Reklama

pátek 12. dubna 2019

Ve druhém kole ukrajinských prezidentských voleb zvítězí Putin

Jiří Vyvadil
12. 4. 2019   VašeVěc

Zákonitosti nelze ošálit. Každá revoluce v určitém okamžiku požírá své děti. Ta ukrajinská v podobě euromajdanu, která násilně přeměnila do té doby v podstatě s ohledem na dlouhou společnou historii a etnickou blízkost až totožnost přátelský proruský režim Ukrajiny v nebezpečnou válečnickou protiruskou polofašistickou zemi se musela vyčerpat. Majdan skončí a stejně tak skončí období, kdy Západ si z Ukrajinců udělal totální užitečné idioty.


Kdo byl rozumný, musel od první minuty povstání vědět, co přijde. Zapalování policistů, odstřelovači mohutně se ze stejného místa strefující do demonstrantů i policistů, 5 mld. dolarů, které vláda USA vyčlenila na ukrajinskou akci, politici EU osobně podporující onu skvělou protiruskou revoluci. Země je rozvrácená, zcela zchudlá, občanská válka na Východě přináší další a další oběti. Ovšem Porošenko dál skvěle bohatnul.

Petro Porošenko si postavil megalomanské volební heslo : „Já nebo Putin“.

Nuže, čas se mu zřejmě naplní. Zvítězí Putin.

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.

Svého času si Ukrajinci díky totálnímu zmatení mysli už v prvém kole zvolili Petro Porošenka. To, co dnes je z Ukrajiny je jeho dílo a dílo jeho soukmenovců. A řekl bych, že ihned po volbách a nebo dokonce ještě při počítání hlasů by někde měl být připraveno soukromé letadlo, aby mohl uprchnout ze země. Vězení ho v ukrajinských podmínkách objektivně nemůže minout.

Průzkum, který nyní zveřejnila společnost Rating Sociological Group ve svém souhrnu dává odpověď, že po prvním kole a tedy i jeho jasném výsledku ve prospěch V. Zelenského nastartoval u obyvatelstva jednoznačný optimismus.

• Podle výsledků ankety provedené společností Rating Sociological Group o výsledcích prvního týdne dubna 2019 se asi 30% dotázaných domnívá, že věci na Ukrajině jdou správným směrem, 55% - opačný názor. Po prvním kole prezidentských voleb se pozitivní hodnocení směru rozvoje země téměř zdvojnásobilo. Situace v zemi je optimističtější u obyvatel Západu a Centra země.

• 83% respondentů se domnívá, že země dnes potřebuje radikální změny. Pouze 6% je přesvědčeno, že nechají všechno zůstat tak, jak je, ne horší a 7% - aby se vrátili do minulosti. Mezi představiteli všech regionálních, věkových a volebních skupin dominují očekávání radikální změny.

• 52% respondentů očekává zlepšení situace v zemi v důsledku prezidentských voleb. Po prvním kole prezidentských voleb se pozitivní očekávání zvýšily o 1,5 krát. Navzdory tomu, 25% nemá žádná očekávání na změnu a dalších 7% očekává zhoršení. Více než ti, kteří věří v optimistický scénář povolebního vývoje, mezi obyvateli Jihu, mladšími respondenty a voliči V. Zelenského.

• K otázce "Který z těchto kandidátů budete hlasovat ve druhém kole prezidentských voleb?" Respondenti odpověděli takto: 51% uvedlo, že budou hlasovat pro V. Zelenského, 21% - pro P. Porošenka. Dalších 18% - není rozhodnuto, 10% - nemají v úmyslu hlasovat. Mezi těmi, kteří chtějí hlasovat ve druhém kole: 61% - pro V. Zelenského, 24% - pro P. Porošenka. Dalších 15% nebylo rozhodnuto. Mezi těmi, kteří mají v úmyslu hlasovat ve druhém kole a rozhodl výběr: 71% - pro V. Zelenského, 29% - pro P. Porošenko.

• V. Zelensky před svým konkurentem ve všech věkových kategoriích. On také vede mezi obyvateli východu, jihu a centra. Současně na západě jsou pozice obou kandidátů téměř stejné.

• 20% respondentů se domnívá, že při volbě V. Zelenského hlasují více přímo za osobu a 66% - tedy protestují proti současné situaci v zemi (50% v únoru). Toto, mimochodem, je rozpoznáno Porošenkovými voliči. Dokonce i mezi samotnými voliči V. Zelenského, asi 60% jejich rozhodnutí vyjadřuje především protest proti současné situaci v zemi.

Často v posledních pěti letech člověk pochyboval o zdravém rozumu Ukrajinců. Ukazuje se ale že to byla vždy jen ta viditelná část. Ta mlčící většina nesouhlasila.

Průzkumy jsou jednou věcí a reálné volby druhou.

Ovšem vývoj k odvržení oněch posledních pěti let, vývoj, kterým pomyslně bude odvrženo, to, co se svým rozměrem, podobalo do značné míry spolupráci části Ukrajinců s nacistickým Německem zastavit nelze.

Prostě zvítězí Putin, jak říkal Porošenko.47 komentářů :

 1. Porošenko je agent USA dosazený Američany na místo prezidenta Ukrajiny. Ví to celý svět, tak o čem se tedy má cenu bavit? Čaputová na Slovensku je to samé. Po celém světě je celá řada Porošenku, kteří prodali svůj národ a provádějí svinstva ve jménu USA. Jeden z nich je prezident Ekvádoru, který prodal nositele pravdy jako Jidáš prodal Ježíše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jidáš prodal Ježíše za 30 šekelů. Od té doby ceny zrádců šly nahoru. Lenin prodal Assange za podstatně víc.

   Smazat
  2. Čaputová je americkou agentkou? Kdo by to do ní řekl...

   Smazat
  3. 10.16 Jaký byl poměr kursu šekelu počátkem našeho letopočtu s jeho kurzem dnešním? Pravda, Židé dnes udávají nejenom Palestince, i zadarmo, pro potěšení a možný následný zisk... Šekel je dnes také potištěný papír a ne mince z drahého kovu, platná proto po celém světě.

   Smazat
  4. 10:30 Skoro každý.

   Smazat
  5. Ad 10:16
   Takže Lenin,píšete, prodal Assangeho. Pán asi vystudoval politologii u pana Fialu. Začínáte mne zajímat.
   Morave

   Smazat
  6. Aha, a čí agent je Šefčovič, Harabin, Kotleba, Kiska nebo Fico? Nějak se v těch utajených agentech cizích mocností na Slovensku ztrácím.

   Smazat
  7. Ani sa Ti nečudujem A12:02. Je to spletitá pavučina rôznych záujmových skupín všelijak vzájomne poprepletaná. Nie je to nič pre pohodlných ludí ktorých snaha rozmýšlať spôsobuje nesmierne bolesti a utrpenie. Môj prpfil Ukrofil.

   Smazat
  8. 12:02, Sorosovi koně jsou jednoznačně Kiska a Čaputová. Je to vidět i podle toho s kým kamarádí. Kotleba je otazný. Není hloupý, aby nevěděl, že svým působením nahrává právě této skupině, přesto to dělá. Možná to je jen blbý narcis, kterému je všechno jedno a záleží mu jen na tom, aby měl trvalý příjem z parlamentu a hraje si tzv. na principiálního. Ale kdo ví?

   Smazat

  9. Jaromír Karský, Praha
   Pá, 12. dubna 2019, 16:16:43 | Souhlasím |
   Nesouhlasím |
   Nahlásit |
   +45 / -6

   projevili již migranti zájem? nebo je to pro ně příliš drahé?
   xxxx
   Nedivím se, že tady jmenujete Lenina. Ale nebyl to ten, kdo provedl VŘSR v roce 1917 jako přesvědčený Rus. Pravdu si zjistíte, když si přečtete knihu od Václava Junka "Velké zrady světa" str. 136 144. Tam se dozvíte, že Lenin byl ve švýcarském luxusním exilu v Bernu, kde ho získali Němci pro spolupráci, vyškolili ho, tajně převezli přes Německo do Švédska, Norska a pak do Petrohradu. Tam již byly připravené buňky, které čekaly na vůdce a byla VŘSR proto, že západ před koncem 1. SV měl z Ruska strach. Stejná scénař jako u nás v roce 1989, Ukrajině,...

   Smazat
  10. Spiknutí nespiknutí, Němci neNěmci, bez milionů nasraných a přitom ozbrojených Rusů a dalších národů ruského Impéria by žádná revoluce nebyla.

   Smazat
  11. Na Slovensku byla polita kyselinou jedna paní a zemřela....Doufám, že kyška odstoupí. Zbývá zaplatit demonstranty, ale poníze už byly vyčerpány na odstranění premiera Fica

   Smazat
 2. No jo něčím to bude muset nácek prasečenko okecat Putin a Rusko typické západní lži.

  Tady liberální pošahanci zakazují dětem pohádky prý jsou sexistické jenomže sex patří k lidskému životu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zadna-Karkulka-zadna-Sipkova-Ruzenka-Skola-v-Barcelone-vyhodila-z-knihovny-200-sexistickych-pohadek-577468

  OdpovědětSmazat
 3. Honolulu když něco chcete napsat tak si to napřed napište na papír a párkrát si to přečte než to sem napíšete. Nebudete za Hurvínka.

  OdpovědětSmazat
 4. Tonouci se i stebla chyta...Chudaci obycejni Ukrajinci...co je stal takovy jeden "Majdan"...prisli o celou zem

  OdpovědětSmazat
 5. Nemyslým, že je Ukrajina polofašistická, ona je plnokrevnšě nacistická, žádnou další ideologii není třeba hledat. Je to spíše ovšem ten nacismus hitlerovského vzoru, než ten nový předělaný euronacismus!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když píšeš o Ukrajině, máš na mysli všech těch pětačtyřicet milionů obyvatel Ukrajiny?
   -p-

   Smazat
  2. 11.53 Vidíte, a přesto, nebo právě proto, bude vítězem UA voleb, ať voliči zvolí kohokoliv, Jeruzalém.

   Smazat
  3. 12:32 Aha. A na Slovensku v prezidentských volbách taky vyhrál Jeruzalém?

   Smazat
  4. Šoroš je Jeruzalém, jistojistě.

   Smazat
  5. 15:51 - Soros je velmi proti Israelsky. (Stejne jako Kissinger.)
   nick honolulu

   Smazat
  6. 16:52, tito dva zjevně patří do jednoho stáda, toho Rockefellerova.

   Smazat
 6. hej, a máme z toho radosť .... skoro všetci, no,

  OdpovědětSmazat
 7. Není o čem přemýšlet, volím Putina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi Rus?

   Smazat
  2. Ano, Ukrajinec, tedy vlastně Rus.

   Smazat
  3. Tak to máš dobrou společnost! :-)))) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 8. Jen optimisté mohou doufat v to, že zvolením Zelenského za prezidenta nastanou lepší časy pro lid Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 9. Vy nateraci a prznitele logiky ! Na rozdil od vas je mi jasne, ze kdyz se Ukrajinci STALE a STALE hlasi k Nacistum , tak je jasne, ze se v SSSR meli, hure, nez pod nacistickou okupaci po invazy 1941 !
  Mate jine vysvetleni ? Vim ze nemate !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, blbečku, ona ta vaše Nulandová a dlaší kreatůry z USA a EU jim naslibovali hory doly, jen aby je odtrhli od Ruska. Cvičili jejich fašistické (banderovské) bojůvky už mnoho let dozadu, štvali a kupovali novináře aby rozeštvávali společnost. Pak, když demokratickou cestou sice protlačili Juščenka, ale neudrželi a on v následujících volbách propadl, vsadili na převrat, krveprolití, násilí a teror. Povedlo se a dnes vládnou na Ukrajině banderovci. Země je vykradená, sliby nesplněny, lidé zbídačelí a kdo může, pracuje v zahraničí - hlavně v zemích EU a v Rusku.

   Honolulu, doporučuji ti abys méně psal a více četl. Ve věcech Evropy, a speciálně té východní, nevíš skoro nic a tvoje poučování je směšné.

   Leo

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. Ukrajinci to nikdy neměli lehké, ale takhle sebou nechat zametat, to snad žádný národ v historii neudělal. Evidentně Ukrajina je jen jakýsi umělý slepenec bez etnického významu.
  Je jasné, že by mohla být součástí Polska, Ruska a třebas i Turecka, pokud se nějak zvýšila životní úroveň, obyvatelům je to v podstatě jedno. Problém je jen jeden, není státu, který by chtěl do takového útvaru investovat. EU se pokusila tam nalít 150 miliard eur, z velké části o tyto peníze už přišla a teď považuje Rusko za příčinu své blbosti. Přitom stačilo se s Ruskem před konfliktem se nějak domluvit. Pokud jde o peníze, všichni na to slyší. Bohužel, blbost lidská je vrozená a musí se fyzicky vymlátit, sama nevyprchá.

  OdpovědětSmazat
 11. Tudle jsem někde četl, že Ukrajina vyváží málo medu, aby ne když ho zápaďáci mažou Ukroušům stále kolem huby a oni jsou tak blbí, že jim to stále baštěj. Přeji mírové nebe nad hlavou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 12. "Vítězem bude vyhlášen ten, na koho ukážou ve Washingtonu v době vyhlášení výsledků voleb."
  V.Pjakin, 25.2.2019

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud bych měl posuzovat jen podle svých poznatků z okolí, pak Ukrajinci netouží po ničem jiném, než vtrhnout na Rusy, pobít je a sebrat jim majetek, který podle nich patří Ukrajincům.
  Nechme se překvapit, já typuju bohužel na Porošenka a to hodně vysoko. Vyhraje ten jeho slib, že povede totální válku s Ruskem. Nenávidí Putina, ale ze všeho nejvíc nenávidí ty dvě republiky a Krym.
  Ukrajinci v mém okolí by Krym předali Američanům, aby si tam vybudovali základny na rakety s jadernými hlavicemi. Stejně tak tvrdí, že Rusko v podstatě neexistuje a ukradli Ukrajincům i název své země. Je taky pravda, že podle výsledků v 1.kole Ukrajinci z EU jednoznačně Porošenka preferovali.
  Ti v mém okolí, absolutně neuznávají nějaké názory a preference lidí z východu Ukrajiny a tvrdí, že to je tupá svoloč, která by neměla mít právo volit. Když jsem namítl, že to potom není demokracie, dost se naštvali a tvrdili, že to je to samé, jako bychom my nechali volit lidi nesvéprávné nebo cizince z uprchlických táborů.
  Je to těžce nesvorná země a nejvíc děsí ta nenávist, která je skutečná, a ne jen v rovině názorového nesouladu jako mezi voliči tady u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem přesvědčený ,že Ukrajinci které popisujete jsou schopní zvěrstev,které dělali jejich dědové při masakru na Volyni kdy povraždili bestiálně 100 000 polských venkovanů.Vládnou jim židé a oni by vraždili ruské křestany jenom proto ,že jsou Rusové

   Smazat
  2. Židy do toho netahej, pitomečku. Stačí co vyvádějí "rasově čistí" Ukrajinci, když vedou svůj národ - Bandera, Suchevič, Turčinov, Avakov, Timošenková atd.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 20:58 Nejen oni, u primitivních národů východní Evropy se jedná takřka o folklor. Pana Banderu si russácký trollové berou do svých smrdutých prolhaných tlam speciálně, protože byl proněmecký! Stejný vraždy páchající Bogus z Chmelna či kozák Zalizniak jim nevaděj, páč vraždili v zájmu Moskevskýho kaganátu ...

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak si přelouskám dnešní události mám pocit totální beznaděje. Americe vládne kretén, Izraeli opět Natahnihnátu který bude tlačit na kreténa aby zaútočil na Iran. Teď ta zatracená Venezuela a babo raď! Do toho náš Julian Assangea Wikileaks o kterých kretén in charge vůbec nic neví, do zádele, co se to děje?

   Smazat
 15. Debil hejka a jeho debilita je jiz tak vysoka ze ji nelze dohlednout okem .Blb blaboli ze buzerant zid Hans Kissinger ktery zavinil mnoho problemu zidem neni a Soros ktery kolaboroval s gestapem v Madarsku jiz v rannem veku take nen
  Presne na takovych to uzitecnych idiotech ruzne rezimy despotu a hochstapleru stoji ,proste pouzitelny blb pravdepodobne i v pokrocilem stavu mentanni poruchy .Byt v jeho blizkosti je nebezpecnea mame stesti ze nejsme v jeho blizkosti

  OdpovědětSmazat
 16. Soros - vl. menom Schmidt

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak, nic nevíš, ty přihlouplo. Hledej znovu, než něco napíšeš!

   Smazat
  2. Nenašel a přitom byl tak blízko: Schwarz

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.