Reklama

středa 22. května 2019

„Chceme Evropu národů, ne Junckerů!“ Na volebním mítinku Nigela Farage a jeho Brexit Party vystoupil jako utajované „překvapení“ český exprezident Václav Klaus (VIDEO)

Václav Klaus na dnešním shromáždění britské Brexit Party
22.5.2019 Šifra
Velké překvapení si připravil před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu lídr britské euroskeptické Brexit Party Nigel Farage. Na úterní předvolební mítink v Londýně si pozval bývalého českého prezidenta Václava Klause, který vystoupil se svým projevem hned po exministryni a bývalé člence Konzervativní strany Ann Widdecombové, jež se nyní vrátila z politického důchodu a vstoupila do nově vzniklé brexitové strany. Do poslední chvíle o tom nikdo nevěděl.


„Ahoj brexitáři, ahoj Londýne. Je fantastické tu vidět tolik lidí. Věříte v Brexit? Kdy ho chceme, teď?“ přivítal do tyrkysové stranické barvy laděné publikum předseda strany Richard Tice na mítinku v britské metropoli. „Pravda je, že naše země na tom může být mnohem lépe. Ale místo toho jsme byli totálně poníženi neschopným vedením,“ dostává kritikou premiérky Theresy Mayové a jejích kolegů publikum do varu. „Ona nevěří v nic, jen se snaží udržet na čísle déle. My jsme ale optimističtí, víme, že se věci musejí změnit, že to jde mnohem lépe.

Potřebujeme v politice mnohem lepší lidi. Británie je na dně a potřebuje změnu. Musíme vyhrát a musíme vyhrát o hodně. Nejezděte na víkend, nezapomeňte na to a jděte volit,“ burcuje lidi a krátce na to přivítá na pódiu „železnou Ann“, jak překřtil jeden z internetových fanoušků jedenasedmdesátiletou Ann Widdecombovou, která má tak zvučný hlas, že málem strhne mikrofon. Víc takových důchodců…

„Náš parlament je plný zbabělců,“ hříme bělovlasá dáma, „který věří, že jeho vůle je důležitější než vůle lidí. Chci se zeptat na pár věcí. Když zůstaneme v EU, můžeme mít kontrolu nad našimi zákony? A druhá: je možné zůstat v EU a mít zároveň kontrolu nad našimi hranicemi? A je možné tam být a kontrolovat vlastní obchod? A nakonec zůstat tam a sami si demokraticky vládnout? Odpověď je jasná. Ne. Přesto nám někdo tvrdí, že jsme nevěděli, pro co jsme hlasovali. Ale my jsme přesně věděli, pro co jsme hlasovali. A taky víme, pro co hlasovali ti, kteří chtějí v EU zůstat. Zbytek národa chce, abychom nemohli rozhodovat o vlastním národě. Kdo by s trochou hrdosti na Británii mohl takto volit?“ pokládá řečnické otázky politička. „Slibovali nám v roce 2016, že jakékoli rozhodnutí v referendu bude respektováno. V roce 2017 obě velké strany řekly, že budeme mít Brexit…“

Jak to dopadlo, víme… Ann Widdecombová přidává na otáčkách. „Buď nechají odejít ti ve Westminsteru Británii z EU, nebo se postaráme, aby oni odešli z Westminsteru. Čtvrtek je začátek, není to konec. (Britové začínají volit již ve čtvrtek.) Je to začátek demokracie v této zemi. Abychom si mohli být jisti, že můžeme rozhodovat o vlastním národě a že bude plněna vůle tohoto národa a ne těch, kteří jdou proti lidem. Máme národ, který chce odejít z EU, a parlament, který tam chce zůstat. Je na čase ukázat, kdo je tady boss. Nikdo mi nemůže namluvit, že si můžeme sami vládnout. Byla jsem sedm let ve vládě, a tak vím, jak bylo nemožné přijmout zákon, který EU nechtěla, a odmítnout zákon, který jsme nechtěli my. To je realita.“

„Jestli tohle není inspirace, tak už nevím co,“ komentuje její vstoupení moderátor a šéf strany Richard Tice, než přivítá Václava Klause, jehož představuje jako euroskeptika, vášnivého obhájce demokratických národních států a muže, který nevěří v politickou korektnost.

Václav Klaus je z divoké atmosféry v londýnské Olympii lehce zaskočen a sám přiznává, že na podobné mítinky, ač v cizině mluví často, není úplně zvyklý. „V Česku máte mnoho přátel, možná to nevíte. To je velmi důležité. Musím vám říct, že když jsme slyšeli výsledky referenda, mnoho Čechů otevíralo šampaňské. Byl to velký večer i pro nás. Nebylo to jen vaše vítězství, ale vítězství celé Evropy. Mnoho díků za to,“ sděluje za nadšeného potlesku publika. „Sdílíme s vámi stejnou kritiku EU, nedemokratičnosti, nesmyslnosti a arogance. Chceme také rozhodovat sami o sobě v Praze jako vy v Londýně, ne v Bruselu. Takto je to jednoduché, všechny další interpretace jsou chybné.“


(https://www.youtube.com/watch?v=Xt5Gbinc9fM)

Václav Klaus také promluvil o tom, že brexit sice byl historickou událostí, ale elity toto rozhodnutí nehodlaly přijmout a chtěly ponížit a potrestat Británii, co nejvíc to bylo možné. „A taky nám chtěli všem ukázat, že neexistuje přátelský odchod z EU, že malé země nemají šanci, to byla jejich ambice toto ukázat. Možná jsme nečekali takto nepřátelské chování EU.

Britské strany selhaly totálně a zradily britské občany, své voliče. Mělo to jeden pozitivní vedlejší efekt, že vytvořily Brexit Party. Stvořily vás a velmi vám pomohly. Vím, že jste neplánovali účastnit se těchto voleb, ale musíte. Musíte vyhrát tyto volby a získat silný mandát.“

Nakonec zavzpomínal na odcházení Slovenska z Československé federativní republiky, které v raných 90. letech „organizoval“. Tehdejší situaci se pokusil srovnat s brexitem. „Tehdy jsme chtěli najít řešení. To byla úplně jiná situace, protože tady se o to snaží jen Velká Británie s EU žádné řešení najít nechce. Brexitoví přátelé, nezklamte Evropany,“ vyzval český exprezident za velkého aplausu přítomných.

To už ale znělo sborové „Nigel, Nigel, Nigel“. „Stranu jsme založili před pěti a půl týdny. S tímto fantastickým týmem kandidátů jsem za tak krátkou dobu dokázali ovlivnit veřejné mínění. Nejen vystrašit establishment, ale absolutně jej vyděsit,“ směje se nejznámější euroskeptik na kontinentu Nigel Farage. „Co jsme za tu dobu zvládli, je dát milionům lidí v této zemi, kteří byli frustrovaní, zklamaní a naštvaní, naději, víru a optimismus v demokratický proces. Slíbili nám, že když je zvolíme, budou respektovat výsledky referenda, že odejdeme v březnu 2019, s dohodou nebo bez dohody. Udělal jsem největší politickou chybu, protož jsem tomu věřil, věřil jsem, že jsme demokratická země. Sledoval jsem tuto zradu a pomyslel jsem, že jsem 25 let života strávil kampaněmi za to, aby z nás byla nezávislá a demokratická země, a viděl jsem, co provedl náš parlament. Rozhodl jsem se povstat a bojovat, a proto jsme dneska tady. Chceme Evropu národů, ne Junckerů.“

Rozhodne se již tento týden. Mimochodem, poslední dobou jsme byli propagandou masírováni, že se Britové s referendem o Brexitu unáhlili a že kdyby bylo referendum podruhé, už by určitě volili „správně“ a uvědoměle a v EU chtěli zůstat. Nigelu Farageovi stačilo pět týdnů od založení strany, která má Brexit v názvu, a už vede volební průzkumy. Někde asi soudruzi udělali chybu…41 komentářů :

 1. Pane ex-presidente Klausi !
  GRATULUJI ! To byl Vas fantasticky uspech !
  Ted cela Amerika mluvi o Vasem projevu a samozrejme o projevu Nigel Farage !
  (Je velka skoda, ze hodne Cechu nerozumi anglicky.)
  To video je -elektricke- !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně z téhle EU musíme rozhodně pryč! Ale nenechme se mýlit ta takzvaná stará dobrá Anglie, paotřila vždycky pracháčům a lordům kde si obyčejný člově ani nešrtnul. Je to stejná komedie jako s panem Babišem. Vykřikuje jak se za nás v Bruseli pere, a přitom na to najal dvě největší k*rvy - Dlabajovou a Charanzovou, které naši zemi v EU akorát podráželi a nechávali nás ponižovat. Ještě na to měl extra odborníka Teličku, jenže ten zmetek je ještě vetší šmejd než ty dvě potvory a rychle mu zběhnul a zalezl do trachu mocnější řiti. Rád bych kdyby mi někdo vysvětlil, proč máme tomuhle chlápkovi přispět sto milionů na nějakou novou pekárnu toustového chleba. To máte všichni na rozhazování?

   Smazat
  2. 20.11
   Dne 22.5.2019 v 16:00 zde vyšel článek "Obří podvod". Jedná se o ROP Severozápad, kde podvodem získal Ahmad Raad, za podpory již souzených (a také dosud nepravomocně odsouzeného na 7 let) pánů Nováka a Oulického a Ježka lll milionů korun. O tom se nikde moc nepíše, protož tito si to přáli ponechat bez diskuzí. Jmenovaní se nedostali do akce Antizeman, nebo Antibabiš, proto to ticho.

   Smazat
 2. To co ukazalo video, je ta stara dobra Anglie , kterou si tak dobre pamatuji ze 70-tych let !
  Tato Anglie je kamaradska k civilizovane Evrope a k Cesku !
  Nigel Farage zachrani Evropu !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel Lulu.
   Je to Anglie tvých přátel, boháčů, kteří podávky jako ty zaměstnávají.

   Podívej se na seriál Guardianu, kde ukazují rozdíl Market Towns (kde je cena nemovitosti 5x taková, jako v městech, které o ten status přišly.
   Mezistádium je město s nafouklými nájmy obchodů, odkud se už život vytratil a kdo může, se stěhuje.

   Jde o boj těch, kdo chtějí, aby jejich prachy co nejvíc vydělávaly a neznají míru.
   Známe to z ulic jako je Slavíkova, kde je 20 vietnamských obchodů a NIC.
   Musíte halt autem za město, to je lepší bydlet ve Slaném nebo Říčanech, stejně jezdim na oběd Ke Koni.
   Dřív vysoký estébáci taky bydleli v Louňovicích nebo Jevanech.

   Smazat
 3. Klausovi angličtí přátelé, byli jistě nadšeni jeho majstrštychem, zlikvidováním Československa. Ale pochybuji, že jsou tak pitomí a budou ho následovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. více než blbá poznámka. Stran Československa džina z láhve Klaus určitě nevypustil. Klaus pouze s Mečiarem minimalizovali škody.

   Smazat
  2. Arturek22. května 2019 18:45
   Jaké škody minimalizovali? Kdo je způsobil? P.K.

   Smazat
  3. BND se svými babkami s vajíčky.
   Po vyděračské akci s námi namalovaným Bojnickým oltářem už žádná možnost brát Člováky jako partnery do kšeftu není.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Sohlasím s názorem expresidenta Klause. Ale nechtěl bych ho zpět do do naší politiky. Nelze odpustit jeho privatizaci (krádež za jasného dne) Nelze odpustit to, že vexláky prohlašoval za jejiné skutečné obchodníky. Nelze odpustit jeho naprosté pohrdání s českým lidem, ani jeho závěrečnou amnestii zlodějům. Celou svoji činností podpořil soudní mafii a dokázal zničit soudní systém.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to 50:50, jistě jsme chápali, před jakými dilematy stojí. Představa některých pithartů, že nejdřív vytvoří obrovský byrokratický právní aparát z bývalých kmoušů a estébáků a pak začne "spravedlivě" rozdělovat národní bohatství...
   S těmi estébáky na klíčových místech importu (klaus prostě napálil 25% clo a nechal lidi si potřebné vybavení propašovat), kde jste si na oficiální fakturu museli objednat šmejdy od "jejich" firem jsem měl dost co dělat, střílel bych, potkat je v temné ulici.
   Taky v "malé privatizaci" jsem měl připravené prachy a oproti papírovému stavu jsem se u malých, desítky let zavřených provozoven dozvídal, že nejsou volné. Protože o ně má zájem příslušný referent na PRaze 1. Byly zamřížované ještě 10 let.
   Jelikož mi to řekl do očí, měl jsem mu ty prachy dát nebo ho přerazit vejpůl?
   Klaus to nechal vyřešit rvačkou těch, co měli svaly.
   Neměljsem lepší nápad.
   Jenže on podváděl.

   Smazat
  2. Kdyby VK neudělal privatizaci, tak to šmejdi rozkradli zadarmo, o tom nepochybujte, nebo máte lepší nápad, jak to měl udělat? Něco jako socialismus s lidskou tváří? Nepřipadá vám divné, že se soudní procesy vlečou víc jak deset let?

   Smazat
  3. Naprostá hloupost nemá cenu s Vámi o tomto hovořit.Protstě a jasně už jako ministr finací stál za dvě věci.
   Václav

   Smazat
  4. Anonymní22. května 2019 19:29
   „Kdyby VK neudělal privatizaci, tak to šmejdi rozkradli zadarmo,“
   Něco takového se dělo. Banky půjčovaly šmejdům, kteří peníze nevrátili. Takové měli smlouvy, že byli beztrestní (viděl mimo naši privatizaci, svět banku, která by kdy takovou smlouvu vytvořila?). Za ty peníze, tito lidé privatizovali. Z jakého okruhu tito lidé byli, bylo nejspíš určeno v dohodách o předání moci. Takto vybrané banky, potom stát „výnosy“ z privatizace oddlužil a za cca 1Kč „prodával“ finančním korporacím 1‰.
   Nepochybuji, že toto vykradení a zadlužení zemí bývalého tábora míru, bylo předem domluveno. Šlo jenom o to, najít mezi domorodci takové, kteří to zrealizují. U nás to byl VK, to mu nikdo neodpáře. P.K.

   Smazat
  5. Nechápu, o co se přete. Kdyby majetek nerozkradli domácí, rozkradl by ho dávno západ. Klaus naskočil na šokovou terapii, protože to byl připravený projekt z Harvardu (nebo odjinud). Nikdo jsme tehdá nevěděli co dělat. Základní chyba byla v tom, že jsme sežrali pohádku o spravedlivém a laskavém západu, neměli jsme prostě informace..

   Smazat
  6. Jak máme takové zřízení a vlády, jak to popsal Petr Žantovský dne 2.5.2019 v článku "Vyzobáno z webu za duben 2019": "Už za Václava Havla přece nešlo o to, aby vládla demokraticky zvolena většina, ale aby vládla elita, která nepotřebuje být nikým volena". Pokud si vzpomenete, kda ve vládě V.H. byl a jaké vlády byly pak, dáte panu P.Ž. za pravdu.

   Smazat
  7. Já si pamatuji jeho historický projev k privatizaci, který končil slovy " více takových Kožených ". Junior mi je sympatyčtější, ale uvidím.

   Smazat
 6. Ještě k těm soudům. Ty takto pomalu a naprosto nepředvydaltelně pracují, až po r. 1989.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mas pravdu, soudruhu. Pred listopadem 89 byly soudy lidove a v nich zasedali takovi "znalci" pravopisu, jako jsi ty:-)

   Smazat
  2. soudy nahodou prcuji na plny pecky propustili kmotra novaka co seděl za ukradnutych 40melounu ale za vzorne chovani mu předčasně zkratili pobyt v kleci a nakonec mu strhli 4 meouny jako za trest dnes pičou jinde že těch 40melounu co mu zbyli z minula pujčil jakemusi kosovoalbanci jako zaruku na 110melounovou dotačku z evrohujerska na stavbu 2hotelu v chebu ktere nestavi a jsou ve skutečnosti zbytečne samosebou že miliony z eu zbytečne nejsou policie už kontaktovala byvaleho jugoše ktery se odmita vyjadřovat protože asi vi že bude opět osvobozen v čezkem raji užasne pro každeho podvodnička a co nato soudruch přestale přechitrali rychecki se nepodařilo do těchto okamžiku zjistit jen proto že stale chrape a z blahobytu a stolice ktere se odmita vzdat i po smrti odmita s kymkoliv kdo se pta komunikovat a pakže soudni mafie nekona to muže řikat jen nedovzdělanec z komunity nechapavych

   Smazat
  3. Nikdy jsem nebyl soudruh a za chybu se omlouvám. Musím si zvykat. Protože dnes se nebude maturovat z matematiky (protože je pro mnoho žáků nepochopitelná). Zítra se nebude maturovat z češtiny (protože je to nežádoucí). Jdi do prdele.
   Václav

   Smazat
  4. 20:19 asi náhodou, ale moc se mi líbí, že soudy prcují.

   Smazat
 7. Brexit Německo nedovolí ! V následném "referendu" to stvrdí
  i ti, co pro bexit původně byli.
  A teď si přestavte ten náš český prťavec pod knutou Německa,
  jak pod vedením Okamury odchází z EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. května 2019 19:45
   Brexit neblokuje Německo, to stvrdilo letošní březen pro odchod. Brexit blokují britské banky a korporace. Pro ně je nevýhodný, Mayová maká pro ně a vede Brexit do ztracena. Jinými slovy, pohrdá vůlí Britů, vyjádřenou v referendu. P.K.

   Smazat
  2. Klaus ma zavrenou dnes cestu ke Korytu a proto to zkousi zase jinak. Je posedlej a proto beha a pretvaruje se mocne, aby se zase mohl delat dalsi skody....

   Smazat
 8. 20:19
  Zkus to dešifrovat do češtiny, možná to bude dávat nějaký smysl.

  OdpovědětSmazat
 9. Pro 18:57.Ultimátum Spojených států o Huawei má opačný účinek.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7915-ultimatum-spojenych-statu-o-huawei-ma-opacny-ucinek.htm

  OdpovědětSmazat
 10. 21:16
  Je to to samé jako embargo na Rusko. Co tě nezabije, to tě posílí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jó jenže pitomci to nepochopí a furt na ně budou nasazovat, normální lidi těm kecům nevěří, ovšem ti, kteří sobě i ostatním chtějí dokázat, že jsou elita si do sebezničení budou šlapat furt na ty stejný hrábě. Já to prostě miluju tu neskonalou blbost, teda potkat bych se s nima nechtěl. Rudý dědeček
   .

   Smazat
 11. zlata slova ale počkal bych si až zase budou v kuchini u klauzu zhasinat abych v tom měl trochu jasno a taky až přijde nějaky kouzelnik s kuponovou lotinkou

  OdpovědětSmazat
 12. Je iluzí si myslet, že tyhle volby něco změní. Stejně o všem rozhoduje EU komise a lobbiste a byrokraté. Našich 21 ze víc jak 700 poslanců nic neřeší.
  https://www.epshark.cz/clanek/2101/parodie-na-volby-parodie-na-demokracii-parodie-na-soud

  OdpovědětSmazat
 13. Asi jsi nemusel ani vstát z kolébky. Nic nezmůžeš tak proč žít - nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 14. Tenhle zoufalec soudruhokapitalista ješitný ještě někoho zajímá? A ten jeho synek ,naprosto stejná troska.

  OdpovědětSmazat
 15. No nemám toho šejdíře Klause st. ráda a mám k tomu spoustu důvodů. Pravdou ale je, že ve srabu, v jakém se nacházíme, je třeba sáhnout po každé pomocné ruce. J.

  OdpovědětSmazat
 16. Skvělý článek tak je to třeba dělat tady honem nastrčili. Proti migrantského Babiše aby drtivě nevyhrál Okamura.

  OdpovědětSmazat
 17. 10:39 Pakamura dnes zajímá pouze několik hloupejch lidí. Ti s tím proti Českým Davidem to projedou, PROČ SE DAVID CPE DO BRUSELU KDYŽ CHCE VYSTOUPIT Z EU, JOOO PRACHY PRACHY!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kolik si těch nakrat těch prachu!

   Smazat
  2. 15:46 jste věru primitiv, když ne a ne vidět i jiné souvislosti.

   Smazat
 18. Lepší by byl i tvrdý Czexit ,než zmrzačeny národ !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:26
   Naprostá pravda. Protože by nám stejně jako našim předkům vyčítali že jsme se bez boje vzdali.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.