ....to je skutečné sdělení voleb o stavu slovenské společnosti ...a o ní můžeme říct, že furt je hezčí, než Kiska ...i než ten Mároš (a jeho výběr vypovídá cosi o pokračujícím úpadku Fica:-( ...)

   Smazat
 5. Jsem zvědavý kdy se USA omluví Putinovi z manipulace voleb ve prospěch Trumpáka.

  Jinak děkuji bohu za chytrého a hlavně pravdomluvného prezidenta Miloše Zemana.
  Bratia si zvolili peknou prezidentku loutku máničku od hurvajze. Její politika bude líbivá , vše odkejvá a podepíše. Jen aby se tetelila s USA a EU. Tak by se choval i Drahoš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ona neumí tak pěkně po drahošovsku vraždit a stahovat králíky! Ještě má co doháňať.

   Smazat
  2. Nene ...je mnohem hezčí, než Drahoš!!!! ...a inteligentnější!!!:-)

   Smazat
  3. 1945- Německo KAPUT, 2019- Slovensko ČAPUT..

   Smazat
 6. V soutěží kdo je víc prozápadní, proevropský a probruselský,
  by měl vlastně vyhrát ten Maroš.
  Zabilo ho zřejmě jeho vyjádření, že by nechtěl na Slovensku
  žádné cizí vojenské základny, ani pod pláštíkem muničního skladu US army.
  Pí.Ča putová nic takového nezmínila a proto vyhrála.
  "Slušné Slovensko" se přece bez amerických zbraní a základen
  neobejde.

  OdpovědětSmazat
 7. Takže tady se už dokonce oslavuje fašista Kotleba jako utlačovaný a pronásledovaný "národovec" a obhájce tradičních hodnot? No to jste to teda dopracovali, Nová republiko. Hlavně že máte plné tlamy fašistů od Ukrajiny přes Brusel až po USA. Chce se mi z vás zvracet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k těm dalším Hájkovým žvástům... Volební účast ve 2. kole byla nízká prostě proto, že jste drtivě prohráli už v tom prvním. Takže už o nic moc nešlo a voliči neměli potřebu se mobilizovat.

   Smazat
  2. 12:13
   O Kotlebovi jako fašistovi jsem už něco slyšel před lety. Vůbec jsem jej neznal a tak mě napadlo, poslechnout si jeho názory. Asi jsem hledal špatně, ale nic fašistického jsem neslyšel, pod některé jeho myšlenky a úvahy bych se nebál podepsat.
   Na druhou stranu jsem slyšel spoustu vyjádření úředníků a vrcholných představitelů z Bruselu, kdy jsem jen zítral, jaká myšlenka se v té instituci může zrodit.
   Ale je to věc názoru ...
   ABC

   Smazat
  3. 12:35
   Tak se klidně podepisuj.
   https://fici.sme.sk/c/20113813/11-jednoznacnych-dokazov-ze-kotlebovci-v-ziadnom-pripade-nie-su-fasisti-ani-rasisti.html

   Smazat
  4. Kotleba ,,fašisticky" varuje před rozmístěním vojenských základen USA na Slovensku, jejich právním postavením a dalšími souvislostmi. Jediný, kdo jej pustil do ,,éteru" je
   www.slobodnyvysielac.sk
   archiv pořadu
   V prvej línii

   Smazat
  5. 12:13 Cigáňa na teba, somárik sprosťučký.

   Smazat
  6. 12:13 ke komu konkrétně se ráčíte zrovna tak vyjadřovat? Prozradíte? Ptám se podruhé ...

   Smazat
 8. Mlčící většina je částečně otrávená politickou realitou, částečně se zajímá pouze o svůj blahobyt a prospěch, částečně řeší své životní lapálie a na myšlenky o politice ji nezbývá čas. Řekněte zdravotní setře, která po osmihodinové práci nastoupí na další směnu, ať se zamyslí nad politikou a pošle Vás .. kamsi. Napadla mě zdravotní sestra, takových profesí je spousta. Přitom to nedělá z mamonu, ale pouze pro to, aby mohla mít, kromě práce i další aktivity.
  Volební systém má nedostatek, pokud přijde k volbám jeden člověk, má vítěz 100% podporu voličů a může měnit řád ...
  Jsem skeptický, dokud budou v kampaních rozhodovat peníze, postupy jako v reklamě a bude eliminována vlastní inteligence jednotlivce, budou lidé pouze nesourodé stádečko popoháněné po pastvě pasáčkem a jeho psem. A pokud bude pasáček prevít a nebo blbec, nažene stádo do strže, kde si jich spousta poláme hnáty.
  ABC
  Možná Slováci zvolili dobře, alespoň celkem vypadá, když už z ní, možná, nic dobrého navíc nevypadne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, proč se o blondýnách říká, že jsou blbky. Termín Barbína se ale Hájkovi bez diskuse povedl. Viděl jsem pár rozhovorů s touto prezidentskou kandidátkou, ale slyšel jsem jenom prázdné floskule a naučené fráze, ani jednu poctivou myšlenku a názor z její vlastní hlavy. Opravdový Drahoš v sukni!

   Smazat
  2. 12:38 nejenom v Čechách, ale i na Slovensku nosí peroxidový přeliv i romky a cikánky, aby skryly svou chytrost a lstivost

   Smazat
  3. 12:38 Čaputová má oproti Drahošovi nesmírnou, protože má dlouhé vlasy a snadno tak skryje sluchátko s nápovědou (toto Drahoše v TV debatě zcela diskvalifikovalo) :-)

   Smazat
  4. Kalifikáciu na funkciu prezidenta má nulovú.Je otázkou času kedy, ako povedal Werich ,sa historicky znemožní.

   Smazat
  5. Pane Siso, jaká je ta správná kvalifikace na funkci prezidenta republiky u vás na Slovensku?

   Smazat
  6. 16;21..nejspis stejna jako v jinych oborech....zacit od piky a pak se propracovat.Takhle tu funkci vyhrali poradci

   Smazat
  7. Stejná jako v Česku. Překvapení?

   Smazat
  8. ja vim sestra je sestra ale i janošici maji sve zuper montovny a prodavačky v kuplandech a ony a jejich rodiny na jakesi urny kašlou stejně jak jejich kolegove u nas byt otrokem znamea makat a ne volit a když tak jedině povinně na rozkaz ale to nikdo nechce pač by ta pravda že cisař pan je na adu vyplava ven

   Smazat
 9. Odstoupení Mistríka pár dnů před volbami je zcela jednoznačný volební podraz, je to volební manipulace jako když vyšije. Každopádně "upřímnou soustrast, slovenští voliči". Máte, co jste chtěli, i když ji fakticky zvolilo pouze 40% ze 40%, tj. 16% z vás :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Komentář Kláry Samkové na netu (která je na rozdíl od Čaputové opravdovou advokátkou) nemá chybu: „Slovensko bylo vybráno jako slabý kus... evidentně právem.“ Což v komentářích jeden z přítomných rozvádí: „Po barevných revolucích čelíme nové technologii uchopení moci, která již byla s velkým úspěchem použita ve Francii. Řádově pouhé měsíce před volbami se objeví úplně nová, čistá a hezká tvář, kterou do té doby vůbec nikdo nezná, a okamžitě má uvolněny všechny mediální kanály v prime time vysílacích časech. Takový mediální Blitzkrieg. To, na čem běžný politik pracuje celá léta, má tato osoba okamžitě. Včetně finančního krytí.
   Než společnost stačí zareagovat, než se poodhalí cesty peněz vedoucí zpravidla k zahraničním loutkovodičům – je po všem. Marketing zafunguje neomylně a vítězí.“

   Smazat
  3. 12:40 To by ti rodiče říkat neměli. Už umíš psát.

   Smazat
  4. 12:32 Tak se podívej, jaké kvorum navrhuje Okamura do zákona o referendu. Děsivé, že?

   Smazat
  5. Počítá dobře, 40% ze 40% je 16%. Faktická chyba je v článku. Čaputová získala víc než pětinu všech opráněných hlasů.

   Smazat
  6. 15:02 Ve druhém kole voleb volil Čaputovou 1 milión z celkového počtu 4,5 mil. voličů. Mě to vyšlo 22,2%. Kdo dá víc? :-)

   Smazat
 10. Sorošovi loutkovodiči pravdy a lásky mají obrovskou smůlu,tou jsou volby do brusele,které nemají soudruzi pevně v rukou.Čaputice bude marně mobilizovať slušné,spravodlivé slovenské európany,aby volili európsky.Mlčící většina slopáků může,pokud půjde volit,hodit do brusele vidle.Uvidíme.Bude to maso.

  OdpovědětSmazat
 11. Bruselští soudruzi velmi dobře znají slova jistého Josifa Vissarionoviče Stalina, který říkal: "Není důležité, kdo a jak hlasoval, ale důležité je, kdo sčítá hlasy.“ Tato prozíravé stanovisko se velmi dobře realizuje i na Ukrajině, kde ve druhém kole dne 21.4.2019 zvítězí Porošenko, i když podle žebříčku antiratingu obdržel plných 80% hlasů :-)

  OdpovědětSmazat
 12. No nevím jestli by pomohlo odstoupení Kotleby a podpoření Harabina. U nás též nemůžeme udělat stejnou chybu je třeba většinově volit jednoho kandidáta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na Slovensku stejně není z koho vybírat, protože všichni schopní Slováci se už dávno rozutekli do celého světa, jeden nám dokonce hraje roli premiéra

   Smazat
  2. 13:36 V případě Babiše je lépe mluvit o "všehoschopném" a ne o "schopném" Slovákovi.

   NKÚ ve výroční zprávě hodnotí fungování ČR. Stát se „zasukoval“ a v mnoha věcech se mu nedaří pohnout z místa
   Tisková zpráva – 1. 4. 2019

   „…stát není schopen správně reagovat na dynamické změny ve společnosti. Na malé výkonnosti celé státní správy se podepisuje stávající struktura a procesy. Častým nedostatkem je také nízká kvalita řízení a kontroly ze strany odpovědných orgánů.“

   https://www.nku.cz/cz/pro-media/tiskove-zpravy/nku-ve-vyrocni-zprave-hodnoti-fungovani-cr–stat-se-_zasukoval_-a-v-mnoha-vecech-se-mu-nedari-pohnout-z-mista-id10358/

   A Babiš proti předsedovi NKÚ už „řve“…
   https://www.novinky.cz/domaci/501310-nema-patent-na-rozum-at-se-vrati-do-cssd-babis-se-pustil-do-sefa-nku-kaly.html

   Smazat
 13. Takze se nad demokratickym zvolenim pani Caputove vztekem nepomocil a nepokalel jen prezident Zeman, ale i komunista Hajek. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.

   Smazat
  2. 13:45,13:58 I vy "breptové"...

   Smazat
  3. ať žije vítězné slovenské tažení "pravdy a lásky" :-)

   Smazat
  4. 14:07 Je to přání Slováků...

   Smazat
  5. To by bylo,kdyby se hojne dostavili k volbam.Takhle jen rekli,ze na to kaslou

   Smazat
  6. 17:46 Taky názor.

   Smazat
  7. 13:45 Myslím že se prezident nejen nepokálel vzteky, ale že je mu to takříkajíc "u prdele".

   Smazat
  8. Rozvedená panička, žijící se svými dětmi v konkubinátu, by mohla ve slušné zemi dělat z veřejných funkcí bosorku v "romské" osadě, "dispečerku" prostitutek na privát, ale žádné zaměstnání vyžadující mravopočestnost.

   Takže Slovensko má k PRVNÍ PREZIDENTCE I PRVNÍHO OFICIÁLNÍHO ŠOUSTECKÝHO. Blahoželám Slovákom i celému Félvidéku. Zapsali se duhovým písmem do dějin dekadence diplomacie.

   Smazat
 14. "Úloha prezidenta na Slovensku není příliš velká, hlavní část výkonné moci náleží vládě a premiérovi. Slovenští prezidenti nebyli nikdy považováni za své české protějšky Václava Havla , Václava Klause a Miloše Zemana . Ve chvílích parlamentní krize se však hodnota hlavy státu zvyšuje. Má vliv na zahraniční politiku země. Podle výsledků voleb lze navíc posuzovat náladu ve slovenské společnosti."
  https://eadaily.com/ru/news/2019/03/31/slovakiya-nepriyatnyy-dlya-rossii-vybor-s-probleskom-nadezhdy


  "Vzhledem k tomu, že její NPO obdržela několik grantů od Nadace otevřené společnosti George Sorose a uvážila, že tento manžel pracoval jako právník v Nadaci J. Sorose ... Nakreslete si vlastní závěry. "
  http://xn----8sbeyckrgcbzinq9j.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D1%8B%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%8B-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8C-%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%B8-%D1%83%D0%B6%D0%B5-%D0%B2%D1%8B%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%8E-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%83/

  OdpovědětSmazat
 15. Holým faktem je, že pana Kotlebu volilo nějakých cca 220 tisíc voličů, což je zoufale málo. S tím je potřeba se smířit a házet za to vinu na Sorose, na Brusel nebo na americkou ambasádu je prostě o ničem.
  Slováci to chtějí takto a my to musíme respektovat.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže nějakých 220 tisíc ze slovenských voličů je nevinných ... z následků řádění posluhy z bruselské kavárny. To je pozitivní. Protože tolik myslících patriotů je nadějí pro budoucnost.

   Smazat
 16. Já to respektuji, když si někdo koupí červivé jablko je to jeho věc. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdy je lepší červivé, nežli nahnilé.

   Smazat
  2. Obojí můžete v nouzi vykrojit, nebo zahodit, ale ani jedno bych nekoupil. V.J.Horák

   Smazat
  3. No jo, ale u červivého máte jistotu, že nebylo chemicky postříkáno, protože, jak známo, do takových jablíček červíci nelezou.

   Smazat
  4. Jo, chemie je "sviňa", jak říkají zelení pionýři. V.J.Horák

   Smazat
 17. S Hodnotením Kotlebu nesúhlasím. Súčet jeho a Harabinových hlasov robil 25%, čo by v prípade Kotlebovho odstúpenia hravo stačilo na Harabinov postup do 2.kola. v ňom by sa dalo predpokladať, že sa pridajú hlasy Smeru, čo by znamenalo veľmi vyrovnanú partiu. Už aj preto, že v diskusiách by si už Čaputová nevystačila s prázdnymi frázami.
  Keby Kotleba včas odstúpil, mal by v ďalších voľbách do EP a Slovenskej národnej rady reálnych 25%, pretože voliči by jeho "obetu" ocenili.. Po tom, čo predviedol, už nemá istých ani tých 8%, ktoré má dnes v parlamente. Väčšinu totiž tvoria protestné hlasy a mnoho z nich stratí. Vôbec nepresvedčil svojou argumentáciou, prečo z voľby neodstúpi, naopak je obviňovaný z kolaborácie so Smerom, no ja si myslím, že v tom je skôr ESET, ktorý s pentou Čaputovú vyrobili. A za Esetom je CIA, peniaze, alebo...
  Takže dnes, keď tu Kotleba pobehuje, že Lajčák za chrbtom s USA dojednáva muničáky na Slovensku, je trápny, pretože Harabin ako prvý krok v pozícii prezidenta sľúbil prijať Lajčákovu demisiu. On ju totiž podal a je to nejako zahraté do autu.
  Takže, všetko tu mohlo byť iné. Ale veriť sa nedá nikomu. Myslím, že v ČR sa takto nejako teraz rozpadá veľká národná japonsko-česká strana.

  OdpovědětSmazat
 18. Slovensko caput přes čaput.

  OdpovědětSmazat
 19. Ani já nejsem krasavec, snad i proto nevyžaduji fyzickou krásu od slovenského prezidenta. I proto si dovoluji sdělit, že Barbi (Čaputová) pohádkově půvabná není. Kdoví, jakou přirozenou barvu má její kštice po odbourání peroxidu. A z profilu má její nosejček rozměry nemalé. A pokud by snad byla Slovenkou a Slovankou takzvaně zajordánskou, nic takového bych jí nevyčítal. Současně mám dojem, že její partner (baskytarista) je docela sympaťák. Hrozné ale je, že Čaputová (kavárenská aktivistka!) má erudici (dovednosti) politické asi nulové. Ona nejspíš dodnes dokázala jen to, že v Pezinoku zabránila přetrvávání jednoho smetiště. Německý mainstreamový tisk po jejím zvolení haleká a překřikuje se blahem. Je to další doklad, co tak asi můžeme od merkelovské říše očekávat do budoucna. Hrozivě vyhlížející Tomáš Halík rýsuje Zuzance na čelíčko křížek, jak dojemné. (Fakt nemohu za to, že se mi vybavuje bájný text Boženy Němcové, nikoli tedy Mirky, "Čertův švagr".) Nejhorším výstupem ze zahraničního dosazení(?) Čaputové na bratislavský Hrad asi je, že jakás takás protiimigrantská jednota vé čtyřky se tím okamžikem rozložila, ba zhroutila. Nicméně Kiska byl rovněž kromobyčejný kavárník, takže situaci možná vnímám přespříliš pesimisticky. (Lingvistická poznámka: Půvabné slovíčko "kromobyčejný" mi zachutnalo z verbální zásoby známého češtináře Karla Schwarzenberga.)

  OdpovědětSmazat
 20. Nerobte z toho vedu. Čaputová nevyhrala preto, že by bola skvelá, ale preto, že jej protikandidáti boli staré známe firmy, ktorých majú ľudia už plné zuby.
  Jul

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak a ne jinak. Příznivci Sorošosioevropy se marně radují, že normální Slovák je liberál. O to tvrdší bude liberálovo procitnutí!

   Smazat
 21. Kéž by si v kavárně V4 - řka poručila alespoň vídeňské kafíčko a ne hamburgra.

  OdpovědětSmazat
 22. Volba utlachané naivky se sviňským poradcem za zády není o nic horší než přímá volba svině!
  Možná se při realizaci poradcových myšlenek i splete!

  OdpovědětSmazat
 23. K článku: P.Hájek se zbytečně raduje nad zvolením Trumpa. Ten dnes pochválil EU za navýšení miliard do NATO, ale podotkl, že by RÁD VIDĚL, aby toho bylo ještě víc. V naší zemi proběhlo toto navýšení o cca 70 miliard, viz jediný den zmíněno na čt24.Za hranaté obrněnce 52 miliard, za další zbraně cca 20 miliard. Zpráva proběhla jen jedinkrát a asi omylem. Opět si toho nikdo nevšiml, nekomentuje.
  A vláda řeší, jestli přidat rodičům novorozeňat 3 miliardy nebo ne. Vždyť rozpočet je ta napnutý....fujtajbl.
  ---Kiska nebo Čaputa, Slovensko je Laputa, létající ostrov Swiftův...I platit eurem si Slováci "přáli". Teď jezdí nakupovat do Kuplandu do Hodonína...nebo žijí a pracují v Brně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:11: Načo by Slovensku bola vlastná mena, keď tu nič slovenské už nie je.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.