Reklama

pondělí 8. dubna 2019

UDÁVAJÍ, TEDY JSOU

Jitka Splítková
8. 4. 2019 PravýProstor
Novou módou na sociálních sítích je veřejné chlubení se udáváním. Pyšní se tím mladé slečny i staré slečny, dámy, mladí muži a staří pánové, známá jména i neznámá.Všichni tito udavači jásají nad tím, jak odstřelili podle nich rasistický profil nebo aspoň obrázek a povahově stejní jim za to blahořečí a jásají s nimi.

Upozornit na vraždu nebo mučení nějaké bytosti je dané zákonem, a kdo tak neučiní, rovněž se dopouští trestného činu, ale udávat někoho jen za jeho názory? To už tady v historii nejednou bylo. Vždy se najde skupina lidí, co si myslí, že jejich názory jsou ty nej a musí je mít úplně každý a pokud nemá, stavějí hranice, šibenice a gilotiny.

Mít své přesvědčení a názory a moci je prezentovat je přeci zakotveno v naší ústavě a právo na ně má každý. Samozřejmě není povinností souhlasit se vším, co kdo napíše, každý má právo vše vyvracet a udávat na pravou míru, ale nahlašovat jejich nositele, či dokonce je i za veřejně napsané následně trestně stíhat, to je už hodně za hranou demokracie a hodně za hranou korektnosti, na kterou si naše doba hraje. Takovéto jednání odpovídá diktatuře a sociální sítě se svými programy na vyhledávání „závadných“ slov a pavučinou udavačů a provokatérů, se tak jeví jako past na neposlušné lidi, jejichž zločinem je, že nesouhlasí například s politikou vytyčenou jedinou EU a nevelebí krvavý Islám či multikulti životní styl.

Ano, některé názory mohou být už hodně na pomezí slušnosti a mohou i zavánět vyhrožováním – ale nikoho nejde odsoudit před spácháním zločinu jen za napsané, vyřčené či dokonce za hodně černý humor, který se ovšem dobírá jádra problému. Není možné pokoušet se takto chránit lidi před – v mnoha případech oprávněnou kritikou, třebas drsně vyjádřenou a navíc chránit jen určitou vybranou skupinu lidí, určité národnosti, náboženství a jiné ne – čili klasický dvojí metr. Adorace určité skupiny a vytvoření její nedotknutelnosti, pozitivní diskriminace, ukládání povinných kvót, genderová vyváženost – to vše zákonitě ve společnosti pomalu vyvolá pocity zklamání až apatii i strach a antipatie. Je to selhání právního státu i politiků, celé občanské společnosti. Pokud se nespravedlnost pro většinu a nadržování menšině či jedné skupině lidí a oceňované i dokonce vyžadované udávání, stane základem práva či korektního chování může to časem vyústit k vytvoření „institutu“ dobře známého na Sicílii – zvaného vendeta nebo převládne nihilizmus a k němu se pojící pocity marnosti, prázdnoty. Bohužel mohou následovat i bojové scény z postapo sci-fi filmů přímo v realitě.

V knize Raye Bradburyho 451° Fahrenheita lidi udávají spoluobčany, co vlastní tištěné knihy. To je totiž trestný čin. Mocní chtějí vytvořit společnost plytkých hlupců bez vlastního myšlení, kteří jen pracují a po práci se věnují pouze ohlupující a stupidní zábavě. Knihy jsou tedy nepřítel číslo jedna a je i čtoucí lidi je třeba zlikvidovat, protože ti lidé by mohli i samostatně myslet. K aktu anonymního udání slouží krásné červené schránky s majáčkem, kam vzorní hlupáci vhazují své ortely pro druhé.

Velké udávání a veřejně se chlubící úspěšní udavači svědčí o poněkud nechutné pokrytecké společnosti a o pomalé ztrátě svobody slova a nakonec i své individuální svobody. Je to cesta do pekel totality.

Není to nic nového ani to není jen náš národní sport asi první největší známá vlna bonzáctví byla ve starověkém Římu za éry císařství. Udavači měli speciální název – Delatores a tito občané a i otroci hlásili hlavně činy, které se stíhaly ztrátou majetku nebo pokutou. Možná tušíte, proč toto zaměření – ano z konfiskovaného majetku získali své stříbrné. Pokud byl udavačem otrok, dostal jako prémii propuštění na svobodu a stal se tak řádným občanem práskačem. Delatores měli staletí žně, ale vše jednou končí i období hojnosti. V roce 98 se stal římským císařem Marcus Ulpius Traianus, člověk podle všeho dost zásadový a sebejistý, který už za svého života dostal jméno Optimus – čili nejlepší. Nepotřeboval hájit svoji pozici a sebe zákonem trestajícím jeho urážku a nepřál si tedy, aby byly vedeny soudní procesy s lidmi obžalovanými pro urážku majestátu. Tím odpadl jeden druh udavačství, a pak také přímo zakázal úředníkům reagovat na anonymní udání neb by to podle něj „bylo nedůstojné našeho století“. Kdyby chudák tušil, že si to ještě v našem století řada lidí nemyslí, byl by asi dost roztrpčený.

Chtělo by to nějakého sebevědomého poctivého Optimuse, který by udavače vykázal tam, kam patří – na hnůj a to rovnou i se špatnými zákony. Chtělo by to společnost, co by nevyužívala těchto služeb a nepotřebovala je, protože by byla demokratická v tom nejlepším slova smyslu.


- - -

81 komentářů :

 1. Udavači jsou a byli hajzlové-spodina společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě horší jsou ti, kteří udávání podporují ale i podle toho i konají.

   Smazat
  2. Myslíte tím Hamáčka, Chovance nebo oba?

   Smazat
  3. Nejvíce udavačů je u Pirátů a v politických neziskovkách !!

   Smazat
  4. Nuž udavači sú všade
   naposledy ma zabanovali na Sputniku ani neviem za čo. Správal som sa tam slušne a odporoval som rusofóbnym názorom výhradne argumentačne
   Predtý mi 4 x zrušili účet na faceboku a potom prišiel trvalý ban, okrem obrázkov z prírody som tam sem tam dal odkaz kde boli články odporujúce súčasnému západnému systému aj to nie priamo. Nikdy som sa nedopátral prečo k zabanovaniu prišlo. Ale je to zrejmé. Ak je človek nejakym spôsobom proruský a protivojnový je nepriateľ

   Smazat
  5. Otázka je, jestli se proti udavačům dá něco dělat, např. je na oplátku udat za pomluvu. Pokud mají svůj FB profil nebo web, kam chodí.

   Smazat
  6. Podlé mých osobních zkušeností je nejvíc udavačů mezi mladými lidovci.

   Smazat
  7. Je třeba si uvědomit, že udavači, zvláště ti noví, sluníčkoví, jsou vesměs zamindrákovaní chudáci, kteří nic neumí, nejsou k ničemu užiteční, no a tohle jim dává pocit důležitosti, těm blbším možná ještě připadá, že bojují za lepší svět... Takoví idioti byli vždycky. Někdo tak činil z blbosti, někdo z vypočítavosti... Mnozí mají tak vymyté ty lebeční dutiny, kde my ostatní máme mozek, že snad tomu, co dělají, opravdu věří. Je třeba proti tomu bojovat, ale zároveň je třeba mít na paměti, že boj s blbostí se nedá vyhrát. Dobojováno nebude nikdy.

   Smazat
  8. Udavače udávaní zajímá, jak bezduché.... ....Čeští spotřebitelé, pozor, jde znovu o vaše potraviny....

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zasah-Evropske-komise-Za-minutu-dvanact-to-vypadlo-z-textu-Cesti-spotrebitele-pozor-jde-znovu-o-vase-potraviny-576684

   Smazat
  9. EVROPSKÁ UNIE SPOUŠTÍ SVOJI VLASTNÍ ‚KONTROLU FAKTŮ‘ NA INTERNETU K BOJI PROTI ‚EUROFOBII‘

   https://pravyprostor.cz/evropska-unie-spousti-svoji-vlastni-kontrolu-faktu-na-internetu-k-boji-proti-eurofobii/#comment-848107

   Smazat
  10. Obávám se, že to není tak jednoduché ani černobílé.
   Národ, který zásadně neudává, i kdyby ho pekli na rožni, jsou Sicilané. Mlčení za každou cenu, i kdyby fotra věšeli, dalo vzniknout a úžasně prosperovat Mafii.
   Opačným extrémem byla v Čechách udávání sousedů "že schvaluje atentát...", což mělo ve většině případů za následek místo na červené listině (pro neznalé - seznam popravených).
   Měli bychom tedy rozlišovat. Udávání nesmyslných zločinů je swinstwo a sem patří skoro všechny "verbální zločiny", na jaké dnes "upozorňují" (udávají) "Evropské hownoty", to se dá přirovnávat až k udávání na gestapu, jenže když jsme svědky, jak na ulici banda výtržníků mlátí vyloženě slabší protivníky, pak zavolání Policie není udávání (když už nemůžete zasáhnout sami - a to obvykle nemůžete, buď se stanete další obětí, nebo ještě hůř - obžalovaným).
   Jak říkám (píšu), musíme se naučit rozeznávat. Udávání něčeho, co slušný člověk za zločin nepovažuje, je zavrženíhodné, i když pokřivené paragrafy tvrdí něco jiného (spravedlnost a zákonnost jsou bohužel míjející se hvězdy). Oznamování lumpáren bych ale považoval za morální povinnost. A jinak? Také schvaluji atentáty na okupanty a protektory, protože vražda na tyranech není zločinem! Howgh!
   SW

   Smazat
 2. No, byly i světlejší okamžiky, a dokonce v našich dějinách. Císař Josef II, ještě než vydal toleranční patent, vydal nařízení, aby lidem, kteří jdou někoho udat za náboženskou nekonformitu bylo okamžitě vyplaceno pětadvacet lískovkou na holý zadek.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto on se Josef těšil u historiků vyakčňovačů mého mládí obecné neoblibě.
   Rány lískovkou pálí.
   Někdy lepší marciální feudál, než svinskej revolucionář, strachota nebo crha.

   Smazat
  2. 10:47 Proto on se Josef těšil (...) neoblibě. - On
   ani u Formana ...

   Smazat
  3. Laciný vtip.
   Není tam nějak moc not?

   Smazat
 3. Co chtít taky po takových lidech je třeba se před nimi chránit.

  OdpovědětSmazat
 4. Není únosný dvojí metr! "Hanobení národa", máme v kodexu, ale Rusům se veřejně nadávat může, ale USA jsou "svaté"!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:24 (...), ale Rusům se veřejně nadávat může. -
   Múže? Člověče nešťastná! M U S Í !!! Vy jste snad
   chyběl, když probíhalo školení NATOLOYALITA?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tupé hovádko 17:34 našlo na internetu opilce a pořád s tím zde otravuje. Asi má pocit, že podobní zoufalci se u jiných národů nevyskytují. Vyhrožovat ovšem likvidací, tak to je za hranou normality. Tupé hovádko si to ovšem neuvědomuje...

   Smazat
  4. 17:34
   Neotravuj tu se svou incestní rodinou, psychopate.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Ty Sorto,17:34,podívej se...
   https://www.youtube.com/watch?v=dCaOeyjHgaE

   Smazat
  7. Pro redakci:
   Bylo by možné retardované labilní šimpanze 18:52 a 18:55 někde vystavit do zvláštní sekce jako příklady určitého patologického jednání a smazat je z diskuze, když diskutovat neumí? Děkuji.

   Smazat
  8. 19:37 Skvělý návrh jak naložit s bandou místních odulců*), čechomužyku, co je pilnej leda v trolení rudocanců, jinak ale patří k sortě zdegenerovaných, zapšklých, na Putlerových prdech závislých, neproduktivních zmrdů, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putlerčíci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  9. 18:42 Však ty taky nemáš zrovna ideální původ, hovnere komoušiči! Esipaj jsi tušil, že ten esteban v trapným tesilovým saku, nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama ve východoněmeckejch mokasínách, kerej se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů, nebyl tvůj skutečnej fotr? I když se v tobě vzhlížel a ty si se tolik těšil na teplý místečko co po něm jednou zdědíš, že? Jenže pak jako na potvoru přikvačil odkudsi právě ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal vám, rudejm čůrákům, pořádnej rejhanec přes plány ... no a to byl tvůj biologickej fotřík! Jednou totiž tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   vohnul na jednom mejdanu, když tam jako nasazená estebačka vynášela popelníky! A ten esteban, cos ho měl celý ty dlouhý roky za fotra, byl tak blbej, že mu ani ta tvá rezatá palice nic nenapověděla:-)))

   Smazat
 5. Udavačství není morální v žádné společnosti.Ten kdo si ho odůvodňuje nějakým "vyšším dobrem", musí být neuvěřitelně prostoduchý

  OdpovědětSmazat
 6. Udavačství kdysi bylo mnohdy oficiální( ruzní agenti StB) a neoficiální to byli ,,amatérští" udavači, běžní občané, co donášeli. Jsem přesvědčen, že BIS má též své spolupracovníky, agenty, kteří donášejí, ale podle zkušenosti vím, že těch neoficiálních po revoluci snad stonásobně přibylo. A důvod? Podle mého na prvním místě hlavní česká vlastnost - závist. M.R.

  OdpovědětSmazat
 7. V USA je běžné , že když soused nesebere po svém psovi ho... , tak se hned volá na policii ! Je to udávání ??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? Já se s tím tam nesetkal, ale viděl jsem jak černoši na zem odhodí cokoli(oni i bílí), v parku velkoměsta se klidně vyčůrá celá černá parta u stromu bez povšimnutí veřejnosti a nikdo nikam nevolá...

   Smazat
  2. Na dětském hřišti proti vchodu do metra Holešovické nádr. sedí na dětském hřišti celý den popíječi alkaholu, pijí desítku z lahví a francovku, blijí, močí na pískoviště a nikdo taky nikam nevolá.
   Komplikace by měl akorát sám.
   Vientianci, kteří jim kvit prodávají na noc zabední ausláky fošnami a jdou.
   Vždycky potkávám turisty z blízkého hostelu, jak jim teče krev z hlavy a domáhají se policyje.
   Jo, hoši, krz metro na druhou stranu, na nádr.

   Smazat
  3. V Usa je udavačství povýšeno na posvátnou krávu. Jak jinak nazvat kampaň Me Too?

   Smazat
  4. Viz multikulti, budoucnost Evropy nebo současnost St.Louis, Detroit etc - Lagos
   Již brzy

   Smazat
  5. 16:45
   Modré punčochy byly ženské hnutí elitní.
   Me too (mám p..u) je masové.
   Obsah je stejný.

   Smazat
 8. není to zase taková novinka,. například na webu Databáze knih se udávalo, a chlubilo udáváním už před pěti lety.

  OdpovědětSmazat
 9. Nevite nekdo, kde bych mohl udat cenzora - toho plytkeho hlupce, ktery zde kazdy den sezere polovinu pripevku ?

  OdpovědětSmazat
 10. Slovensko má veľký problém. Politické názory mladej generácie formuje extrémne liberálna a nenávistná stránka Zomri
  https://www.hlavnespravy.sk/slovensko-ma-velky-problem-politicke-nazory-mladej-generacie-formuje-extremne-liberalna-nenavistna-stranka-zomri/

  OdpovědětSmazat
 11. Ceske povahove rysy zarucuji, ze pristi okupace je nemozna !
  Okupanti by se pozvraceli !
  Nezbyva nic jineho, nez narod vymenit za jiny narod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.38 Z Malé Británie vracejí "Romy" - humanitárními kopačkami formou odebrání sociálních dávek a vyhazovem z bezplatného bydlení. Nechtějí se vrátit do Indie, ale do Čech - na krmník. A také se tam prý ZAČÍNAJÍ BÁT ŽIDÉ... Takže materiálu budete mít dost. Mamá Merkel vám ráda dodá celé rodiny europizovaných věřících analfabetů.

   Smazat
 12. Uvedomte si v Cesku VSICHNI, ze mate pravo na kazdy nazor i kdyby byl hloupy ! Vy mate pravo tvrdit, ze zemekoule je placata a neni kulata ! (Ja na to uz davno prisel a nikdo mi to nezakazuje.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Floriďan , dělá čárku tímto způsobem ! Mugabe

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Honolulu, už je to Vaše stěžování na cenzuru okoukané, raději nám řekněte, kolik letos přibylo aligátorů a jaká bude úroda citrusů. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není Honolulu. Ten by se podepsal, to jsou příspěvky z dílny pana Radosty a jeho spolupracovníků...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Prskají vzteky oba trikové, Honolulu i Starosta. Občas si přisadí i nějaký ten nácek.

   Smazat
  5. 6:56 - horsi nez Nacek, je ruodprdelata bolsevicka opice, ktera prdi ve svatyni pred FORUM ROMANUM. Tim myslme tebe, ty lidozroute 6:56 !
   A potom nikdo nemuze diskutovat ! Budes zjisten a predhozen lvum v Cirku Maximus.
   V pripade, ze se z tebe zouzel neozvraci, tak od tebe bude pokoj.
   A rika se Radosta a ne starosta ty ANALFABETE !

   Smazat
  6. 8.O5 -no ty jsi ale příkladná svině! Co ty umíš ty odporný a sprostý hovado - jen sprostě nadávat? Kryso odporná, smradlavá, smrdíš kanálem, ze kterýho denně vylézáš diskutovat - to jest vyblejvat tady ty svoje sprostý nadávky. Psát neumíš hajzle prašivej, už aby ti tu držku někdo prostřelil.

   Smazat
  7. 11:34
   Co ty umíš ty odporný a sprostý hovado - jen sprostě nadávat? Kryso odporná, smradlavá, smrdíš kanálem, ze kterýho denně vylézáš diskutovat - to jest vyblejvat tady ty svoje sprostý nadávky. Psát neumíš...
   Dále v citaci nepokračuji, neb by mne hnusak dvořak, prasak jeden udal, že vyzývám k střelbě.

   Což nedělám, chci mu, chudákovi duševnímu jen dát příležitost si vychutnat jeho vlastní prasacké žvajdy, které sem pod anonymním (obecně rozeznatelným) mimikry píše, když myslí, že ho jako dvořaka prasaka nerozezname.
   Přetvařovat se ale neumý, je stále stejně blbí.

   Smazat
  8. 11:34 - vam jasne dokazuje, ze SAMETOVA REVOLUCE byla chybna revoluce a mela byt revoluci ZELEZNOU !

   11:34 by lepil pytliky na Pankraci a ucil by se tolerantnosti ke svym obcanum !

   Zde predkladam k uvazeni moje postrehy !
   Dvorak NENI proti nacisticky, protoze ma jejich manyry. On casto prska jako Julius Stricher - Gauleiter Franconie a - tim je velmi zabavny !

   Strilet se v Cesku NEBUDE NIKDY ! - Kvuli nicemu !
   Oni strili vsichni denne zaduvkou a v elektrice v Praze je smaradu jako na latrine v Zululandu !
   T.zn., ze co Cech to poseroutka.

   Smazat
 15. Udavače by bylo dobré za jejich práci veřejně ocenit. Například tím, že by na nějakém webu byl jejich seznam, s fotkou, kontaktem atd. Možná by pak byli méně aktivní, nebo by jejich počet klesal přirozeným způsobem... :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně to mě napadlo. Udavače zveřejňovat. Zaslouží si přece veřejný obdiv.

   Smazat
 16. "Za hranou demokracie?" To by tedy musela kdy nějaká u nás být. Korektnější je tedy, že udavačství je vlastní vybranýmm, zpravidla "uvědomělým lepšolidem" v té které vládnoucí diktatuře, dnes tedy v diktatuře kapitálu.

  OdpovědětSmazat
 17. Ta pravá svoboda, u které všechno začíná, je právě svoboda slova.

  OdpovědětSmazat
 18. To udávání máme asi v krvi, pamětníci říkali, že za protektorátu, byli Němci až znechucení tím jak se Češi mezi sebou udávali, až to protektoři nestíhali vyšetřovat. Ve velké míře nešlo o nic jiného než o vyřizování si účtů mezi sousedy a lidmi co se nenáviděli. Po válce se to bohužel asi už neřešilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:17 jednak se trapně opakuješ, druhak tvrdíš něco, co postrádá logiku. Postrádáš jakýkoli podklad pro porovnání. O tom, co bylo "po válce" si něco přečti. Podkladů je dost.

   Smazat
  2. Máš smůlu 11.14 - píše jen pravdu. Můžu jen potvrdit, můj prastrýc byl na gestapu advokátem pro perfektní znalost práva a němčiny. Zásuvky tam přetékaly udavačskými dopisy, a to české zrůdy dělaly i přesto, že například za heydrichiády byly za udání zastřeleny celé rodiny včetně dětí. Češi jsou zkrátka zrůdy, my nemůžeme být Slované - ti takové mentálně zmrzačené zrůdy nejsou. A opravdu se to dělo a děje jen z nenávisti, ješitnosti, závisti. Kdyby byl vyhlášen protektorát dnes, vystřílí a vybijí se české zrůdy mezi sebou samy.A to že je ta svoboda slova? Potřebujeme krvavého diktátora, zahnat na nějaká hřiště, a řezat a řezat a řezat. Nedat žrát.

   Smazat
  3. 11:40 pokud tvůj prastrýc měl za Protektorátu tolik důvěry, že byl na Gestapu advokátem, tak mohl mít dost důvodů k tomu, aby tvrdil, jakými byli Češi udavači.
   To ovšem není příliš podstatné. Podstatné pro taková tvrzení je srovnání s ostatními Němci okupovanými zeměmi, Francií, Belgií, Holandskem, Dánskem a Norskem, pak v méně rozvinuté části Evropy Řeckem, Srbskem, Chorvatskem (!), Polskem, později Slovenskem (!), Maďarskem, Rumunskem a Bulharskem. Sám jsem Protektorát prožil, viděl zásah Gestapa, kdy za ca měsíc vdově poštou došel papírový pytel se svršky zatčeného a výtiskem rozsudku k trestu smrti v němčině. Za sabotáž ve válečné výrobě. Za celých těch 6 let v celém mém dohledném okolí (tedy v okruhu několika tisíc lidí) k žádnému zatčení na základě udání nedošlo. Proč tak nezasvěceně a hloupě, bez jakéhokoli věcného podkladu, haníte vlastní národ?

   Smazat
  4. 11:40 tvrdí ty hovadiny proto, že je placený za špinění českého národa. Je to obyčejný zmetek, který si zaslouží jen plivnutí do tváře. Samozřejmě je už dávno historiky prokázáno, že mezi Čechy nebylo ani zdaleka tolik udavačů jako v mnoha jiných okupovaných státech. Navíc Češi jsou jediným evropským národem, jehož příslušníci nevytvořili ani jednu jednotku v německé nacistické armádě. To přece stojí za zmínku.

   Smazat
  5. 11:40 je zamindrákovaný analfabet, který si vybíjí vztek za svou neschopnost na ostatních Češích. Naivně si adoruje západ a nenávidí Čechy. Kolik škol a neziskovek produkuje tento typ zamindrákovanců?

   17:40
   Dobrá poznámka!

   Smazat
  6. 11:40 To je pravda, nejsme. Za Protektorátu byli naopak Češi uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Naopak výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“
   K. H. Frank

   Židobolševický mor mohl být našimi blanickými rytíři zastaven! Ránu mu bohužel zasadilo chování dezertérského lejna (tzv. legionářů!) za WWI.! Kdo nám pak už mohl důvěřovat? I tak velice pozdní nábor, zahájený až v květnu 45 (sic!) dal dokupy aspoň rotu evropských rytířů! - https://www.armyweb.cz/clanek/svatovaclavska-rota-aneb-cesi-v-ss

   Kdyby se začalo alespoň o rok dříve, Praha mohla být před mongolskými divochy uhájena stejně jako v památném roce 1648 před těmi severskými!

   Smazat
 19. Ohledně PIRÁTSKÝCH UDAVAČU a PRASAT

  Možná nevíte, že pirátský šašek Mikuláš Peksa se před časem v TV zesměšnil tvrzení, že nebýt EU, vyráběly by se tu limonády plné jedovatých chemikálií. :-)

  Co pak mají dělat ti zamindrákovaní udavači, když poslouchají takové pirátské debily? :)

  OdpovědětSmazat
 20. Díky normalizaci mám zkušenost s udavači i se státní prefablikací mozku. Proto si dovolím upozornit, mladší a nezkušené spoluobčany, že dar svobody se musí kultivovat. Nepodceňujte se, máte navíc, než jen nadávat, zesměšňovat druhé. Nejblbější je nesbekriticky se vydávat za nositele jediné pravdy a stávat se soudcem (pak se skoro podobáte normalizátorům 18:52, 17:34, 18:55, 15:26). Jen tak na závěr, Ameriku miluji tu A.Dvořákovu (Novosvětskou) a Rusko taky to Čajkovského (B-mol). Dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
 21. Piráti jsou banda udavačů.Tvrdí ,že jsou Evropané ,že se necítí být Čechy.Může být něco odpornějšího než člověk který zapře svoji matku ?Víte ,že jsou řízeni ze zahraničí ?Je to mezinárodní organizace ,něco jako byla komunistická Kominterna a vede ji muslim.Piráti jsou banda vlastizrádců

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti se obvykle cítili být rytíři štěstěny, jako žoldáci... LEGIA PATRIA NOSTRA... kdo nařizuje vyplácet žold (např. vyvolený Soros) je jejich kapitán. Vikingové také rabovali celou Evropu. UBI PANIS/BENE, IBI PATRIA... heslo všech pirátů.

   Smazat
 22. Diskuze je katastrofální, přitakávací, stále jeden a tentýž kraf, nic peprného, jste nudní diskutéři, jak ohraná přeskakující stará deska, styďte se a snažte se nebo se vám na to vyseru!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/191869-obri-prusvih-cnn-vyrabi-fake-news-pro-kamery-zinscenovala-protest-muslimu-proti-terorismu/

   Smazat
 23. Udávání za prachy není v našem demokratickém kapitalismu prokazováním bytí a nebytí, nýbrž otázka obživy. Je to pouze jiný druh prostituce. Umím hovno? Udávám! Za výblitky platí Soroš! Dobrý kšeft pro každého jinak zbytečného debila!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA vězní koho chce bez soudu, po různých (_!_)(_!_) světa, kde je místní mučí až k smrti...
   V Izraeli platí zákon, kdy lze kohokoliv bez soudu strčit na půl roku za katr a lze to opakovat neomezeně (ne když mukl v base zemře, to dá rozum Pepku. Pak ho nějak recyklují, nebo dají příbuzným, což vyjde státní správu levněji)... A MOTIVEM K TOMU MUSÍ NĚCO BÝT, NEJLÉPE UDÁNÍ. I KATOLICKÁ INKVIZICE KÁZALA, ŽE JE KATOLICKÉ VĚŘIT, ŽE KDYŽ DÍTĚ NEVINNÉ UDÁ INKVIZICI SVÉ VLASTNÍ RODIČE PRO KACÍŘSTVÍ, PÁN JEŽÍŠ SE V NEBI BLAŽENĚ USMÍVÁ...

   UDÁVÁNÍ JE PROSTĚ LEVATSKÉMU BOHU BOHUMILÉ - ať udavači udávají synagoze, církvím, nebo islamistům.
   Abych předešel blekotání o nacistech a komunistech upozorňuji, že ti ostří nacisté byli řádně pokřtěnými katolíky (ano Pepku, i Adolf HITLER byl pokřtěný katolík) nebo protestanty; Obdobné to bylo u komunistů které navíc posílili řádně obřezaní Židé... a v Rusku pravoslavní a někteří muslimové. Ano Pepku, kdyby Stalina nevyhodili z pravoslavného semináře před dostudováním, mohl být vysvěcen jako POP.

   Takže se nabízí otázečka: Není vlastně hříchem neudávat? Co nato NATO a nejvyšší inkvizitor pro naši arcidiecesi - dominikán, "jeho excelence" arcibiskup DUKA?

   Smazat
 24. Američani maj udávání zakotveno v jejich Patriot Act. Tak přece to udávání nemůže být tak špatné, že...

  OdpovědětSmazat
 25. Konečně Konečná!

  "Naposledy straníky VOJTA FILIPŮ (Čest, tvým nahrabaným penězům! PIRÁTE), rozlítil kvůli tomu, že lobboval za První (NE)chráněnou dílnu ústeckého podnikatele a podvodníka Tomáše Horáčka u šéfa tamního finančního úřadu? „Je právem každého poslance, tedy i moje, interpelovat vedoucí správních úřadů, ne jen ministry,“ uvedl Filip. Ten byl pak podle svých slov s odpovědí ředitele úřadu spokojený, a tak se hájí tím, že nečinil žádné další kroky.

  O celé věci se pak podle europoslankyně Kateřiny Konečné má hovořit v pátek na jednání výkonného výboru. Horáček totiž čelí podezření z manipulací s nemocničními zakázkami. Od výzvy, která nyní koluje stranou, se vedení partaje však spíše korytářsky distancuje.

  „Pár neuspokojených jednotlivců a ideových popletů se vždy vynoří před volbami, aniž by dbali na relevantní informace a stranický postup. Takže takovým výstřelem do luftu se stranické orgány ani nemusejí zabývat!“

  sdělil například přežraný poslanec JIŘÍ DOLEJŠ (TOP09)".

  Takovéto příživníky a na nič hodní, podporovat svou volbou? Ani ve snu v tom nejhorším!


  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komunistum-pry-dochazi-trpelivost-s-ksefty-predsedy-Filipa-Ideovi-popletove-vystrely-do-luftu-posmiva-se-jim-Dolejs-577066

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:29, V. Dvořák jak přes kopírák!

   „Pár neuspokojených jednotlivců a ideových popletů se vždy vynoří před volbami, aniž by dbali na relevantní informace a stranický postup. Takže takovým výstřelem do luftu se stranické orgány ani nemusejí zabývat!“

   Smazat
 26. Dvoraku, oni ti zde zase nadavaji !
  Chlape jeden, ty jsi s hanbou jedna ruka.

  OdpovědětSmazat
 27. Dvorak stale pronasleduje Nacisty a oni uz davno
  neexistuji !
  Nic po nich nezbylo nez jejich knihy !

  Naciste v Praze dostavali od Ceskych obcanu, tak velke mnozstvi UDANI - jeden na druheho, ze to nemohli stihnout vysetrit.
  Milliony Cechu tenkrat jasali pri projevu EMANUELA MORAVCE, vudce ceskych Nacistu , ktery se nesnasel s Benesem a proto se k Nacistum pridal !
  DEJINY JSOU NEUPROSNE A VUBEC NEJSOU POLITICKY KOREKTNI !

  OdpovědětSmazat
 28. 15 - let trvani Weimarske republiky beznym Nemcum - prineslo hlad, bidu , nezamestnanost a nebylo jineho vychodiska, nez se pridat ke Komunistum ci k Nacistum ! (Kteri se vzajeme udavali, jeste po roce 1933.)
  Weimarska republika byla opravdu demokraticka v prumeru , ale zivorili v ni vsichi a 12 000 Nemcu spacholo sevevrazdu kazdy rok...
  A MY S TIM VUBEC NIC NENADELAME !

  A jeste neco jsem zapomel napsat, aby jste se zacali predvadet v politicke korektnosti.
  Cesi postavili jednu z divizi S.S. (tricata druha) a zucastnili se boju na Balkane a TAKE boju proti spojenecke invazy 6/6/1944.

  A po roce 48 zase byli vsichni velci "SOUDRUZI".
  Takze, kdo je moc NAZHAVEN, tak vetsinou neco kryje ! Treba dedu u S.S.
  Dvoraku, nebyl tvuj deda delostrelec, kteremu Kozaci ukradli KANON ?

  OdpovědětSmazat
 29. Panove musite byt vnimavi a vzdy cist vsechno, ze vsech stran !
  Vas andel strazny vas obdaruje intuci za odmenu, ktera vam rekne , ze je cas utikat. Ja utekl z nekoli zami v Africe !
  Ja utekl z CSSR illegalne a prozretelnost nebeska me zahrnuje dary.
  Kdezto vase slepa ideologie vede pouze k upadku a nakonec se dockate toho, ze nejaky Dvorak bude rozhodovat o vasi opientaci zivotem !

  To co je vam vnucovano z kterekoliv strany je za ucelem manipulace a nakonec zkoncite v "cistirne" misto na Hawaii.

  OdpovědětSmazat
 30. Na svete neexistuje nejaka politicka koreknost. Ona vzdy skonci trapne !

  Rekl jsem jednou Nemcum ! "Vy jste kvuli ideologii zabili mlade devce, ktere se jmenovala ANNE FRANK z Amsterodamu a ona nemohla byt vasim nepritelem, v jejim detskem veku !"

  Oni mi odpovedeli ! "Tvoje strana v unoru 45 zabila v Drazdanech pres 2000 mladych devcat, ktere mely jmeno ANNE !
  A ony nemohli byt vasim nepritelem pro jejich detsky vek" !
  A ja jsem vubec nevedel, co mam odpovedet !
  (Kdyz Nemci mluvi anglicky, tak jim rozumim na 100 %
  vsechno !
  A oni mluvi anglicky vsichni ! - A Rusove take !)

  Dvoraku, bez na kafe, ja jdu take !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na komoušskej xindl Dvořákova ražení platí pouze jediné děvče toho jména! - https://www.youtube.com/watch?v=AWyVd1iKa-I

   Smazat
 31. Svůj postoj nezměním, od ZDŠ nesnáším žálobníčky.

  OdpovědětSmazat
 32. Vynikající článek o dané problematice. Dovolím si nabídnout odkaz na článek o stejném tématu s názvem Krysy v podpalubí.
  https://www.peoplelovepeople.com/bororo

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.