Reklama

úterý 7. května 2019

Armáda maršála Chalífy Haftara informovala o zničení štábu vlády národní jednoty v Libyi

Armáda maršála Chalífy Haftara informovala o zničení štábu vlády národní jednoty v Libyi

© REUTERS / Goran Tomasevic
7.5.2019  zdroj
Letectvo Libyjské národní armády (LNA) maršála Chalífy Haftara zaútočilo na řadu pozic v Tripolisu a zničilo operativní štáb vlády národní jednoty, v jehož čele byl Usama al-Džuvaili. O tom informoval operační štáb LNA.
„Libyjské letectvo (LNA) zaútočilo na řadu cílů, včetně diplomatického klubu, cesty vedoucí do mešity El-Kahili,“ uvádí se v prohlášení štábu.


Podle prohlášení byly útoky „přesné a přímé“ a operační štáb Usamy al-Džuvailiho byl úplně zničen.

Velitel Libyjské národní armády maršál Chalífa Haftar vydal 4. dubna rozkaz svým silám, aby zahájily útok na Tripolis s cílem jeho „osvobození od teroristů“. Ozbrojené jednotky loajální k vládě v Tripolisu promluvily o odvetné operaci Vulkán hněvu.

Po svržení a vraždě libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 Libye prakticky přestala fungovat jako jednotný stát. V zemi nyní vládne duální moc. Parlament zvolený lidem zasedá na východě, a na západě, v hlavním městě Tripolisu, Vláda národní jednoty, která byla vytvořena s podporou OSN a Evropské unie. Úřady ve východní části země fungují nezávisle na Tripolisu a spolupracují s Libyjskou národní armádou.


2 komentáře :

  1. Pro americký poskoku něco jsem ti našel pořádně jsi to přečti:

    http://svobodnenoviny.eu/dalsi-vyzkumy-pocty-obeti-akce-cia-11-zari-stale-rostou-hovori-se-az-o-30-000-houby-azbest-houby-termit-izotopy-vodiku-a-stroncium/

    OdpovědětSmazat
  2. A Uprchlici , dalsi do EU pribehnou ??

    OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.