Reklama

úterý 28. května 2019

Chris Floyd: Amerika mezi dvěma póly zoufalství

Chris Floyd
28.5.2019 CFP, vybral a přeložil Lubomír Man
Jak se zeměkoule točí mezi dvěma póly nabitými zemským magnetizmem, kmitá náš názor na dnešní Ameriku mezi dvěma póly nabitými zoufalstvím. Když zaujmete pozici na pólu jednom, možná tam spatříte sama sebe vykřikujícího, že ještě nikdy nebylo tak zle, jak je dnes.

Ale když se přemístíte na pól protilehlý, můžete tam znovu zastihnout sebe sama, tentokrát však přesvědčeného o tom, že dnešek není vlastně ničím jiným, než pokračováním toho, co zde už bylo - čili hrůz a pekel, které vás provázely celý váš život: válek, lží, zvěrstev, komplotů, nespravedlnosti, terorizmu, korupce i měst v ohni. Cožpak nestálo tohle všechno v pozadí vašeho života, ať už je vám dvacet nebo osmdesát? A je možné, že vás při takovýchto úvahách napadne i částečně uklidňující myšlenka: Že totiž to, co vidíte dnes, není ve skutečnosti znásilněním dosavadní normy národního života (či všelidských záležitostí vůbec), ale že to jen hypertrofovalo v důsledku pokročilejších technologií a v zásadě se to tedy od nejzákladnějšího minulého neliší. Takže je možná pravda, co už kdosi řekl: Nic nového pod sluncem.

Ale pak usednete k počítači a hledíte na tweet, který tam vyvěsil člen nejváženější instituce v zemi – senátu. Senátor za stát Florida Marco Rubio tam vedle svého textu, bouřícího proti současné vládě Venezuely, umístil dvě fotografie. Na jedné je usmívající se někdejší libyjský vůdce Kaddáfi – a hned vedle ní fotografie jeho ubitého těla.

V tu chvíli strnete. Je to nepochybné. Jde o vzkaz amerického politika venezuelskému prezidentu Madurovi: Pamatuj, že tohle čeká každého politického vůdce, který neudělá to, co my chceme!

Šok, který v ten okamžik pocítíte, je jako úder do tváře. A dokonce i v čase vlády Trumpovy administrativy se vám zdá, že tohle se už ocitá za hranicí. Že tohle už je rozdíl kvalitativní, zavádějící nás do dosud nezmapovaných vod, nacházejících se daleko od břehů minulosti.

Avšak náhle jste zase zpět na pólu opačném. A to když si vzpomenete na další postavu velitelských výšin naší společnosti. Na Hillary Clintonovou. Jak si coby úřadující ministryně po téže vraždě Kaddáfího v televizní debatě takto radostně zajásala: „Přišli jsme, viděli jsme, už nežije, ha, ha, ha“.

Vzpomenete si v tu chvíli i na to, jak v průběhu své prezidentské kampaně slibovala, že totálně vyhladí 70 milionů lidí v Iránu, jestliže tato země, která nikdy nevlastnila nukleární zbraně a nemá je dodnes, zaútočí nukleárně na Izrael, který těch zbraní má víc než dvě stovky. A možná se vám při vzpomínce na tuhle absurditu vybaví i obraz Madeline Allbrightové, hájící usmrcení půl milionu nevinných dětí, které zemřely v důsledku sankcí, uvalených i na ně jejím tehdejším šéfem Billem Clintonem. Což vás zavede ještě dál do minulosti, až k hromadné vraždě v My Lai – a v tom okamžiku se vám vyjeví, že to, co sledujte dnes, není žádným úletem, ale že jde o  p_o_k_r_a_č_o_v_á_n_í. Ano pravda, zrychlené, ale jinak je to totéž zpráchnivělé dřevo potápějící se lodi, jen v ještě pokročilejším stádiu zkázy.

Avšak útesy, na které jsme hnáni, jsou tytéž, ke kterým směřujeme už dlouhou, předlouhou dobu.


- - -

12 komentářů :

 1. PESNY popis SS - Zlocincu!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Čierna kronika Ameriky: Otroctvo ako biznis.
  https://www.hlavnespravy.sk/redir_td.php?aid=53878&c=2019
  Diktát USA pokračuje: USA výrazne varovali EU pred rozvíjaním vlastných obranných projektov a zbraní.
  https://blog.hlavnespravy.sk/12203/diktat-usa-pokracuje-usa-vyrazne-varovali-eu-pred-rozvijanim-vlastnych-obrannych-projektov-a-zbrani/
  Po 200 letech je stále stejně dobyvačná,ale je to náš vzor!!

  OdpovědětSmazat
 3. Někdo to už musí začít - říci USA a dost!! První odvážný už se našel a je to náš člověk. Ano Babiš to přijel Trumpovi říci přímo do ksichtu, až se tento nezmohl na nic jiného, než mu pochválit boty!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme je to vlada spodiny psychopatu , kdyz nevedou drogove valky mezi mafiema, tak tahnou po svete a vsude a mezitim jim manzelky a deti jim nacpavaji drogama doma a Ojizdeji vselijaky dalsi kriminalnici, ale jim to nevadi chteji masakrovat a nic jinyho..
   Obstarozni, hystericky a senilni , nevedi co zvani a nejsou schopni niceho ani myslenky, Trumpovi vladne dcerka Ivanka a zet , kteri sou uplne zpitomnely bohatstvim a orthodoxnim sionismem, hodne vojety antikvariatni vlady nechteji pustit nikoho do vlady a spousteji se do bazin a stahujou USA tez do smrdutyho bahna..Snazi se sahnout do pekla celej svet a ten je za to nenavidi..Ktery smrdi po celym svete . jejich armady jsou bud jako bolavej zub ,nebo hmyz, na kterej uz se nasel prostredek a tak visi uprostred more se svyma antikvarnima lodema, tankama a letadlama a nejsou schopny nic.

   Smazat
 4. Asi nejlepší a nejvýstižnější je ten hrdý americký orel, což je vlastně americký sup. Může být něco trefnějšího? Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Honolulu co Vás tak rozčílilo že jste se zapomněl podepsat? Autor článku je občan JUSEJ a určitě má větší příjem než Vy. Všechno co popisuje odpovídá i vidění hurvínků a to říkáte že nemáme dobré informace. Jo jste katolík a to mluví za vše. Můžete lhát, krást, vraždit a za pár drobných Vám bude odpuštěno.

  OdpovědětSmazat
 6. noviczech
  ...Nostradamus píše: V červenci 1999 velký a děsivý vládce přijde z nebes a oživí velkého krále z Angoulmois.
  Před a poté Mars bude šťastně vládnout.
  (můj dodatek: Mars-bůh války)
  Další text Nostradama: Třetí antikrist zničí vše důkladně. Dvacet sedm let krveprolití bude vytrpěno v této válce.
  Kacíři mrtví, zajatí, ve vyhnanství.
  Zkrvavené lidské mrtvoly a rudá krev pokrývá zemi.
  ...a opravdu vidím, že na těch slovech něco pravdy je! Je mi i jasné, že vládce z nebes, Satan, oživil krále a podle mne je to Amerika, tedy USA!
  Jak dlouho tedy ještě bude rozsévat smrt a krev po Zemi? Uvidíme...!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika by skutečně potřebovala nutně oživit, chcípá na úbytě, jestli ji zachráněj Švýcaři z Cernu toť otázka. Je tady ještě Rusko a Čína a ty mají zdá se, úplně jiné představy a své plány a možnosti. Ušáci zaspali a probuzení bude tvrdoglobalistické. Rudý dědeček

   Smazat
 7. Pokračovatele hitlera v touze po světovládě na to dojedou Rusko a Čína se nedají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak! 3.světová válka se v žádném případě nedotkne území Severní a Jižní Ameriky a naopak na Rusko dopadne v prvních 60. minutách 2500 taktických střel a po 5-ti hodinách skončí velký ohňostroj. Aktualizovaný odhad na sílu jaderných zbraní a počet mrtvých je 60 -100 milionů okamžitě. Do 15. dnů následně, vlivem radiace a spadu, kontaminace prostředí 300-400 mil. zdegenerovaných westazijců! Do půl roku 800 milionů na souhrn všech devastujících následků zničení základních životních zdrojů této chátry. Na odklízení mrtvol nebude mít žádný tento orientální chanát kapacitu. Ve všech zasažených státech přestane fungovat infrastruktura, průmysl, zdravotní systém. Ale do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 8. Je to tak. Tá naša súčasná "civilizácia" je stále len na úrovni neandertálcov.

  OdpovědětSmazat
 9. 15:15...ty kam patríš? K civilizácii, alebo k slote, pochcípanej hladom. Myslím, že k westazijcom. Aspoň Amíci ťa tak vnímajú.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.