Reklama

středa 24. dubna 2019

Ukrajina odstoupila od dohody o utajení vynálezů, vytvořených v SSSR

24. 4. 2019 russian
Ukrajina odstoupila od dohody s řadou zemí SNS o zabezpečení uchování mezistátních tajemství v oblasti právní ochrany vynálezů, vytvořených v SSSR. Toto rozhodnutí bylo učiněno na zasedání kabinetu ministrů země. Dokument byl podepsán 4. června 1999 mezi Ukrajinou, Ruskem, Běloruskem, Arménií, Gruzií, Kazachstánem, Kirgizií, Moldávií, Tádžikistánem a Uzbekistánem.


Jak informuje agentura RIA Novosti, strany se v této dohodě zavázaly, že "zajistí režim utajení ve vztahu k jejich informacím o tajných vynálezech, ... vytvořených v bývalém SSSR".

17. dubna se ukrajinská vláda rozhodla ukončit dohodu, zaměřenou na posílení a rozvoj spolupráce mezi zeměmi SNS v oblasti standardizace zbraní a vojenské techniky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

85 komentářů :

 1. Slava Ukrajine,
  Ukrajine slava.

  V Banderistane prisli na to, ze tieto tajne vynalezy sa daju niekde predat, spenazit.
  Alebo v byvalom ZSSR vymysleli, ako sa da zit bez plynu, benzinu, pripadne ako ludi odnaucit jest, a kedze Rusko zastavuje, alebo obmedzuje export plynu a ropy do Banderistanu, tieto vynalezy sa im po 1 june velmi zidu.
  Mudry su tito Banderovci.

  Slava Ukrajine,
  Hrdinom slava.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19.56 Také 20. dubna jste slavil genosse?

   Smazat
  2. 20:08,aspoň krásně maloval.

   Smazat
  3. T20:08Ptáte se genosse na blbé adrese. www.stránky genosse Porošenka tady nejsou.

   Smazat
  4. 19:56

   HEROJAM SLAVA!

   Že prej Mikloš udělal z Ukrajiny nový Singapur. Je to pravda? Že prej Dzurinda a Kiska jsou nejoblíbenější politici na Slovači od časů Rákocziho a míní v dalším volebním období dokončit Singapur i na Slovensku.

   UKRAJINĚ SLAVA!
   NA STRÁŽ!

   Smazat
 2. Vynalezy v Rusku? Myslite valenky a rubasky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dusevni chudaku, uvedu jen JEDEN vynalez: RAKETOVY MOTOR!! V jeho vyrobe, jsou SVETOVA SPICKA!! Kdyby nedodavali do SS tyto motory, americti zlocinci by nemohli letat do vesmiru!! I presto, ze dokumentaci ziskali od ozraleho Jelcina, NEDOKAZI je vyrobit!! Divim se Putinovi, ze jejich dodavky do SS davno "nezatrhnul"!! Stejne tak, proc "nezavre kohout"!! Vsichni Jandove, Stetinove, Kolarove, Pavlove a dalsi by se divili, az by si to s nima "PROSTI" lide "vyrikali"!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 20:25 Nezavirej kohouta, zavri hubu!

   Smazat
  4. 20:25 má pravdu.
   Komedie jménem Space-X... nu každý má rád jiný typ reality, že.
   Doporučuji investovat do akcií páně Muska, hledá se co nejvíce idiotů.

   Smazat
  5. Slyšel jsem o Space X predevčírem když vybouchla při testu.

   Smazat
  6. 20:35 Černý víkend E. Muska: 1, havárie Space X: https://www.idnes.cz/technet/vesmir/havarie-spacex-crew-dragon.A190423_084915_tec_vesmir_mla
   2, Výbuch elektromobilu Tesla: https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/nikdy-neparkovat-vedle-tesly-kamera-natocila-vybuch-v-garazich.html

   Smazat
  7. Soudruzi, Nezapomente, ze vam ISIS navrtava americky cervotoc:-)

   Smazat
  8. 20.37
   Typicka odpoved zastupce "Slunickaru" a "prazske havlerky"!! Staci napsat svuj nazor, navic pravdivy, od "dusevnich gigantu" Tveho 'razeni" se dozvimedozvime, ze: "Mame drzet huby!!" Proste "PRAVDOLASKARI'!! TFUJ!!

   Smazat
  9. Pro "Gejzir inteligence", 20.37
   "Kohout" od potrubi, je "NEZIVOTNY"!! Tedy: Nezavirame KOHOUTA, nybrz KOHOUT!!! :-) KOHOUTA si zavri do klece, sebe s nim!! Kdo bude INTELIGENTNEJSI!! Predikuji, ze to bude KOHOUT!! :-) Pro "vzdelance" Tveho typu: PREDIKOVAT je pojem z ekonomie, znamena PREDPOKLADAT, PREDVIDAT. :-) :-) :-)

   Smazat
  10. Též jsem se divil jakýho kohouta si chce ten inteligent zavřít. Někde do rázporku svých nohavic nebo co...

   Smazat
  11. Ty blbe 20.16 treba ten ktery rusaci pouzili proti cinske armade na Usuri kde v par minutach zmizel cely cinsky pluk a nezbyly ani knofliky ... a to bylo jiz hodne davno .. nepodcenuj

   Smazat
 3. Nejznamejsi rusky vynalez je koncentracni tabor v Sibiri.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ubožáčku, ty za to nemůžeš. Tou nenávistí se posereš.

   Smazat
  2. Imbecile, koncentrační tábory vynalezli Angličané.

   Smazat
  3. Jsi velmi neinformovaný. 1. koncentrační tábor byl vynalezen, otevřen a provozován katolickým knězem v Americe cca před 200 lety pro Indiány - mučení, znásilňování, zabíjení. Jinak od r. 1622 do r. 1900 (ještě v r. 1900 byla v USA provedena masová vražda Indiánů)vyvraždili Amíci cca 100 milionů INDIÁNŮ !!!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 21:32 Sleduj wole, sleduj:-) Ty jsi asi domovni duvernik:-)

   Smazat
  7. 21:01 - to nebyl koncentrák. To na indiánech v Praguay zkoušeli společnost bez peněz, čili komunizmus. Provozovali to katoličtí jezuité.

   Smazat
  8. Pokuď vím tak na koncentráky na Sbiři bez patřičného ozdrojování jeho tvrzení bylo vám škoda reagovat. V koncentrácích zavírali všechno, muži, ženy, starce, děti... V gulacích byly zavřeni "jenom" odpůrci Stalinova režimu. Dokonce ani Rusové tam zavřeni nebyly:-). Jen se klidně zeptejte kteréhokoliv zombíka takového typu jak anonym 20:17 co vám řekne na to osazenstvo v gulacich na Sibiři.

   Smazat
  9. A proč tady meleš jenom o Sibiři 8.41 - ty starče a dítě? Doprdele - v naší demokracii jsou už třicet let nejvíc odíráni staří a bezbranní lidi,na ty jsou šmejdi, podvodníci.lichváři a exekutorská havěť zaměřeni nejvíc, a zkurvená politická chamraď řeší jenom sračky - co kdo řekl nebo neřekl, za co se omluví, jakou vlajkou se má mávat z oken a podobně - celá naše země je jeden velikej koncentrák, kde je dobrá polovina lidí mučena hlady - starci, ženy, děti - tak zavři kušnu! Nic jinýho strašnýho neexistuje a neexistovalo, to prostě pro zfanatizovanýho, nenávistnýho blba jako jsi ty, není pravda. Budeš nenávistně mlít pouze...Rusko....Rusko....Sibiř.....Sibiř... blá blá blá! Kdybys byl alespoň objektivní, zavřel bys rypák, než mlít pořád stejný nenávistný sračky ty posero jeden trapnej.

   Smazat
  10. Koncentrovaná pravda: "celá naše země je jeden velikej koncentrák." Jenom o tom zatím většina lidí neví, nebo je jim to jedno.

   Smazat
  11. 20:17, ale kdepak. Na Sibiři byl jenom gulag, vyhlazovadla byly v Reichu. Tak daleko Rusáci nedospěli, dokonce se nezmohli ani na malou genocidičku, nežto holokaust. Prostě jsou chudáci pozadu a musej se ještě hodně co učit. Pokud to vůbec v této branži dotáhnou do takové dokonalosti jako tvoji němečtí naci bratři.

   Smazat
 4. Dalsim ruskym vynalezem je placata cepice lampasaku, tzv. elpicka:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš tu, kterou nosil třeba Gagarin ... ten, co vobletěl Zeměkouli jako první člověk ve vesmíru? Nebo tu, co nosili ti, kteří poslali do vesmíru Sputnik - první umělou družici Země?

   Smazat
  2. 20:58 Myslim ty elpicka Alexandrovcu, kteri spadli do more, kdyz leteli delat provokativni koncert v Syrii, jejichz obyvatele kobercovymi nalety etnicky cistili ruska elpicka v bombarderech. A proto se Alexandrovcum dostalo spravedlive odmeny.

   Smazat
  3. 21:20 Raketoplán Columbia, to hned několik výkřiků, ale ne techniky.

   Smazat
  4. 21:20

   Jste si opravdu jist, že toto jsou skuteční Syřané? Máte pro to nějaké důkazy?

   Smazat
  5. Takže další podstatná část diskuze bude o Rusku a proti Rusku vy trapní poserové z diskuzí Novinky.cz?

   Smazat
  6. 20:48, elpíčka - ty jsi takovej decentní človíček, viď? My jsme tomu říkali hajzlovej dekl. A představ si, šmudlo, jak to jde na vodbyt v Práglu. To je prostě děsný. Já myslel, že se budou prodávat jupky, a voni dou na vodbyt placatý brigády. Holt dokonalej nadčasovej výrobek jako džíny. :)

   21:20 + 21:34, čekal jsem, že se zde zgrupí zas nějací kokoti a ejhle, hned dva v jednom vlákně.
   Aleksandrovci a astronauté, narozdíl od vás dvou, jsou skutečné elity, kterými se hrdí svět lidí a navždy zůstanou v našich srdcích. Vás nechceme mít ani v řiti.

   Smazat
 5. 20:17 Co ti Britové udělali, že je okrádáš a jejich duševní vlastnictví - viz Druhá búrská válka (1899-1902) a koncentráky budované britskou armádou. Dnešní optikou byla Británií tato válka vedena naprosto brutálně a Britové se při ní dopouštěli celé řady válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. To na Putina nehodíš, hlavo dutá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Upřesnění - Britové ještě v 50. letech min. století (někde kolem 1956) měli vy východní Africe koncentrační tábor, kde černochy i zaživa upalovali.

   Smazat
 6. Dalsim ruskym vynalezem je vystrel z Aurory:-) To si totiz soudruzi vystrelili z takovych pitomci, jako jsou rudi dedeckove na NR:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, ty to dneska fakt rozjíždíš ve velkém stylu. Co tam máš ještě k zasmání, degeneráte?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 21:26 Tvojí velkou výhodou je to, že tě nikdo nebere vážně. Tipni si proč.

   Smazat
  5. 21:26

   To si tedy vystřelelili sakra efektivně, když tím odstartovali úspěšnou přeměnnu středověkého feudálního samoděržaví v hospodářskou a politickou velmoc a průkopníka technologického rozvoje. Víte o nějakém dalším výstřelu, který dokázal odstartovat něco aspoň trochu srovnatelného? Nestyďte se, svěřte se s tím.

   Smazat
  6. 21:26, jéje, už třetí jednovětný podpichující příspěvek. Jak to člověče všechno stíháš před noční šichtou v montovně?

   Smazat
 7. 20:57 - Rusy nikdo neměl rád, stačilo vyzkoušet si demokracii a je to naopak, slušný výkon.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je nepřesné. Nejde obecně o demokracii, ale o "demokracii" podle západního diktátu, pro níž se zažil výraz DEMOKRATURA.

   Smazat
  2. Velmi správné upřesnění!

   Smazat
 8. Rusáky jsem neměl ani rád, ani nerad. Stejně tak amíky. Ale po tom, jak dnes ženou svět do války, jak stup%nují svou agresivitu a sankce prakticky vůči celému světu, tak je nejvyšší čas je poslat za velkou louží. Indiány už nemají, tak se můžou porvat mezi sebou. Možná, že pak přijdou k rozumu. A dnes už mi smrdí americká vlajka vyvěšená ve Wasingtonu až do čech.

  OdpovědětSmazat
 9. Podobně jako kolega výše, také neznám žádný ruský vynález, který bych v běžném životě využíval. Zdá se, že se soudruhům ty vynálezy podařilo utajit opravdu dokonale.
  Jediné co umí je zarazit trubku do země a zbrojit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale hochu tvoje chyba, že neznáš, Ušáci dobře znaj a zdatně po desetiletí kopírujou a ještě to potom vydávaj za své vynálezy. Pokud nechceš umřít úplně blbej, doporučuji týdenní videa V. V.Pjakina "Otázky-odpovědi". Kdo chce umřít blbej ať tam neleze. Hej hou

   Smazat
  2. 22:27 - O co ti jde? No tak si Rusové žijí, co po nich chceš? Nechtějí se nechat demokraticky zotročit? Nechce se jim turkotatarům utírat zadky? Hledáte otroky? Máte smůlu!

   Smazat
  3. 23:11
   No nevím o co jde vám. Proč je tu vůbec pro nás, Čechy, tento naprosto nepodstatný článek? Proč je polovina článků tady o úžasném Rusku, které všichni utlačují a druhá polovina o "fašistické" Ukrajině?

   Smazat
  4. Ad 23:22 - Protože to tak je!

   Smazat
  5. 22:27

   To zřejmě žijete někde v jeskyni. Kdyby vám někdy mezi hledáním potravy sběrem bobulí a lovem brouků vyzbyl čas a vylezl ven z pralesa, spatřil byste velmi dynamický svět kolem sebe, který by byl i dnes jen stěží možný bez dotování energií z ropy. Konkrétně její krakování i přeprava je ruským vynálezem. Ono by to vše zbudovat, zprovoznit a udržet v chodu bylo asi velice obtížné bez vynálezu obloukového svařování oceli - také ruský vynález. A kdo by vůbec přemýšlel nad nějakou hmotou a jejími interakcemi bez mendělejevovy tabulky prvků. Dodnes bysme si třeba vystačili místo chemie s alchymií.

   Když se tak člověk probírá ruskými vynálezy, až se diví, čím vším se ti Rusové zabývají a zabývali. Přestože jim skutečně stačí jen zarazit trubku do země(ve zjednodušeném podání speciálně pro vás) a nemuseli by se, vyjma vymýšlení způsobů její obrany, ničím jiným zaobírat.

   Smazat
  6. 8:16
   Měl jsem dojem, že se tu bavíme o moderních technologiích. A vy mi tu přijdete s nadsázkou s vynálezem pazourku, kola, pluhu. Což jen dokazuje mnou výše napsané.

   Smazat
  7. 8:53

   Vy můžete mít dojmy jaké chcete, jen tím dokreslujete svou omezenou znalost prostředí.
   Nebudu se zatěžovat vypisováním všech ruských vynálezů(tedy samozřejmě těch, které nejsou v režimu utajení), kdo má v hlavě mozek, ten si to dokáže zjistit sám i pokud to dosud nevěděl. Ve vašem případě je to házení hrachu na stěnu, už zístra zase nebudete vedět nic a ptát se znovu. Nuda k ukousání...

   Smazat
  8. Člověče, snažíte se dokázat z ideologických důvodů nemožné a vaše zoufalé úsilí je směšné.
   Stačí se podívat na pořadí zemí podle podaných mezinárodních patentů a kde se v něm krčí Rusko.
   Má znalost prostředí je výtečná, z Ruska nemám v domácnosti vůbec nic. Jen benzin v autě. Takový je prostě fakt. Smiřte se s tím.

   Smazat
  9. Ad 9:33 - smiř se s tím, že do domácnosti se ti nevejde ani družice, ani raketa, ani KAMAZ, ani rafinérie či jiná fabrika, ani hutní provoz jako slévárna, drátovna či válcovna, ani letadlo Iljušin, Suchoj, ba ani ledoborec či helikoptéra. Prostě ruského doma moc nic mít ani nemůžeš. Smiř se s tím a nefňukej.

   Smazat
  10. jen namátkou dotaz do Espacenet (Evropský patentový úřad) celosvětová databáze obsahující přes 90 mil. patentových dokumentů
   vrátí víc než 10 000 patentů pro přihlašovatel RU. (A to registrace patentů něco stojí.)

   Smazat
  11. 9:33, já mám v poslední době doma skoro všechno z Číny, Koreje nebo Tchaj-wanu. Spoustu výrobků z Bangladéše nebo Turecka. V podstatě skoro všechny, protože třeba v Indii se vyrábí i skvělé módní kousky opatřené nějakou západní značkou, ale i indické kreace.

   Zato co například z ulic mizí, jsou jediná americká auta, která dobyla svět - Ford. Je to škoda, Amíci mají na víc. Zato ještě furt se z času na čas objeví nějaké to ruské fáro. Taky toho není moc, a taky mají na víc. Náklaďáky, tramvaje, vagony, obráběcí centra... asi domů kupovat nebudeme. Ale teď nedávno jsem viděl v jednom marketu hezké skleněné soupravy z Ruska, ty by se ti doma určitě hodily.

   Tolik o domácnosti. Ale pokud bys přece jen chtěl něco menšího než ledoborec, který ti nabídl kolega-filuta 12:29, pak se zkus pozeptat třeba na udice a navijáky, lovecké zbraně a veškeré vybavení včetně obutí a oblečení, pracovní oblečení a volnočasové, možná i nějaká ta bílá technika by se na trhu našla, nějaký ten mobil... Bohužel dnes to je tak, že vše stejně převálcuje Čína. I u nás. :(

   Smazat
  12. Пистлет Макарова do každé rodiny.

   Smazat
  13. Na sklenici typ duritka je dole napsáno Made in Russia.
   Schválně, najděte doma něco třeba z Itálie, jak je neustále omýláno tak je to přece hospodářský ekvivalent Putrinovo mužické Říše zla.

   Smazat
  14. 9:33

   Já vím, vy máte v domácnosty pouze takové sofistikované vynálezty, jako je pohovka, židle, sporák, nůže, zapalovač, či toaletní papír. Těžko říct kdo je jejich vynálezcem, ale určitě se v tom skrývá nejpokročilejší věda posledních let a jejich výroba se uskutečňuje v tajných laboratořích, ukrytých snad 200 stop pod Grand Canyonem v USA. Takové banality jako jsou technologie vesmírných zařízení, nebo fůzní jaderný reaktor, se vedle toho krčí jako úkropek a jejich používání je natolik triviální, že se tím nikdo ani nezabývá.

   Smazat
  15. tak fůzní reaktor doma opravdu nemám, škoda. holt Čechomužik.

   Smazat
  16. Pro Leninovy rány, to je ale HLOUPOUČKÝ příspěvek, tento „soubor otázek“ z 24. dubna 23:22!

   Prý o co jde, soudruhům a soukmenovcům z redakce naší milované Nové republiky …
   Jako by to nebylo jasné, jako by jejich (= náš) záměr a cíl nebyl zřetelně patrný ze zdejších článků i z veřejných vystoupení s.s.Davida a ostatních soudruhů a soukmenovců …
   Jde jim (a nám všem horšolidem) o PLNÝ návrat Česka do Velikého Ruska. Tedy o návrat předlistopadových RADOSTNÝCH pořádků, přece!

   Ze stejně prostého důvodu je zde SPOUSTA článků o nádherném Velikém Rusku, stejně nádherné Čínské lidové republice, Korejské lidově-demokratické republice, Venezuele a dalších vzkvétajících socialisticko-putinských zemích: Aby si čtenáři ještě lépe uvědomili rozdíl mezi kapitalismem a demokracií na jedné (temné, žalné) straně a socialismem-putinismem na straně druhé (světlé, radostné).

   Už je ti to jasnější, ty ignorantský kavárníku-havlisto?!

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   Smazat
 10. Naštěstí ta technologie je už zastaralá tak z toho nikdo nebude nic mít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaké utajované papíry z archivů jsou naprosto k ničemu, pokud k nim nejsou k dispozici příslušní vývojáři a specialisté a konstruktéři. Ti se naštěstí z Ukrajiny se svým know-how už dávno rozutekli do celého světa. Někteří pomáhají Americe, jiní makaj v Číně a v Rusku a někteří dokonce i v KLDR! Takže banderovcům z Kyjeva toho na prodej moc nezbylo :-)

   Smazat
  2. 10:03, my nevíme co a kolik toho mají k dispozici. Ovšem prodávat něco takového, je skutečné zoufalství. Československo také svého času prodávalo za pár drobných výsledky duševní práce svých špičkových, špatně placených vědců, které navíc ještě buzerovali. To je znak úpadku.

   Smazat
  3. Kdo tak asi Muskovi staví ty jeho rachejtle. UKáčka a Rusové.

   Smazat
 11. Před volbama se Rusko ještě zdržovalo ovlivňování voleb na Ukrajině. Tento týden se už nerozpakovali zastavit na UA dodávky benzínu, nafty a LTO (UA vše odebírá z běloruských rafinerií) a začali rozdávat ruské pasy všem zájemcům z Donbasu. Banderovci zuří k nepříčetnosti. Kreml pět let živil UA, ale banderovci zpátky na Rusko jenom štěkali jak zuřiví psi. Teď to budou muset štěkat z hladu (pokud si je nevezme na byt a stravu Frau Merkel. UA bez uhlí, bez plynu a teď ještě bez benzínu. Ještě, že mají zaseto na polích a že je teplo. Finito la Comedia!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko jakoby náhodou právě nyní dodalo nekvalitní ropu do Běloruska a už se dostavila řetězová reakce v Polsku (zastavilo tranzit ropy i do EU!) a Pobaltí a nakonec na to doplatí i Česko.

   Smazat
  2. Jak doplatí? Jestliže stejný obal může obsahovat v různých místech Evropy různý obsah. Jestliže je drůbeží separát s éčky vydávaný za maso a EU to schvaluje jako specifické požadavky trhu (hlavně že nemohlo být pojmenování "pomazánkové máslo", aby nebyl konzument zmaten). Jestliže rybí prsty nemusí v Lidlu obsahovat rybu, nemusí analogicky tekutina z ropovodu obsahovat ropu. Je to prostě specifická tekutina určená pro Evropský trh. Má někdo jiný názor?

   Ale seriozně. Jak plodiny mají z různých míst pole různou kvalitu, i auta vyrobená ve středu okurkové sezóny a v pátek před finálem v hokeji mají různou kvalitu, tak i ropa těžená z různých ložisek má různé vlastnosti a složení. Mícháním zdrojů se dosahuje pokud možno konstantního složení. No a asi nějaký zdroj pro poruchu vypadl. Nijak moc bych to neřešil, hlavní slovo má odběratel, tj. rafinérie.

   Smazat
 12. Z diskusie som sa k článku nedozvedel nič nové. Len si kladiem otázku, ako to, že je dnes toľko ľudí chorých na žlčník?

  OdpovědětSmazat
 13. Ukrajina nejpozději v roce 2014, když během převratu darovala "do úschovy" západu celé ukrajinské zlaté rezervy, zradila i z hlediska předání informací a personálu tajných služeb, tedy jistě i dalších vojenských, technických i průmyslových utajovaných informací. Dávno tam nalezly rozvědky a agentury západu, takže FORMÁLNÍ VYPOVĚZENÍ SMLUV UKRAJINOU JE POUZE PROZRAZENÍM A LEGALIZACÍ JIŽ PROVEDENÉ ZRADY. Spektakulárním rozbití dávno vykradené schránky, že se jako krade až teď...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je to jenom nezbytný obranný manévr, který byl nutný po vítězství Zelenského (změní se klany ve vedení země), mohl by je nechat trestně stíhat za únik státního tajemství z dob prezidentování Porošenka :-)

   Smazat
  2. V Kyjevě je v parlamentu zuřivá panika, Ukrajinci (voliči) čekali, že si ti zaprodanci z rady (mají většinou několik pasů) sbalí kufry a povalí ze země ke svým kontům v cizině, ale vypadá to, že se poslanci budou velmi zuřivě bránit a že na to Zelenský (ale celá země) může doplatit, je tu několik variant - volební komise nepotvrdí výsledek voleb, občanská válka (prodloužení mandátu Porošenkovi), Zelenský reálně vůbec nebude moci převzít řízení země, může i couvnout (život je mu asi milejší) atd.

   Smazat
 14. 13:45 marasmus tam vrcholí, rada dnes schválila výlučné použití ukrajinštiny jako státního jazyka! A to v zemi, kde prakticky skoro všichni mluví jenom rusky, ukrajinštinu tam skoro nikde nezaslechnete. Násilné poukrajinšťování vyvolá jenom rozpad země. Asi je to jeden z podrazů (chtějí mu omezit i pravomoce) na Zelenského, který ukrajinsky vůbec neumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou Porošenkovi lidé, plus náckové. Celkem sranda je to, že většina z nich ukrajinsky neumí. Třeba taková Timošenko, která se kdysi snažila a vyšel z toho paskvil. Rada teď kosmickou rychlostí schvaluje kvantum podobných kravin.

   Jinak rusky nemluví až tolik lidí, většina mluví suržikem, což ovšem v podstatě ruština je. Přiznám se, ze nechápu, proč kodifikovali ten dialekt z Haliče. Vždyť v čase kodifikace byla součástí R-U.

   Smazat
 15. Ukrajinci jsou bezmosci, kteří do Evropy nepatří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezmozci do Evropy, Euroameriky patří přímo BYTOSTNĚ, ty žvanile.

   Ano, Evropa, Euroamerika je PLNÁ bezmozků, z naší rusko-české točky zření – jinak by si přece tamní obyvatelstvo UŽ DÁVNO zvolilo komunismus či putinismus, kdyby tedy bylo stejně chytré jako my Češi a Rusové, my Západoasiati.

   A kdyby si Evropani, Euroameričani zvolili komunismus či putinismus, tak už by nebyla ŽÁDNÁ Evropa, Euroamerika – neboť kde vládne komunismus či putinismus, tak tam je také – ZÁKONITĚ – nepřemožitelná ruská armáda, jež nastolí Západní Asii, kdekoli, kdykoli.
   Tečka.

   Otázkou tedy je pouze, zdali Malorusové (nesprávně „Ukrajinci“) patří do naší rodné Západní Asie.
   Já tvrdím, že patří – na Sibiř, do tradičních ruských pracovně-převýchovných zařízení.
   Patří tam stejně jako:
   • Poláci
   • Chorvati
   • Slovinci
   • Pražáci, kavárníci a ostatní čeští voliči pravice
   • všichni ostatní nepřátelé míru, socialismu/putinismu a Slovanstva.
   Takže tak.

   Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


   P. Radosta

   Smazat
 16. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. dubna 22:40.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 17. CIA a Mossad se snaží poškodit ruský export ropy!

  Exportní ruskou ropu, symbol kvality ruské vědy a techniky, někdo znečišťuje. Odběratelé, státní a soukromokapitalistické firmy, prý chtějí po Velikém Rusku jakési „odškodné“, drzouni.
  Nejhorší z naftových magnátů prý dokonce zvažují „zastavení odběru ruské ropy“, což už je ZCELA absurdní.


  Samozřejmě: Vnucuje se otázka, kdo vlastně sabotoval čistotu ruské ropy, čistotu, jíž lze přirovnat snad jen k čistotě slova Nesmrtelného Lenina či Velikého Putina, BJJP.

  Odpověď nemusíme zbytečně pracně hledat:
  Ruské ministerstvo pro velmi zvláštní situace vydalo neoficiální předběžné prohlášení, z něhož JASNĚ plyne, kdo za tím stojí: Dědiční nepřátelé míru, pokroku, socialismu a Slovanstva. Konkrétně CIA a Mossad.

  Přirozeně: I kdyby se celý Západ nechal vtáhnout do této léčky a přestal by ruskou ropu odebírat, ruský export ba tím nebyl nijak zvlášť poškozen.
  Vždyť Veliké Rusko je TRADIČNÍ vědecko-technická velmoc!
  Jeho vývoz je díky tomu založen na vysoce vyspělých výrobcích a technologiích.

  Ano, Veliké Rusko vyváží do celého světa tradičně SUPER kvalitní
  • automobily
  • počítače
  • mobilní telefony
  • vyspělou elektroniku všeho druhu
  • hodinky
  • módní oděvy a obuv
  • víno
  • pivo
  • značkové potraviny
  • všechno ostatní

  Takže případné ukončení vývozu ropy, zemního plynu, zlata atd. Veliké Rusko nijak nezabrzdí.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.