Reklama

neděle 7. dubna 2019

Zrušte NATO už teď!

Paul Craig Roberts
8. 4. 2019  
PaulCraigRoberts
Při čtvrtečním 70. letém výročí založení NATO prohlásil jeho předseda Jens Stoltenberg, že tato organizace zůstává důležitým článkem globální bezpečnosti. „Společně stojíme, společně bojujeme a někdy společně i umíráme“ řekl Stoltenberg ve svém washingtonském projevu, což někdejší viceprezident parlamentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Němec Willy Wimmer komentoval v rozhovoru pro RT těmito slovy: „Toto rozhodně není řeč, kterou Němci, Evropané a dokonce i Američané chtějí slyšet. Už roky se NATO vyvíjí z organizace čistě obranné na hrozbu mezinárodnímu míru. 


A nyní slouží jen zájmům Washingtonu a jeho spojenců v Londýně a v Paříži, kteří požadují, aby i země další obětovaly své zdroje a dokonce i životy pro zájem této trojky“.

Wimmer uvedl, že Německo strčilo jen do konfliktu v Afghánistánu 10 miliard dolarů a životy německých vojáků zde zhasly doslova pro nic.

„NATO založili v r. 1949 jako obrannou hráz proti Sovětskému svazu“, řekl Wimmer. „ A když Studená válka skončila, měli spojenci upravit NATO tak, aby vyhovovalo změněným poměrům. Ale oni zvolili cestu obnovy starého nepřátelství. Což odporuje naši vizi, jak by Evropa měla vypadat“.

Wimmer připomenul, že Rusko neposkytuje žádný důvod pro eskalaci napětí a dodal, že bombardování Bělehradu bez souhlasu OSN bylo bodem obratu, který definoval budoucí vývoj organizace NATO. A když válka proti Jugoslávii skončila, začalo se NATO rozšiřovat na východ, až se dostalo na hranice Ruska. „A dnes se dokonce vymaňuje ze svého severoatlantického rámce, když usiluje o vojenské spojenectví s takovými státy, jako jsou Brazilie a Kolumbie“ dodal Wimmer.

Vybral a přeložil Lubomír Man

28 komentářů :

 1. UČINIME NATOPRO ČR ZBYTEČNÝM?PROČ JSOU ZAKÁZÁNY ČLÁNKY

  a odkazy na Švýcarskou armádu a jeji organizaci,když tam je tak mohutná armáda,která mobilizuje do 12 hodin takže se tam staleti nikdo neodváži válčit,zatim co u nás se po ulicich proháni cizi válečný šrot,který se co chvili porouchá a musi být odtažen na tyči prý roztavit do peca!

  OdpovědětSmazat
 2. Nedokážete čelit Rusku ani jakémukoliv jinému státu válečně samostatně. To je prostě fakt. Vaši občané a tedy potenciální vojáci, jsou nevycvičeni a ani zbraní pro ně nemáte dost. Jak je těžké obdržet objednané zbraně a munici ze zahraničí, můžete aktuálně pozorovat. Je to skutečně těžké a v případě války nemožné.

  Stejně byste se museli tedy spojit s jinými státy, i protože vaše nynější armáda je malá a už není vševojsková ale specializovaná, například a především na chemiky, směji se. Jste blbci, promiňte, říkat chyba,... se tomu nedá. Takže? Díky bohu za NATO, za to, že jste jeho členem.

  Mluvíte o Rusku a argumentujete jeho neškodností, ale přece nejde jen o něj. Čína má hodně přes miliardu občanů, islámské státy naprosto pojí jejich náboženství a jejich vývojová úroveň, která zaručuje poslušnost a oddanost jejich vojáků v boji proti vám, proti vám nevěřícím v islám. Zrovna slavíte nějaké výročí Rwandy, zase, směji se, protože fakt není co slavit, šlo totiž o naprosto běžnou věc, kterou jste vy Evropa především, pouze umožnili. Afrika prostě je taková. Nedej Bože, aby měla tu možnost působit stejně tak a stejně tak snadno, rozumějte přirozeně, i v Evropě. Genocida je totiž jejich receptem na vyřešení jakéhokoliv problému. My neodsuzujeme takové lidi, protože odsuzovat je za jejich vývojovou úroveň, není možné, vyvíjejí se stejně jako i vy jste se vyvíjeli a dnes vaší už vyšší vývojovou úrovní pozitivně vládnete světu. Musíte se jim ale bránit. Abyste přežili. Jak bránit? No, pouhou obranou, myslím, že stěží. Funguje to totiž tak, že abyste válku vyřešili a lhostejno zda smírně nebo vlastním vítězstvím,... tedy ubránili se nepříteli, MUSÍTE BÝT PLNĚ SCHOPNI I ÚTOČIT! Tato vaše schopnost je zároveň i dobrým varováním,... pokud podložená i konkrétními faktickými činy toho druhu, lépe jednat nemůžete. Vždy je ale potřeba snažit se jednat správně. Zdravím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směji se panským radám z ciziny do hochštaplera Honolulu (5:08), který byť nevydělán, jako chronický grafoman káže panské rady a dříská pitominy.

   Smazat
  2. Díky za věcný a myšlenkově podnětný příspěvek. Takové se zde stávají nedostatkovým zbožím.
   S obecnými tezemi o nutnosti armády a hrozbách okolního světa nelze než souhlasit.

   Omyl však tkví v té důvěře v nato. Onen tolik dezinterpretovaný článek 5, totiž neříká, že jednomu napadenému musí ostatní přispěchat na pomoc. Neříká! Ostatní, podle tohoto článku, pouze posoudí, co napadené zemi poskytnou. Což vůbec nemusí být vojenská pomoc, ale třeba jenom nějaká dobrá rada. Koneckonců podívejte se, co je celé nato platné proti migrantům...

   Smazat
  3. 8.48 - až si to čeští cenzoři internetu přečtou, budou z toho "na větvi". Co s tím? Studené obklady na čelo a pak lopatu a "makat". Tak si ten sociálismus nevybudujeme.

   Smazat
  4. NATO je především rizikové nebezpečné agresivní společenství vedení Spojenými státy, které nedodržuje ani Chartu OSN ani sovu vlastní zakládací listinu -spec. čl.1. Takový spolek nás zatáhne do války raz dva. Pryč z NATO. Budujme svoji armádu po vzoru Izraele a Švýcarska. Každá ta organizace je trochu jiná, ale mají společnou jednu věc: účinnou obranu suverénního státu. A přesně to my chceme!

   Smazat
  5. Teoreticky byste měl pravdu,ale prakticky ji nemáte.NATO má jiné zájmy.To už celkem predvedlo

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. NATO = především civilizace a parchanát Chujlostan bude jím právem vymazán! Blbečkům konspirátorskejm se nakecalo že se jako plní "kalergický projekt rasové výměny" v Evropě, ale jde o nordickou lest! Frau Merkel a Messié Macron spolu s Missis May naoko prováděj sice plán hraběte, ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ v první linii Rudý Báry Dvojky jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své russácké vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji vrátili naší civilizaci ... a když už budou v ráži, dojdou až do Pekýnu! (ne poprvé, už tam dvakrát došli!). Páč na rozdíl od Russáků, kteří coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   ... jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 3. Pryč z EU (dokument, 2019, česky, 53 minut)
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1351&v=h5zOdwMgieY

  OdpovědětSmazat
 4. Včera liberálně demokratičtí přátelé NATO ze Saúdské Arábie humanitárně vybombardovali školu pro dívky v jemenském Sa´ná. Třináct mrtvých školaček, desítky raněných. Žádný tyjátr od bílých přileb, realita.

  Protože není možné o tom v liberálně demokratických médiích mluvit, je třeba o tom liberálně demokratických médiích mlčet, a ti vzdělanější liberální demokraté si možná dokonce připomenou, že nějak takhle to říkal Wittgenstein.

  https://pbs.twimg.com/media/D3kal-fW4AMZgRv.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bureš McDonald Přesně tak a o téhle válce se vůbec nemluví.

   Smazat
 5. NATO a USA jsou ZLO a kdo neklade ZLU odpor,
  stává se jeho součástí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 16.09? Zasraná svině, zakomplexovaná, smradlavá, zlá, leze z kanálu žvanit ty svoje zasraný sprostoty. Snad už to brzy chcípne, tenhle hajzl - jinak to není možný. Proč to leze mezi slušné lidi?

   Smazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=I6XD7kfuhUA

   Smazat
  4. ZLO = Chujlostan, alias putleroffské Rusko, které přes veškreré civilizační snahy zůstává molochem zaostalosti a kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku. Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  5. 18:27 Celkem příhodný popis průměrného redaktůrka putleroffského hoax-webu zvaného NOVÁ REPUBLIKA, neb lŽIDavid s lŽIDvořákem se už dávno ani nepokoušej předstírat, že NR je cokoliv jiného, než běžný, tu dobře, častěji ale mizerně z ruštiny přeložený putlerský hoax! Součást to hybridní války vedené a financované tímto gangem obřezaných kremlovorů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   proti civilizaci s cílem nadělat i z nás tuhle sortu za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících či po zemi se válejících ožralých podlidí - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které bude třeba zlikvidovat tak jako tak v zájmu přežití civilizace!

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. NATO - proč se této organizaci vyhýbají některé evropské státy? Jsou snad blbější, než ty NATOvazalské? NATO samozřejmě nebylo nikdy cosi, jako pojistka míru ve Světě, ale od počátku, jako pojistka válek, které jsou pro udržení moci diktatury kapitálu jediné životadárné. Kapitalismus mírem hyne, válkami vzkvétá.
  Víte proč byly zrušeny občanské armády v zemích NATO a nahrazeny žoldnéřskými? No proto, že občanské armády se nedají tak snadno zblbnout do agresívních válek, zatím co za peníze - Světa kraj! Občanské armády by zradily zájmy diktatury kapitálu ještě dříve, než by válka vypukla. Tedy ne profesní důvody! Zkorumpovat pár desítek tisíc penězi, výsluhami, navíc penězi daňových poplatníků, je celkem snadné. Zkurumpovat národ je ale moc obtížné, zejména když by národ měl tvořit ochrannou baštu diktatury kapitálu. A kolik že stojí těch 25 tisíc "vojáků" u nás? Přes 100 miliard Kč. Prodělte si ta dvě čísla a zjistíte náklady na jednoho zaměstnance!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale co s tím, když NATO podporuje hradní Eman i estébák Bureš jako předseda vlády?

   Smazat
 8. Nord Stream 2 má zelenou. Ruský plyn poteče do Evropy z Německa....Plynovod Nord Stream 2 dostal minulý týden definitivní zelenou. Evropský parlament jeho dokončení požehnal drtivou většinou hlasů: pro zvedlo ruku 465 poslanců, proti byla necelá stovka a 68 se hlasování zdrželo.
  Zdroj: https://finmag.penize.cz/ekonomika/405659-nord-stream-2-ma-zelenou-rusky-plyn-potece-do-evropy-z-nemecka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude opět po kavárnách nablito.

   Smazat
 9. Zrusit NATO? To by se van hodilo, vlastizradna komunisticka luzo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:43 - toď argument nefalšovanėho idiota.

   Smazat
 10. Vazeny pane doktore IVANE DAVIDE !

  Ja mel hrozny sen ! Zdalo se mi, ze jsem ve starem Rime a poslouchm vehlasne Tribuny lidu na Forum Romanum ! !
  A NAJEDNOU jsem uzasnul ulekem ! ! !
  Prisel tam CENZOR DVORAK, zvany tez Vrtichvost a v centru Fora sundal kalhoty a verejne se vysral ve svatyni svobodneho slova !
  Nevite co ten sen znamena ?
  NICK HONOLULU - svedek z Forum Romanum !

  OdpovědětSmazat
 11. Pane doktore Ivane Davide !
  To byl Cenzor Dvorak , kdo zapalil knihovnu v Alexandrii,
  48 B.C., aby zahladil informace o jeho pletichach a to byl znovu ON - kdo znicil PRVNI informacni noviny v Rime - ACTA DIURNA ! A v teto cinnosti dale pokracuje.
  Prosim zasahnete pane dr. !
  NICK HONOLULU - informator !

  OdpovědětSmazat
 12. Ten HONO ká místo mozku LULU, proto jen NIC.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.