Reklama

neděle 12. května 2019

Den vítězství na Ukrajině - zásadní obrat

12. 5. 2019    jpgazeta
Vítr se změnil a nyní fouká do jiných plachet. Vycítil to dokonce i Antonina Geraščenko (Anton Geraščenko, gej, Antonina je jeho přezdívka, pozn. překl.), který na svém Facebooku napsal v postu úryvek z filmu "Jen starci jdou do boje" ... Zkrátka a dobře, lidé jásali naplno. Ale nepříliš c nimi jásal nově zvolený prezident, který upřednostnil skoupou a polovičatou slovní zásobu. Vovo, ale vždyť tě zvolili všichni tito lidé - právě ti, kteří dnes vyšli do ulic. Budeš schopen zasloužit si jejich důvěru? V opačném případě se připravuj na "studenou sprchu" při parlamentních volbách.


50 000 lidí, 365 000, 700 000!
Tak se v posledních třech letech měnila dynamika počtu účastníků oslav Dne vítězství na Ukrajině. V roce 2017, kdy, jak se zdálo, bylo všechno zaválcováno pod asfalt a ulice kontrolovali nacističtí útočníci, kteří byli kryti policií, se 50 000 Ukrajinců zdálo být obrovským počtem. Polovina stovky tisíce v zemi vítězného nacismu se nebála, nehledě na ponižování, bití a represe, zůstat věrná své skutečné minulosti, svým opravdovým, posvátným hodnotám!

O rok později došlo k novému kvalitativnímu skoku, o němž naše internetová stránka psala : "Den vítězství loni předvedl velmi jasně - spousta lidí na Ukrajině se již přestala bát nacistického pouličního teroru, opět se vrátila ke svým svátostem a nebála se žádných hrozeb a zákazů. Ale letos se 9. květen stal opravdu celonárodním svátkem, čísla hovoří sama za sebe: podle výpočtů ministerstva vnitra se v roce 2017 ve všech městech Ukrajiny zúčastnilo oslav asi 50 tisíc lidí a v roce 2018 - připravte se! - 365 tisíc! 365 000 !!"

A co potom říct na 700 tisíc? Jen vydechnout s úlevou: "Za mým oknem se vznáší do nebe neporažená země". Skutečná, nezlomená Ukrajina, které se podařilo přežít 5 let nacistické okupace a která nyní ve skutečnosti slaví nejen 74. výročí Vítězství, ale také vítězství nad režimem Porošenka. Byli s to! Vytrvali! Odhodili! Vyhnali!

Toto oslavuje celá země. Všichni lidé. Proto je údaj blízký milionu důkazem vnímání Dne vítězství jako začátku nové éry, éry bez zběsilého šovinismu a teroru radikálů. Lidé slaví "nový rok". To, co předvede Zelenský, který prozatím mdle zamumlal cosi nesrozumitelného o "dnu vděčnosti" s protiruským přízvukem ("Nikdo nemá právo privatizovat toto vítězství, říkat, že se to mohlo stát bez Ukrajinců" - copak někdo něco takového někdy řekl?), zatím není důležité. Důležité je, že porošenkovští upíři, "gauleitři", "pomocná policie" byli posláni do čerta. Už to je úspěch!

A tak nějak to všechno v porovnání s předchozími roky díky tomu vypadalo nově. Nejenže bylo více lidí, ale všichni se začali chovat jinak: oslavující, policie, úřady a dokonce i nacističtí radikálové.

Oslavící se narovnali a vzpřímili v celé své výšce - v Kyjevě se Nesmrtelného pluku zúčastnilo 50 tisíc lidí! Těch 50 tisíc, které v roce 2017 byly součtem všech Ukrajinců 9. května, nyní přišlo na demonstraci pouze v hlavním městě, ale byla přece i další města, v nichž Vítězství uctilo mnohem více obyvatel!

Kyjev (viz úvodní fotografie k článku).

Jednotný antifašistický průvod - tak to je možné nejlépe nazvat. Všechny věkové kategorie a vrstvy obyvatelstva.

Že nebyly rudé vlajky? Že jsou zakázány? Pchá! Ledy jsou prolomeny. Záporoží: (viz fotografie ve zdroji, pozn. překl).

Cožpak bylo něco takového možné před 2 lety? "Ledy se hnuly, pánové porotci!"

V Oděse bylo rekordní množství květin přineseno k pomníku Neznámého námořníka, který pokryl celý podstavec: (viz fotografie ve zdroji, pozn. překl).

Ano, zde se to obešlo bez rudých vlajek, s typickým oděským důvtipem byl zákaz "hacknut" jinak: prostě se začali oblékat do červené barvy.

Na zkrotlé nácky vykřikovali: "Banderovští běsi, pryč z Oděsy!".

A v Charkově už starosta Kernes slibuje, že přejmenovanému prospektu Žukova se vrátí původní název, a zároveň připomíná, že je na čase odstranit "smetí" - stany "ATOšniků" z náměstí ve městě. Vítr se změnil a nyní fouká do jiných plachet. Vycítil to dokonce i Antonina Geraščenko, který na svém Facebooku napsal v postu úryvek z filmu "Jen starci jdou do boje" ...

Samozřejmě, bylo by dost naivní předpokládat, že dobře živená banda pouličních pogromistů, zvyklá na to, že vše je dovoleno, by se zcela překovala na pacifisty a někam sama zmizela. Bohužel, to je ještě daleko, a není nutné, aby se "rozpouštěla", na tyto hady čekají palandy - opět to dokázali útokem na organizátora Nesmrtelného pluku v Charkově a polili ho slzným plynem. Ale dynamika opět ukazuje - je to spíše rudimentární. Dříve byl teror masový, nyní to jsou jednotlivé incidenty. Neměli bychom zapomínat, že právě Charkov byl a zůstává "východoukrajinským Norimberkem" - vlastí Patriota Ukrajiny a Azova. Je tam ještě hodně práce.

Ano, prozatím jsou takové ošklivé případy, jako jsou zatčení za georgijevské stužky na Den vítězství. Bylo zadrženo 13 osob, vystaveny správní protokoly. Ale zdá se, že i to je jistá setrvačnost porošenkovských kádru a ukazatelů. S největší pravděpodobností bude v příštím roce nad tím policie zavírat oči. A ještě lépe bude, když se tyto věci zruší zákonem.

Zkrátka a dobře, lidé jásali naplno. Ale nepříliš c nimi jásal nově zvolený prezident, který upřednostnil skoupou a polovičatou slovní zásobu. Vovo, ale vždyť tě zvolili všichni tito lidé - právě tito, kteří dnes vyšli do ulic. Budeš schopen zasloužit si jejich důvěru? V opačném případě se připravuj na "studenou sprchu" při parlamentních volbách.  
 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Skvělý článek Ukrajinci pochopili kdo je jejich přítel a kdo nepřítel fašouni+usa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělé , Ukrajinci pochopili...
   Dokud budou u moci zkorumpovaní politici podporovaní Západem a USA nic se nezmění .Na názor "lůzy" mocní ohledy neberou .

   Smazat
  2. Ukrajinci se probouzejí z noční můry ? Zatím to není probuzení. Jsou to vlaštovky. Ti, kteří skutečně pochopí, pak začnou konat. Až začnou konat, pak můžeme říci, že pochopili !

   Smazat
  3. Na Ukrajině žije momentálně cca 40 milionů lidí. 700k nic neznamená a navíc se všechna shromáždění nesla v duchu "nikdo nemá právo si privatizovat vítězství". Tím Ukrajinci dokazují, že nacismus se jim nelíbí, ale s Rusy už dávno nic nemají. Nedělejte si iluze, stačí pročíst diskuse na jedné i druhé straně. Tito demonstrující naopak obviňují z nacismu Rusy.

   Smazat
  4. Prisla doba opet , kdy kazdy musi ukazat a dokazat to nejlepsi ceho je schopn v boji za osvobozeni a zachranu pred zahubou....
   Ja vim , cokoliv zorganizovat je velka obtiz a problem ,zacit z niceho , ale za hitlerovcu to bylo daleko , nesrovnatelne horsi. Umime to dobre jako treba v 68.

   Smazat
 2. "c nimi"
  příště pište raději původní azbukou.

  OdpovědětSmazat
 3. To je divné, už nechtějí demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to máte pravdu, je to divné že nechtějí demokracii a stačilo jim na to 5 let, na rozdíl od nás, kde někteří ani po třiceti letech nechápou, že tu máme demokreatůru a ještě ji někteří s krhavým pohledem a pěnou u huby brání. Naštěstí jich je stále méně a méně, ale jsou to ti praví fanatici typu Štětina, Kalousek, Kocáb, Štěpánová, Herman, Romancov, Hrušínský, Přeučil, Němcová, Langsádlová a jiní výtečníci. Pokud vás napadli i jim podobní, tak je přidejte ať je máme pěkně na očích. Hej hou

   Smazat
  2. 11,06 - možná oni ani tak nebrání tu současnou demokratůru jako takovou, ale bránili by každý režim, ze kterého by mohli profitovat - v normálním světě a v normální společnosti by totiž tento odpad (jako Štětina, Kalousek, Kocáb, Štěpánová, Herman, Romancov, Hrušínský, Přeučil, Němcová, Langsádlová. Emma SmetanOVÁ, hnus Novotný a další chamraď) byla tím, čím je ve skutečnosti - absolutnímu nulami na okraji společnosti, žijícími z milodarů, neb se k ničemu užitečnému nedají použít. A museli by makat a z toho mají neskutečnou hrůzu.

   Smazat
  3. No to máte určitě pravdu a jelikož už i věřím na věci mezi nebem a zemí, určitě není náhoda a beru to jako dobré znamení, že časy podání mého a vašeho článku tvoří pro mne důležité datum. Děkuji

   Smazat
 4. Je připomínka - název citovaného filmu (o stíhačích) správně zní "Mazáci jdou do boje" (rusky "stariky", tedy ostřílení piloti a česky tedy mazáci).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V interpretaci Geraščenka to ovšem nabývá zcela jinou konotaci...
   Taková je i "práce" našeho mainstrýmu. Kdo nemá původní informaci snadno podlehne falsifikaci pojmů...

   Smazat
 5. Slava a cest nepremozitelne Rude armade a vsem padlym ozbrojenych sil SSSR z doby druhe svetove valky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono stačilo, aby se válka protáhla o tři měsíce a poradila by si s nimi A-bomba.

   Smazat
  2. Hlupáku 19:47, je vidět, že neznáš historické souvislosti a soudnost ti zatemňuje nenávist. Ubohé stvoření, kdy se probudíš?

   Smazat
  3. 19:47
   Bohužel, léto po 2SV se v tichomoří zkoušely atomové bomby.(Francouzi, Angličané USA) dodnes tam mají lidé zdravotní problémy a specialisté z těchto zemí je neléčí, ale zkoumají následky.
   Vím, že odpovíš - SSSR dělato to samé. Ano ale na svém území. Bohužel. I tam umírají lidé na ozáření a spad.

   Smazat
 6. Je vidět, že dějiny nelze nadiktovat. Ukrajinci ve své většině přispěli k vítězství nad Německem a je jenom dobře, že to umí oslavit. Větší událost v dějinách nebyla a oni byli u toho. To parta "nadšenců" z Liberce hledá potopenou patronátní nacistickou ponorku, zřejmě chtějí touto formou poděkovat posádce za potopenou tonáž a za úsilí, aby Liberec zůstal Reichenbergem. Jsme Češi, nikdy se nevzdáme! až na podivíny z Liberce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samé Vratislavice s esesákem Ferdinandem Porschem, tam mu, pro jistotu, přibušili ceduli na zeď. Další ceduli by mohl mít u Kursku, tam mu pošel Ferdinand.

   Smazat
  2. Těch libereckých fašistů jsem si taky všimnul, když dávali na radnici podobiznu Putina s hitlerovským knírkem. Jenom by mne zajímalo zda tam jsou všichni takoví kreténi, nebo jenom pár pablbů, kteří stahují ostatní normální lidi. Rudý dědeček

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Jako předválečný ročník a pamětník osvobození Ostravy jsem
  nikdy nezpochybnil fakt, že v Rudé armádě byli kromě Rusů
  byli i jiné národy tehdejšího SSSR, samozřejmě i Ukrajinců.
  Ale také zrádci, buď z přesvědčení nebo ze strachu, byli jak
  Rusové z ROA tak Ukrajinci z UVV či UPA.

  OdpovědětSmazat
 9. Své poznají i naši podporovatelé ukrajinských fašistů- Kalousek, Štětina, Schwazenberg i demokratičtí podporovatelé fašismu z řad ČSSD - Zaorálek, Petříček.

  OdpovědětSmazat
 10. Na Ukrajině se sice změnil vítr, ale obávám se, že Rusko o tuto vydrancovanou zemi už nemusí mít žádný zájem. Za pět let ji dokázali banderovci se svými americkými loutkovodiči vytunelovat a zničit možná více než hitlerovci za druhé světové. Nebude ropa, nebude plyn, nebude a ni příjem z tranzitu, nebude uhlí. V současné době se něco nekalého děje na ukrajinských atomových elektrárnách, odkud utíkají specialisté s celými rodinami (prodávají i byty). Asi se zase testuje poněkud "kvalitní" palivo od Westinghouse, a protože to odporuje ruským licencím pro JE, nebudu se divit, když UA přijde o licence a JE se budou muset zavřít! Ale Ukrajina možná už nebude nic z Ruska potřebovat, protože na Ukrajině budou chybět i Ukrajinci, kteří se mezitím rozutečou do světa. Američané vybudovali z Ukrajiny něco jako druhé Mexiko na hranicích s Ruskem. Možná, že tomu Mexiku křivdím, že je na tom podstatně lépe než Ukrajina :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přece platí "kdo uteče, vyhraje"

   Smazat
  2. 16:34
   Tak zdrhej.

   Smazat
  3. 16:44 Upřesněte, na jakou světovou stranu! To je přece na tom hesle naprosto klíčová informace. Pro Čechy je prý nejlepší utíkat do brusele :-)

   Smazat
  4. Ale jak už jsem tady jednou psal, Rusové včas pochopili, že to je na ně pastička a proto o připitomělou Ukrajinu zájem nemají. Jediný jejich zájem je o Rusy tam žijící. Co západ vytuneloval, nebo nechal vytunelovat, to si taky pěkně i když se skřípáním zubů, zaplatí. Pjakin na takové situace má trefné přísloví "Sýr zadarmo je jenom v pastičce na myši". Západ pastičku připravil i sýr navnadil a potom se ti blbci do ni sami chytili, nebo taky jak říká Pjakin "Si šlápli na ty samé hrábě|" a taková opakovaná ťafka do držky to, pěkně bolí. Hej hou veselý rudý dědeček

   Smazat
 11. Kdo ve skutečnosti ve 30. letech způsobil v SSSR hladomor?
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2471-kdo-ve-skutecnosti-ve-30-letech-zpusobil-v-sssr-hladomor
  Od tažení Napoleona do dneška se nic nezměnilo- zničit Rusko.

  OdpovědětSmazat
 12. Samozřejmě, že se nic nezměnilo, jenom se zdokonalila zápaďácká propaganda pro nás pro Slovany. Pokud my sami budeme bezmyšlenkovitě papouškovat to co nám jejich propaganda nasadila do hlavy, tak to je jejich velký úspěch, zatím. Kdo není blbej už si sám mohl zjistit jak to bylo s Katyní, jak to bylo se Stalinem, se smlouvou Molotov Ribentrop, hladomorem na Ukrajině v Jugoslávii, Iráku, Lýbii Sýrii atd. atd.. Všechno zmanipulované vylhané stylem zloděj křičí chyťte zloděje. A to je jenom malý výčet jejich prasečin ze kterých velice rádi obviňují nejraději Rusko. No a kdo je blbej ten bude dál papouškovat ať už za dolárky, nebo z blbosti zadarmo. A o tom to je. Veselý dědeček

  OdpovědětSmazat
 13. Konečně se odvázali Ukrajinci, já byl na Nesmrtelném pluku a kolem šla Ukrajinka a začala na mě řvát, že jsem měl svotojiřskou stuhu, málem mi skočila po krku, kdyby nebyl mezi nás vstoupil policajt, tak jsme se porvali. Chápete tu drzost těch Ukrajinců? Ona je tu na návštěvě v ČR, protože neuměla ani slovo česky a ani nepoznala českou vlajku a dovolí si vyskakovat na místního.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je plná bendery a ss galičina. Přitom Ukrajinci padli v ČSSR ve velkým. Pomalu procitají a vidí že západ u nich rozpoutal bratrovražedný boj.

   Smazat
 14. U nás se lentočki můžou nosit.
  Doufám že příští rok posílím nesmrtelný pluk v Praze. Také nosím lentu i do práce. V Polsku čumeli,ale v poho. Nosím ji od 2.5. Osvobozeno naše město.

  OdpovědětSmazat
 15. Nemohu uvěřit. Vždyť v naší "pravdomluvné a nezávislé" ČT ani zmínka.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.