Reklama

středa 17. dubna 2019

USA se snaží dále vyhrocovat situaci okolo Venezuely a nebezpečí vojenské agrese z jejich strany trvá.

Jan Kubeša
18. 4. 2019
10. dubna proběhlo utajované jednání u kulatého stolu ve Washingtonu. Publicista Max Blumenthal získal dokument o jmenovité účasti na tomto jednání organizovaného think-tankem CSIS (Center for Strategic and International Studies), kde se projednávalo „použití vojenské síly ve Venezuele“. Dva přímí účastníci jednání – Sarah Baumunk a Santiago Herdoiza -Blumenthalovi potvrdili, že :“…hovořilo se o armádě a vojenských možnostech ve Venezuele.“ 
 
Byli mimořádně nervozní z faktu, že se někdo z médií dozvěděl o existenci této schůzky. To znamená, že poté, co selhaly všechny mechanismy, které vlády Trumpa dosud použila, frustrovaný establishment teď vážně zvažuje možnosti vojenského napadení Venezuely.

Schůzky se zúčastnili vojenští a civilní zástupci USA – admirál Kurt Tidd (do nedávna hlava jižního velení USA), zvláštní pověřenec USA pro Venezuelu Elliott Abrams známý svou rolí ve skandálu Irán-Contras a zapojením do protivládních převratů v Nicaragui, Salvadoru a guatemale, a v puči proti Madurovi v 2003, bývalý velvyslanec USA ve Venezuele William Brownfield, hlava psychologických operací proti Venezuele, který před časem prohlásil, že svrhnutí vlády ve Venezuele je nutné dosáhnout zbídačením obyvatelstva bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, Pedro Burelli, bývalý vysoký executive v JP Morgan, který financoval sérii jednání v Mexiku 2010, ke byl připravováván Guaidó a jeho skupina na svrhnutí Cháveze a Madura, a další.

Za Venezuelu se účastnili zástupci J. Guaidó – jeho „poradce“ ve věcech veřejných Daniel Sierra a jím jmenovaný „velvyslanec“ v USA Carlos Vecchio, na kterého je ve Venezuele vydán zatykač v souvislosti s vraždou Liliany Hergueta….

Za Kolumbii se účastnil generál národní armády Juan Pablo Amaya a člen kolumbijského velvyslanectví v USA Daniel Ávila.

Podle Blumenthala jakákoliv invaze do Venezuely ze strany USA by se mohla uskutečnit pouze se souhlasem vlád Kolumbie a Brazílie, a zdaleka není jisté, že by tento souhlas obdržely. Vlády obou jihoamerických zemi mají extrémní obavy ze zvýšené migrační krize a destabilizace celého regionu, a rovněž mají obavy z protiútoku armády Venezuely, která je velmi kompetentní.

Kanada vyhlásila již čtvrté kolo sankcí vůči Venezuele se snahou dosáhnout toho, aby se prezident Maduro vzdal své funkce. K v minulosti 70 sankciovaných osobám teď bylo přidáno dalších 43, mezi nimi ministr zahraničních věci Jorge Arreaza, generální prokurátor Reinaldo Muňoz, ombudsman Alfredo José Ruiz, výkonný ředitel národního výboru pro lidská práva Larry Devoe Márquez , ministr ekonomie Simón Zerpa, ministr ekologického rozvoje těžařského průmyslu Víctor Cano, guvernéři států Vargas, Carabobo, Apure, Bolívar, Zulia, dále všichni členové Nejvyššího soudního tribunálu, a další.
 

40 komentářů :

 1. Tak kdy nastoupi OSN....na co se ty drahe organizace plati?

  OdpovědětSmazat
 2. Nějací pyčusové z jakéhosi think-tanku rokovali jestli nato vůbec maj koule. Jak je to možné!!!???
  Jde to s nima z kopce. Byli doby, kdy si uměli udělat pořádek na zadním dvorku neprodleně. Vraždy a převraty v latinský americe pod taktovkou CIA byly na denním pořádku. A dneska? Dneska si s nima vytírá prdel kdejakej řidič autobusu. Je to vostuda a šlendrián. Trumpovi se to evidentně vymklo z rukou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je otázkou, zda "to" někdy vůbec v ruce držel. "Deep state" evidentně prorostl do takové míry americkou státní administrativou, že volení zástupci už jsou jenom na ozdobu. Z pohledu země, která vydává na "obranu" 600-700 miliard dolarů je stavba plotu na mexické hranici marginální záležitostí. Přesto se Trumpovi stále nedaří jí v plné míře prosadit. I to svědčí o tom, že v USA vládne někdo úplně jiný, než koho si Američané vybírají při volbách.

   Smazat
 3. Jisté je, že možné je všechno. Pozice dolaru, coby rezervní světové měny se začíná otřásat stejně, jako vedoucí pozice země, coby ekonomického a vojenského hegemona planety. A jak se říká, zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Tak že i agrese Venezuely je možná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný dolar se neotřásá a ani si to nepřejete.

   Smazat
 4. Pozice dolaru se opět začíná otřásat, již několik desítek let, stejně jako kapitalismus zahnívá podle komunistických propagandistů přes sto let. Už aby se rezervní měnou stal konečně silný neinflační rubl! Navrhuju, aby všichni, kdo píšou takové blbosti, by si povinně museli svoje úspory směnit do rublu a akcií ruských firem. Ukažte, že myslíte ty svoje bláboly vážně!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co navrhujete těm, kteří píší blbosti jako vy anonyme 8.06? To víte že ne - svět je skvělý, nikde se neválčí a nezabíjí, media nepíší prolhané sračky, lidi neumírají hlady na straně jedné, a další se válí jak prasata v penězích na straně druhé. Ano - je to ideální svět podle lidských krys, které ty svoje bláboly myslí vážně.

   Smazat
  2. rusofobní blbečku, z tebe tryská jenom naučená nenávist bez jakékoliv argumentace. Rubl nemá ambici stát se rezervní měnou a ani o to neusiluje. Tu ambici má RENMINBI a nebude to trvat dlouho než se jí stane. Čína de fakto Spojené státy vlastní už teď a je jen na její libovůli jestli se těch dluhopisů za biliony USD začne zbavovat brzy nebo později. Trump to ví a podle toho taky s Čínou jedná. Pes sice pořád štěká, ale nekousne. Améro je v koncích a to už víme všichni. Ty ještě asi ne.

   Smazat
  3. Čínská měna určitě rezervní světovou měnou nebude, takový risk ukládat rezervy do juanu si nikdo rozumný nedovolí - ani státy, ani soukromníci. Jestli jste pane Slávku svoje investice v juanu, fakt vám doporučuju směnit je na nějaké jiné - a nejbezpečnější budou dolarové. Chce to jenom překousnout nesmyslné ideologické představy a přání a vzít rozum do hrsti.

   Smazat
  4. Klidně si socko 8:06 ulož tu tvou podporu do zázračného dolaru kriple a padej na bakaloviny, tam budeš za hrdinu, tady jsi za idiota.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 12.47 Můžeš mi sdělit,kdo je u tebe LŮZA-vždyt ty to poseroutko neumíš ani správně napsat.Že ty budeš určitě nějaký Ing.nebo Mgr.-to by tak odpovídalo vzdělanosti/dnešní/našeho národa!

   Smazat
  7. Lůza je mne typicky: nevzdělaný, líný, nepodnikavý závistivý čtenář Blesku, Haló Novin, případně Nové republiky, který za svůj zpackaný život viní Kalouska, Ameriku, Izrael, a Sorose. Ve zkratce. - Poňátno?

   Smazat
  8. Neblázněte furt s tím pádem dolaru, pitomci, co byste místo něj chtěli? Ani euro není postačujícím ekvivalentem a jüan má k takovéto pozici ještě hodně daleko. A kdyby se náhodou Čína stala podobným hegemonem jako USA, tak si ani nepřejte. To byste viděli, co to znamená makat jako otrok a žít v bídě. Vy si myslíte, že nadhodnoty oni rozdělují mezi "lid"? A ještě k tomu nadhodnoty vytvořené cizinci z východní Evropy, kterou zvysoka pohrdají. Co si myslíte, že se stane jiného než teď a mnohem drastičtější? A ještě k tomu ten jejich systém. Jsi úspěšný, dostáváš body a privilegia. Potká tě nějaké neštěstí, nemůžeš pracovat, chcípneš. Starý člověk nemá žádnou hodnotu. Starý člověk nebo třeba invalida z Česka je pro Číňana méně než hmota pro masokostní moučku.

   Smazat
  9. To, co tu zarputile píšete o Číně, ve skutečnosti platilo v Tibetu před příchodem lidové armády.

   Člověk, který lidi nazývá lůzou je za hranou diskuze a redakce by jje měla smazat.

   Úrážky čtenářů NR jakbysmet!

   Smazat
  10. 14:54
   Já jsem o lůze nic nepsal.

   Smazat
 5. V kapitalizmu vládnou peníze a ostatní je stafáž. Komedie o demokracii a vládě v prospěch většiny je pro blbečky. Změna v euroatlantickem světe bez násilí nepřipadá v úvahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:11 Peníze samozřejmě nevládnou, to je populární říkanka pro hlupáky. Peníze slouží k nákupu a oládání poskoků, aby byl předložen příběh, že špinaou práci dělají poskoci a je to jejich vlastní nápad.

   Smazat
  2. 11:25 Peníze nevládnou ale ovládají vše. Je to mocenský nástroj v každé době. Ve válce i v míru. Kapitalistický systém je založen na parazitizmu a nikdy jinak.

   Smazat
 6. Nejvýnosnější zaměstnání je pracovat jako válečný zločinec v USA. V klidu organizujete přepadávání cizích zemí, vměšování do vnitřních věcí a ještě jste bojovník za lidská práva Made in USA.

  OdpovědětSmazat
 7. Jsem přesvědčen, že už na agresi nemají a nejen ve Venezuele.

  OdpovědětSmazat
 8. Imperiální politika v přímém přenosu. Opona spadla, ohled na mezinárodní právo není na pořadu dne, jde o zájmy skupin v USA a ty jsou prioritní v rozhodování. Stojí svět na pokraji katastrofy? Jaké bude dělení sil? Na dobro a zlo?
  My se volbou nemusíme zatěžovat, včas nám oznámí, kterou stranu jsme si zvolili. O nás bez nás. Budeme platit účet za jiné, na to jsme si už zvykli.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 9. Jejich plán je z Venezuele ukradených 30 miliard dolarů platit náklady na žoldáky, kteří z území Kolumbie a Brazílie budou útočit na Venezuelu a z jimi takto případně získaných území vyvolat a rozšiřovat občanskou válku.... podobně jako to udělali v Libyi... Jihoameričané by se zabíjeli mezi sebou, a USA na ně bude shora sypat bomby... evokuje to Evropu - záměr Slované proti Slovanům...

  OdpovědětSmazat
 10. Pokud to začnou tak je budou muset spojenci Venezuely z Ruska opět umravnit jako v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach vy prosťáčku. Rusko nedokázalo ani zvládnout situaci na Ukrajině a v Sýrii. Měli by především řešit své problémy, jak to Putin avizoval, za posledních 5 let jim poklesl podíl střední třídy o 50%. Je fakt, že ve Venezuele mají své investice, podobně jako Čína, velké investice, a nikdo si nemůže dovolit takové ztráty, které hrozí při převratu a válce. Je také fakt, že USA mají z Venezuely také pěkné zisky, ale chtějí víc. Rozdíl mezi nimi je ten, že Amerika si může dovolit kdykoliv zaútočit, ale Rusko ne.

   Smazat
  2. 14:36 - chudáčku, kdo že to "nedokázal zvládnout situaci na Ukrajině a ani v Sýrii?" No přece USA a ne Rusko, To si vedlo a vede v obou případech exelentně a Amíci z toho mají jen bobky a propagandistické křeče.

   Smazat
  3. 14:44
   V Sýrii je bordel a nic se nevyřešilo. Sýrie momentálně uzavírá obchodní dohody s Íránem, Čínou a Qatarem. Začíná se uvažovat o EU. Jenže bohužel, syrsk-iranské jednotky mají ještě hodně práce, takže situace je nestabilní. S Ruskem tam nikdo nejedná. Syřané jim zazlívají, že zničili zemi, ISIL neporazili, to nakonec museli dělat USA, a teď nemají peníze ani invenci na rekonstrukci. Ropná pole jsou stejně stále pod kurdsko-americkou správou, s tí m taky nic neudělali. Stejně tak se základnami v at-Tanf, Rožavě a na severu Sýrie. Takže USA zůstávají jako stabilizační prvek.

   Smazat
  4. Takže Rusko zničilo Syrii? To tedy čumím jak umím, jakou kravinu dokážou vyblít blbové,kteří dřepí od rána do večera u počítače. Což takhle jít něco dělat ( myslím pracovat) a vymést si ty blbiny z palice?

   Smazat
  5. Ad 16:15 - proč meleš tyhle krávoviny. Ty snad těmhle výplodům chorého neinformovaného mozku věříš?

   S Ruskem Sýrie uzavírat žádné obchodní dohody nemusí, protože je dávno má! S Ruskem jako jediným stabilizačním prvkem tam Assadova vláda samozřejmě počítá. Nikdo Rusům nic nezazlívá, každá země po válce je zničená, vole. ISIS porazili, jen tam, kde jsou Amíci (ilegálně!!!), tam ještě pár set bojovníků pod hlavičkou jakési "demokratické opozice" přežívá. Amík odtáhne, ISIS skončí. Logické, milý bobku. Ropná pole se snaží Američané (po Turcích) ukrást, aby Sýrie neměla zdroje na obnovu. Jsem moc zvědav, jeslti se jim to podaří, dlouhodobě určitě ne. Takže USA zůstávají jako vždy v zemi ilegálně a jsou hlavním destabilizujícím prvkem, který oddaluje úplný konec války.
   Troubo, měli by vás v těch neziskovkách za ty prachy trochu lépe připravovat. Tak naivní blábolidlo, jako jsi ty, si žádnou odměnu nezaslouží!

   Smazat
  6. 16:42
   jak vidět ruská úderka zas vykonala kus práce a její produkt, tzn. vy, si nejste schopen přečíst ani normální zpravodajství a jedinou odpovědí na čistá fakta od vás, jsou nadávky. Chápu, argumentační tíseň vyvolá hněv, a huba ty nadávky chrlí sama.
   Rusáci nebyli schopni ani ochránit Palmyru, zato rozbombardovali Aleppo, Hamá, část Damašku, Idlíb, Dúmu a celou východní Ghútu na sračky. Nic tím nedocílili, situace je stejně nebezpečná jako předtím možná svým způsobem ještě horší, a lidé se nemají kam nastěhovat.
   Rusáci peníze nemají, "humanitární" pomoc je více než směšná a již dnes je nad slunce jasnější, že ONI zcela dozajista nebudou těmi, kdo nakonec bude Sýrii obnovovat. Nemají čím, neumí to a nemají za co.
   Syřané netouží po ničem jiném, než aby co nejrychleji odsud vypadli a uvolnili místo těm, kteří dokážou Sýrii pomoct. Už jen proto je nesnáší, že po Rusech zbyla rozbombardovaná města, ale Američané skutečně zlikvidovali ISIL v Rožavě a Rakce, tam kde se ISIL skutečně nacházel. Zato v Damašku jsou dnes atentáty na denním pořádku, Aleppo se opět proměňuje na město plné radikálů a Idlíb je baštou al-Kaidy. Nebýt koalice syrsko-íránsko-libanonské, už dávno by byli džihádisté zpět.
   Rusko jim vůbec neublížilo. Džihádisté se jen stáhli, takže pod bombami zahynuly tisíce nevinných obyvatel, a po bombardování se zas vrátili. Jak jsem řekl: nebýt Američanů, ISIL by byl už v Damašku.

   Smazat
  7. 16:42
   a ještě něco. Ilegálně jsou v Sýrii Rusáci. Ameriku vyzvalo na zásah VS OSN poté, co Rusáci zablokovali BR OSN. Je v Sýrii nikdo nechtěl, JEN ASAD, kterému slíbili, že ho udrží u moci jako diktátora bez ohledu na to, kolik tisíců mrtvých má na svědomí. V Syrii mohl být už dávno mír a progres ve vývoji ekonomiky, kdyby se Asad, ten vrah malých dětí, nenechal obalamutit Putinem. Teď může jen litovat.

   Smazat
  8. 19:25 "vrah malých dětí", to jsme mne fakt rozesmál. O jaké "malé děti" šlo? O ty, co uřezávají dospělým hlavy? Vy jste fakt velký humorista.

   Smazat
  9. Jendou blábolí o Ukrajině, teď ho popadlo lhaní o Sýrii. Už ta nelogičnost: "Rusové jsou v Sýrii ilegálně, protože..." - blábol. Rusové jsou v Sýrii legálně na pozvání legální vlády! Rusové legálně blokují americké agresivní svinstva v Radě bezpečnosti. Co je na tom ilegálního, troubo! Jde o normální legální postupy, ale blbeček, který nevládne logikou a naletí na špek každé anglosaské propagandistické svini, ty blbosti šíří dál. Fuj!
   A nezapomeňte, že na začátku Syrskou ropu kradl ISIS a prodával ho do Turecka Erdoganovu synovi. Těch hajzlíku tam prostě bylo víc: ISIS, Turci. Izrael, Amíci, feudálové z Zálivu - prostě agresivní imperiální sebranky. A anonym 19:25 jim dělá zároveň papouška i advokáta. No zkrátka, blbeček.

   Smazat
  10. 14:36 Komu říkáte prosťáčku vy jedem služebníku usa kdo má lepší zbraně Rusko. Kdyby v Rusku vládli hajzlové jak v usa tak už jsou dávno vyřízení. Jo pro vaše miláčky mezinárodní právo neplatí. Všeho dočasu už to dlouho trvat nebude a bude od usa pokoj.

   Smazat
  11. 19:59
   typická argumentace bez logiky. Jasně. Všechny státy na planetě jsou ty špatné. Všechny chtěli zásah USA plus NATO v Sýrii proti zvůli, Rusko to zablokovalo. Ameriku vyzvalo OSN, a díky USA je ISIL téměř poražen. Ale pro chudáky jako vy, jsou všechny státy na světě lháři, zato Rusko má pravdu. Jste směšný a trapný. Furt dokola to samé a přitom se vám nic nedaří. O Rusku a jeho řádění v Syrii se už píše v syrských novinách dávno a bylo tamními autoritami vyzváno, aby opustilo jejich zemi a nahradilo škody, které jdou do stovek miliard. Vaše názory jsou nebezpečné a my mladší generace s nimi jednou uděláme rychlý proces. Už nás nebavíte.

   Smazat
  12. 1:45 -nevyléčitelný umanutý lhář.

   Smazat
  13. Lhář? To je slabý slovo. Už to, že blije ty svoje sračky v třičtvrtě na dvě v noci je důkaz, že je to duševně nemocnej kripl. Nemůže spát, tak dřepí u počítače a vykrafává ty svoje retardovaný sprostý a ujetý urážky a oplzliny. Možná už brzy chcípne - lidi co v noci nespí, brzy klepne pepka. Zkaženýho kripla nebude žádná škoda.

   Smazat
 11. Amerika-říše zla, vyvolá třetí světovou! Těm 70letým šmejdům, kteří ji vládnou v pozadí nejde o budoucnost a vezmou svět do propasti s sebou!!

  OdpovědětSmazat
 12. Že se s těmi debily vůbec zahazujete, oni řvou proto, že tuší že Ušáci jdou do řiti a s nimi skončí i to jejich pitomé poštěkávání. To víte, že jdou Ušáci do řiti, kdyby mohli, tak už to dávno rozjeli na Ukrajině v Sýrii v Koreji v Líbii atd., potřebujou válku, aby se zachránili. Ve finále vždycky stáhnou ocas a zmizí jako spráskanej podvraťák a dělají zase bordel jinde, kde to ještě zatím jde. A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
 13. 19:17 a 19:25
  To fakt myslíš vážně nebo se po.ral?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.