Reklama

středa 24. dubna 2019

Stručný komentář k aktuálním volebním preferencím

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
24.4.2019 blog autora
Nejnovější volební preference (CVVM zveřejněné 23. dubna) mohou být pro někoho překvapením. Z hlediska dobré teorie, která na základě analýzy příčin současných problémů, identifikování historického přelomu, o který jde, a realistické perspektivní vize trpělivě analyzuje současné dění, jsou nikoli překvapivé, ale logické."Vítězem voleb by podle dubnového modelu CVVM stalo hnutí ANO se ziskem 32 procent hlasů. ODS by měla 14 a Piráti s ČSSD shodně 12,5 procenta. Komunisté by získali 11, SPD šest procent hlasů. Další strany by neuspěly... Nejblíže ke vstupu do Sněmovny by měli lidovci se ziskem čtyř procent hlasů následovaní hnutím STAN (3,5 procenta) a TOP 09 (tři procenta). Jednoprocentní podporu mají podle modelu Zelení."

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/503097-volby-by-vyhralo-ano-cssd-se-dotahla-na-piraty.html

K tomu několik stručných poznámek:

1. Výsledky nutno brát vážně. Eurovolby se blíží a tak renomovaná agentura jako CVVM si nemůže udělat ostudu, pokud by se její prognóza příliš lišila od reality.

2. K eurovolbám ovšem chodí méně lidí, což může výsledky trochu posunout v neprospěch odpůrců současné moci (té reálné, vázané na jádro současné globální moci, nikoli Babišově moci, ve které část voličů naopak nachází parketu vzdoru právě vůči slouhům a poskokům současné globální moci). Na to CVVM prozíravě reaguje tímto dovětkem: "Při pohledu na stranické preference, které zahrnují i nerozhodnuté voliče a ty, kteří by k volbám nešli, by podpora ANO byla 21 procent, ODS 9,5, ČSSD a Pirátů devět a KSČM sedm procent. SPD by oslovila 3,5 procenta lidí, lidovci 2,5 a STAN i TOP 09 shodně dvě procenta."

3. Babiš stoupá a stoupá. Po všech skandálech. Jak je to možné? – Právě v Babišovi odpůrci současné globální moci nacházejí reálnou oporu vzdoru (českého Trumpa).K tomu viz mj.:

http://radimvalencik.pise.cz/6788-teorie-dneska-jak-funguje-globalni-moc-156.html

4. Piráti začali padat. Strana spojená s největšími očekávání, ale také strana, která se nejvíce změnila v poskoka současné globální moci. Po té, co zaujala pozici mrtvého brouka ke kauze ASSANGE, vlastně přestala existovat a jen dožívá.

5. ODS a ČSSD jen paběrkují na své lepší historii (v době Klause a Zemana), teď soutěží "odklauzovaná" ODS, zpětříčkovaná ČSSD spolu s pirátskými bludnými holanďany, a zombiemi typu KDU-ČSL, TOP, STAN o tutéž parketu globálního slouhovství , která ovšem všechny uživit nemůže. – Mj. všimli jste si, že všechny výše uvedené strany jsou už jak přes kopírák ve všem, hlavně ve stanoviscích k manipulacím, provokacím a dalším lumpárnám ?

6. Preference KSČM a SPD se nesou na vlnách více či méně kvalifikovaného vzdoru vůči současné globální moci. KSČM by měla hodně navíc, pokud by nebyla srážena pokusem Filipa o její privatizaci obdobného typu, jakou prošlo ČSSD (a která pro tuto stranu znamená cestu k politickému nebytí). Rovněž tak hlavním problémem SPD je její vnitrostranické fungování.

7. Uvidíme, zda eurovolby dají vzniknout některé další straně reprezentující odpor vůči současné globální moci jako straně, která by mohla být perspektivně parlamentní. Vypadá to spíše, že ne, pokud ano, tak je zde snad jen jediná, která má šanci. 

24 komentářů :

 1. Filip privatizuje KSČM, to je fakt. A proti SPD bojují všichni včetně BIS. Feri ještě pojede na "vinný košt" a pak už v PS nebude ani náhodou, co se nepovedlo Kalouskovi, to se daří Dominikovi. Jen nedělejte z lidí "idioty".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jednu prasárnu jako je obžaloba Moniky a Bába bude mít ústavní většinu.

   Co se týče krvavého Feriho, čekejme, že v pravý čas vyplave video.
   Přibil už určitě něco stříhá.

   Kolik tak Andy platí?
   Sxalbotkům, Nevťům, Šumanům (čučkařům z tajných služeb), poskytovatelům negativního PR (pozitivní už dávno nefunguje)?

   Smazat
 2. ANO bych nevolila, ani kdyby bylo jedine...Bojuje s globalismem?Jak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemají globus. Každý kdo má doma globus je totiž globalista.

   Smazat
  2. Nevolte ANO, má to jednu nespornou výhodu. Nastoupí ODS, Piráti, Starostové, ČSSD a KDU. Prodlouží odchod do důchodu, pomohou chudákům imigrantům, které vyhnaly z domova bombardéry, rozjedou dluhy jako za Špidly, Paroubka, Sobotky a Kalouska a postupně zlikvidují místní tupé domorodce. Chápete, proč rostou preference ČSSD, proč voli volí ODS a Piráty? Já ne! Česko je krásná zem, je to zahrádka a je potřeba vyměnit primitivní domorodce.

   Smazat
 3. Vytváření pátých kolon v Česku ,je pro něj zničující !

  OdpovědětSmazat
 4. Lidé kteří nevolí KSČM kvůli panu Filipovi nechápou asi dost dobře historii a směr globálního kapitalismu. Alternativy přece neexistují, jen poućení z krizových let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nasadit komunisti pana Skálu, tak vyhrají volby. V předsednictvu Grebeníček, Skála, Semelová. Do EU jsou komunisti jednoznačná volba, už žádné Teličky. Do parlamentu ČR volím ANO.

   Smazat
 5. Jděte k šípku i s komunisty, vždyť pro své dědečky a babičky vůbec nic neuděli. Et item zbylé strany, je to jen guláš slov a slibů. V čem jsou opravdu mistry, je vzájemné osočování (jak mezi stranami, tak uvnitř), tomu věnují veškerou svou energii. Zdá se mi, že neví pro koho by měli pracovat a kým byli zvoleni. Že chodí k volbám méně voličů, není problém občanů, zamyslete se nad tím. Já jsem pragmatik, nevolím ze zvyku, ani z historické tradice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.29 - za starého režimu se lidem /obyčejným/ daly byty za pár korun. Co z toho zbylo? 40 mld Kč jde každý měsíc z ČR, z toho nemáme skoro nic.

   Smazat
  2. 15:29
   to že jsi blbec nám nemusíš takto sdělovat. Pravděpodobně ani nejsi schopen najít volební místnost. Takže raději sedíš doma u bedny.
   Václav

   Smazat
  3. Václave ,nevím jestli vám vaše volební místnost splnila přání, tak gratuluji. Mám jinou zkušenost už 30let pečlivě leštím kliku u své volební místnosti a ono nic. Je nás blbců možná víc. V jednom máte pravdu, často sedím u bedny a vyhlížím, zda přece jen není šance. Vy asi ve své aktivitě malujete bilbordy, no co naplat, někdo musí být chytrulín.

   Smazat
  4. 15:29

   Pokud jsem neprivilegovaný člověk, živící se vlastní prací a netoužící po ničem jiném, než prožít život v klidu, bez válek a sociálních otřesů, netrávit čas jen prací k bohatnutí bohatých, ale moci se věnovat i svým blízkým a svým zálibám, koho jiného byste mi doporučoval volit?

   Smazat
 6. No jo průzkumy k ničemu nevěřím že by čssd dostala tolik procent volím SPD a můžou si lhát jak chtěj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:33
   Naprostý souhlas. Je vidět, že hostne atmosféra před volbami. Je to jako vždy. Čučkař z Aeronetu a jeho poskoci ze svobodného vysílače.

   Smazat
 7. Domnívám se, že přímá demokracie má jednu velkou slabost. Nabídka je dána penězi a nejlepší reklamu si zaplatí ti, co mají nejvíc a ještě jim to nestačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je riziko. Ale přesto chci volit SPD, jako jedinou rozumnou alternativu.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Radosto nedělejte si iluze o osvobození Ruskem. Je tam stejný kapitalismus a náboženství jako jinde. Jen se chovají férověji a mají větší smysl pro spravedlnost. Za nás už bojovat nebudou. Už vás to mohlo napadnout, při vaší inteligenci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve Velikém Rusku že není socialismus-putinismus?!?!

   Tragikomicky hloupý a typicky nevzdělaný pravičáku „R.P.“, zkus myslet (alespoň CHVÍLI se o to pokoušej):
   Kdyby v zemi našich starších ruských bratří zuřil kapitalismus a demokracie (musel by tam být násilně zaveden euroamerickými okupanty - jako do naší vlasti), tak by
   • Veliký Putin, BJJP, nemohl řídit celý stát
   • Veliké Rusko, jako „kapitalisticko-demokratická země“, by nepodporovalo socialistické státy na celém širém světě
   • my komunisti celého světa bychom na „kapitalisticko-demokratické Rusko“ nemohli spoléhat jako na svého osvoboditele a zachránce.

   Prostě, havlisto-kavárníku „R.P.“, vzdej se marných nadějí: Veliké Rusko
   • jež si Velebná Matka Příroda vybrala jako rodiště svého jediného Syna, Nesmrtelného Lenina
   • v němž došlo k VŘSR, největší události po vzniku Vesmíru
   • které je vedeno největším žijícím leninistou, Velikým Putinem, Budiž Jeho Jméno Pochváleno
   je a NA VĚČNÉ ČASY zůstane socialisticko-putinskou zemí, záštitou utlačovaných horšolidí celé planety, celého Vesmíru.
   Tečka.

   Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


   P. Radosta

   Smazat
 10. Zatím nikde nečtu odhad, kolik voličů přijde k volbám do EU. Zda to bude víc než 18% nebo naopak. Přitom tento údaj říká vše.

  OdpovědětSmazat
 11. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. dubna 17:48.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 12. Proč nemůžeme volit s.s.Davida a Baštu, Leninu žel

  Je to vážně VELIKÁ škoda, že nemůžeme volit ani jednoho z těchto dvou soudruhů a soukmenovců, zasloužilých bojovníků proti kapitalismu a demokracii.
  Ale je to JEJICH chyba, ne naše: Jak s.s.David, tak s.s.Bašta kandidují za TAK PITOMÉ partaje, že by jeden blil, vážně.

  O SPD, podivném podniku rasového míšence Pitomia Okamury, se snad ani nemusím zmiňovat – Pitomio se prostě pořád naváží do našeho národního Vůdce Babiše, což se rovná sebevraždě, minimálně politické.

  Co se týče s.s.Bašty: Jistě, upřímně nenávidí NATO, EU a všechny evropské hodnoty, stejně jako my všichni ostatní komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti.
  Ale dělá STEJNOU CHYBU jako s.s.David: Místo vstupu do NORMÁLNÍ strany (KSČM nebo ANO) vlezl do partaje s podivným názvem BOS (prý „Bezpečnost, odpovědnost, solidarita“).

  Tento spolek sice založili soudruzi a soukmenovci ze Státní bezpečnosti a ČSLA, především z VKR (Vojenské kontrarozvědky), jenže ti nejpitomější. Prostě ODPAD z StB a VKR.
  Ano, kdyby NEBYLI pitomí, tak netříští naše síly, a vstoupí normálně do KSČM nebo ANO !!!

  Ano, jen opravdový pitomec si neuvědomuje, že voličů návratu plného naši vlasti do Velikého Ruska (a ruské armády do Česka) je OMEZENÝ počet!!!!!
  Pouze týž pitomec si neuvědomuje, že založením DALŠÍ partaje snižuje naše šance na vítězství v NORMÁLNÍCH volbách – že se tím pádem blíží chvíle, kdy budeme muset vyjít do ulic se samopaly v rukou, abychom napravili omylné výsledky nějakých příštích buržoasních voleb!!!!!!!


  Takže, v budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, soudruzi a soukmenovci z SPD, BOZ a jiných podobných spolků spláčou nad výdělkem: Místo hezké odměny za pomoc při rozdrcení kapitalismu a demokracie dostanou kartáč a držkovou.
  A jejich budoucí pracovní zařazení? Možná z nich uděláme dozorce v pracovně-převýchovných táborech pro lepšolidi-havlisty.

  Ano, my komunisti a ANOnisti budeme hezky sedět na úřadech, zato pitomiovci a BOZisti budou mlátit převychovávané odsouzence, v prachu a dešti, v mrazu a vedru. Nic moc, prostě.
  A bude to následek JEJICH pitomosti, ne naší. Jestlipak tuto prostou pravdu VČAS pochopí s.s.David a Bašta?!

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.