Reklama

neděle 28. dubna 2019

Strategie řízeného chaosu

Manlio Dinucci
28.4.2019 GlobalResearch, překlad Zvědavec
Všichni proti všem - to je mediální obraz chaosu, který se šíří po jižním pobřeží Středozemního moře, od Libye po Sýrii. Je to situace, vůči níž je dokonce i Washington bezmocný. Ale ve skutečnosti Washington není čarodějovým učněm, který by nebyl schopen řídit síly, které jsou nyní v pohybu. Je to centrální motor strategie - strategie chaosu - která tím, že ničí celé státy, vyvolává řetězovou reakci konfliktů, které mohou být využity způsobem starověké metody „rozděl a panuj“.

USA, které vyšly v roce 1991 ze studené války vítězně, jmenovaly samy sebe „jediným státem s mocí, dosahem a vlivem ve všech dimenzích - politických, ekonomických a vojenských - které jsou skutečně globální“, a předložily návrh, že „budou zabraňovat jakékoliv nepřátelské síle, aby ovládala jakýkoliv region - západní Evropu, východní Asii, území bývalého Sovětského svazu a jihozápadní Asii (Střední východ) - jehož zdroje by stačily k vytvoření světové mocnosti“.

Od té doby Spojené státy pod velením NATO rozdělily nebo válkou zničily státy - jeden po druhém - které považovaly za překážku pro svůj plán na světovou nadvládu. Jednalo se o státy, jako je Irák, Jugoslávie, Afghánistán, Libye, Sýrie a další, přičemž ostatní státy jsou stále v jejich hledáčku (mezi nimi jsou Írán a Venezuela).

V rámci stejné strategie došlo k státnímu převratu na Ukrajině na pokyn USA a NATO s cílem vyvolat novou studenou válku v Evropě, zaměřenou na izolaci Ruska a posílení vlivu Spojených států v Evropě.

Zatímco se politicko-mediální pozornost soustřeďuje na boje v Libyi, necháváme ve stínu stále hrozivější scénář eskalace armád NATO proti Rusku. Během setkání 29 ministrů zahraničních věcí, které se konalo 4. dubna ve Washingtonu u příležitosti oslav 70. výročí aliance, bylo znovu zdůrazněno, bez jakéhokoli důkazu, že „Rusko porušilo smlouvu INF tím, že nasadilo nové jaderné rakety v Evropě“.

O týden později, 11. dubna, aliance NATO oznámila, že letos v létě bude provedena „aktualizace“ amerického „systému protiraketové obrany“ Aegis, který je umístěn v Deveselu v Rumunsku, což má zajistit, že to „nepřidá tomuto systému žádné útočné schopnosti“.

Naopak, tento systém, který je instalován v Rumunsku a Polsku, a také na palubách lodí, je schopen vypálit nejen obranné řízené střely, ale také jaderné rakety. Moskva vydala varování, že pokud USA rozmístí jaderné rakety v Evropě, Rusko umístí - na svém vlastním území - podobné rakety, namířené na evropské základny.

V důsledku toho výdaje NATO na „obranu“ prudce vzrostly - vojenské rozpočty evropských spojenců a také Kanady se v roce 2020 navýší na 100 miliard dolarů.

Ministři zahraničních věcí, kteří se 4. dubna sešli ve Washingtonu, se dohodli zejména na tom, že budou „čelit agresivním akcím Ruska v Černém moři“ tím způsobem, že zavedou „nová opatření podpory pro blízké partnery - Gruzii a Ukrajinu“.

Následující den zahájily desítky válečných lodí a stíhacích bombardérů ze Spojených států, Kanady, Řecka, Holandska, Turecka, Rumunska a Bulharska letecko-námořní válečné cvičení NATO v Černém moři na hranici ruských teritoriálních vod s využitím přístavů v Oděse (Ukrajina) a Poti (Gruzie).

Současně více než 50 stíhacích bombardérů ze Spojených států, Německa, Velké Británie, Francie a Holandska, které vzlétly z nizozemské letecké základny a tankovaly za letu, prováděly nácvik „ofenzivního leteckého útoku proti cílům, umístěným na zemi a na moři“. Aliance NATO opět vyslala italské stíhací bombardéry Eurofighter, aby střežily pobaltský region a čelily tak „hrozbě“ ruských letadel.

Situace je stále napjatější a může v každém okamžiku explodovat (nebo může být přivedena k explozi) a vtáhnout nás do chaosu, který by byl mnohem horší, než je v Libyi.


The Strategy of Controlled Chaos vyšel na Global Research 18. dubna 2019. Překlad v ceně 235 Kč Zvědavec.

42 komentářů :

 1. Chaos se nedá řídít a kdo tohoto džina vypustí z lahve riskuje, že jakožto původce chaosu bude zničen. Jsou věci mezi nebem a zemí, které se nemají pokoušet a to ve vlastním zájmu. Když vidím tu bandu, která se dneska sešla u Moravce, je zřejmé že stejná pravidla platí i pro vlastizrádce, chcete-li. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zde je řeč o "řízeném chaosu", který se jako chaos jeví pouze těm před oponou, zatímco za oponou se pečlivě aranžuje.
   Ostatně pokud se cokoli jeví jako chaos, je to vždy jen nepoznaná zákonitost.

   Smazat
  2. 17:36
   Chaos může řídit jenom Bůh. A vy jste přírodních a společenských věd neznalý hlupák, který jste si stvořil nové náboženství abyste si zjednodušil složitý svět, kterému nerozumíte.

   Smazat
  3. 17:55 , vy jste, s prominutím hlupák. Chaoz nastolily USA, rozbíjením států ve vznešeném boji proti teroristům, které sami vytvořili a dokonce i vyzbrojily. Chvílema to vypadalo, že bojuje CIA proti USA, ale cizíma rukama. Zbrojaři měli žně, sklady šrotu vymeteny. Někdo platil ukradenou "břidlicovou" ropou, protistrana penězi. Americká demokracie je velice špatný vývozní artikl a ti co ji nechtěli byli přesvědčování bombami. V konečném stavu zůstal chaoz, mnoho mrtvých, hlavně z řad civilistů, pár nových Amerických základen, množství ukradené ropy a obrovská nenávist ke všemu co smrdí Amerikou. USA není bůh, ale když takhle budou pokračovat, někdo je k tomu bohu pošle a zase při tom budou trpět nevinní.

   Smazat
  4. 17:55

   Už jste si zkontroloval spodky? Jsem přesvědčen, že taková erupce mentálního vypětí nemohla zůstat bez následků.

   Abyste se pro příště vyhnul podobným excesům, nevyjadřujte se dokud nebudete tázán.

   Smazat
  5. Ad Jirka.H 18:19 & JK 19:03 - tak nevím, jak to JK vlastně produmal. Přece je jasné (alespoň pro mne), že Jirka.H má pravdu, tak to ve světě funguje!

   Smazat
 2. Chaos se dá řídit do chvíle, dokud nedojde ke vzniku nenávisti. Tam, kde začíná nenávist, tam končí moc peněz. Člověk postižený nenávistí je už z principu nepodplatitelný. A nejen to, tam, kde začíná nenávist, tam končí i strach ze smrti. A pak už těm, kteří toto rozpoutali, žádné dolary nepomohou . . .

  Jsem přesvědčen o tom, že jisté síly v USA tak nenávidí křesťanství, že se rozhodly spolu s ním zničit i jeho šiřitelku - bílou rasu. Bílá rasa je v USA systematicky ničena a za dvě desetiletí bude již v USA minoritou. A z bílé rasy pochází i tzv. "křesťanský sionismus", který nekriticky straní Izraeli. Jeho vyznavačů je podle kazatelů křesťanského sionismu asi 40-60 miliónů. S odchodem bílé rasy ze scény se nutně změní i postoj USA k Izraeli, neboť nastupující rasy nejsou k Izraeli příznivě nakloněny, jak dokazuje i působení americké kongresmanky Alexandrie Ocasio-Cortezové. Je tedy zřejmé, že likvidací bílé rasy si sionismus podřezává větev, na které sedí. Článek je na adrese:
  https://stredoevropan.cz/2019/04/16/podle-kongresmanky-ocasio-cortez-je-oslabeni-vojenske-pomoci-izraeli-jednoznacne-na-poradu-dne/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Bílá rasa systematicky zlikvidovala v Americe Indiány. Můžete divit té nenávisti, kterou tím vyvolala?

   Smazat
 3. Žádný "chaos" se v Černém moři rozhodně nekonal. Cvičení NATO v Černém moři bylo využito ruským námořnictvem a letectvem k procvičení možné reálné situace. "Neprošli..."

  http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114003000000-jizni-fo/0-/305-militaria-vpk/34686-ruske-lode-mely-cviceni-ve/
  https://cz.sputniknews.com/video/201904149631169-valka-o-more-ruske-namornictvo-provadi-v-cernem-mori-cviceni-pobliz-zastity-nato-video/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všiml si někdo, že komplexy S-400 ještě ti pohlupavi amíci neviděli v akci? Všechno, i útoky "nových, chytrých a naleštěných" úspěšně likvidovali Rusové a jejich spojenci PVO technikou ze 60. let minulého století. Ještě si nikdo neodposlechl šifrované ševelení mezi stádem radarů a komplexy S-400, případně další novou technikou PVO, včetně hypersoniky, protilodních raket, dokonce raket proti družicím. Asi bude údiv, až to bude jednou nezbytné použit. Pak bude chaos, ale jen na jedné straně. Nic není na miliardách dolarů ani na podrazáckých sankcích. Žabí kůže, i kdyby jich bylo 1000 vagonů, čas a chytrost nepředhoní. Proč Turci nakoupili S-400? I s tou omezenou exportní hračkou jsou 10 let před nějakým PRO.

   Smazat
  2. 18:44 Přesně tak proč by ukazovali co jejich nové zbraně dokáží pokud by šlo do tuhého tak nato bude nakopáno do zadku.

   Smazat
 4. USA jsou zemí s vnitřní kostrou, nosnou strukturou, souborem ideálů (bohužel zprofanované slovo), povětšinou progresivních a liberálních. Země jako Rusko a Čína jsou spíše podobné tvorům s vnější kostrou, exoskeletem z defenzivních ideologických plátů. USA v tomto uspořádání mají výhodu, jelikož nejsou v sevření vlastní ideologie, jsou vystavěné na vnitřních pevně daných principech, zejména ideálu svobody a demokracie. To jsou dva nosné motivy, ke kterým se USA vždy vracejí a vracet budou.

  Rusko a Čína se uzavírají do krunýřů z proměnlivé ideologie, tu ideologie ekonomické, tu kulturní anebo vlastenecké. Sevření ideologických krunýřů bude vždy limitujícím faktorem a svoboda definovaná směrem dovnitř, svoboda v rámci rámce, pojetí svobody v USA je derivativní od několika základních společenských premis. Přizpůsobuje se i jde příkladem, či v opačném pořadí, přizpůsobuje se jen do určité míry, k hranicím základních nosných principů, naopak země jako Rusko a Čína se nepřizpůsobují, nosnými principy se obestavují. Jsou v defenzivě proti apriorně otevřené a liberární americké společnosti.

  Nekamenovat, USA nejsou dokonalé, jsou však strukturované daleko lépe, jelikož jejich podoba je derivovaná, odvozená od základních Ústavních principů, kdežto podoba jejich rivalů a odpůrců je odvozená od vnější ideologické bariéry, za kterou se vyvíjí svým vnitřním způsobem. USA jsou svým uspořádáním podobní obratlovcům, země jako Rusko a Čína bezobratlým. USA samy sebe nalézají odvozováním od vnitřních principů, Rusko a Čína dovozováním od vnějších, ohraničujících jejich vnitřní prostor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak konečně mi někdo vysvětlil stručně, jasně a pochopitelně proč USA rozesírají svět. Hned je mi líp.

   Smazat
  2. Soudruhu 18:15 :-) Velký rozdíl je na tom, že Rusko a Čína staví na obraně, Amerika na útoku. Zatím útočili proti křovákům a stejně nevyhráli, teda kromě II. světové války, s čímž jím "někdo" píchnul. Amerika je zemí neskutečných možností: Když má někdo dobré styky, nakoupí pro armádu např. toaletní papír za 20 centů a prodá za 5 dolarů. To ještě je ten papír vyrobený v Číně a jen přebalený. Tak je to se šroubky, plechy, raketovým palivem, elektronikou i například vojenskými stany. Všechno, pro armádu je ztíženo obrovským "nadvýkonem", který se pak dělí, platí se z něj různé politizování, kampaně, temné síly s bílými přilbami, CIA, NSA a podobně. Proto Rusku a Číně stačí desetinové a menší rozpočty na zbrojení. Kdo si v USA čichne k dodávkám pro armádu je do týdne milionář. V Číně by takovému, zavázali oči u zdi :-) S kostrou, vnitřní nebo vnější, to nemá nic společného, snad že takhle zaměstnáni Američané, nemají páteř, někdy i žaludek. Většinou stačí když promluví a je to jako magnetická rezonance :-)

   Smazat
  3. Měli odvahu a dodnes mají vytvořit šablonu pro kteroukoliv společnost, kteroukoliv jinou zemi. To je trnem v oku do sebe uzavřených vlastní identitou svazovaných zemí. Jde o mentalitu, kterou vynalezli tím, že sami sobě dali maximální volnost. V tomto smyslu jsme za nimi všichni o několik kol nazpět. Nechci jim přikrmovat sebevědomí, nepotřebují to, na rozdíl od těch, kteří je nemají rádi.

   Smazat
  4. Vlastní identitou svázaných? Tomu se říká národ, vlast, národní identita a svoboda, hrdost, v rámci zákonných norem. Takoví jsou o pár kol před vzaly, v horším případě otroky podle pravidel, importovaných zvenčí. Nemáte pojem, jen průjem, vážený 19:22

   Smazat
  5. Většina pravidel, podle kterých dnes žijeme, je kopií pravidel amerických. Mezi lety 1948-89 to byla kopie pravidel ruských. Moderní demokracie mají svůj předobraz v USA, Rusko i Čína svému pokroku vděčí za implementaci Amerického stylu života, Americké svobody. Vzpírají se svému učiteli, USA se nemění, jsou měřítkem pro demokracii.

   Smazat
  6. Americká svoboda jsou ghetta pro barevné? Je to ono?
   Americká svoboda jsou rozesrané země na všech kontinentech, kde is Američané zahráli na policajty a katy? To je ono?
   Je produktem Americké Svobody i humanitární bombardování, nebo defoliant Agent Orange ve Vietnamu nebo snad vymazávání měst plných civilistů jako v Hirošimě a Nagasaki? Tohle jste měl na mysli při své oslavě bájné Ameriky?

   Smazat
  7. Ať soudí historie, v Korei se USA zastavily na hranici dnešní Severní Korey.

   Smazat
  8. 19:58

   Myslíte život na dluh a to tak, jako by každý den měl být poslední? Život v neustálém shonu, honění se za zlatým teletem? Život v přetvářce, závisti a nenávisti, v rozvrácené společnosti kde se rozpadají už i rodiny a lidé si nemají co říct? Život, v němž pro samé pendlování mezi prací a nakupováním není čas žít?
   Děkuji, nechci.

   Smazat
  9. Když se náhodou budete chtět jet podívat na západ od hranic, tak vám pohraničník nevyprázdní zásobník do zad. Takhle by se dalo pokračovat, jenže nemělo by to smysl, člověk si ze své přirozenosti neváží toho co má, samozřejmé přestáváme vidět. Hodnot si ceníme, až teprve, když o ně přijdeme.

   Smazat
  10. 21:24
   Svěřím vám tajemství, které málokdo zná. Svět byl rozdělen na "Východ" a "Západ", bylo to tak z vůle Západu a mezi těmito dvěma póly probíhala válka. Díky tomu, že síla obou stran byla velice vyrovnaná, nevypadala ta válka tak jak si ji obvykle představujeme. Nedošlo k napochodování soupeřů proti sobě a nezačali po sobě střílet. Ale válka to byla a na frontové linii zpravidla neprobíhá moc čilý provoz, lidé si tam nevyšlapují jak koho zrovna napadne. Je to poměrně přísně omezeno a není to ani moc žádoucí. Každopádně pokud váš kontakt s nepřítelem nepředstavuje hrozbu, je možné přechod legálně uskutečnit a šlo to i tehdy.
   Je vidět, že jste hodně zpracován propagandou, žádný pohraničník vám ani při nelegálním pokusu o přechod nemohl jen tak vyprázdnit zásobník do zad. Bez ohledu na to, že kdo ilegálně narušil hraniční pásmo, přičemž si byl jistě velice dobře vědom co a proč činí, použití zbraně mělo přísná pravidla. Tedy ze strany pohraničníků. Nikoli ze strany narušitelů, kdy se tito dobří lidé s nejčistšími úmysly často vydávali na svou cestu vyzbrojeni a velice odhodlaní zbraň použít.

   Smazat
  11. Západ, který prosperoval a Východ, se kterým to šlo od deseti k pěti. V té dinosauří Koreji by Vás vyvedli z omylu. Stačil by Vám týden, možná i dva dny. Poslali by Vás domů v dřevěném šuplíku a účtem za ošetřování.

   Smazat
  12. 22:30

   Kéž by nám to šlo také tak "od desíti k pěti", abychom se ještě nekdy dopracovali do stádia, v němž je již nahromaděno takové bohatství, že to až láká k jeho rozkradení. Obávám se však, že až to tady zkolabuje, tak nikoli z touhy přisvojit si, ale prostě protože už nebude z čeho brát a nikdo nám už nepůjčí. Pak tady nezbyde nic než dluhy a země vycucaná tak, že se z toho ani za sto let nevzpamatuje. Z té bídy už žádní multimiliardáři opravdu nevzejdou a ti, které vytvořila sametová rozkrádačka, budou dávno za kopečky. Co do toho motáte Koreu? Jaké nadhodíte další téma? Že by toaletní papír?

   Smazat
  13. Korea mohla být jednotná, buďto celá jako Severní anebo celá jako Jižní. Kterou byste si vybral? Anebo kterou byste přál Korejcům? Nemusíte odpovídat. Stačí, když budete přemýšlet. Přečtěte si ještě jednou, co jsem v tomto vlákně psal.

   Smazat
  14. 22:51
   Nikdy jsem ani v jedné části této zvenčí rozbité země nežil, těžko tedy říct, jestli si vybrat raději jižní loutkový režim, nebo severní diktaturu. Každopádně takové rozhodnutí činit nemusím, jelikož kulturně přísluším do střední Evropy a zde je také můj domov. Ale děkuji za starostlivost.
   Korejcům bych přál, aby si konečně mohli spravovat svou zami sami, bez vměšování a výhrůžek USA.

   Smazat
  15. To máte těžké, když Rakeťák slíbí, že přestane vyrábět jaderné zbraně, jejichž nosiče si ledabyle střílí přes Japonsko, satelity potom zjistí opak a Rakeťák, když se zruší schůzka si zchladí žáhu popravou čtyř pracovníků ambasády. Samozřejmě je to vše v rámci severokorejské suverenity, stejně jako bylo aztécké vytrhávání srdcí zaživa, které mělo u bohů vyprosit odchod dotěrných konkvistadorů.

   Smazat
  16. 0:26
   Jsem přesvědčen že je to naopak velice lehké, ale vzhledem k americké zahraniční politice pro to, zcela očekávatelně, není ani nejmenší vůle. Jak už to tak chodí, USA se budou snažit udržet si v oblasti kontrolu dokud to jen půjde a dobrovolně se nestáhnou.
   Ale to myslím nemá se socialismem v ČSSR moc společného. Ani v bodě výhrůžek USA. My jsme totiž byli členy Varšavské smlouvy, v níž jsme sami přispívali mj. trvalou připraveností 200 tisícové armády plus milionové zálohy, mnohatisícovou základnou těžké techniky a 400 bojovými letadly, funkční protivzdušnou a protichemickou obranou, i obyvatelstvem průběžně trénovaným pro případy ohrožení. Tudíž z USA nehrozila ani taková rétorika, jakou si dovolují vůči KLDR, natož reálná hrozba.
   Zkrátka naše situace se s Korejskou nedá srovnávat v žádném ohledu.

   Smazat
  17. USA udržovaly status quo, dokud se pod Severní Koreou nezačaly třást hory, přes Japonsko létat rakety a mizet zřejmě nevinní zaměstnanci pracující v nejlepší vůli a naději na budoucí sjednocení za oboustranně přijatelných podmínek. Teď už prdí do hlíny a vrah s vyholeným temenem počítá poslední dny.

   Smazat
  18. 6:54
   USA se snaží udržovat status quo všude ve světě, kam nainstalují svou armádu, své loutky, nebo kde považují za vhodné udržet svůj mocenský vliv. Dokonce i ve vymýšlení záminek jsou mnohem nápaditější než vy a to je nepovažuji za kdovíjaké kreativce. Nutno však přiznat,že v tom mají mnohaleté praktické zkušenosti.
   Ale to myslím nemá se socialismem v ČSSR moc společného. Ani v bodě výhrůžek USA.

   Smazat
  19. Tím pevným, vnitřně daným principem je diktatura kapitálu. Její jedinou ideologií je zisk. Svoboda a demokracie v jejím pojetí jsou pouze mimikry útlaku a vykořisťování.

   Smazat
 5. Hm, skutečně zajímavý exkurs do zoologie. To že jsou Ušáci obratlovci, tomu by se také dalo věřit, takové přirovnání ke zbabělému skunkovi docela sedí, bohužel jim zcela chybí páteř a tak vlastně jsou jedno i druhé. Vypadá to že jsou to co jim právě vyhovuje, jednou za svobodu a demokracii, podruhé to všechno naprosto popřou a pošlapou v zájmu zisku a kořistění, veškeré hodnoty svobody a demokracie. Nepoc hopitelné, že ti blbci a podpindosníci z celého světa jim to žerou, (i když stále méně) to ovšem nejsou obratlovci ani bezobratlí, ale mimoňové nejapní. Hej hou rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA píší již tři sta let hlavní kapitoly historie svobody. Americká společnost ani jednou nezaváhala a drží stále stejný kurz. Nejsou dokonalí, avšak od svého vzniku jsou etalonem vývoje směrem ke svobodné demokratické společnosti. Tápají-li chvíli, vrátí se ke svým zakladatelům, kteří prostí vlivů minulosti, na zelené louce, načrtli kontury moderní společnosti budoucnosti.

   Smazat
  2. 18:56
   https://www.euserver.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

   Smazat
  3. Pro 18:56, nevím kolik času jste strávili v té říši svobody, já více než rok a nedokáži si představit že bych tam žil, stejně jako na tzv. západě. Jsem rád, že jsem zpět v nedokonalém Česku.
   Líbí sem mi v té souvislosti řčení, že když se začíná psát (rozuměj na tom svobodném západě) o nutnosti posílit demokracii, znamené to že se někde již zahřívají motory bomberdérů, a když se mluví o nutnosti pokárání za nedodržování lidských práv, tak to znamená že se již nekde bombarduje (samozřejmě humanitárně, za účelem psaní historie svobody). Tož tak milý příteli.

   Smazat
  4. Na těchto stránkách se scházejí vesměs lidé, kteří již mají svůj názor předvytříbený a zpravidla jsou to lidé, kteří tak či onak USA kritizují, zavrhují anebo jinak snižují. Každá sklenice je buďto poloplná anebo poloprázdná, pro nedostatky nevidí pozitivní přínos USA pro světové dění, a dle přirozenosti, kterou jsem tu už jinde zmiňoval, nevidí, co je samozřejmé, podhodnocují americkou stabilitu co se společenského zřízení týká. USA jsou záchranným kruhem pro potápějící se demokracie, Česko se topilo 40 let a USA byly kdesi v dálce, pevnou baštou principů, které dnes každému z vás dávají optikou samozřejmosti neviditelné a neviděné svobody.

   Smazat
  5. 15:03

   Řekl bych, že to jsou lidé, kteří již mají za sebou nějaký soubor poznání a zkušeností, které jim už neumožňují přijímat virtuální realitu, jíž jsou denně ochlístáváni z masmédií.

   Vedle nich se zde také vyskytují lidé, kteří na své poznání teprve čekají a zkušenosti sbírají. A možná že se zde vyskytuje i několik jedinců, kteří také ví o bublině virtuální reality, ale na jejím popírání jsou hmotně zainteresovaní. Je však těžké přesvědčit člověka se zkušenostmi a s pevně ukotveným názorem, aby potlačil svůj názor a přijal opět obraz virtuální reality. Osobně si myslím, že je to nemožné.

   Smazat
  6. Je mi 40 a prošel jsem si různými názorovými kotrmelci, pro mnohé a možná většinu, mlíčňák. Přesto i mě už ta čtyřicítka způsobuje určitou názorovou setrvačnost, a nejsem kdovíjak otevřený k nějakým razantním proměnám. Diskuze končí tam, kde si všichni začnou přitakávat, a možná ani nepostřehnou, že diskuze skončila. Proto jsem tu vysypal svojí hrstku do mlýna, ať se s ní poperou ti, které ke čtení aktivně lákám snahou o stylistickou pestrost, která stejně tak může být mým nejsilnějším sebeklamem. Svoje názory dedukuji z minima premis, které jsou pro mne nepostradatelné. Nejsem tvor, který by indukoval z hromady zkušeností, právě naopak.

   Smazat
 6. Američani investovali do rozvracení Ukrajiny celkem 5 miliard dolarů a to by nebyli Američani, aby nechtěli svou investici zpět v podobě totálně rozvrácené Ukrajiny, která jim slouží jenom k tomu, aby zamezili Rusům vyvážet do Evropy plyn a ropu, aby oni Američani tyto suroviny do Evropy prodávali za pětinásobek ceny. Tak se dělá v Americe svobodný obchod. V třicátých letech minulého století v Čikágu postavila Americká mafie patrové garáže pro osobní vozidla, ale ceny byly tak vysoké, že auto tam nikdo nechtěl parkovat a proto Americká mafie do ulic poslala své pěšáky, kteří zcela demokraticky, několik dní po sobě likvidovali pneumatiky propíchnutím nožem u všech vozidel, která parkovala na ulicích Čikága. Výsledek se dostavil asi po několika dnech, kdy všichni, kdo nechtěl denně kupovat nové pneumatiky zaparkoval za stanovené vysoké ceny své vozidlo v garážích mafie. S Ukrajinou je to stejné, akorát ve větším měřítku. Investice se musí vrátit.

  OdpovědětSmazat
 7. Je zajímavé pročítat si všechny příspěvky diskutujících a zjišťovat, jak se vzájemně od sebe mnohdy i velmi výrazně liší. Řekl bych, že všichni mají pravdu. Pravdu, která vychází z jejich úrovně poznání, chápání a vnímání světa. Nejsme si zkrátka rovni, co se týká naší myšlenkové (energetické) úrovně. Jedni straní zabíjení a ničení ve jménu ekonomického prospěchu a mocenského postavení. Jiní se zase snaží udržovat dnešní svět pohromadě nikoliv silou, vměšováním do cizích záležitostí, podmaňováním či vykořisťováním, ale vzájemně výhodným respektem. Nezbývá než věřit, že zvířecí chování založené na zneužívání slabšího silnějším, ať už jde o vztah lidí k sobě navzájem, přírodě či Zemi, bude nahrazen oboustranně výhodným vztahem založeným na respektu jednoho k druhému. Neukazujme na nikoho prstem, protože začít může každý sám u sebe...
  Honza, Havířov

  OdpovědětSmazat
 8. Ad Honza, Havířov - Jeníku, kéž byste měl pravdu. Je to poněkud jinak. Na Zemi dominuje zlo v různých podobách, dobro je v menšině a musí se o něj bojovat! Ta mnohými citovaná, ale také pravdivá, "ruka trhu" je vždy a všude doprovázena "rukou zlodějkou". Obě "ruce" jsou ideologickou výbavou společnosti. Použitá ideologie (dnes gender, demokrácie, multigulti..) ta rozhoduje, kolik dobra obecnému lidu kápne. Zdá se, že v soupeření vyhrává zastaralý sociálizmus!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.