Reklama

pátek 19. dubna 2019

Triumf ďábla

Paul Craig Roberts
19. 4. 2019     PaulCraigRoberts
Včera jsem z Národního veřejného rádia (NPR), slyšel zprávu, charakterizující demokraticky zvoleného prezidenta jako „venezuelského diktátora Madura“. Neustálým opakováním teze, že demokraticky zvolený prezident je diktátor, se tak v hlavách spousty lidí, kteří dříve, než na ně toto označení spadlo z rádia či televize, o Madurovi nic nevěděli, vytváří obraz Madura coby diktátora.


Nicolas Maduro Moros byl zvolen prezidentem Venezuely v r. 2013 a pak v r. 2018. Předtím byl viceprezidentem i ministrem zahraničí a v r. 2000 byl vzdor washingtonské nepřátelské kampani zvolen do venezuelského národního shromáždění. Ta kampaň, vybízející Venezuelany, aby na protest proti jeho současnému prezidenství vyšli do ulic a nabízející vedoucím důstojníkům venezuelské armády za zradu pohádkové částky, přetrvává dodneška. Ale tomu všemu navzdory Maduro podporu lidí neztrácí a též armáda mu dosud zůstává věrná.

Vše, čeho jsme dnes v souvislosti s Venezuelou svědky, není nic jiného, než výsledek lačnění amerických ropných společností po ziscích z venezuelské ropy. Bohatý proud těchto zisků, tekoucí dříve z venezuelských ropných polí do USA, přeťal už předcházející venezuelský prezident Chavez a nasměroval jej ke snížení chudoby a k boji proti negramotnosti ve vlastní zemi. Nu a Maduro v Chavezově národní politice pokračuje.

Opozice proti Madurovi uvnitř Venezuely vychází z elit, které se spolu s Washingtonem na ždímání venezuelského bohatství podílely. Tyto elity ve spojení s americkou CIA Chaveze na přechodnou dobu svrhly, ale venezuelský lid spolu s armádou zadrženého Chaveze osvobodily, takže ten se mohl svého úřadu znovu ujmout.

Washington má za sebou dlouhou řadu pokusů svrhávat reformistické vlády Latinské Ameriky. Protože reformátoři americkému vykořisťování zemí Latinské Ameriky překážejí, bývají za to svrháváni. Takže s výjimkou Venezuely, Kuby, Bolivie a Nikaraguy sestává dnes Latinská Amerika už jen ze států vazalských. Jen v posledních letech zlikvidoval Washington reformní vlády v Hondurasu, Argentině, Brazilii a do čela těchto zemí posadil gangstery.

Podle slov poradce americké Národní bezpečnosti a neokonzervativního válečného štváče Boltona budou vlády ve Venezuele, na Kubě a v Nicaragui svrženy. A na tyto tři země byly též v současnosti uvaleny hospodářské sankce.

Ortega stojí v čele Nikaraguy už 40 roků. Býval soupeřem americké loutky Somozy a protože na úkor vrstvy bohatých lidí investoval prostředky do znárodnění a do boje s negramotností, dostal nálepku„marxisty-leninisty“ a Washington se pokoušel jeho reformy zdiskreditolvat jako „politiku kontroverzní a levičáckou“.

Ale jakýmisi zázrakem jak Castro tak Ortega washingtonská spikutí přežili a jen tak tak se to zdařilo i Chavezovi. Castro i Chavez jsou dnes mrtvi a Ortega má 74 let. A Maduro čelí obtížné situaci, protože Washington ukradl Venezuele vklady v bankách a odpojil ji od mezinárodního finančního systému. A Britové zas Venezuele ukradli její zlato. Čímž se stalo, že pro Venezuelu je dnes obtížné splácet své dluhy.

Trumpův režim označil dvakrát demokraticky zvoleného prezidenta Madura za prezidenta „nezákonného“, nalezl loutku Guaida ochotnou zaujmout Nadurovo místo – a oznámil, že tato loutka je nyní prezidentem Venezuely. A žádná ze západních presstitutek a nikdo z hlav vazalských států washingtonského impéria na tom neshledal nic podivného. Tedy na tom, že zvolený prezident je nelegitimní a ten Washingtonem vybraný nelegitimní není.

Rusko a Čína poskytly Madurovi diplomatickou podporu. Obě tyto země mají ve Venezuele své investice, které by pro ně byly ztraceny v okamžiku, kdy by se země zmocnil Washington. Ruskou podporu Madurovi však včera nazval Bolton provokací a hrozbou světovému míru a bezpečnosti. A dodal, že západní sankce na Venezuelu uvalené by měly být Ruskem brány jako varování před poskytováním jakékoli jeho pomoci venezuelské vládě. Ke kteréžto hrozbě na adresu Ruska se okamžitě připojili i viceprezident Pence a ministr zahraničí Pompeo.

Kde zůstaly hanba a stud, když nejvyšší představitelé americké vlády před tváří celého světa otevřeně prohlašují, že oficiální politikou americké vlády je svrhávání demokraticky zvolených vlád jen proto, že tyto vlády nesouhlasí s americkým hospodářským drancováním svých zemí?

Kolik míru a bezpečnosti přineslo světu washingtonské svržení vlád v Iráku, Libyi, Ukrajině, či jeho svržení vlády zamýšlené v Sýrii?

Nejvyšší činitelé USA prohlásili, že mají v úmyslu svrhnout vlády tří zemí a to se za hrozbu mezinárodního míru a bezpečnosti nepovažuje?

Ne?

Pak jediným možným způsobem, jak tuto situaci nazvat, je Triumf zla.

Překlad: Lubomír Man

112 komentářů :

 1. Na druhou stranu je moc dobře že se ušáci, vedeni svou bezprecedentní arogantní drzostí takhle nestydatě odkopávají, neb tím ubývá prostor k tvrzení, jací že to nejsou nositelé demokracie. Teď už jen blbec zapouzdřený ve svém "vzdělání" (uvozky proto, že vzdělaných blbců začíná být v posledních dvou dekádách násobně více, než blbců prostých, kteří venkoncem své blbství, na rozdíl od blbců vzdělaných, ani nijak neprezentují) může tvrdit že ušáci jsou garanty demokracie. A hned víme na čem s petříčky a pavly a podobnými obry ducha jsme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzdělaného blbce neznám. Ale titulovaných nemyslících!!! pseudovzdělaných blbců znám hodně.
   Titul neznamená vzdělání, zvláště dnes, kdy koupě titulu není žádný problém.

   Smazat
  2. Profesor Fiala, šéf ODS, to je ukázkový vzdělaný pablb.

   Smazat
  3. 23:58
   Nesaháš mu vzděláním ani inteligencí ani po kotníky, nýmande.

   Smazat
  4. 0:01
   No ty jsi se malinko opozdil. Protože ty nejsi O:01 ale rovnou tři nuly.
   V.V.

   Smazat
  5. Chtěl bych požádat moderátory, aby literární výkon 7:44 nemazali. Bez ohledu na obsah, forma je prvotřídní, invence slovních obratů inspirativní a odhodlanost záviděníhodná. Děkuji.

   Smazat
  6. 7:50 Kerou tu tapetkus myslel? Hodím ti ji na přání! Ale nepamatuju si už začátek, moh bys prosím naznačit?

   Smazat
  7. Fiala ucitel naroda.Karierista a naduty blb.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Vzdelaných a ochotných tupocov majú USa za sebou celú hordu najmä tu v jednotlivých vládach EU. Len bábky ktorými možno hýbať z Whasingtonu sú pre nich užitočné. Vydieranie a uplácanie to sú ich pracovné metódy a rovnako úkladné vraždy ak je treba, ako bolo treba napríklad na Slovensku, keď Ficova vláda neposlúchala

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 22:56: Největší blb je vzdělaný blb. Spanělské přísloví.

   Smazat
 2. Tak to je Venezuela má zdroje které chtějí us korporace krást.

  OdpovědětSmazat
 3. Rusko už Madurovi spěchá na pomoc s čerstvými zásobami slzného plynu, ten bude psát další kapitolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknowne, ty jsi fakt kus vola. Kde mají slzný plyn brát, když na ně američtí pitomci uvalili embargo a prodávají ho do španělského království, aby rozplakali Katalánce a Basky?

   Smazat
  2. Unknown, co si myslíš o tom, že demokraticky zablokovali Venezuele konta? Proč je nezažaluje Venezuela u některého demokratického soudu, třeba u těch kokotů v Haaaaaaagu? Já jsem jenom zvědavý, kdy nám Lauder vrátí 12 miliard, které sebral po komedii se Železným? Nebo kdy zatknou Bojara za komplot se Šťávou?

   Smazat
  3. Normální prezident jde cestou nejmenšího odporu, když se 60 zemí rozhodne neuznávat výsledek voleb, tak má říct, serete mě, ale udělám kvůli vám nové volby, a chci tady od vás vidět pozorovatele na každém okrsku, abyste příště neměli znovu hemzy. Jenže snazší je vzít batalión těžkooděnců a kritiky zplynovat. Ve Venezuele nemají ani tekoucí pitnou vodu, a za všechno může Americká mandelinka bramborová.

   Smazat
  4. Unknown, jakých 60 zemí? Je mezi těmi zeměmi nějaká, kde mají obyvatelé šikmé oči? Tam totiž bezpečně poznají prolhané šmejdy.

   Smazat
  5. Tebe by poznali z pěti kilometrů.

   Smazat
  6. 0:19 mně nepoznají, nemám vodnatou obří hlavu a pleš.

   Smazat
  7. Zato uši jak lopuchy.

   Smazat
  8. 0:33 To se pleteš, Sorošovi se nepodobám a kaganovi Davidu Rockefellerovi už vůbec ne. Co vy jste to za bandu tupých blbů, chtěli jste zlikvidovat Rusa a vyrobili jste Čínu.

   Smazat
  9. Co máš proti Číně krom toho, že okupuje Tibet a nárokuje si Taiwan?

   Smazat
  10. Okupuje Tibet? Dej si do googla války USA a čti! Za kterou "neziskovku" máš dneska službu? Ono je to vlastně jedno. Bav se s blbem víc jak minutu a už se baví dva blbci, Jan Werich.

   Smazat
  11. Za toho Tibetského Masaryka, co tu pobíhá po Evropě a hledá zastání.

   Smazat
  12. Petře Petře, nechtěl bys nakonec být tím pozorovatelem "nezávislým"?
   Václav

   Smazat
  13. Správně čuníku 7.58 - jen piš ty svoje prasečinky, sám jsi prd z bombičky, ale piš piš, třeba redakce konečně s diskuzema skončí, nebo nastaví taková pravidla, aby úchylové, oplzlíci a dementi se sem nedostali vůbec - prostě zablokovat! Namísto jejich přitroublejch obrázků - autíčka, hydranty, semafory... jak u blbejch na dvorečku. Tak jen piš ty prasáku, už se těším, jak si počtu příspěvek od magora.

   Smazat
  14. Tibetsky masaryk by zase rad otrokum sekal ruce a vypichoval oci.Ma vztek,ze decka v Tibetu umeji cist a psat a klasterum dosly poddani.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. 0:11
   Ve Venezuele nemají ani tekoucí pitnou vodu, a za všechno může Americká mandelinka bramborová.
   A prečo nemajú tečúci pitnú vodu?
   Pre USa záškodnícke sabotáže a zámernú likvidáciu Venezueleskej el. site. Len preto nemajú vodu pane preto že to USA takto chcú.
   Lenže túto vojnu prehrajú...
   Aj Kube bránili všemožnými prostriedkami aby im španielská firma navŕtali bohaté podmorské ložiská ropy. USA zaembargovali španielsku spoločnosť no vŕtanie nad ložiskami sa napokon ujala Čína na ktorú už USA nemajú dosah a Kuba bude ťažiť vo svojom pobrežnom šelfe ropu a Kubánci sa budú mať omnoho lepšie a nebudú na Kubánskej rope bohatnúť USA olejárske korporácie.
   USA korporácie sa nezmocnia ani ropných ložísk vo Venezuele o to sa už Rusko s Čínou postarajú a ťažba tam bude prebiehať v spolupráci s Ruskými a Čínskymi spoločnosťami a rovnako aj ťažba zlata. Ide o hodne preto Rusko a Čína urobia všetko preto aby Venezelskú ekonomiku dostali do normálu..

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drž hubu prolhaný turkotatare. Doufám, že nás Rusové od toho prolhaného šmejdu zase osvobodí, aby se bezdomovci a feťáci neváleli po ulicích.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Presne tak aby sa bezdomovci neválali po uliciach a neroznášali choroby ktoré už boli za komanča zlikvidované ale teraz sa začínajú opäť šíriť populáciou preto že máme tento drakonický ekonomický systém ktorý treba zastaviť spolu s jeho šíriteľmi. Tí šíria len vojny, produkujú milióny utečencov, desaťtisíce okiptených vojnových veteránov, ktorí tiež napokon končia na ulicach Amerických miest, spôsobujú biedu a chudobu, zadĺženosť a exekúcie miliónov ľudí všade na východe. Nechceme toto satanistické zlo a odmietame ho

   Smazat
  4. Unknown podle Vás musí prezidenta schválit jiné státy aby byla volba vlastních voličů státu platná?

   Smazat
 5. s Volem 23:59 se nedá normálně komunikovat!
  Václav

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Amíci od dětských let čumí na Tv propagandu proti Rusku a východu obecně, až 7 hodin denně v průměru! Ta nenávist, povýšenost je v nich jako v islamistech! Jsou to celoživotní blbci až na několik výjimek.Jsou zvyklí žít v nepřirozeném luxusu a plýtvání na úkor celé planety! Celý svět jich začíná mít plně zuby! Potřebují padnout na hubu a zjistit realitu.Takové plýtvání se zdroji nenajdete nikde na světě. Dnes už jsou ovládáni propagandou LGBT a negry. Jsou totálně vygumovaní a nechápou, že už se blíží jejich konec a že další válka bude u nich!Bohužel stáhnou do pekla celý svět, pakáž zločinecká!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako naprostý, fanatický pitomec s vymytým mozkem, k smrti nenávidějící jinou zemi, se tu projevuješ akorát ty sám.

   Smazat
  2. 10:48
   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/sites/default/files/imagecache/primary_318x221/images/2595/b4607bea2c40dd0377fda14b18fe69e54dba3dfb.jpg

   Smazat
  3. To že to nechápeš 10:48, nikoho nepřekvapuje, to není nenávist, to je reál, jen kolega napsal 10:23 pravdu.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvořák je Machr na cenzuru. Bez ohledu na to, jestli jste slušný a přinesete podnětné informace podložené konkrétními zdroji, smázne vše, co nesedí s jeho názory. Navíc maže úplně bezestopy.
   Mně nedávno smazal celé vlákno, kde jsem popisoval svoje poznatky ohledně albánské společnosti, s nimiž mám i osobní zkušenosti. Jednoduše jsem se mu nehodil do jeho popisu Albánců jako primitivních, krvavých bestií, které mohou být kdykoliv zabíjeni. Přitom nádherná Albánie je nejen pastvou pro oči, co se týká přírodních krás a historických památek, ale tamní obyvatelé jsou milí, vzdělaní, příjemní a velice pohostinní lidé.
   Albánie roste raketovým tempem a stává se z ní technologicky vyspělá a ekonomicky stabilní perla Jadranu s níž se počítá. Dodal jsem linky, obrázky. Vůbec se nedivím Kosovu, že touží po své domovině. To Mr.Dvořák zjevně nepřenesl přez srdce. ... Tak mě smáznul.

   Smazat
  2. 12;41Kdyz proste jsou lide,kteri nepochopi,co je to diskuze ke clankum...A vas nazor opravdu neni nijak smerodatny:-)

   Smazat
  3. 13:14
   nikdo nemusí přijímat názor někoho jiného. Ale měl by mít možnost se vyjádřit, pokud neporuší pravidla diskuse. Jestli takovou možnost nemá, pak je minimálně podivné, když redakce brojí proti tzv. cenzuře.
   Takže pokud jiný přispěvatel napíše, že Albánie je zaostalá pustina plná zdrogovaných pasáků koz a genetických vrahů, a já oponuju tím, že přidám vlastní poznatky o této zemi, plus linky, pak snad by neměl cenzor kompletně smazat celé vlákno, nemyslíte? Nikoho neurážíte, naopak, vyjádříte se proti urážkám celého národa a jste smazán. Komplet bezestopy. Vám se takové jednání líbí?
   Tento článek není o Albánii, OK, ale diskusní příspěvek nahoře je o cenzuře na NR. Přispěl jsem svými poznatky, toť vše.

   Smazat
  4. Budu volit SPD.

   Smazat
  5. Naprosto souhlasím s námitkami proti mazání příspěvků beze stopy, ke kterému tady prokazatelně, k ostudě redakce, opakovaně dochází. Bohužel, k této skutečnosti jsem se ani jednou nedočkal redakční odpovědi, které jsem se několikrát dožadoval. JiH

   Smazat
  6. Problem je v tom.ze by si ten dotycny mel uvedomit,ze neni na diskuzi sam a ze jeho stale se opakujici, dlouhe a v podstate sebepropagujici vylevy ostatni nebavi

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Vážení nespokojení diskutéři, omlouvám se, jestli jsem nevědomky někomu z vás smazal příspěvek. Nešlo o úmysl. Pravděpodobně jste své texty umístili do vlákna pod text, který do naší diskuze nepatří. Dnes jsem vymazával několik "vln" tapet tzv. Radosty a několik "vln" tapet nácka, který uráží naši národní komunitu a všechno je pro něj "putlerův prd". Mažu také sociopata Honolulu, protože většinou nereaguje na téma článku, ale jen se vykacává ze svých komplexů, nazývá nás/vás hurvínky a často přechází k peprnějším nadávkám.
   Stěžoval si také nekritický propagandista dnešní Albánie, ale to netuším, kde mohl jeho text dojít k újmě. O Albánii se diskutovalo pod článkem o masovém vrahovi Ramuši Haradinajovi, který je dnes předsedou vlády tzv. "nezávislého" Kosova a tam zůstaly diskuzní příspěvky v netknuté podobě.
   Ještě musím podotknout, že mizení textů "beze stopy" znamená, že text byl jen přesunut do spamu a je archivován.

   Zdravím vás a jsem rád, že navštěvujete Novou republiku. Vaše kritické hlasy bere redakce velmi vážně. Pochvalné jabysmet.

   Václav Dvořák

   Smazat
  9. 16:20
   Jste na omylu. Já přispívám do NR jen občas, opravdu velmi málo. Obvykle max. dvěma větami, a jen někdy napíšu něco delšího. Netajím se tím, že obvykle píšu kriticky. Jenže to by nemělo být přece předmětem k smazání. Co se týká "sebepropagace", kde to prosím vás vidíte v příspěvku o Albánii?

   Smazat
  10. 17:37
   Václave Dvořáku, nevadí vám, že se vyjadřujete hnusně o uznávaném vůdci země jako o masovém vrahovi? Stejný hnusný slovník používáte i v případě pana Hashima Thaciho, který bojoval proti vražedným srbským komandům a chránil albánské obyvatelstvo za cenu rizika vlastního života.
   Ale máte pravdu, článek je o Venezuele a politice USA, končím toto téma.

   Smazat
  11. Masový vrah zůstane masovým vrahem i kdybyste se stavěl na uši. Nikdo nemusel Albánce chránit před Srby. Opak je pravdou. OD 60. let minulého století byli Srbové vyhánění z Kosova a Metochije tlakem albánských kriminálníků. Tači organizoval bombové útoky v Prišitně. Prostě terorista.

   Vy věříte propagandistickým pohádkám. Vůbec nechápete podstatu posledních válek na Balkáně a věříte narativu NATO. Udělat z vraha svatého jde, propaganda to umí, ale uvěřit tomu, to vyžaduje opravdu velkou míru naivity. Je mi vás líto. V životě asi ještě mnohokrát naletíte.

   Smazat
  12. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 9. Já bych doporučil americkým demokratům provést preventivní humanitární jaderný úder na Venezuelu. Jelikož se lidé ve Venezuele nechtějí přidat na stranu naší západní demokracie, tak jsou všichni teroristi. Navíc jim už také nevoní dolárky, tak co s nimi.
  Tak by si USA zjednaly demokratický humanitární respekt na celé planetě, přičemž by se mohli lidé v USA obohatit jaderným spadem.
  Je to opravdu dobrá příležitost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže oni se chtějí hlavně dostat k majetku..

   Smazat
  2. Humanitární kobercové bombardování neutronem by majetky snad vyřešit mohlo.

   Smazat
  3. No já si myslím, že by se měl vyjádřit především lid Venezuely. A ten se jednoznačně vyjádřil - DOLU S MADUREM!!! Nechápu, na co USA ještě čekají.

   Smazat
  4. 12:44 Nejdříve lidu skroutíme obamovsky ruce a dáme jim mučeníčko. Pak se mohou demokraticky vyjádřit. :-)

   Smazat
  5. 12;44 Vy jste komik?Jako ze USA plni prani lidu Venezuely?:-)

   Smazat
  6. Ludia si tam zvolili Madura
   Guaido nebol volený a prezidentských volieb sa nezúčastnil a posledne sa okolo neho zišlo tak max tisíc prívržencov.
   A 1 mája idú opäť do ulíc ale to pôjdu na prvého mája aj Madurovci a tam bude krásne vidieť akú prevahu má medzi ľuďmi riadne zvolený prezident Maduro.
   Guaido je americký mopslík bábka v ich rukách predstaviteľ zapredanej elitárnej Venezuelskej komunity zbohatlíkov ktorí aj pred Chavézom vždy posluhovali USA a ich korporátnym záujmom vo Venezuele. Táto lúza stratila bezpracné zisky na rope a rada by sa k nim zasa dostala.
   Na biedu obyvateľov Kolumbie nikto nepoukazuje ale práve z Venezuely sa pašujú do Kolumbie lacné potraviny a benzín kolumbijskou mafiou. Ako je to možné?

   Smazat
  7. 15:37

   Lidé nezvolili Madura. Toho volilo pouhých 14% Venezuelců. V posledních volbách byla extrémně nízká účast, protože lidé rezignovali na všechny kandidáty. Madura volila jen armáda a státní úřednictvo a část zmanipulované chudiny, která se nechala Madurovými volebními agenty koupit za pár drobných ze státní kasy. Guaidó je něco nového a za ním lidé půjdou, hlavně střední třída. Lidé věří hlavně USA a tomu, kdo má s Amerikou dobré vztahy. Amerika živí Venezuelu a oni to dobře vědí. Proto nechce Maduro nové volby. Prohrál by je 100:1.

   Smazat
  8. Myslíš tedy, že Maduro je tak legitimní jako na Slovensku Čaputová? Z toho, co píšeš, to tak vyplývá.

   Smazat
  9. ... nebo v Česku všichni senátoři!!!

   Smazat
  10. 8:14

   Proti Čaputové nestojí v ulicích 14 milionů Slováků, tak jako ve Venezuele, tj 42% země. Je to přesně naopak. Na její podporu nedávno vyšlo do ulic skoro milion lidí v různých městech, což je skoro 20%. Takže Čaputová má 20% voličů s Maduro 89% odpůrců. To je docela velký rozdíl.

   Smazat
  11. Ad 9:59 - Jde o legitimitu a ne o to, co vám vykládali v neziskovkách.

   Smazat
  12. 10:01

   Legitimita tkví v tom, že musí být průkazná po celou dobu vlády. Když ti ze země utekla pětina obyvatel a polovina stojí v ulicích měst už půl roku, když funguješ jen přez zlato a kryptoměnu, když ti lidi padají při práci hlady a epidemie nabírají děsivých rozměrů, pak se normální člověk zamyslí, jestli není náhodou něco špatně. Vykoukne z okna, uvidí ty hrozící davy a požadavky na předčasné volby a pokud je opravdu normální, ty volby vypíše. Tolik k legitimitě.
   V normálních státech stačí, když pracovnice tvého kabinetu ve svých studentských letech šoustala se svým spolužákem, který se po nějakém čase ukázal být členem jakési podivné skupiny, a ty posléze skládáš úřad, i když se vůbec neprokázalo, že daná dívčina měla kromě sexu s oním indiviuem cokoliv jiného a tobě se neprokázalo už vůbec nic.

   Smazat
  13. 14:22 - bobku, odkud bereš tyhle hororové pohádky o Venezuele? Ty jim věříš? No, to zírám!

   Smazat
  14. 15:25

   Tak jak to vypadá ve Venezuele. Určitě máš info rovnou od zdroje a dáš do placu.

   Smazat
 10. Američané jsou zástupci boha na této planetě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaký bůh arogance?

   Smazat
  2. Zatím největším bohem byl Clinton. Tomu i hulili.

   Smazat
 11. Amíci nikdy nedemokratizuji tam,kde nic není a co na nich "miluji"nejvíc je, že "demokratizovane"zničí do mrtě..

  OdpovědětSmazat
 12. Ďábla vidím na fotografii v záhlaví článku. Ale je neškodný. V Americe se mu všichni smějí a nechávají ho v klidu dožít ve svém dřevěném domku na předměstí Philadelphie. Jeho blog nikdo nenavštěvuje, jen pár potrhlých bláznů z východní Evropy, kteří by rádi navrátili staré pořádky. Kdyby mu ta "strašná Amerika" nevyplácela důchod, dávno by přišel hlady. Chudák. Kouše ruku, která ho krmí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm.Jeho ale nekrmí.Zato vy vypadáte,že vás ano.Nebo jste jen dlouhověký typ?

   Smazat
  2. Slouhovsky typ.

   Smazat
  3. V Americe je důchod?

   Smazat
  4. 12:37 a dokonce ho dostává i Honolulu, který si pojištění platil v JAR. Můžete mu závidět, nedávno se chlubil, že má důchod měsíčně $2200,- což je v USA minimálka. Roberts bude mít tak $15 000,- $20 000,- měsíčně protože si platil v USA a neměl tak špatný plat. To je jen od státu. Může mít samozřejmě ještě i jiné příjmy, to je v USA úplně běžné.

   Smazat
  5. 12:50 Takové komoušské manýry jako je důchod a v Americe. Co si člověk nenašetří, to nemá. Pak mu zbude jen papírová krabice a vyhlídka na lístky a brzké umrznutí.
   V Americe tam je blaze ropa teče po podlaze. V Americe tam je hej, za darmo je petrolej.
   :-):-):-)

   Smazat
  6. 12:50, snad 800$ je minimální důchod.

   Smazat
  7. Podmínky pro přiznání státní penze

   Pro přiznání státního důchodu musí Američané splnit dvě zákonné podmínky: dosáhnout důchodového věku a získat potřebnou dobu pojištění.


   dosáhnout důchodového věku
   Důchodový věk se v USA postupně zvyšuje z 66 let na 67 let. Od roku 2022 tak budou Američané odcházet do důchodu v 67 letech.


   získat potřebný počet let pojištění
   Pro přiznání důchodu je zapotřebí získat 35 let. Čím vyšší dobu pojištění občan získá, tím vyšší penzi bude mít, protože doba pojištění ovlivňuje výši důchodu. V produktivním věku odvádí Američané ze svého příjmu sociální pojištění, které je oproti evropským poměrům nízké. Američané tedy v produktivním věku mají vyšší čistou mzdu z důvodu nižších odvodů na pojistném. Současně však závisí životní úroveň Američanů v penzi více na vlastních úsporách a investicích než v Evropě. V USA je zavedeno jednotné sociální pojištění. Zaměstnanec odvádí na sociálním pojištění 7,7 % ze své hrubé mzdy a zaměstnavatelé v závislosti na výši mzdy zaměstnance (u průměrné mzdy 9,7 %).
   ...............
   https://www.finance.cz/zpravy/finance/329497-duchodovy-system-v-usa/

   Smazat
  8. Hezky to mají spočítané.
   - Očekávaná délka života novorozence je v USA 82,6 let (v zemích OECD 78,9 let).
   - Od roku 2022 tak budou Američané odcházet do důchodu v 67 letech.

   Smazat
  9. Chtěl bych vidět továrního dělníka, nebo dělníka všeobecně, jak svižně maká v 67 letech.
   Tomu jistě bude odpovídat i výše pobírané mzdy.
   Myslím, že papírové krabice na ulici to budou jistit.

   Smazat
  10. Kolik, kolik?! V roce 2016 byl maximální možný důchod 2639 dolarů měsíčně. Na tento důchod bylo potřeba 35 let přispívat maximální částkou, to jest mít plat alespoň 118500 dolarů ročně, anebo ekvivalent indexovaný vzhledem k inflaci v minulých 35 letech. Průměrný důchod v roce 2016 byl 1360 dolarů měsíčně pro jednotlivce ........

   Smazat
  11. 17:19
   Co by dal obyčejnej českej Pepa za to, kdyby to byla jeho hrubá mzda. A co by dal obyčejnej ruskej Ivan za to, kdyby to byla jeho čistá mzda - roční.

   Smazat
  12. 20. dubna 2019 18:03
   Vezmi v potaz spotřební koš.
   Životní náklady jsou více než o 50% nižší, než v naší démonkracii.
   Co by takový americký pobírač lístků na obživu dal za nějakou tu ruskou "almužnu".

   Smazat
  13. 18:37
   To jakože v Rusku, jo? :D Člověče, v běžném městě na jeho okraji bez infrastruktury a občanského vybavení zaplatíte za obyčejný holobyt - tzv. studio, což je v podstatě garsonka se sprchovým koutem a WC v šíleném novém paneláku na třicátém poschodí bez balkonu, 90 tisíc dolarů. Tohle žádný z Rusů, hlavně těch mladých, prostě nemá a mít nikdy nebude, takže bere hypotéku na 23% urok a po několika letech si může hodit provaz. Při příjmech 280 dolarů to nikdy nemůže splatit. Tikající bomba. Tisíce nových podobných kvartýrů je neobsazených. Krabice na lidi, už koncentráky byly přívětivější. Podívejte se na Petrohrad a tamní nové šílené sídliště Mitino s parkovištěm uprostřed bloků namísto normálního prostoru pro lidi. Budoucí ghetto. Tohle nedělali ani za komančů, a už vůbec nenutili lidi, aby se zadlužovali za takové hovno na celý život. Za bolševika byly byty hrozné, ale dalo se v nich bydlet, a hlavně byly levné. V centrech, hlavně velkých měst jako třeba Moskva, Kazaň, Jekatěrinburg nemáte šanci vůbec. Ani vy. Potraviny drahé, vybavení drahé, auta drahé. Při platech do 300 dolarů nemáte absolutně na nic.

   Smazat
  14. 12:25 podle Vás kdo kritizuje vládnutí vlastního státu je ďábel? To jste skutečný hlupák. Důchod si zasloužil za to co udělal v minulosti a dík "strašné Americe" vítězí jejich demokracie na celém světě. Jenom při tom umřely miliony lidí. Kdyby to co ve své historii vydaly na války využily v prospěch lidstva tak snad máme už komunizmus pro všechny a ne jen pro zvrhlé zdegenerované parazity.

   Smazat
  15. 21:04

   Kdyby tady nebyl někdo jako Amerika nebo Británie, svět lidí by dávno neexistoval. Tyto dvě země přinesly mír a prosperitu. Stačí tvrdě na sobě pracovat a budete spokojen i vy. Holt někteří jedinci ne, neumí pracovat a nic neumí. Největší procento takových jedinců se nachází v prostoru za východními německými hranicemi.

   Smazat
  16. Ad 7:00 - Dáváte podivné vzory. Dvě imperiální země, které na sobě už dlouho nepracují, vzsávají celý svět, fízlují, unášejí a likvidují své kritiky, roztahují se všude možně po planetě, začínají bezohledné války, agrese je jejich denním chlebem. To je váš vzor? No potěš koště. Co vy to jste za bezcharakterního syčáka?

   Smazat
  17. 8:19 on ten 7:00 není bezcharakterní syčák, hůř. On je to hlupák, který neví nic z historie. Hloupě opakuje cosi o práci na sobě jako by nevěděl, že na svět přicházíme s různými předpoklady a do různých podmínek. Docela rád bych věděl, co při takové omezenosti ten 7:00 pořádného vlastně dovede.

   Smazat
 13. "Stalinova vláda v letech 1924 až 1953 byla pro zemi dobrá, míní 70 procent dotázaných z reprezentativního vzorku 1 638 Rusů."

  A mají pravdu. Západ vždy podporoval trockisty. Chruščev, Gorbačov a Jelcin jsou toho příkladem, včetně toho, který přišel dělat revoluci do Ruska z Ameriky půl roku před tou řijnovou a potom dostal cepínem do makovice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je sice zase z jiného soudku, ale proč né, většina lidí stejně na článek nereaguje a jenom si vzájemně nadávaj. O Stalinovi máte pravdu, ta až vyjde najevo, bude působit ničivěji než zmiňované Putinovy prdy, většina rusofobů dostane křeče a s pěnou u huby a se skřípáním zubů odejde do věčných lovišť za Ušáky vyvražděnými indiány. Hej hou. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Dědečku, pravda je dnes všeobecně známa.
   Josif zorganizoval přechod negramotného, alkoholického národa z feudalismu do státního kapitalismu (domnívat se, že na Artěk, státní kliniky a lahůdkové obchody měl někdo jiný, než nomenklatura - a mluví k vám návštěvník pražských vládních obchodů a tuzexů, diskutovat není o čem - může jen člověk neznalý), který proti předchozímu hnití byl stále rájem.
   Bohužel, jako většina politických géniů nevyřešil otázku nástupnictví, jeho dědici se servali jak psi, jeho dědictví prošustrovali protože neznali následující dílčí cíle a nechtěli dosažené bránit, protože na tom nebylo jejich jméno. Kaganovič popisuje v pamětech.

   Dneska je pro mládež Josif nepochopitelný jako Napoleon nebo ti vyvraždění indiáni.
   Nechápou, že řád někdo vytváří a že žijí v něčí cizí představě, jsou virtuální.

   Zas to přispívá k jejich nečekaným reakcím a protože mají svou fyzickou váhu, nakonec to důmyslné manipulantství vykolejí. Teprve poté lidstvo uvidí nějakou revoluci, ale jaká bude a jaké její výsledky, nezkouším uhodnout.
   Nikdy to nešlo předem určit a nikdy nepůjde.

   Máme pár let před sebou a sluníčko svítí. Pokud se v Brusli zblázní úplně a podlehnou vydírání usekávačů rukou a lidojedů, budou první na řadě.
   V Rusku je místa...
   A pro nás, kteří tam máme stopy a domluvíme se i šance na hezký životní podzim v krásné přírodě.
   Není se čeho děsit.
   Teď je na řadě AOC a Ilhan Omarová, od Ameriky nic nehrozí, Putinjahu to pěkně zachystal.

   Smazat
  3. Stalin rozkopal vyslanci Německa Leninovi a vyslanci JUSEJ Trockému bábovičky a to se u chazarů neodpouští.

   Smazat
 14. Nevím zda vědomě, nebo naopak a je to jedno, svými vystoupeními dáváte argumenty pro cenzuru. Kdyby to trochu šlo, tak prosím omezte vášně a pudy (emoce). Pokuste se bez nadávek (arogancí) vysvětlit svůj názor, jde li to i s argumenty a určitě získáte více příznivců. V opačném případě nám není pomoci, zůstali jsme na úrovni kmenů válčících s klacky v džungli a demokracie je pro nás zbytečná. Pak tedy vzhůru k cenzuře a návratu kádrováků, lidových milicí a stébaků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na věky. Amen.

   Smazat
  2. Asi nemáte pravdu s tou cenzurou, ta je stejně naplánovaná a hledá se jen záminka jak to beztrestně spustit. Takže když to někoho baví tak ať se vydovádí, když doma musí držet hubu a krok. Jenom nemohu pochopit ty kteří na ty slinty reagují, protože bez odezvy by tu nebyly, asi jsou to jakési masochystické sklony z obou stran. Hej hou

   Smazat
  3. 15:00 koukám, že toho o kádrovácích, estébácích a Lidových milicích spoustu víte. Nejspíš z ČéTé, že?

   Smazat
 15. 15:22 omyl, reagovat na leckterou zvrhlost je nutnou osvětou.

  OdpovědětSmazat
 16. Na tajném zasedání u kulatého stolu v Centru strategických a mezinárodních cvičení (CSIS) ve Washingtonu 10. dubna byla projednána vojenská intervence do Venezuely, píše The Gray Zone. Na schůzce bylo přítomno 40 bývalých zaměstnanců Ministerstva zahraničí USA, zástupci rozvědky a Pentagonu, vysocí zaměstnanci velvyslanectví Kolumbie a Brazílie a také důvěrné osoby Juana Guaida. Ve zprávě se praví, že se tato schůzka konala zřejmě kvůli tomu, že všechny ostatní způsoby změny vlády ve Venezuele ztroskotaly.

  A TOMU SE ŘÍKÁ DEMOKRACIE.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Phillip Kapusta vám to objasňuje.
   Skutečnou válku o nadvládu nad světem si USA nemohou dovolit.

   Dvakrát to v minulém století podnikly a výsledek pro ně samé byl hodně odlišný od očekávání.
   Uvedly do duševního pohybu 12 miliónů svých lidí, kteří Ameriku změnili k nepoznání.

   Sice Gladiem vzali poražené (s čestnou vyjimkou Ch. de Gaullea) evropany pod krkem a nacpali je do NATO, jak se pro nacistickou chamraˇd patřilo, ale ve Francii už vyklíčily nepoddajné základy modernity, které s Východním pobřežím korespondovaly a od té doby v nečekaných chvílích kladou odpor.

   Navenek se zdá, že po likvidaci Kirchnera (nikam joggovat nechoďte) začli zase sbírat do kabely Latinskou Ameriku, ale teď se jim pod pxdelí vaří Mexiko, na Venezuele nesejde. Akorát tam můžou Rusi přijít o nějaká letadla a speciály.
   Jsou zvyklí.
   Celkový vývoj jde jinam, Trump ví, že musí dokončit zeď.
   Zkusí zahrát cokoli, aby to stihnul.

   Smazat
  2. Zasedají skoro pořád ale už je jím to na nic. Svět již pochopil jejich chazarské hrádky a nechce ty zdegenerované zvrhlé parazity dál krmit.

   Smazat
 17. Pane Davide, doufám, že se jednou stane, že nebudete muset "mazat". Občas jsou poznámky nedůstojné lidem, kteří se zde snaží předvádět. Držím Vám palce.

  OdpovědětSmazat
 18. Na tajném zasedání u kulatého stolu v Centru strategických a mezinárodních cvičení (CSIS) ve Washingtonu 10. dubna byla projednána vojenská intervence do Venezuely, píše The Gray Zone. Na schůzce bylo přítomno 40 bývalých zaměstnanců Ministerstva zahraničí USA, zástupci rozvědky a Pentagonu, vysocí zaměstnanci velvyslanectví Kolumbie a Brazílie a také důvěrné osoby Juana Guaida. Ve zprávě se praví, že se tato schůzka konala zřejmě kvůli tomu, že všechny ostatní způsoby změny vlády ve Venezuele ztroskotaly.
  A TOMU SE ŘÍKÁ DEMOKRACIE.

  OdpovědětSmazat
 19. 15:58 - co je dustojne a nedustojne o tom nebudou rozhodovat poloidioti jako jsi ty !
  Toto je myslenkova arena ! Toto neni katolicky convent !

  OdpovědětSmazat
 20. Človíčku 19:23, nejsem věřicí, ale nepleťte sem katolický konvent, to co asi vy pokládáte za myšlenkovou arénu, je vskutku spíše hodno cirkusového šampitó. Začínám mít podezření, že vulgarismy a osočování je organizované proto, aby ostatním znechutilo tyto rubriky. Doufám, že normální diskutující na vaše provokace nebudou reagovat.

  OdpovědětSmazat
 21. Kdysi jsem napsal: Základní dva piliře kapitalismu jsou krádež a lež. V článku stojí: Britové ukradli..., Emeričané odpojili ... - což je jen jiná verse cesty ke krádeži. A lži ty si člověk může přečíst v jejich i našem tisku - nejen o Venezuele.

  OdpovědětSmazat
 22. Bestia triumphant.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.