Reklama

středa 24. dubna 2019

Volkerova slova o dialogu mezi Putinem a Zelenským jsou považována za lest


Michail Blinov
24. 4. 2019 riafan
Kurt Volker, zvláštní zástupce amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu, podpořil iniciativu Vladimíra Zelenského, který se vyjádřil pro dialog s ruským vůdcem Vladimírem Putinem. "Chce vrátit země. Nechystá se od toho ustupovat. ... Myslím, že jeho přání jednat přímo s Putinem je správná věc", řekl Volker.


Prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko poznamenal v komentáři korespondentovi Federální zpravodajské agentury, že Volkerova rétorika je tradiční pro americké politiky. Je to "svého druhu lest", řekl expert.

"Spojené státy byly vždy pro "přímý dialog" mezi Ukrajinou a Ruskem z jednoho jednoduchého důvodu: protože z hlediska Washingtonu a současné moci v Kyjevě nezáleží na tom, jaké je její jméno, Zelenský nebo Porošenko, Ukrajina "bojuje" s Ruskem. Proto USA říkají: pojďme navázat dialog mezi "bojujícími" stranami", uvažuje analytik.

Rostislav Iščenko připomněl, že Moskva opakovaně zdůrazňovala, že není účastníkem bojových akcí na Donbasu. Světové společenství zastává také obdobný názor.

"Pozice Ruska spočívá v tom, že na Ukrajině je občanská válka. A není to jen pozice Ruska, je to pozice OSN, pozice OBSE. Stručně řečeno, všech kromě USA a Ukrajiny. Proto Rusko říká: domluvte se s tím, s kým bojujete, domluvte se s Donbasem. A my vám můžeme pomoci", pokračuje politolog.

Domnívá se, že USA se snaží dále prohloubit politické rozdíly mezi Ruskem a Ukrajinou.

"Je to další pokus oddělit lidi, navázat přímý kontakt a pak konstatovat: vidíte, nakonec přiznali: je to "agrese" Ruska, proto se nyní Moskva musí na něčem dohodnout. Nikdo nepovede se Zelenským přímá jednání ohledně Donbasu, Krymu a všeho ostatního", dodává hlava Centra pro systémovou analýzu a prognózování.

Řečník zdůraznil, že první krok k normalizaci vztahů mezi Ruskou federací a Ukrajinou musí udělat Kyjev.

"Ten, kdo je přerušil, ten je musí napravovat. Zrušilo Rusko letecké spojení s Ukrajinou? Zavedlo Rusko přechod přes hranice pouze na základě biometrických pasů? Ne. Rusko nedělalo nic, ani nereagovalo na provokace Ukrajiny. Ta ať zruší svá dřívější rozhodnutí, poté bude možné o něčem mluvit", shrnul Rostislav Iščenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Vychcaný okupant Putin teď bude zkoušet nezkušeného Zelenského. Jsem na to zvědav.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli Putin je okupant, tak ty jsi výběr mezi zmrdy.

   Smazat
  2. 19:02 Pan Putin je nejrozumnější muž na světě. Díky panu Putinovi není 3. světová válka. Díky panu Putinovi USA ztrácí půdu pod nohama. Díky pánu Putinovi se Rusko stává potravinově soběstačnou zemí (ČR se zmůže akorát tak na dovoz polského masa z mrtvol). Díky panu Putinovi na sankce které uvalila proti Rusku EU, EU ztratila odběratele na 1/6 světa. Je nesmírná škoda, že ČR nemá takového politika, jakým je pan Vladimír Putin. Ať žije Rusko, ruský lid a hlavně pan Vladimír Putin. Doufám, že český lid bude trávit dovolenou na krásném ruském Krymu a mluvit s Krymčany, aby se dověděli, kdy bylo na Krymu lépe, zda když patřil pod samosprávu Ukrajiny, nebo teď, kryž patří k Rusku.

   Smazat
  3. 19:02 jo,jo,jste holt zkušený politolog.To se pozná.

   Smazat
  4. Proč sem debile chodíš? Nadávat? Kdo váš organizuje a rozděluje úkoly a zadává noty podle kterých hrajete. Pochlub se. Rád bych to také věděl.

   Smazat
  5. 19:02 Další debil, co vylezl ze zahnědlé zadnice instruktorů CIA nalezlých v US Embassy v Práglu,a zřejmě to je i absolvent seminářů na vymývání mozků z formace USAID, kterou prošli téměř všichni redaktoři zpravodajství a publicistiky ČT, v čele se Šámalem a Dvořákem, nemaje pranic potuchy o tom, co se skutečně na Ukrajině od r.2014 děje, kdo to rozdmýchal, kdo podněcoval a kdo šířil nenávist mezi lidmi.Svět ale dobře ví,že to byly USA (blbka V.Nulandová to vedla)a samozřejmě poskakující loutková EU !!!

   Smazat
 2. 19:02 No to je paráda, poslední mravenec v mraveništi "je zvědav"!!! co udělá mravenečník! Vykašlete se na to. Zkuste dát svému malému životu nějakou náplň. Takovejma plkama se jen zesměšňuje. Nám to tu nevadí. My se bavíme. Pro nás klidně pokračujte. :-) :-) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše už 30 leté kňučení a stesky po starých zlatých časech moc nenapovídají, že byste se nějak bavili. Naopak.
   Já už se těším na 17. listopad na vaše záchvaty vzteku a zuřivosti :-D

   Smazat
  2. A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky. Leze, sem pořád leze i když o něj nikdo nestojí. „
   Anonymní24. dubna 2019 19:38
   Trolle, trolle ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
   V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
   Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky.
   A hrdlem je proleješ a tady se posereš". :-)

   Smazat
  3. Pro 1945, to je předse Elf, ten správný. Trolové jsou všichni ostatní, já taky. Prosím naučte se nejnovější terminologii. Elfové napravují nás pomýlené a vedou k jedinému správnému názoru, ať je jakýkoli...

   Smazat
 3. Kdo tady nadavate do hloupych komunistu a Putlerovcu a tak ruzne ,vzpomente si na to, az vas radikalni islam bude kamenovat a rezat hlavy.....Ve sve naivnosti a hlouposti uz svuj osud nezvratite. USA ktera se spolupodilela na osvobozovani Evropy od fasismu a nacizmu, jiz neni...... je jina, nyni se kvalifikovala mezi rise zla,rozpoutava valky po celem svete

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA neosvobozovala Evropu od fašismu, oni ho v Evropě instalovali. Vylodili se až poté, co hrozilo, že Rudá armáda dojde až k Atlantiku.
   Mik.

   Smazat
 4. Lezení do prdele Američanům se ničeho nedosáhne.

  OdpovědětSmazat
 5. Panu Volkerovi by měl někdo vysvětlit, že k rozhovoru je třeba dvou.Minimálně. A Kreml dal najevo, že bude jednat jen pokud bude s kým a o čem. A to Porošenko nebyl. Teď je tam jiný šašek (tentokrát profík:))). Putin mu neblahopřál. Nebylo komu a nebylo k čemu.Až se ukáže co je to zač. Ale i reakce světových agentur (a politiků) jsou, mírně řečeno rozpačité. Jakási zdvořilost ano, ale všichni vědí, že rozhoduje Volker. O všem. O každém jeho slově. Komik neudělá ani krok, který by mu neschválili. Takže klídek.

  OdpovědětSmazat
 6. Co jiného od spoluobčanů očekávat, než předvádění osobni blbosti a překonávání blbosti pseudooponenta. Snad je dobře, že nejsme velmocí, dopadlo by to ještě hůře než to je dnes. Snad ani jeden názor, jak by šlo urovnat mírovou cestou krizi na Ukrajině. Že jsme národ s holubičí duší ? Ani omylem, jsme krvelační v bačkorách u televize, nebo počítače. Pane doktore Davide, poraďte psychofarmaka pro uklidnění národa.

  OdpovědětSmazat
 7. No jo sem zvědav jestli bude mluvit za Ukrajinu nebo za usa.

  OdpovědětSmazat
 8. Zelenský si musí dát do pořádku vztahy ve vlastním státě a pak získá nějaké renomé. To ovšem nebude tak snadné pro překabátěného chazara za kterým stojí obr parazitický chazar.. Poturčenec horší turka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.