Reklama

úterý 9. dubna 2019

Vypadá to, že „proruské weby“ opět útočí

Politolog Zdeněk Zbořil
Zdeněk Zbořil
9. 4. 2019 PrvníZprávy
Kdyby se našich dnů dožil Immanuel Kant, autor dnes někdy znevažovaného pojednání „O věčném míru“ (1796), divil by se a žasnul možná mnohem víc, než kdysi nad hvězdným nebem nad sebou a mravním zákonem v sobě. Svět nežije ve věčném míru, kdekdo kdekomu vyhrožuje válkou a i evropskému prostoru lidé strádají díky válkám, jejichž cílem má být demokratická, svobodná a spravedlivá společnost, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.


Možná, že tomu nevěří dnešní politici a političky, kteří považují svou a naší dobu za mírotvornou a sebe za mírotvorce, ačkoli sami způsobili nebo dokonce už vedli různé války. Rádi zapomínají, že těch téměř 75 let života v míru mělo své krvavé epizody v Německu, Maďarsku, Československu, a konec konců ani státní převraty ve střední a východní Evropě nebyly jen sametové. A miliony mrtvých ve válečných konfliktech za hranicemi evropského poloostrova se do naší mírové aritmetiky také jaksi nevejdou.

Abychom ale negeneralizovali vzpomeňme třeba, že Javier Solana, generální tajemník NATO (1995-1999), se účastnil, jako člen mladých španělských socialistů, protestních pochodů proti španělské účasti ve vojenských operacích NATO. Prý v letech svých studií v USA také protestoval se svými kolegy proti americké válce ve Vietnamu, ale možná že to je jen, jak bývá u některých politiků zvykem, mírně upravená legenda. Data jeho pobytu v USA tomu odporují a asi byl později rád, že se na něho trochu zapomnělo. Ani pověstná wikipedie nebo google.com nám neusnadňují vyhledávat v jeho CV trochu zajímavější informace.

Jen jakási zvláštní proměna jeho kategorického imperativu mu dovolila porozumět existenci NATO jako vojenské organizaci, jejímž posláním měla být obrana míru v severním Atlantiku.

Trochu jednodušší je to s hledáním CV současného generálního tajemníka NATO norského původu Jense Stoltenberga. Ten cituje, na rozdíl od svého španělského předchůdce, intimních dat skoro až příliš. Když to vezmeme od konce. Před několika dny, v rámci slavností k 70.výročí vzniku NATO v prvních měsících tzv. studené války, vystoupil jako první gensek na společném zasedání obou komor amerického Kongresu a přednesl tam projev, kterému se dostalo opakovaných „standing ovations“. Nás potěšilo, že to bylo i v souvislosti s vítězstvím pravdy nad lží (možná i lásky nad nenávistí) a napadlo nás, zda si nemohl pan Stoltenberg toto atraktivní heslo vypůjčit od Václava Havla, nebo zda si ho VH nepůjčil od NATO.

Oslava v dobách vážné krize

Na další aplaus vestoje došlo, když vysoký představitel NATO oznámil kongresmanům, kteří si již dávno odhlasovali, že Ruská federace je jejich nepřítel, že „Rusko (to je běžné pojmenování Ruské federace na Západě) je dnes průbojnější“. Sice tuto krátkou, ale sémanticky zajímavou větu citovala všechna česká média a už začala být opakována snad ještě častěji, než magické slovo „výzva“. Možná by nevadilo, kdyby byla publikována v originálu. Slova průbojný, průbojnější mohou mít, v originálu energetic, assertive, forcefull nebo penetrating, trochu rozdílný význam z hlediska válečnické terminologie. Stejně jako schlagfertig nebo německy ještě roztomilejší durchschlagfertig.

Konečně se zdá, že ruští agenti, kteří dokázali ovlivnit volbu amerického prezidenta, a dosud nevíme, zda nemají své pověstné dlouhé prsty dokonce i ve zvolení slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, pronikli i na wikipedii, kde bylo editováno 28/12 2018 heslo Jens Stoltenberg (https//cs.wikipedia.org/wiki/Jens Stoltenberg). V něm se píše, že současný generální tajemník NATO, narozený 1959, byl v mládí ovlivněn svou sestrou Camillou, členskou marxisticko-leninské organizace Rudá mládež, a to dokonce tak, že k překvapení současných českých komunistobijců, do této organizace sám vstoupil. On a jeho soudruzi požadovali nejen vystoupení z NATO, protestovali proti americké válce ve Vietnamu, ale dokonce se mladý Jens stýkal, zřejmě v Oslo, se sovětským diplomatem, později odhaleným agentem KGB. Jen v rámci norského politického folkloru házeli kameny na americkou ambasádu, ale prý jen on z celé skupiny nebyl zatčen a potrestán. Zřejmě proto se stal členem norské Dělnické strany (tehdy ještě Arbeider Partiet), resp. její organizace mladých, a potom postupoval až na nejvyšší místa v norské Dělnické (respektive sociálně demokratické) straně a s ní do vysokých vládních struktur.

Vypadá to tedy, pokud se oba v česku populární vyhledavače nezmýlily, že Jens Stoltenberg je také průbojný a rozhodně průbojnější než mnozí jeho socialističtí soudruzi. Rozhodně více než třeba český z NATO propuštěný a ve vojenské ruštině vzdělaný generál Petr Pavel. Anebo někteří čeští politici, kteří se uplatnili v „evropských temných strukturách“ a jejichž „ruské zkušenosti“ jako kdyby nikoho nezajímaly. Na rozdíl od „sovětské orientace“ českých učitelů dějepisu, na kterých „klečí“ BIS.

Anebo je to všechno zase trochu jinak. Generál in spe Michal Koudelka dostal výroční Tenetovu medaili v samotném chrámu CIA. Navíc ještě z rukou nové ředitelky Giny Haspel. Prý to nebylo osobní, ale v zastoupení celé české BIS. A protože od jejího předchůdce Mika Pompea dostal před dvěma lety stejnou cenu saudsko-arabský princ a ministr vnitra Mohamed bin Nájif, také v podobném zastoupení svých služeb, můžeme se jen domýšlet v jak exkluzivní společnosti se pohybují naši zpravodajci.

Až se někdy zdá, že slavný německý filosof byl přece jen spíše naivní než prozíravý, anebo to byla na konci 18. století bez ohledu na tehdejší války a revoluce selanka.


- - -
25 komentářů :

 1. Pane Zboril !
  V pripade, ze pan Koudelka dostal vyznameni od pani GINY HASPEL , tak jeho vyznamenani ma hodnotu a vzbuzuje uctu !

  Kdyby ji dostal od Mika Pompea, tak by to byla demonstrace prislusnosti a poslusnosti ke Globalistum a jejich agende !
  Pane Koudelka - dosahl jste velkeho uspechu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, opět dokazuješ, že jsi užvaněný blbeček.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Postupně se pokouším identifikovat místní odulce na tom jejich videjku, kde jim s. s. Man hraje na garmošku a oni tančí! Tak se mi zadařilo zas. S. s. Zbořil je na 32. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  5. proamericky fanatik opet promluvil.Už bys měl jit na psychinu!

   Smazat
  6. 18:59 Co to je "psychina", rudej mongolíku? Že ty patříš taky k těm odulcům na videjku v 8:29, co zkaženými zubisky a plesnivými nehtisky bráněj, aby i nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Potáhneš vodsud s hordou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačíš ani posrat strachem, až ti dám čuchnout k této mé sukovici!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 2. Vase pristi volby v Cesku budou ostre sledovany v nekolika zemich.
  Duvod je v tom , ze mnoho lidi nevi, na kterou stranu inklinujete.
  Fandil jsem SPD, ale je tam kseftovano s vlivem jako na jarmarku , coz svedsi o budoucim neuspechu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. dubna 2019 21:33

   Kvůli rostoucímuvlivu a popularitě SPD bylo nutné tuto stranu, jako nehodící se do plánů na zotročení lidstva, řádně zdiskreditovat a založením nových stran před volbami rozdrobit, čí rozptýlit voliče do více subjektů. Po volbách pak dojde k plánovaným koalicím.
   Jako vždy se nechají občané utáhnout na vařené nudli.

   Smazat
  2. 21:33
   Je to prosté - malověrní odpadají. To ani tak nevadí, ale vadí blci co nerozumí ničemu a napadají jedinou státotvorní stranu. Děkujeme odejděte a nešpiňte.
   Václav

   Smazat
  3. Co po volbách udělá SPD, to nikdo neví. Nemají v genech Mostecku stávku. Tomio nemusel ohlašovat vystoupení z NATO, když jeho místopředseda Fiala tuto myšlenku/plán popřel. Najdou se i takoví, kterým takové veletoče nevadí.

   Smazat
  4. Ti jednodušší, a labilní příznivci odpadají při každém klepu od Kelišové, aniž by se zajímali o program, a hlasování SPD v parlamentu. Darebáci jsou si dobře vědomi, že i prostoduchá akce Vulterin na takové jedince skvěle zafunguje. Dobrou práci v tomto směru odvádí svým honem na čarodějnice plátek kolotočáře, který by se dobře hodil do středověku, jako inkvizitor. Ten už kydá i na stranu Marine Le Pen, až takový děs z eurovoleb mezi gaunery je.

   Smazat
  5. Je generální štvanice na SPD a Okamuru. Někdy mám pocit, že to řídí "tajné politické služby". Podívejte se jak premiér Babiš pomalu obrací kormidlo, tomu nevěřím, ani kdyby hlásil jen čas, raději se podívám na hodinky.

   Smazat
 3. Vážení a milí zahraniční. To nemáte pár peněz na to abyste si koupili klávesnici s českou diakritikou a naučili se na ní psát?

  OdpovědětSmazat
 4. Koudelka je obyčejný hajzl usilující o teplé koryto v nějakém probruselském nebo pronatovském válečnickém bordelu.Patří se na něj tedy Koudelku vysrat,je to protičeský kolaborant.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stara pravda koho chleba jiš toho pisně zpivej řekl bych že ony pan doklada učinost staletimi prověřene tradice nic vic bychom ani tradičně neměli v teto epizodě hledat nakonec proč by plebs vubec měl myslet

   Smazat
 5. Že Brikcius.., teda pardon, Breivikcius zazmatkoval při svém utoku na centrum Osla a nevyčkal příjezdu Stoltenberka nás jen přesvědčuje o nespolehlivosti severských národních sociálistů, kteří spolu s Knudem Samsungem uvítali obsazení německými výsadkářemi.
  Již staří škoti si stěžovali na lhavost norských pánů v baladě o Siru Patriku Spensovi.
  Kterého z chamtivosti Noři vyhnali v bouři na moře (samý ř nějak, v nořštině) a padesát mil od Aberdeenu utopili.

  Tenetová medajle je nejspíš památeční kus plechu z některého z eroplánů, o jejichž osudu byl tento řiditel CIA dopředu informován a nezabránil mu.

  OdpovědětSmazat
 6. Kolik padlo českých vojáků v Afganistánu a zcela zbytečně!!!
  A najednou slyšíme od Trumpa, že je válka v Afganistánu zbytečná , prohraná a bude jí potřeba ukončit!! Velké státy, které mají jiné možnosti, Francie,Británie, Kanada už z Afganistánu dávno odešly, jenom my musíme zalézat USA do řitě a naši politici posílají na smrt naše vojáky!!! Mají na rukou krev!! Také naše prolhaná a zrádná generalita se musí zodpovídat!! § 407Podněcování útočné války (1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let. (2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem. (3) Příprava je trestná. Takže generál Pavel a celá naše generalita už má dávno sedět ve vězení! NATO je zjevně útočná organizace!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednou sedět budou. Zločin štvaní do války je nepromlčitelný!

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Oni mají nepřítele Rusko aby mohli zbrojit na kvadrát kdyby Rusko nebylo tak by si nějakého nepřítele vymysleli.

  OdpovědětSmazat
 9. Jo jo, za ideály "humanitní" se budou rvát tito "hodnotoví" lepšoidi, až zde nezůstane na kameni kámen, natožpak člověk ...
  A ti dva panáci zn. koudelka a pavel? Těm, ač od svého US páníčka obdařeni mnoha plackami, byla upřena morální integrita. Ti v sobě nosí jen hrdost lokaje. Stejně tak přičinlivého jako i všehoschopného. Což jsou atributy, které se na lokajích žádají a cení.

  OdpovědětSmazat
 10. Prosím, ten pan Koudelka, to je ten ze známého filmu, jak ho honí zřízenci z psychiatrické léčebny? Tak ten si určitě zalouží vyznamenání CIA. Má naše BYS také možnost vyznamenávat? Takový řád STB (Svaté Trotlice BYS) by byl vítaný!

  OdpovědětSmazat
 11. Zařazení íránské armády na seznam teroristických organizací vyjde USA draze:

  Udělali to aby mohli beztrestně napadnout Írán v boji proti rádoby terorismu:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201904099594818-zarazeni-iranske-armady-na-seznam-teroristickych-organizaci-vyjde-usa-draze/

  OdpovědětSmazat
 12. Nemám tak vyhraněné názory, jako zdejší společnost. Udělování řádů nevnímám, jsem pragmatik a pacifista. Nesnáším rachot tanků, pamatuji si dobře rok 68, přesto nejsem rusofob ani rusofil. Jak v Rusku tak v USA žijí normální lidi, jako já, mají podobné starosti a jejich děti mají rády Mrázíka, myšáka a křečka. S ideologiemi jděte do háje.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.