Reklama

sobota 6. dubna 2019

Volker prohlásil, že Rusko používá televizní kanál RT k ovlivňování situace na Ukrajině

6. 4. 2019 russian
Zvláštní zástupce USA pro Ukrajinu Kurt Volker řekl, že Rusko používá RT a Sputnik k ovlivňování situace na Ukrajině. Řekl to v rozhovoru se zvláštním dopisovatelem PBSNews Nickem Shifrinem. "Zelenský nemá vůbec žádné zkušenosti. Co zabrání Vladimíru Putinovi, aby ho vyzkoušel (na odolnost, pozn. RT) nebo využil současné situace a změnil status quo?", zeptal se Volkera novinář.


V reakci na to americký zvláštní zástupce pro Ukrajinu řekl, že Rusko bude i nadále zkoušet ukrajinského prezidenta bez ohledu na to, kdo obsadí tuto funkci.

"Všechno, co Rusko zatím udělalo, ukazuje, že Rusové budou i nadále zkoušet prezidenta Ukrajiny bez ohledu na to, kdo zastává funkci. Byli to oni, kdo napadli. Oni uchvátili území. To oni pokračují v konfliktu. Je používána nejrozmanitější propaganda - RT, Sputnik, kybernetické útoky. Na Ukrajině byl uveden v chod veškerý arzenál", řekl Volker.

Dříve bývalý americký velvyslanec v Rusku Michael McFaul obvinil RT a Sputnik z "rozsáhlé činnosti" v americkém prostoru sociálních médií během voleb prezidenta v roce 2016. Podle něj to byla právě tato média, která ovlivnila preference voličů. Hlavní redaktorka RT Margarita Simoňjan komentovala prohlášení McFaul a konstatovala, že bývalý velvyslanec "se nevzdává".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. Už jenom kňučej, pitomečkové americký. Svět na ně a jejich dolar začíná kašlat. Dnešní doba je čím dál tím víc nebezpečná. Čím dřív ta kobyla chcípne. tím lépe.

  OdpovědětSmazat
 2. Sou to svině ti Rusáci napadli a uchvátili území, pokračují v konfliktu, kyberútoky, uveden veškerý arsenál, bohužel arsenál jenom blbých keců ze strany Ušáků. Kdyby na to měli prachy tak to zase budou tři roky zkoumat, bude to stát miliony, zanedlouho bezcenných doláčů, aby se opět zjistilo, že to jsou jenom a opět blbý kecy Ušáckých debílků bez jakéhokoli důkazu. Nebojte se pokračování ze strany Ušáků bude následovat dalšími infantilními kecy, už jsou ale opravdu k smíchu. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Rusko je nepřítelem civilizovaného světa - shodne se na tom i většina členů RB OSN. O ruské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   Smazat
  2. 22:24, ty jsi ale LGBT Pitcha a máš to od narození nebo po "inkluzi" soudruha Jandy?

   Smazat
  3. 8:49 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí":-)
   A neumí se k tomu ani chlapsky přiznat! - https://www.novinky.cz/internet-a-pc/501518-obrazek-s-napisem-putin-je-homosexual-musel-z-webu-zmizet-roskomnadzor-poprve-zakrocil.html

   Smazat


  4. 8:49
   Anonym 15:36 a 23:42 je jen ubohé tapetující hovado, které neumí sesmolit vlastní text. Jakou sračku najde na Facebooku mezi komunitou nějakých buzerantů či neonácků, což je v podstatě to samé, to sem jen překopíruje. Tohle tu otapetoval nejmíň dvacetkrát furt dokola. Je to ubohej kokot.

   Smazat
  5. 18:49 A? Rudocancy zdejších odulců*), čechomužyku, co je pilnej leda v trolení putleroffskejch rudocanců, jinak ale patří k sortě zdegenerovaných, zapšklých, na Putlerových prdech závislých, neproduktivních zmrdů, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí, se taky furt dokola opakujou a točí stále kolem jednoho a toho samého kvílení ubohých zoufalých komoušských neschopných, přesto samolibých a líných socek, kterým ke štěstí postačuje vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou prdel. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putlerčíci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  6. 18:49 Kdybys místo zbytečnejch canců, hovnere komoušyči radši upozornil lŽIDvořáka s LŽIDavidem, aby si konečně nechali přeložit tato slova!
   (jsou tam ruský titulky) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... aby zákonitě zjistili, že de facto tam shrnují program NR převedený na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají! A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe, rudej debile? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhnou lŽIDavid a v závěsu za ním lŽIDvořák s koberečkem a budou řezat makovicemi o podlahu jak diví! Jsou to vlastně strašně ubozí lokajíci! Chtěj měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak jsi sám lŽIDavid jednou přiznal na nějaký tý panelákový diskusi, jeho příslušníkem by se v podstatě mohl stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže - jeden pedofilní negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi si to přiznává až dnes kdy kandiduje, ptám se, není pozdě? Na to odpověz, lejnere putlerýči, místo tlachání sraček!!!! Dokud ten tvůj debilní polomozek na to nepostačí, budu to tu tapetovat třeba tisíckrát kreténe zasranej a nic s tím nenaděláš ....

   Smazat
 3. Kdy se USA omluví Rusku za zmanipulování voleb ve prospěch Trumpa ?

  OdpovědětSmazat
 4. Heleďte, jakýsi "Emeričan" s německými kořínky vyvolává duchy ! Kdyby se Emeričané nechtěli nechat ovlivňovat, tak prostě tyhle weby nebudou číst. Jak prosté a jednoduché !

  OdpovědětSmazat
 5. Volkera před nedávnem zesměšnili v pořadu 60 minut na RT, protože nevěděl, že Rusové minské dohody nepodepsaly, protože podle nich nemají v konfliktu žádné závazky. Dokladovali to na kopii textu dohody, kterou veřejně ukázali včetně podpisů. Volker zaútočil na Rusy pro neplnění dohod. Takový idiot může vyvolat i světovou válku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. chyba
   … Rusové minské dohody nepodepsali, ...

   Smazat
  2. Podobně se zesměšnila i vyslankyně USSA-jugend v OSN Nikki Haley. Tam jsou posílání nahoru vydíratelné slouhové, kteří budou sloužit banksterům a vojensko-průmyslové lobby a tajným službám, kterých je pomalu víc než lidí ve Washingtonu. :) Znalosti nikoho nezajímají, jen lezení do zadku a fanatismus.

   Smazat
 6. Tym americkým drístom veria už len voliči Čaputovej..:D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tj. 3 miliony.

   Smazat
  2. 7:56 Sodruhu, vy lžete! Čaputovou (kterou ještě před dvěma měsíci na Slovensku prakticky nikdo neznal) zvolil 1 milión ze 4,5 miliónů registrovaných voličů. Takže 22% Slováků si nechalo vnutit reklamou tento nový výrobek ze Sorosovy dílny standardní masmediální propagandou, která jim za ty dva měsíce prodala prezidentku jako nějaký nový prášek na prádlo.

   Smazat
  3. Jaké to byly volby? Byly demokratické? Já slovům demokracie, svoboda, lidská práva nevěřím. Pořád se říká, jak se vše dělá pro lidi, dle mého ne, vše diktuje malá skupina lidí. Veliká ukázka "demo" je Libye.

   Smazat
  4. 👍asi tak, súhlasím s pracím práškom

   Smazat
  5. Nesmíme ani na okamžik zapomenout, že putlerofský Chujlostan zůstává molochem zaostalosti, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku. Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky!

   Smazat

  6. Tapetující kokot 22:45 se vrátil z odpolední šichty někde v montovně a pln zklamání z nudného a neužitečného života opět překopíroval tupé slinty i Facebooku

   Smazat
  7. 19:03 Nepracuju*) a prozradím ti ještě další sýkryt ty komoušskej zmrde! Tohle nagoogluješ jen při spojení klíčovýho slova s termínem "Nová republika", páč to je jen upravenej text Pepka, debile, kterej to vymyslel a publikoval jen tuna. Mě se zalíbilo jak na něj místní banda putlerských podlidí tvýho ražení zuřivě reaguje a tak jsem si ho zkopčil a občas to sem mrdnu a účinkuje to jak vidí stále spolehlivě! :-)))))

   *) Nejsem závislý na práci, rudej lejnere, páč nejsem lůzr jako ty, špíno komoušská ...

   Smazat
 7. Když zveřejní kolik se tam pohybuje ušáků tak budem v obraze.

  OdpovědětSmazat
 8. Co to je za lež!
  Zelensky má ty jedinečné a správné zkušenosti: dokáže zahrát za peníze cokoliv.
  Ostatně tyto vlastnosti jsou přece ty podstatné pro západní civilizaci.

  OdpovědětSmazat
 9. Kamkoliv vstoupí emisar z říše dobra, tak tam se všude rozšíří pravda a láska. Na Ukrajině to je vidět na každém kroku, proto tento emisar Volker prosazuje Porošenka. Akorát obyčejní Ukrajinci tomu nechtějí rozumět, hlasují nohama a zabezpečují tak světu trvalý zdroj levné pracovní síly.

  OdpovědětSmazat
 10. Je zajímavé, že RT a nějaký Sputnik vadí, přitom americké a britské TV a zpravodajské kanály včetně filmového průmyslu válcují celou planetu.

  Většina poskytovatelů kabelové televize po celém světě kanál RT nenabízí vůbec, ten je přítomný jen na satelitu, případně na internetu. To samé platí i pro ostatní ruské TV kanály; do kabelu se dostávají jen nezpravodajské TV, pokud vůbec nějaké. Například z ukrajinského vysílacího prostoru zmizely úplně všechny ruské kanály a většina lidí na planetě ani netuší, že Rusko nějakou televizi vůbec provozuje.

  Většina lidí sleduje pouze tzv. "Reuters & CNN verzi" zprodajství. Tzn. Reuters vybere, co je pro vás důležité, CNN zpracuje po podoby, která je pro vás potřebná. Od těchto zdrojů potom jednotlivé zprávy přijímají agentury celé planety a od nich se to přez média dostává široké veřejnosti.

  RT sice dosáhli pěkného výsledku ve sledovanosti na internetu, jenže oproti kabelovému a terestriálnímu vysílání jsou počty těch, které osloví, o několik řádů nižší.

  Internet, obzvlášť v oblasti zpravodajství, se v oblasti ohlasu stále nemůže porovnávat s běžnou TV. I lidé, kteří jsou na netu neustále, pustí večer zprávy ze zombo-bedny a s tímto informačním balíkem úplně vystačí.

  RT má tak jednu z mála možností soupeřit jen na síti. Tam samozřejmě dosahuje jako alternativa k anglosaskému pojetí světa poměrně slušné výsledky, protože anglosaxy je možno sledovat v pohodlí i na kabelu. Jak vidět, i tohle málo vadí.

  Ukrajina se snaží odfiltrovat úplně všechny informační zdroje z ruského prostoru. A vzhledem na tamní možnosti se minimálně polovina lidí nedostane ani k ruské verzi kanálu o vaření, nežto k RT. K tomu je potřeba započítat ty, kteří by RT i tak nikdy nesledovali, a pak ty, kteří vědí, že jsou na netu lehce dohledatelní a bojí se sledovat jakýkoliv ruský kanál, nejen RT. Zbývá individuální satelitní přijímač. Jenže v době kabelovek počet tzv. "NASA centrál" na panelácích výrazně poklesl.

  Možná by měl Ukrajině Volker navrhnout nějaký zákon ohledně satelitního příjmu a utnout to úplně. Jestli vám to bude připomínat něco důvěrně známého z minulosti, tak ne, tohle je svobodné a demokratické.

  OdpovědětSmazat
 11. Co dělá rádio Svobodná Evropa?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic. Štěpánek se jim odstřelil a od té doby jsou v prdeli :oD Né, že by tam nebyli už před tím:oD

   Smazat
  2. Svobodná Evropa vysílá z pražského Hagyboru a štve Rusy a Bělorusy proti sobě, podporuje ukrajinské banderovce atd.

   Smazat
  3. 19:52 U nás se o tom málo mluví a píše, proto se vyskytují tyhle rudocancy. Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř. Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji germánskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 12. Jestli pak má také Rusko nějakého zvláštního zástupce pro Ukrajinu ?

  OdpovědětSmazat
 13. Jéje prasečenkovi se nedaří tak za to může Rusko ať si svoje hloupé lži naloží do octa.

  OdpovědětSmazat
 14. Potroublému Amíkovi se nelíbí co vysílá RT a píše Sputnik. Co však dělaly stanice Svobodná Evropa, či Hlas svobodného Československa apod. Nebylo to nehorázné vměšování západu do domácích věcí naší země?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jste na Hlas Ameriky, české vysílání BBC, Radio Vatikán, ... Deutsche Welle... Jediné co bylo alespoň jednu dobu necinklé bylo RADIO LUXEMBOURG ;-).

   Smazat
 15. Jedni mohou a smí, druzí ne - z oficiálních zdrojů Evropské unie, cituji:
  :... Evropská unie plánuje zvýšení výdajů na programy pro prosazování demokracie (...) financování těchto iniciativ se zvýší o 1 120 000 EUR - 1 335 000 EUR (...) mají být tyto prostředky použity na úhradu nákladů spojených s "podporou demokracie a posilováním potenciálu parlamentů třetích zemí" (...) je plánováno, že takové financování půjde na programy pro přípravu "mladých politických vůdců" v řadě zemí, včetně Ruska ..." konec citátu.
  To už opravdu jsme za takové idioty? Co nato, vy trollové s elfy?

  OdpovědětSmazat
 16. noviczech
  ...divím se, že neřekl, že Rusko udělalo kybernetické útoky i na Venezuelu a chudák Maduro to svádí na přátele z USA!Víte, lidé, při INTELIGENCI západních politických loutek se nemůžeme ničemu divit! To i Merklová svého času volala po vybíjení hovězího dobytka, kvůli plynům, až letěla celá vláda do Španělska na veletrh, ..a za Grüne, ten vlasatý politik ji vyčinil, že za tu návštěvu Španělska a zpět vypustí jejich letadlo více škodlivin, než krávy za celý rok! A to jí řekl veřejně ...a je ticho po pěšině, vidíte a krávy už najednou neprdí! IDIOTI A DEMENTI vládnou Evropě, Stalina na ten ksindl, by řekl můj otec, který musel do války jako kluk!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Hm.zase nejaky "inteligent"Fakt si mysli,ze to jeste nekoho bavi?

  OdpovědětSmazat
 18. Pán Volker je zjavne veľmi rozhľadený americký intelektuál. Konečne, asi preto je v Ukrajine. Aby tento štát a jeho občanov priviedol k hospodárskej prosperite. Aj keby nemal zostať kameň na kameni.

  OdpovědětSmazat
 19. RT a Sputnik ovlivňují Ukrajinu stejně jako CNN a BBC ovlivňují celý svět. Vyjádření pana Volkera nejsou ničím než tou nejprimitivnější demagogií.

  OdpovědětSmazat
 20. 11:48 To byla bota s tím Guaidóem, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!! Ale snad nakonec nebude tak zle, toho rudýho autobusáka už brzy čeká oranžové pyžámko a následná odtučňovací kůra ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a ty zbylý opice v tom Cáracasu se snad pak už podaří snadno zkrotit ...

  OdpovědětSmazat
 21. Ukrajina mi připadá, jako auto bez brzd s nefunkčním volantem řítící se z kopce. Myslím si, že Zápád ani Východ ji nedokážou uřídit. Uvidíme.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.