Reklama

úterý 28. května 2019

Barma - Islám donutil i buddhistické mnichy vzít do rukou zbraně

Bezbranná neviňátka - barmští Rohingové
-art-
28.5.2019 SvobodnýSvět
Média nás už několik dní masírují povídáním o tom, jak jsou v Barmě (Myanmar) na chudáka islamánka zlí. Masturbují nad srdceryvnými příběhy muslimů, aniž by dostala prostor druhá strana.


Dokonce vystartovali po disidentce Su Ťij, kamarádce Václava Havla. K případu se vyjádřil i lidumil od Bosporu Erdoğan, který to označil za genocidu. Takže všichni víme, že média jsou zas na straně pravdy a lásky. Erdoğan mluví o genocidě, protože je na to jako turek a muslim expertem.

Ale k věci:
Buddhisté z Barmy po muslimských útocích přitvrdili a hovoří se i o tom, že nechali zaminovat hranici s Bangladéšem, aby se teroristé podporování muslimským obyvatelstvem nemohli dostat zpět do země.

I mírumilovní buddhisté totiž vědí, kdy je třeba přestat se nechat zabíjet.

Známý barmský buddhistický mnich Ashin Wiratu již před lety řekl:
„Můžete být sebemilejší a plní lásky, ale nemůžete spát vedle zuřivého psa. Pokud budeme slabí, naše země se stane muslimskou zemí.“

Co se teď stalo?

Muslimští Rohingové 25. srpna zaútočili na několik desítek policejních stanic a vojenských stanovišť. Při tomto pokusu muslimů o nastartování občanské války zemřelo přes 400 lidí a desítky tisíc lidí musely opustit domovy.

Kořeny problému — začalo to velkým a nečekaným stěhováním muslimských Rohingů do Barmy.

Rohingové jsou muslimská menšina, která emigrovala z Bangladéše do Barmy, bez jakékoli možnosti Barmy se připravit, velmi rychle zabrali místním půdu a stali se na mnoha místech většinou. Desítky let vedou boje s vládou a projevují separatistické tendence. Rohingy podporují i radikální islámské skupiny jako Al Kajda. Zlom přišel poté, co Rohingové začali zabíjet mnichy, tuším, že to je začátek jejich konce v Barmě.

Více o tématu v závěru článku. Teď zas zpět k současnosti.

Barmské úřady viní muslimské Rohingy ze žhářství a zabíjení civilistů. Řada neziskových organizací na ochranu lidských práv naopak uvádí, že vypalování domů a vraždy civilistů jsou dílem barmských úřadů, které se snaží Rohingy ze země vyhnat.

Tyto organizace podpořil i muslimský diktátor Turecka Erdoğan, velký popírač turecké genocidy Arménů. Ten označil opatření proti agresivním muslimům, kteří napadli policejní stanice, za genocidu.

Je tedy jasné, že cokoli dnes muslimové spáchají, budou jejich souvěrci prezentovat jako útlak muslimů.

Neziskovky, které říkají to samé, co Erdoğan, obviňují barmskou vůdkyni a bývalou disidentku Do Aun Schan Su Ťij, z toho, že se asi 1,1 miliónu Rohingů žijících v Barmě dostatečně nezastala. Zastat by se podle neziskových organizací měla desítek tisíc agresivních muslimů, kteří útočí na policejní stanice, buddhistické chrámy a barmské vojáky. Barmská armáda prý po útěku muslimských teroristů do Bangladéše zaminovala hranice, aby se muslimští fundamentalisté nemohli vrátit zpět a znovu zabíjet. I za toto čelí Barma kritice neziskových organizací.

Su Ťij se proti výrokům ohradila, protože nahrávají právě muslimským teroristům.

Mysleme na Barmu, protože jejich válka s islámem již brzy bude i naší válkou


Začalo to přitom přijímáním uprchlíků.

Podle Rohingů jsou původními obyvateli, Arakanska, jednoho ze států Barmy.

Administrativní mapka Myanmaru

Barmští historici ale poukazují na to, že do Barmy tito muslimové přišli poprvé v 15. století a ve větší míře až za britské správy a potom ve dvou vlnách v letech 1948, kdy byla vyhlášena nezávislost Barmy a 1971, kdy probíhala válka v Bangladéši. (Ano zase v tom byl islám.)

V roce 1982 barmská vláda přijala rozhodnutí o neuznání občanství Rohingům. Rozhodnutí, s kterým souhlasilo 96 % obyvatelstva, nepřišlo jen tak. Rohingové vedli desítky let povstání a bojovali proti vládě. Jejich separatistické pokusy byly podporovány i ze zahraniční. Podporu poskytly i radikální islámské skupiny, včetně Al Kajdy.

Mudžahedíni se na hranicích s tehdejším Pákistánem, ze kterého přišli, pokoušeli o převrat a připojení poloostrova Mayu k východnímu Pákistánu, nynější Bangladéši.

Nejtvrdší boje z 50. a 60. let utichly a Rohingové ztratili podporu. Situace začala být výbušná s celosvětovým oživením islámu v roce 2001. Na území znovu začali působit muslimští povstalci. V roce 2016 se znovu objevili zahraniční džihádisté. A po hromadném znásilnění barmské ženy muslimy situace vyeskalovala v lokální občanské nepokoje, při kterých umírali lidé na obou stranách.
Zlom přišel poté, co Rohingové začali zabíjet mnichy.

Buddhisté a s nimi i mniši vzali do rukou zbraně. Teprve tehdy se situace jednostranně chytila západní média a vinila pouze barmské buddhisty.

Z této doby je známý Ashin Wirathu, buddhistický mnich s pistolí.

Pokoušeli se z něj dělat nového Hitlera jen proto, že nechtěl, aby jeho země už nebyla jeho zemí.

Nakonec se zeptejte sami sebe, jak špatný musí být islám, když donutí i buddhistické mnichy vzít do rukou zbraně?

Doplněno:

Promuslimskému příběhu médií nevěří ani bývalá americká diplomatka, Priscilla Clapp, která v letech 1994 až 2002 působila v Myanmaru.

„Současnou krizi vyvolal rozsáhlý teroristický útok muslimských extremistů přicházejících z území Bangladéše, kteří útočí nejen na barmskou armádu a jiné etnické skupiny, ale i na muslimy, kteří s nimi nechtějí spolupracovat. Tito bojovníci jsou řízeni z ciziny, většinou se ale jedná o Rohingy žijící v Pákistánu. Nejnovější útoky jsou podnikány s cílem přerušit mírové snahy v regionu.“   Zdroj

Podrobnosti o muslimském teroru v Barmě najdete ZDE

34 komentářů :

 1. Pákistán má atomové zbraně a kdo jim k nim pomohl? Proč jim majitelé skoro bible deklarace nevhrožují a nesancionizují? Co za tím je a komu to slouží? Starali se i o Ben Ládina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se nenarodil jako fanatickej vrazednej afroarabskej Islamista ,nebo aspon vyvolenej miliardarskej ubermench, je automaticky vrah, zlocinec a vyvrhel vseho lidstva !! A tak neni mozne aby zil a prezil..

   Smazat
  2. I ti ubozí a primitivní Albánci měli aspoň rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly. Ostatní populace východní Evropy vykazuje znaky masivní degenerace. To budeme muset využít a poslat tyhle divoké kmeny proti sobě, aby se vyničili navzájem. Potenciál vzájemné nenávisti k tomu naštěstí maj. Jejich stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou a území se připraví pro nové, nejlépe právě ty muslimské kolonisty. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 2. Kdo tak asi za tím může být? Kdo krachuje a proto chce v celém světě vyvolat co největší bordel, aby pak mohl přijít a říci, máte tady nějaké problémy, my máme velkou armádu a jsme velká úspěšné země, my to za vás vyřešíme. Důležité je aby tam přinejmenším bylo hodně ropy nebo něčeho strategického. Nejdříve si odvezou zlato a pak si tam nasadí své podpindosníky, zatím to všude obstojně fungovalo, kde ne, tak tam to vybombardovali a zase to fungovalo. Anketní otázka: O kterou zemi se jedná? Cena za správnou modpověď není žádná, možná jen ta že pokud to uhodnete, máte zdravý úsudek, pokud ne a začnete tady s pěnou u huby nadávat, tak jste podpindosník z jejich řitě. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:10, dědku, já jsem si loni taky položil tuto otázku. Co za tím může být, dokonce až tak, že "demokraté" jsou ochotni přísně kárat ještě donedávna oslavovanou disidentku Su Tij? Nikde jinde jim nepřekáží vybíjení celých kmenů, tady roní krokodýlí slzy nad očividnými militanty. Proč tak hájí zrovna tuhle militarizovanou sebranku, kterou jinde válcují, a proč tolik podporují jejich "nezadatelné právo žít v Barmě"..?

   Nikde jsem kromě blbých žvástů nic nenašel, a tak jsem si otevřel atlas a vygůglil odpovědi na klíčová slova "naval bases south asia", "marine traffic of south asia" a "oil pipelines south asia". A náhle se mi částečně rozjasnilo.

   Mapky "marine traffic" ukázaly, že celé jihočínské moře je plné tankerů na trase Blízký Východ - jižní Čína. Na to, aby se Čína dostala že svého jižního pobřeží do Indického oceánu, musí proplout Jihočínským mořem.

   A zde máme k dispozici další mapky "US naval bases" .. čili Čína musí proplouvat kolem Američanů, kterých tam je jako rakovinových metastáz. A my víme, že mezi nimi a čínskými plavidly jsou drobnější půtky. Prozatím drobnější.

   A následují další mapky "oil pipelines". Na nich můžeme vidět, jak Čína usilovně staví ropovody nejen po celé své zemi, ale také v sousední Barmě, které jsou propojeny s těmi čínskými.

   Pointa? Barma sousedí přímo s Indickým oceánem - přímá cesta na Blízký Východ - nikdo nepřekáží tankerům, které se na pobřežní ropovody napojí ne v Číně, ale Barmě.

   Takže jak tomu zabránit? Jednoduše jako obvykle. Pošleme do Barmy Rohingy, podobně jako jiné islamisty do Lybie, Sýrie, Iráku atd. a snad z téhle motyky vystřelíme. Osvědčená metoda. Jak legračně prosté.

   Smazat
  2. a nevadí, že Roóhingové tam, podle tebe připraveni, číhají už více než dvě stě lez? 6e by dávno a dávno měli být plnoprávnými občany Barmy? ROhingové chtějí občanství a bezpečí, jako každý.

   Smazat
  3. 11:02, aha, takže to, že se jako na potvoru pohli zrovna v době, kdy Si Ťij neodmítla čínské ropovody, stejně tak fakt, že ač to jsou jedni z nejchudších obyvatel planety a jejich děti hladoví, přesto se zmohli na nákup automatů s nekonečnými zásobami munice, a jejich nejmilejší zábavkou je napadání především policejních stanic, orgánů státní správy a především buddhistických náboženských center - tak to vůbec není náhoda. Oni se prostě zrovna teď rozhodli stát plnoprávnými občany Barmy.

   A ty automaty musí mít proti buddhistům a hinduistům, že? Prostě automaty musí být, i kdyby na chleba nebylo. Určitě museli mít hodně peněz, ti kočovníci, když si to mohli dovolit. Kdoví jak se k nim dostali... zcela bez pochyb vlastní prací.

   Děkujeme za poučení, hodně nám to chybělo. Od té doby, co nemám TV, mám občas problém se zorientovat. Je mi sice jasné, který směr je správný, ale pak člověk zjistí, že pravdou je ta největší hovadina, kterou zavrhnul ještě na začátku.

   Smazat
  4. zbraně patrně ukořistili od agresorů a pohli se proto, že je znovu a opakovaně vytlačřovali z BArmy a sousední státy je nepřijímaly... co podle tebe měli dělat? spáchat všichni sebevraždu? útok vyšel od armády a také od budhistiocké veřejnosti. měli jít na popravu smířeni?

   mají dostat občanství, plná ptáva včetně škol a pak se ubifí,. H Induisti byli jednou starnoáu v extrémně násilném konfliktu vyvolaném kolonialisty v INDii před jejímm rozpaderm na p8Kistán a INDii. nejsou to žádná kuřátka.

   Smazat
  5. 13:37, takže ne muslimové, ale buddhisté a hinduisti, možná i křesťané páchají džihád po celé planetě? No to jsme se zas něco podnětného dozvěděli :D Prostě nikdo ty Rohingy nechce a my si nemáme klást otázku proč? Nemáme si klást otázku, kde berou stále nové zbraně a proč to dělají. Proc se jich velké množství vydalo do Barmy, proč střílí tamní státní úředníky, policajty, proč loupí, proč destabilizují situaci zrovna v té zemi, která navzdory očekávání pokračuje v kontaktech s Čínou. Hafane, hafane...

   Smazat
  6. Blbeček trolíček 13:37 slabé, na moslimské útoky a vraždenie v Barme nie je žiadne ospravedlnenie a ako vždy, sorošova štetka ako ty,zámerne kladie následok pred príčinu. Aké typické!

   Smazat
 3. Vyhubit tuhle nesnášenlivou havěť. Co nevidět to bude kdo, z koho.
  O pražáky nemám strach. Ti už určitě po večerech trénují a učí se korán. Jenom jsem zvědavý na ty jejich buzíky, kterými se Praha jenom hemží. Jestlipak budou muslimy tak zarputile bránit i tehdy, až podříznou prvního?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt se ti pražští duháci vrátí domů na Moravu a pod., přijmou Islám a stanou se teplými derviši;-) .. A jaký je rozdíl mezi Starým zákonem, Novým zákonem a jejich poslední verzí z hlediska posloupnosti - Posvátným Koránem? Jejich levantinský jediný Bůh je přeci ten samý, budiž jeho jméno nastatisíckrát pochváleno.

   Smazat
  2. nejvíce podřezávají právě muslimy.... to nevadí?

   Smazat
  3. 11:01, ty musíš být troll, takovej trouba není nikdo.

   Smazat
  4. musíš se více zajímat o to, co provádějí džiháídisté v domovských a sopusedníchz, převážně muslimských zemích, co provedli tam, kde se rozšířilo jejich panství domácím... a bylo to strašné

   Smazat
  5. 13:38, neříkáš nic nového, tohle je už dávno známé. Jednak se jedná o běžnou kratochvíli určité zvlčilé části obyvatelstva (povětšinou muslimů) anebo kýmsi organizovanou strukturu. Ani jedno není dobré. Jenže s tím by si měli poradit zmíněné muslimské země sami, tak jako my s nacismem a běžným terorismem všeho druhu. A ne se snažit o export džihádu do zemí, s nimiž nejsou u nich vyprodukované džihádistické skupiny kompatibilní kulturně, historicky, nábožensky, etnicky, hodnotově, sociálně, jazykově, společensky, politicky... zkrátka vůbec.

   Jestli nějaká pomoc, pak cíleně, kontrolovaně a konkrétní zemi. Nechápu, co s tím máme, pokud jsme to nějakým způsobem nevyprovokovali. A nejsem si vědom, že by Česko něco podobného dělalo.

   Smazat
  6. Blbeček trolíček 11:01 zase klameš? Nie najviac, ale výlučne podrezávajú len moslimovia.

   Smazat
  7. 22:00 Rudocancy! I ti ubozí a primitivní Albánci měli aspoň rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly. Ostatní populace východní Evropy vykazuje znaky masivní degenerace. To budeme muset využít a poslat tyhle divoké kmeny proti sobě, aby se vyničili navzájem. Potenciál vzájemné nenávisti k tomu naštěstí maj. Jejich stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou a území se připraví pro nové, nejlépe právě ty muslimské kolonisty. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 4. Jak vidno ti chytřejší s průměrným úsudkem už odváli po větru, hájit neobhajitelné zůstalo jen na těch blbcích a těm se do toho taky moc nechce. Tak to dopadá vždycky, blbci zústanou, ti chytřejší bystře vymění posty směrem ke korejtkům a bývalí soudruzi jsou za voly, jako vždy. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel odpovídám na svůj příspěvek a to proto, že reakce NR na nové zprávy není dobrá a chybí tu. Jde o zápornou redakci presidenta na odvolání ministra kultury. Zeman není a nikdy nebyl blbec. Pokud si chce udělat obrázek o problému, vyslechne si obě strany, proč né. Jenomže tímhle přístupem eleminuje případné manipulace, což manipulátorům mesmírně vadí a tak si vymýšlí cokoliv čím by Zemana mohli očernit i když to není pravda, no a tom to je. Lidi nebuďme hloupí. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Rudá dědku,
   vzpomeň si na svoje blekotání o Zemanově převeliké moudrosti až tu budete zase kvičet, že Zeman podporuje naše členství v NATO a angažmá našich vojáků v zahraničních misích, že podporuje naše členství v EU, přijetí Eura, že podporuje Izrael potažmo Židy, že podporuje ve volbách ČSSD, atd atd.

   Smazat
 5. A jste si 0:01 jist, že je to hloupé? Pokud ovšem je pravdou alespoň část toho, co tvrdíte, že Zeman řekl nebo prosazuje. Vesměs máte primitivní výklad a všechna ta zákoutí velké politiky nejste schopen ani zdaleka chápat.

  OdpovědětSmazat
 6. tento článek je nesmysl. Rohingové zaútočili na stanice až poté, kdxy byli. opakovaně a násilně napadáni a vyháněni, To, co dělají barmští vojáci .- zabíjejí i děti je prosté hnusné genocidní svinstvo,. nic víc a nic méně a je zcela lhostejné, jaké je kdo víry. s počátkem násilí bylo zabito skoto 7 tisíc příslušníků této menšiny a vyhnáno z domovů téměř 100 000, a za vším stojí bláboly o tom, že se moc množí a převýší jiné. taky skutečnost, že jim Barma upírá občanství.

  Budhisté jsou umírnění jen slovně, reálně normálmně bojují a jsou stejně násilní jako kdokoliv jiný, taky hinduisté o křesťanech ani nemluvě-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:14, zkus si přečíst i příspěvek z 22:02 a snad se rozjasní i tobě, ty genocido. I když, jak na tebe koukám, pochybuju.

   Smazat
  2. mně se rozjasnilo dávno, a ty se zamysli, nejvíce trpí sektářským zejména muslimským násilím muslimové,těch také islamisté nejvíce povraždili, za spolupráce s USA jejich země dostali na kolena....tak tolik k vrozené nebezpečnost muslimů a islámu jako taklových, kromě toho, i mezi muslimy je silná skupina ateistů, i když zpravidla jen v ilegalite.

   Vládní barmská armáda zabíjí nevinné, nechce jim dát občanství a neštítí se ani vypalování vesnic a vraždění dětí. Havlova kamarádka je stejná jako on, miluje humanitní vraždění.,

   Smazat
  3. 10:59, no to je zklamání, co? Tolik mediálního ohlasu, a ta čůza se začne miliskovat s Číňany! Hřáli jste si hada na prsou. Nu což, tentokrát nevyšlo, ale nebojte, co nejde teď, příště se podaří. Momentálně sleduj Střední Asii. Uvidíš jakej šrumec tam bude v nejbližších časech.

   Smazat
  4. a za to taky budou moci chudičtí a pronásledovaní ROhingové??? nebo Putin: TVOJE arghumenatce je stejně hloupá jako ta protizemanovská a protiruská,.

   Smazat
  5. 13:40, poslyš, hafane, nikdo si přece nemyslí, že ty automaty nakupují fakt Rohingové. Oni jsou celkově opravdu chudí. Jsou zneužívaní, ale ne úplně nevinní. Jenže to jsou i stamiliony migrantů ze všech koutů planety, především Afriky, co míří do Evropy. Skutečně jsi přesvědčen, že bychom je tady měli ubytovat a přizpůsobit se jim? Nikdy tě nenapadlo, že to může někdo organizovat za nějakým účelem? S Barmou je to samé.

   Smazat
  6. Blbeček trolíček Haf, až dospeješ a poberieš nejaký rozum, potom sa prezentuj. Takto si akurát tak ukážkou havlodebila.

   Smazat
 7. Tak to je náboženství je metla lidstva ani migranta do ČR nestojím o takové radosti.

  OdpovědětSmazat
 8. Naši předkové byli katolíci, rodiče a já jsme ateisti, ale byl jsem vychován v účtě ke všem věřícím. Znám desatero a já se dle něj řídím. Nikdy by mě nenapadlo, že dnes bude víra záminkou k válkám. Nevím proč se vracíme do středověku. Proč si lidi lžou a proč baští lži. Jak by byli bohatí kdyby nezbrojili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víra, jako záminka k válce, nrkdy označované jako "svatá válka", a tím i přesunu aktiv jedněch k druhým (tj. loupež), což je tím hlavním motivem, je stará jako lidstvo samo.

   Smazat
  2. 13:53 je od vás vskutku hezké, že nevezmete jméno Boží nadarmo a nepožádáte manželku bližního svého. Krom jiného, samozřejmě.

   Smazat
 9. To čo sa deje v Socialistickej republike Barmský Svaz, môže EU z potešením sledovať v budúcnu aj na území Európy!!

  Kde Barmčania v jednotlívých štátoch MIANMARU, vyháňajú ekonomických a neprispôsobivých utečencov z BARMSKÉHO SVAZU!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.