Reklama

středa 24. dubna 2019

Vítězství Zelenského musí očistit i Česko od našich Porošenků…

Foto ze seriálu, kde si Zelensky zkusil
roli prezidenta jako herec
.
Jiří Vyvadil
24.4.2019  VašeVěc

Schwarzenberg, Kalousek, Štětina, Jakub Janda, Petr Fiala, ale i Zaorálek a zhulení Piráti jako celek omráčeni mlčí k vítězství Zelenského na Ukrajině. A to nemluvím o stovkách novinářů, kteří se pomalu učí nový příběh o Ukrajině, když doposud znali jen výrazy "agrese Ruska", "anexe Krymu", "imperiální chování Putina"…

Nemusím Macrona, to určitě ne, ale už telefonicky v době Mnichovské konference, důrazně rozmluvil Merkelové, aby ustoupila vydírání viceprezidenta USA Pence a německé lodě nenastartovaly cestu směr Azovské moře. Oba udělali dobře, jen váhavá Angela ještě následně přijala jen Porošenka. To Macron v zahraničních otázkách, ne už tak ve vnitřních, má cit pro realitu, kterou projevil v tom, že přijal oba kandidáty na prezidenta Ukrajiny a Zelenovského jako prvního. Výmluvné. A také jako první v noci volal Zelenskému a poblahopřál k jeho drtivému vítězství. Totéž učinil i Donald Trump, protože samozřejmě ví, že Porošenko v případě jeho voleb jednoznačně podporoval Clintonovou a dokonce ukrajinští ministři jeho vlády měli blahopřání Clintonové na svých webech dříve než bylo jasné. Trapas nemohl být větší. A následně jejich úředníci celý den mazaly záznamy na portálech ministerstev.

Ovšem Trump už dávno není svobodná postava. Je to nejméně svobodný prezident zvláštní demokraticko – nesvobodné velmoci světa, která prakticky prožívá politické delirium, jen si to málokdo uvědomuje. První záznam telefonátu, který zaznamenala Ukrajinská pravda byl jasný. Poblahopřál Zelenskému k historickému vítězství nad Porošenkem, které bylo brilantní. To si ovšem dovolil moc, protože jeho ministr zahraničních věcí Pompeo a zvláštní vyslanec pro Ukrajinu Volker ještě den předtím kategoricky podporovali Porošenka a o nějakém podivném Zelenském nemohla být ani řeč. A tak záhy Kurt Volker nechal sdělit médiím, že Trump poblahopřál Zelenskému a zároveň poděkoval Porošenkovi za skvěle odvedenou práci.

Buďme upřímní: V situaci, kdy vítěz má přes 70 % a volí ho odpůrci dosavadního prezidenta a ten získal téměř o 50 % méně, může takovou zprávu uvést jen hochštapler. Chudák Trump. Už ho nenechají ani svobodně volat a když ano, zatají, co skutečně říkal. Ale to už je na jiné povídání.

To, že mlčí, je neskutečně sladké. Blbost byla, alespoň na chvíli poražena. A je to hlavně důvodem pro normálnější a lidštější komentování zahraničních událostí. Zatímco idiot Tomáš Petříček (a odmítám upustit od toho označení) popřál novému prezidentovi, aby pokračoval v dosavadní praxi Pporošenka, což bylo v přímém rozporu toho, proč Zelenskyj zvítězil, prezident Milošde Zeman, popřál kolegovi, aby méně naslouchal hlasům nacionalistů (čti banderovci) a soustředil se na zlepšení situace jednotlivých lidí i skupin obyvatelstva. PODEPISUJI.

Je skvělé, že tyto fanaticky rusofóbické (porošenkovské) hlasy byly poraženy na Ukrajině a je pro nás skvělé, že ztrácejí na síle i u nás.

Porošenkové na Ukrajině, u nás i ve světě jsou všude. Na chvíli utrpěli dílčí porážku a je to skvělé. Ale brzy znovu zvednou hlavy.

Nikdo z nás nechce svět, o kterém budou rozhodovat výlučně USA jak tu bylo posledních třicet let, či naopak Rusko a Čína.

Ukrajinci ukázali, že cestou je fakt spolupráce a vzájemný dialog.

A nebo jinak, jak říká jejich nový prezident. Nebýt závislým ani na zkorumpované Evropské unii ani na Rusku. Spolupracovat dle výhodnosti s každým.

Ano, svět dozrává k politice všech azimutů, kterou vymyslel Dr. Edvard Beneš a kterou s velkým porozuměním k němu převzal jeden z nejvýraznějších prezidentů Francie Charles de Gaulle.

Té jednostranné tuposti už bylo moc.



37 komentářů :

 1. Mlčí? No přece to je jasné. Výše jmenovaní soudruzi ještě nedostali instrukce od svých velitelů a mecenášů z Říše dobra, protože i tam mezi sebou válčí dvě strany - ta Trumpova a ta protitrumpovská. No a ty dva protichůdné proudy logicky nemohou vypracovat návody a instrukce pro zahraniční tlachaly. Trumpovi je Ukrajina zcela ukradená, musí proto čekat, co vypadne z jeho protivníků. Loutky v koloniích totiž nemají a ani nemohou mít vlastní názor :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych vás vidět na místě těch loutek, když musejí doslova odečítat ze rtů tolika loutkovodičů z tolika "azimutů" (zejména Bruselu, Berlína, Washingtonu), aby nešlápli vedle!

   Smazat
  2. Tím, že lezou do několika prdelí současně, potvrzují Heisenbergův princi neurčitosti pohybu částice.

   Smazat
 2. Skoro se aní nechce věřit vítězství herce v zemí, kde více jak desetiletí vítězí nefalšovaný nacismus! Zdá se, že ač nefalšovaný, přece jen rozsévaný agresívní menšinou, i když Západem a českými Štětinami obdivovanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přece Ronald Reagan byl proti Zelenskému přece jenom herec nižší úrovně a také ho nechali hrát první housle :-)

   Smazat
  2. A co u nás? Kdyby alespoň celonárodně úspěšný herec, ale jenom "věčně ožralej grafoman a KULISÁK"

   Smazat
  3. 24. dubna 2019 9:57

   A viděl jste volební mapku Ukrajiny? Kyjev volil většinově Porošenka (připomíná rozmazlenou Prahu!) a okolní obyvatelé, žijící mimo Kyjev masivně Zelenského, naopak na Ukrajině nežijící emigranti, vypatlané mozky anglosaských lokajů, volili většinově pro změnu Porošenka. Zemana zvolil rovněž venkov, jak řekl F.R.Čech: „Ještě že na tom venkově, neztratili selský rozum, vždy Prahu zachrání!“ Zlatá slova, věčně nepoučitelní, nabubřelý "Emanuelové Moravcové" ...

   Ps. Čest památce Emilu Háchovi!

   Smazat
 3. Kde jen soudruzi z ušácka udělali chybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co na to Kocáb,Sláfenberg, Štětina - pustili Savčenkovou a ticho po pěšině! Teď taky, nějak je to rozhodilo, že jo?

   Smazat
 4. Nechvalte dne před večerem a počkejte na jeho kroky v úřadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nove koště chce lacinejši plyn pro obyčejne jestli tim mysli opětovne navrtavani potrubi od batušky putina jak to bylo za předchudcu až se musela makrela anžela smilovat a zaplatit rusum z našich desatku aby ukačka nevymrzli a hlavně aby plyn proudil do hitrellandu nepřerušovaně viz soulož

   Smazat
  2. 11:06
   Souhlas, sranda je, jak všichni vědí co udělá a co kdo o něm řekl. Uvidíme, na první pohled je sympaťák.

   Smazat
  3. Naftogaz se změní na NAVRTOGAZ..

   Smazat
 5. Neradujte se, i ten herec chce, aby se Krym vrátil zpět do náruče Ukrajiny. Teď jen, jaká slova a metody použije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.07 POZVEDNE-LI ŽIVOTNÍ ÚROVEŇ všech UKRAJINCŮ PRACUJÍCÍCH A ŽIJÍCÍCH NA UKRAJINĚ NA ÚROVEŇ SPOLKOVÉ REPUBLIKY NĚMECKO, bude mít reálnou šanci na návrat gastarbeiterů domů do Banderostánu jak z Evropy, tak i z Ruské Federace.

   Jinak zůstane u vašeho vlhkého snu, že krymští Rusové budou chtít za vazaly otrhaného hladového Banderostánu... za kanonenfutr majitelů Deep State.

   Smazat
 6. netárajte - je to len ikona a herec - realita bude iná, osobne si myslím že ho zabijú - podľa porekadla - radšej hrozný koniec, ako hrôza bez konca

  OdpovědětSmazat
 7. 11:07 bodejť by Zelensky Krym zpět nechtěl. Opak si nemůže dovolit pokud měl a má volebně obstát. Politici mohou jen tolik, kolik musí, naivo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A on na to, že musí, že se o to pokusí....

   Smazat
 8. Volby na Ukrajině spíše připomínají "válku gangů".
  Česká republika nemá k Ukrajinskému politiky moc daleko. Kluci v zákulisí sice stále ještě využívají prostředníky mezi svým a státním zájmem ( každoročním rozpočtem ), ale Andrej si spočítal, že financování vlastní strany jej přijde levněji, než poplatky prostředníkům (stranám). V naší politice se ukazuje Klausova "volná ruka trhu". :-)
  Je nabídka a poptávka. A rozpočet je lákavý balík peněz, nevysychající zdroj příjmů. Lidem se bude tvrdit, že peníze nejsou, zadlužovat se musí a pro stát "drahých" rozhodnutí neubývá.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 9. Zelenský je jenom nastrčená figurka, zemi bude ve skutečnosti řídit úplně někdo jiný, nejspíš oligarcha Kolomojský přímo z Izraele. Jinak balí kufry a na Ukrajinu se chce vrátit jistý gruzínský ex-prezident a ukrajinský ex-gubernátor Saakašvili. To bude přece pomocník jako když vyšije :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen si vzpomeňte, jak si to naše, české zákulisí před pár lety vytáhlo z klobouku jistého jednoduchého (zato snadno ovladatelného) prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, který bez naslouchátka ani nebyl schopný deklamovat svoji roli na veřejnosti (nebo v TV). To u profesionálního herce rozhodně nehrozí.

   Smazat
 10. ...když nebudou válčit,...nedostanou prachy !

  OdpovědětSmazat
 11. Trump ví, že Porošenko podporoval Clintonovou na všech frontách. Trump dnes už dokonce ví, že tzv. "ruská stopa", kterou přes dva roky vyšetřoval jistý Mueller, se ve skutečnosti jmenuje "ukrajinská stopa" a vede přímo do Kyjeva. Američané totiž nedokázali rozlišit Rusy od Ukrajinců (sám se jim ani nedivím). Takže slavná Muellerova zpráva z vyšetřování musela být zahraná do autu. Ukrajinu má přece pod okupační správou sama Amerika a iniciátory všeho byli právě pohrobci Nulandové z amerického state departmentu. Tak tomu říkám ironie!

  OdpovědětSmazat
 12. Zelenského zvolila v největší míře jihovýchodní část Ukrajiny, ta "ruská". Porošenko vyhrál své hlasy pouze v "okolí" Lvova, tedy v té silně prozápadní, banderovské ukrajině.Zelenskému nebude dovoleno vyvíjet jinou politiku, než je ta stávající. Už teď je v radě návrh na přijetí zákona o omezení pravomocí presidenta. Prováděním prozápadní politiky se Zelenský od samého počátku odtrhne od té voličské většiny, která ho jako truc kandidáta posadila na presidentský stolec a dojde k radikálnímu vyostření situace.
  Zcela jistě dojde k situaci, kdy tisícům ruskojazyčných ukrajinců nebude odpírán přístup k výzbroji včetně tanků.A motivací jim nebude láska k rusku, ale poznání prozápadní skutečnosti..

  OdpovědětSmazat
 13. Zelenský to bude mít velmi těžké. Rusku došla trpělivost s banderovci v Kyjevě, přišla se sankcemi a Ukrajina bude bez uhlí, bez plynu a dokonce bez benzínu. Vyžírkovi Lukašenkovi přiškrtili nejenom penězovody, ale nově dokonce ropovod do rafinérie (o produkty přijde nejenom Ukrajina, ale i Polsko a Pobaltí). Bylo na čase, ten zmetek prodával palivo (ale i zbraně) ukrajinské armádě a ta pak vraždila vlastní na Donbase. Finito la Comedia!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko na jedné straně zavedlo sankce, ale na druhou stranu zjednodušilo utečencům z Ukrajiny získání ruského pasu. Rusko asi počítalo s pokračováním dosavadní politiky Kyjeva, i když je asi také zaskočila Porošenkova prohra.

   Smazat
  2. Tak zkrátka místo tragikomika vyhrál komik. A co máme dál?

   Smazat
 14. mě to přijde jakože že herka z ukačka dokaže pohnout zeměkouli a stale se najde dost duševně nemocnych a věřicich dalši teori o perpetum mobile a to prosim v době rozvinuteho kapitalismu also globalně jen ti ukagastarbajtři stoji pevně na svych pozicich ani naznakem že by se houfně vraceli do naruče lepšiho mistodržiciho volodimira budovat nove zitřky natož pohnout zemeguli

  OdpovědětSmazat
 15. Také většina Ukrajinců nejsou náckové to je jak u nás to samé.

  OdpovědětSmazat
 16. Jsem zvědavý jaký bude komentář Pjakina . Před volbami říkal aby se voleb zúčastnilo co nejmíň Ukrajinců . Volební účast byla přesto velká . Dále , že by Rusko v žádném případě tyto volby nemělo uznat . Přesto Duma už vysílá signály , že volby uzná . Že by se tentokrát mýlil ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V RF je celá škála zrádců. VVPjakin se nemýlil. Celá duma je dumou zaprodanců západu a americkému páníčkovi.
   Vždyť i Poklonskaja pochoduje s portrétem cara v Nesmrtelném pluku.
   Tak co bychom chtěli.
   Celý úřednický aparát je svoloč terorizující lidi s jediným důvodem. Majdan v RF.

   Smazat
  2. Pjakinovi to za posledních pár let nevyšlo zejména dvakrát, tj. stal se opak toho, co sám považoval za nezbytné: a) ruským sportovcům rozhodně nedoporučil účast na ZOH, když nemá být pod státní, ale bílou vlajkou, b) ukrajinským voličům nedoporučil účast ve volbách prezidenta, protože jinak svou účastí budou zpětně legalizovat i fašistický převrat z r. 2014.
   Zato mu to vyšlo s Brexitem, protože instalaci Mayové považoval za sabotáž, která má za cíl sabotovat vystoupení v EU :-)

   Smazat
 17. Z větší části okrajiny bude opět chazarská říše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vypadá to tak, mají rádi teplé kraje, chtěli na Krym, ale teď budou mít k dispozici celou vymírající Ukrajinu bez gójů, kteří houfně emigrují a ten zbytek vymře

   Smazat
 18. Žid v čele ukrajinských fašistů:

  Někteří ukrajinští Židé se obávají, že Zelenského úspěch se nakonec obrátí proti nim, až se ukáže, že nový prezident není spasitelem, ale v nejlepším případě prostě jen dalším politikem. Tím spíše, že ukrajinský antisemitismus stojí zčásti na nenávisti vůči oligarchům, z nichž část je možné považovat za Židy.

  Podle Zelenského oponentů leží i za jeho úspěchem vliv a peníze Ihora Kolomojského, jednoho z mocných židovských podnikatelů, kteří na Ukrajině vykonávají silný zákulisní vliv. Aby těch paradoxů nebylo málo, Kolomojského někteří ukrajinští nacionalisté uznávají, protože i on je ukrajinský nacionalista.

  https://plus.rozhlas.cz/jan-fingerland-zid-v-cele-ukrajiny-7901415

  OdpovědětSmazat
 19. Zda se komunisti, ze vam zcela jeblo. :)

  OdpovědětSmazat
 20. 16:54 v následujícím článku to bylo zcela přesně popsáno: https://aeronet.cz/news/ukrajina-padla-izrael-po-slovensku-dosadil-sveho-prezidenta-i-na-ukrajine-zemi-povede-zid-ktery-vsak-pry-konvertoval-ke-krestanstvi-syna-kirilla-nechal-pokrtit/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.