Reklama

úterý 30. dubna 2019

Tři přednosti systému Poseidon, na který USA nemají odpověď

30. 4. 2019     military
Vojenský expert Michail Něnašev uvedl tři přednosti Poseidonu, podvodního dronu, na který USA nemají odpověď. 23. dubna byl Vladimír Putin přítomen spuštění jaderné ponorky Bělgorod, která bude prvním nosičem bezpilotního systému Poseidon s jadernými hlavicemi.


Loď byla postavena podle přepracovaného projektu víceúčelové jaderné ponorky Antej 949A (obdoba jaderné ponorky Kursk) s kódem 09852. Podrobnosti o nové ruské zbrani komentuje pro Pravda.Ru předseda Všeruského hnutí pro podporu loďstva, kapitán prvního stupně v záloze Michail Něnašev.

Řekněte nám, co je známo o Poseidonu?

Jedná se o nová bezpilotní torpéda, minilodě. To znamená, že v lodi (hypoteticky Bělgorod) je další loď. Jedná se o velké torpédo, vyzbrojené 100 megatunovou jadernou hlavicí, která v případě potřeby rozbije půl státu na padrť. Tento aspekt je třeba zdůraznit. Za druhé, Poseidony jsou pokračováním našich národních projektů. V 70. letech jsme již měli taková torpéda, která vyvíjela rychlost pod 400 km za hodinu. Poseidon je pro nás tedy výrazem úspěšné práce vědeckých center naší země a celkově vojensko-průmyslového komplexu. Proto se nejedná pouze o soutěž podle principu, kdo koho rychleji zničí, ale je to také vyjádření vedoucího postavení našeho vojensko-průmyslového komplexu. Není to plýtvání peněz za nějaké neznámé projekty, ale je to forma ochrany 150-ti miliónové země.

Proč je k této zbrani upoutána pozornost "partnerů"? Někteří hledají nedostatky, jiní říkají, že jsou to vůbec výmysly.

Protože, na rozdíl od mezikontinentálních balistických raket, tato torpéda nemusí překonávat protiraketovou obranu, proti nim je možné použít pouze protiponorkovou a protitorpédovou obranu. Protože Poseidony mohou působit v hloubce 1000 metrů, tak, když se budou přibližovat k pobřeží USA v takové hloubce, je nebude možné objevit. To zaprvé.

Zadruhé, Poseidon je navržen tak, aby mohl být dopraven do dané oblasti dlouho před zasazením úderu a aby ho mohl zasadit na povel prostřednictvím systému komunikace. To znamená, že nelétají jako rakety, jsou již v oblasti, ze které mohou útočit na povel vedení země, když se budeme bránit před útokem. Nedej bože, samozřejmě.

Zatřetí, vzhledem k tomu, že v Poseidonu je atomový reaktor (nikdo nemá takové zbraně), znamená to, že je nemožné ho nejen detekovat, ale také dohnat a zničit, pokud se ho přece jen podaří odhalit. Ani Američané, ani Evropané nemají taková torpéda, která by mohla Poseidon zničit. Jejich rychlost je mnohem menší. Proto je v západních médiích tolik povyku, protože to je naše jasná výhoda, je to naše jasná odpověď. Takový jekot, taková hysterie je z bezmocnosti. Když Rusku hrozí, vědí, že tímto způsobem odpovíme, že se nebudou moci před naší odplatou skrýt.

Prezident, který se zúčastnil spuštění ponorky Bělgorod, poznamenal, že modernizace loďstva bude pokračovat, a "společným úsilím zaručeně zvýšíme status Ruska jako velké námořní mocnosti". A na jaké úrovni je nyní status Ruska jako mořské mocnosti?

Rusko je posledních 300 let od doby Petra Velikého, nehledě na období propadů, velkou světovou námořní mocností. Během té doby jsme nikdy neopustili desítku předních flotil světa a naše přítomnost na moři znamená, že jsme měli a máme klíčový význam ve světové politice. Armáda, letectví jsou důležité, jsou strategicky cenné. Ale pouze flotila umožňuje hrát světovou úlohu. Chrání lodní dopravu na světových komunikacích a samotné komunikace, které jsou položeny pod vodou.

V sovětských dobách jsme Američanům nedovolili rozpoutat proti nám likvidační válku i díky existenci významných námořních sil, námořního strategického letectví. A v Sýrii ničíme světovou teroristickou internacionálu také díky flotile, protože kdyby neexistovala flotila, ani letectvo ani armáda by tam nic nezvládly. Kdybychom teroristům nezasazovali Kalibry a jinými druhy zbraní údery, kdyby loďstvo nezajišťovalo přísun nábojů, jiných prostředků a zbraní, nezbytných pro vedení války proti teroristům světového rozsahu, pak by úspěch našich sil v Sýrii nebyl možný.

Námořní mocnost je široký pojem, je to i rybářské loďstvo, i příprava šelfu. Máme 200 mil ekonomické zóny od Baltu po Tichý oceán, naše hlavní zdroje jsou v Severním ledovém oceánu. Vrtné plošiny, které pracují na šelfu, jsou také systémy, které také patří do pojmu "loďstvo". A všude si udržujeme přední světové pozice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Tak se držte, chlapci. Protože, pokud jen trochu povolíte, západní nenažraný parazit ihned začne dorážet.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejde nevzpomenout na nedávná Putinova slova, když k Západu adresoval přibližně toto: Dlouho jste nás nechtěli slyšet, natožpak nám naslouchat. Tak alespoň teď poslouchejte.
  A potom Rusům i světu představil jejich nové zbraňové systémy (Kinžal, Avantgard aj.).
  Pochopil, že Západ (a USA zvláště!) není "stavěn" pro mírový dialog rovných.
  Rozumí totiž jen podobně neprůstřelným argumentům jakým je i tento Poseidon s nadstandardně mocnou A-nádivkou.
  Do té doby k jednacímu stolu neusedá, jen své oběti vojensky napadá a poté vyrabuje ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opluštile? Koho konkrétně USA vyrabovaly? Nechte si tu přihlouplou propagandu které nevěříte ani vy sám.

   Smazat
  2. 11:33 Celý blízký východ ještě teď se drží v Sýrii a mají zálusk na ropná pole. Venezuela a Írán to samé by udělali.

   Pane Opluštile dobře jste to napsal.

   Smazat
  3. 11:33
   Každého. Dovzdělej se, hledej šmudlo. Na ČT ti to neřeknou.

   Smazat
  4. 12:06
   Ještě nějaké ty tuny zlata. Naposledy (?) třeba z UA.

   Smazat
  5. 11:33 USA rabují celý svět díky nekrytému dolaru, který tisknou jako zběsilí. Celkový dluh USA je 74 biliónů dolarů, z toho 22 biliónů je dluh federální vlády. Aby tento dluh nemusely splácet, budou muset rozšířit vraždění a vydírání na všechny své věřitele. P.S.: český mopslík je OK, protože je poslušnej, platí jak mourovatej a ještě "kvantitativně změkčuje" a okrádá tím vlastní obyvatele :-)

   Smazat
  6. 11:33 -jste velmi neinformovaný, částečně je to vaše chyba a z větší části je to chyba našich žumpálních medií, která vám neposkytne žádné info. Např. Sýrie - je zcela veřejně znám, USA to nedementovaly, že bojovníci islámského státu předali USA 50t zlata - to je rabování, protože USA jsou v Sýrii zcela nelegálně a syrská vláda jim nice nedarovala. 50t zlata má pokrývat náklady na přemisťování bojovníků(USA) IS do Afghánistánu. Spíše to bude všimné pro různé senátory v USA - to víte - obchod je obchod.

   Smazat
  7. 15:28: díky za tuto informaci.

   Smazat
  8. 11 33:
   Když si ty všeználku přečteš 65 let starou knihu našich cestovatelů Hanzelky a Zikmunda Přes Kordillery, tak pochopíš, že v té době byla USA rabována celá Jižní Latinská Amerika. A po celou dobu, co si USA po válce uzurpovaly světovládu dolaru a hlavně si upevnily moc petrodolaru, tak ekonomicky drancovaly celý svět. To dnes ví každý, kdo má alespoň základní vzdělání. Ty ho nemáš dokončeno ?

   Smazat
  9. Pane 11:33, když už jste se zesměšnil dotazem, který hodně vypovídá o vašem vzdělání, tak si alespoň přečtěte něco o podvodu zvaném brettonwoodský systém a něco o okolnostech vzniku petrodolaru. Není to nic tajného ani konspiračního a snad to pochopíte i vy.

   Smazat
 3. Článek neřekl to hlavní. Termojaderná nálož Poseidonu je iniciována pod mořskou hladinou. Vzniká tak obří přílivová vlna (tsunami), o výšce několika set metrů. Ta zaplavuje značnou část pobřežního území přímořských států a to do hloubky několika set kilometrů. Například při výbuchu v Severním moři v blízkosti Francie a Velké Británie je zatopena polovina Velké Británie, polovina Francie, mizí celé Dánsko, Holandsko, Belgie, je zatopena více než třetina Německa atd. Obdobně je tomu na východním a západním pobřeží USA. Nevýhoda západních států je v tom, že mají značnou část průmyslové infrastruktury, včetně obyvatelstva, soustředěnu v přímořských územích což Rusko téměř nemá. Perspektivně se uvažuje o umístění na miniponorkách termojaderných náloží o ekvivalentu 500 MT až 1 GT TNT (25 000 až 50 000 krát větší nálož než byla shozena na Hirošimu).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, výborná "obranná" zbraň :-D

   Smazat
  2. 11:35
   Nepochybně. Už jen svojí existencí brání majitele.

   Smazat
  3. 11:31: Tak tohle, pokud je pravda /nezlobte se, že jsem to tak napsal/, je úděsné. Tohle jsem třeba vůbec nevěděl. Řekl bych, že asi vůbec nevíme, neumíme si přestavit, co by to ta třetí světová válka představovala. Holt člověk je zřejmě zrůda přírody.

   Smazat
  4. Musíte informace hledat na jiných místech než je ČT a ČR, případně jinde než u našich novinářů a většiny politiků. Ti vám poskytují lži, polopravdy nebo neúplné a zkreslené informace. Hledejte na internetu ve světě a informace čerpejte hlavně od vědců. Vždy však používejte svoji hlavu.

   Smazat
  5. Ano, je to tak. I když jsem už četl několik zdrojů, že se nyní uvádí buď mohutnost 100 megatun, anebo jen 2 megatuny. Tomu druhému údaji nevěřím, neboť výbuch o pouhých dvou megatunách by neměl moc smysl. Možná jde o druhou variantu, kdy by se jednalo pouze o zničení válečného přístavu ( např. San Diego v USA ) Jak jsem v minulých letech sledoval různé zdroje, Rusko bez debaty představuje světovou jedničku v jaderném výzkumu a to se nyní naplno potvrzuje. Muselo udělat také obrovský kus práce v miniaturizaci, protože v šedesátých letech jejich CAR bomba, mající také 100 megatun ( při jejím svržení nepoužili třetí stupeň a tak výbuch měl sílu "pouhých" 56 megatun ) byla těžká 27 tun ( jen třetí stupeň měl obsahovat 9 tun uranu ). Co je pro mne nový údaj, tak je to, že se uvažuje o hlavicích o 500 Mt a 1000 Mt. Nevím, zda je toto dnes technicky, rozměrově i hmotnostně možné. Jinak děkuji za informace.

   Smazat
 4. Anonyme, USA vybrakovai tvůj mozek, zdravý rozum a svědomí. A je vás víc ...
  Chápu, že flusáním, lhanim a osočováním na diskuzích se dá pohodlně vydělat na ( nejen ) chleba, ale znáš to - " po ovoci poznáte je " .... bumerang se vrací
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 5. Takovéhle zbraně je možno úplně ignorovat, protože je stejně nikdo nepoužije. Ruský paranoici zase vymysleli čím opepřit novou studenou válku, je to k hovnu, akorát to zrezne a půjde to do šrotu. Celé je to k hovnu. Naprosto úplně totálně absolutně na hovno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zkrátka něco jako ty.

   Smazat
  2. Jo, přesně. S tím rozdílem, že když si useru anebo mám poruchu, nezpůsobuju stometrové tsunami.

   Smazat
  3. 15:11 - musí ti být trapně, když nevíš, nechápeš a nemáš argument k něčemu čemu nerozumíš, když ostatní vědí o čem mluví. Lituji tě.

   Smazat
  4. 12:58: Docela rád bych věděl proč oponenti zde vyjadřovaných - většinově - nemainstreamových názorů, kterým se občas říká trollové, většinou používají sprosté vyrazivo. Snad by pan MuDr. David mohl napsat nějaký článek na toto téma. Všimněte si, že sprostě píše rovněž ten pisatel o spravedlivé Hilterově válce v Rusku - přítom občas operuje přímo básnickými obraty - ruské pláně atd. Nepochybně člověk s velkými znalostmi, které však jsou chybně zpracovany.

   Smazat
  5. Je to ptákovina na entou, dvacet kilometrů od amerického pobřeží zaparkují ocelového vorvaně s dvoucarovou náloží. Kubánská krize byla proti tomu čajíček.

   Smazat
 6. Po nějaké době jsem si opět přečetl komentáře - některé se oplatí číst. Zjišťuji, že pořad žijí lidé mého zrna, tedy lidi mající to v hlavě i srdci správně uspořádáno, čímž jsem nechtěl ale říci, že mezi tyto lidi považuji zdejší trolly.

  OdpovědětSmazat
 7. USA již mají odpověď. Je to přiznaný program sledování UFO ve vzduchu, (na zemi) a ve vodě.
  Celá léta US ARMY utahovala svůj zájem o UFO. Co kdyby se lidstvo začalo náhodou klanět jiným modlám, než je světový četník, Wall Street, zisk a dolar? Co kdyby se náhodou, nedej bože, ukázalo, že naši vesmírní bratři jsou již věky věků komunisty? Co kdyby se ukázalo, že naše slovutné vědecké mafie (viz. Drahoš a spol.) vědí o fyzice a mechanice jenom hovno!
  Vidíte a najednou to půjde. Poseidon v amerických zálivech a u US základen je hrozba. Prdele Deep state se sevřely strachem. Budou ho hledat jako o život. Kde je pod vodou a kde jsou prostředky pro spojení s ním na nebi.
  Vidíte k čemu je najednou dobrý přiznaný zájem o UFO. A už vůbec nebude vadit hrůza z toho, že na UFO mohou být komunisti. Bližší je vždy košile než kabát! Jen aby se američtí daňoví poplatníci nedozvěděli, že i přes horentní sumy vynakládané na zbrojení (rozuměj na kšefty kšeftařů) tak tragicky zaostali za Ruskem! Za těmi "mužiky v pochcaných teplákách"!

  OdpovědětSmazat
 8. Jen jsem chtěl dodat. Polák Bartosiak, geopolitický analytik, v pravicově i proamericky /většinou/ zblblém Polsku, značně oblíben, samozřejmě tento muž je proamericky laděn, rozděluje zeme: na heartland /země s celkem nevyznamným loďstvem, kladoucí důraz na pozemní sily - zde podle něj patří a vždy patřilo Rusko a rimland - země opačného polu - důraz na námorní sily. Zde podle něj patřila Malá Britanie a nyní patří USSA. Jen jsem ještě chtěl dodat, že po moři se transport zboží prý 4x levnější. Z toho důvodu je zřejmé proč Malá Britanie vždy se snažila o prvenství v námořnich silách a z toho důvodů to i nyní a nejen nyní - myslím od doby svého vzniku - dělá USSA.
  Čina rovněž podle Bartosiaka není rimlandová mocnost. Nebylo ní ani Německo, a právě proto prohrálo obě světové války - protože bylo odříznuto od transportu po moři. Na Rusko Poláci hledí jako na zaostalou zemi - zdůrazňuje to kdejaký tvůrce videí na youtubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to ten Bartosiak "objevil Ameriku". Británie je ostrov a USA mají také charakter ostrovního státu, což je samozřejmě nutí vydávat se na moře. Na druhou stranu ale zaostávají na zemi, viz třeba druhá světová válka, ve které se britské, americké nebo japonské pozemní síly nemohly se sovětskými nebo německými srovnávat.

   Smazat
 9. Když se budeme strašit, tak taky něco přihodím. Myslím si, že cílem vítězů není radioaktivitou (nebo pomoci tsunami) znehodnocená krajina, lidské ztráty se asi počítají, ale pochybuji, že likvidace vody, zem.půdy, úrody, dobytku bude v plánu. Nejjednodušší cestou bude likvidace orientace a komunikace (GPS, satelity, kabely...), vyřadí se tak jakákoliv zbraň dálkově řizená a bez GPS bude bez orientace. Nevím kolik miliard $ stojí jedna letadlová loď, ale blackout se dá pořídit za zlomek. Pane, pojďte se bát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom máte pravdu. Tenhle Poseidon má sloužit jen k tomu, aby si američtí jestřábi rozmysleli útok na Rusko, o kterém stále sní. Rusové rozhodně nemají zájem, aby žili po válce v radioaktivním světě. K čemu by to bylo ? Proto také nyní velmi intenzívně vyvíjí rušící systémy všech komunikačních kanálů NATO, včetně rychlé likvidace komunikačních družic a družic systému GPS. Na tom intenzívně pracují i Číňané. Zde je celá síla NATO nejzranitelnější.Dnes jsou všechny nejmodernější zbraně NATO bytostně závislé na GPS a centrálním předávání dat na všech úrovních armád. Pokud se tyto sítě zlikvidují, či jen účinně zaruší, tak z obrovských armád se stávají pouze zmatené a bezbranné houfy.

   Smazat
 10. príkladom rabovačky sú bývalé VSŽ - do tejto fabriky neinvestovali od doby Rezaša nič - len hlúposti, fabrika nemoderná, schátralá, ohlodaná na kosť, končí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Slováci z východu houfně utíkají za prací do zahraničí. To je holý fakt, protože tam o práci nezavadíš.

   Smazat
 11. no nie je to tak, postavili Jaguar, a v okolí košického letiska tiež je toho habadej, akurát poslali ukraincov do Česka - a stavia sa ďalšia, ale k veci - čo sú američania zač - v RSTV vyhlási - v pozadí stojí minister financií ma pred ním predseda vlády - mohutnú investíciu do fabriky, všetci veria, skutočnosť - prichádzajú akcionári s manželkami, na mieste kde má stáť linka už rok, možno viac je prázdne miesto, stará linka zlikvidovaná, a z večera do rána je to miesto ohradené plotom, tabuľa - veľká, čo sa stavia, bager, nákladné auto, ľudia sa motajú, zbíjačky, hluk, akcionári odchádzajú - do hodiny tam nie je nič - toto nebolo ani za Brežneva !!! prisámbohu, čo tým chceli súdruhovia z vedenia povedať ???

  OdpovědětSmazat
 12. Asi už přestávám rozumět slovenštině, je mi líto, čtu to dvakrát a nerozumím.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.