Reklama

úterý 23. dubna 2019

Zdroje jsou, jen mít odvahu použít je

Jiří Jírovec
23. 4. 2019
Zdroje jsou, jen mít odvahu použít je ministryně Maláčová a europoslanec Niedermayer si roztomile zatlachali u Moravce o důchodech a různých přilepšeních občanům. Europoslanec je gentleman a tak jen občas Maláčovou přidusil otázkou, kde najde peníze. Nápady ministryně Maláčové se totiž podobají Cimrmanově pohádce "Jak chudák do ještě větší nouze přišel." Hledáme poučení v historii a přijímáme podobná opatření, jaká za Protektorátu platila pro cibulí páchnoucí židy. Roníme krokodýlí slzy nad Lety, ale nakonec tam postavíme repliku tábora a tu současnou svoloč tam šoupneme. Nakonec je vyvezeme do třetí země, která si ráda přivydělá provozem krematorií. Nemáme politiky, kteří by byli schopni definovat naše sociální problémy. Nemáme sociology a filosofy, kteří by šli s kůží na trh a vytrvale vysvětlovali, že chudoba je problém nás všech, moje i vaše. Chudoba cti netratí, tedy těch, kteří na ni bohatnou.

Základním sociálním problémem české společnosti je odkaz sametové revoluce v oblasti bydlení. To, co se stalo, se dotýká celé populace, všech věkových skupin. Bytový problém byl v letech 48-89 v podstatě vyřešen uplatněním tří nástrojů: 1) Přerozdělování bohatství spočívalo především ve vyvlastnění činžovních domů a v první fázi i v rozdělení některých velkých bytů na dvě bytové jednotky se sdíleným příslušenstvím;2) Regulace nájmůsnížila cenu bydlení na hranici odpovídající tehdejší cenové hladině; a 3) Masivní bytová výstavba bytů(ročně 70000 bytů I. kategorie v období 70-89) přinesla nové formy vlastnictví. Vedle státních nebo podnikových bytů byla podstatná část bytů majetkem členů bytových družstev a nebo v osobním vlastnictví.

V menším měřítku pokračovala i výstavba rodinných domů. Komunisté uspěli, protože vesměs pocházeli z velmi chudých sociálních poměrů a chtěli odstranit chudobu a nezaměstnanost. Pokusili se vytvořit sociální stát pro celou společnost. Bytový systém se v letech 48-89 postupně rozvíjel. Zahrnoval různé typy vlastnictví i finanční spoluúčasti. Nájmy byly určeny podle podlahové plochy, počtu uživatelů a kategorie bytu. Státní byty byly formálně spravovány Bytovým odborem Národního výboru a udržovány Obvodními podniky bytového hospodářství (OPBH). Družstevní byty byly spravovány jednotlivými družstvy.

Vedle státních bytů existovaly i podnikové byty, jejichž přidělení bylo vázáno na pracovní smlouvu. Byty v rodinných domech byly v osobním vlastnictví stejně jako určitý počet bytů ze státní výstavby. Významným stabilizačním prvkem byly dekrety na byt. Platily na dobu neurčitou, tedy po dobu života jeho držitele. Při splnění určitých podmínek byl dekret přenositelný na děti, příbuzné nebo spolubydlící.

Poměrně jednoduchý a přehledný systém byl po roce 1989 úspěšně rozmetán lidmi, jejichžobzory končily několika poučkami o trhu. Jistý hlupák si ještě přisadil označením paneláků za králikárny a bylo zaděláno na současný problém. Představa, že trh vše vyřeší se nenaplnila a stát postupně ztratil schopnost dělat jakoukoli sociální politiku. To, co vidíme, je flikování, které je navíc dává prostor pro různé zlodějny. Současné politiky zajímají jen určité segmenty společnosti, tedy ty, které při správné masáži budou volit, jak ta která strana potřebuje. Hnací silou je vidina podílu na současných 30% preferencí ANO 2011.

Přerozdělení bohatství a regulace nájmů nejsou komunistické výmysly. To první přece známe pod pojmem"rozevírání nůžek". Maláčová ty nástroje má k dispozici, byť v ideologií pozměněné podobě. To, že je nepoužívá je dáno tím, že ČSSD má slovo sociální v názvu již dávno jen ze setrvačnosti.

Městské části se začaly zbavovat obecních bytů, takže nemají lidem v nouzi co nabídnout. Pražský Magistrát pronajímá obecní byty některým státním zástupcům a soudcům za 70-80 kč/měsíc/m2, tedy zhruba za pětinu běžného nájmu. Ve Sněmovně na to poukázal místopředseda Pirátů Michálek. A je ticho po pěšině, kdepak mimořádná schůze, která by se zabývala možnou korupcí údajně nezávislé výkonné moci. Doneslo se do Lán a Průhonic, že se v Česku nechají "vybydlovat domy" a na jejich zbourání pak lze získat dotace? Vědí tam, že zákon umožňuje vyhlašování vyloučených oblasti. Mají moc, ale nejsou ochotni praštit pěstí do stolu.

Zdroje jsou, jen se nesmíme obávat mluvit o nich. Chystáme se promarnit 40-50 miliard ročně na zbraně (čti: vylepšení obchodní bilance USA), abychom byli připraveni na naši malou vlasteneckou válku proti Rusku. "Elity" ve Sněmovně by měly spolupracovat s chutí usilovnou na národa roli dědičné. Místo toho si nadávají do buranů, zlodějů a fízlů. Kdepak přijít s nějakou myšlenkou.

K moci se derou Piráti se svým "kříšťálověčistým" udáváním do Bruselu. Vládnout by chtěl i člověk, který svoji profesorskou důležitost rozmělňuje prostřednictvím hesla "kdo nejde s námi, jde proti nám". Vyloučit, zašlapat do země a postihnout finančně. Duka by pro naši gubernii mohl vyprosit milost a ochranu, jenže bůh je příslovečně příliš vysoko.

92 komentářů :

 1. Hmmm, a teď ještě povězte, proč jste z toho úžasného socialistického Československa, které dokázalo vyřešit všechny problémy včetně toho bytového, vlastně emigroval do kapitalistické Kanady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1332
   Vlastní životopis Jiřího Jírovce najdete na www.blisty.cz
   v rubrice Autoři.

   Smazat
  2. 14:05
   Tem není odpověď na mou otázku.

   Smazat
  3. 13:32, 14:05 místo abyste se vyjádřil k článku, napadáte autora. Faktem zůstává, že totáč měl bytový problém (i zaměstnanosti) v principu vyřešen.
   Račte si povšimnout vysvětlení, že komunisté v čele státu původně a vesměs pocházeli z chudých vrstev a ten pitomec, co nazval panelákové byty králikárnami, že se jmenoval Václav Havel, který byl tuším potřikrát prezidentem tohoto státu.
   Nad tím se, pokud to lze, pořádně zamyslete. Přeju vám úspěch.

   Smazat
  4. Ale přece není žádný důvod tuto otázku pokládat. Článek jenom poukazuje na impotenci stávající společnosti řešit bytovou otázku.
   Jírovec netvrdí, že socialistické Československo vyřešilo všechny problémy.
   Takové otázky se pokládají v důkazní nouzi, že?

   Smazat
  5. 14:11
   Nejsem sice autor článku p. Jírovec, ale odpovím stručně a jasně. Tebe by stejně žádné vysvětlení neuspokojilo.Prostě jen hledáš hnídy a čekáš, že něco najdeš. Hledej u sebe a neotravuj.
   Václav

   Smazat
  6. Zajimavy clanek jste napsal Jirovce !
   A ted porovnejte to, co jste napsal s tim jste videl a zazil v Canade a vysvetlete Cechum, proc to v Canade funguje a v Cesku NEEE !

   -----------------------------------------------------

   A jak to, ze tyto problemy neexistuji u nas v Americe a kazdy ma bydleni dle svych predstav, POKUD nezere drogy a nechlasta jak namornik. Hmmm ?

   Ceny bydleni v Cesku jsou UMELE nafouknute nahoru protoze nikdo nic nestavi !

   Investice do Ceska jsou VELMI RISKANTNI , kvuli nestabilnimu mysleni obyvatel.
   (Vy postavite byty a "soudruzi" vam to znarodni. Coz je ztratova investice ! Nebo tam nastehuji Cikany a misto bytu jste vlastnikem popelnic.)
   Rikam vam Jirovce , ze problem je v zakonech a v ceskych inklinacich.
   Coz pro mlade lidi je nespravedlive a pro duchodce take.
   (Zil jsem v nekolika statech k vuli praci Jirovce a tyto problemy nemel zadny stat ! A Canadu jsem projel nekolikrat. Vsichni tam maji bydleni.)

   Smazat
  7. Jak to funguje v Kanadě a USA nevím, určitě tam mají také tisíce bezdomovců. Obecně platí, že řešení každého problému je v lidech. Tedy - pokud problém řeší člověk, který mu rozumí, zpravidla končí s kladným výsledkem (problém vyřešen ke spokojenosti dotčených). Pokud jej řeší osoba neznalá, nekompetentní nebo přímo prcující na tom, aby problém trval (naprostá většina politiků a zastupitelů od kraje výš), výsledek vypadá podle toho. Jenže - nejsou kádry...respektive jsou, ale ty stranické, nikoliv odborné.(Viz Hřib, Petříček a celá plejáda dalších.)

   Smazat
  8. 18:19!!
   Jak můžete srovnávat Kanadu (anglickou kolonii) s Ček respublik (protektorátem okupovaného německa).
   Češi mají v jejich vlastní zemi nárok udřít se k smrti pro nosatého páníška, nebo vyjimečnou poctu odevzdat funkční orgány svých dětí starcům pejzatým. Jiná práva a nároky nemají, leda zdechnout hlady a na užívání farmak.

   Smazat
 2. A PANE JIROVEC TAKY BY NÁS ZAJIMALO ZDA SE ZAPOJITE

  do podpory řešeni té situace ČR,která se dostala mezi rozvojové státuy a bude brzy za absence ČR intelektuálnich kapacit vysmátou Banánovou republikou.

  MÁTE RÁD ČLÁNKY NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ?

  nebo je to pro vás silné kafe,zvláště ten článek č.1,kterého jste si jistě mohl už dávno všimnout!

  NEBO NE?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Člověče, běžte se už schovat s tou vaší společností a jejím programem, které nemají žádné reálné výsledky. Jak pravil J.W. Goethe: "Každá teorie je šedivá, jen strom života se zelená." A vy už tady začínáte černat...

   Smazat
  2. Proč by neměli reálné výsledky,vždyt maji recept a to hned v prvnim článku jejich NPV jak odstranit Klausův kapitalismus bez přivlastků a co máš ty krom svě holé dupy.
   Ja je mám rad a přeju jim,aby převzali vládu a dali nám 11 000 každému co nám krade vláda a dá transportovat do daňových rájů..

   Smazat
 3. Pan dr.Jirovec se do Kanady dostal legálně,následně tam už zůstal.Takze není klasický emigrant.

  OdpovědětSmazat
 4. Pro 13:32 nějak Vám uniklo o čem autor píše, tj. o řešení a téměř vyřešení bytové otázky v předchozím režimu. Jestli nesouhlasíte, prosím uvést v čem je současný systém lepší. Např. vysvětlete výhody hypotéky versus nenávratné půjčky za tzv. totáče. Víte vůbec co to bylo??? Levný nájem versus likvidačné nájmy v současnosti, hlavně pro důchodce. Dále prosím improvizujte, jevíte se mi jako chytrý člověk, alespoň se tak prezentujete. Jistě najdete spoustu dalších příkladů v čem je současný režim lepší jak ten minulý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ztrácime jakýkoli zájem tady srovnávat a neustále opakovat popisy minulosti.

   Žádá se konečně návrh konkrétniho řešeni VIZE CO DĚLAT.
   K čemu jsou nám srovnáni,když víme,že prakticky nepřetržitý proud vadných zákonů chce zalepit naše pusy cenzurou ,vadnými zákony o exekucich,vyhazovánim námi zvolených poslanců na dlažbu,kradeni našich hlasů a tedy i naši moci zmanipulovanýmk tiskem a tv a dalši!

   NEEXISTUJE

   NIKDO KOMU ZBYL ROZUM A KDYŽ AŤ TU DÁ NÁVRH ŘEŠENI, NEMUSI SE ŽINÝROVAT A VPÁLI HO TU HNED!.

   Kdy a kdo zastavi proud sraček valíci se na hlavy nás obyčejných lidi,kteři za koblihu s propisovačkou hodlaji být dále jen odkopnutou většinou,která bezmocně musi na ten maras čumět dále!

   Smazat
 5. Vážený pane Jírovče,
  koupil jsem jsem Vaší knihu(6 ks) a rozeslal ji svým kamarádům,jednoznačně kladná odezva. Víc dělat nemohu.
  S pozdravem
  starý pes

  OdpovědětSmazat
 6. Pro 13:32: Pokud vidíte, slyšíte, vnímáte, mate funkční hemisfery, meni se i Vas názor.

  OdpovědětSmazat
 7. Jiří Jírovec23. dubna 2019 14:35

  Pokud to někoho zajímá: Do Kanady jsem odjel na roční stáž v roce 1969. To bylo legálně. Za rok jsem se vrátil a pak "řádně" emigroval přes Jugoslávii v roce 1986. Motivací bylo udělat něco úplně jiného, tak, aby byla nějaká změna. Vrátil jsem se v roce 2014, kvůli změnám v osobním životě.

  Pro 13:32

  Pokud jde o minulý režim, zmínil jsem jen jeden vyřešený problém, tedy bydlení. Uvedl jsem tři základní mechanismy, které to umožnily. Je to, chcete-li, výzva současným ekonomicko-tržním geniům: Jak to vyřešíte vy, když jste o tolik chytřejší? Zatím slyším jen žvanění. Proč nehledá řešení třeba starší Klaus?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. re Jiri Jirovec.

   Kapitalisti dnes stale placu, ze v buducnosti nebude mat kto robit na dochodky, rodi sa malo deti.
   Jasne, maju pravdu. Ale zalozit si dnes rodinu neni jednoduche. Kde byvat ? Kde tie deti vychovavat ?

   A riesenie je jednoduche. Nekradnut, miesto utracania finanncii na migrantou investovat do vystavby bytov pre mladych.
   Postavit bytovku, urcit nejake najomne, ktore by sa znizovalo za kazde narodene dieta. A mlady ludia by sa mnozili.
   Nepotrebovali by sme ziadnych migrantou.

   Smazat
  2. JIROVEC KDY POCHOPÍTE,ŽE JE NA ČASE KONKRÉTNOST

   Klaus starši přitáhl na hřbetě kapitalismus BEZ přivlastků,který vycházi z GANGSTERISMU a on to věděl velmi dobře co ZCELA záměrně udělal.
   Je na dnešnich vrstvě intelektuálů,aby lidem vysvětlili co se musi ZMĚNIT.
   Nám z ČSV se vto podařilo dát do VIZE BUDOUCNOSTI ČR s názvem návrh Národniho programu občanům voličům!
   Občané už vidi absenci intelektuálnich kapacit,které se dělaji hloupé,nechtěji,aby bohatli občané,ale naopak jim seberou svou naprostou pasivitou a možná i hlouposti posledni groš z kapsy a ovčané jim za to ještě budou tleskat.
   Zkuste si přečist článek 20 německého Základniho zákona a poreferujte jak mu rozumite,no ni?

   Smazat
  3. JIROVEC VEDENI ČSV CENI SNAHU POMOCI SVÉ VLASTI

   kterou statečně vyvijite i když jste v Kanadě.
   Bohužel při nejlepši vůli jste nepřišel ani na to,že ovčanům ČR je kradeno měsičně nejméně 11 000 korun a oni spokojeně chrochtaji blahem,že se MAJI VÝBORNĚ!
   Dokonce i komunisti o tom dobře vědi a dělaji se radši blbí a strachem si drži opasek,aby na zem nevypadlo něco z gati co už u nich dávno zapáchá!

   JE TOTO STRANA LIDU NEBO CO TO VLASTNĚ JE ZA ÚTVAR?

   Smazat
  4. 15:21, 15:38 od jiných arogantně vyžadujete návody na řešení neuspokojivého stavu věcí státu a sám, co chvíli, plácáte nesmysly.

   Smazat
  5. "Vedeni ČSV" není nic jiného něž žvatlavý TROLL!

   Smazat
  6. 17.21
   Dej tu jeden důkaz ty špindiro,že voliči jsou troli nic nemáš.
   Já ti urvu koule a můžeš tu psát fistulkou.
   To ti tě ty spratku neučili,že se máš starat o penize jak to dělá ČSV bo máš daleko do penze,kterou ti ty blbe stejně ti zmrdi co je voliš ukradnou?
   Strč si svoje vnitráky z ČSSD do prdele a hleď,aby jsme bohatli my občané a ne tvoji nenažrani majitelé velkých peňez co tě plati..

   Smazat
  7. VEDENI ČSV DĚKUJE SYMPATIZANTŮM,KTEŘI POCHOPILI

   že Národni program voličů je zaměřen na to,aby jsme dostali jako občané zpět peníze,které nám kradou nenažrani majitelé velkých peněz,kteři prvni pochopili,že budeme li trvat na článku č.1.našeho skvělého Programu NPV a jako občané ho MASOVĚ podporovat přijdou oni buď na buben nebo se budou muset dělit fifty fifty o svůj lup a to je pěkně nasere!

   Smazat
 8. Pan Jírovec je jeden z mála, který umí věci nazvat pravými jmény. Tak mu dejte pokoj s osobními invektivami....Jestli máte jiný názor, tak ho vyslovte a dokumentujte, případně navrhněte řešení. Jenže nadávat je tak snadné, že???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karle někdo se tu objevil pod jmémem Karel jako komunista,no co jste vy,který chce pokoj a stejně jako dnešni komunisté chtěji dožit,prodat svůj majetek a nehnout se,jen, aby se doteteli k svému úplnému debaklu i se svými diversanty v jeji prý KOMUNISTIOCKÉ STRANĚ,kde členové se stali Lumiky a serou se všichni k propasti zapomněni!

   Smazat
  2. Každý správný podnikatel chce vyrobit za 10 a prodat za 100. Každý nový výrobek musí být dražší než předchozí. Pokud možno žádné daně. A nej problém kapitalismu je inflace, tu neumí řešit vůbec.

   Smazat
  3. 16:53 No počkejte. Vyrobit za 10 a prodat za 100 je v pořádku. Co se daní týče, to je věcí státu. Ten se má postarat, aby daně všichni platili. Pokud se někdo daním vyhýbá, je to problém státu.

   Smazat
  4. takže EET pro všechny je vlastně správně...

   Smazat
  5. 16:53 Vyrobit za 10 a prodat za 100 je v poradku jen do te doby, dokud na to lide budou mit...protoze,kdyz na to nemaji v zaveru skonci i ten "kapitalista":-)

   Smazat
 9. byla to opravdu těžka doba za totače bolševik mi dal byt 3+1 a ještě mi vyhrožoval že ho nesmim vratit ani se odvolat proti přiděleni teto krasne kralikarny kde každy obcoval s každym a radostně si chodil do prace si odpočinout a kdo byl přitel někoho z honorace bolševika tak dostal byt a za tři měsice už byl zaměstnan někde jinde kde byt nedostal ale vyplatu měl kralovskou jak řikam těžko přetěžko se žilo řadovym nekomunistum ale to kašpar havluv ani netušil stale mlel něco o lidskych úpravech a žadnem kapitalismu naostro když tohle kecnu svojim vnukum tak řikaji že sem zase nalitej jak veškrna když vladnul

  OdpovědětSmazat
 10. A co zakládat bytová družstva a financovat je s pomocí státu Většina potřebných nyní na hypotéku nedosáhne.Místo ,aby mladým rodinám umožnili mít samostatné bydlení,radějí by dovezli parazity z cizích zemí.Budou byty pro mladé,budou i děti.Politické strany by měli spolupracovat pro blaho obyvatel ,místo toho se vyžívají v kravinácha myšlenkové impotenci.To se týká zejména takzvaného Demobloku Jediný Babiš tady nějakou perspektivu do budoucnosti,proč s ním nespolupacují k všeobecnému blahu a chtějí jenom škodit.?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:52 Prosím pěkně, jakou perspektivu do budoucna pan Babiš prezentoval? Já nic nezaznamenal. A z jeho činů už vůbec ne.

   Smazat
  2. Babiš je snad jediný, který po 30 letech přišel na to, že je nutné mít nějakou perspektivu 10 či 20 let. Co ostatní strany nemají, jen pořád kecaj o tom co bylo před 30 léty a jak se špatně žilo. Že brambory stojí 30-35 Kč je nezajímá, oni to ani nevědí. V parlamentním bufetu se nají za pár korun.

   Smazat
  3. Škoda, že nám pan Babiš doposud žádnou svou vizi ani neukázal, natož aby ji začal realizovat.

   Smazat
  4. 15:52
   Vážený pane, na rozdíl od jiných nenadávám ¨Babišovi do STbáků. Ale Babiš je vlastně klonem Václava Klause staršího (mladší není lepší) Abych to vysvětlil. Klaus není hlupák. Dobře věděl co provádí s republikou a bohatstvím vlastněným lidem. Ale nepočítal, že ti kterým ČFSR nabídl na stříbrné míse se na něj v...! A protože je ješita tak se rozhodl jim to spočitát. Vlastně jeho syn je jeho podobizna (chtěl zachránit rodinné stříbro ODS). A Babiš jen kopíruje V. Klause, který oblboval lidi tím, že budou mít dvacetitisícové platy (to je v průměru už překonáno), ale zapomněl dopovědět, že budeme vrženi zpět o cca třicet let a tento posun je neustále zvětšován. Babiš dělá to samé slibuje a oblbuje. Bohužel za Klause se naprosto zničilo soudnictví a přepisem ústavy a právních předpisů jseme se dostali do úchvatného stavu, že nám ani nevládnou vlastně politické strany a soudci a právnici. Prostě hnůj který zde udělal V. Klaus a to zcela promyšleně a kterého se chopili další "podnikatelé" již jde těžko bez krvavých následků vrátit. Asi takto- co peklo (zahraniční "investoři" uchvátí , ) už bez použití násilí nenavrátí.
   Václav

   Smazat
  5. 17:18- Václave, v kontextu vědomého zhroucení tz. socialistických zemí do područí kapitálu, jsme nedopadli tak špatně. Mohlo být líp, kdyby bylo zpočátku víc kupujících Babišů, místo prodávajícího místního managementu komukoliv za 30 stříbrných. Kuponovku neodsuzuji, tam se prodávali za 30 stříbrných všichni občané. Odsoudit lze jen komunisty za lehké předání moci a ukomunisty za kolaboraci.

   Smazat
  6. Václeve, existuje jedna jednoduchá a naprosto účinná metoda, jak vše zvrátit a začít znovu budovat stát pro lidi. Je to úplná - totální - výměna kádrů na všech stupních řízení státu. Zrušení a zákaz neziskovek, zestátnění médií a zárodnění velkých, nakradených a ukradených majetků. Dokonce byla i úspěšně realizována v únoru 1948 a letech následných. Nebyla to kráděž, jak mnozí tvrdí, ale přerozdělení s cílem napravit pokřivené sociální poměry. Důkaz: Žádná firma nezanikla - jen změnila ststus. Na rozdí od tzv. privatizace, která ukončila činnost stovek firem - POLDI Kladno počínaje a krachy drobných živnostníků pod tlakem EET konče. To že zde vyrostly stovky cizích fire není řešení - patří cizincům, steejně jako zisky z nich plynoucí. Bohužel je tu jeden rozdíl - není politická síla a nejsou kádry, které by to zopakovaly...

   Smazat
  7. 19:54
   Nevím jak Vás mám oslovit. Ale to co píšete Vy a také pan Povolný, je jen slušnější vyjádření mých myšlenek. Já budu stále říkat krádeži krádež a nějaké přerozdělení je hovadina. Protože většina podniků byla již v té době vlastně v likviddaci, takže výnosy KP pro normální lidi byly celkem mizivé proti tomu co za groš dostali různí kádři, protože se ještě vlastně nemohlo prodávat do zahraničí tak to šlo přesnastrčené figurky. A ten kdo souhlasí s kuponovkou je praděpodobně blázen nebo naprstý ekonomický diletant.
   A že Babiš je spása může opravdu, napsat jen někdo kdo neznal zemědělství, potravinářský průmysl a chemický průmysl. Ještě jednou. Babiš je klon Klause a Sobotky. Klausovo vychcanost a Sobotkovo posranost.
   Václav


   (

   Smazat
  8. 20:24- Václave, Babiš je "komunista" v kapitalistickém prostředí. Zkuste jej pochopit-"všetký kradnů", proto prosadil EET, i na sebe. Osočují jej, že stát není firma, proč? odstavuje je od "cecíků"? U té kuponovky zkuste pochopit smysl. Majetek rozdělit obyvatelstvu. Dopadlo to jako vždycky. Chudí prodali za horké peníze, bohatí skupovali pro pozdější dividendy. Komu to zazlívat, když ani Kožený "nevisí"?

   Smazat
 11. Ten probruselský debil vypadá již od pohledu jako imbecil,natož když otevře svůj fekál,to se může každý normální člověk poblít z jeho zvratek.
  Patří se na tyto debily vysrat.
  Cenzore a nyní vyhoď pěkné obrázky.

  OdpovědětSmazat
 12. Díky socialismu jsme získali byt 3+1 první kategorie včetně garáže za měsíční nájemné 200 Kčs. Osamostatnili jsme se od rodičů a byt byl v místě práce ve vesnici, kde byly veškeré služby a obchody a t v takové míře, že jsme nepotřebovali ani auto, které jsme si nakonec pořídili až 36 letech. Po roce 1989 bylo toto vše rozmetáno s heslem, že trh vyřeší všechno a dnešní mojí mladí spolupracovníci jsou zadlužení až do smrti několika miliony korun a nedejbože, aby se rozvedli, nebo vážně onemocněli, což by pro ně mělo fatální následky a stali by se z nich bezdomovci protože všude číhá exekutor, který z pohledávky několika tisíc korun dokáže v demokratické naší vyspělé společnosti vyrobit i pohledávku několik milionů korun protože lichvářské zákony mu to přímo umožňují. Tato společnost je zločinecká nahrávající jenom zlodějům, lichvářům, exekutorům a naše televize od večera do rána nám hlásá jaký je to ráj na zemi. Ano ráj pro zloděje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:20 Čéče nerozčilujte se. Prdne vám žilka a už si toho první kategorie moc neužijete.

   Smazat
  2. 16.30 - přemýšlet hlavou a ne na ČT24

   Smazat
  3. 16:30
   Pane Vy máte hlavu místo kloubouku.

   Smazat
 13. 16:30
  Tomu článku nelze nic vytknout, nebo je? A když ano, tak co? Podle mně současné a minulé vládní gangy naprosto zanedbaly bytovou politiku, protože byly posedlé a zaměstnané vlastním nakradením si. Pan Jírovec jenom sděluje fakta o bytové politice za socíku - což se s dnešní "bytovou politikou" nedá srovnat. Byla lepší nebo horší než dnes? Zkus argumentovat, tedy použít mozek, Einsteine. Pokud v té lebeční dutině ten orgán skutečně existuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:57 Zapomíná se, že současné a minulé vládní gangy nezanedbaly jen bytovou politiku ale zlikvidovaly samostatné Československo, zaprodaly a cíleně zničily jeho diplomacii, hospodářství, obranyschopnost, školství,kulturu, apod.
   Cesta nápravě bude dlouhá a trnitá. Bez potřebné vůle občanů tohoto "státu" to ale nepůjde...

   Smazat
  2. L.S. Aha, oni občané silou své vůle jako něco změní? Nebo jak tomu mám rozumět?

   Smazat
  3. Tak počítej se mnou, hlavo. V r. 1980 stál družstevní byt 3+1, 75m2 30000 Kčs, tj. 400 Kčs/m2, při platu 3000 Kč/měsíc. Dnes stojí družstevní byt v Praze, 50m2 4000000 Kč, což je 80000 Kč/m2. Tehdy stál byt 10 platů. Dnes, při dejme tomu 50000 Kč/něsíc, je to 80 platů. Kde asi udělali soudruzi chybu?

   Smazat
  4. Tys bral v roce 1980 3.000,-??? Co jsi dělal, proboha?

   Smazat
  5. 17:12 Vše se mění, probíhající geopolitické změny zasáhnou, dříve či později, i nás.
   Jde o to abychom na ně byli předem dobře připraveni...

   Smazat
  6. 17:16
   Mladíku, v tom roce by příjem průměrny cca pěttisic korun. Kolik myslíš že dnes je příjem většiny obyvagtel. 35tisic? - srandisto.

   Smazat
  7. 17:25 Ok dědo, jsem mladík. Já nastoupil po maturitě v roce 1986 za 1.410,- Kčs.

   Smazat
  8. 17:13
   Žádný "trh" s byty, kde by si každý kdo chtěl koupil kdykoli byt 3+1 za 30.000 neexistoval, ty rudá prolhaná hlavo! Já osobně jsem si bral v polovině 80. let půjčku 1/4 milionu na stavbu RD svépomocí!

   Krom toho, v Praze vůbec neplatíš za ty panely, které žádnou hodnotu nemaj, ale z 90% za místo, polohu bytu v Praze. Stačí zajet jen 80 km severovýchodně a to samé koupíš za 200.000.

   Smazat
  9. No vidíš mladíku, já nastoupil v r. 1971 po maturitě za celých 9OOKčs. Chodil jsem si přividělávat do provozu na noční směny a vydělal jsem si cca 2000Kčs.
   Takže brzdi.

   Smazat
  10. Ad 17.40: V r. 1982 jsem zaplatil za družstevní byt 2+1 v Brně na Vinohradech 42.000 Kč DOstl jsem podnikovou půjčku 20.000 Kčs s úrokem 1% na 10 let a bezúročnou půjčku z FKSP 20.00 na 10 let. Obě jsem řádně v termínu splatil. Nemusel jsme se bát o práci jako dnes, protože jsem měl smlouvu na dobu neurčitou s podmínkou 10 let vytrvat. Můj příjem v té době činil 4500 Kčs hrubého, cca 3000 kčs čistého. Živil jsem ženu na mateřské a dvě malé děti a vše jsme zvládali be problémů, protože splátky půjček dělaly 750 Kčs celkem a a za zbytek jsme žili bez větších starostí. Kde je dnes nějaká perspektiva vlastního bydlení?

   Smazat
 14. Paní Maláčová se předvádí v předvolební šou, ze slibů nezbydou lidem ani oči pro pláč. Ta dáma se ukázala jako dobrou politickou šamankou, takovou politruckou. Neshlédla se náhodou v paní prezidentce na Slovači?
  A ad 17:40. Na byt 3 + 1 v paneláku se skládalo 15 tisíc Kč v hotovosti a pak se měsíčně splácelo zhruba 150 Kč po 40 roků. Byty 3 + 1 byly ve zděných domech asi o 15 % dražší Ovšem koruna byla tenkrát "vert" více jak desetinásobek té dnešní a platy byly desetkrát menší. Nevím, že by někdo se dostal do exekuce a o byt přišel i se vším, co již splatil.

  OdpovědětSmazat
 15. Jirovce - cokoliv reknu at uz o emigraci ci bytovem problemu je smazano do 5 minut !

  To jsou strasny SVINE ti cenzori ! Zde jasne vidite, ze investice do Ceska jsou nejhrsi investice na svete. Zadne byty nebudou !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:24 konečně už napište z jakého času je každý ten váš příspěvek, co byl smazán. Takhle tady pouze neprokazatelně pokřikujete a pana Dvořáka v případně nefér zásazích podporujete.

   Smazat
 16. Cesko, zije pod taktovkou tupanu, kteri si delaji narok na to, co vy budete do Ceska investovat a doknce si delaji narok na vase mysleni i kdyz oni osobne, maji jejich tupe palice plne hnoje.
  NICK HONOLULU
  A bytovy problem, je POUZE cesky problem, zavineny hlupaky u kormidla.

  OdpovědětSmazat
 17. NEVIM sere-li republice na hlavu VNITRO, nebo Dvorak, ale tim, jak skodi vymene informaci, tim jsou tragedii pro cele Cesko.
  NAPSAL NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 18. 17:40
  Co to meleš o trhu, vygume? Dávám ti jasná fakta a srovnání cen družstevních bytů. A ještě něco k tomu, vykotlaný mozku, těch 30000 Kčs bylo na novomanželskou půjčku s 1% úrokem. Komu nadáváš, vygume? Já ti taky nenedávám do žlučovitých, zakomplexovaných a zlostných imbecilů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi takový kus blbýho šulina až to bolí. Vůbec netušíš ani význam nejzákladnějších pojmů jako je trh. Tvých 30.000 za byt je naprostý blábol, pokud si za ně mohlo pořídit byt jen procento vyvolených. Jiní museli čekat desetiletí v pořadníku, stavět RD za statisíce, nebo bydlet ve 4. kategorii pavlačových domů.
   A přesně takoví pablbové do roku 1998 řídili ekonomiku. A přesně podle toho taky dopadla.

   Smazat
  2. 18:52 pokud jste v té době žil, lžete, pokud ne, pak nevykládejte, co nemůžete vědět. V 17ti letech, vyučen zcela zdarma ve dvouletém učebním oboru, jsem (1953) na umístěnku nastoupil za Kčs 680 čistého do fabriky, dostal svobodárnu, což byla garzonka pro dva, 38 m2 s plynovým sporákem, skříňkou na potraviny, stolem, židlemi, postelemi a šatními skříněmi, WC a sprchovým koutem za Kčs 30 měsíčně se vším všudy, tedy denním úklidem a výměnou ložního prádla týdně. Když jsem se v devětadvaceti (1965) oženil, připadla taková garzonka nám jako manželům za Kčs 90 měsíčně s vybavením, rozumí se, že bez hotelových služeb, tedy plus spotřeba elektřiny a plynu, voda zůstala v nájemném. Šest měsíců po narození potomka (1967) jsme se stěhovali do "stabilizačního družstevního" 3+1, 78 m2 s měsíčním poplatkem Kčs 270 + spotřeba elektřiny a plynu, voda, včetně teplé, zůstala v „nájmu“, který, mj., měl hradit vstupní cenu bytu po dobu 10ti let, když vstupní poplatek do družstva byl Kčs 5200. Tou dobou jsem jako bezpartijní dělník, bez přesčasů a mimořádných odměn bral 2970 čistého měsíčně, manželka jako dělnice (bezpartijní) bez kvalifikace Kčs 1320 čistého, což lze doložit legitimacemi ROH s příspěvkovými známkami (1 % z čistého). Měli jsme auto pořízené jako nové za svobodna a během roku jsme vybavili i byt a začali družstevně stavět garáž. Píšu o intervalu před 66ti a 54mi lety! Že by se za posledních 30 let mladým, zejména v dělnických povoláních, nějak přilepšilo? To mi tedy povídejte!

   Smazat
 19. 18:52
  No tak to vidíš, Pepku. Zase ses ukázal jako idiot, který má jenom svoji pravdu. Bez těch nadávek by to nešlo? Já ti taky nenadávám do trapných, nenávistných, zakomplexovaných a nešťastných degenerátů. Kdo se stal členem družstva, mohl si byt pořídit, i za 30000. Bavím se o ceně tehdy a teď, o ničem jiném. Na ty tvoje ostatní trapné rozumy o trhu a jeho principech ti se.e pes. O tom se fakt nebavím. Škoda, že ses nedal do politiky, to bychom se měli, Einsteine. Tady je tě škoda, zbytečně si vyléváš žluč a k ničemu to nevede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepek nemá žádnou svojí pravdu, k tomu je zapotřebí aspoň zárodek mozku. On je jen tlampač, primitivní automat k reprodukci všemožných hloupostí. Ty mu se zlým záměrem nakuká do hlavy někdo jiný a ono se to odrazy nahodile šíří uvnitř lebeční struktury, až si to nakonec najde cestu a vypadne hubou.

   Smazat
 20. Samozrejme, ze mlada dvojice potrebuje bydleni takove kvality, aby ZAPUSTILA koreny a aby meli deti !
  Coz je velmi dulezite PRO NASI RASU A CIVILIZACI !

  Kdyz nejaky "diktator" s hovnem v hlave rozhoduje o vsem , co se deje a CO SE MLUVI, tak kazdy investor se vasi zemi VYHNE OBLOUKEM !

  Nas oblibeny president Trump by vyresil bytovy problem v Cesku do roka ! Postavil tisice bytu v nekolika statech uz drive (+ hotely).

  Jenze zadny slusny clovek nepoleze do chleva, kde vladnou orientalni despoti s hlavou plnou sracek ! Ty k nim patris CENZORE DVORAKU !
  To jsem napsal ja NICK HONOLULU
  (Cesi - emigranti napsali do jejich NOVIN, ze kazdy kdo je s vami ve styku je polovicni IDIOT.)
  Ja NICK HONOLULU jsem idiot s vami ve styku, abych drazdil vaseho CENZORA Dvoraka. Prinasi mi to radost, ale nektere moje informace jsou dulezite pro vasi orientaci. A ty jsou rychle smazany.
  (Jsem duchodce a mam luxusni bydleni v nejkrasnejsi casti Ameriky 152 m ctverecnich , coz je pro me moc velke.
  Kazdy z vas ma na takove bydleni narok a PRAVO TAKE ! To, ze to tak u vas neni zavinil Dvorak a Hamacek, ktery vse smaze co reknu a bere vam to orientaci).
  A Jirovcovu Canadu znam DOBRE ! Tam maji bydleni vsichni a nektere je velmi luxusni ! (Znam Toronto Jirovce !)
  CESI NEDEJTE SE ! A penez na staveni bytu je dost !
  A socialismus stal uplne za hovno ! Nase bydleni je daleko lepsi a vetsi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:12 on ten Honolulu je natolik omezený, že nechápe ekonomické možnosti států, které vydělaly na dvou světových válkách, možnosti států, které těžily a do značné míry dosud těží z koloniálního panství, nechápe výhody přímořské polohy a neví, že ze zcela objektivních, historicky daných důvodů, současná průmyslová civilizace postupovala z evropského západu na východ a s exodem obyvatel potom především do severní Ameriky (tedy dnešních USA A Kanady). A to machruje se svou "vzdělaností" v historii. Ovšem, k nezahození je jeho zkušenost z Jihoafrické republiky, i když o podobném v USA by měl vykládat taky.

   Smazat
  2. No vidíš, Honolulu,jaký jsi užvaněný idiot. Kéž tě začnou znovu mazat!

   Smazat
  3. 1:29- a proti tomu jsem! Honolulu představuje průměrného Američana, né moc nepodobného od průměrného Evropana. Jen je zatížený místním pohledem a velikášstvím. Je třeba jej pustit do diskuze, aby poznal, že na ni nestačí jen propagandou. Kupodivu spolu vycházíme dobře ale na mé dotazy také neodpovídá. Nemám mu to za zlé, ať se stará hlavně o jejich Deep State.

   Smazat
  4. 23:13 - Pane Povolny, jste jeden z mala, pred kterym se uklonim a vzdy odpovim, ale je to smazano !
   honolulu

   Smazat
 21. Tak správně ono by to šlo kdyby vládla vláda pro občany ČR. V TV veřejně kdáká developer že nestaví a ženou cenu nemovitostí nahoru.

  OdpovědětSmazat
 22. 19:12 - co se tyce Jizni Afriky ! (Kvuli ktere jsem zacal psat na ceske weby.)
  V pripade, ze Cesko bude mit takovy osud jako JAR, tak vam ZARUCUJI MILLION zabitych Cechu a zniceni vasich mest a infrastruktury. (Studie rika, ze Ostrava padne posledni.)

  Ti co preziji budou pochodovat do zalozniho prostoru na severo-vychod (Vorkuta.) . Praha bude tak cerna, jako je dnes Johannesburg, kdysi bily ! A CELA SPADNE ! Bude vypadat jako Lunik v Kosicich.

  Moje reci nikam nevedou, naguglujte fotky dnesniho Johannesburgu - IMAGES HILLBROW

  Hillbrow byla moje ctvrt ! Jedna fotka je lepsi nez 10 vet.
  Ta ctvrt byla oblibena umelci, maliri, basniky, spisovateli,
  muzikanty a velmi prudce provokativnimi, elegantnimi devcaty z ktery vsichni kluci blaznili ! Herecky, dustojnici, letci, atd. atd....

  A ted se podivejte jak vypada Hillbrow dnes ! PODIVEJTE SE ! To na vas chysta destruktivni jezibaba Merkerova z Berlina.
  Kterou vase cenzura nemaze !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, něco jsem vám vzkázal ve 20:56. Nějak se s tím vyrovnejte. Ukažte charakter a míru intelektu. Zdravím a předem děkuji.

   Smazat
  2. Floriďan má velkou pravdu, tuto sobotu jsem se po patnácti letech setkal se svým bratrancem Petrem, který dříve žil v domku u Prahy a pracoval v Praze. Kde ho tak pracovně otrávili, že prodal dům a začal cestovat světem (měl i služební rentu!).

   Začal amerikou a nakonec se usídlil v Indii, na kterou nedá dopustit? Změna postojů k životu a bytí radikální, dříve 115 kilo a karatista, kulturista, golem chlap! Vrátil se nevím na jak dlouho 70kg váhy k nepoznání, totální změna ke všemu kolem sebe!

   Indy si oblíbil, ale ISLÁM, víra zhouba všeho krásného! Varoval nás pusťte si sem muslimy a Evropa, jako doposud skončí, zkušenosti z Indie, brání se jim tam zuby nehty a rozlézají se jako černá zhoubná rakovina. Vůbec nemohl pochopit, sebedestruktivní konání (ne)vedení EU? IDIOTI

   Smazat
 23. 23:36 - vynasnazim se abych nezklamal ! Koupil jsem si dnes vitaminy na intelekt. Snad si vsimnete positivni zmeny !

  Cim vice jsem chytrejsi, tim vice jsem NESNESITELNY !
  Nikdy jsem se nenaucil politicke koreknosti ! Poradte vitamin na tuto slabinu.
  h.


  OdpovědětSmazat
 24. Ano p. Jiří, zdroje jsou a válí se zde!

  Členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

  Předseda
  Andrej Babiš
  Andrej Babiš
  předseda vlády České republiky
  Místopředsedové
  Bc. Martina Horváthová
  místopředsedkyně Rady, členkou Rady jmenována usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Mgr. Martina Štěpánková, MPA, vládní zmocněnkyně pro lidská práva
  místopředsedkyně Rady
  Členové
  Mgr. Alica Sigmund Heráková, občanská členka Rady
  Jmenována usnesením vlády ze dne 8. března 2018 č. 147
  Ján Balog, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Iveta Theuserová, DiS., občanská členka Rady
  Jmenována usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  František Bikár, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  PhDr. Martin Povejšil
  náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální
  Ing. Karel Tyll, náměstek ministra sekce 06 - Veřejné rozpočty, ministerstvo financí
  doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., ministr kultury
  Petr Torák, MBE, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 8. března 2018 č. 147.
  PhDr. Jana Horváthová, ředitelka Muzea romské kultury v Brně
  Mgr. Lucie Fuková, občanská členka Rady
  Jmenována usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Nikola Taragoš, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 8. března 2018 č. 147.
  Ing. Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj
  Ing. Robert Plaga, PhD., ministr školství, mládeže a tělovýchovy
  Jan Hamáček, ministr vnitra
  Doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja, Ph.D., občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Bc. Tomáš Ščuka, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Mgr. Jana Mikulčická
  Kancelář Veřejné ochránkyně práv
  PhDr. Renata Köttnerová, občanská členka Rady
  Jmenována usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Mgr. Simon Slanina, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc., ministryně práce a sociálních věcí
  Štefan Oláh, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 8. března 2018 č. 147.
  Čeněk Růžička, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Bc. Edita Stejskalová, občanská členka Rady
  Jmenována usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  Josef Stojka, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 8. března 2018 č. 147
  prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., náměstek pro zdravotní pojištění, ministerstvo zdravotnictví
  Mgr. Jan Husák, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31.
  RNDr. Petr Pospíšil, Svaz měst a obcí
  Jiří Navrátil, Asociace krajů ČR
  Bc. Zdeněk Guži, občanský člen Rady
  Jmenován usnesením vlády ze dne 11. ledna 2019 č. 31

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, no není to 0:45 katastrofa?! A pro Prahu spešl dodám: „a né, že ne“! No vidíte a máte nový slogan, vyvatovaný hec a práce, tak na tři roky! Tak s chutí do blábolů.

   Ps, Kdo se podepíše, bude bez milosti vymazán a né, že ne!

   Smazat
  2. Zajímavé, komisařů v Radè pro romské menšiny je snad víc, než Romů.

   Smazat
 25. Jedna věc je jistá: V Česku se jen brblá, mnoho lidí má názory většinou ze setrvačnosti let před převratem. Nazývejte věci pravými jmény jako Jírovec.

  Ale něco zorganizovat, podobně jako se děje kolem nás, Francie? Německo, Anglie, Itálie, vyjít do ulic a opravdu za něčím jít. Nejen demonstrovat proti Zemanovi, Babišovi, atd.

  Jenomže problém je mít zabitej weekend, že...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechte toho osamělého ovčana přemýšlet.
   On nevi nic o tom jak zni hukot peněz v článku č.1.NPV a chce za cosi demonstrovat.
   Zeptejte se ho jak zni ten článek č.1.a on bude paf!
   Kdyby alespon netleskal kapitalismu bez přivlastků ve kterém žije ,ovšem on to dotleská do úplných sraček společně s ostatnimi ovčany a tam se utopí...

   Smazat
 26. Honolulu 0:08, doufám, že vitaminy zaberou a dočkám se odpovědi k otázce předstihu "demokratického západu" vůči zaostalému "východu", zvlášť východní Evropě, kterou zahrnuje NATO. Zdravím srdečně.

  OdpovědětSmazat
 27. Problem byl a je v tom,ze vsechny vlady po "sametu" byly v podstate line...Jen prodavaly a nakupovaly...ze by neco budovaly je ani nenanpadlo

  OdpovědětSmazat
 28. 11:21 - predstih zapadu v otazce bydleni nejde poprit.
  Kdyz reknu zapad , mam na mysly Ameriku.
  (Ve Francii, nebo UK - NEDEJ BOZE , jsem nikdy nebydlel.)

  Sehnani bytu zde, na jihozapade Floridy trva 4-5 hodin. Tato doba je tak dlouha, protoze je zde velmi mnoho turistu z celeho sveta a vsichni kseftuji !

  Sepisete smlouvu a managerem a prinesete potvrzeni z banky, ze tam mate penize na rentu na 6 mesicu a ze mate pravidelny prijem a byt je vas, na smlouvu a casove rozmezi.

  Smlova se obnovuje kazdy rok. Najemnik behem roku se seznami s prostredim, kde se mu to libi a kde si to muze dovolit finnacne a kupuje dum nebo Condo ! Tak to delaji vsichni a to nejen Americane, ale i Canadane a Evropane, kteri se sem stehuji. (Tak to delaji i Cesi z Ceska, kteri to maji slozitejsi, protoze vlastnictvi dumu, nebo Condominia na Floride taji.) Po dobu jejich nepritomnosti to pronajmou a agentura na to dohlizi.
  To jsou vsechno celkove, JEDNODUCHE VECI !

  Stehovani je slozitejsi, kvuli dalce ! Kdyby se stehoval Jirovec z Toronta sem, tak ho to prijde na 4-5 tisic protoze to je to daleko - 1450 mil (2320 Km.)
  Jirovce, ja byt tebou, tak se stehuji hned ! Zde je absolutne krasne, kdezto v Canade je zima 1/2 roku !
  ahoj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No v Čechách pokud máte dost peněz není problém sehnat byt. Volných bytů je více než zájemců. Jenže většina těch ci potřebují byt nemá dost peněz

   Smazat
  2. 17:16

   Slyšel jsem, že se hodně dobře shánějí byty třeba v Detroitu. Ale nevím co je na tom pravdy.

   Smazat
 29. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. dubna 9:39.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 30. Socialistická Kuba je nám vzorem: Jezme pštrosy, krysy a krokodýly!

  Soudruh a soukmenovec Jírovec má pravdu: Zdroje jsou, jen je umět hledat stejně geniálně, jako je hledají Lenin a Putin! A s nimi všichni ostatní leninisti a putinisti.

  Vezměme si příklad ze socialistické Kuby. Tato hrdinská země, po desetiletí odolávající BRUTÁLNÍ agresi USA, čelí jistým nedostatkům v zásobování vnitřního trhu některými potravinami.
  Např. není maso, mléko, vejce atd. apod.
  Však o takových přechodných nedostatcích víme i my Češi střední a starší generace, co jsme zažili poslední NÁDHERNÉ roky naší samostatnosti, před okupací ČSSR silami EU a NATO, že.

  Ale nyní se nám naskýtá JEDINEČNÁ možnost tyto přechodné nedostatky překonat, konečně, po 50 letech: Kubánci budou jíst pštrosy, krysy a krokodýly! Neboť takový pštros je užitečnější než kráva, a sežere sotva polovinu co ta velká potvora rozežraná, kráva jedna blbá, pitomá!

  Tohle všechno DOKONALE vysvětlil kubánským horšolidem soudruh Guillermo Garcia Frias, zasloužilý revoluční vůdce.

  Co ve své vrozené skromnosti neřekl, neboť to ví každý opravdový komunista a putinista: Chovné krokodýly můžeme krmit nepolepšitelnými zločinci; v našich podmínkách především Pražáky a kavárníky.
  A to se vyplatí.
  Prostě: Ani po opětovném připojení Česka k Velikému Rusku nemusíme hladovět!
  Takže: Odvážně a radostně se vracejme do naší rodné Západní Asie, do těsného bratrského objetí Velikého Ruska.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 31. Popsat DALKOVE stehovani by byla prakticka a uzitecna informace, ktera by vam usetrila penize, ale ja NIKDY nepoznam co smazano bude, nebo nebude.
  Takze Jirovce - tvoje stehovani bude drahe, protoze me cenzor stale zavira hubu !
  nick honolulu - s DOBRYM , PREJICIM A USLECHTILIM SRDCEM !

  OdpovědětSmazat
 32. RADOSTO ! Ja se jednou udusim smichem ! Ja dostavam z tvych prispevku krece do brisnich svalu.
  Redaktor Stejskal z Prahy, zde (Evergrades) byl na vylete a Seminolsti indiani ho krmili upecenym ocasem z Alligatora a fazolkami.
  Chutnalo mu to a Indiani na neho vzpominaji, jako na velmi uceneho vousateho pana, ale o Praze nikdy neslyseli.
  h.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.