Reklama

čtvrtek 4. dubna 2019

USA vyzvaly Turecko, aby si zvolilo mezi bezpečností NATO a S-400

Ilja Muromský
4. 4. 2019  riafan   russian
Spojené státy nemají v úmyslu zahálet, zatímco spojenci NATO získávají zbraně od "nepřátel, kteří ohrožují soudržnost aliance", prohlásil viceprezident USA Mike Pence, když komentoval dodávku ruských systémů protiraketové obrany S-400 Turecku. Napsal o tom na Twitteru. "Turecko si musí vybrat. Zda chce zůstat kriticky důležitým partnerem nejúspěšnější vojenské aliance v historii, nebo chce riskovat bezpečnost tohoto partnerství tím, že učiní taková nerozvážná rozhodnutí, která podkopávají naši alianci", uvádí Pence.

Dříve ministr zahraničí Turecka Mevlut Cavusoglu řekl, že nikdo nemůže donutit Ankaru, aby se rozhodla mezi Ruskem a Západem.
Člen Rady federace Igor Morozov v rozhovoru pro FAN (Federální zpravodajskou agenturu) okomentoval prohlášení tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana o tom, že Ankara nemá v úmyslu odstoupit od nákupu ruských systémů S 400, nehledě na postoj Spojených států.
"USA se snaží spekulovat příslušností Turecka k NATO, tím, že vojensko-technicky spolupracuje se Spojenými státy. A je pochopitelné, proč to Washington dělá. Protože z Bílého domu již bylo vyřčeno tolik hrozeb, spekulací a manipulací, že Erdogan učinil definitivní rozhodnutí. Chce diverzifikovat rizika politická i vojensko-technická. ... Spojené státy se mohou rozloučit s monopolem na dodávky zbraní Turecku", uzavřel Igor Morozov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Takhle na diktátory z usa:

  ps://cz.sputniknews.com/svet/201904049569651-usa-si-musi-vybrat-turecko-reagovalo-na-pence-jeho-vlastnim-ultimatem-ohledne-s-400-/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není problém přikoupit si k S-400 ještě Súčka a nechat amíky ať si F-35 naloží.
   Konečně všichni vidí jaké USA skutečně jsou.
   "Budeš poslouchat a konat to, co chceme My nadlidé z USA"
   Zájmy ostatních USA nezajímají.

   Americká bagančata,
   jak zubatá táhnou světem,
   život berou z vůle kata,
   dospělým i dětem.

   Americká bagančata,
   nosí s sebou zbraně,
   Horší jsou než sarančata,
   dejte pozor na ně.

   Smazat
 2. USA jen vyhrožují všem státům,které odmítají dělat hloupé ovce,které se snaží dělat svoji vlastní politiku ve prospěch své země.USA znají poslednícvh deset let jen vyhrožování,nátlak,uvalení sankcí a celní bariéry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT24 Dojmy a pojmy : https://www.youtube.com/watch?v=I6XD7kfuhUA

   Smazat
 3. Moc se těším na protažené ruské ksichty, až jim Turci zase sejmou nějaký ruský bombardér, tak jako před 3 a půl lety. Tentokrát ovšem jejich vlastním systémem :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hádam si nemyslíš že by S400 útočili na vlastné lietadlá, rusi tam sure niečo dali aby sa to nestalo

   Smazat
  2. Bratře 0:03, nereaguj, prosí tě, na toho provokujícího vola 23:26. On nemá dokončenou ani střední školu. Jeho diagnoza je UBNN - úplně blbý, není naděje.

   Smazat
  3. Putin to zatím dělá dobře.

   Smazat
  4. 23:26 Pro ně bude asi přínosnější, když můžou sundat američany.

   Smazat
  5. 23:23 Dávno se ví že sestřelení provedly bez rozhodnutí nadřízeného Tureckého vedení na příkaz z JUSEJ vojáci co se zůčastnily přípravy na svržení Erdogana.

   Smazat
  6. 23.26 Moc se těším na vaše parte, až poletíte nějakým moderním křápem řízeným přes počítače a jedině přes počítače... a nějakej kripl v Pentagonu se podívá na monitor, vyčte tam, že to éro s vámi koupil nepřítel, tak vypne na dálku hejblata pilotů a přistane s vámi střemhlavým letem nadzvukovou rychlostí... To víte, nepřítel musí být humanitárně demokraticky uzemněn, kdykoliv to bude třeba a bez sestřelování. Pak třeba někdo z agentury "dosvědčí", že pilot řval do rádia Alláhu Akbar... U Boeingů se taková SW potvora už dvakrát odhalila sama...

   Turci si uvědomují, že počítače s cizím SW může začít "ovládat i dodavatel" a nejenom on... Nejenom v raketách, ale i v letadlech vojenských i civilních...

   Smazat
  7. To se ale mýlíš, pokud máš dojem, že ta kremelská krysa má protaženej xicht kvůli nějakýmu letadýlku! To je daň rasové degeneraci Rusáků! Původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci, ale mongolský vpád to zásadně změnil! Když se podíváš pozorně n dršky jako Uljanov-Lenin, Brežněv, Černěnko, Jelcin či právě Putin, tak navzdory rusky znějícím jménům můžeš v jejich škaredých xichtech vysledovat prvky azijatství jako jsou zašikmělé malé oči a jako sáně z dršek trčící vysedlý lícáky! U Kornilova, Džugašviliho či Šojgúa to je dáno přímo po rodičích, ale tito "Rusové" se tváří, že jsou po obou rodičích běloši. Ovšem již zmíněné znaky jejich pravý původ jasně deklarují! Je pozoruhodné, že tyto znaky měl i Ivan IV. Hrozný, naopak evropsky smýšlející vládci měli zcela evropské rysy! Viz Petr I. Romanov, Lavrentij Berija či Michail Gorbačov ...

   Smazat
 4. To bude ještě SRANDA ! Jak to bude asi vypadat, když na Usácké výhrůžky řeknou Turci: "strčte si ty svoje létající F-rakve do zádele", my si vezmeme ruské "migy" nebo "sučka" ! To si Amíci prdnou do trenclí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké mají rusové reálně v nabídce Migy či "sučka", které se aspoň přibližují F35??? Jak vidno, jsi opravdový mimoň.

   Smazat
  2. F35 je slepá ulička v avionice.

   Smazat
  3. 0:58
   V avionice je právě naprostá špička. Ale ty zřejmě ani netušíš co je to ta "avionika".

   Smazat
  4. 17 let ,slovy sedumnact dlouhych a nekonecnych roku zabezpecuje USA armada a NATO Afganistan /neco mene v Syrii/, ...A zrejme to udelalo na Turky velky az vetsi dojem "nebezpecne" bezpecnosti..
   Tez je Natlak USA znamenim ,ze clenstvi v NATO a platit miliardy rocne navic, a tez ztraty turecke samostatnosti a nezavislosti a moznosti rozhodovat o svem osudu jak nejlepe dovedou ??

   Smazat
  5. 23:54
   Zatím jim i Čína přestala odebírat jejich "pos.." boeningy. Na přechodnou dobu bude odebírat Aerobusy.

   Smazat
  6. 1.01 Myslíte Boeing 737 MAX? Ta naprostá "špička v avionice" ...

   Smazat
 5. A ještě jeden postřeh. Zdá se mně "trošku" zarážející, že Rusové "skoronepříteli" prodávají hodně dobré S-400 ?? Spíš to vypadá tak, že nová "mašina" S-500 bude o úplně něčem jiném, kvclitativně, systémově, efektivnější a účinnější. Takže "zastaralé" čtyřstovky prodají a vybaví svoje vojska absolutní a nejnovější špičkovou verzí S-500 !! Chytře vymyšleno ! Bravo Putin !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytře jsi si to vymyslel a pochválil jsi za své výmysly a přání Putina :-D
   Měl by jsi se léčit.

   Smazat
  2. 00:13 A tobě ta léčba pomohla?

   Smazat
  3. Jako Jelcinovi, Havlovi a Vokovickému Matěji... Ten se z nich uchlastal první, 0.13 ještě užívá "medicínu". :-D)

   Smazat
 6. 11/9/2001 New York řízená demolice mrakodrapů WTC 1,2,7.

  OdpovědětSmazat
 7. Američtí podpindosníci, netuším kam zase zalezete až Putin Ušákům rozkope prdel. Na druhou stranu je to jen a jen váš probém a ani vám jej nezávidím. Dávám Ušákovi tak dva tři roky. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. 7:06
  Dnes je taková divná doba téměř každý se obává, že kdyby se zhroutila EU byla by to katatrofa . Dle mého soukromého náhoru by to bylo něco co by určitě bylo lepší než kdyby se nerozpadla. Je to takové strašidlo které nám idioti neustále vnucují.
  V.V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu neni potřeba žádná vědecká práce. Copak někdo za nás v EU něco vytváří nebo nám něco dává ze svého? Akorát s námi manipulují a oblbují nás. Na chod EU se spotřebovává víc jak je náš státní rozpočet.

   Smazat
 9. Žádná ze zemí NATO není ohrožena Ruskem, pokud ovšem Rusko nebude ohroženo USA. A to je ten trik hexagonu. Permanentní vyhrožování USA Rusku a vojenské a politické provokace a také celá historie agresívních válek USA proti Světu nasvědčuje tomu, že si USA nedají pokoj a 3. světovou válku "vydupou ze země". Proč? USA jako představitel světové diktatury kapitálu bez války propadne na úroveň druhořadých států, ba diktatura v USA se vytratí jako pára nad hrncem. Proto to úsilí o rozvrácení světa, obětování vazalských zemí NATO, proto ten harasment 3. světovou válkou, proto to vynucené zbrojení na vzalech, které je samotné významně ne posiluje, ale oslabuje. Nakonec součet ukazuje na to, že USA, ač si to nepřipouští, směřují ke světové revoluci a vlastnímu zániku! Kdo che kam, pomožme mu tam. Ale touží americký lid po dobyvatelských válkách, bohatství druhých zemí, nebo je to jen a jen přání právě USA diktatury kapitálu? A co by se mělo rozpadnout spíše? EU nebo NATO? Samozřejmě rozpad NATO by byl božím požehnáním Světu, opak je zatracení Světa! Kdyby aspoň vstoupil rozum do občanů zemí NATO A DOŽADOVALI SE NEUTRALITY, NEANGAŽOVANOSTI V MILITARISMU, ZŘEKLI SE VÁLEK, JAK TO UDĚLALI OBČANÉ FINSKA, RAKOUSKA, ŠVÝCARSKA, ŠVÉDSKA, IRSKA... A CO JIM CHYBÍ??? IMPERIALISMUS!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:29):
   Souhlasím!, napsal/-a jste to výstižně ...
   Kdesi se teď sešli papoušci, co se v aliančních zemích ocitli v křeslech ministrů zahr. věcí, aby houfně zakrákali o tom, že Rusko představuje hrozbu (co je zločinná lež!!), a o tom, že je (proto) nutno zbrojit (co je stejně tak lživé odůvodnění).
   A my - lid obecný - na to čumíme jak puk a necháváme si to líbit ...

   Smazat
  2. Také jsem zaregistroval sebrání ozbrojených vtipálků vazalských zemí na americké půdě, kteří si vyprávěji, jak v hexagonu vymysleli nepřítele, jen se spletli, vyšlo to nakonec omylem na šváby. Jo ti vlezlí brouci! Ale když pak militaristé se přestrojí za štěnice, tak to se ošívá i osel!

   Smazat
  3. Současné jednotné Rusko zůstává molochem zaostalosti, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku. Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky!

   Smazat
 10. Saddám HUSSAIN měl západní systém PVO (=protivzdušné obrany, Pepku) a "aliance" mu ho vypnula na dálku a létala si kudy se jí zalíbilo, beztrestně střílela a bombardovala co kdy kde chtěla. Irácká bezmocnost za vyhozené peníze Turky poučila.

  Pencemu nejde jenom "o pence", ale i o skutečnost, že Erdoganovu PVO nebude moci tak snadno eliminovat a asi nějaká letadla ztratí, pokusí-li se zasáhnout proti Turecku - byť například, v rozporu s praxí NATO, na straně Řecka...

  OdpovědětSmazat
 11. Starý pán Pence
  je pln demence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mr. Pence to s komoušema vezme hezky vod kredence!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.