Reklama

úterý 23. dubna 2019

Svět ruskýma očima 503

Zajoch
23.4.2019 Outsidermedia
Na soukromých zahraničních účtech je nyní přes tisíc miliard USD, vyvedených z Ruska  * * * Venezuela je fantasticky krásná země, kde je zdravo a čisto  * * *  Kdo kontroluje nebe nad Libyí?  * * *  Varšava si přeje vybudovat americkou vojenskou základnu Fort Trump, ale Washington se k tomu nemá

Obviňuje oběť: Proč ruská elita nenávidí lid, který je k ní štědrý?


Michail Poljakov
14. dubna 2019
Bylo spočteno, kolik prostředků zůstalo ve státních fondech různých zemí vytvořených ze zisků z ropy. Čísla jsou v miliardách dolarů:
 • Spojené arabské emiráty – 1157;
 • Norsko – 1054;
 • Saúdská Arábie – 804;
 • Kuvajt – 592;
 • Katar -320.
Rusko je málem na posledním místě se svými ubohými 59 miliardami. Jenomže peníze se nevypařily. Na soukromých zahraničních účtech je nyní přes tisíc miliard USD vyvedených z Ruska.
Ostatní země se starají o vlastní obyvatele, jen Rusko se postaralo pouze o několik výjimečných lidí – oligarchů a úředníků. Vždyť přece jejich děti potřebují kvalitní vzdělání, jen pro ně je potřebné dobře se živit a oblékat.
Výsledkem je, že v Norsku je průměrná penze 2,5 tisíce  dolarů a v Rusku mají staří lidé žít za 200, přičemž je snaha dávat tyto peníze co nejmenšímu počtu osob, takže se odsouvá věk odchodu do důchodu.
Ruský lid je štědrý k tomu, koho má rád: K vynikajícím oligarchům, k úředníkům šplhajícím vzhůru po žebříčku blahobytu, lidem v zábavním průmyslu a dalším nejlepším synům vlasti. Dalo by se tedy očekávat, že ti budou prokazovat neméně upřímné city, případně i něco navíc, když se jim tak pohodlně sedí a žije na ramenou toho na světě nejlaskavějšího lidu. Jenže je to naopak.
Některé celebrity nepokrytě vystupují proti ruskému lidu, například bývalá baletka Voločkovová nebo předseda vlády Medveděv, který učitelům nespokojeným s platy radí, aby začali místo vyučování podnikat. To je odsouzeníhodné. Za vším tím je obecné přesvědčení mocných a bohatých o tom, že chudí a bezprávní jsou si svými potížemi vinni sami. Jak je možné, že úředníci a pracovníci kultury nechápou čím a jak žije lid, že někde není práce, že existují chudé regiony, že někde, třeba ve státním zdravotnictví určil stát zaměstnancům nízké mzdy. Kde se bere to, že elitáři jsou doslova postižení slepotou?
Obviňujíce lid se tak vláda majetných sama zbavuje viny. Říká se tomu viktimizace obětí. Například když znásilněné děvče je samo označováno za vinnou, prý se vyzývavě oblékala. Nebo když někoho obelstil šejdíř, tak prý ten postižený neměl být důvěřivý.
U ruské věrchušky je důvod viktimizace obětí dvojí – je to přiznání vlastní bezmoci v boji se zlem a soustavné přezírání společnosti. Za 30 let nedokázala vláda vybudovat prosperující společnost. Neexistuje vynikající svět vědy, kvalitní zdravotnictví, dobré vzdělání přístupné všem jednotlivcům, v provinciích nejsou cesty, ztrácejí se vesnice, nejlepší mozky utíkají na Západ. Vinu mají úředníci nebo oligarchové, kteří Rusko okradli o miliardy. Ti si ale vinu za chudobu lidu nekladou. Honosí se značkovým oblečením, vyznají se v druzích koňaků a pořizují ženám drahé dary. Těmi byla země okradena.
Život nakonec tyto parazity donutí pochopit prostého člověka. Potom nebude potřeba jejich soucit  ke zbídačeným, ale přiznání a soupisy majetků.
Převzato z Publizist.ru
***
Odstrašení NATO – od Sýrie do Venezuely
Ljubov Stěpušova, Jurij Kondratěv
14. dubna 2019

Rozhovor s politologem a ekonomem Saidem Gafurovem

Možná, že Rusko ve Venezuele nemá své zájmy a musí odevzdat režim Madura USA jako výkupné. Nebo naopak tam a v jiných zemích Karibiku rozmístí rakety středního doletu, pokud USA během půl roku odstoupí od smlouvy INF?
Bez ohledu na mnohá pozitiva venezuelského bolívarského socialismu způsobuje režim pokroucení v ekonomice, především v cenách, dále velké spekulace a pašeráctví. Třeba v sousedních státech stojí litr benzínu přes dolar a ve Venezuele kopějky. Proč takováto odvětví dotují? Nebylo by lepší dotovat chudé?
Ony programy na podporu chudých jsou. Ve všech jihoamerických zemích žijí vyděděnci rozhodně hůře než ve Venezuele. V Mexiku i v Argentině jsou programy pro dotování chudých, ale v praxi nefungují. Ve Venezuele pracují lépe než v Kolumbii, Mexiku či Argentině.
Ve Venezuele všechno, o čem tady hovoříme, chápou a přistupují ke změnám. Nyní bez hluku uzavřeli hranice, hlavně před pašeráky. Ti, kteří zůstali za hranicemi, mají podle USA na výběr. Buď budou předáni do Venezuely, nebo se z nich stanou běženci. Vyčlenili na to 20 milionů dolarů.
Říká se, že polovina chávistů se staví proti Madurovým metodám Madura. Neustále však u nich dochází ke změnám politiky, protože se rychle mění reálie. V linii, kterou v devadesátých letech vytyčil Hugo Chávez, nepokračují bezmyšlenkovitě. Tvrdí, že ekonomika neznamená barevné papírky. Je to výroba, distribuce a užívání materiálního blahobytu. Proto jsou úvěrová peněžní politika a peníze nástrojem politiky, včetně politiky volební a sociální, ať děláte co děláte.
Marxův peněžní fetišismus neexistuje. Peníze jsou mechanismy, které je možné využít. Uvěrová peněžní politika je nástroj jemného vyladění. Dnes se penězům úspěšně vrací důvěra.
Jaký jste udělal nejdůležitější závěr z návštěvy Venezuely?
Za prvé je to fantasticky krásná země. Je tam zdravo a čisto. Chudým se tam žije lépe než chudým kdekoliv jinde a ten, kdo má peníze, žije tam lépe, než ten kdo má peníze a žije na jiných místech.
My jsme tam létali letadlem Tu-160 Bílá labuť. Američané byli pohoršeni. Jak moc je nám Venezuela drahá, anebo ne zvlášť?
V Sýrii se v poslední době podařilo zastavit agresi NATO. Mohli jsme alianci předvést, že násilím se nedá řešit vše. Nyní se k nám jiní modlí. Dříve se často stávalo, že se vůdce některé země pohádal například s americkými výrobci Pepsi-Coly a okamžitě byl svržen. Takové ozbrojené násilí jsme v Sýrii dokázali zastavit. Pokud ozbrojenou agresí smetou vládu zvolenou většinou, znamená to, že naše hlavní úspěchy přijdou vniveč. Na armádu se tak jako tak dávají peníze, bez toho by nás Američané rychle rozprášili. Proto musíme mít úspěch, nesmíme ozbrojenou agresi dopustit. Venezuela se nás moc neptá, co má dělat v domácí politice. Maduro hraje čestně doma i v zahraničí.
Vypadá to, že odtud nemůžeme v žádném případě odejít. Naopak musíme zvyšovat svoji přítomnost v Jižní Americe, ač ji mají USA za svůj zadní dvorek?
Ano, musíme rozhodně pokračovat v linii globálního odstrašování USA i NATO. Jinak zase začnou všechno bombardovat.
Jak daleko až jsme ochotni zajít? Pokud Amerika přece jen přistoupí k intervenci, co budeme dělat?
Z mého pohledu, chtějí-li USA odstoupit z dohody INF a instalovat své rakety, případně i s jadernými hlavicemi v Evropě, můžeme nasadit své rakety středního doletu v Karibiku. Sice je nyní nemáme, protože jsme je poctivě zničili, ale můžeme je dosti rychle opět vyrobit a v ještě lepší kvalitě.
A proč je nenasadit ve Venezuele?
Tam samozřejmě ano. O to více, že převážně platíme rubly, kumulativní efekt je velmi velký. Ale hlavní je, že na zemi s raketami schopnými nést jaderné hlavice středního doletu není možno tak snadno útočit. Zabijí se tak dvě mouchy jednou ranou.
Neobáváte se opakování karibské krize?
Vzpomínáte, jak skončila?
Jasně. My jsme rakety odvezli z Kuby a oni z Turecka.
Ano. Dnes oni z Evropy a my z Venezuely. Přitom Venezuela má garanci i nadále…  Tak jako tehdy byla podmínkou bezpečnost Castrovy vlády . Dokonce i když v devadesátých letech Kozyrev všechno prodal, neriskovali zásah na Kubě. Stejně tak je možné zajistit záruky i pro Venezuelu.
Převzato z Pravda.ru

***

Převaha na nebi: Východisko z konfliktu v Libyi rozhodují sovětská letadla


Oleg Korjakin
1. dubna 2019
Média probírala stav bojového letectva v Libyi. Sovětské MiGy, které kdysi společně střežily Kaddáfího režim, se nyní uplatňují v občanské válce.
Americký Millitary Watch uveřejnil stať „Kdo kontroluje nebe nad Libyí? Po vystupňování konfliktu může letectvo sehrát rozhodující úlohu.“
Autor článku připomíná, že za Muammara Kaddáfího měla Libyjská arabská džamahírie jednu z největších bojových leteckých flotil. Byly to stíhačky třetí generace, několik stovek stíhaček MiG-23, bombardovacích letounů Su-22 a elitní stíhačky MiG-25. Ve značném počtu tam byly modernizované na standardy třetí generace MiG-21. Systémy PVO byly sovětské S-200 a ZRK Kub. Mělo se tak zabránit případnému napadení ze strany USA, jejich evropských spojenců a Egypta.
Po skončení studené války se Libye sblížila se zeměmi Západu a oslabila. Kaddáfí nejenže nemodernizoval armádu, ale přestal se také starat o bojovou techniku. Výsledkem bylo, že se Libye při válečném napadení nezmohla ani na symbolickou protivzdušnou obranu. Ohromný park stíhaček byl k ničemu, protože letadla bez základní údržby nemohla vzlétnout. Paradoxně je to zachránilo před zničením. Nakonec si letadla rozdělily frakce, které se v zemi chopily moci.
Dnes má nejmohutnější letectvo Libyjská národní armáda vedená polním maršálem Haftárem. Autor článku tvrdí, že mu obnovit bojeschopnost pomohly Rusko a Egypt. Egypt stejně jako dříve provozuje několik stovek letadel MiG-21 a Rusko má velký rezervní park zesílených stíhaček MiG-23, které již byly dány „do penze“ koncem devadesátých let. V článku se spekuluje, že jimi mohlo být letectvo národní armády doplněno.
Spojené arabské emiráty pomohly letectvu Haftára tím, že přenechaly stíhačky MiG-21MF, což je exportní modifikace. Egypt pomohl náhradními díly k letadlům a předal zkušenosti s obsluhou MiGů. To vše umožnilo LNA zajistit od 8. dubna tohoto roku bezletovou zónu nad Západní Libyí.
Operační bojové letectvo LNA má nyní 14 letadel MiG-21, 2 Su-22, přibližně tucet MiG-23 a 7 vrtulníků Mi-24/35. Haftárovo letectvo má převahu nad letectvem prozápadní Vlády národního usmíření. Ta má méně než 10 bojových letounů, včetně jednoho MiG-25. Je to nejsilnější bojový reaktivní letoun v Libyi. Nese střely třídy vzduch-vzduch R40 se stokilovými hlavicemi. Jeho rychlost může dosáhnout až tří machů.
MiG-25 by mohl klidně vládnout libyjskému nebi, ale vysoké požadavky na technickou obsluhu ho činí neupotřebitelným, ve srovnání s MiG-21  MiG-23. Není důležité jen množství letadel, ale také to, jak jsou připraveni piloti. S tím je v jejich armádě potíž. Dlouho se výcviku nevěnovala pozornost, takže musejí k řízení letadel nastupovat i piloti penzisté.
Existují svědectví, že dnes se mladí piloti připravují v egyptské Vojenské letecké akademii. Otázka je, zda svoji přípravu dokončí ještě před ukončením války.
Autor článku předpokládá, že v soupeření na obloze má více šancí Haftárovo letectvo. Zásoba stíhaček umožňuje útočit na tak důležité objekty, jako jsou letiště a velitelská  centra. Pokud se válka protáhne do roku 2020, bude převaha upevněna. Letectvo bude doplněno o nové stíhačky a za jejich kniply zasednou mladí piloti.
Převzato z Rg.ru
***

„Zástupce Washingtonu“ v Evropě: Proč USA připravují zvýšení vojenského kontingentu v Polsku?


Alexandr Karpov, Aljona Medveděva, Irina Taranova
20. dubna 2019
O zvýšení vojenské přítomnosti v Polsku informovala velvyslankyně USA v časopisu Polska. Sama Varšava navrhla Bílému domu, aby umístil na jejím území základnu Fort Trump (iniciativa Dudy), přičemž všechny náklady s vybudováním vezme na sebe. Dosud veškerá jednání nevedla k úspěchu. Podle názoru odborníků se Polsko chce stát hlavním zástupcem USA ve Východní Evropě. Za tím účelem pokračuje Washington v přesvědčování o „ruské hrozbě“ a využívá Varšavu pro úspěšnost svých vojenských, politických a hospodářských cílů v regionu. Konkrétní odpověď na dotaz o budoucím počtu svých vojáků velvyslankyně neuvedla. Jenom strašila, že se Polsko nachází tváří v tvář  „nebezpečí“ a že USA jsou povinny být zde přítomny. Prý to má být odstrašujícím faktorem.
Letos v únoru také promluvila pro Financial Times o možném zvýšení amerického kontingentu v Polsku. Ještě před tím označil Pentagon informaci o tomto tématu za „ničím nepodloženou spekulaci“. Americký ministr obrany prohlásil, že tečka za jednáním o této otázce nebyla dosud učiněna.
V besedě s RT oznámil vědecký pracovník Ruského institutu strategických výzkumů Oleg Němenskij, že zvyšování vojenského kontingentu v Polsku je pro Pentagon výhodné a že Trump přehrál veškerou jeho činnost do sféry „státního korporativního podnikání“.  Expert uvedl: „Chytá se jakékoliv možnosti, aby americké podniky měly zakázky. Nicméně Washington uhnul od projektu vybudování projektu Fort Trump. Peníze nabídnuté Varšavou na akci nestačí. Namísto toho chce posílit svůj vojenský kontingent a zlepšovat a rozvíjet již v Polsku existující infrastrukturu.“
Podotkl, že Varšava počítá s rozšířením válečné spolupráce s Amerikou a dostane se do postavení partnera a spojence Washingtonu v Evropě. Ovšem přítomnost USA v Polsku nezmění vojenskou situaci v regionu nijak podstatně. Rusko má dost sil i prostředků, aby na takové úmysly odpovědělo.

Připravenost k výstavbě

V roce 2018 zveřejnilo ministerstvo obrany Polska dokumenty potvrzující, že Varšava je připravena vložit do výstavby americké válečné základny 1,5 až 2 mld. USD. Tvrdí, že zvýšená stálá přítomnost amerických vojáků v Polsku poskytuje Američanům strategickou pružnost, kterou potřebují k odporu a brzdění nebezpečné ruské agrese. I přesto Washington neodpověděl kladně na požadavek polské vlády o vybudování Fort Trump, ač polský ministr zahraničí očekával odpověď do konce roku 2018.
Iniciativa přichází i z NATO. Stoltenberg oznámil, že země aliance dají do budování objektů ozbrojených sil USA v Polsku 260 milionů USD. Prý to upevňuje vojenskou mobilitu sil aliance, která je potřeba pro rychlé rozmístění vojsk v případě jejich přesunu do Polska.

Hegemon Východní Evropy

Vojenský expert Ivan Konovalov říká, že má Polsko důležitou geostrategickou polohu, proto tam jdou prostředky na vojenskou strukturu. USA je cpou do Pobaltí, Polska, Rumunska a dalších zemí poblíž ruských hranic.
Vladimir Volobujev, pracovník Institutu slavistiky Ruské akademie věd tvrdí, že Varšava se považuje za hegemona východoevropských zemí a hlavního vykonavatele politiky NATO. Řekl: „Veškeré úsilí polské strany k upevnění vojenské infrastruktury ve spolupráci s USA jdou v jedné linii – pro Varšavu je důležité, aby u nich NATO posilovala svoji přítomnost. Agresivní politika proti Rusku zesílila od října 2015, když přišla k vládě strana Právo a spravedlnost, která si na tom vytváří jméno.“

Americká modernizace

Americká velvyslankyně v Polsku také sdělila, že Polsko nakupuje v USA zbraně na modernizaci armády. Prostředky šly do systému HIMARS, do Patriotů, připravuje se nákup stíhaček F-35. V únoru uzavřela Varšava s USA kontrakt na dodávku dvaceti amerických reaktivních systémů HIMARS za 414 milionů USD. V dubnu oznámil polský ministr obrany, že se s Washingtonem vedou jednání o nákupu třiceti dvou stíhaček páté generace F-35. Mají obnovit polské letectvo, dosud orientované především na MiG-29 a Su-22.
V březnu vešlo ve známost, že americký výrobce zbraní Northrop Grumman získal kontrakt za přibližně 350 milionů USD na dodávku integrovaného systému pro řízení protivzdušné a protiraketové obrany IBCS. Bude využíván spolu s americkým komplexem PVO Patriot. Celková částka kontraktu  činí 4,75 mld. USD.
Odborník Ruské akademie věd Vladimir Olenčenko uvedl: „Spojené státy využívají Poláky k tomu, aby mohly rozmisťovat své zbraně a vygenerovat tak zvanou ruskou hrozbu. Varšava chce být jak hlavním spojencem, tak zástupcem Washingtonu v Evropě. USA sázejí na to, že Polsko bude v regionu co nejdříve distribuovat americký zkapalněný plyn.“
Musí se také počítat s tím, že Polsko je evropským elementem globální protiraketové obrany USA. Dodal: „Rusko má v tomto směru všechny nutné prostředky, konkrétně systémy PVO, aby na jakoukoliv provokaci mohlo reagovat.“
Převzato z RT.com


77 komentářů :

 1. Zrádci vlastního národa, které podporují "západní demokracie".
  A pak je vydává jako veliké demokraty.
  Ty z opačné strany nenávidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=-1pp9PGnwOA

   Украина 10.03.2015 г. Четвертой волне мобилизации ПОСВЯЩАЕТСЯ!!!

   Война на Украине продолжается. Будьте патриотами, идите в военкоматы и будет вам счастье...
   За что погибли эти херои? Донбасс просил лишь федерализацию и статус русского языка как второго государственного!
   Из-за ненависти к русским? Или по указке тех, кто решил ,,сдержать Россию", остановить её развитие?
   Вас зовут в АТО чтобы вы отстаивали интересы хазарской преступной клики, засевшей в Куеве, действующей по указке хазар рангом повыше - истинных боссов Пендосии!
   За золотые унитазы жидов-олигархов... В атаку! ВПЕРЁ-Ё-Ё-ЁД!!!

   Smazat
  2. 18:29

   Nám je u prdele, že se na Donbase bude válčit. Všímej si Ruska, tam se začne válčit ještě tento rok a bude to hodně zlé. Dnes se Ukrajincům posmívají,bza několik let budou čistit hajzly oni u nich. Rusko je ve volném pádu a už je nikdo nezachrání.

   Smazat
  3. 23. dubna 2019 20:41
   To by si jistě každý demokrat, banderovec a potomek SS přál.
   Tak hodně úspěchů ...

   Smazat
  4. 23.dubna 2019 20:41

   Od takouvého ňoumy to sedí.

   Smazat
 2. Je to inak. Poliaci sa boja Nemecka, nie Ruska. Jeho "politika regiónov" viedla k vojne v YU.

  OdpovědětSmazat
 3. Polsko, jako první a to v v třicátých letech dvacátého století uzavřelo pakt s hitlerovským Německem a to dávno před tím, než byla uzavřená smlouva Molotov - Ribentrof, která byla uzavřená, protože západ, tedy Velká Británie a Francie odmítly uzavřít s Ruskem smlouvu o společné spolupráci proti Hitlerovskému Německu a Stalin přesně věděl, že odmítnutí znamená, že západ podporuje Hitlera, aby napadl tehdejší Rusko. Důkazem bylo, když západ vydal Hitlerovi celé Československo, v rámi míru, jak se Britové vyjadřovali. Dnes se na všechno záměrně zapomenulo a do světa Poláci řvou, že Rusko začalo II. světovou válku a oni by se vlastně s Hitlerem domluvili a jsou hrdí na zabíjení zajatých Rusů, kterých zavraždili přes sto tisíc v zajateckém táboře u Waršavy. Varšavské povstání zaII. sv. války nařídila Polská exilová vláda v Londýně, aby Waršavu neosvobodila Rudá armáda. Jak to dopadlo víme všichni, ale Poláci dnes křičí, jak je údajně Stalin zradil a přitom Polského generála, který šel k Rudé armádě vyjednávat o pomoci Rudé armády Varšavskému povstání, sami poláci popravili, jako zrádce, protože bylo pro ně lepší vzdát se Němcům, než aby jim pomohli Rusové. Dnes na tyto základní historická fakta nehledí a řve se do světa to co se Polákům hodí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci odedávna dřistají jen to, co se jim hodí do krámu. Zapřou nos mezi očima a jsou nafoukanější, než nejzázračnější chasidský rabín... ale bez jeho moudrosti. Ze všeho se vyzpovídají farářům, takže jsou bez hříchu a hany (alespoň podle jejich Katolické církve).

   Smazat
 4. Nezapomene na ruske vyvrazdovani polske vojenske elity v Katyni a na ruskou okupaci Polska po boku jednotek SS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nebyla okupace ale vrácení ruského území k vlasti.

   Smazat
  2. Zkus si přečíst něco jiného než jsou akční letáky z Lidlu, rozume.

   Smazat
  3. 20:30, a co takhle vyvražďování ruských zajatců v polských zajateckých táborech po tisících, jejich umučení a vyhladovění, a okupace ruského území, dnešního Běloruska, jejich vyvražďování, vybíjení židovských komunit?

   Smazat
  4. 20:54, doufám,bze tě ty nacistický kokote nejen smáznou, ale archivují i s IP adresou pro následující trestní stíhání.

   Smazat
  5. 21:02, nejsem tvůj ani ničí soudruh, banderovská chátro, a bůh ví, že přijde čas a vyloupnu ti oči z ksichtu. Jestli měli právo Poláci zabíjet běžné vojáky, pak nejen že není škoda té jejich pakáže v Katyni, ale škoda, že k tomu nepřidali pár tisíc civilistů, aby to stálo za to. Za protektorátu tvoje zkurvymatka proklouzla, mně neutečeš.

   Smazat
 5. Venezuela na tom až tak bídně není. Rusko je se svými směšnými ropnými fondy, které nestačí ani na opravu rozmlácené okresky někde ve Smolensku, kromě jiného proto, že se kvůli zlodějině a korupci vše 100x prodraží, úplně v řiti. Zvlášť když vezmeme v potaz počet obyvatel. Už ropná Nigérie je na tom lépe, stejně tak i devalvovaná Venezuela, která díky tomu alespoň přestala být negramotnou zemí a mezi lidmi je stále dostatek peněz. Všechno, co jsem na Rusku kritizoval, tady konečně NR uveřejnila. Bídu jejich obyvatel, totální propad vědy, bez níž nikdy nenastartují ani to, co bylo za Sovětů, a tím přestávají být zajímaví. Kdyby rok od roku neupadali, gravitační síla Moskvy by v pohodě udržela všechny své satelity v loajalitě. Teď na ně vyskakuje úplně každý, protože ví, že stačí pohrozit americkou základnou a Rusko okamžitě pouští chlup. Nemají peníze nejen na důchody a výplaty učitelům či lékařům, ale absolutně se nedostává ani do měst a firmám, které ještě jako tak přináší zisky. Neexistuje dohled nad zlovůlí bank a různých podvodníků, nefunguje právo. Zdravotnictví, školství, věda, kultura a průmysl je absolutně v troskách a postupně se hroutí i ten zbytek, včetně ropného průmyslu a dobývání surovin. Eliminace vědy to je to nejhorší, co může být, protože můžete mít chudobu 70% obyvatel, ale na druhou stranu, každá podobná země disponuje i elitou, která je motorem technologického pokroku. Každá podobná země. Zde není nic, protože školství je v totálním rozkladu, téměř neexistují technické a přírodovědné obory. S něčím takovým půjdete v nejbližších letech doprdele, protože pokrývač, byť sebelepší, nepřinese nové technologie pokrývání, on jen pokrývá. Ohomné problémy jsou i s běžným inženýrským kádrem a dokonce i dělnickým. Do takové země nemůžete ani přivézt výrobu typu "montovna" protože neseženete lidi do výroby. Všechen trochu schopnější materiál odtud prchá všemi směry. V katastrofálním stavu je ekologie. Třeba Bajkal už dlouho nebyl tak strašně znečištěný jako dnes a nikdy se nedělaly takové holoruby a drancování přírody a vodních zdrojů, která na Sibiři dosahuje katastrofálních rozměrů. Máte oblasti, kde kvetl život, byť jen ten socialistický, teď tam je mrtvo, města zanedbané, pusté. Polovina mladých emigruje, ta druhá chcípá sfetovaná někde v ghettu horším než jsou africké slumy. Fakticky není mladá generace. Šíří se epidemie masových vrahů. A bohužel není jak z toho ven, protože to, co momentálně sedí v Kremlu, je to nejschopnější, co se zde může nahrabat. Pokud přijde kdokoliv z těch klaunů, co tam mají k dispozici, Rusko skončí mnohem hůř než Ukrajina, která má přecejen ještě šanci i jako stát. Rusko ji nemá. Dokonce ani jako stát. Nemyslím, že přežije víc let než rok, maximálně dva. Pak se Krym, který stihli za pět let totálně zdevastovat, vrátí Američanům zpět. Já tvrdím, že Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu. Ani v této podobě ani v žádné jiné. Je to příšerná díra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdy se pán vrátil z Ruska, jak dlouho tam strávil a kde všude byl, prosím?

   Smazat
  2. 20:47 nikdy jsem tam nebyl ale hodně jsem o tom četl.

   Smazat
  3. 21:24

   To je jako na náboru gigolů: Nikdy jsem si nevrznul, ale hodně jsem o tom četl.

   Smazat
  4. JK 22:17
   Nejhorší jsou ale ti co se prošli po Rudém náměstí a myslí si, že znají Rusko.

   Smazat
  5. 23:30

   No jestli získal podobné dojmy z Rudého náměstí, což je centrum jejich hlavního města, tak potěš koště. Jinde to musí vypadat stokrát hůř a tedy platí premisa, že Rusko je nezaostalejší stát světa bez funkčního právního systému plné barbarství a zvůle bez perspektivy zlepšení stavu a musí být nějakým způsobem "utilizováno". Díky, potvrdil jste mi, co jsem si už dávno myslel.

   Smazat
  6. 23:30
   9:14

   Vidím, že ten příměr pásnul dokonale.
   Tak aspoň že jste četli. I o tom vrznutí?
   Že byste si třeba mohli na tomto základě otevřít hned po založení Think-tanku zaměřeného na Rusko, partnerskou poradnu.

   Smazat
  7. "Nemyslím, že přežije víc let než rok, maximálně dva." je velmi úsměvné, ale přece jen nepůvodní. Původní hláška zazněla v jiné komedii - "Pelíšky": "Dávám bolševikovi rok, maximálně dva!"

   Jak vidět, humor je nakažlivý.
   Nikdy jsem ho sice neprovozoval, ale hodně jsem o něm četl.

   Smazat
  8. 9:40, 9:53 a ještě řeknete, že to o Rusku není pravda. Jak to tam vypadá, ví každé malé dítě i v městečku Bonga Wonga v Ghaně a taky ví, že do Ruska raději nejezdit a do Česka jen v nevyhnutelnějším případě.

   Smazat
  9. 12:18

   Věřím, že to "malé dítě v městečku Bonga Wonga v Ghaně" ví o Rusku víc, než vy i s vaší plnou toaletou dohromady.

   Smazat
  10. 12:47

   Vy ubožáku. Přečtěte si článek, vždyť to tam sami píšou! A vaší odpovědí jsou zase urážky fekálního typu. Kdy se konečně naučíte normálně věčně reagovat a reálně nahlížet na věci? Když nevíte kudykam, začnete vulgárně nadávat. Jak typické pro lidi vašeho rangu. Ještě štěstí, ze nás je víc a že máme šanci vás nahradit někým způsobilejším. Vy se klidně odstěhujte do Ruska.

   Smazat
  11. 16:47

   Co v článku sami píšou, vy zoufalče? Že "Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu" a že "to ví "každé malé dítě i v městečku Bonga Wonga v Ghaně a taky ví, že do Ruska raději nejezdit"? Můžete uvést, kde přesně se to píše a o co se to opírá?

   Smazat
  12. 20:48

   Vy jste ubohý idiot.

   CITACE Z ČLÁNKU:

   "Výsledkem je, že v Norsku je průměrná penze 2,5 tisíce dolarů a v Rusku mají staří lidé žít za 200, přičemž je snaha dávat tyto peníze co nejmenšímu počtu osob, takže se odsouvá věk odchodu do důchodu...

   ....Neexistuje věda, kvalitní zdravotnictví, dobré vzdělání přístupné všem jednotlivcům, v provinciích nejsou cesty, ztrácejí se vesnice, nejlepší mozky utíkají na Západ..."


   KONEC CITACE ČLÁNKU.

   Podobných najdu jen v ruském prostoru stovky. Dokonce mnohem víc než v zahraničí, protože oni situaci znají lépe. A vy, demente, budete neustále otevírat tu svou tlamu a vřískat na lidi, kteří s vámi slušně komunikují, a budete jim nadávat jinému do hlupáků bez jakýchkoliv relevantních argumentů.

   Smazat
  13. 16:10

   Milý magore, bohužel ani v tomto vašem dalším bezduchém výkřiku, ani v článku jsem nikde nenašel tvrzení, že "Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu"
   Navíc i tento článek je pouze názorem Michaela Poljakova, bez jakékoli vypovídací hodnoty. Podobné kritické názory lze najít o jakékoli zemi, samozřejmě včetně zcela protichůdných. Dá se o tom přemýšlet, lze uvažovat do jaké míry jsou oprávněné, ale jen nekonečný blb by na tomto základě mohl zkoušet stavět argumentaci.

   Opět jste vypotil něco zcela jiného, než na co jsem se ptal.
   Takže znovu a pomaleji, co v článku sami píšou, vy zoufalče? Že "Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu" a že "to ví "každé malé dítě i v městečku Bonga Wonga v Ghaně a taky ví, že do Ruska raději nejezdit"? Můžete uvést, kde přesně se to píše a o co se to opírá?

   Smazat
  14. 18:56

   Nelze to říct o každé zemi, vy demente, protože i v Ghaně mají pár kvalitních nemocnic, školy a sem tam dělají vědu, i tam je malá střední třída, v Rusku to NEEXISTUJE. Tady je ukázka ruské nemocnice a tohle je to lepší z nabídky ruských hrůz.

   https://www.google.com/amp/s/www.slavorum.org/girl-from-iceland-describes-her-visit-to-a-russian-hospital-as-a-nightmare/amp/

   https://www.independent.co.uk/news/world/the-horror-of-russian-healthcare-a7443121.html?amp

   Školství a věda v totálním propadu, "infrastruktura" na úrovni středověku a pravěku, sociální systém neexistuje, rodiny rozpadlé, nerodí se děti, 90% obyvatel má zkušenosti s nějakým druhem agrese vůči vlastní osobě, největší počet sériových vrahů na světě, příšerný stav ekologie... To jsou podle vás podmínky k životu?

   V Afghánistánu a pár státech v Africe také mají existenční problémy, ale nejsou rozpadlé rodiny a nechcípnete na ulici, protože si navzájem pomáhají. V Rusku si to jde vše po krku. Jak říkám příšerná země.
   Jenom zaslepený ubožák s udavačskou bolševickou minulostí může něco takového vychvalovat. Seberte se a jděte tam. My jsme naštěstí svobodná země a nikoho nedržíme.

   Smazat
  15. Legrační figura, ten pomlouvač Ruska 16:10 resp. 6:03. Nikdy tam nebyla ale nenávist až za hrob. Hrubé zkreslování, nadávky. Co to je za ubohé individuum, neschopné věcně diskutovat, argumentovat. Ale má tu drzost napadat jiné a vyčítat jim vlastní nedostatky. Ubohé, fakt ubohé.

   Smazat
  16. 6:03

   Milý retarde, můžete prosím k tomu, že "Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu", doložit ještě, že v Rusku nemají ani pár kvalitních nemocnic, žádné školy a nedělají tam vědu"?

   Neumím si ani představit, co za kretena se může snížit k pokusu "argumentovat" už nejen názorem nějakého PUBLICISTY, ale dokonce i jednou údajnou zkušeností jakési BLOGERKY. To se opravdu jen tak nevidí, co vy jste za hovado blbé...

   Moderní nemocnice v Moskvě:
   https://www.youtube.com/watch?v=g02a6BqKxr0

   Obyčejná nemocnice na periférii:
   https://www.youtube.com/watch?v=fxoIGqCMCXI

   Abych vás dokázal konečně přimět k pokusu doložení vašich idiotických výkřiků, slibuji, že pokud svá kretenská tvrzení konečně, po X výzvách doložíte, předložím vám odkazy na nejhorší nemocnice na Západě, specielně v USA a Británii. Tak se čiňte, mongoloide, opravdu je na co koukt, pablbe.

   Smazat
  17. 6:41

   Spíš tragikomická. Jak patrné, o co méně je schopen podkládat své nenávistné výkřiky důkazy, o to je jeho sebekompromitační úsilí urputnější. Až se člověk musí cítit nepohodlně, že s něčím takovým je nucen dýchat stejný vzduch.
   To musí být ale kus zakomplexovaného blbce.

   Smazat
  18. 6:54

   Účelová ubohost jako vždy u demogogů vašeho ražení.

   https://www.mk.ru/amp/politics/2017/04/11/rossiyskoe-zdravookhranenie-prevrashhaetsya-v-zdravozakhoronenie.html

   Toto je pravé Rusko!

   https://bigpicture.ru/?p=440502

   https://inosmi.ru/amp/social/20161122/238256571.html


   Z ratingu OSN.
   "....РФ оказалась ниже в сравнении с Египтом, Нигерией, Индонезией, ЮАР, Бразилией..."

   "...В сентябре агентство Bloomberg поставило Россию на последнюю строчку ежегодного рейтинга эффективности здравоохранения среди стран OOH..."

   A takových hodnocení najdete jen v ruském prostoru stovky.
   Značná část z toho se objevila v "Přímé linii" s tím jejich atamanem, kde on sám přiznal, že zdravotnictví je u nich v katastrofálním stavu, kdy ve většině nemocnic nedokáží diagnostikovat a léčit ani banální choroby, kdy elita se léčí VÝHRADNĚ mimo Rusko a situace je rok od roku horší.
   Ti samé se opakuje v hodnocení jejich infrastruktury, městských aglomerací, sociálního systému, venkovských oblastí, životního prostředí, pracovního prostředí a podmínek atd. atd.

   A pak tady nějaká banda důchodců, sedících celý den na obstarožním kompu po vnukovi, začne přesvědčovat, že Rusko je nejrozvinutější zemí planety. Tak se tam odstěhujte a užijte si toho jejich blahobytu, nám se uleví. Já nemám čas, protože narozdíl od vás musím pracovat.

   Smazat
  19. 8:17

   Zase nic? Tak znovu, můžete prosím konečně doložit, že "Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu", že školství a věda v totálním propadu, školy a kvalitní nemocnice tam eexistují, infrastruktura je na úrovni středověku a pravěku, sociální systém že neexistuje a neexistuje věda? Můžete prosím doložit, že nemocnice z mnou uvedenýcjh odkazů neexistují?

   Předem, bohužel s umírající nadějí, moc a moc děkuji.

   Jak vyřešíte kognitivní disonanci, jež z vašich názorů vytváří dojem blouznění pacienta z uzavřeného oddělení Bohnické léčebny?

   Smazat
  20. 8:47 a čemu tam nerozumíš, Lojzíku? Vždyť to tam jasně napsal, dokonce to je v článku. Jestliže se někde napíše, že úroveň zdravotnictví je v některé zemi je nižší než v Nigérii, pak se bezesporu musí jednat o hrozné místo.

   Jestliže Bloomberg označí v této kategorii jako nejhorší ze zemí OSN, můžeš proti hodnocení namítat, co chceš, ale cosi to přece jen signalizuje. Proč ne Kuba, KLDR, Tanzanie, Venezuela.., proč Rusko?

   Co se týká té nemocnice v Moskvě..., tož podobné, a řekl bych že lepší, mají i v té výše jmenované Nigérii. Angelina Jolie rodila svoje dvojčata někde v Ghaně. Myslíš, že by šla do nějakého brlohu?

   V této souvislosti otázka na tebe: proč skoro všechny Rusky, co mají dostatek peněz, rodí v Evropě, USA, ale dokonce i v asijských zemích a Latinské Americe, jen v Rusku ne?

   A nevím o jakých "disonancích" to mluvíš, ale předtím, než začneš někomu zas nadávat, koukni se do zrcadla. Bezesporu natrefíš na člověka s mnoha disfunkcemi, nejen kognitivní.

   Smazat
  21. 8:47

   Nejsi ty ten debil, co se v diskusích nonstop dožaduje nějakého doložení furt dokola jako hňup?

   Smazat
  22. 13:42

   Můžete prosím doložit, vořechu, že "Rusko je nejbídnější a nejstrašnější země světa, která nemá žádnou perspektivu", že "školství a věda v totálním propadu, školy a kvalitní nemocnice tam neexistují, infrastruktura je na úrovni středověku a pravěku, sociální systém že neexistuje a neexistuje věda? Můžete prosím doložit, že nemocnice z mnou uvedenýcjh odkazů neexistují?
   Rozumíte česky? Čemu z toho pořád nerozumíte, blbe? Blogy kohosi nemají žádnou vypovídací hodnotu.

   Mohl byste prosím doložit, že Bloomberg ohledně zdravotnictvíoznačil Rusko za nejhorší zemi v rámci OSN"? Bez ohledu jaký je to nesmysl a samozřejmě to ničím nedokážete, zajímalo by mě rovněž, proč považujete Bloomberg za hodnověrnou instituci a Rosstat nikoli.

   Já nevím o tom, že Rusky, které mají dostatek peněz(kdo to je?), rodí v Evropě, USA, ale dokonce i v asijských zemích a Latinské Americe, jen v Rusku ne. Můžete to prosím doložit?

   Po vašem předvedeném mentálním výkonu docela chápu, že nevíte o čem píšu. To mě nijak nepřekvapuje. Stejně jako mě díky tomu nepřekvapuje, váš způsob komunikace, zažitý mezi sociálně vyloučenými skupinami. Přesto, pokuste se prosím překonat svůj handicap a netykejte mi. Děkuji.

   Smazat
  23. 15:38

   Je pro váš mozeček opravdu absolutně nepochopitelné, když na bezduché výkřiky je reagováno požadavkem na jejich průkaznost? Vy asi také budete převeliký myslitel, že? :-)

   Smazat
  24. Anonymní 17:16

   Promiňte, četl jsem diskusi a také nechápu, oč vám jde? Poměrně dost jsem cestoval a možná bych netvrdil, tak jako Bloomberg, že Rusko je na poslední příčce z OSN, ale zcela jistě je na tom hodně špatně. Čím to chcete pořád dokazovat, když vám nestačí ani vyjádření známých agentur a citacemi z ruského tisku? Opravdu mi to připomíná zaseknutý gramofon. A už vůbec se mi nelíbí, že vy nedáváte téměř žádné argumenty, jen oplzle útočíte ad hominem. Přitom zcela evidentně nikdo z vás v Rusku nežil, možná ani vůbec nebyl, a neznáte ani tamní zpravodajství a diskusní fóra. Vypadáte velmi nevěrohodně.

   Smazat
  25. 9:17

   Už jsem také srozuměn s tím, že vaše chápavost je rovněž značně omezena. Nevím proto jestli má smysl znovu vypisovat o co mi jde. Spíše vás odkážu na svou předešlou odpověď ze 17:16.

   Každopádně naší zábavné debatě je naškodu, že se ani nepokoušíte doložit svá tvrzení. Např. to připisované mediální korporaci Bloomberg vlastněné americkým oligarchou a z nikým nevysvětlené autority předložené jako snad jediný zdroj absolutní pravdy. Ono by se totiž ukázalo, že žádné takové tvrzení neexistuje a zdejší hlupáčci jen cosi zahlédli, ale limitováni svou inteligencí a vzděláním nedokázali správně pochopit o čem je v textu řeč. O žebříčku top 56 ze 193 zemí OSN a pozvolném stoupání Ruska v tomto hodnocení. Škoda, že k tomu i přes svou idiocii nikdo nenašel odvahu, těšil jsem se jako malé děcko, jak si na vás smlsnu. No nic...
   Přitom stačilo jen předložit odkaz na ten článek a mohlo být o zábavu postaráno. Co jiného bych od vás asi tak mohl chtít? K dalším otázkám taktéž. A opět, jen ohlušující ticho, přetloukané vřískotem, ublíženeckým kňučením a obecnými výkřiky jako v pavilónu rozzuřených opic.

   Já že "nepředkládám žádné argumenty a jen oplzle útočím ad hominem"? Asi byste si měl celou tu legrační debatu pročíst znovu a raději hodně pomalu.
   Nevím jak věrohodně na vás působím a je mi to tak nějak jedno. V Rusku jsem nikdy nebyl, mám však aspoň informace zprostředkované přímo od rodilých Rusů, taktéž z veřejně dostupných zdrojů a hlavně, dovedu si je dávat do logických souvislostí a ověřovat, narozdíl od fanatismem limitovaných hlupáků, kteří umí jen vymýšlet hlouposti vycucané z prstů, případně šířené se zlým úmyslem o něco menšími hlupáky než jsou oni. Mé otázky jsou zcela namístě a jsou plně legitimní. Není mou vinou, že odpovědi na ně by vedly ke znemožnění uvedených hlupáků.

   Smazat
 6. Uz nekdy nekdo videl nekoho utikat do Ruska? Ja vam to prozradim, utika se z vychodu na zapad:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:58

   to platí i pro zdejší Protektorát, nejen pro Rusko. Sem směřují jen gastarbeiteři do montoven, do Ruska taktéž. To je ještě ve větších hovnech. V žádném státě na východních hranicích Německa není perspektiva. Můžete žvanit o muslimech, jenže Západní Evropa kvete. Tam je věda a technologie, tady je podobně jako v Rusku úplný hovno. Šanci má Polsko a kupodivu i Ukrajina a Pobaltí, seč se to dnes nezdá. Česko musí splynout s Německem a stát se jeho východní výrobnou, jinak chcípne

   Smazat
  2. 20:58
   Bývalý spolupracovník v Německu. Po nastolení Jelcinovské "prosperity" v Rusku, kdy se z pozice 2 největší ekonomiky světa propadlo snad až na 50 místo a jako mnoho jiných, i jeho rodina se musela uchýlit k samozásobitelství, v roce 1993 využil nabídku Německa k repatriaci Rusů s německými kořeny a usadil se v Bavorsku. Po vyřízení administrativních náležitostí se letos chystá vrátit s částí rodiny zpět do Ruska. Přestože je po matce napůl Němec, vždy zůstal ruským patriotem. Říká, že Německo už není tím, kam přišel před 25 lety a celkově nevidí v "Eurosojuzu" perspektivu. On odchází z Německa, ale miliony lidí utekly ze "zdemokratizované" Ukrajiny. Taktéž na východ, do Ruska. Zřejmě jste jim opomněl sdělit, kterým směrem se utíká.

   Smazat
  3. 22:08
   Plácáš hovadiny a tvůj nos, který ti narostl z těch tvých lží, mi trčí přes monitor až sem.
   Z Ukrajiny do Ruska utekli leda tak Rusáci z Donbasu a Luhanska. Každý, kdo nemá v hlavě úplně nasráno, když už tak půjde pracovat a žít raději do Německa, kde je plat cca 7x vyšší než v Rusku.
   To samé platí i pro tvého virtuálního kámoše.

   Smazat
  4. na dovolenke v Tureckej Lare - som sa stretol s manželmi z Kazachstanu, obaja Rusi, odišli, pracujú obaja v BMW - majú domček, za sebou 20 rokov života v Nemecku - nezvykli si, nemajú sa dobre, nežijú si zle, ale, ak predá dom, má úspory, odíde, obaja 40- nici - prečo ? tlak na mzdy a tlak na výkon, a popritom bavori nie sú až takí Nemci -

   Smazat
  5. 6:20

   a kam že to odejdou? Moc bych bych se divil, kdyby někdo takový odešel, protože těžko najde něco lepšího. Maximálně tak do Ameriky, ale tam jdou většinou aktivní lidé kvůli příležitostem. Pokud chce někdo klid, zůstává v Západní Evropě, nejlépe Švýcarsko, Německo, Norsko, Švedsko. Británie je něco mezi USA a Západní Evropou. Kdyby se chtěl někdo podobný vrátit, pak zpět do Kazachstánu, v žádném případě do Ruska, ale i tak pochybuju. Nikdo takový neexistuje, myslím, že si vymýšlíte.

   Smazat
  6. 8:21

   Že vy jste nikdy nikde nebyl jinak než na dovolené? Přiznejte se. O tom, jak se dnes žije v USA, Británii, Švédsku i Německu nevíte nic.
   Proto vám nezbývá než si vymýšlet a v rámci autoprojekce předpokládat i u jiných.
   KDybyste nebyl hlupákem, dokázal byste si dát dohromnady aspoň ruské demografické ukazatele s propagandou vašich západních guru, tvrdících, že ruský populační pokles se zastavil a přešel v mírný růst JEN DÍKY IMIGRACI.
   Jak je to podle vás? je ten mírný růst způsoben imigrací, nebo uvěřili Rusové opět v perspektivu své země a obnovili zakládání rodin?

   Zde jsou ti "neexistující" imigranti do Ruska:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Russia

   Neříká vám něco, i přes vaši omezenost, jméno Gérard Depardieu? Je jedním z nich.

   Smazat
  7. 8:50

   O mě se nestarejte, já mám za sebou mnohem víc, než kdokoli z vás tady a i moje komunikační možnosti a zdroje jsou podstatně lepší.
   Zato vy jste zcestovalý znalec, jak vidím, který si musí pomáhat Wikipedií. Depardieu a jemu podobní, to bylo pár desítek boháčů, kteří ROZHODNĚ neměli peníze v ruských bankách a ROZHODNĚ nemínili žít v Rusku. Tam bydleli jen pár dní v roce v luxusních hotelech zahraničních hotelových sítí Radisson, Four Season apod. a pak hupky dupky zpět domů. Jak víte, v každé civilizované zemi musí platit daně každý občan. V Rusku to neplatí. Tam boháči daně neplatí a jsou v daňových rájích. Takže Depardieu předstírá, že je Rus. Ale už to změnil. Hnusilo se mu tam jezdit, takže raději zůstává stále ve Francii a cvaká.

   Smazat
  8. 9:08

   Vy jste mi zcela lhostejný, ale když už trousíte své legrační rozumy, nedá mi to uvádět ty pomatené bludy na pravou míru.
   Určitě nejsem největší znalec problematiky, ale mých 5 let strávených v Německu a 2 roky ve Skotsku mi myslím dávají určitou příležitost utvořit si nějaký obrázek.
   Vám se něco nepozdává na té tabulce z Wikipedie? Hned pod ní je v referencích odkaz na zdroj ruského statistického úřadu. Pokud vám ani z dostupných informací nepřipadají být odpovídající realitě, jistě se můžete pokusit je vyvrátit. Máte na to?
   Co myslíte, existuje nebo neexistuje občan Gérard Depardieu? Jeho adresa bydliště je Демократическая v Саранск, v regionu Mordovia.
   https://www.bbc.com/news/world-europe-20927274
   Jak se s tím popere vaše kognitivní disonance? Asi to bude někdo úplně jiný, že? Nebo že by žádný Geradr nikdy ani neexistoval, osle?

   Smazat
  9. Samozřejmě, že vaše specializace řidiče kamionů nebo námezdní dělník vám dává skvělou kvalifikaci, o tom vůbec nepochybuji, ovšem vytažená tabulka z Wikipedie znamená pouze tolik, že:
   1) z bývalých republik SSSR vykopli tam žijící Rusy zpět na ródinu
   2) někteří boháči (viz Depardieu) si zřídili občanství kvůli (ne)placení daní. Mají tak dvojí občanství, ale žijí mimo Rusko.
   3) některé firmy mají zde své stálé zástupce, kteří přijali druhé občanství kvůli snadnějšímu přístupu

   Je taktéž nasnadě, zda jsou tyto údaje správné, jelikož, Rusko opravdu není země pro imigraci. Rosstat hodně často publikuje úplně rozporné informace.

   Poslední dva roky odsud houfně odjíždí i Uzbeci, a to je co říct, protože tento národ tam velmi často v příhraničních oblastech jezdil kvůli obchodu a dokonce se semtam i zaměstnal.

   Vezmu to z druhého soudku. Tabulka, kterou jste poslal byla souhrnná za celou dobu existence RF.

   Ja dám k dispozici emigraco z Ruska jen za dobu roku 2015 podle údajů agentury Statfor z loňského roku. Hodnoty odpovídají i ruským údajům.

   "...For more than a century, Russia has suffered periodic waves of mass emigration. Now it could face yet another one, perhaps leading to the largest brain drain the country has experienced in 20 years. According to Russia's state statistical agency, 350,000 people emigrated from Russia in 2015 — 10 times more than ten years ago and now it icreased twice then 2015..."

   Takže jen za rok 2015 emigrovalo víc Rusů, než za celou dobu přišlo do země Uzbeků.

   A narozdíl od těch Uzbeků anebo fiktivních imigrantů typu Depardieu a další, tito ruští emigranti jsou skuteční a rozhodně nepatří mezi typy tzv. "gastarbeiter" jako zde u nás žijící ukrajinští v dělníci, ale nejčastěji to jsou lidé z i tak velmi prořídlé elity. Inženýři, přírodovědci, programátoři, lékaři, konstruktéři, spisovatelé a značná v část umělecké scény, podnikatelé a sportovci... říká se tomu " BRAIN DRAIN"

   Ještě deset let a země zůstane prázdná.

   Smazat
  10. 13:33

   Můžete prosím doložit, že z bývalých republik SSSR, samozřejmě včetně Německa, Francie či USA, "vykopli tam žijící Rusy zpět na ródinu", nebo si vystačíte jen se svými dojmy a pocity trumbery, který má nejbohatší zahraniční zkušenosti maximálně z "potěmkinových vesnic" v Egyptě a z "dokumentů" v ČT?
   Můžete prosím doložit, že lidé přistěhovalí do Ruska se tam stěhují jen fiktivně a pořizují si tam bydlení jan tak pro srandu? Můžete prosím doložit, že údaje statistického úřadu RF jsou vylhané a čím si to vysvětlujete? A co myslíte, je vylhaný i demografický vývoj v Rusku? Pokud byste to čistě náhodou nemohl doložit, čím je podle vás způsoben přírůstek obyvatelstva? To, že se jedná o imigraci do roku 2014 nějak potvrzuje, že "utika se z vychodu na zapad a že "neexistuje nikdo, kdo by odcházel do Ruska"? Pokud ano, jakými mentálními pochody se k tomu dá dospět?
   Vámi zmiňovaný zdroj Statfor se vedle emigrace vůbec nezabývá imigrací, což je pro získání přehledu značný nedostatek a může vás to poněkud mást. Totiž imigrace má od roku 2003 značný převis nad emigrací, čili více lidí přichází než odchází.
   Chápu vaši upřímnou starostlivost o blaho Rusů, ale podle všech ukazatelů se vůbec nemusíte bát o jejich vymření a vyši bezelstnou péči byste měl věnovat spíše naší zemi, v níž bohužel dlouhodobě ubývá Čechů, zejména v oblasti kvalifikovaných a vzdělaných lidí, jež nahrazují cizinci s nevalnými civilizačními a kulturními profily.

   Smazat
  11. 15:05

   "Imigrace má převis nad emigrací"... to jste mě opravdu pobavil, protože i v samotném Rusku se píše PŘESNĚ OPAK. Rozumíte tomu už konečně? I oni sami to považují za mimořádně závažný problém, který se nejen nepodařilo vyřešit, ale naopak v posledních pěti letech markantně narostl.

   Já vám už nebudu dodávat nějaké vaše "doložte", protože cokoliv vám dám, vy to ignorujete a dožadujete se dalšího. Jděte se vycpat. Naopak já žádám vás, abyste vy doložil, že imigrace převyšuje emigraci, protože ve všech zdrojích to je úbytek cca -0.8% ročně jen I-E. A to nepočítám přirozený přírůstek/ubytek, kde to je taktéž katastrofální.

   Rusko se v poslední době potýká s obrovským odlivem mozků, nedávno jsem o tom shlédnul jeden diskusní pořad na R1, ten najdete na YouTube, a všichni se shodli, že pokud se to nepodaří zastavit, pak Rusko může čelit zásadním problémům, které můžou hraničit se ztrátou státnosti. Hlavně proto, že se jedná o ty mozky, které se v zahraničí často zapojují do aktivit naměřených proti Rusku.

   Smazat
  12. 16:40

   Jsem rád, že vás lze tak snadno pobavit pouhým odkazem na vaši duševní omezenost.
   https://www.indexmundi.com/g/r.aspx?c=rs&v=27

   Mohl byste prosím uvést zdroj svých informací, že je tomu přesně naopak?

   Čemu mám rozumět? Vaší idiocii? Ta je snad zřejmá každému už od pohledu na vás, tedy kromě vás samého.

   Pokud jste natolik limitován svou inteligencí a vědomostmi, že nejste schopen nic doložit a jediné co umíte, je ventilovat duchaprázdné výkřiky, proč se tedy vůbec pouštíte do nějakých debat? Vám dělá dobře, když se můžete znemožňovat? Jaké důkazy jste předložil pro ty své fantasmagorie a já je ignoroval? Jste vůbec při smyslech, vy shlédnutý diskusní pořade?
   Opravdu nedokážete odpovědět ani na jedinou z položených jednoduchých otázek? Co na to vaše sebevědomí?

   Smazat
  13. Vy ubožáku primitivní. Já se po celý čas k vám chovám slušně a vy dodáte jeden trapný link a zbytek vašeho dlouhého infantilního vstupu zavalíte sprostými vulgárními urážkami na moji osobu. Jděte se vycpat s tím vaším zdrojem, který bůhvíproč čerpá zjevně z pochybné agentury Rosstat, jejíž odhady oscilují v takovém rozmezí, že jsou naprosto nedůvěryhodné. Bez ohledu na to, o jaký zdroj se jedná.
   Rusko bylo už několikrát v OSN napomenuto, aby zpřesnili své odhady a používali jiné metodiky. I toto ukazuje na fakt, v jakém svrabu se tamní společnost nachází.

   https://www.themoscowtimes.com/2019/01/16/official-data-vastly-underestimates-russian-emigration-report-a64158

   The U.S. Department of Homeland Security counted six times more Russians arriving in 2017 than Rosstat recorded..

   UN ranks Russia as having the third largest number of people living outside its borders after India and Mexico — 10.6 million.

   Official data from Rosstat underestimates the real number of Russian emigres because it only counts those who have officially canceled their registration in Russia — which most emigres don’t do.


   Jenže to není nejhorší, co se ohledně emigrace v Rusku děje. Tím nejhorším je struktura emigrace, která narozdíl od Indie a Mexika, a dalších států Ukrajiny včetně, téměř neobsahuje migrující nižší dělnickou třídu, ale intelektuální elitu, a to nejdůležitější - mladou .

   https://www.themoscowtimes.com/2018/06/13/younger-wealthier-russians-emigrate-a61779

   Doporučil jsem vám také diskusní kanály na jejich státní R1, kde se tento závažný problém často projednává. Najděte si to na YouTube.

   Protože kdyby to bylo tak, jak tvrdíte vy, ruská populace by rostla a to dost strmě, podobně jako v USA, a ne klesala.
   Stejně tak, kdyby neexistovala emigrace elity, především mladé, Rusko by už dávno bylo podobným technologickým gigantem třeba jako Německo, a dnes přitom ani zdaleka nedosahují úrovně malého Norska, o Turecku, Egyptě nebo Mexiku ani nemluvě.

   Já jsem nikdy nikomu nenadával, nikdy neurážel. Vždycky jsem se snažil věcně komunikovat, ale vy jste mě vyprovokoval. Můžete zas vychrlit nějaké ještě vulgárnější nadávky vy primitivní ksindle.

   Smazat
  14. 8:17

   Co vám připadá trapného na tom linku, popírajícím vaše do nebe volající magorské bláboly, které jsou v rozporu s vědomostmi snad i dětí na prvním stupni ZŠ? CIA World Factbook je u vás "pochybná(sic!) agentura Rosstat"? To snad ani není možné, co vy jste za blbce. Nemáte někde svojí fotku? Jsem si už naprosto jist, že krása a bohatství vašeho ducha musí prosakovat i navenek a pohled na vás musí být nezapomenutelným zážitkem.
   Tak můžete prosím konečně něčím podepřít svá idiotické bludy, nebo se zmůžete jen na ublíženecké kňučení a nadávání?
   Vy nikoho urazit nemůžete a tím spíše ne mě, na to prostě nemáte mozek. :-)

   Smazat
  15. 8:47

   Jak jsem napsal - CIA World Factbook čerpá data pochybné věrohodnosti z Rosstatu. Vy dáte jediný pochybný link "Wikipedia like", přitom samotné Rusko nepochybuje o tom, že mají vážné problémy. Dodal jsem vám linky, které dokazují tristní stav tamní populace, a vy nedokážete nic jiného než opět vymyslet sprosté urážky. Tím jasně dokazujete, že nejste schopný/ochotný číst materiál, který dokazuje fakta vám zjevně nelibá, o nichž mluví samotní Rusové a vychrlíte další sérii urážek. Článek na který reagujete, taktéž obsahuje kritickou stať na ruskou společnost, zkuste pourážet autora. Já bych se s vámi ani nezahazoval, ale diskusi mohou sledovat i jiní lidé.

   Smazat
  16. 13:20

   Můžete prosím doložit, že uvedené údaje jsou nepravdivé a poskytnout správné, které dokládají, že emigrace v Rusku převyšuje imigraci? Dosud jste bohužel, přes nspočet mých žádostí, žádné neposkytl. Můžete se rozepsat, co a proč vám připadá pochybného na údajích centrální zpravodajské služby USA?
   Nesmíte se zlobit, že se s vámi bavím jako s imbecilem. Projevujete se tak a nelze to tedy považovat za urážku, nýbrž komunikaci adekvátní situaci.

   Smazat
  17. 18:45 sorry že sa miešam do plodného rozhovoru, ale retardovaný si tu ty. A čo že CIA? Už ti bylo jasne odpovedané , že ty tvoje zdroje sú nedôveryhodné. Pretože tým pôvodným je ROSSTAT.

   Smazat
  18. 15:33

   Můžete prosím doložit, že uvedené údaje jsou nepravdivé a poskytnout správné, které dokládají, že emigrace v Rusku převyšuje imigraci? Můžete prosím doložit, že údaje Rosstat, stejně jako údaje CIA, jsou nedůvěryhodné, hlavo?

   Smazat
  19. 17:17
   Vždyť vám už bylo doloženo, že Rosstat má nedůvěryhodné výsledky a link na CIA Factbook čerpá z tohoto nedůvěryhodného zdroje.

   Smazat
  20. 10:52

   Kdy? Kde? Kým?
   Můžete prosím doložit, že uvedené údaje jsou nepravdivé a poskytnout správné, které dokládají, že emigrace v Rusku převyšuje imigraci?

   Smazat
 7. Pro zdejsi vedce jak to bylo s tim Adou a intrikami Francie a Anglie ,hodne pravdy 1 hodina, diky pane Dvorak za vystaveni knihy "Kdo donutil Hitlera prepadnout Rusko " Malokdy se dozvite tato fakta o proradnosti onech kancu
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=BX8UoB99cMw

  OdpovědětSmazat
 8. Správně je třeba usa odradit od loupežných válek s těmi raketami to též nevyhrají když je budou cpát do Evropy.

  OdpovědětSmazat
 9. Spojené arabské emiráty – 1157;
  Norsko – 1054;
  Saúdská Arábie – 804;
  Kuvajt – 592;
  Katar -320.
  hlúposť - ani Kuvajt, ani Katar a ani Saudi nie sú štát, sú to ich peniaze, kráľovské -

  OdpovědětSmazat
 10. Vy hloupé vemena, co se serete do rusů,serou se oni do vás? Hemeroudi od novin kecali o MS ve fotbale, jak to tam nebude hrozné, ani se mi to nezdálo. A tak je to ze vším.Drogy a sport,zamyslel se někdo nad výkonem třeba norů?Ti si přivezli drogy nákladním vlakem a nikdo ani nehlesl. A co ušáci bez drog a potištěného papíru na zeleno by si ani neuprdli.Rusové jsou chudí, ale bez dluhu. Zato mají zdravé potraviny a ovzduší.Když ušáci vrátí dluhy tak se budou akorát tak pást.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já tvrdím, že to byla ohromná chyba dávat MS do Ruska. Nejen kvůli zdopovaným tzv. "sportovcům" z Ruska, množstvím neregulérních zásahů a podvodů během jednotlivých zápasů, ale také kvůli příšerné vybavenosti tzv. stadionů a děsivému stavu tamních "měst", a hlavně těžce nepřátelské atmosféře že strany obyvatel, policejního teroru a okrádání turistů, která z tohoto podujetí udělala událost hroznější než válka.

   Smazat
  2. 12:31

   Vy si můžete tvrdit co chcetem a užírat se pravdoláskovou závistí a nenávistí jak je vám libo a co snesete. Ale objektivní realita si jde svou cestou a Rusko se tím, na pozadí mnohaleté, zuřivé, protiruské propagandy, blýsklo a přimělo lidi začít přemýšlet.

   Smazat
  3. 12:43

   Opravdu? Přez 2000 lidí je NEZVĚSTNÝCH!!! od té doby, co překročili ruské hranice. Psalo se o tom i tady v této žumpě. K zmizeli a proč??? Bude se po nich pátrat. To považujete za normální?

   Smazat
  4. Anonymní 24. dubna 2019 12:31
   Je to tak. Rusové žijí v zemljankách, žerou lejna, kradou, jsou hloupí, nic namají ......
   Kdyby jim USA neprodávali nerostné materiály, tak by už nebyli.
   U Rusů jde o to, aby konečně pochopili, že naše demokracie je nejlepší a přestali nám bránit v demokratizačním procesu, jako třeba v Sýrii. Tam Rusko vystřílelo námi vycvičené demokratizující jednotky, jako se stalo Němcům, když vystříleli jejich SS divize.
   To bychom si neměli nechat líbit.
   Preventivní a mocný úder atomovými pumami by to vyřešil.
   Prosím o urychlené a konečné řešení.
   Váš DEMO-KRAD.

   Smazat
  5. 16:20

   Samozřejmě. Nevím kolk je nezvěstných lidí v Ruské federaci, která má rozlohu přes 17 milionů km2, nevím kolik jich je nezvěstných v ČR o rozloze 79 tisíc km2, nevím ani kolik jich je nezvěstných kdekoli jinde na světě a nemám potřebu se tím zaobírat. Chápu že každý má nějaké hobby, ale nechápu jakou to má souvislost s komentářem 12:43. Mohl byste to prosím konkretizovat a sdělit, co jste vlastně zatoužil v tomto kontextu světu sdělit?

   Smazat
  6. 19:59

   Vy naše nechápavé děťátko. Neumíte udržet myšlenku přez dva odstavce? 12:43 psal, že se Rusko "blýsklo" během MS. No prostě neblýsklo, o tom píšu 12:31. Bez věsti tam propadli NÁVŠTĚVNÍCI tohoto totálně zpackaného "mistrovství". Rusko bylo několikrát důrazně napomenuto, aby bylo aktivněji príčastno jejich hledání. Nepřejete si slyšet, co na tamní poměry říkali zahraniční hráči, kteří byli většinou jen v hotelech s na hřištích. Já jsem tam nechtěl, ale mojí kámoši byli na několika zápasech a viděli tři tamní "města". Jelikož to jsou fandové do cestování a skoro dva měsíce z roka tráví na cestách, mohou srovnávat. Nepřejete si slyšet jejich hodnocení. :D :D
   Zlatá, zlatá Angola!! Raději Angola, Rusko už nikdy! :D

   Smazat
  7. 8:32

   Vy si můžete tvrdit co chcetem a užírat se pravdoláskovou závistí a nenávistí jak je vám libo a co snesete. Ale objektivní realita si jde svou cestou a Rusko se tím, na pozadí mnohaleté, zuřivé, protiruské propagandy, blýsklo a přimělo lidi začít přemýšlet.
   To opravdu žádným zcestným a ke všemu z prstů vycucaným blábolením o pohřešovaných v RF nemůžete zpochybnit.

   https://www.theguardian.com/football/2018/jul/12/will-the-world-cup-finally-change-how-russia-is-portrayed

   Smazat
 11. 12:43 MusíM zareagovat na váš koment. Vy chcete tvrdit, že Ruský sportovec nepodváděl a nebral nedovolené látky? To není jak píšete " zuřivá protiruská propaganda" to je neoddiskutovatelný Fakt, který přiznal sám Rus. Vy zalezlej v ruské prde.... nikdy nic nepochopíte a nepřiznáte. A těch Ruskejch pruseru je poslední dobou nějak moc. Třeba jasně dokázaný NOVIČOK.Ale Rus bude LHÁT A ZASE LHÁT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabij rusa a bude ti dobře.
   Motto demokratického západu, který ale prý neexistuje. I generál Pavel nás zradil a podlehl ruské propagandě.
   Jak to, že se doposud nebombardují ruské zamljanky a ta ruská zvěř?!
   Kdes zalezlý Pavle!

   Smazat
  2. 16:24

   Ruští sportovci podle soudu nedopovali, na olympiádu ale stejně nesmí
   https://plus.rozhlas.cz/rusti-sportovci-podle-soudu-nedopovali-na-olympiadu-ale-stejne-nesmi-7168361

   Na Západě se samozřejmě také vůbec nedopuje, jen je to tam mezi sportovci samý těžký astmatik a sportovkyně prostě od přírody mají muskulaturu jako Schwarzenegger.

   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/6465-komu-se-z-dopingu-lepe-dycha-a-rostou-mu-svaly-ten-zavodit-muze-kdo-je-z-ruska-ten-ma-utrum-jen-britsky-cyklista-froome-je-za-dvojnasobne-prekrocenou-povolenou-koncentraci-salbutamolu-proti-astma-bez-trestu

   Smazat
 12. V článku, který nese kontroverzní název „Žid v čele ukrajinských fašistů“, se autor pozastavuje nad ukrajinským antisemitismem a židovským původem vítěze voleb.
  Fingerland ve svém článku Zelenského označil za „židovského klauna“ a tvrdí, že si ho Ukrajinci zvolili ze zoufalství.

  „Ukrajina nemá pověst země, kde by byli Židé v nadprůměrné oblibě, ať už ti domácí nebo zahraniční,“ tvrdí autor. „Zelenského židovství nabylo na nové důležitosti v závěru kampaně, kdy jeho protikandidát Porošenko, ve snaze smazat ztrátu, zesílil svůj důraz na ukrajinský etnický nacionalismus,“ píše dále Fingerland.

  OdpovědětSmazat
 13. Gen. Pavel během přednášky dokonce uznal, že role NATO v Sýrii by mohla být větší, kdyby členské státy byly více „ochotny“ jít do bojových akcí… Zde pan generál přiznal i to, že NATO vyzbrojovalo místní složky, aby se lépe vypořádaly s terorismem. Zajímavé je, že vůbec neuvedl, že tyto složky bojují proti prezidentu Asadovi, který přece není totožný s Islámským státem*!

  „Lépe, aby NATO bylo dikobrazem než skupinou malých ježků“ – i takové metafory zněly z úst řečníků… Když k tomu připočítáme narážku na prezidenta jako na „trojského koně“ či zmínku o dinosaurech („zdědili jsme po nich strach a hněv“ /čehož Rusko využívá/), posluchač si nakonec mohl vizualizovat takové malé ZOO.
  Závěrem: „vojín“ Žantovský se trošku přel s generálem Pavlem o to, do jaké míry je NATO i politickou organizací. Korunu všemu nasadila jedna postarší dáma ze sálu, mimochodem velmi kultivovaná, že NATO umístilo obranné rakety ke hranicím (Ruska, pozn.), že Rusko má v Sýrii pronajatý přístav a že my jsme tímto pádem [Ruskem] obklíčeni. Dále něco naznačila, že když lid zklame, musí nastoupit armáda (že by alespoň ti silní státníci? Viz Petr Kolář výše) … Michael Žantovský předstíral, že tuto otázku/komentář (raději) neslyšel.

  Řečníci v Knihovně Václava Havla 23. 4. 2019 nicméně nedokázali zodpovědět přesně otázky ze sálu na konto toho, zda Západ lže „taky“ a jak by měla přesně vypadat (odvetná) vojenská akce proti Ruské federaci. Michael Žantovský poté změnil paradigma západní historie tím, že řekl, že žádný Západ není. Vyznamenal se i jeden posluchač v sálu, který řekl, že Češi musí být nadšení obránci legionáři, když nebyli aktivní za socialismu: „Tehdy všichni jezdili na chaty, přitom se kolem věšelo na šibenice…“

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.