Reklama

sobota 13. dubna 2019

Telekomunikační průmysl neprováděl žádný výzkum o zdravotním dopadu 5G

Prof. Paul Heroux, Akshit Sangomla
13.4.2019 GlobalResearch,  překlad Zvědavec
Indie plánuje zahájit testování sítě 5G do roku 2020, ale odborníci a průmysl se staví proti tomu kvůli dopadu na lidské zdraví a životní prostředí. Pátá generace bezdrátové sítě slibuje, že bude 50krát rychlejší než její předchůdce - 4G. Webová stránka Down To Earth provedla rozhovory s celou řadou odborníků na toto téma.


Paul Heroux, profesor toxikologie a zdravotních účinků elektromagnetismu na katedře chirurgie na McGillově lékařské univerzitě v Kanadě, poskytl rozhovor pro web Down To Earth o tom, že přijetí 5G bude škodlivé pro zdraví lidí.

Akshit Sangomla: Jaký je hlavní zdravotní dopad používání mobilní sítě 5G a existuje dostatek vědeckých důkazů, které by prokázaly, že k těmto dopadům dojde?

Paul Heroux: Veškeré umělé elektromagnetické záření je problém, protože biologické systémy na to nejsou přizpůsobeny. Vzhledem k tomu, že se expozice postupně zvyšovala a začala v době, kdy bylo odhalení nemocí nerozvinuté, tyto dopady nebyly z velké části pozorovány. Zdravotní důkazy zde byly, ale po několik desetiletí byly ignorovány. 5G bude podporovat používání mobilních telefonů, takže lidé budou vystaveni telefonům a základním stanicím. Vyšší frekvence budou koncentrovat záření v menší části lidského těla kvůli menší hloubce průniku. Tyto frekvence také vyžadují větší intenzitu, aby umožnily proniknutí přes překážky. Expozice budou časem koncentrovanější, a to kvůli tvarování paprsku (5-10°), který je specifický pro 5G. Pokud jde o konkrétní otázku rakoviny, všechny hlavní studie na zvířatech, včetně Chou (1992), Repacholi (1997) a NTP-Ramzzini (2019) potvrzují karcinogenní působení elektromagnetického záření (EMR).

AS: Země jako Velká Británie, USA a dokonce Indie usilují o rychlejší přijetí 5G? Byly vyřešeny obavy, týkající se dopadů na zdraví?

PH: Průmysl neprovedl žádné zdravotní studie o 5G. Nemusí je dělat, protože mají úplnou kontrolu nad právními předpisy, které jim umožňují svévolně umísťovat základní stanice na ulice v blízkosti domů, a lidé nemají žádné východisko. Dominique Bellepomme, onkolog působící v Paříži, to nazývá „zločinem proti lidskosti“. Jako obvykle, aby průmysl prosadil přijetí další aktualizace, představuje 5G jako revoluci, zatímco ve skutečnosti je to jen rozšíření bezdrátové sítě. Většina aplikací, sloužících k propagaci, je „nehotový inzerovaný software“, tzn. věci, které již buď existují, nebo se nikdy nedočkají realizace. Samořídící auta mohou být navržena bez 5G. Internet věcí je invazí do soukromí, je optimalizován především pro špionáž a měl by být orámován omezeními, která by chránila soukromé informace a právo nebýt ozářen EMR.

AS: Jak vážné by mohly být tyto dopady ve světě, který bude zcela propojen sítí 5G?

PH: Mělo by to vliv na výskyt rakoviny, neurologická onemocnění, včetně elektrické hypersenzitivity (EHS), plodnost a cukrovku. Děti jsou obzvláště zranitelné.

AS: Jaký je současný postoj Evropské unie a dalších globálních orgánů k zdravotním důsledkům 5G?

PH: Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny v Lyonu ve Francii varovala v letech 2002 a 2011 před spojitostí mezi EMR a rakovinou. Mnoho dalších mezinárodních a veřejných orgánů je pod přímým vlivem průmyslových odvětví. Vzhledem k tomu, že tato otázka zahrnuje mezioborovou vědu, specialistům z tohoto průmyslu bylo umožněno infiltrovat do mnoha organizací, které také dostávají štědré dary od velkých technologických společností. Pohodlí a výhodnost bezdrátové sítě vytvořily obrovskou finanční základnu a ohlas široké veřejnosti, která byla vedena k tomu, aby na základě propagačních kampaní a příliš zjednodušené vědy věřila, že EMR nepředstavuje žádné zdravotní důsledky.

AS: Mohou být zdravotní dopady sníženy, aniž by to ovlivnilo zavedení 5G?

PH: Je naprosto možné navrhnout nejrychlejší telekomunikační systémy, a zároveň minimalizovat dopady na zdraví. Za prvé, dejte nejvyšší prioritu rozmístění sítí optických vláken v domácnostech a ve firmách, což může být v konečném důsledku mnohonásobně rychlejší, než 5G. Za druhé, využijte kabelové připojení, které, podobně jako kabel, přivede do vašich domovů rychlost 10 gb/s. Za třetí, přiznejte si, čím mobilní telefony jsou: je to zařízení, vydávající záření. Přepracujte je tak, aby se minimalizovala expozice uživatelů, což může mít za následek snížení o faktor 100. A používejte je střídmě, nedopusťte, aby se staly náhražkou za pracoviště a pastvou pro oči.


Telecom Industry Did No Research on Health Impacts of 5G vyšel 27. března 2019 na Global Research. Překlad v ceně 273 Kč Zvědavec.

13 komentářů :

 1. Tak se mi zdá že to stejně zavedou zdraví nezdraví peníze hýbou tímto světem.

  OdpovědětSmazat
 2. By mě zajímalo, kolik wattů, či megawatů vydávají všechny ty vysílače a retranslační stanice po světě a v ČR. Ptáků evidentně ubývá a přitom bojujeme proti oteplování.....
  Zajisté kromě civilních sítí existuji i sítě vojenské, tož pravdu holoubci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pracujeme na principu sebezničení, vyvýjíme a používáme chemii, kterou pak nedokážeme odstradit jak z půdy, tak z vody. Sami si platíme své nové katy. Jsem neposkvrněn znalostmi o frekvencích, vykonech a magnetických polich. Mám jen zkušenost s rušičkami na Petříně, pří delším pobytu v kolejích se dostavovala migréna. Na výletu do USA mi farmář v Texasu ukazoval, jak se jeho dobytek vyhýbá pást
   pod vysokonapěťovým vedením. Dokud nás nebude stát solidně informovat o možném riziku, pak se nesmíte divit, všem spekulacím a na víc se smát lidem, že jim podléhají. Nejsem vybaven varovným systémem jako dobytek a nechci podstupovat zdravotni riziko za cenu zisku někoho jiného.

   Smazat
  2. 14:33 dávno před revolucí nám obyčejný učitel na průmyslovce sdělil, že se předpokládá, že obecně elektromagnetické vlny (tehdy bez mobilů u ucha) zkracují život člověka asi o 20 let, ale že výhody z využití elektřiny jsou ničím nenahraditelné

   Smazat
 3. Radosta, zabalte se do alobalu a dejte si prášek!

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Sympatické na článku je to, že autoři ke zdravotně rizikové mikrovlnné technologii navrhují smysluplnou alternativu.

  OdpovědětSmazat
 6. Četl jsem nedávno článek, který se velmi vážně zabýval vlivem elektromagnetického záření na hmyz a ptáky. V poslední době totiž mizejí z přírody desítky druhů hmyzu, včetně opylovačů, a to i tam, kde by jsme vcelku marně hledali jinou příčinu, zejména používání pesticidů.
  Lidská rasa přežije včely cca o tři roky. Zde se samozřejmě namyslí pouze včela medonosná, ale komplet hmyzí opylovače. Čert vzal rakovinu. Ale pokud se vážně naruší reprodukce rostlin, nevymřou zdaleka jenom lidi. Myslím, že svět by se posunul zpět někam k nejjednoduším formám života. Vše, co je závislé na vyšších rostlinách by vymřelo spolu s nimi. Včetně lidí. Ať už s rakovinou, nebo bez ní.

  OdpovědětSmazat
 7. 5G to jenom taková celosvětová mikrovlnka, jejímž hlavním cílem je snížení lidské populace na Zemi. Oproti umělým epidemiím, lékům a očkováním (kterému se mnozí vyhýbají jako čert kříži) má tento systém obrovskou výhodu v tom, že si svoji postupnou degeneraci a euthanasii zaplatí prakticky každý ze své vlastní kapsy! Pokud se někdo z vás domnívá, že se s vámi zlatá miliarda (či dokonce půlmiliarda) bude dělit o poslední zdroje Země, tak se velmi plete. Mimochodem, proto je také elitou organizován (a pohůnky všeho druhu realizován) frontální útok na nerostné zdroje v Rusku, kde nadto žije méně hladových krků, než-li jinde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. elita je na to připravena, nedávno byl na "protiproud" článek s překrásným konstatováním, že "iPhone je pomalu znakem chátry" :-)

   Smazat
 8. 10:45 ten článek jsem našel a právě přečetl, klíčový je text v titulku, že digitalizace je jen pro chudé a hloupé (viz agent Radosta): http://www.protiproud.cz/politika/4351-doznani-digitalizace-je-jen-pro-chude-a-hloupe-vychova-budoucich-otroku-i-v-nasich-skolach-jidlo-z-cervu-deti-od-smartphonu-blbnou-hlavni-trend-bohatych-elit-pryc-od-displeju-zpatky-ke-klasice-jak-zustat-clovekem.htm

  OdpovědětSmazat
 9. 5G síť vysílá paprsky smrti!!! Stejně jako 4G a 3G !!

  Existuje vůbec NĚJAKÁ obrana proti všudypřítomným paprskům smrti ze západních mobilních sítí?!
  Jistěže ano: Tyto sítě lze TOTÁLNĚ zlikvidovat na našem území. Což postačí, neboť přes Šumavu a Krušné hory k nám pronikne jen zlomeček současného smrtícího záření, a to jen do oblastí těsně přiléhajících k hranici mezi Evropou a naší Západní Asií.
  Takže tyto oblasti DOKONALE vylidníme, jako v roce 1945, a na hranice pošleme jen hrdinné příslušníky Pohraniční stráže.

  Kdyby snad Evropani chtěli postavit vysílače paprsků smrti na „své“ části našich pohraničních hor, viz např. stávající VRAŽEDNÉ zařízení fašistického Německa na našem Velkém Javoru, tak naše a ruská armáda podnikne rozhodné akce, ještě PŘED nevyhnutelným osvobozením Evropy od Evropanů a evropských hodnot.

  Prostě: Jako všechny ostatní zločiny kapitalismu a demokracie, i mobilní sítě a internet budou DOKONALE odstraněny v naší brzké budoucnosti, díky nastolení socialismu-putinismu-siťinpchingismu.
  Už aby to bylo!

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat
 10. 5G to jenom taková celosvětová mikrovlnka, jejímž hlavním cílem je snížení lidské populace na Zemi. Oproti umělým epidemiím, lékům a očkováním (kterému se mnozí vyhýbají jako čert kříži) má tento systém obrovskou výhodu v tom, že si svoji postupnou degeneraci a euthanasii zaplatí prakticky každý ze své vlastní kapsy! Pokud se někdo z vás domnívá, že se s vámi zlatá miliarda (či dokonce půlmiliarda) bude dělit o poslední zdroje Země, tak se velmi plete. Mimochodem, proto je také elitou organizován (a pohůnky všeho druhu realizován) frontální útok na nerostné zdroje v Rusku, kde nadto žije méně hladových krků, než-li jinde.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.