Reklama

sobota 27. dubna 2019

Štáb Zelenského sdělil, za jakých podmínek je možný mír na Donbasu


Jelena Ničuková
27. 4. 2019     antifashist
Mluvčí volebního štábu Vladimíra Zelenského Dmitrij Razumkov na televizním kanálu 112 Ukrajina uvedl podmínky, za kterých bude možné nastolit mír na Donbasu. Poznamenal, že metodu, "jak zítra ukončit válku", bohužel, nikdo nemá, ale "existuje představa o tom, co je třeba udělat pro tento mír".


"Mír musí být nastolen na základě podmínek Ukrajiny. Pokud bychom postupovali podle návrhů, které zaznívají z Ruska, pak bychom, pravděpodobně, mohli k tomuto míru dospět, ale myslím, že žádný patriot této země nemůže takovou cestu přijmout", řekl Razumkov.

Okomentoval také rozhodnutí prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina o vydávání ruských pasů obyvatelům republik na Donbasu.

"Fakticky to je přiznání Ruské federace. Pokud o Krymu říkali, že ho okupovali, oni nazývají tuto anexi návratem do své vlasti, pak v současné době procedurou se zjednodušením postupu pro získání ruského občanství potvrzují, že jsou v tomto procesu zemí agresorem", řekl Razumkov.

Připomeňme, že 24. dubna ruský prezident Vladimír Putin podepsal dekret o zjednodušeném udělování ruského občanství obyvatelům DLR a LLR. Podle dekretu ho budou moci obdržet do tří měsíců od podání žádosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Pokud jsem dobře četl, tak Ruské vízum a občanství budou dostávat Ukrajinci již pobývající v Rusku, kteří se již nechtějí vrátit na Ukrajinu. Tak se to dělo i s našimi emigranty kdysi. Nevím proč by nemohli Ukrajinci emigrovat do Ruska? V Rusku za Jelcina ubylo dost obyvatel, tak nějaký ten milion rusky mluvících Ukrajinců, v podstatě Rusů, se hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už jich tam emigrovaly milióny, odhadem 5 až 7, jenže doposud Ukrajinci v Rusku neměli rovnoprávné postavení s místními, pasy jim to umožní, nadto si pasy mohou vyřídit přímo na území LNR a DNR

   Smazat
  2. "Kontaktujte nás"

   "Jak získat německé občanství"

   "V České republice žijí desítky tisíc občanů s německými předky, z nichž mnozí (aniž o tom vědí) mají podle zákonů sousední Spolkové republiky Německo nárok na německé státní občanství (včetně nejmladší generace) při zachování občanství ČR.
   "


   Více zde: http://m.nemecke-obcanstvi.webnode.cz/dvoji-obcanstvi/

   Na JV Ukrajině je většina lidí, kteří v kolikáté generaci a už hluboko od carských dob nikdy nemluvili jinak než rusky, byť třeba hodně nářečně, a byť o sobě vždycky říkali, že jsou Ukrajinci (správný Brňák vám pravděpodobně taky zdůrazní, že je Moravan). Na rozdíl od těch zapomenutých Trepifajkslů německých u nás, a nejenom u nás.

   Ostatně Izrael je tak nejméně z jedné čtvrtiny zabydlen ruskými Židy, kteří se většinou museli ivrit naučit úplně zgruntu a dodnes používají spíš ruštinu. V Izraeli se třeba konala ruskojazyčná literárněvědná konference o ruské liteatuře, kam all sereno přijechali i gójimové z Ruska. Zásadní problém s tím v současné době, zaplať Pán Bůh za ty dary, nemá ani Rusko ani Izrael.

   Na Ukrajině je ovšem už nejméně od dob Nikolaje Vasiljeviče Gogola možné všechno, i tři Židi na nejvyšších funkcích státu, kde probíhají pochodňové průvody s hajlováním a vlčími háky. A Beňa Kolomojskij, který zase zjevně utekl přímo z Oděsských povídek, tu hebňu platí.

   Smazat
 2. Co by se mělo udělat uspořádat referendum aby občané rozhodli ale to bych chtěl zase moc že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Referenda se konala na Donbase po začátku války. Pro demokratické banderovce v Kyjevě nevyšla dobře, takže se o nich nemluví.

   Smazat
 3. A co ty pasy co vydávají Maďaři "svým" Ukrajincům? A totéž Rumuni? I Poláci - ti vydávají tzv. "polskou kartu". Všichni papaláši v Kyjevě i gubernátoři, oligarchové... mají dokonce několik pasů. Izraelské, německé, španělské i švýcarské. Tak proč zrovna Rusové jsou z tohoto důvodu agresory?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu se takzvaně, říká dvojí metr, v Rusku je to na udělování pasů a u nás třeba na kvalitu potravin, protože Češi se vyžívají v baštění sraček, tak nám to EU blahoskloně dovolí. Rudý dědeček

   Smazat
 4. Štáb Zelenského nemůže nic sdělit, pokud mu to nepovolí americký páníček!

  OdpovědětSmazat
 5. Kolik pasů má asi Zelenský?

  OdpovědětSmazat
 6. Zelenský pas nepotřebuje je to president-komik a přejde do pozice presidenta-loutky.

  OdpovědětSmazat
 7. Porosenko, Hrojsman,Kolomojskyj a tisíce dalších Ukrajincov maju pasy Izraelské, USSácke, Madarské, Rumunské, niektorí maju aj tri občianstva. A tak prečo by nemali prijat občania ruskej narodnosti Ruské pasy. Prečo zrazu ten humbuk, vreskot ? Opät budu sankcie, pohyby vojsk NATO na hraniciach s Ruskom. Jeden Ukrajinec môže mat aj tri občianstva hlavne že su to Izraelske, USSA, a ostatní nemôžu mat Ruské ? Hlavne že západ , USSA vrieska, prská , kvičí , vyhráža sa sankciami, vojnou .

  OdpovědětSmazat
 8. Ukrajinci si zvolili změnu. Porošenko byl prezident a oligarcha v jednom, Zelenskij je prezidentem a jeho společník v kanálu 1+1 je řídicím oligarchou. Více nelze prostému lidu v demokratických společnostech dovolit.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Rusko jen brání lidi ruského původu před fašistickou ukrajinskou genocidou.

  OdpovědětSmazat
 11. Štáb Zelenského sdělil. Sám Zelenský nic sdělovat nemůže, protože umí jenom odříkávat někým napsané role a protože zdrhnul do Turecka :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Ruský pas udělí Ukrajincům v Rusku nejenom rovnoprávné postavení, ale Rusko si vzalo na hrb i jejich sociální a důchodové zabezpečení (to banderovci přes čáru do Doněcka vůbec neposílali, třeba důchod dostal jenom ten zdravý a bohatý důchodce, který si pro něj na UA každý měsíc dojel!). Poláci asi brzy přijdou o ty dva milióny ruských gastarbeiterů, protože je mají za otroky. Pochybuji, že jim také dají rovnoprávnost a polské občanství :-)

  OdpovědětSmazat
 13. K čemu ta hysterie? Požádat o pas RF je snad svobodná volba každého ukrajinského vlastence!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.