Reklama

čtvrtek 11. dubna 2019

Udivuje mě bohorovný klid těch, kteří by se měli třást

Lubomír Man
12. 4. 2019
Z pravdivých, protože spolehlivými zdroji ověřených zpráv, které mi každodenně přistanou v počítači, je vždy minimálně aspoň jedna (ale někdy třeba až pět, což občas znamená všechny), opatřená tímto dovětkem: „tohle se z ČT nedovíš“ nebo "to na na našich televizích nehledej“ atd. a tak pod.

Dokazuje to dnes rozšířenou nedůvěru a nesouhlas se způsobem, jakým nás naše média a zvláště naše televizní organizace informují o dění doma a hlavně pak ve světě. Ne že by si lidé přímo mysleli, že ty televize lžou oním primitivním způsobem, kterým je obracení fakt v jejich pravý opak ( i když i s tímhle se lze setkat), ale zato dobře vědí, že se v nich lže způsobem, prosazovaný už Goebbelsem a jím též nazvaný jako zakrývání. Což se dá ještě lépe vyjádřit takto: řekněme lidem jen to, co se nám hodí, a o všem ostatním mlčme jako bychom jazyka neměli.

Že i tahle informativní praxe je ovšem lež a lživé informování, je všem jasné, ale možná že lidem v našich sdělovacích prostředcích, pokud jim ještě nějaké zbytky svědomí v hlavách zbyly, přece jen ulehčuje život. A to úvahou, že mlčení o faktech, popírajících oficiální vysvětlení, není přece jen zas tak jasným popřením morálky, jako obracení pravdy v její opak, či lež s nečistým úmyslem vymyšlená a šířená, dnes moderně nazývaná hoax.

Ovšem o lež a podvod, jež jsou s představou čestného jednání neslučitelné, se samozřejmě jedná i tak, a lidé kteří je šíří jsou prostě lháři, ať už se jim to označení líbí, nebo ne. Takže být či zůstat poctivým novinářem a přitom např. šířit názor, že Západ je sídlem mirumilovných andělů a Východ sídlem agresivního ďábla, a pro platnost tohoto názoru snášet jednostranně pojaté argumenty a argumenty tuto tezi popírající, zamlčovat, je popřením možného, čili logickým nonsensem.

Tolik tedy k mediální lži řekněme všeobecné a v našich médiích dnes běžně dostupné. Ona je zde ovšem též lež jiná, možná pro naše poměry specifická a týkající se nejvlivnějšího našeho média ČT, kterou bych si dovolil označit jako lež cynického šklebu. ČT si totiž v r. 2003 stanovila svůj kodex, představující cosi jako etický závazek ČT vůči české veřejnosti. V bodě b) toho kodexu se praví, že ČT představuje fórum pro veřejnou diskusi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek, a v bodě c) zase, že ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře, a ve všeobecné části kodexu se pak praví, že ČT si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti....a její pracovníci dávají prostor svobodné výměně názorů.

Zvažme nyní váhu tohoto vznešeně znějícího kodexu, jak ji mimo váhu papíru, na němž je vytištěn, vyslovuje jeden z oněch mnoha mi zaslaných a shora citovaných mailů: TOHLE SE Z ČT NEDOVÍŠ.

Což je stesk oprávněný, k němuž bych rád připojil další.

Jak dbá kodexu ČT její redaktor debat o historii, jehož lze považovat za rekordmana v nedbání kodexu zvláště pokud jde o jeho požadavek nestrannosti, protože za dlouhá léta, co tento pořad vede, do něj ještě nikdy nepozval člověka, který by měl jiný světonázor, než jaký má on?

Jak ctí kodex ČT redaktor nedělního poledního politického pořadu, který, ač nemilosrdný odpůrce Zemana je tak pevně přesvědčen o jeho převaze nad Drahošem, že v r. 2016 odmítne moderovat jejich předvolební souboj. A to prý proto, že nechce, jak se tehdy vyjádřil: „ být hromosvodem pro Zemanovu kritiku ČT“, či, jak to o dva roky v rozhovoru pro Seznam.cz upřesnil: „Neumožnil jsem Zemanovi, aby Česká televize byla součástí jeho kampaně“.

Co myslíte? Existuje jasnější důkaz o „nestrannosti“ ČT, nebo minimálně o „nestrannosti“ jednoho z jejích nejvlivnějších redaktorů?

A teď pozor! Co tehdy v roce 2016 pracovníci ČT nejvyšší, z nichž někteří byli určitě u toho, když se kodex ČT sepisoval, udělali, když jim Moravec pověření moderovat duel Zeman-Drahoš hodil pod nohy? Propustili ho z místa? Seřvali ho s upozorněním, že je dle znění kodexu povinen plnit své úkoly nestranně, čili bez ohledu na to, kterému kandidátovi fandí a kterému ne? A že když je mu tato kodexem vyjádřená nestrannost ČT až tak moc proti srsti, že může jít, odkud přišel?

Omyl. Oni důvody jeho odmítnutí splnit zadaný úkol s pochopením přijali a zadali jej komusi jinému. A tím prozradili, jak kodex ČT ctí oni sami.

Občas mě napadne, jak všichni tito lidé,nemilosrdně pošlapávající zásady, které si sami vymysleli a zformulovali, asi spí. Nebudí se ze sna, vyděšeni, že kdosi kdesi od nich vymáhá odpověď na to, proč neplní to ušlechtilé, ke kterému se zavázali? Že se vzdor krásným slovům a vlastně za jejich zástěnou stali převodnými kolečky hnutí, které jde přesně opačným směrem, než je ten, jež ona slova vyjadřují?

Ne! Jsem přesvědčen, že spí klidně a spokojeně, jisti si tím, že sedí ve svých křeslech pevně. Že vyrovnaně si ve spánku pochrupkává generální ředitel ČT, generální ředitel zpravodajství a sportu, šéfredaktor zpravodajství i jeho dva zástupci, vedoucí moderátorů zpravodajství, vedoucí vysílání i vedoucí vysílání Událostí. Že netrpí výčitkami svědomí za to, že šíří lež a přikrývají ji kodexem krásných slov, protože takové je už prostě jejich ustrojení. A k smíchu je jim nejspíš pár jednotlivců ze sboru jim podřízených, kteří čas od času projeví cosi jako snahu dobýt se v tom či onom pravdy.

Ano, i takové lze na obrazovce občas zahlédnout, ale je jich málo a nemají dosud takové postavení, aby cynický škleb ze tváře ČT setřeli či aspoň mírně rozostřili

Ale kdo ví. Možná si naši vnuci, když už ne děti, vybojují jednou taková média a takovou televizi, které nebudou prosazovat názor jediný a vlastní jen jedné skupině lidí, ale věrni odkazu T.G. Masaryka umožní i v médiích názorovou diskuzi různých proudů a názorů, jejichž střetávání jedině může, jak Masaryk řikával, přinést dobré výsledky.

A to, co my máme v médiích dnes, budou brát jako cosi zhola neuvěřitelného.

38 komentářů :

 1. Česká televize není od toho, aby sdělovala obyvatelstvu pravdivé zprávy. Česká televize je řízená oddělením Amerického velvyslanectví a lži, které nám do roku 1989 říkala rozhlasová stanice Hlas Ameriky a Svobodná Evropa, to dnes hlásá Česká televize, to znamená samé lži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je na české TV a na českých médiích českého? Jenom koncesionářské poplatky.

   Smazat
  2. Mam to z prvni ruky. Nikdy se zamestnanci televize ,vyjma vedeni Jako reditel Horak, bejvalej fotbalista, jako Zelenka a ta zenska a jistej Dvorak z Kladna dodanej /Dramaticka sekce CT/, aby upevnil rezim po 1970 , nikdy se zamestananci nesnizili do takove bidy a stoky dnesni televize..
   Rekl bych ,ze jsme meli jednu z nejlepsich televizi na svete...Profesionalne i v programech..Kdyz si odmyslime povinnou propagandu ve zpravach..
   Ale i takovi jako Cechova to drzeli v mezich..
   Jiste mnozi tohle potvrdi..
   Masochistu je vsak stale dost a nejen , ze se u televize "raduji",je nedilna soucast jejich zivotu, jeste za to plati..

   Smazat
  3. 23:58 Měl jste napsat bruselská televize to by na ně sedělo víc.

   Smazat
  4. To neni bohorovny klid to je jejich vrozena a omezena blbost..

   Smazat
 2. To jak u nás funguje zpravodajství včera předved Seznam.cz,který dopoledne zveřejnil zprávu,že Assange se o předběžné dohodě dobrovolně dostavil na policii v Londyne. Jenže v tu dobu Sputnik zverejnil video jak ho policie vleče násilím do antonu. Takže Seznam na základě toho odstranil původní z prstu vycucanou zprávu a nahradil ji jinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:51, seznam.cz jsou dementi. Kdyby napsali, že Assange je svině a padouch světového formátu, všichni by jim to sežrali a při každém kopanci fo Assagovy prdele by výskali blahem. Takhle jako kdyby uznali, že padouch Assange nemusí být až tak padouch.

   My přitom víme, jak hnusně zatočil s Clintonkou, která se už nechala slyšet, že si milého Juliana usmaží k snídani. Můžeme tedy očekávat, že Trumpovi sice nic (zatím) nedokázali, zato zatknutím Assange, Nikulina a Manningové se jasně prokáže, že za všemi tzv. "svinstvy" při těch jejich volbách je jednoznačně Rusko, které se tak oficiálně ohlásí jako světový nepřítel č.1.
   Nikdo nevydrží chemickou bouři, aby neprozradil to, co je potřeba slyšet. A kdoví, možná prozradí i Trumpa.

   Přitom WikiLeaks POUZE uveřejnila malilinkou část z mailů Hillary Clinton. Všichni se zaobírají tím, kdo hacknul, ale za fakt, že i tenhle zlomek vyvolává ve slušných lidech nutkání zvracet, nemůže ani WLeaks, ani Trump, ani FoxNews, ani RT, ani Kreml, ale jen a jen komunikátoři v těch mailech. A to platí i tehdy, kdyby to z těch serverů ukradnul sám Putin.

   Přitom plnou zodpovědnost za to, že se to dostalo na veřejnost nese stará pizda Hillary C., kde "C" je zkratka pro slovo "Cunt". Milá hloupá Hillary i ve funkci šéfky SD používala běžné veřejné servry pod svým jménem, to prostě nevymyslíš...

   A to jsou jen maily. Pak tady máme záznamy přímo ze serverů Dem.strany, které někdo stáhnul z konzoly v serverovně dané politické strany na USB flešku. To nemohl být Putin nebo agent s beranicí a balalajkou, určitě by si jich tam všimli. Musel to být někdo od nich, kdo se napřed pozvracel a pak spravedlivě nasral... (no možná mu dobře zaplatili) a dodal WikiLeaks.

   A tak blboučcí Amíci, přecpaní popcornem a hambáči, opět potáhnou do ulic, aby dali svůj hlas šílené Hillary, která s pěnou na hubě připraví ten jejich kukuřičný fatherland na světovou válku s Ruskem, protože to je její zadání.

   Evropa nezůstane samozřejmě pozadu, jelikož i zde je velké množství Sorosových štětek, které za peníze klidně prodají vlastní matku do otroctví. Máme se na co těšit, budoucnost nejistá.

   Smazat
  2. 8:57 Mate pravdu tahle doba je fakt silena

   Smazat
  3. No dle mého názoru brzy dojde na to, že ti kreténi co sem tahají muslimy spláčí nad svým dílem. Ani kdyby se po.., tak je muslimové nebudou brát za své(hlavně homoseksualy a lesby. A proces s nimi udělají rychlý bez hloupých soudů a soudců. To bude ve zkráceném režimu.
   V.V.

   Smazat
  4. ČT je žumpa , ale co je Seznam , tak na to slovo nemůžu přijít. Něco tak ohavně sprostého ještě nebylo snad ani vymyšleno.....To si ani Serešsatanisti nemůžou myslet , že jim to mladí vymytí bezmozci , co se nesetkali s pravdou , budou žrát. To už je fakt jen pro debily

   Smazat
  5. no však radost pohledět co tam nalezlo "intelektuálů žuznalistiky".. Kubík, Slonková,Šidlo, Procházková včetně jejich nadřízených samej ŠMOK.

   Smazat
 3. 6:51 - Assanage bude pred verejnosti odsouzen , ale po jeho "obraceni", vyuzit pro ty lidi, kteri ho budou mit ve vlastnictvi..A bude se mit dobre. Do duchodu pujde s balikem !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle asi napsal Honolulu nebo jemu na roveň fungující imbecil.
   K.

   Smazat
 4. Včera se zase předvedli, když informovali o startu izraelské soukromé rakety, tak v přesvědčení, že to dopadne nadmíru výborně, tak věnovali mnoho minut tomu, aby nám i z Ruska zvěstovali,jak jsou Rusové v kosmonautice neschopní, jak nemají peníze, lidi, myšlenky, vzdělání a vůbec, proto tedy nemůžou konkurovat už ani Izraeli. A to opakovali i pak večer ve zprávách, když už teda věděli, že ta raketa nedosedla ale dopadla, ale stejně, Rusové, Putin, Krym, 68........ a tak pořád dokola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A mezitím v Guayaně odstartoval další ze Sojuzů, aby vynesl další satelity ESA na orbitu Země. Jojo, to jsou ty paradoxy.

   Ale Izrael chválím, je málo zemí, které vynášejí na orbitu vlastními silami, ale když zvážíme, kolik Rusů tam už žije, člověk se tomu ani nediví.

   Rusáci jsou prostě všude. Ruská jména jsem viděl i v NASA i v ESA. Ale my všichni víme, že to jsou primitivové, co serou okolo zemjanek a dorozumívají se kouřovými signály.

   Smazat
 5. Vzpomeňme alespoň zde na velký den, kdy hrdina Sovětského svazu Jurij A.Gagarin jako první člověk vzlétl do vesmíru.

  OdpovědětSmazat
 6. Ať už se vám to líbí, nebo ne,

  politbyro ČT TO DĚLÁ DOBŘE !

  Skladbou pořadů,v nichž se mísí koktejl filmů,reportáží,
  zábavy a politiky,
  vás, blbí diváci, kteří denně usedáte před lžibednu,
  vodí jak ovce na porážku s jediným cílem :
  Tleskat a postupně souhlasit s tím,
  co vám ideologové předžvýkají, tj. milovat EU, NATO,
  multikulti, gender šílenství a nenávidět Rusko.
  A ONO TO FUNGUJE !!!

  Vy tuhle tu propagandu krok za krokem žerete,
  protože..."tam dávají i dobré programy..."
  Nedokážete se od té bedny odpoutat, nejen proto,že většinou
  ovládáte pouze češtinu, ale vy jste si na to prostě zvykli
  a ještě za to platíte.
  V Německu je tato veřejnoprávní žumpa naprosto stejná,
  ale tam pohrobci J.Goebbelse pouze pokračují v jeho učení,
  v ČR kolaboranti s cizí mocností snaživě opisují...

  Souhlasu netřeba.

  OdpovědětSmazat
 7. 8:28 # wolf - mas nas souhlas !

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Hm, jakmile se ke mně dostane zpráva, která začíná výkřikem "tohle se z ČT nedozvíš", tak ji rovnou mažu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:35 - Zapoměl jsi dodat: "... protože jsem omezený a hloupý."

   Smazat
 10. Když si dá nezaujatý člověk práci a občas se mrkne na pořady v ČT a jejich komentáře, případně na výroky jimi pozvaných "odborníků", zapamatuje si alespoň základ informace a porovná s realitou, obvykle popsanou za pár let .... dojde obvykle k závěru, že mají v ČT velmi zúžený pohled na svět kolem nás.
  Ti co čerpají "moudrosti" pouze z vyjádření našich politiků a veřejnoprávních prostředků mají stejně omezený výhled.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jj...nekdy to vypada,ze trosku zaspali

   Smazat
 11. Pravda - kapitalismus smrt! Stejně jako války, genocidy národů. Kapitaslismu vzkvétá počty vyvražděných civilistů "nepřátelských zemí" kapitalistickými gangy, které jsou řízeny zločinnými zlodějskými oligarchy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:02 No jo, ale kapitalismus je tu, žijeme v něm, funguje všude kolem nás.
   Tak co s ním? Čím ho nahradit a jak?

   Smazat
  2. Kde by se tu vzal? Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc či družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí (znárodní) západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu!

   Smazat
  3. Ty - 16:03 - to máš v makůvce pěkně pomotané. Zdivočelou českou pravici bez vědomostí a kultury tu budeš nazývat "promoskevskou trojbarevnou bolševickou". Přestaň šňupat čáru!

   Smazat
 12. To je jasná zpráva, že věrchuška ČT spí dobře aby ne, za ty miliardové prachy, které nikdo nezkontroluje? Už se na ně hodí ten vtip, že se v ČT nezdraví pozdravem "dobrý den", ale "dobrý každý den", dřív se to říkalo o komunistech, ovšem to byli břídilové a čučkaři proti téhle vrchnosti. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 13. Ve vedení a zejména ve zpravodajství čt jsou všichni hajzlové.Osobně jsou mi tito debilové lhostejní,jen mi vadí,že těmto hajzlům musím platit na základě zákona schváleného poslanci-dalšími hajzly.
  A stávajícím hajzlům v PS a senátu to vyhovuje.Takže řešení jsou dvě násilné a nelegální zlikvidovat PS a senát nebo legální zvolit v dalších volbách ty, co tento stav změní.Jakékoliv další diskuze na toto téma jsou zbytečné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:13 Násilně zlikvidovat PS a senát? Kvůli stavu v ČT? Co by to řešilo?

   Smazat
  2. Ještě navrhuji druhé řešení a toho nejste příznivcem ?

   Smazat
  3. Voleb už proběhlo několik za poslední léta a změna žádná, tak mě zaujala ta vaše první šílená varianta.

   Smazat
  4. Zaujala vás druhá varianta z jakého důvodu ? Nevěříte v to,že občané by zvolili poslance,kteří by změnili svým rozhodnutím vedení v čt a zamezili tím lhaní a zkreslování zpravodajství v čt ?

   Smazat
 14. Rád bych v ČT slyšel tuto zprávu:Na konci března Italský senát schválil zákon, který v současné době jde proti proudu. Zákon totiž opravňuje občany bránit svá obydlí za pomocí svých zbraní. Nově soudy musí vždy považovat za přiměřené, když oběť použije střelnou zbraň pro obranu. Nutno podotknout, že trestný čin musí trvat, nelze tedy střílet po útočníkovi na útěku.
  Zákon byl schválen vcelku jednoznačně. Celkem hlasovalo 201 zákonodárců a pouhých 38 bylo proti. Novelu zákona předložil ministr vnitra Matteo Salvini. Ten už v předvolební kampani sliboval změnu definice práva na sebeobranu, aby se více blížila té ve Spojených státech. A jak se zatím zdá, svůj slib splnil.
  Úprava zákona má i další dodatky. Nově například platí, že pokud oběť v sebeobraně zraní pachatele, není pak povinna platit zraněnému pachateli bolestné. Jinak řečeno, pokud je útočník během trestného činu zraněn, nemá právo požadovat po oběti jakékoliv odškodnění za zranění. Navíc veškeré soudní výlohy těch, kteří se bránili, bude hradit stát. Další změnou je zvýšení trestů za vloupání, narušení domovní svobody a krádeže.

  OdpovědětSmazat
 15. Současná Česká televize je majstrštyk nepřátel tohoto státu.Hlásá tvrdou propagandu proti jeho občanům,a ty ji za to ještě platí.To je přímo "geniální".

  OdpovědětSmazat
 16. Žádný tzv. Bůh není, drahý s.s.Mane!

  A když Bůh = 0, tak ani tzv. bohorovnost se neliší od nuly.
  Chápeš?
  Jistě ano, tak senilní zase nejsi, abys měl kognitivní funkce rovny nule; alespoň doufám.

  Ale kdyby tzv. Bůh byl, čistě náhodou, tak …
  Tak bychom se nejen třásli, my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti.
  My bychom se z toho POKÁLELI, DĚSIVĚ, doslova od hlavy k patě!!

  Ano, kdyby tzv. Bůh byl (a s ním tedy i bohorovnost), tak by to bylo vážně k POKÁLENÍ: Vždyť tzv. Boží existence by znamenala, že EXISTUJE tzv. pravda a láska!!!
  Ano, tzv. Boží existence by TOTÁLNĚ NEGOVALA nejen naši Leninsko-putinskou pravdu, ale i naši zdravou nenávist!!!!!

  A co bychom si počali, my roduvěrní Češi a Rusové, bez naší Leninsko-putinské pravdy, bez naší třídní/národní nenávisti?!?!
  Vždyť JEN & POUZE naše Leninsko-putinská pravda, nezávislá na jakýchkoli faktech, ospravedlňuje naše činy!!
  Vždyť jen naše zdravá nenávist nám dává pocit nadřazenosti nad Pravdoláskaři a křesťany, resp. nad VŠEMI věřícími!!!

  Prostě: Drahý soudruhu a soukmenovče Mane, ani takové neštěstí nepřivolávej!
  Žádný tzv. Bůh prostě NESMÍ být!! To dá rozum každému komunistovi, putinistovi, zemanistovi a babišistovi.
  Ano, tohle se z ČT nedovíš: Pro nás horšoldi existuje JEDINĚ Velebná Matka Příroda a Její jediný Syn, Nesmrtelný Lenin.
  A Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, je současným Leninovým pozemským náměstkem.

  Tečka.

  Zkrátka a dobře: Jako opravdu KOVANÝ komunista a putinista, drahý s.s.Mane, místo NECHUTNĚ nábožensky tmářského „bohorovně“ normálně piš naše pokrokové „Leninurovně“ resp. „Putinurovně“.
  A všechno bude, jak má být.

  „Náboženská bída je jednak výrazem skutečné bídy, jednak protestem proti skutečné bídě. Náboženství je povzdech utlačeného tvora, cit bezcitného světa, duch bezduchých poměrů. Je to opium lidu.
  Zrušit náboženství jako iluzorní štěstí lidu znamená žádat jeho skutečné štěstí. Požadavek vzdát se iluzí o svém postavení je požadavek vzdát se postavení, ve kterém je zapotřebí iluzí. Kritika náboženství je tedy v zárodku kritikou tohoto slzavého údolí, jemuž náboženství tvoří svatozář."

  (Karel Marx, Úvod ke kritice Hegelovy filozofie práva, 1843)

  Čest a Nazdar!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě se s. s. Man nejvíc líbí, když ve svým volným čase, pokud zrovna nesmolí texty pro NR, hraje svým soukmenovcům a soudruhům na garmošku! Jako tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale neměl by zapomínat se občas nechat přebalit!:-))

   Smazat
 17. Cenzor se jen směje.Patří se na to na NR vysrat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.