Reklama

pátek 3. května 2019

Další zpackaný pokus o vojenský puč ve Venezuele: USA si nedají pokoj. Nahradí neschopného Guaidó osvobozený opoziční předák López? Ze západní propagandy se stává fraška. Maduro si dál upevňuje pozici

Caracas dnes - "Yenkeeové, vypadněte z Venezuely,
a z celé Latinské Ameriky!"
Jevgenij Krutikov
3.5.2019 Vzgljad, překlad ProtiProud
JEVGENIJ KRUTIKOV uvádí na pravou míru fake news našich veřejných dezinformačních prostředků o finální fázi operace Svoboda, která měla osvobodit Venezuelu od údajné diktatury legitmního prezidenta Madura


Příznivci samozvaného prezidenta Venezuely Juana Guaidó se pokusili uchvátit moc násilím. Bylo dokonce oznámeno, že „armáda učinila správnou volbu“, což údajně znamená, že hodlá podpořit Guaida a svrhnout legitimního prezidenta země Madura. Nakonec pokus o vojenský puč selhal. Jak a proč se tak stalo?

V úterý 30. dubna kolem sedmi hodin ráno místního času došlo ve Venezuele k pokusu o převrat. Sám sebou jmenovaný a Amerikou (ostatně i českým prezidentem) uznaný „prezident“ Juan Guaidó vtrhl z kolumbijského velvyslanectví do oblasti letecké základny La Carlota a obklopen uniformovanými lidmi oznámil zahájení „finální fáze operace Svoboda“, která v jeho terminologii má znamenat „osvobození země od útlaku“.


Tyjátr hadrových loutek


Invazní ozbrojená skupina čítala asi 70 lidí a za řinčení neznámého druhu zbraní se pokusila „probít“ k prezidentskému paláci Miraflores. Po cestě byla jednoduše zablokována na silniční křižovatce ve čtvrti Altamira v Caracasu. Před tím se jí podařilo osvobodit z domácího vězení hlavního opozičního předáka Leopolda Lópeze, který je v místních liberálních kruzích mnohonásobně populárnější, než Juan Guaidó i s jeho charisma připomínajícím Baracka Obamu.

Po pár hodinách bezradného přešlapování na altamirké křižovatce byla odbojná skupinka zpacifikována granáty se slzným plynem a v mžiku odzbrojena. Juanu Guaidóvi se však během trapného čekání v zablokovaném konvoji podařilo prostřednictvím telefonu rozhlásit, že „armáda učinila správnou volbu“ a údajně přešla na jeho stranu. Vedle toho přes sociální sítě vyzval obyvatele Caracasu, aby přijeli demonstrovat na leteckou základnu La Carlota, a povolal vojenské příslušníky venezuelské armády, aby vyjeli do ulic a svrhli prezidenta Madura, což lze interpretovat jako přímou výzvu k vojenskému převratu. Někteří venezuelští politici rovnou obvinili sousední Kolumbii ze snahy o vyprovokování vojenského povstání.

Venezuelský ministr informací Rodriguez pro pořádek zveřejnil, že probíhá operace zneškodnění „skupinky vojáků“. Ministr obrany generál Vladimir Padrino Lopez ubezpečil veřejnost, že situace ve všech kasárnách je klidná, a nazval vojáky, kteří se přidali na stranu Guaidó, „zrádci“ a „zbabělci“. Guaidó oněch několik hodin tvrdnutí v zablokované koloně hlásil v rozhovoru pro americká média, že „většina armády“ přešla na jeho stranu, avšak pouze do chvíle, než pořádkovým silám Venezuely došla trpělivost a celou „vojenskou vzpouru“ rozprášily slzným plynem.

Do oběda bylo po vzpouře, pouze ojedinělé skupinky mládeže se v bílých obvazech snažily prorazit plot letiště. O něco později se zde s křížkem po funuse srotil nevýznamný dav.

Napětí kolem Venezuely: Co napsal nejhloupější muž na světě? Dvojí metr Spojených států. Bude druhá karibská krize? Vojenské dobrodružství pod rouškou humanitární operace. Zadní dvorek a ruské bombardéry


Dezinformační fraška Západu


Název „letecká základna“ pro La Carlota je poněkud nadnesený. Ve skutečnosti je to odlehlá část Caracaského mezinárodního letiště pojmenovaného po generalissimu Francisco de Mirandovi. Je tam dislokována lékařská jednotka první pomoci a plocha základny je povětšinou využívána jako místo pro pořádání rockových koncertů. Vystupoval tam celý dlouhý seznam místních a světových rockových hvězd, od Shakiry a Lady Gaga až po Juliana Marleye a UB40. Žádné bojové jednotky na základně La Carlota nejsou. Jen to dotvrzuje již dříve zjištěnou skutečnost, že se Juanu Guaidó a Američanům za posledního půl roku podařilo přetáhnout na svoji stranu pouze vojenský odpad z týlových jednotek a důstojníky bez naděje na kariérní postup, nikoliv skutečné bojové oddíly.

Přesto o něco později začala západní média s pocitem nesplaceného dluhu rozhlašovat, že na stranu Guaidó přešel „první venezuelský generál“, náčelník tzv. Strategického štábu venezuelského letectva Francisco Janes Rodriguez, který vystoupil s odpovídajícím prohlášením prostřednictvím sociálních sítí. Faktem však je, že generál Rodriguez přešel na stranu Guiadóa už v lednu, a poté se ukryl do podzemí, odkud dosud šíří své věštby. Mezi příslušníky vzdušných sil země byl už dávno prohlášen za zrádce. Navíc „strategické štáby“ ozbrojených sil byly svého času zřízeny jako platforma okázalých odstoupení a odstranění nepohodlných nebo bezperspektivních důstojníků venezuelské armády. A to je přesně ten vojenský kontingent, u něhož CIA hledá „armádní podporu“. „Strategické štáby“ se neúčastní reálného velení nad bojovými jednotkami.


Nesmyslný refrén pučistů


Jinými slovy, byli jsme svědky pokusu oprášit starý plán vojenského puče z ledna letošního roku. V jeho centru zůstala základna La Carlota. Vládní místa v zemi, včetně budovy prezidentského paláce Miraflores a vojenských základen v okolí Caracasu, měly být obsazeny během tří dnů. Vůbec nic se nezměnilo.

Přísně vzato nebyl to ani pokus o vojenský převrat, ale zpackaný puč vedený omezenými silami. A Guaidó při něm naletěl na falešný trik. Zřejmě ho někdo přesvědčil, že armáda může přejít na jeho stranu. Guaidó tak z nějakého důvodu provokuje k silovému scénáři. Buď mu začaly selhávat nervy, nebo ho někdo k takovému vývoji událostí dotlačil. V každém případě spoléhat se na pár desítek týlových vojáků neznamená nějakou „finální fázi operace Svoboda“, ale šlo o naprostý nesmysl.

Samotný Guaidó oznámil „největší“ demonstraci proti Madurovi na 1. května, což zapadá do taktiky „třídenního převratu“. Popisované události měly být den první. Druhý den se měla konat masová demonstrace v Caracasu. Třetí den „svržení diktátora“.

Intervence USA ve Venezuele: Maduro narušitel amerického vlivu. Zadní dvorek pro Rusko a Čínu? S emisí podložené kryptoměny to přehnal. Ohrozit dominanci dolaru je trestné. Damoklův meč konflitku s Čínou?

Venezuelané jsou proti


Zde je třeba připomenout, že život v Latinské Americe se jakžtakž rozbíhá kolem poledne. Shromáždit dav lidí v sedm nebo v devět ráno je zcela nereálné. Když obyvatelé oblastí Caracasu, které sousedí s La Carlota, uslyšeli střelbu, rozhodli se neposílat děti do školy a sami nevyšli ani na ulici, takže o nějakém masovém protestu lze sotva mluvit.

Proto je důvod se domnívat, že většina obyvatel Caracasu se nehodlá zúčastňovat násilných akcí, jako tomu bylo před několika lety, a doufá v mírové řešení konfliktu. Lidé nechtějí opakovat události z počátku roku 2014, které vedly k úmrtí několika lidí během pouličních střetů v Caracasu. (Stoupenci svobody a demokracie vyvolávali na Prvního máje násilné střety pouze před venezuelským vyslanectvím v Chile a v Argentině – pozn. PP) K tomu venezuelská armáda v absolutní převaze vyjadřuje loajalitu vůči prezidentu Madurovi, což potvrdily i současné události. A to navzdory šesti měsícům zákulisních intrik a diverzní snaze CIA za přispění Kolumbijců.

A jak se to má s Prvním májem? Předseda Národního shromáždění Diosdado Cabello pozval příznivce Madura, aby se shromáždili u prezidentského paláce. A Cabello je velmi populární. Tradičně se každé opoziční shromáždění koná o víkendech a organizovat pokus o vojenský puč 30. dubna brzy ráno byla velká chyba. Ano, v Latinské Americe už něco podobného dříve zafungovalo. Zmíněný Leopoldo López v roce 2002 zvládl s extrémně omezenými sílami zorganizovat únos Huga Cháveze, jehož tehdy vozili od jedné vojenské základny ke druhé, než byl nakonec osvobozen vojáky téže armády. Ale dnes je situace úplně jiná.


Akce pod falešnou vlajkou?


Podle všeho hlavním výsledkem událostí z 30. dubna nebude pokus o podivný a zpackaný vojenský převrat, ale právě osvobození Leopolda Lópeze z domácího vězení. 

Leopoldo López - pučista z roku 2002 - osvobozený Guaidóem asi převezme úlohu vůdce opozice proti Madurovi

Na jedné straně se jedná o faktické porušení zákona zastánci Guaidóa (dokonce i López sám souhlasil s domácím vězením, jinak by musel čelit trestu odnětí svobody za terorismus). Na druhé straně je López extrémně populární u liberálně smýšlející části obyvatelstva a teď bude muset nějakým způsobem sdílet s Guaidóem jeho poslání (pokud samozřejmě nebudou oba v blízké budoucnosti zatčeni pod těžkým paragrafem organizace státního převratu).

Kolumbie a Brazílie se s největší pravděpodobností omezí na hlasitá prohlášení. Kolumbie je hlavní nepřítel, ale technicky není schopna napadnout Venezuelu, nemluvě o tom, že kdykoli mohou být v Kolumbii aktivovány levicové partyzánské skupiny. Brazílie není fyzicky schopna bojovat v neprostupné džungli a nálady v brazilské armádě poté, co byl zvolen prezidentem Bolsonaro, nejsou ani zdaleka tak růžové, jako tvrdí americká propaganda.

Skutečným výsledkem tak je, že 30. dubna večer dokázala Madurova vláda schopnost samostatně se vyrovnat s tímto druhem falešného povstání. Otázkou je, zda budou Guaidó a López zatčeni, protože Washington právě násilné akce proti Guaidóovi označil jako další nepřekročitelnou „červenou čáru“. Ale Guaidó sám si o to říká.

Je za tím snad nějaký jiný plán - především otevřená vojenská invaze USA?

75 komentářů :

 1. USA všude ve světě, kde jsou zásoby ropy a zlata, rozsévají americkou demokracii ve formě převratů, bombardování a zabíjení nevinných lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco podobného probíhalo před pěti lety na Ukrajině. Tam ale USA do převratu investovala pět miliard dolarů a demonstranti na Majdanu dostávali 100 dolarů denně a každý den na Majdan přijížděli Evropští prezidenti a štvali proti legitimně zvolenému ukrajinskému prezidentu. Ve Venezuele mají lidé s Američany zkušenosti a nenechají se jen tak lehce oblafnout a vědí, že USA před Chavezem Venezuelu neskutečně okrádali tím, jak odkupovali ropu za 30 dolarů za barel, když světová cena byla 130 dolarů za barel a nutily Venezuelu, aby si na těžbu za 30 dolarů za barel ještě Venezuela u USA půjčovala miliardy dolarů za lichvářský úrok. To vše je Americká demokracie.

   Smazat
  2. 15:18, je to mnohem složitější. V r.2002 se za Cháveze ještě postavili, teď to není tak jisté. Madura volí především lidé z barriors.

   Smazat
  3. Malé odbočení od tématu:

   https://www.televizeseznam.cz/video/cernota/konfrontace-domluvili-si-sex-s-ctrnactiletym-klukem-misto-nej-ale-prisel-nas-stab-s-kamerou-63913095?dop_ab=4&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=pzhBXYIX085-201905032158&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=boxik&utm_campaing=_var

   Smazat
  4. Jde predevsim o zotroceni a predtim masakry Venezuelske populace za ucelem "osvobozeni" od svobody a demokracie , kterou dnes venezuelci pozivaji a o to jde vsude a porad dnes !!. V pripade i genocidu jako pomstu ,ze byli na strane komandante Chaveze a Madura.. Snad si to plne uvedomuji co je od NATO a US a EU a Wall Streetu "Demokratu" ceka..A zatim je nedostatek zkorumpovanych zradcu. Ani nejsou lidi schopny to cele provest.. Tez muzou cekat ve V.,totalni vydrancovani zeme, priliv a tsunami afroarabskych teroristu, kteri je "Zdisciplinuji" bombami atd..Sem tam nejakej kostel,zapalit a znicit take neuskodi..
   Kolumbie se stala clen NATO prave za tim ucelem..
   Prince, majitel proslulych vrahu Blackwater /Academy /ted jsou akademikove zraly na Nobelovu cenu miru jako Obama/..,prohlasil verejne ,dejte mi 5000 vrahu a ja vam zaridim Venezuelu. Jako obvykle dostane miliardy /jako mnohokrat predtim/ a z kancelare povede ty masakry a genocidu venezuelskeho lidu....
   Ale muzeme pozorovat ,ze obcanska valka se prave rozviji uspesne v samotne USA pozvolna, kazdy den strelba ,teroristicke utoky a masakry a jine aktivity na dennim poradku..
   Situace se tak podoba Rusku pred 1917 ,/USA taky vede zahranicni valky jako Rusko/,akorat se porad hleda nekdo jako Lenin, nebo Hitler , kterej by pak udelal "poradek" !! Cely to hulakani okolo spoluprace Trumpa s Ruskem a dalsi propagandy maji smerovat prave k tomu.. ..Svrzeni dosavadnich a neschopnych a nedostatecnych pro vec idiotu ,revoluci nastolit daleko horsi silence na vrazdeni vsude v USA a v celem svete.. Tedy jen pokracovat v "praci" demokratu v daleko horsim.....
   Co Kreml dela je probourani Monroe Doktriny, kdy cele velke oblasti jsou "nedotknutelne" a kolonie
   a "majetkem" USA.
   Ale Putin se "zasprajcoval" /jako v Syrii/ ,and shit hit the fan, ve vudcove hlavnim stanu ve Washingtonu./, a Kreml asi vi svoje ,co si muze dovolit. A vi to moc dobre ,protoze maji jako obvykle vsecky spolehlive informace z Hlavniho Stanu nepritele..A cinan je hned za tim , hladovej po surovinach, bez kterych nemuze existovat..
   Dalsi problem,ze prihratej G. neni schopen ani nic slibit nebo nabidnout aby aspon cast populace zkorumpoval sliby na svoji stranu...Strasne votevira hubu a krici a krici hystericky, a mava pestickou ,ale sam neni schopen niceho ,vyjma ,ze jsou "demokraticky" fasisti/Abrams ,Bolton, Pimpeo atd,s milionama zaplatit zradce a USA na jeho strane ...Ale jen nekolik tmavych ,asi dovezenych vyrostku se snazi delat trochu neco..
   Neni to jen bitva o suroviny , ale snad jeste dulezitejsi tez strategickou bitvu o celou Jizni a Stredni Ameriku /a okoli/, a kdo prohraje tam konci..
   Tedy Domino efekt, ktery se snazili US uz ve Vietnamu zastavit..

   Smazat
  5. 4:52 - kde berete takové hlouposti, jako ze Kolumbie je členem NATO?
   K.

   Smazat
  6. 6:50, těžko říct, kde k tomu nesmyslu přišel, ale faktem je, že Kolumbijců je v americké armádě stále více. Dost možná, že týpci v Humvees, které vítali čeští radostníci po celé jejich trase naší republikou se slzami v očích obsypávajíc je květy, byli Kolumbijci, kteří něco podobného viděli poprvé v životě. A nechápali. Pak jim bylo řečeno, že právě oni, prostí synci meddelínských slumů, kteří si ve svých jedenácti uměli vyhonit ptáka, ale nedokázali zavázat tkaničku u bot, jsou "osvoboditelé", a jejich pyšné mužství ještě více narostlo. Obzvlášť tehdy, když posléze za nimi na ubikace přišly lepé děvy s bílou pletí, plny vášně a slepé oddanosti. Anebo když jim důstojní bílí muži v oblecích skládali hold v nesrozumitelném jazyce, zjevně velmi primitivním, a směšnou angličtinou děkovali za cosi tak jednoduchého, jako řízení teréňáku na dálnici. Něco takového musí chlapce, který dosud zažil jen ústrky, buzeraci a pohrdání, velice povzbudit v jeho sebevědomí. Samozřejmě, že od této chvíle začali považovat danou zemi za cosi mnohem níže než Kolumbie, kterých už v dnešní době není tak mnoho. Třeba Sierra Leone, Kongo, Libérie, Somálsko... V myslích těchto hochů se Česko zařadilo mezi ně.

   Smazat
  7. 7:47 - ano, je to tak. Také se za některé své spoluobčany stydím: Čučkaři, čípkaři, presstituti, veřejnoprávní zrádci, neziskoví vyžírkové, snobští voliči Knížete a Drahoše atd. prostě havlerka.

   Smazat
  8. Jedna se ohledne Kolumbie o verejne oficialni prohlaseni velitelstvi NATO !!! Nechrapejte..
   Kolumbie byla pridruzena k NATO chvili predtim , nez zacaly problemy s Venezuelou.
   Jakej presne je ten vztah nevim , ani mne to nezajima.
   Vim jen jak jsem se podivoval ze i kolumbie patri do NATO a Atlantickeho , evropskeho Paktu.
   Nejdriv nez zacnete s tim "Divenim" tak se aspon trochu informujte.

   Smazat
  9. 4:13 píše nesmysl. Kolumbie v NATO není ani jako přidružená země. Je pouze "partnerem" a je s ní "konzultováno" a "spolupracováno".

   https://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_143936.htm

   Smazat
  10. Jo ta vase nevinna partnerska konzultace ma za nasledek ,ze v Kolumbii je usazeno spousta zradnych armadnich dustojniku uprchlych z Venezuely. A dalsich zlocincu , ktery pripravuji prevraty vsude na svete...
   Hlavne je to vysvetlit , tak aby se lecos zakrylo..
   Kolumbijske armady na hranicich Venezuely ..
   Dale utocnici , kteri konzultovali tim,ze vystrelili dron se zamerem zavrazdit na presidenta Madura..

   Smazat
 2. Amerika čeká na záminku - např. zastřelení Guaidoa - to by musela vojensky zasáhnout ! Možná ho Amíci zastřelí sami, aby mohli vpadnout do Venezuely.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fajn nápad, dost často realizovaný. Guaidó je naprd, proč ho nezastřelit?

   Smazat
 3. Americti ARRESORI zautoci!! Jde o ropu, tedy penize!! SS se ekonomicky hrouti, prezivaji jen diky agresim, vrazdeni a kradezim!! Jako kdysi STAROVEKY RIM!!

  OdpovědětSmazat
 4. Jen aby to byl "demo" převrat, v tom jsou SS nej. Také si myslím, že se ekonomicky hroutí, před 30 léty je zachránil Gorbačov a Jelcin, kdo to odnese nyní? Jestli mají Rusové ve Venezuele JZ, tak budou SS hodný. Jak zaútočí na Venezuelu, tak zřejmě Rusové zlikvidují Ukrajinu. Není too jednoduché a co s Libyí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JZ? Svatá prostoto. Jistěže nemají.

   Smazat
  2. Co to blábolíš? Ty si myslíš že Putin je padlý na hlavu? V Sýrii stačilo pár letadel, ve Venezuele stačí 2 strategické bombardéry, které tam ani nemusí parkovat, protože tam mohou doletět za pár hodin. Plus REB a stovka poradců. Rusko chce válku oddálit, ne ji provokovat.

   Smazat
 5. Tak to měl gajdo kliku. Adolfa při nezdařeném puči málem zastřelili.

  OdpovědětSmazat
 6. López nikoho nenahradí. Hned se utíkal schovat na chilskou embasádu, tam ho nepustili, tak prosil Španěly, protože má po předcích jejich občanství. Je na něj zatykač, má si ještě odsedět 8 let vězení za předchozí teroristické akce, bez ohledu na 30. dubna...

  OdpovědětSmazat
 7. S Venezuelou je to podobné jako byste na dvorku měli slepice , které snáší zlatá vejce / jejich případě je to ropa / . A zloději v čele s USA by se toho bohatství rádi zmocnili , protože doma a jinde už všechno vyrabovali a Rus se s nimi o svoje bohatství podělit nechce . Jak to asi může dopadnout ?

  OdpovědětSmazat
 8. Abyste se nezastali komunisty, vlastizradna luzo. Kdyby vylezl z hrobu Hitler, polezete mu do konecniku taky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, prcinko 17:33, špatně ses vyhajala?

   Smazat
  2. 17:23 To by bylo moc dobré pro vás fašouny z kavárny. A moc tu nenadávej do vlastizrádců vy odporní služebníci cizáků.

   Smazat
  3. 17:23, ne, Hitler to je tvoje parketa. Ten taky obhajoval zájmy korporací a za jejich zisky šel do války. Jen rétorika byla jiná. Prostě jak se to tehdy hodilo. Proti Rusku se tehdy mohly nasadit jen evropské síly, zrodil se tedy nacismus. Dnes už můžete použít lidské zdroje odevšad, včetně Afriky, zrodil se tedy trockistický liberalismus, chovaný paralelně s wahhábistickým islámem. Cíl je stejný.

   Smazat
 9. Lopez. Není to ten Lopez, co před rokem získal ve volbách 17% a Maduro 68%?

  OdpovědětSmazat
 10. Guaidó uvízl v zácpě. To je lídr jako prase. :-) Asi neměl ani na amplión, nebo jeho velkohubé svržení Madura je jenom nějaký trapná reality show pro trapáky typu pro-ami spammera na NR. :)

  Kdo pofouká bolístku chudinkovi Boltonovi, Abramsovi a Pompeovi, že z nich ten poskakující rádoby lídr Kvákaido dělá veřejně blbce? :-)

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už mají amíci i na zubaře? Ještě chvilku a budou se mít jako my za bolševíka:)

   Smazat
  2. A stále kvoká, stále kvoká....Počkej až DOW sletí dolů jako raketa!

   Smazat
 12. Nechápu jedno, proč není již ten terorista a pučista Guaidó již dávno v Madurově base. V base legálně zvolené vlády Venezuely.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, on tam skončí až ho budou chtít Amíci oddělat. Tam bude dobře schovaný. Zatím je to neškodný trouba a užitečný idiot.

   Smazat
 13. Boze moj,co len s nami bude. Panna Maria oroduj za nas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty se o sebe nestrachuj, opilci a blbci mají vždy z pekla štěstí. To mě říkávala již má babička.

   Smazat
  2. Vaše babička byla moudrá žena. Teď mi to docvaklo, elektřinu zdražujou, benzín zdražujou, žrádlo zdražujou jen ten chlast je čím dál levnější, proč asi? Rudý dědeček

   Smazat
 14. Vstoupí li do Venezuely bota amerického vojáka, opozice neopozice, všichni Venezuelané budou chtít tu botu roztrhat. Vnitřní problémy Venezuely Američané nevyřeší, neboť tam jsou nenáviděni všemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatim to muzes trenovat. Treba si muzes vzteky roztrhat valenky:-)

   Smazat
  2. 20.30 Nemam vstek, vi jo? Proč ta agrese z vasi strany? Pisu vasim jazikem, aby ste mi rozumel. Nemistni pitomce.

   Smazat
 15. Mistni rudi pitomci jeste nevi, ze neni vsem dnum konec. Az to ted o vikendu propukne a vsichni to budou sledovat u TV s popcornem a colou, tak se nekteri rudosi poserou vzteky:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm asi nějaká Sibyla, tož si počkáme až to o víkendu propukne, pemprsky si pro jistotu připravím, člověk nikdy neví a Sibyla je Sibyla. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 20:29- myslíte, že konečně CIA napraví zpackaný převrat?

   Smazat
 16. Autoritářský prezident Nicolás Maduro už nemůže věřit ani lidem ve svém nejbližším okolí, protože i ti si přejí jeho konec. Agentuře EFE to řekl venezuelský opoziční lídr Leopoldo López, který pobývá v rezidenci španělského velvyslance v Caracasu, protože mu hrozí zatčení. Opozice podle něj nevylučuje ani zahraniční intervenci, dává ale jasně přednost pokojné změně režimu. Velká část armády je podle Lópeze na straně opozice, jen se stále bojí dát to otevřeně najevo.
  "Dnes už Maduro nemůže věřit ani těm, co mu vaří kafe. Ví, že jeho nejbližší okolí si přeje, aby odešel (z úřadu), ví, že jeho okolí s námi jednalo, takže jen předstírá, že má nad zemí kontrolu," řekl ve čtvrtek agentuře EFE López. Dodal, že i on během posledních týdnů jednal s různými "významnými představiteli režimu", jejich jména ale neuvedl.
  O jednáních s představiteli Madurova režimu hovořil tento týden i poradce amerického prezidenta John Bolton, podle něhož opozice v uplynulých dnech jednala i s ministrem obrany Vladimirem Padrinem, předsedou nejvyššího soudu Maikelem Morenem a velitelem prezidentské gardy Ivánem Hernándezem. Ti podle Boltona souhlasili, že Maduro musí z funkce odejít.
  Ve čtvrtek López novinářům před rezidencí španělského velvyslance v Caracasu řekl, že jednal i s řadou venezuelských důstojníků a že velká část armády podporuje opozici. "Během více než třech týdnů jsem měl doma schůzky s veliteli, generály a zástupci různých složek armády, kteří nám slíbili podporu s odstavením Madura od vlády," uvedl López.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se říká houby s voctem, vařej z vody a přání je zde otcem myšlenky. Vypadá to s nimi bledě a pokud to projedou, tak to potom už bude jenom dlouhej sešup z hrušky dolů. Dneska měl Trampík dlouhatánskej rozhovor s Putinem, který si sám vyžádal. Putin mu asi řekl strčte tam frňák a příjdete o něj. Takže uvidíme. Hej hou

   Smazat
  2. 20:50- ale já 20:38 věřím, takovou blamáž by si CIA nemohla dovolit, pokud to není v režii Trumpa k její reorganizaci.

   Smazat
  3. 20:38 ten López lže už skoro stejně dobře, jako naše Bruselská ČT, akorát, že mu to Venezuelci nežerou, jako někteří zblblí pitomci u nás, pro které je ČT a rozhlas tou nejlepší kvalitou pravdy...

   Smazat
  4. 20:50
   Přesně tak. Lopéz se sotva stihl schovat na ambasádu a bude blábolit pro-ami presstitutkám, že za poslední týdny jednal desítkami nebo nevím kolika vysokými důstojníky a představiteli režimu? Ta venezuelská opozice, to je smutný cirkus. (Nabodávám si na hrot kapesník a utírám si očičko)

   Rudý škorpión

   Smazat
  5. Lopez nemá podporu voličů, fakticky má nulovou podporu. Oni očekávali, že se armáda postaví na jejich stranu, nebo zůstane neutrální a vytvoří juntu tak jako na Ukrajině. Pak podle jejich vzoru vybijí lídry Madurových přívrženců a ustanoví "novou demokratickou společnost".

   Kdyby byla pravda, co Lopez říká, Maduro by se už momentálně houpal někde na náměstí nebo seděl na některé z ambasád, a Lopez, obklopen generalitou, už hřímal z TV. Jenže ono to není pro ty generály a úředníky tak jednoduché, jak se zdá, i kdyby chtěli. Jednak armáda má sloužit "lidu" ne politikům, za nimiž ten lid nestojí. To je sebevražedné počínání i pro vojáky, protože by hrozila občanská válka.

   A úředníci to mají ještě nahnutější. Když zradili jednou, mohou i dvakrát. Takových lidí je třeba se co nejdříve zbavit a Lopez má kolem sebe dostatek úředníků, kterými je lehce nahradí.

   A stále není třeba zapomínat, že Madura sice nevolilo 66% Vebezuelců, ale Lopeze nevolilo 93% Vebezuelců. Navíc Lopez představuje americkou figuru, tedy jeho prvotním zájmem bude uspokojovat americké zájmy. Tohle lze utáhnout jen velkými masakry ze strany velmoci a zastrašením obyvatelstva.

   Smazat
  6. Ano máš to v hlavě srovnané to jo. I zde naši opozičníci tvrdí již deset let že náš pan prezident zvolený lidem této země stejně jako je zvolen lidem Maduro má před sebou tak dva tři měsíce života že. A oni to nejsou měsíce ale roky že troubo. To je asi stejné jako kdyby jsi věřil co řeknou v naší ČT či Hlasu Ameriky cháááá

   Smazat
 17. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA už mohou pouze vyvolat válku, na nic jiného už se nezmůžou!! Bohužel, taková je krutá a nepřikrášlená pravda! Venezuela je jenom epizoda stále stejného divadelního představení , které předvádějí USA již cca 30 let!! Nějaký nový "kus" neočekávám! A budou muset USA nejspíše "pospíchat", protože pokud začně Čína "rozpouštět" US dluhopisy, tak mají USA naprosto zásadní problém!! A už to dlouho trvat nebude , protože Čínu už to "nebaví" a přestane pracovat za potištěný , zelený papír, bez faktické hodnoty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co teprve až gosudar Putin vypustí zlatem krytého Dvouhlavého orla? A co až Irán začne prodávat ropu za Euro? A co až Rusko začne za ropu vyžadovat zlato? atd atd.

   Soudruzi, už ty vaše debilní odrhovačky omíláte stále dokola nejmíň 10 let. A mazitím ten váš zlatem kratý rubl ztratil 2/3 hodnoty :-D

   Smazat
  2. Roční deficit zahraničního obchodu mezi USA a Čínou býval cca 250 milard USD a teď "vyrostl" na cca 320 miliard USD , takže místo toho , aby se zadlužení USA vůči Číně snižovalo, tak roste a kdo něco trochu pochytil z ekonomiky, tak dobře ví, že to jenom spěje k mezinárodnímu globálnímu "prů@seru", který zasáhne každého na planetě!!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 20:45 neboj se blbečku a dočkej času. I na ty zelený papírky se zednářskými symboly dojde a celosvětový zloděj a zločinec padne na tlamu. Venezuela, je jenom začátek jejich konce soudruhu...

   Smazat
  5. 20:45, zlaté rezervy RF stále rostou, ale to není jediný dokonce ani hlavní prostředek ochrany měny. Kdyby rubl nebyl dostatečně chráněný, nedevalvoval by jen na 50%, ale Rusko by se po intervencích vůči jejich měně a sankcích už několik let zmítalo v podobných sračkách jako Venezuela, možná i v občanské válce.

   Intenzivní podpora odkupu domácí produkce zlata ruským státem začala někdy v roce 2009 po velké recesi, která měla velmi negativní dopad i na Rusko.
   Zlatým rublem, kterým se tady pořád oháníte, je myšlena, zřejmě pamětní mince, vydaná jejich CB někdy v roce 2014, 2015.
   Zlatý standard je už hodně dávno pasé. Nechápu proč se o něm stále zmiňujete?

   Smazat
 18. Rusaci zase knuci, protoze nemuzou do Evropy dodavat kontaminovanou ropu.
  Asi v CCCP nebude na duchody a potom babusky Liliputina utlucou holemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty blbe národní 20 55 , ropovod Družba nám dodává cca 30 let naprosto spolehlivě ropu z Ruska , ale o tom se nepíše a teď když se někomu "podařilo" dostat do ropovodu nějaká svinstva /Rusové tvrdí, že jde o sabotáž!/ , tak je z toho najednou nebetyčná aféra a všichni pisálci a šmokové z ČT se mohou přetrhnout, jak by si kopli do Ruska, ale jak se potrubí podaří vyčistit, zase nám bude ropa proudit! Já jsem o tom mluvil s lidmi , kteří tomu trochu rozumí a ti říkali, že "Litvínov" ja zařízený a nastavený na ruskou ropu, která má dost síry, takže se musí "dobře" zpracovat, jinak je velmi kvalitní a po všech stránkách vyhovuje!! Přechod "Litvínova" na jiný typ ropy by byl hodně nákladný a zcela jistě se nechystá!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 21:10 zato ty patříš rovnou do klecového lůžka, demente.

   Smazat
 19. Ten blbeček 20 45 , co tady píše za cinty , je blbý jak anděl!!! Ono to na tebe také dopadne, tak si potom jdi někam za roh nafackovat!!! Ekonomika , která jede na dluh, musí zákonitě skončit průse@rem, jiné řešení není na obzoru a bohužel tato premisa se také týká nás a celé EU!! ECB má také cca přes 2000 milard ničím "nekrytých" euro!!! To nejsou žádné pohádky, to jsou tvrdá data! Bohužel!! Máme "růst" , ale na dluh! To je čistý kocourkov! Nejsem žádný komunista, ani "koblihu" nemusím příliš poslouchat, jenom mám velice oprávněný strach a nejsem sám!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusky zlaty rubl je kryty zigulem, valenkami a rubaskami:-)

   Smazat
  2. 20:57 Uz to nema smysl. Musis skocit z nuselaku:-)

   Smazat
  3. Pokud se moje prognózy vyplní, tak těch, co budou skákat z Nuseláku bude hodně a je úplně jedno, o co se tady hádáme a kdo má "rád" Rusko a kdo USA!!! Potom už to bude každému jedno, ten prů@ser si pěkně vymlsáme společně a nerozdílně!!

   Smazat
 20. Globální, světová ekonomika je velmi "křehký" organismus a pokud dojde k nějakému velkému "průšvihu" ve Venezuele, tak nás to postihne všechny! To uvádím jenom proto, aby si to zde všichni "diskutující" uvědomili a přestali hýkat "kraviny" , protože jde o docela vážnou věc, kde můžeme dostat přes držku všichni, bez rozdílu!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Honolulu. Napsal jste nám že jste na Smíchově dokončil pomocnou školu, při útěku z ČSR jste ztratil plodnost, pracoval na stavbách ale nevíme v jaké profesi nebo funkci. Přece jste ty stavby neudělal sám. Máte antickou knihovnu a nemáte rád tytéž americké zvrhlé zdegenerované parazity jako mi v Čechách. Někdy píšete docela dobře a někdy se zdá že jste si dal pořádnou pecku a potom nám nadáváte. Prapraděda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavne si zopakni zaklady pravopisu:-)

   Smazat
  2. Hlavne si zopakni zaklady pravopisu. Gramaticky správně tam je jen si a pravopisu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 22. USA koná pouze z pozice síly, co si umane to chce. Jenže zapomněli že Rusko je nebude poslouchat, jak kdysi vodka Jelcin. Putin je sportovec a bojovník.
  Maduro má smůlu že mají ropu. Kuba má cukrovou třtinu a má klídek.

  OdpovědětSmazat
 23. OT: Ekosmradi byli zase za školou. Budou mít neomluvené hodiny?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Berte-nas-vazne-Vyzyvame-vladu-aby-Stredoskolaci-bojovali-za-klima-v-ulicich-580143

  OdpovědětSmazat
 24. AMERIKA MA V TYTO DNY velkou konjunkturu a nezamestnanost je miziva , ale neco se deje , protoze jsem se musel pouze za dnesek 2x identifikovat.
  Z toho jednou zenam v uniforme. (Hned jsem jedne rekl o rande.)
  Ja si to mohu dovolit ! PROTOZE JSEM NEZIL V SOCIALISMU, TAK JSEM STALE VELMI HEZKY A PRITAZLIVY, kdez to vy, detci v Praze jste vsichni strasidelni !
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co jsi za šmejda? Pravý Honolulu měl celkem zajímavé komentáře a neurážel lidi? Proč kradeš jako ubožák nicky?

   Smazat
  2. Ušáci mají tak akorát megabiliónový nikdy nesplatitelný dluhy, takže kulový. Ty kecy o jejich prosperitě, to je jenom taková pohádečka pro blbečky, kteří tomu chtějí věřit. Pro tudle sortu lidí děláte Lulíne medvědí službu, oni totiž nechtějí znát pravdu, oni chtějí slyšet, že to co si oni myslí, je pravda. No a to je jako to oblbování, s tou rádoby prosperitou. Jenom to aby Ušáci dali do kupy infrastrukturu, tak by se zadlužili ještě více. Ale nevadí, Amík si skočí z mrakodrapu, v 99 poschodí říká, zatím dobrý, v 88 poschodí zatím dobrý, v 77 ještě dobrý... Rudý dědeček

   Smazat
 25. amíci jsou filcky, kam vlezou tam škodí, ddt na ně

  OdpovědětSmazat
 26. Kvákaido se sesypal a Bolton vzteky rozkopal bábovičky ve své kanceláři :), málem rozkopal i Abrams (myslím pana Abramse, toho experta na rabování Jižní Ameriky, který se v Bílém domě docela zesměšnil a bude možná nahrazen). :)

  http://svobodnenoviny.eu/jediny-pokyn-putina-a-kabaretni-vojensky-puc-trumpovy-loutky-guidoa-se-sesypal/

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 27. Hlavně ať moc nenaserou Čínu, to nejsou evropské národy, ti se se šmejdy nebudou párat.

  OdpovědětSmazat
 28. Co ceká Venezuelu a Latinskou Ameriku? – !Argument

  http://casopisargument.cz/2019/02/01/co-ceka-venezuelu-a-latinskou-ameriku/
  ......................................................
  Pravda o Venezuele: Jak došlo k tomu, že zeme ležící na 20% svetových zásob ropy žije v bíde a astronomických dluzích? Ríkají vám, že za to mužou socialistictí vudcové Venezuely? Studie torontské univerzity to nejen vyvrací, ale odhaluje skutecného vin

  https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/http://casopisargument.cz/2019/02/01/co-ceka-venezuelu-a-latinskou-ameriku/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.