Reklama

středa 8. května 2019

Brazílie již není ochotna podporovat Spojené státy při zasahování ve Venezuely

8. 5. 2019     news-front
Stále více evropských, amerických a latinskoamerických politiků začíná přesvědčovat Donalda Trumpa, aby se zřekl myšlenky na vojenskou invazi do Venezuely. Evropa reaguje na prohlášení vlády USA snahou o vyzvání k mírovému řešení konfliktu. Latinská Amerika nechce porušovat vnitřní stabilitu, ale přesně to se stane, pokud podpoří USA.


Dokonce i Brazílie, která vehementně podporuje Trumpa, začala projevovat určité pochybnosti.

Brazilský viceprezident Hamilton Mourão okomentoval pokus samozvance Juana Guaida odstranit Madura "ne nejlepším, a možná předčasným řešením".

Mourão dříve zastával post vojenského atašé Brazílie v Caracasu. Prohlásil, že mezi armádními činiteli jsou ti, kteří jsou připraveni vystoupit na straně Guaido, ale týká se to pouze nižších hodností. Vyšší velení zůstává věrné zákonnému vedení země.

Viceprezident se domnívá, že Guaido by měl být nyní opatrnější a obávat se zatčení.

Boris Martynov, vedoucí katedry mezinárodních vztahů a zahraniční politiky Ruska v MGIMO řekl, že Mourão je generál ve výslužbě. Jeho názor odráží pozici brazilské armády. A říká, že Brazílie nechce zasahovat do konfliktu ve Venezuele.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Kdyz vlada Brazilie neni ochotna tak se k tomu Dokope.
  A neberte dnes nic vazne..a navic casto ty hlasky maji zakryt a znamenaji naprosty opak toho co udelaji.....

  OdpovědětSmazat
 2. Copak,Brazílie je už pevně v rukou USA,ale jde o něco jiného.
  Pokud by si USA dovolily napadnou Venezuelu,mohly by si pak dovolit,napadnou kteroukoliv zemi Jižní Ameriky,která by odporovala,bránila své přírodní zdroje,loupeživým USA.

  OdpovědětSmazat
 3. Ussa si na primy utok na Venezuelu netroufnou,na to uz nemaji zdroje.V Brazilii sice maji prezidenta,svoji loutku,na sve strane,ale obyvatelstvo je vesmes nenavidi,vim to od znameho,ktery žije v Brazilii pres dvacet let.Takze Brazilie se do konfliktu nezapoji,i z toho duvodu,ze v dzungli ,ktera je na spolecnych hranicich,se utoci velmi spatne.

  OdpovědětSmazat
 4. za americké šekely udělá každý brazilský šmudla cokoliv, stejně jako vedení EU

  OdpovědětSmazat
 5. Prezident Brazílie je "Chazar", tak nikdo neví co mu bude vyhovovat.

  OdpovědětSmazat
 6. Volal už Trump Zemanovi, aby změnil názor? Zeman tvrdí, že jen blbec názor nikdy nezmění.

  OdpovědětSmazat
 7. V USA mají svých starostí dost....
  Prezident Trump říká, že Hluboký Stát se pokusil o převrat. Bývalý důstojník CIA a oznamovatel Kevin Shipp říká, že odstranění
  Trumpu bylo globální spiknutí. Trump Coup Největší porušení ústavy v historii USA i celého západu- Kevin Shipp Video
  https://beforeitsnews.com/v3/opinion-conservative/2019/3452131.html
  https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2518257.html
  Prezident Trump říká, že Hluboký Stát se pokusil o převrat.
  Je to smrtelná rána Demokratické straně, když tyto věci vyjdou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V USA mají svých starostí dost....

   Přesně. USA už melou (ekonomicky) z posledního.
   Přírodní zdroje v USA a v ekonomicky zotročených zemích, které drancují jejich firmy, již pomalu docházejí.
   Nové nejsou, přepadat vojensky další státy(od 2.sv. války 34 zemí v několika z nich zinscenování převratu)je nebezpečné po nezdařených pokusech v posledních letech.
   Světové mínění už není takové jako po 11.9.2001 (pravda o řízené demolice "dvojčat" vyšla najevo), Rusko se o své zdroje nechce dělit, Čína je na straně Ruska, dolar jde do kytek ....
   samé pohromy se na "rajské" USA řítí.
   Takže jim zbývá jediné, riskantní řešení - rozpoutat další válku. Tu poslední pro celou planetu.

   Smazat
  2. Nebral bych ty dluhy moc vazne. Po zruseni otroctvi byl a je DLUH/urok Nejspolehlivejsi metoda a daleko,daleko lepsi nez otroctvi.
   Vsichni musi mit dluhy. Cim vice tim lip jsou zotroceny. Na celej zivot a staty musi byt v dluzich nekonecne a platit krvave..
   Proto jsou dulezite vladyv koloniich novych otroku, ktere plati a plati. Jakmile se vyskytne vyjimka , treba Lybie , rychle skonci..
   Kdo je chudej a chce studovat se zadluzi v milionech na celej zivot a je poslusnej, ukaznenej a spolehlivej otrok. Muzeme videt i u nas. Studenti z bohatejch rodin se nezadluzi a protoze ti jsou spolehlive opory rezimu dostavaji samozrejme v rezimech nejvyssi funkce.
   Brazilie president je neco podobneho..
   A proto musi majetky , pozemky /ty vzdorujici kazde inflaci,zhrouceni meny ,nebo svetove krizi/ a penize, byt vzdy zakladem a v moci kazde vladnouci elity...

   Smazat
 8. 1/ Je pravděpodobné, že USA se ve Venezuele omezí na vyslání žoldnéřů, v úvahu přichází též "humanitární bombardování" pro dobro Venezuelců, dále ekooomické sankce a především natlačení okolních latinskoamerických zemí, aby poskytly vojenskou součinnost vlastními vojáky. V takovém případě se rozpoutá znovu partyzánská válka v Kolumbii, zvednou se sociální nepokoje v Brazílii, které hrozí přerůst do občanské války. Klidný průběh to nebude mít ani v zemích Střední Ameriky. Toto vše jsou důvody, proč se do takové akce žádnému z jihoamerických politiků nebude chtít. A nemělo by se chtít ani Američanům, protože výsledkem toho všeho bude, že přijdou o onen "zadní dvorek" v podobě Latinské Ameriky, a to definitivně. 2/ Pokud Trump ukočíruje tento proces, aniž by přitom došlo k válce, pak plní své úkoly na postupnou izolaci USA ve světě opravdu na výbornou.

  OdpovědětSmazat
 9. SS nemelou z posledního, to ani náhodou, ale nejsou už FIRST. Trump nepotřebuje ČLR, Rusko či Írán, uměl by celý svět zbavit bohatství a to je to proč SS a Trumpa nikdo nechce, kromě Babiše a Koudelky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ále nebude tak zle. Sice je fakt že s tím Guaidóem to byla bota, to není žádnej vůdce! Proč sakra za skalpy komoušských opic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!! Ale snad nakonec toho rudýho autobusáka stejnak nemine oranžové pyžámko a následná odtučňovací kůra ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a ty zbylý opice v tom Cáracasu se snad pak už podaří snadno zkrotit ekonomicky ...

   Smazat
 10. Většina Jihoamer. států vyjádřila podporu USA jenom ze strachu ze sankcí, Vědí dobře, že jejich obyvatelé američany nesnášej a při otevřené invazi by rádi šli bojovat proti USákům a radikalizovali by se i doma.

  OdpovědětSmazat
 11. Nechápu,proč nefunguje administrátor a mohou se tu dva tupouni sprostě a totálně vulgárně napadat do aleluja.
  Rovněž by se měl každý přihlašovat pod svým jménem.
  Anonym nemá co blafat. Asi tak.

  OdpovědětSmazat
 12. zbyňku, dej si vo státnim svátku voddech, udávat můžeš ve čtvrtek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bubáku!
   Sic nejsi anonym, nýbrž nickonym, ale i ty máš právo na NR vyjádřit názor či myšlenku. K mazání kohokoliv bych byl opatrný, protože i nějaký přisprostlý debilek může mít k tématu neotřelou myšlenku a i satanský trol může vyvolat bouři nevole a ukázat tak neangažovaným vo co go a tím je angažovat. Pokud se ti to nelíbí, založ si vlastní veb, urči vlastní pravidla, investuj vlastní invenci, čas a prašule a potom třeba i maž. Já naopak jsem NR vždy vytýkal, že někoho smázli (smáznout hajzla je utajením jeho hajzlovství před lidmi) a hlavně mi vadilo, že heslem neoznámili důvod (výchovné memento k pravidlům a řádu).
   zcela tvůj enonymus Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký.
   P.S: Mám i profil, nacionále a vlastní život s vlastními názory a představami o Lidském světě. A co ty??

   Smazat
  2. 21:23 Přisprostlý debílek by mi nevadil, ale nad některými výrazy "taky diskutujících" se zvedá žaludek. Jsem vděčná tomu, kdo je smaže. Nevěřím, že by jakákoliv přínosná myšlenka mohla být vyjadřována sprostě. Ale o myšlenku jim nejde, chtějí jen nadávat, zesměšňovat a zvedat lidem žaludek a při tom se šklebit uspokojením.

   Smazat
 13. Jak to, že nemelou z posledního, vždyť jedou na kolosální dluh. Včera vyšel článek na Tadesco, Benjamin Fulford zde v týdenním komentáři popisuje celosvětovou situaci a kdo to nečetl, jako by nebyl a nebo byl, ale diskutuje jako debil. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On celý ten „slavný" západ je v potížích:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Francie-Zakaz-zkoumat-migranty-Kechlibar-vsak-vi-Vazna-fakta-z-Macronova-kralovstvi-jde-i-o-nas-580375

   Smazat
 14. Dovolím si v tomto názorovém kotli utrosit svou myšlenku. Brazilie mne překvapila a zkomplikovala simultánku rozehranou na mnoha šachovnicich. Je mi Trumpa líto, Afrika, Blízký východ a Afganistán jsou polotovary, Un klame tělem, Merkel je svéhlavička, Británie a Francie mají svých starostí dost, Ukrajina je jako sopka před výbuchem, Putin místo šachů hraje Poker a Čína jistě kuje odvetné pikle za 25% cla, Írán si dovoluje ultimáta s výrobou Abomby a k tomu ještě neposlušná Brazilie. No uznejte, to není fér.

  OdpovědětSmazat
 15. Pokud ve Venezuele to dopadne tak že amík dostane na prdel,má amík v tomto regionu problém.Všivhni Venezuelu budou chtít následovat a to se amík podělá.Jinak trochu historie.Venezuela je těžce negramotná.Funguje tam jen elita a poddaní,žádná střední vrstva neexistuje.Takže záleží na elitě Venezueli jak se domluví,jak nakopat amíku zadek ,aktreou cestou se dáti.Možná tou dobrou,díky Číně,Rusku,Iránu,Indii a ostatním.Snad nebudou takoví volové jak Ukrajina.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.