Reklama

úterý 30. dubna 2019

To je to, oč lži a zlu běží

Lubomír Man
30. 4. 2019
Každý u nás dnes ví, že v otázce postoje k nejzávažnějším problémům dneška, kterými jsou vztahy našeho státu vůči USA, vůči Rusku, vůči EU a vůči NATO, je naše veřejnost rozdělena na dvě početně zhruba stejné poloviny – a tento poměr zůstává už roky nezměněn vzdor zběsilému úsílí téměř všech našich oficiálních médií změnit tento poměr tak, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATO.


Jak je to možné? Jak je možné, že média, tak finančně mocná a tak svorná ve snaze učinit z nás názorově jednotné proamerické a protiruské stádo v této své snaze tak fatálně selhávají? Jaký to balvan jim to stojí v cestě, že nejsou s to jej překonat a z vykolíkované cesty jej prostě a jednoduše odvalit? To je ten balvan tak těžký, to má takovou váhu, že 24 hodin bubnové palby prozápadní oficiální propagandy do českých hlav každý den a prakticky už od sametu až dodneška, se od těch českých tvrdých hlav tak bezúspěšně odráží?

Co je tedy ten balvan zač? Z jakého materiálu je složen, že má tak fantastickou sílu odolat tak mocnému propagačnímu vichru a bouři, které se ho snaží rozpůlit, rozčtvrtit, rozbít a už jako sutinu jej odsunout stranou?

Odpověď je jednoduchá. Tím balvanem je pravda. To jen pravda a nic jiného na světě než právě ona, dokáže být vůči nejmocnějšímu tlaku sil opačných - čili lži - takto silná a nezdolná. Zatím se jí přes všechna protivenství proti ní drží polovina našich lidí a každý ví, že kdyby se té pravdě nemilosrdně a bez přestávky netisklo hrdlo, vyznávala by ji dnes bezesporu jejich přesvědčivá většina.

Ví se to ve Washingtonu i Bruselu, a ví se to i ve zpravodajské redakci České televize. A protože se to tam ví, neočekávejme, že se někdy od ČT dočkáme jakékoli její nestrannosti, ke které se ve svém kodexu hlásí a kterou by měla tedy praktikovat též tak, že k ožehavým problémům dneška bude zvát účastníky debat tak, aby rovnoměrně zastupovali ony dvě názorově stejně početné poloviny našich občanů. Čili jeden proti jednomu, dva proti dvěma, tři proti třem atd.

Jenže kde by pak zůstalo ono potlačování pravdy, které je dnes západním úkolem nejpřednějším? Takže vše zůstane při starém a debatéři se do budovy ČT budou i nadále svolávat nikoli tak, jak odpovídá skutečné síle obou našich názorových táborů, ale tak, jak by si Washington, Brusel a zpravodajská relace ČT přály, aby ty tábory vypadaly.

Čili tak, jak tomu při všech názorových debatách v ČT bylo dosud vždy a jak tomu bylo i včera večer v pořadu Komentáře a Události, v němž proti jedinému odpůrci EU Okamurovi zasedli hned tři její nejbujněji nadšení příznivci Petříček, Bartoš a Kučera. A takto ve svorné trojici se snažili osamoceného Okamuru kus po kuse trhat a EU zato vynášet do nebes. A to vcelku a šmahem včetně Evropskou unií znovu potvrzeného dvojího standartu potravin, horšího v někdejších socialistických zemích, a lepšího v zemích i původně kapitalistických. Protože proč by se měl člověk spravedlivý z východu zaobírat kvalitou stravy materální, když se mu v oblasti stravy duchovní a ideové nabízejí tytéž lahůdky, jaké konzumují jeho přátelé ze společenství západního? A to společenství jediného, kde se za měsíc poslancování v jeho organizaci nejčelnější, jíž je EU, dá i pro „východňara“ vydělat téměř čtvrt milionů korun? Že ano pane Kučero, pane Polčáku, pane Poche, pane Pavle Fialo a vůbec všichni vy poslanci a oslavovatelé i současné „polisabonské“ EU, která vám, jak už kdosi řekl, fakticky nikoli mzdy vyplácí, ale spíš vás jimi podplácí?

Ale nic, lepší asi je nic si z takovýchto nepříjemných věcí nepřipomínat, mít na očích i uších klapky, nedbat pravdy a pochodovat tam, kam nás současný nepoctivý svět vede. Protože to je to, oč dnes silám lži a zla běží.

47 komentářů :

 1. Kšeft, to je mocná zbraň lži a nenávisti. A v systému, který je na kšeftech založený, bez ochranného štítu hodnot a morálky, protože ty jsou realativizovány a rozkládány, je to zbraň hromadného ničení.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 2. Kdyby "porevoluční garnitura" nezrušila "komunistické normy na složení a kvalitu potravin", tak jsme dnes nemuseli řešit jejich "dvojí metr". Je toho mnohem více, kdy se zrušilo zaběhnuté a osvědčené a to jen díky vstupu do EU. Samotný vstup by nebyl problém, kdyby se jelo podle toho, proč se EU zakládala: Bezcelní zóna, volný pohyb osob, zboží, kapitálu. Byrokratická rostoucí chobotnice však vše postavila na hlavu. Jenom aby nenastala doba, kdy CELÁ Belgie bude centrální úřad pro Evropu, a ještě se bude úředníků nedostávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty bájné komoušské normy jsou jako Yetti. Všichni o nich mluví, ale nikdo je nikdy neviděl.

   Smazat
  2. 18:32 My ale nemuzeme za to,ze nejste dost stary..Tak proc se cpete do veci,o kterych nic nevite?

   Smazat
  3. Pro 18:32 - skoč si třeba do knihovny VŠCHT, potravinářská katedra. Tam mají celou sbírku starých norem, receptů - včetně Becherovky a včetně podnikových norem.

   Smazat
  4. 18:59 a 19:15

   Benzen, PCB, DDT,... říká vám to něco? Za komoušů byly potraviny těchto a dalších jedů plné. A ani vám ani těm vašim slavným normám to nevadilo.

   Smazat
  5. 19:15 nenamáhejte se.18:32 neví co je to knihovna a natož VŠCHT.

   Smazat
  6. 17:56 Nenechte se mýlit byrokratickou chobotnicí, to co se děje "nedopatřením", bylo v plánu od začátku.

   Smazat
  7. 19:56 jakpak dlouho trvalo, než se z téhož problému západ vyhrabával a kolikrát tam spadnul znova? A nemyslíte, že Roundup s genetickými manipulacemi se nemohou přihlásit stejně, jako se přihlásilo slavné DDT, kterým byl a je "západ", z historických důvodů, promořen víc, než tzv. východ? Vy nevíte, jak a s jakými stopami postupuje civilizace? Kdopak a jak, abych neurazil současníky, udělal z "úrodného trojúhelníku" na Eufratu a Tigridu dodnes trvající poušť? A že se původci měli jak nikdy předtím, že? Leč do času, samozřejmě! Člověče bez rozhledu.

   Smazat
  8. 22:00
   Člověče s rozhledem,

   doba dožití v roce 1960:
   Německo...69.3
   ČR........70.4

   doba dožití v roce 1990:
   (po 30 letech vlády komoušů, jejich skvělých a zdravých potravin a skvělého zdravotnictví)
   Německo...75.2
   ČR........71.4

   Nějak se ty vaše žvásty, soudruzi, rozcházejí s realitou.

   Smazat
  9. 22:15 vyjadřujte se laskavě k tomu, co jsem napsal. Zda jsem komunista nebo ne, o faktech nerozhoduje. Tušíte vy vůbec k jakému parametru se dovoláváte, když mluvíte o průměrném věku dožití? Napadlo vás, například, jaký má vliv poměr mužů a žen v hodnocené populaci?

   Smazat
  10. Pravda a láska nikdy nezvítězí nad lží a nenávistí, protože to nemá zapotřebí. To jen skrytá pýcha po tom prahne. Čím větší je v nás pýcha tím je větší naše ego a tím větší je strach ze ztráty všeho. Tím naše agresivita roste a vede k postupnému rozkladu duše a tím k nemocem, neštěstím, válkám a předčasné smrti. Duše je naše spojení s všemocnou silou přírody která k nám proudí v podobě lásky. Co je pravda a co lež, to nevíš když tancuješ, co je dávat a co brát, to nevíš, když umíš milovat.

   Smazat
 3. Ano ten balvan je pravda , který leží v cestě těm co zřejmě zešíleli a pravda je pro ně cosi co se do jejich zvrhlé ideologie nehodí . Ale každý balvan lze rozdrobit a odstranit . Pilně se na tom pracuje . Mladé generaci jsou ve školách vymývány mozky za účelem toho aby pro ně byla pravda neznámý pojem . Proto až dorostou tak pro ně nebude problém tento balvan odstranit .

  OdpovědětSmazat
 4. Kam toto názorové rozpolcení společnosti povede, nevím. Přece nemůže trvat donekonečna! Navíc mám dojem, že se propast mezi oběma názorovými proudy stále více prohlubuje. Řekl bych, že se tento stav netýká jen naší země, ale celé Evropy a světa. Domnívám se však, že mladší generace obecně více horuje pro západní styl života a jeho hodnotový systém. Proto si myslím, že odpůrců NATO, EU, eura a USA bude již jen v ČR ubývat. Je tedy otázkou času, kdy přijmeme euro, umožníme výstavbu amerických vojenských základen na našem území a z našich dějin zcela vymažeme vše, co nás kdy spojovalo s Ruskem. Netěší mě to sice, ale jsem realista ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a budeme poslušnými slouhy 4.Říše až do nejbližší jaderné války.

   Smazat
 5. samí anonymové v diskusi.
  Čeho se bojíte, demokrati?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:06 příjmení Ševeček se v ČR vyskytuje 287krát. Který jste z nich a jestli je to skutečně vaše příjmení, těžko zjistit. Ale budiž. Otázkou zůstává, jestli vašim blízkým i jmenovcům dělá dobře, že se tady, tak nebo jinak producírujete a kolik z nás zajímá vaše případné jméno víc, než to, co prezentujete. Formalisto.

   Smazat
 6. Děkuji panu Manovi za článek.
  Jarda

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Rád bych byl za takovou "debatu" jako pořádají v TV.
  Když viděli pochodovat skotskou armádu, řekl tuším Fairfax Cromwelovi, že těch nepřátel je příliš mnoho.
  Cromwell na to "To je dobře, aspoň jich co nejvíc pobijeme"

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty se můžeš kvalifikovaně vyjádřit pouze k Beřkovicím.

   Smazat
  2. 21:17.... Hmmmm ? Co t.j. Berkovice ?
   h.

   Smazat
  3. Je tam ústav, kam bezesporu už dávno patříš.

   Smazat
 10. Tu diskuzi jsem ani celou nečetl, je to zavádějící. Ta polovina i když si něaký b.b myslí a tvrdí, že ne. Ale ta demagogická propaganda s tím počítá, moc dobře vědí kolik lidí se jim podaří, nebo nepodaří přesvědčit. A teď si představte, že by média psala pravdu a stádo by šlo za pravdou, sadím se o co chcete, že by těch pravověrných řiťolezců do prdelky USA, EU, NATO, zbylo stěží 10%. To oni vědí a dokud mají nějaký vliv, budou bránit ČT a média ty presstitutské kurvičky do roztrhání těla, teda dokud tom bude královsky vynášet. Děvky zadarmo nešukaj. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, ruďochu, vy jste měli pod 100% kontrolou 100% všech sdělovacích prostředků. Přes tento váš totální informační a propagandistický monopol, si 87% obyvatel (právem!!!) myslelo, že jste svině.
   Nepodceňuj lidi.

   Smazat
  2. Pro Rudého dědečka : lépe jste to napsat nemohl.Ony presstitutské kurvičky v ČT,ČRo a podobných kanálech,např.HN,Respekt,Seznam,Info,Echo apod. nic jiného neumí a těžko by hledaly, tedy ty kurvy,jiný zdroj obživy.Dovede si někdo představit Kubala,Řezníčka a podobná prasata,aby se živila poctivou prací ?

   Smazat
  3. 21:27 já nevím, proč si to nemyslelo alespoň 87,85 % obyvatel, ale budiž. Třeba jen, při svých hlubokých znalostech, pro nás prosťáčky, zaokrouhlujete. Já tu dobu prožil a po těch posledních téměř třiceti letech s politováním zjišťuju, že předchozí režim nebyl zdaleka tak nemravný, jako ten současný. Možná vám ke stejnému názoru chybí zkušenost, možná charakter, možná dost intelektu. Nevím.

   Smazat
  4. 22:34
   Dost možná mu chybí vše, co jste jmenoval. :) Jinak souhlas.

   Rudý škorpión

   Smazat
 11. Demokracie, to je trest boží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My nežijeme v demokracii, ale v demokratůře, a to je velký rozdíl!!!
   K.

   Smazat
  2. Když si mládež na Staromáku při Antibenešové demonstraci hrála Kryla, tak se mi v hlavě slovo demokratůra zjevilo. Proč ? Tomu bude rozumět jen generace, které bylo v 68mém aspoň 15 let. Mladším asi není co vysvětlovat.

   Smazat
  3. Taky mám obavu, že kdyby tu byl Kryl s námi, tak ho nazvete rudým dědečkem.

   Smazat
 12. Je to pro mně čím dál jednoduší, někdy a ne vždy, si přečtu reakci na můj příspěvek, většinou zjistím, že se nějaký bl.ec vždycky chytí a začne sprostě kontrovat, jenomže než to zjistím, pokud, tak se téměř vždy najde někdo kdo za mne smyslupně odpoví a já už se s hlu.áky nemusím zabývat. Děkuji. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruďochu, to co jsem vám napsal v 21:27, bylo evidentně nad vaši mozkovou kapacitu.
   Já jsem zase rád, že se hlupáky vašeho ražení ve vedení naší země už 30 let nemusím zabývat. Skončili jste. Poslední co vám zbylo je plané žvanění na internetových diskusích.

   Smazat
  2. 1:14Tak proč tu pořád otravujete?Vždyť vy se bojíte

   Smazat
  3. To je ono. Mají strach. Všichni ti lumpové, kteří jsou spokojení v kolonizované zemí, s nízkými platy, ulhanými médií a šířenou nenávistí.

   Smazat
 13. Ještě k těm presstitutským kurvičkám, zatím svou práci odvádějí dobře, protože není nad to když si otrok myslí že žije ve svobodě a demokracii a jako člověk nerozumný to ještě i zadarmo obhajuje, což je snem a cílem demagogie. Já jakožto homo sapiens, obhajuji sice také zadarmo, ovšem většinou a je to dost těžké, slušným spůsobem. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 14. ZKUSTE
  to někdy, jako já :

  ČT žumpu nesleduji cca. 5 let a domnívám se,že mně za tu dobu nic důležitého neuteklo.
  TO samé platí pro radio a vůbec další veřejnoprávní sra.čky,
  včetně denního tisku.
  MOC mně to osobně pomohlo, neboť jsem vznětlivé povahy
  a pak by to odnášelo mé bezbranné okolí.
  Na současné dění v ČR mám roky neměnný názor :

  Naprostá většina politické reprezentace jsou podlézavá chátra, která olizuje boty svým páníčkům ve Washingtonu,
  Bruselu a hlavně v Berlíně.
  NEDĚLAJÍ
  to z přesvědčení, říká se tomu pud sebezáchovy a fungovalo to dobře i za Protektorátu Böhmen u. Mähren, nebo za diktátu
  Moskvy.
  OSOBNĚ se domnívám, že existuje množství jiných stránek, mimo NR, kde mohou eurohujerové a milovníci zločinné válečnické politiky USA a NATO být mezi svými a sdílet
  své názory bez toho, že by je někdo urážel.
  S demonstracemi je to podobné, oni nejdou na tu svoji,oni
  cíleně vyhledávají tu "nepřátelskou" jen aby provokovali,
  vyvolali konflikt, případně i hajlovali, s tím výsledkem,že je pokojná demonstrace občanů označena jako pravicově populistická až nacistická.
  Sousední Merkeljunta v tom má praxi, pohrobci J.Gobbelse
  mnohé ještě zdokonalili...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:44
   Tak tomu bylo v české historii vždy . V každé době se našlo bezpočet zrádců a přisluhovačů . Stačí si přečíst romány od Jiráska , Kaplického atd .Tenkrát v tom svoji neblahou roli sehrála církev , kterou dnes nahradila demokracie .Tak tomu bylo , je a bude bohužel na celém světě .Aby na světě vládl všude mír , muselo by toto lidské pokolení zaniknout a bylo nahrazeno jiným , které by asi museli tvořit jen samí andělé...

   Smazat
 15. A proto zvolejme dokud to jde : Hajzlové v čt,čro a dalších mediálních žumpách Respekt,Seznam Info,Forum 24 a pododně táhněte do hajzlu,lidi na vás serou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni už jsou v hajzlu, ale je jich tolik, že ho ucpali a nedaří se spláchnout. :-)

   Rudý škorpión

   Smazat
 16. Je potřeba zavolat lejnocuc.

  OdpovědětSmazat
 17. Malá korekce - v pořadu byl Pospíšil a ne Kučera a v EU parlamentu není Pavel Fiala, ale Pavel Svoboda. Jenom bych doplnil, že europoslanci jsou ZKORUMPOVANÍ výší svého platu a náhradami, které dostávají. A pro hodně lidí jsou peníze silným přesvědčovacím prostředkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodávám všichni tzv.europosranci jsou dobře placené kurvy,kteří zrazují zájmy národů tedy nejen českého ve prospěch nadnárodních hajzlů-banksterů,výrobních monopolů a dalších hajzlů.

   Smazat
  2. Pospíšil Jiří a Pavel Svoboda to jsou jedni z největších probruselských hajzlů.Pokud tito darebáci znovu získají koryta pak bych mohl jen konstatovat,že se našlo mezi voliči dost blbů,kteří těmto idiotům dali svůj hlas.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.