Reklama

neděle 5. května 2019

Americký velvyslanec: Nemyslitelné, co dnes Evropa dovoluje Rusku!

Richard Grenell, velvyslanec USA v Berlíně
-kou-
5.5.2019 Fokus a PrvníZprávy
Velvyslanec USA v Německu Richard Grenell opět vyhrožoval sankcemi proti německým společnostem, které se podílejí na výstavbě ruského plynovodu Nord Stream-2, v rozhovoru pro Focus.


Výroky velvyslance v koncentrované podobě naznačují dojemné rozjímání nad obdobím tzv. studené války a jejím návratu. V daném případě opentlené jak přímými vyhrůžkami svým spojencům, tak naprosto hrubou demagogií.

"Před několika desítkami let bylo na Západě považováno za absurdní, co Evropa dnes dovoluje Ruské federaci", řekl například americký velvyslanec v Německu Richard Grenell v rozhovoru pro Focus.

„Z pohledu Spojených států tento plynovod nejen přepravuje plyn, ale také zvyšuje riziko sankcí,“ uvedl vysoce postavený americký diplomat německému časopisu.

Kromě toho plynovod „Nord Stream - 2“ údajně vytvoří závislost evropských zemí na Rusku, varoval starostlivě Richard Grenell.

Politik SPD americkému vyslanci: Německo není protektorátem USA!

AFP: Místopředseda Bundestagu žádá vyhoštění velvyslance USA!

Americký velvyslanec v Německu také považuje v této souvislosti roli bývalého šéfa německé vlády Gerharda Schrödera, za „neuvěřitelnou".

Americký diplomat se rovněž pustil do Evropské unie za její údajnou „nerozhodnost“ ve vztahu k Ruské federaci.

Před několika desítkami let by podle Richarda Grenella znělo „absurdně, že Evropa dovolila Rusku obsadit Krym, sestřelit letadlo, manipulovat s volbami a používat chemické zbraně“.

„To je prostě nemyslitelné! Dnes víme, že se tak přesně stalo,“ zdůraznil americký velvyslanec v Německu.

Z celého rozhovoru lze s americkým velvyslancem souhlasit patrně jen se dvěma slovy - „dnes víme“.

Ano, v případě Krymu víme, že k referendu obyvatel poloostrova a postupu Ruska mělo příčinu v americké podpoře převratu v Kyjevě (oblíbené hobby USA), a zákaz používání ruského jazyka na Ukrajině – o tom, že na Krymu chtěly mít Spojené státy vojenskou základnu, se už moc nemluví. Rovněž se nehodí připomínat, že na snahu zemí EU realizovat dohodu mezi opozicí a Janukovyčem byla roztomilá reakce tehdejší zástupkyně ministerstva zahraničí USA "Fuck of EU" ("Srát na EU"). A doplnit to anketní otázkou: "Vyjmenujte deset rozdílů mezi autonomní republikou Krym a autonomní republikou Kosovo ohledně mezinárodního práva."

Kdo sestřelil Boeing 777 letu MH17 je dnes vcelku vyřešená věc. Raketa, která měla civilní letadlo sestřelit, byla totiž v držení ukrajinské armády.

A pokud jde o chemický útok – patrně měl velvyslanec na mysli „případ Skripal“ v anglickém Salisbury – tak dnes víme, že to byl katastrofální propadák britské vlády a jejích tajných služeb. Nikdo neprokázal, že jedovatou látku vyrobili a dodali Rusové, což ostatně potvrdila i britská vojenská laboratoř Porton Down. Bez ohledu na projevenou solidaritu s Velkou Británií její evropští spojenci museli konstatovat, že jim Londýn nepředložil žádné důkazy o vině Moskvy.
A konečně výstavba plynovodu „Nord Stream – 2“ leží Američanům v žaludku nikoli kvůli starosti o nezávislost Evropanů na ruském plynu, ale kvůli vytvoření závislosti Evropanů na dovozu dobře zaplaceného amerického břidlicového plynu.

Navíc dnes probleskují náznaky, že se Evropanům přestává líbit, že s nimi Spojené státy zacházejí, jako s mírně dementními vazaly a nikoliv jako s rovnocennými spojenci.

Takže ano, „dnes víme“.

73 komentářů :

 1. Jsem zvědaví ohledně Venezuely,jestli zvítězí rozum,nebo zpupnost,chamtivost USA.Jedno je jisté,že se jejich hegemonie,nelíbí mnohým státům,jenže,USA jsou v situaci,že již nemají jinou možnost ovlivnit státy,jen zbraněmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dojemná starost USA o Venezuelu ! USA nejdříve okradou Venezuelu, pak jim ničí elektrárny -ničením elektrárny připravili Američané desítky lidí o život, uvalí sankce a hodí to na Madura. A ne a ne, aby tam už vypukla občanská válka, kterou chtějí Američané-Deep State. Pompeo:„Teď nastal čas přechodu. Konec hladovění, konec dětí bez léků, konec represí. Spojené státy stojí pevně při vás,“ prohlásil. „Spojené státy budou stát při vás v každém vašem kroku“, uzavřel.- Šašek Pompeo svojí starostí o Venezuelu působí velmi dojemně, člověk slzu zamáčkne !

   Smazat
  2. 7:21 Hele příště napiš jsem zvědav a máš po problému..., tak na to já jsem taky zvědavý.

   Smazat
  3. 7.21 - Americká armáda narazí na vojáky, kteří budou bojovat a US-armáda by mohla dostat na pr……. Jak to dopadlo s KLDR? Jen se rozpomeňte.

   Smazat
  4. Ten hajzel vypadá ako protektor Haidrich

   Smazat
  5. Blby American, plete si Rusko s USA: NEMYSLITELNE, CO DNES EVROPA POVOLUJE USA!

   Smazat
  6. Hej presne.Co nejen EU dnes a celej svet toleroval a stale toleruje USA...
   Jeden mensi priklad :::
   Kdyz USA pod rouskou Free /con/Market a Globalizace ozebracilo celej svet a zlocincum/bankereum / se nic nestalo a to byl jen zacatek !!!/a ted je rada na islamskych teroristickych afroarabech to dokoncit , pod rouskou boje proti nepratelskym teroristum a nejvetsimu zase nepriteli zapadu vsech dob Rusku /rusove nemaji zadnou moznost jiz od sveho vzniku a osvobozeni od Mongolu, nez byt vzdy a za vsech okolnosti nepritelem/, zlocincum proti svetovemu miru, kteri chteji valku za kazdou cenu /zkuste ukradnout kurku chleba a uvidite/,navic nejen ,ze nebyli bankeri potrestani ,ale dostali triliony dolaru pro jistotu aby nezkrachovali a mohli udelat a delaji stale !!to same zase !! Zlocinci proti svetovemu miru dostavaji Nobelovy ceny Miru,
   Dalsi se pak za tyhle zasluhy dostali do vlady USA a jinde !!
   Je uzky kruh vyvolenych bohacu vladnou svetu. Jsou nedotknutelni , to kazdej vi..Treba General Electric /odkud prisel Reagan/, drive GM /auta, Mc Namarra/ nez zkrachovali/, dnes k nim patri BOEING. Stovky lidi nedavno zahynulo v jejich letadlech a nikdo zodpovedny, reditel a nejvyssi Boeing vrchnost ani nebyli napomenuti aspon a nebo vykopnuti, natoz potrestani. Nikdo se neopovazi vubec neco rict.Na jejich adresu..Nedotknutelny jsou za vsech okolnosti a nevadi jaky zlociny spachaji.. Ale ...
   Do roku 2001 se delo stovky a vice leteckych unosu rocne , kdyz se rozvijel dnesni terorismus..Aby to nemeli tak tezky , Boeing nikdy !!! neinstaloval zadne zamky na dvere pilotnich kabin.. Tedy ani neco co petilete dite dovede zamknout , kdyz se pohada z rodici a utece do sveho pokoje.
   To se vzdy hodilo az moc teroristum.
   Fake media pak nas informovaly /ignorovaly vhodne Boeing/,ze letecke spolecnosti povazovaly instalace zamku a zpevneni dveri kabiny za vydaje , ktere by je zbankrotovaly.
   Poradit a pozadat Boeing,ze maji instalovat zamky a zpevnit ramy dveri bylo nad sily kupcu z leteckych korporaci..Tez vlady po zkusenosti z tisicu unosu letadel to mohly davno jiz rozkazat zakonem behem tech 40 roku...
   Bylo ale lepsi pomahat teroristum a pocty nevinych obeti rostly do desitek tisicu...

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Pro 6:47 - tvoje nenávistné rasistické kecy prozrazují duševní postižení. Doufám, že tě redakce brzy smázne.

   Smazat
  9. Proc 6.47 nehodit do placu neco faktu,neco konkretniho.
   Nebo,ze by nic nebylo po ruce ??
   Nestydte se , ven s temi vasimi zlociny..

   Smazat
 2. Což takhle výrok toho emerikána otočit ? " Je nemyslitelné co všechno celý svět dovoluje USA !"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bingo, jenže "voni USA" Holokaust... že?

   Smazat
  2. Je s podivem, že Německo již tohoto amerického velvyslance nevypovědělo za soustavné vměšování do jeho vnitřních záležitostí

   Smazat
  3. Ten velvyslanec USA v Německu je něco podobného jako byl za protektorátu v Čechách Heydrich .Češi do vypověděli .Navždy .

   Smazat
 3. Kdy naším vládcům konečně dojde,že se máme už konečně vys...t
  na nějaké USA,EU a jít svou vlastní cestou nezávislou.Tak jak to chtěl Masaryk.

  OdpovědětSmazat
 4. ...plně souhlasím s amíky...že s ruským plynem proudí do evropy novičok, agenti a nepravdivé informace..ha, ha
  a rád si připlatím za břidlicovej plyn, pokud se pod us vytvoří prázdná bublina a války chtiví amíci se propadnou do pekla..

  OdpovědětSmazat
 5. Američtí soudruzi potřebují za každou cenu dodávat do Evropy zkapalněný plyn. Bude sice několikrát dražší než ten potrubní z Ruska, ale po prodeji amerických zbraní (které si musí povinně kupovat každý členský stát NATO) je to další významná položka, jak zachránit americkou ekonomiku a finance. Většina zlata byla už z Evropy vyvezena a je nedobytně uskladněna na věčné časy v USA. P.S.: ještě k tomu plynu je třeba poznamenat, že ten americký plyn pro Evropu může být ve skutečnosti původem třeba i z Ruska (v zimě ho tam Rusové běžně vozí!), nebo z jiné země, kde ho Amerika levně nakoupí, či odcizí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento "americký model" už 5 let funguje na Ukrajině, kde Porošenko vykřikuje, že vůbec neodebírají plyn od agresora (= Ruska), i když ho odčerpávají z jednosměrného (z východu na západ) tranzitu do Evropy a pouze účetními machinacemi (s nárůstem ceny) se z něho stává třeba "reverzní" plyn slovenský nebo polský, ale dokonce i americký! To je naprosto směšné, překupníci se kapsují a doplácí na to obyčejní Ukrajinci.

   Smazat
 6. Richard Grenell je obyčejný hajzl,slouha a nástroj dalších hajzlů ve vedení USA a nadnárodních hajzlů banksterů.

  OdpovědětSmazat
 7. Letadlo sestřelili povstalci raketou z Luhanské posádky (na 99%) a zná se přesné místo odkud. Je zdokumentovaná vzdušná stopa rakety země-vzduch. Nebudu se namáhat s jejím vyhledáváním, cenzor by ji smazal.

  Z ruských turistů se vyklubali státem ocenění agenti státních služeb. Je o tom krásný investigativní seriál na programu Bellingcat.com.

  Evropská závislost na Rusku je fakt a z toho důvodu by se měly zdroje zemního plynu diverzifikovat. Mít plán B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec se ti nedivím, že chceš plán BÉ berane, ovce pak lépe poslouchají. Hej hou, rudý dědeček.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček, túto obohranú platňu s klamstvami už dávno svet nepočúva. Upgraduj sa, ty dement.

   Smazat
  3. Stíhací pilot Vološin, který značkoval cíl (mělo to být Putinovo letadlo a ne MH17) pro banderovskou raketu, byl nejprve odměněn křeslem ředitele letiště v Nikolajev. A v loňském roce, kdy hrozilo rozšířené šetření i jemu, musel být urychleně zasebevražděn.

   Smazat
  4. America isn´t first !!!!!

   Smazat
  5. pro 8:51
   Pane,uveďte zdroj těch 99procent, jinak je to jen výkřik do tmy.

   Asi máte takovou ujetou představu, že co Rus v cizině, tak to musí být zákonitě špion. Jinak by se na západ asi nedostal.

   Píšete o závislosti. Víte vůbec co ten výraz znamená? KAŽDÝ stát, který odebírá ruský plyn to dělá na základě výhodné smlouvy (pro obě strany). Nebo chcete naznačit, že ty odběratele někdo NUTÍ ruský plyn odebárat?

   Tak co vy na to? Pane "chytrý".

   Smazat
  6. Závislost na ruském plynu nikomu (ani Americe) vůbec nevadila před rozpadem SSSR, kdy proti sobě stály v Evropě dva nesmiřitelné systémy západu a SSSR. A dnes to má jako nějak vadit? Asi jenom Americe, protože potřebuje válku v Evropě!

   Smazat
  7. Je vyfocená kouřová stopa rakety země vzduch vystřelené z oblasti za Donětskem (dovozená tam na soupravě z Luhanska) v čase +- 5 minut v době pádu letadla. Přemýšlejte, kam asi ta raketa dolétla, a co asi v té době mohla sestřelit.

   Smazat
  8. Když jsem vybral nahoře uveřejněný text, věděl jsem, že to bude píchnutí do zadnice nemyslících rusofóbních zapouzdřenců.

   Zatím se ozval pouze jeden a nezklamal.

   Kdo chce znát pravdu, reps. si porovnat zjištění a tvrzení zainteresovaných stran konfliktu, pak mu doporučuji textovou sekci "Ukrajina" na Kose Zostra:

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/tag/ukrajina/

   nebo nechť použije vyhledávač v pravé horní části těchto stránek a zadá do něj např. heslo MH17.
   V textech najdete i důkazy o padělání a falšování fotodokumentace "vyšetřovací skupinou" Bellingcat.

   Smazat
  9. No vidíte, nyní, po obdržení ruských pasů občanů DLR a LLR, se již na území Doněcké a Luhanské lidové republiky budou legálně nacházet občané Ruské federace a v případě útoku na ně ze strany ukrajinské armády je ruská armáda bude nucena bránit. To se Rusové naučili u USA, kdy ve dvacátém století obsadila armáda USA území Panamy a to za účelem obrany občanů (studentů) USA. Není nad to učit se na historických zkušenostech. Začal rozpad státu, který se nazývá Ukrajina.

   Smazat
  10. Agresi proti karibské Grenadě US administrativa ospravedlňovala "ochranou amerických studentů". Jsou trochu bez fantazie, není-liž pravda?!

   Smazat
  11. Ale ale Dvořáku, to snad ani nemyslíte vážně s tím MH17. Už dávno to je prokázáno, jak se vše stalo, a Holandsko spolu s Ukrajinou připravují soudní proces. Má být podle plánu už tento měsíc. Tak čekejte a dočkáte se. Tam se jasně prokáží ty ruské fejky jako třeba ten poslední s tou tryskou a blokem motoru. Nezapomínejte, že jsou stovky svědků, z toho 106 klíčových. Lidé to VIDĚLI. Jejich identita je momentálně skrytá, protože jsou neustálé pokusy je zlikvidovat, podobně jako GRU zlikvidovala svědka Vološina. Technicky je vše perfektně dokázáno a není naprosto pochyb podobně jako v případě Skripal a dalších. Máme co dělat s gangsterským státem Dvořáku, tak že sebe nedělejte vola.

   Smazat
  12. S nezkrocenou kognitivní disonancí se důležitost faktů limitně blíží k nule.

   Smazat
  13. Jediného vola jsi ze sebe udělal jen ty idiote 6:58 z billingcatu. Každý normálně uvažující ví, kdo to sestřelil ty blbe a plácat si můžeš co chceš ty bolševicko bruselský řiťopichu.

   Smazat
 8. ale netáraj no, Bidenov syn ovládol trubky -časť na prepravu plynu na Ukraine, a aké sklamanie ho čakalo, keď zistil, že - tak ako skoro všetko - je polorozpadnuté, nutná investícia cca 5 miliard dolárov, ale má to háčik - najprv kričali na Gazprom, že dodávateľ nesmie mať aj distribučnú sieť, a dali pokutu, že má, súd priznal - nemá - trubky patria Bidenovi, hm, ale ako ich donútiť - rusov, aby zaplatili opravu a aj naďalej dopravovali plyn Bidenovými trubkami - ta tak ... a o tom lietadle, táraš, Malajzijci sami povedali, že to rusi nemohli byť, a už vôbec nie z Luhanska, kde je Luhansk a kde padlo lietadlo, tak ďaleko ani Buk nedostrelí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto se Biden musí stát americkým prezidentem a dostat se k federální kase, kde těch pět miliard lehce odkloní na Ukrajinu. Kyjevští banderovci mu jistě budou pomáhat ze všech sil (jako pomáhali Clintonové proti Trumpovi) :-)

   Smazat
  2. 9:34 Mueller měl vyšetřit ruskou stopu ve prospěch Trumpa, ale zjistil nežádoucí výsledek - ukrajinskou stopu ve prospěch Clintonové :-)

   Smazat
  3. Tebe ovladnul mlady Biden?-)

   Smazat
 9. hitrel merkel na amika a jeho rozkazy kašle včera za zdf reklama jak brno na čina žauvej telefonek dokonce i slevu dostaneš ajejich folcvagon by němci museli zavřit kdyby jim čina přestala vyrabět jo škoda že to nepraktikuji ve svych kolonich kde jsou mistodržici podělani strachem apromntně plni cum befel eu aby je kudlanka anžela nesežrala přimo z trunu

  OdpovědětSmazat
 10. Tomu se říká "Být mezi mlýnskými kameny". EU dělá onuci dvěma velmocím, které se nakonec stejně mezi sebou domluví - půjdeli jim o společné blaho.

  OdpovědětSmazat
 11. Je možno si vybrat ze dvou druhů sankcí, ruských a amerických. Je s podivem, že celý svět zná jenom ty americké.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusove muzou zkazat nanejvys pouzivani rubasek a valenek.

   Smazat
  2. 9:54 Pepku, ty retardo, řekni náčelníkovi, ať ti dá novou gramodesku, tato je už obehraná a dělá z tebe opravdu trapného Kašpárka :-)

   Smazat
  3. 9:57 Z tebe nikdo nic delat nemusi. Ty jsi se jako Kasparek narodil:-)

   Smazat
  4. 09:54 Pokud vím tak nemají zapotřebí ustavičně někoho vydírat. Na rozdíl od USA jsou soběstační a podstatně adaptibilnější na nové podmínky. Pro milovníky USA je to zajisté bolestné zjištění.

   Smazat
  5. 10:50 Četl jsem v lékařském časopise pojednání, podle kterého platí, že když je někdo idiot, tak bude mít tuto diagnózu natrvalo. Má to často progresi - z malého idiota se stane velký idiot. Ale přesto vás vůbec nelituji :-)

   Smazat
 12. Velvyslanče, co je ti do toho !!!
  Když máš z Rusa strach
  zvedni cesty prach.
  Utíkej, vždyť nohy máš od toho !!!

  OdpovědětSmazat
 13. Nejlepší obrana je útok.USA do rozpadu SSSR stačilo, když se domnívaly, že Je uzbrojí. Dnes se ale ukázalo v opačném pořadí.Stačí se podívat na zbrojní výdaje obou států, a objektivně zhodnotit EFEKTIVITU zbraní na obou stranách. Myslím že USA nepomohou ani ty "bilions", (ve skutečnosti jsou to ien miliardy). ale i tak to je málo, ánžto náklady na jejich vývozní demokracii, údržba základen v celém světě, to taky něco koštuje. Pak se jim nedostává na vývoj nejmodernějších zbrojních systémů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Staci se objektivne podivat na obesrane ruske latriny v Syrii po utoku Tomahawku:-)

   Smazat
  2. 11:53 Pepku, retardo, tys je musel čistit, viď?

   Smazat
  3. Tak vidíš Pepku11:53, tak pracně jste Syřanům stavěli ty latrány v rámci soudružské akce"Z" a rus je vám tam přišel osrát:-). Ja to říkám taky, srát na vaši šlenrjánskou práci.

   Smazat
  4. Pepek je americký hovno pořád přilepený na na ruské latríně a pak i na ruské zadnici. Normální lidé by je měli nechat tak a nestarat se o ně. Ať si tu kváká třeba vod půlnoci do půlnoci.

   Smazat
 14. Vyjádření amerického velvyslance je zcela pochopitelné. Pan velvyslanec je oprávněně nespokojen s tím, že americké kolonie neplní všechny příkazy. Pan velvyslanec ale nechápe, že americké kolonie posledních pár let nejsou schopné jednoznačně pochopit, příkazy od koho mají vlastně plnit. Kolonie byly desítky let trénovány, aby poslušně plnily příkazy amerických prezidentů. Dnes je to jinak, sama americká demokratická elita vlastního prezidenta nerespektuje a hází mu klacky pod nohy. Aby se v tom prase vyznalo. Jak se v tom pak mají vyznat americké kolonie?

  OdpovědětSmazat
 15. 9:06 Poslední dobou se mně zdá, že politici z okupovaného Německa začínají ztrácet trpělivost a začínají Americe vypovídat poslušnost. Na konferenci v Mnichově mě nejvíce překvapil proslov Merkelové, že totiž "ruský plyn zůstane ruským plynem bez ohledu na cestu, kterou do SRN poputuje, že dokonce v období studené války ho západní Německo z Ruska odebíralo velké objemy, proč najednou dnes nemůže být Rusko dodavatelem, to má Evropa všechen ruský plyn přenechat Číně?". Už i vždycky klidná a vyrovnaná Merklová si přestala brát servítky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ani se její nervozitě nedivím, chtěla třeba repatriovat z USA do Německa měnové zlato. Američané se jí vysmáli a expertům ho ani neukázali (asi je už dávno v čudu)

   Smazat
  2. 12:32!
   To jako že ve FOX xxxx řádil Koprfild a zlato změnil na sračky? Nebo ho odtamtud vyvezli mimoni, kteří na zemi založili pidlivizaci lidoopů (homo sapičes) pro těžbu vzácných kovů? Zlato je nejstabilnější prvek Mendělejevovy tabulky (tedy nebýt lučavky královské), takže zničit ho nelze ani lučavkou (pouze rozpustit). Tak kde jsou ty národní zlaté poklady jevropei a okrajiny zvláště????? Něco není na světě v pořádku vy hloupí gojové, nejspíše sociální systém zvaný davově elitární společnost (už z dob babylonského kurníku)!!! Dovzdělejte se a místo HISTERIE studujte dějiny!! Možná vám i něco docvakne a hodíte si korunou.

   Smazat
 16. Citát z článku na "euserver": "Dlouhá léta si do zpravodajských pořadů ČT zvali velkého novináře a rozhlasáka Jana Petránka (zemřel 10.11. 2018), ba dá se téměř říct, že byl v jejích studiích pečený i vařený. Ovšem jen do momentu, kdy prohlásil, že Krym je ruský už od roku 1783 a že dnešní Ukrajina a Porošenko jsou ostudou historie začátku 21. století. A že majdan spískali Američané hlavně proto, aby Rusům nejdříve vzali jejich námořní základnu v Sevastopolu a pak je vyhnali jak z Černého pak z Azovského moře."

  OdpovědětSmazat
 17. Bude moc dobře když toho us blbce pošlou zpátky za oceán ať si svůj drahý plyn nechá.

  OdpovědětSmazat
 18. Víte, proč v pátek volal Trump ruskému prezidentovi? No protože už může, už mu to dovolili díky Muellerově zprávě (není ruská stopa, ale ukrajinská) :-)

  OdpovědětSmazat
 19. 8:37 Na netu právě čtu, že nový americký model dodávek plynu na Ukrajinu (možný i pro EU) má pracovní název "BostonPlus". Ruský plyn z Jamalu bude zkapalněn v Rusku, pak ho koupí americká strana pro Boston a tento americký plyn pak bude po Baltu dopraven tankerem do polského přístavu a odtud potrubím na Ukrajinu. Naftogaz zaplatí přirážku za dopravu do Bostonu, i když tanker vůbec neopustí Balt. V tom se odlišuje "BostonPlus" od klasického modelu "Boston", ve kterém je koncovým odběratelem sama Amerika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zapomněl jsem, ještě se tam píše, že to má být dar Ukrajině při příležitosti inaugurace Zelenského

   Smazat
  2. 13:23!!
   BINGO!! To mne nenapadlo a ani žádného Slovana. To musel vymyslet nosatý páníšek světa (dvojnásobné výpalné za neexistující služby a návdavkem ideologické vazalství páníškovi)!!

   Smazat
  3. 14:09 ti správní se šábnou, stejně jako dnes při dělení kořisti při překupování ruského plynu z tranzitu. Zaplatí to ta lůza, ta ukrajinská spodina :-)

   Smazat
  4. 12:23 Copak si někdo mohl myslet, že to množství plynu, které spotřebovává Evropa, by se mohlo převážet přes Atlantik? To je fantasmagorie.

   Smazat
 20. Americká drzost a blbost je neskutečná. Stačí se podívat do zpráv. Jen poroučet a vysávat ekonomicky všechny státy světa. Jejich snaha prodávat zkapalněný plyn v Evropě je neskutečná. Kdy se už najde odvážný politik a pošle ty šmejdy tam kam patří. Drzá, samolibá americká pakáž.....obyčejní lidé, mají té americké péče o Evropu, plné zuby.

  OdpovědětSmazat
 21. ...prachobyčejní překupníci....a naši vlezdozadnicové jsou schopni na to přistoupit.

  OdpovědětSmazat
 22. Nejvetsi sankce delaji prave prasata z USA.

  OdpovědětSmazat
 23. Haha, ubrečený stabilní psychopat Grenell, toho času dočasný velvyslanec, má stažené půlky, protože Německo na jeho žvásty kálí a doma mu banksteři a vojensko-průmyslové lobby nadávají, že je neschopný s tím vzpurným Německem něco udělat. Ten bude časem uklizen a zapomenut jako neschopný poskok. :-)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 24. Kdyby byla schválena pro EU likvidační smlouva TTIP, podle amerických pravidel, tak by už velká řást evropských výrobních podniků neexistovala-byly by v nuceně insolvenci, arbitrážní soudy jely naplno, v obchodech by se regály prohýbaly americkým zbožím, americkými jedovatými potravinami, kosmetikou, masem a zbožím, potažmo reexportovaný z Číny přes USA do EU.Americký dluh by byl více vázán a podělen na výkonnost ekonomiky EU!

  OdpovědětSmazat
 25. Drzost je to, co si USA dovolují v ČR (třeba rozdávání červených karet proti Zemanovi), potáhnete brzy odtud.

  OdpovědětSmazat
 26. Amíkům pomalu dochází, že současný vojenský konflikt by byl jiný, než za 2. sv. války. Tehdy na území USA nespadl ani brok a ekonomika USA si opět namastila kapsy jako při 1. sv. válce. To se to podporovalo válčení, když vlastní území nebylo zdevastované. Na rozdíl od území tehdejšího SSSR, kdy se fronta převalila přes jeho území dvakrát, tedy když Hitlerovi přeskočilo a podruhé, když fašouni museli táhnout zpět. Protože už amík nemá kde krást, jde pomalu ke dnu a chce ještě víc rozvrátit svět, jenomže svět už není tak naivní, aby nepochopil USA "demokracii". Dnešní světový konfikt by amíkům určitě nechutnal, protože by poznali, co to je mít bombardované vlastní území, nebo spíše raketopvý nářez.

  OdpovědětSmazat
 27. Kobyla, která chcípe, tak kope..

  OdpovědětSmazat
 28. A co teprvedovolila Evropa Němcům, když západní Němci enektovali NDR! To není bezpečnostní hrozba? Vždyť Němci rozpoutali během 20 let dvě nejhoršní války s miliony mrtvých?

  OdpovědětSmazat
 29. Kapitalismus byl vždy založen na vyděračství. Sankce, to je čistokrevné vyděračství. Tedy kapitalismus je zločinný a jakékoliv slovní opentlení to nemění. Samozřejmě je zločinné vše i co s kapitalismem souvisí, státy, jejich armády a sloupy "států". Kapitalismus žije válkami a padá s mírem, proto ta potřeba vojenských základen, proto ty tréninkové války proti slabším národům, proto ty štvanice proti lidem s jiným vyznáním, barvou pleti, jazyka či i oblečení. Proto ta potřeba kapitalismu pěstovat genocidu a války! Mír, občanská rovnost, rovnoprávnost států - jsou pro kapitalismus zhoubou. To ale není nic nového, tak píše kapitalismus svoji historii více jak 250 roků! Kdy to lidé konečně pochopí a zločince odsoudí?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.