Reklama

pondělí 20. května 2019

Dánský politik zatčen kvůli údajnému sdílení videa, na němž džihádisté řežou hlavy dvěma skandinávským turistkám

Jeppe Juhl
redakce FWM
20.5.2019 FreeWestMedia, překlad Zvědavec
Ve středu ráno byl zatčen kandidát Nové konzervativní strany Dánska, Jeppe Juhl. V reakci na obvinění ze strany policie Juhl pronesl, že „kritici islámu musejí být patrně zničeni“.


Kodaňská policie zatkla celkem tři osoby, které údajně sdílely video z Maroka, na němž džihádisté zabíjejí své oběti. Předtím bylo oznámeno, že se 5. června v Dánsku budou konat všeobecné volby.

V Dánsku v současnosti vládne jednoznačně protiislámská nálada. Jedny z největších dánských novin, Ekstra Bladet, uskutečnily neoficiální volební anketu a ukázalo se, že strana Rasmuse Paludana dosáhla 24 %; nejvyššího skóre ze všech politických stran.

Dánský právník a politik Paludan svoji stranu Tvrdá linie (Stram Kurs) založil v roce 2017. Strana je známa nekompromisním postojem vůči islámu a imigraci z nezápadních zemí. Paludan proti oběma těmto jevům otevřeně vystupuje.

Vedle Juhla byl zatčen i 67letý blogger Snaphan. Z domova jej odvedlo v poutech šest policistů. Důvod byl stejný: údajné sdílení videa, na němž muslimové v Maroku uřezávali hlavy dvěma skandinávským dívkám.

Juhl uvedl, že video nikdy neviděl, natož aby je sdílel, a že jeho zatčení souvisí hlavně s jeho spoluprací s webem NewsPeek před minimálně dvěma lety. V březnu 2017 Juhl dostal cenu od antiimigrační asociace Dansk Kulturs za svou zpravodajskou práci pro server 24NYT, ale v dubnu ho propustili za „zavádějící“ žurnalistiku.

„Mohu potvrdit, že dnes v 7:15 ráno jsem byl zatčen a předveden k výslechu na policejní stanici v Bellahøj,“ uvedl Jeppe Juhl.

Podle svých slov byl obviněn podle paragrafu 264d trestního zákoníku vzhledem ke své zodpovědnosti za příslušný web. Video, jehož sdílení popírá, zobrazuje uřezávání hlav dvěma dívkám dánské a norské státní příslušnosti v prosinci minulého roku.

„Za web Newspeek už dva roky nenesu žádnou odpovědnost. Video jsem nikdy neviděl a ani ve snu bych neuvažoval o jeho sdílení,“ prohlásil Juhl.

Řekl, že ti čtyři policisté, kteří ho zatkli, prohledali mu byt a zabavili počítač, byli „nesmírně přátelští a profesionální“, ale že „za tím musí být politický motiv“.

„Kritici islámu musejí být patrně před volbami zlikvidováni,“ dodal.

„Bylo proti mně vzneseno obvinění z něčeho dost podobného tomu, co prý udělala Jaleh Tavakoli (íránsko-dánská žena, která přišla o opatrovnictví svých adoptivních dětí). Muselo to být navázané na něco, co mělo vazby ještě dál a co bylo nějak spojeno s tím zmíněným videem.“

Juhl poznamenal, že paragraf 264d trestního zákoníku je dokonale racionální, ale toto jeho konkrétní užití „je naprosto nepřiměřené a signalizuje politickou paniku“.

Nasadili mu pouta a odvezli ho na bellahøjskou policejní stanici, kde mu vzali tkaničky do bot a pásek, a zamkli ho v cele o ploše 9 čtverečních metrů. „Pak mi odebrali vzorek DNA, otisky prstů a zase mě zamkli. Potom byl výslech a podepsal jsem protokol. Všichni policisté se chovali slušně a profesionálně a já jsem se pokoušel o totéž. Neměl jsem jim co říct. Jde o dění ve vyšších patrech systému, kde asi někomu trochu povolily nervy.“

Juhl měl na tento víkend v Oslu domluvenou schůzku se Stevem Bannonem. Podle dánského historika Larse Hedegaarda, zakladatele Mezinárodní společnosti pro svobodu tisku (Free Press Society) je hon na kritiky islámu v plném proudu.

Dalším obviněným ve věci šíření videa zobrazujícího krvavou scénu je Steen Raaschou, editor zpravodajského serveru Snaphanen.dk, jenž byl také ve středu zatčen.

„Zveřejnil jsem dost rozmazaný screenshot té vraždy. Pak jsem přidal odkaz na stránky, kde byl link přímo na to video. Moc jsem o tom tehdy nepřemýšlel. Neměl jsem v úmyslu se někoho dotknout, na druhé straně jsem se domníval, že není nic špatného na tom, když lidé uvidí, co se vlastně skutečně stalo,“ uvedl.

Kodaňská policie oznámila, že při „akci koordinované ve spolupráci s policií středního a západního Sjællandu“ ve středu zatkla tři osoby a že „důrazně doporučuje nesdílet takováto videa. Je to trestný čin, který se může velmi nepříznivě odrazit na obětech a přeživších“.

Marie Krarup, členka dánského parlamentu za Dánskou lidovou stranu, poznamenala na Facebooku, že „ta obvinění vypadají naprosto šíleně“ a dodala: „Skutečně je přiměřené, aby policie používala své zdroje takovýmto způsobem? A jak můžeme hovořit o islámských rituálních vraždách, když ani nebudeme vědět, jak probíhají?“


Danish politician arrested for allegedly sharing jihadist killing video vyšel 10. května 2019 na katehon.com. Překlad v ceně 289 Kč Zvědavec.

13 komentářů :

 1. Co jsou zač dosavadní politici Evropské unie? Kdy začnou zavírat nás, pokud zjistí, že někomu v TV zrovna pouštíme hrůzy nacismu, koncentráky, plynové komory, házení zbědovaných mrtvol, včetně dětí do hromadných hrobů ...

  Je to v zájmu "KLIDU NA PRÁCI!"?

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je mi to jasné, je to STRACH z muslimů, jelikož ze západních Evropanů, nadělali svou nepochopitelnou politikou TEPLOUŠE a nemají v plánu s tím přestat. Pod heslem: „Já jsem teplouš, kdo je víc!".

   Je třeba, je radikálně převolit v souladu se zdravím rozumem, ty současné, buď impotenty, či bukvice, hodit do KOŠE.

   Ještě jednou Ramón HUAWEI

   Smazat
  2. To je tak s vladami a Fake media , ktere nas krici ,ze nas informuji, ale tajne zatloukaji vsecko.
   Pod tsunami hovadin a pornografickych ohyzdnosti a kycu/kitsch/... A kdyz se obcan neco z toho dozvi a beda , rekne , je obet v Soutezi o jiz zminene ZLATE MACETE , kdy vlady se predhani , v kterem state je /a bylo prilakano co nejvice/, zlocincu afroarabskych fanatickych vrahu..A zachrani je pred vykopnutim vsecky, protoze se jeste zase hodi, az brzy vyjdou z vezeni..A nedovoli je vyhnat z EU !!! Za zadnou cenu ...Nejvetsi nepritel EU , mimo Ruska je pak populista , napr./Le Pen. Orban/, kteri nemaji na svedomi ANI JEDEN NEJMENSI ZLOCIN a nesoutezi /a beda jim/,jiz ve zminene soutezi. Musi byt odstraneni a jiz se to planuje...V OSN , Komisi pro Lidska Prava EU , Vatikanu a spol...a dalsich tisice organizaci vedenych miliardari..

   Smazat
 2. Tak to je pravda o „mírumilovném" náboženství nesmí být zveřejněna ať jdou k šípku ani slimák do ČR.

  OdpovědětSmazat
 3. Politická objednávka. Ten údajný důvod je úplně stejný, jako to účelové obvinění Le Penové. Nemyslím, že je to náhoda.

  Rudý škorpión

  OdpovědětSmazat
 4. A co hrdinové, kteří uřízli děvčatům hlavy a ještě si u toho zatancovali ? Už je přivezli, aby maminkám těch holek vysvětlili, že neměli hadr na hlavě a proto museli mírumilovnému náboženství učinit zadost ? Určitě rodiče, po zhlednutí videa, pochopí to kulturní obohacení a obdarují je chlebem.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak ty dobytkové uříznou hlavy dvěma holkám a zavřou za to 10 nevinných lidí v Evropě . Mimochodem to video bylo chvilku i na FB a také jsem ho sdílel , aby lidé viděli co ti machometání jsou za zrůdy. Bredy

  OdpovědětSmazat
 6. A Dánům to vůbec není divný, co že to ta policie dělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němci také moc dobře chápali, co dělá GESTAPO...

   Smazat
  2. 21. května 2019 12:06

   Omlouvám se za opakovaný kopirajt, Dánové jsou jako tihle Švédi, splachovací POKRYTCI, před sebou se NESTYDÍCÍ, ani před svými POTOMKY, hnusné stádo ...

   http://skrytapravda.cz/zahranicni/2359-cesi-jsou-rasiste-svedove-chteji-migranty-domu-tesi-se-autenticke-video-s-ceskymi-titulky-a-budete-zirat


   Ramón

   Smazat
 7. Myslím, že v tom článku je dôležitá veta o tom, že sa mal Juhl stretnúť cez víkend v Oslo s USA ex-poradcom Donalda Trumpa - so Steve Bannonom...S.Bannon sa teraz v týchto dňoch stretáva s lídrami opozičných "populistických a extrémistických" strán. V nemeckom mesačníku Compact 5/2019 vyšla táto správa. 16.5. sa stretol v Berlíne s lídrom AfD Gauliederom a cez víkend sa mal stretnúť s Jeppom Juhlom v Oslo. S.Bannon predpokladá, že sa podarí vytvoriť v Európskom parlamente po voľbách z voličov pravicových strán aspoň tretina, čo by zaručovalo blokovanie schvaľovania niektorých zákonov, tzv "command negative"...S.Bannon sa už pred rokom so svojou alternatívnou plattformou -Alt Right- nasťahoval do Brűsselu a organizuje schôdzky s Marine Le Pen, Matteo Salvinim, Geertom Wildersom alebo vašim Tomiom Okamurom., či dokonca aj s teraz škandalizovaným H.C.Strachem.
  Odtiaľ, myslím, vietor fúka aj v prípade dánskeho pravicového poslanca, či videa z Ibizy rakúskeho HC Stracheho. Niekto sa veľmi bojí EU volieb, tak hádže "míny:...

  OdpovědětSmazat
 8. Oprava:..podarí sa vytvoriť z poslancov pravicových...pardon..

  OdpovědětSmazat
 9. No, hlavně, že nemají problémy řešit ty co ty hlavy řežou. Komici.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.