Reklama

pátek 19. dubna 2019

Velký bratr …aneb Ksichtokniha

Rado Miko  
19.4.2019
Facebook vyrazil do boje proti dezinformacím, používá celou sadu nových nástrojů

„To znamená odstraňovat obsah, který porušuje naše zásady, omezovat šíření problematického obsahu, který neporušuje naše zásady, a poskytovat lidem dodatečné informace, aby si mohli rozmyslet, na co kliknout, co si přečíst a co sdílet…”

Nyní však sociální síť hodlá omezovat v „hlavních stránkách” uživatelů viditelnost skupin, v nichž se opakovaně objevují materiály považované nezávislými kontrolory za nepravdivé. (To je kdo?)Jeho společnost zároveň oznámila, že do hledání nových způsobů rychlého boje proti nepravdivým článkům zapojuje i experty zvenčí. V neposlední řadě rozšířila ve Spojených státech spolupráci s agenturou AP, co se týče ověřování pravdivosti sdělení na Facebooku.

Zdroj: Novinky.cz

Stanův komentář: Nejedná se o žádné nové způsoby, ale o starou známou cenzuru. Jen je přejmenována a obohacena o nové metody. Osobně jsem se s nimi setkal asi před 8 lety v diskusích na blozích Aktuálně.cz, kde sice formálně panovala velká svoboda, ale ve skutečnosti byl obsah nepohodlný vydavateli potlačován stále aktivnější činností administrátorů/cenzorů, která byla později nahrazena metodou označovanou jako „shadow banning„, jež spočívá v tom, že obsah na sociální síti či v diskusích je viditelný pouze jeho autorovi, nikoliv ostatním. Na Aktuálně.cz to tehdy vedlo k tomu, že většina lidí s kritickými postoji dříve či později z tohoto serveru odešla. Dnes je podle mého názoru tato metoda společně s upravenými algoritmy ve vyhledávačích a tzv. „seznamy dezinformačních webů“ hlavním celosvětovým nástrojem omezování nepohodlných a nekonformních názorů na internetu.

- - -

53 komentářů :

 1. Podpořte Novou republiku v boji za svobodu a proti cenzuře, kterou se postupně snaží na internetu budovat velká media napojena na vládnoucí elity!!

  Jsme vděční za příspěvky v jakékoliv výší a i jen občas. Redakce NR slibuje, že prostředky využije plně v boji za naši svobodu a informace, které se EU elity snaží potlačovat a tajit!

  Číslo účtu Nové republiky: 2300736297 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
  Ze zahraničí: IBAN: CZ5420100000002300736297 BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Posílal jsem Čulíkovi každý rok pět stovek. Skončil jsem, když se ten ptáček vybarvil a bral peníze od Madly. Ona zase nebyla tak dajná, protože ji peníze posílali socani.

   Speling mi doporučuje místo dajná použít dojná. Tak nevím, co je dobře.

   Smazat
 2. Na facebooku se vybavuje jen idiot. Až se začnou zatýkat nositelé nepohodlných názorů, půjde se také po přátelích, kteří se tomuto autorovi na facebooku přihlásili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zcela spravne jen idioti se stale fotografuji a posilaji ruzne idiotismy po lajne sirokemu okruhu dalsich idiotu a to je princip davoveho idiotismu ktery tato luza u vlady potrebuje .Vyblijouu na sebe vse a potom s edivi ze je nekdo okrade ci znasilni .Vyhovuje samozrejme buzerantum a ruznym pervertum z LGBT coz je dalsi lahudka v teto spolecnosti kde uchylaci si vymohli prava .Nejlepsi kdyz prijdete na prepazku a tam sedi natreny chlap jako kurva v baru a pta se hlubokym hlasem co ze si prejete .Clovek nevi dat mu pres tu drzku ci se smat Proste je treba opet silnou ruku a proto nezapomente, ze prave zitra mame velke vyroci

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Proto je třeba idioty jednoduchou směrnicí EU ochránit. Příkladně můžeme psát o spřáteleném umírněném teroristovi, který zrovna posvačil lidské vnitřnosti. Ale pozor, žral je bez hořčice(!), tedy ne po evropsku. Tak je jasné, že nás idioty facebook musí od přeposílání obrázků z této bohulibé činnosti ochránit. Nejlépe za katrem.

   Smazat
 3. Se divím, že má někdo potřebu na sebe všechno vyslepičit a pak se diví, že mu někdo během dovolené udělá kvartýr a ještě se mu nabídne do přátel.

  OdpovědětSmazat
 4. JE SMUTNOU SKUTEČNOSTI,ŽE POLIT.STRANY POSILAJI OBČANY NA

  fb.Dělaji tak nadháněče majiteli FB ,který si už na návštěvnicich nahrabal prý 30 miliard dolarů.
  Dostal se tak mezi SVÉ kapitalisty,ale ti mu dali ultimatum.
  Bud budeš pracovat pro nás nebo tě zpokutujem zpátky do garáže odkud jsi vyšel.
  Ten vyděšený chlapeček se za svoje zákazniky nejen nepostavil,ale nechápe,že bude sejmut tak nebo tak. Předtim musi být však zneužit a ukázat svým zákaznikum návštěvnikům,kteří nahrazuji tomu nenažrancovi zmizelé dělniky a rolniky ,zač je to loket a jak je za to co mu vydělali vykope do cenzury jak odpadky.
  Proto ČSV žádá politické strany,aby přestaly posilat své voliče na FB,kde z nich jsou ve skutečnosti nadháněči peněz pro FB,aby nebyl nikdy stále se všelijak jak had přeměnujici se kapitalisté poraženil.

  RĚŠENI JE DOPOPRUČOVÁNO NEPOLITICKOU ČSV V PŘESNÉM DRUHÉM ČLÁNKU Národniho programu voličů,
  který bude muset být občany voliči podporován nebo v opačném připadě se ufňukaji nad křivárnami jimi zvolených prý zastupitelů dalšich 30 let.

  OdpovědětSmazat
 5. To bylo humbuku, když StB otevírala poštu a odposlouchávala telefony. Teď je na šmírování habakuk dobrovolníků, kteří by měli mít morální zábrany, ale kupodivu nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozdíl mezi stbáky a "demokraty" spočívá v tom, že ti první s tím souhlasili a dělali to téměř za hubičku. Ti druzí s tím prý nesouhlasí, ale dělají to za peníze!

   Smazat

  2. Dnesny stav je horsi ako za komunizmu.
   Dnesny demokrati nas viacej sleduju, ako nenavideny komunisti.

   Skocili sme z kaluze do blata.
   Z totality sme sa dostali do
   DEMOKRATICKEJ TOTALITY.
   Demokracia je este horsie svinstvo ako bol komunizmus.
   Komunisti aspon nechali ludi zit.
   Demokrati by z cloveka zodrali aj kozu, odvolavajuc sa pritom na tu ich slavnu demokraciu.

   Smazat
  3. StB pracovala pro teroristický režim a umlčovala každého a všechno, co nejelo přesně podle lajny úplně ve všech aspektech života. A nejednalo se jen o běžnou cenzuru slova, ale potírání a šikanu konkrétních osob, jejich myšlenek a celého okolí spojené s těmito osobami.
   Současná opatření se týkají POUZE šíření kriminálních aktivit po internetu. Což je úplně stejné, jako je eliminace pachatelů kriminálních činů z veřejného prostoru. Šíření pedofilního obsahu a šíření poplašných zpráv je prostě kriminální čin. Na to si budete muset zvyknout. Stejně tak šíření dezinformací, které vyvolávají třeba vražedné nálady, rasismus, nacismus a podobně, je prostě trestné! Ve Rwandě vedlo podobné štvaní ke genocidě. Tohle již nelze připustit. A stejně tak nelze připustit obhajobu těchto režimů nebo osob, které za nimi stály. Jako třeba Hitlera, Pol Pota, Putina, Mugabeho, Stalina, Husajna, Lenina a podobně.

   Smazat
  4. K 18:03. Tak hlavně, že v tom máš jasno. Jak se říká, blahoslavení chudí duchem. Řekl bych, že budeš továrník s holou prdelí.

   Smazat
  5. 18:03 Správně, nejvyšší čas, aby ti demokratická cenzura zavřela zobák. Pacient jako ty, by se měl projevovat pouze u lékaře.

   Smazat
  6. 18:03 - dokonalé! (Fascinující.)

   Smazat
  7. 18:30
   moje názory jsou správné, bát byste se měl vy.

   Smazat
  8. 18,03

   Kamo, porovnavat Putina s Hitlerom, Stalinom ?
   To si poriadne prehnal.
   A ze STB pracovala pre teroristicky rezim ?
   Ziadny teroristicky rezim to nebol. Bola totalita, nesloboda, ale urcite sa o byvalom rezime neda povedat, ze bol teroristicky. Nepocul som nikdy o tom, aby byvala CSSR bola spachala nejaky teroristicky cin v zahranici. Ak sa mylim, rad svoj nazor zmenim.
   Sirenie dezinformacii ?
   Ved dnes demokrati siria viac dezinformacii ako komunisti.
   Sloboda slova ?
   Skus nieco napisat, co sa nebude pacit demokratom, a hned ta udaju na Policii.
   Ved dnes ludia viacej donasaju, bonzuju, ako to bolo v minulosti.

   Smazat
  9. K 18:30 proč vyhrožujete ? Proč se máme bát ? Kdysi dávno, ještě za totáče, jeden slovenský spisovatel napsal knížku Jak chutná moc a musel emigrovat. Moc bych se nedivil, kdyby dnes někdo napsal Jak chutná svoboda. Tu nenavist šíří dobrodějové jako vy.

   Smazat
  10. 21:07
   ČSSR páchala teror v zahraničí jako na běžícím pásu. Zřejmě jste neslyšel nic o Rudých brigádách, o události v Lockerbie a organizaci Black September. Bylo to i ČSSR, která podporovala některé frakce IRA a levicové guerrily v Latinské Americe. Za tohle její následovníci ještě ani zdaleka nezaplatili svou daň. I kdyby se prodaly obě země zu grunt a vás všechny do otroctví, i tak by to je nahradili škody, které jste napáchali. A to ještě nejsme u Afriky a Asie.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 7:25

   Jistě můžete nezpochybnitelně prokázat, že StB prováděla v zahraničí teroristické akce, ke všemu "jako na běžícím páse". Bezpochyby jste tak neučinil jen z přílišné taktnosti. Že jsem to trefil?

   Smazat
  13. 9:32
   ale vždyť je na světě plno příslušné literatury, stačí si to jen najít v knihkupectví nebo veřejných knihovnách a přečíst. Pro začátek jen link na článek.
   https://archiv.ihned.cz/c1-818548-tajne-sluzby-byvale-cssr-skolily-teroristy-z-rudych-brigad

   StB dobře věděla, na co chce Kaddáfí použít plastickou trhavinu.
   https://www.aktuality.sk/clanok/544218/kalendarium-stopy-teroru-z-lockerbie-viedli-aj-do-ceskoslovenska/

   https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1510288-ceskoslovensko-pojily-s-libyi-silne-vazby-dnes-tajnym-sluzbam-chybi&ved=2ahUKEwiv8Kq9sN7hAhURxqYKHd7rBFcQFjAFegQIBxAC&usg=AOvVaw2l6Uek2jdFTw3ZCqfzFgeM

   Ty ostatní si vyhledejte sám. Vyhledejte si taky vazby mezi Stazi a B-M Komplex, a jejich vztahy s al-Fatah i Black September. Zajímavá informace z roku 1972.
   ... Many western diplomats and inteligence experty say that their well-placed Arab informators confirm that guerillas Black September and others, has received support from some arabian and communist countries like Czechoslovakia or GDR..."

   Smazat
  14. 12:16
   Naprosto přesně to popisujete :-). Dokonce znovu podporují útoky novodobé IRY, jestli to nevíte, byla teď zabitá novinářka.
   Že si ta StB nedá pokoj...nově odtajněné dokumenty americké CIA konstatují, že Británie, Francie a tehdejší západní Německo v roce 1977 chtěly, aby se americká „Operace Condor“, čili vraždění nepohodlných politiků, z Latinské Ameriky přesunula i do Evropy

   https://www.mintpressnews.com/declassified-cia-docs-uk-france-and-west-germany-wanted-to-bring-operation-condor-to-europe/257541/

   Smazat
  15. 12:16

   Děkuji za snahu, bohužel však ani v těchto ničím nepodložemých článcích není ani čárka o tom, že by "StB prováděla v zahraničí teroristické akce" a už vůbec ne "jako na běžícím pásu".
   A mimochodem, o tom, kdo provedl atentát nad Lockerbie, se dodnes vedou spory. Neexistují žádné přímé důkazy, pouze nepřímé. Tuším, že při vaší omračující oduševnělosti se vytasíte s tím, že Libye se přiznala. Ale to ohledně důkazů nic neznamená a v únoru 2004 libyjský premiér Šukrí Ghánim v rozhovoru pro BBC prohlásil, že jeho země neměla s Lockerbie nic společného. „Čelili jsme ale sankcím a přicházeli o peníze. Takže jsme dospěli k závěru, že je lepší koupit si klid, a souhlasili jsme s vyplacením odškodného,“ řekl Ghánim.
   Každopádně zpátky k našim krvelačným estébákům, takřka se svou zvráceností rovnajícím americkým, britským či dokonce izraelským tajným službám. Vzhledem k tomu že napoprvé se vám to moc nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou a pořádně.

   Smazat
  16. 17:39
   No vidíte, co se týká Lockerbie si dokonce dokážete dát odpověď a člověk se nemusí namáhat. Co řekl nějaký Ghání, to nás vůbec nemusí vzrušovat, jelikož se to už dávno dokázalo i bez něj a přiznání Lýbie. Najdete spoustu knih i filmových dokumentů, kde to je přesně popsáno. Stopa vede i do ČSSR. Zkuste knihu "StB ve stínu boha Molecha".

   14:47
   Marně ironizujete, dnešní Česko nemá s těmi ojedinělými pohrobky IRA nic společného. IRA předloni oficiálně ukončila svou existenci.

   Smazat
  17. OHLEDNĚ LOCKERBIE nebyl nikdy uveden důkaz, že výbušnina byla Semtex!!! To bylo pouze propagandistické tvrzení. Semtex tehdy nebyl ještě "značkován", takže to mohla být plastická výbušnina odkudkoli.

   Smazat
  18. 18:32

   Jsem rád, že jsem vám ušetřil práci, ale evidentně i v tomto vedlejším tématu nadále velice tápete, což jediné vám paradoxné dává příležitost k rezolutním závěrům. To už je holt taková zákonitost.
   Nicméně byl bych vám velice vděčný, kdybyste se přecijen aspoň pokusil jasně a nezpochybnitelně doložit svůj názor, že StB prováděla v zahraničí teroristické akce(jako na běžícím páse).
   Předem velice děkuji.

   Smazat
  19. 18:40
   Semtex by JEDNOZNAČNĚ dokázán, o tom není pochyb, přečtěte si tu knihu. Není těžké určit produkty chemické reakce této látky. Můžete to určovat i vylučovací metodou, ale Semtex byl už tehdy dostatečně prozkoumanou trhavinou, takže tohle nebylo potřeba.

   19:14
   Vám člověče už asi není pomoci. Odpověděl jsem vám a vy jste stále mimo. Najděte si akce organizace Black September a Brigade Rose, a tam uvidíte, kolik toho má StB na svědomí. Všechny jejich akce byly podporovány z komunistického Československa. Dodávaly se výbušniny, zbraně cvičily diverzní jednotky a teroristé. Dal jsem vám linky, doporučil literaturu a vy stále nic.
   Pokud odsledujete jen tyto dvě organizace, pojem "běžící pás" je vlastně eufemismus, protože v některých státech tehdejší Západní Evropy se běžný obyvatel obával jistou dobu vystrčit nos ze dveří. Ale vám se to zřejmě líbí, cítíte se silný, že ano?

   Smazat
  20. Ad 20:08: Semtex, produkt Explosia Semtín, byl dlouho k nerozeznání od plastických výbušnin jiných producentů. Jde o hexogen a plnidlo, a dohromady mají podobu plastické hlíny, kterou známe ze základní školy. Tvrdit, že letoun nad Lockerbie zničil semtex je prostě hloupost nebo zlý úmysl. Až daleko později začali v Semtíně semtex značkovat.

   Smazat
  21. 20:08

   Ale jistěže odpovídáte. Na vše možné, jen ne na to, na co jste tázán. Tak znovu a ještě pomaleji, byl bych vám velice vděčný, kdybyste se přecijen aspoň pokusil jasně a nezpochybnitelně doložit svůj názor, že StB prováděla v zahraničí teroristické akce(jako na běžícím páse).
   Nic víc od vás nechci. V předešlých odkazech bohužel nic takového není a nehodlám ztrácet svůj čas marným pátráním v posledních vašich heslech po tom, co máte doložit vy.
   Chápu, že se snažíte mírnit své výroky odklonem k "dodávkám výbušnin" a "výcviku", ale věřím že to na mě nebudete zkoušet s nedostatečným porozuměním českých vět. Tak můžete své dojmy vyfutrovat jasnými důkazy o teroristických akcích StB, nebo toho schopen nejste a jen se nešikovně snažíte kličkovat a tuto svou neschopnost maskovat?

   Smazat
  22. 20:26

   On si evidentně hoví v konformním přístupu k informacím, jenž nevyžaduje moc přemýšlení, velice nežádoucí jsou jakékoli otázky či pochyby, stačí jen neochvějně věřit a co nejokázaleji kývat. Proto má ve všem "naprosto jasno", ať se jedná o StB, Lockerbie, "masakr" na Náměstí Nebeského klidu, 11 září, nebo Vietnam. Protože co v té které době aktuální pán činí, dobře činí a pánovi nepřátelé jsou i jeho nepřáteli. Až se pán změní, změní se i jeho názory dle vzoru nového pána.

   Smazat
  23. 20:34
   vy jste prostě kus vola.

   https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Black_September_attacks

   ... main supporting country of Black September had been Czechoslovakia and also GDR...

   Podobně Rudé brigády:

   https://web.stanford.edu/group/mappingmilitants/cgi-bin/groups/view/77

   Šedesátá a sedmdesátá léta na Západě bbyla poznamenána permanentním terorismem, na němž se podílely tyto dvě teroristické organizace, přímo podporovanými ČSSR.

   20:26
   nepřesné. Hlavní trhavinou je pentrit. Semtex byl zjistitelný těžko, ale důkladnou analýzou přidaných změkčovadel to možné bylo ještě před přídavkem nitrosloučenin. To se podařilo v Lockerbie. Excelentní práce velkého týmu specialistů. K dispozici jsou i záznamy z dodávky menšího množství Semtexu mimo běžné kanály.

   Smazat
  24. 22:35 - proč nadáváš, když nic nevíš? Proč poučuješ, kdy víš ho.no?
   Semtex vyráběný v době atentátu v Lockerbie obsahoval pentrit a hexogen v poměru 1:1.
   Změkčovadlo byl syntetický kaučuk, který v té době vzrábělo jen v Evropě asi 112 výrobců, nejen Kralupy.
   Proto všechno přistoupila Synesia ke značkování Semexu. Před tím byl semtex, i přes "excelentní práce velkého týmu specialistů", k nerozeznání od jiných produktů jiných výrobce. A že jich bylo!

   Smazat
  25. Oprava: 12 výrobců.

   Smazat
  26. 14:47
   Ještě zbývá odtajnit ty operace, které CIA poté v Evropě skutečně prováděla, včetně jmen zavražděných nepohodlných osob...

   Smazat
  27. 23:00

   Nesnažte se, prosím vás, ohromovat špatně opsanými údaji z Wikipedie, já mám zkoušku z organické chemie. Kaučuků je mnoho druhů a každý výrobce dodává svoje. Navíc obsahuje spoustu reziduí z procesu výroby. Tohle vše je identifikovatelné. Už v době vyšetřování případu Lockerbie měla Británie velmi citlivé chromatografické laboratorní vybavení a Semtex jednoznačně určila. Kaddáfí to potvrdil znovu před 15ti lety, když se mimosoudně vyrovnal s poškozenými.

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/atentat-na-letadlo-nad-lockerbie-naridil-kaddafi-osobne-tvrdi-exministr.A110223_193313_zahranicni_btw

   Československo, obě země, se vyhnuly tímto mezinárodnímu skandálu a odsouzení, protože lidé, kteří vědí, jak to bylo s objednávkou malého množství této trhaviny pro lybijského vůdce, mlčí, a výrobci se trestají maximálně sankcemi.

   Vy neumíte ani opsat správně údaje z Wikipedie, nepřečtete si ani jeden ze zdrojů, co jsem vám dal, dokonce i v češtině. Jen na internetě je podobných textů na stovky a máte i naučně populární literaturu ohledně atentátů 60. a 70. let, kterou zvládnete dokonce i vy. Ale vy prostě budete mlít dokola ty samé fráze naučené za bolševika. Zřejmě zvyk.

   Smazat
  28. 22:35

   Bohužel ve vašich odkazech OPĚT nenalézám to co tvrdíte. Chybí nejen důkazy, že "StB prováděla v zahraničí teroristické akce(jako na běžícím páse)", ale dokonce i váš odklon od tohoto obvinění k umírněnější "podpoře" je zmíněn pouze jako "sporné důkazy o možné podpoře". Čili jsou i pro tyto aktivity, kterým se tajné služby, zvláště našich vzorů, často a s oblibou věnují, důkazy chatrné, nespolehlivé a neprůkazné. Zkrátka klasika současné propagandy režimů spadajících pod diktát USA a pro USA samé.

   Pokud byste chtěl znát můj názor, tak jsem přes vaši zoufalou důkazní impotenci ochoten přijmout, že i Československo v určitých obdobích podporovalo některou ze stran probíhajících konfliktů(např. dodávky zbraní pro Izraelskou chuntu), ale to není to, na co se OPAKOVANĚ A MARNĚ táži.

   Takže prosím znovu a tentokrát už konečně pořádně!
   Ať o vás nemusím smýšlet, že jste prostě kus... Mimořádně snaživého blbce.

   Smazat
  29. 6:53

   To je legrační, jak se snažíte uvařit z vody důkazy o tom, že k atentátu použila Libye československý semtex, když neexistují ani důkazy a vy je samozřejmě nemůžete uvařit opět jinak než zase z vody, že za tím stála Libye. Můžeme si tady předhazovat různé, vzájemně si odporující články, možná závodit kdo jich zde přidá víc, ale jen tím potvrdíme, že o tom nic nevíme. Což vy, narozdíl ode mě, nejste schopen přiznat a tím se jen zesměšňujete. Jako imbecil rozumující o podstatě vesmíru.


   Žádný důkaz, jestli Kaddáfí dal, nebo nedal osobně rozkaz k sestřelení amerického letadla nad Lockerbie, nikdy nebyl zveřejněn. On sám se od činu distancoval.
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2663474-30-let-od-utoku-nad-lockerbie-spekulace-o-vine-neukoncila-ani-odpovednost-prijata-libyi

   V únoru 2004 libyjský premiér Šukrí Ghánim v rozhovoru pro BBC prohlásil, že jeho země neměla s Lockerbie nic společného. „Čelili jsme ale sankcím a přicházeli o peníze. Takže jsme dospěli k závěru, že je lepší koupit si klid, a souhlasili jsme s vyplacením odškodného,“ řekl Ghánim.
   http://ceskapozice.lidovky.cz/terorismus-nad-lockerbie-po-25-letech-nove-pochyby-o-soudnim-procesu-11e-/tema.aspx?c=A131222_230500_pozice_138349

   „Nikdy jsme neviděli kriminální vyšetřování, kde by se stejně vytrvale opomíjela alternativní a mnohem přesvědčivější verze případu,“ uvedli autoři studie. A přidali vážné obvinění – podle nich se po celou dobu vyšetřování odehrávaly zásahy z takových míst, jako je americká vláda či CIA.
   http://ceskapozice.lidovky.cz/terorismus-nad-lockerbie-po-25-letech-nove-pochyby-o-soudnim-procesu-11e-/tema.aspx?c=A131222_230500_pozice_138349

   Yet there are good reasons to believe that the conviction of Megrahi was a shameful miscarriage of justice and that, as a result, the real perpetrators of one of the worst acts of terrorism in recent history remained free.
   https://www.independent.co.uk/news/long_reads/lockerbie-bombing-anniversary-history-victims-libya-megrahi-gaddafi-scotland-a8689201.html

   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/za-atentaten-nad-lockerbie-muze-stat-iran.A140312_143025_zahranicni_ipl
   https://legacy.blisty.cz/art/71459.html
   https://www.dailymail.co.uk/news/article-6222677/How-world-sold-monstrous-lie-Lockerbie.html

   Sám obviněný a "usvědčený" Midžráhí svou vinu i po propuštění z vězení až do smrti popíral a mnohokrát žádal o obnovení vyšetřování.

   Smazat
  30. Moc se směji, jak náš vyzkoušený organický chemik 6:53 protahuje obličej nad svým skvělým chromatografem. Je radost diskutovat s umanutým omezence, co má navíc "zdělání".

   Smazat
  31. 6:57

   OK. Vy to prostě potřebujete explicitně vysvětlit, že? Nedokážete zkombinovat jednotlivé informace. Tak tedy: StB prováděla sérii teroristických útoků prostřednictvím výše jmenovaných organizací. Už to je dostatečně jasné? V přiložených článcích najdete příslušné informace o propojení. Podobně působila Stazi ohledně RAF.

   7:48

   Vážený diskutující. Je hezké, že sem dáváte konkrétní linky, konečně alespoň někdo. Jenže to dokazuje POUZE to, že svobodný a demokratický tisk si plní svou informační roli a zveřejnil i stanovisko druhé strany. Je vám už podstata dostatečně jasná?

   To, že něco prohlásili nějací Lybijci do The Independent, ještě neznamená, že to je soudní verdikt, ale jen a jen jejich verze. Naproti tomu, jak jsem vám zase dodal já, další Lybijec tvrdí, že to nařídil sám Kaddáfí. A že má na to důkazy. Takže babo raď! Který z těch Lybijců má pravdu?

   Já věřím vyšetřovatelům a vědě, obzvlášť těm britským. Bylo nade vší pochybnost dokázáno, odkud pocházela elektronika časovače, kam byla umístěna a která plastická trhavina vykonala zkázu a kdo v tom měl prsty. Výsledky ze spektrometru jsem dokonce viděl v 90.letech v jakési publikaci. ČSSR tehdy přez protesty prodávalo Semtex úplně každému, kdo dodal dolary. Byly sance, pamatujeme, ne?

   To, co se prokázat nepodařilo, bylo svědectví jednoho chlapa z okruhu Kaddáfího, že existoval tajný kontrakt na dodávku menšího množství trhaviny mimo normální cesty. Tím se ČR vyhnula následnému postihu v 90.letech.

   Smazat
  32. 13:09

   Můžete prosím doložit, že "StB prováděla sérii teroristických útoků prostřednictvím výše jmenovaných organizací", čili připravila plán, naverbovala aktéry, vycvičila je a poskytla prostředky?
   Předem velice děkuji.

   Mně je jedno co vám dokazují uvedené články o "svobodném a demokratickém" tisku, podstatné je to, že zpochybňují vaše tvrzení, které vy vydáváte jako nezpochybnitelnou pravdu, přestože jsou v rozporu s jinými údaji i s logikou a za celou dobu je nepřekvapivě nejste schopen důkazně obhájit.

   Mimochodem, už jste někdy zaslechl pojem "justiční omyl"? Zkuste si to nastudovat.
   Dalším stupněm je mocenská či justiční zvůle.

   Víte o tom, že až do odtajnění archivu USA po 50 letech se oficiálně mělo za to, že vstup USA do války ve Vietnamu vyvolal útok Vietnamu na americkou loď? Nemáte nějaké informace o výsledku vyšetřování, které usvědčilo Bin Ladina z organizování útoku 11.9.2001 a na kolik let byl odsouzen? Nevíte jestli už byla aspoň dodatečně změněna státní příslušnost údajných teroristů na afghánskou? Netušíte, jestli už byla prokázána vina Miloševiče u Haagského tribunálu? Nevíte náhodou, jestli už se v Iráku našly ty zbraně hromadného ničení, které je Husajn připraven během pár hodin vyslat do Evropy? Nevíte jak se vede panu Skripalovi a jeho dceři? Jestli už měli možnost vypovídat a usvědčit Rusko z útoku na ně? Víte vy vůbec něco?
   Tak vy věříte vyšetřovatelům a vědě, obzvlášť těm britským. No to je ale roztomilé, víra přeci osvobozuje. Zejména od nutnosti myslet.
   A věříte také na Ježíška?

   Smazat
  33. 14:50

   Víte co, už to začíná být docela divné, jak se ode mě neustále domáháte nějakých důkazů. To bude nějaký druh obsese, ne?
   Jak vám můžu já osobně dokázat, že StB vyzbrojovala, financovala a cvičila Rudé brigády, prosím vás? Vždyť já jsem v té době ani nežil nebo jsem byl děcko. Jak můžu dokázat, co dělali v utajení nějací lidé? To snad nemyslíte vážně?
   Já jsem vám dodal linky, doporučil literaturu a vy jste to vše odvrhnul jako "fejk". Přiznali to sami někteří rozvědčíci, natočilo se v té souvislosti pár dokumentů.
   Co po mně ještě chcete? Abych řekl: "Ano, já osobně, Lajoš Hastroš, číslo B1987234, jsem dodal samopaly, granáty a munici Luigimu Picinimu, aby sejmul šéfa milánské policie"?
   Musí vám stačit vyšetřování italské a německé policie, svědectví diplomatů, insiderů v těch organizacích, kteří se s vnější čs. rozvědkou střetli. Musí vám stačit některé důkazy z čs. archivů. Víc dodat nemůžu.
   I tak si myslím, že i kdybych vám dal osobní svědectví o čemkoliv, dodal dokumenty a fotografie, vy budete neustále mít tu svoji pravdu. Věřte si čemu chcete, protože ve vašem případě se fakt jedná o nějakou víru. Víru ve zlé duchy.

   Články v Independent nic nezpochybňují, jen daly prostor mínce lidí, kteří byli obviněni nebo odsouzeni. V našich basách sedí 101% podobně úplně nevinných lidí. Věříte jim? A jak jsem psal, další Lybijci si myslí zas úplný opak. Takže se musíme spolehnout na klasické dokazování.
   "Justiční omyl"! Konečně něco jiného než jen výkřiky do prázdna. Tohle je samozřejmě možné, a už se to v minulosti stalo. Ale to, co jsem viděl, vypadalo více než věrohodně. Řetěz důkazů. Jestli byste chtěl napadnout jejich věrohodnost, musel byste krok po kroku každý jeden článek.

   ČSSR prodávala svoje výbušniny komukoliv, kdo zaplatil. Svědectví toho člověka, že se CSSR vědomě podílela na Lockerbie se neprokázalo, a ačkoliv se zde nacházeli různé typy, tohle by muselo být rozhodnutím více lidí. Takže tomu moc nevěřím. Ne že by toho nebyli schopni, ale nevěřím tomu, že by byli tak blbí.

   Ostatní "případy" jsou každý na celý článek a diskusi k tomu. Pokud se odkryly archivy, pak to zjevně pravda bude. Já si narozdíl od vás nikoho neidealizuju.
   O Skripalovi je článek o poschodí níž. A ne, nevím, jak se jim daří. Vy snad ano? Asi ne moc dobře po útoku nervově paralytickým plynem, ale kdoví. Nechápu, proč kladete otázky tohoto typu?
   Co se týká Miloševiče, opět, přečtěte si verdikt soudu a rozsáhlý důkazový materiál. V Haagu byl soud mezinárodní, takže těžko můžete obvinit Američany, že soudili zaujatě, protože oni tam ani nebyli.
   A na fantasmagorické voloviny typu 11.9.2001 od člověka vaší konstituce odmítám odpovídat. Měl jsem tu "čest" diskutovat s fanatiky, a už nemám zájem. Poslouchat totální blbosti od někoho, kdo v životě nebyl ani v Drážďanech, ale úplně přesně ví, co se stalo v průběhu dvou hodin konkrétního data v New Yorku a Washingtonu, přičemž v tu dobu tahal šichtu někde v lakovně ve Světlé nad Sázavou, to je nad lidské síly.

   Tomu říkám fanatismus a neochvějná víra.
   Já mám raději jednoznačné a nespochybnitelné důkazy podepřené vědou.
   Takže pozdravuji toho vašeho konspiračního Ježíška, určitě z vás má radost.

   Smazat
  34. 16:15
   Obsese? Z mojí strany???
   Byl jste to přeci vy, kdo veřejně vyrukoval s těmi do očí bijícími nesmysly, je snad logické, když následuje zájem o důkazy. Co vás na tom překvapuje?
   Kdo jiny by mohl podat důkazy podporující vaše tvrzení, když ne vy? A proč by se o to také kdo měl pokoušet? Ty zhovadilosti se snad urodily ve vaší hlavě, vy jste je vytáhl, vy jste za ně zodpovědný a na vás je jejich obhajoba. Tedy pokud nechcete být považován za hlupáka, kterého není třeba brát vážně.
   Já jsem na vaše odkazy dodal jiné, které je zpochybňují. Vy však nadále trváte na tom, že jedině vaše tvrzení je navzdory všem pochybnostem správné, aniž byste pro to měl obhajitelné důkazy. O co se opíráte? Pouze o svou dojmologii, kterou však, narozdíl ode mě a všech kriticky myslících lidí, považujete za absolutní pravdu, o které se nepochybuje. Trošku mi tím připomínáte nejzarytější komsomolce z let padesátých. Jen s opačnou ideologií, s opačným znaménkem dle vzoru nového pána.

   Výkřiky do prázdna bohužel šíříte pouze a jen vy. Já se snažím z těch výkřiků dostat něco hodného pozornosti a poskytovat podněty k zamyšlení. Jak je patrné, zcela marně, vy prostě věříte stále ještě aktuálním držitelům moci, ať je jejich propaganda sebevíce chatrná.

   ČSSR prodávala nejen výbušniny, ale i množství zbraní různě po světě a moc se nestarala o to, k čemu je kdo použije. Tak jako to činily a činí mnohé jiné státy. Ale to je něco poněkud jiného, než je obvinění z cíleného dodání výbušniny na nějakou konkrétní teroristickou akci a obviňování z aktivní účasti. Možná byl na let PanAm 103 použit semtex, já to nevím. Vy také ne. Ale pokud by byl, tak určitě nebyl dodán konkrétním teroristům k uskutečnění tohoto konkrétního činu. Pokud z něčeho takového obviňujete, logicky žádám důkazy.

   Jak jste zrovna vy přišel na to, že snad já si někoho idealizuji? Od vás to zní opravdu legračně.

   Nechápete proč kladu otázky na Vietnam, Skripala, Bin Ladina, Irácké "zbraně hromadného ničení" apod.? Ne, už se u vás nedivím ničemu. Samozřejmě je nekladu v bláhové naději, že bych se snad od vás něco dozvěděl. Kladu je proto, že jsou dobrým studijním materiálem dokreslujícím důvěryhodnost představitelů režimů jako je v USA a jim podřízených, k nimž vy se upínáte slepou důvěrou potlačující jakékoli pochybovačné otázky.
   Co se Miloševiče týče, nic jsem nepsal o američanech, to jste vzhledem k příznačně slabé informovanosti špatně pochopil. Jde zcela v kontextu s ostatními případy o zfalšovaná, neprůkazná a účelová obvinění dle politické zakázky. Nakonec mu zločiny proti lidskosti nebyly prokázány a posmrtně byl obvinění zproštěn. Opět jak typické.   "Tomu říkám fanatismus a neochvějná víra. Já mám raději jednoznačné a nespochybnitelné(sic!) důkazy podepřené vědou. "

   Tak tento protimluv lze považovat v lepším případě za učebnicovou ukázku ironie, v horším za autentický příklad aplikovaného Orwellova newspeaku.

   Smazat
  35. Ad 17:05 - děkuji vám za vedení dialogu s tím mladým naivkou, který má informace vyčtené a žije v bludech. Je dobře, že trváte na důkazech a faktech. Je to jediná cesta, jak vést věcný dialog, který někam vede.

   MM

   Smazat
  36. 18:12

   Vděčný by měl být spíše onen vírou spoutaný naivka. Za to, že ho třeba přiměju vyměnit slepou důvěru "autoritám" za kritické myšlení. Toho se však asi nedočkám a upřímně na to dnes ani nečekám. Tak třeba za 5 let, za 10, kdo ví jak rychle bude zrát. Ale vyrostou mezitím noví naivové a cyklus se bude donekonečna opakovat. :-)

   Jo, požadavek důkazů pro šířené nepravdy a konfrontace s "rozšiřujícím učivem" dokáže spolehlivě vykolejit všechny nevinné oběti propagandy. Jsou uvězněni v mediální bublině, jejich názory stojí na víře podmíněné úzkým okruhem předžvýkaných informací a nedostatkem životních zkušeností. Liší se jen urputností, s jakou se snaží udržet v leci jednoduchého, nalajnovaného virtuálního světa, kde není třeba(ani žádoucí) přemýšlet a nic hodnotit, vše je předpřipraveno jen ke konzumaci.

   Smazat
  37. 17:05,

   Vy se mi snad zdáte, člověče. Já jsem přece netvrdil, že v případě Lockerbie prodala CSSR Semtex Kaddáfímu za účelem sejmutí PanAm! Co to zase plácáte?
   Já tvrdím, že StB vyzbrojovala, financovala a cvičila organizaci Brigade Rose a zčásti i Black September, protože to bylo potvrzeno samotnou StB. Bohužel, nejen USA, které obviňujete i ze zemětřesení, ale i malé Československo mělo své nehezké kostlivce ve skříni. Kdybych to nečetl, neviděl, tak bych to netvrdil.
   A opět, já jsem si Semtex nevymyslel, to našli Britové a britské laboratoře.
   Já netrpím dojmologií, ale opírám se o vyšetřování toho případu. To nejsou moje důkazy, ale důkazy, které byly použity u soudu britskými vyšetřovately.

   Už jsem vám přece napsal, že pokud chcete zpochybnit vyšetřování, musíte brát důkazy, jeden po druhém, a s nimi pracovat. Ale vy otevřete hubu a vypouštíte nadávky.

   Já samozřejmě chápu, že se těžko k nějakým důkazům člověk dostane, ale pokud zuřivě a s vehemencí tvrdíte, že Kaddáfí s tim absolutně nic nemá, tak proto přece musíte mít nějaké důvody. A důvodem není tvrzení nějakého Lybijce, že on to nebyl. Chápete to dostatečně jasně?
   Pokud byste přišel s pochybnostmi, v tom stylu, že si myslíte, že máte pochyby, dá se o tom diskutovat. Ale vy začnete chrlit slova o své "pravdě" a začněte nadávat diskutérovi do debilů a to jsou všechny argumenty, kterých jste schopen. Tím ztratíte naprosto věrohodnost.

   Raději se vy a vaši sekundanti vzpamatujte, dokud nebude pozdě s těmi vašimi konspiracemi. Vždyť to přesahuje hranici zdraveho rozumu. Pokud jsem dobře pochopil, vaše směřování je takové, že se snažíte dokázat, ze za Lockerbie a v podstatě za všemi svinstvy, co se na světě udály a dějí, stojí jen a pouze Američané, případně Angličané. A případně ještě u některých postižených Židé. To je opravdu na psychiatra.

   Takže si poklidně klidně považujte sestřelení amerického letadla jejich aerolinky č.1 plné Američanů vracejících se na vánoce domů, které padlo na městečko ve Skotsku, opět plné lidí těšících se na vánoce, za teroristický false flag jejich vlád, z něhož nakonec nic neměli. Vždyť tohle normálně jejich vlády dělají, shazují svá letadka se svými lidmi na svá města.

   Apropos, ty dnešní výbuchy ve Srí Lance, to má kdo na svědomí? Islamisti vycvičení Američany, že ano? Jak je to s vámi jednoduché. A kdo Notre Dame? Taky islamisti vycvičení Američany.

   Dneska jsem polil ženě sváteční ubrus červeným vínem... zkurvený Američani! :D

   Smazat
  38. 20:26

   ČSSR páchala teror v zahraničí jako na běžícím pásu. Zřejmě jste neslyšel nic o Rudých brigádách, o události v Lockerbie... To psal nějaký jiný anonym, vydávající se za vás?

   Už je mi to trošku trapné i za vás, ale opět vás musím požádat, zda byste konečně mohl pro svá rázná tvrzení předložit jasné a nezpochybnitelné důkazy. Udělejte mi tu radost, odtajněte svá skrytá a světu dosud nedostupná akta, pěkně prosím.

   Děkuji za upozornění na potřebu důkazů, bez vás bych na to určitě nikdy nepřišel, jak je zcela zřejmé z celé této legrační polemiky konkrétně s vámi. :-) Velice se také omlouvám, pokud se nějaký můj slovní obrat dotkl vašeho útlocitu tak, že jste to vyhodnotil jako nadávku. Dám si na svou hubu větší pozor, abych vás již nezraňoval. Slibuji.

   Se zuřivou vehemencí bohužel navzdory důkazní impotenci trváte na vině Kaddáfího(a StB v této a dalších kauzách) pouze vy, za souběžného zatvrzelého ignorování jakýchkoli informací zpochybňujících tato obvinění. Obávám se, že se mi jen dost nešikovně snažíte podsouvat svůj ignorantský přístup k informacím a stavět se sám do mého. Ubohé. Kdybyste to aspoň trošku inteligentněji maskoval...

   O můj zdravý rozum nemusíte mít aspoň vy opravdu žádné starosti, stejně tak jako o rozum lidí pohybujících se kolem tohoto a dalších "dezinformačních" webů s motivací čerpat informace. Celou dobu tady vystupujete pro pobavení publika jako cvičená opička s dost ohranými, snadno předvídatelnými, ale přesto stále fascinujícími kousky mentální zakrnělosti. Vy o nás opravdu strach mít nemusíte, to vám skutečně nepřísluší ani z podstaty, ani ohledně výkonů.

   P.S. Snad mohu uklidnit vaše pocuchané vášně z obav o ohrožení integrity absolutního dobra vaší stále ještě aktuální modly - Spojených států amerických. Ne, všechna svinstva na světě nepřipisuji USA ani jejich protektorátům. To bych měl ten svět úplně stejně jednoduchý jako vy. Narozdíl od vás však mám ponětí a nedělám si iluze o praktikách tajných služeb a lidech v rozhodujících pozicích států, kteří je ovládají. Až dospějete, také zjistíte že taženi touhou po moci se takoví lidé neštítí ničeho a když se k dosažení cíle dá využít pár anonymních mrtvol, nerozhodují se dlouho jestli je využijí. Čím větší moc už mají, tím k větším obětem jsou svolní a méně zvažují jestli ano či ne.

   Smazat
  39. 21:39

   Dlouhé, hloupé, plné urážek a zas o ničem. Dokola opakujete to samé, žádná fakta, jen nové nadávky. StB se přiznala, Kaddáfí se mimosoudně vyrovnal, ale vy víte své. Chápu, že vás to vyvádí z míry, proto ty vaše nervní a sáhodlouhé výlevy. Jen si poslužte.
   S fanatikem jako vy to nemá cenu.

   Smazat
  40. 22:09

   Je to už opravdu vše, na co se ještě "vzmůžete"?
   No, tedy ne že bych od vás čekal kdovíco, ale toto už je nejen hodně slabé, ale zoufalým podsouváním vašich vlastních duševních stavů vyloženě trapné. Jde to s vámi s kopce, jsem už jen zvědav snad jen na to, kde je vaše dno. Glanc jste ztratil už v některém z prvních komentářů, teď už je jen otázka, kam až dokážete klesnout.

   Smazat
 6. noviczech
  ...od letošního ledna otevřela paní Merklová v Berlíně centrum pro kontrolu internetu, kde pracuje 1600 zaměstnanců, státních úředníků!
  ...můj názor: jejich zaměstnání jim nezávidím, opravdu ne!

  OdpovědětSmazat
 7. No jo bez cenzurovaného fuckbooku se dá žít nikdy bych tam nešel.

  OdpovědětSmazat
 8. Doporučuji shlédnout film Jason Bourne, dozvíte se kdo je za Xichtknihou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.