Reklama

pondělí 27. května 2019

Dobré volby - u nás i v Evropě.

JUDr. Jiří Vyvadil
JiříVyvadil
27.5.2019  VašeVěc
Je dobrou zprávou, že ANO nepostihly ty nesmyslné demonstrace Chvilek a vyhrálo. To je dobré pro stabilitu země. Někdo říká, že vlastně ANO neuspělo, protože se nepřiblížilo svým 30%, které má podle průzkumů k volbám do Poslanecké sněmovny.

Kdo to říká nevyzná se v podstatě. Naše volby druhého řádu, tj. do krajských zastupitelstev a zejména Senátu, ale i do EP mají zásadně protestní charakter a nikdy neodpovídají reálnému rozložení politických sil pro volby do Sněmovny. Vzpomeňte si na nedávné volby do Senátu. Tam pravicová opozice zcela ANO převálcovalo. I proto mohla panovat částečná obava, že to dopadne podobně. Bohudík možná právě ty demonstrace Chvilek na jedné straně mobilizovaly protibabišovskou opozici, tj. ODS, Piráty a TOP 09, ale na druhé straně zčásti i voliče ANO, protože, čeho je moc, toho je příliš. Takže to dopadlo dobře.

SPD 2 mandáty, to je úspěch, když všichni na ně útočí. A možná právě takový Hamáček si přidal další hřebíček do rakve, když napadl Okamuru s tím, že SPD oblbla důchodce Bláhu. Jo tleskali mu. Stejně tak kdysi tleskali i Sobotkovi. Tleskali, ale potom nevolili.

Nejskvělejší zpráva je propad ČSSD. To, jak ČSSD jednala bylo na hranici šílenství. Hamáček vůbec neví, co chtějí voliči ČSSD. Vysouvání do popředí euroatlantika, eurofila a fanatického rusofóba by se jistě líbilo voličům TOP 09, ODS a Pirátů, ale nikoliv voličům ČSSD. Nepodpořit ministra Staňka v situaci, kdy nás dennodenně bombardují svým opovržením a nadávkami umělci ze všech portálů bylo prostě zločinem. A když si vzpomeneme, že Hamáček začal kampaň tím, se seděl vedle čučkaře Koudelky a lamentovali nad hybridními hrozbami Ruska, tak to je opět téma, kterým se chlubí Kalousek, ale zcela nevhodné pro předsedu ČSSD. Ta prohra je děsivá a zasloužená. Je nejvyšší čas, aby ČSSD odešla do věčných politických lovišť.

A Evropa?

Psychologicky na evropské úrovni zapůsobí, že v podstatě prohráli Macron s Merkelovou, tedy dva představitelé dvou zemí, kteří si osobovali právo mluvit jménem celé EU. K politické pluralitě patří, že ve svých zemích jednoznačně zvítězili Salvini, Orbán, Marine Le Pen a nebuďme troškaři i náš Babiš.

Fakt dobré volby...


41 komentářů :

 1. Propad ČSSD není skvělá zpráva. Je to jen projevení faktu, že její většinová politika už měla jen máloco společného s ideály, díky kterým kdysi vznikla. Na tom propadu může /ale nemusí/ být skvělé jen to, že to tu partaj může nakonec dohnat i k sebereflexi, když už tedy nic jiného nezbyde. Ale jásat nad tím, to je dětinské. Jinak ale souhlasím s tím, že jistý názorový posun evropského voličstva začíná být patrný, ale bude to stačit? To ukáže až čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD doplatila na jediné. Můj děda za první republiky neměl rád komunisty, ale vždy říkal, že si stáli vždy za tím co hlásali. Socdemáci něco hlásali a když šlo do tuhého tak ty, které jako by zastupovali(dělníky a rolníky) zradili a spolčili se klidně proti nim. Prostě nic nového pod sluncem, historie se opakuje. Jednou za svoji zvrácenou politiku museli dostat přes nos! M.R.

   Smazat
  2. Cas zrejme bezi velice rychle, protoze den po volbach a vetsinova starokoalice v EP zije dal, neb Zeleni tam oznamili vstup do teto koalice, nahradi oslabujici socialisty a lidovce !

   Takze si to shrnme, narodni-protestni strany jen mirne posily, jinak vse pri starem. Takze majitele ohradky pro ovcany, misto Jean Clauda nasadi jen nejaky mladsi gesicht ze stejne staje.

   Az pochopite co se stalo tak doporucuji nahly sok resit svacinkou z agrokomplexu (obsah masa uz ne podle CSN norem) pripadne kdysi vynikajici susenkou, dnes pouhou nadnarodni odpadovou smeskou..

   Nelze tri dekady poroby odcinit jednou volbou ani ne s 30% ucasti, lide se holt jeste neprobrali, nic nenasvedcuje tomu, ze se tak v budoucnu stane. Podobne chyby v minulosti Cechy staly vzdy alespon nekolik set let, holt komu neni pomoci..

   Smazat
  3. 12:36
   No já jsem přesvědčen, že lépe už soc.demáci dopoadnou nemohli. Akorá nejsem spokojen s těmi co volili piráty, odsáky, topkaře,a rádoby starosty.
   ti mohli i se šojdorovou vypadnout.

   Smazat
  4. Pokud se ČSSD nedokáže podívat do zrcadla a bude svádět volební neúspěch na to,že jsou ve vládě,tak už je nic nezachrání. To je alibismus nejhrubšího zrna.Je třeba to pojmenovat pravdivě a to je Petříček,Poche,nadbíhání pravicovým názorům co se týče zahraničních témat atd. A v neposlední řadě názorová rozpolcenost,kvůli které odešli z vedení Zimola,Foldyna... Hamáček to nemá šanci dát dohromady,není to takový bourák! Chcete znát východisko a vrátit se na 25-30% ??? Je to JIŘÍ PAROUBEK, ať se vám to příčí jak chce. On už by si s lumpy ve straně, kteří patří spíše do ODS a TOP 09, poradil. Nikdo jiný nezvládne návrat k opravdové politice ČSSD. On je vítězný typ a hned v první televizní diskuzi po případném návratu by nikoho nenechal na pochybách,že razantně nastupuje ten správný leader a ta správná levicová politika !!!!

   Smazat
  5. hlavně socani nemaji čisty stul zatim jim chybi v šupliku třista melounu a oni misto aby udělali propagandu že splaceji a bratři a sestry si utrhuji od huby tak na všechno tak po bolševicku seřou ahamtaček to vždycky nějak oddrmoli a převede na jine a oni jsou svatost sama jen toho bohouška neměli vyhazovat ten opravdu chybi protože bez něj to natahuji až to určitě praskne ale s nim by už davno nebyli a konečně by byl kapitalismus opravdovy a ne komunisticko socialni z minuleho stoleti

   Smazat
 2. Hrobaři, likvidátoři Evropy Makrela a Macaron patří do panoptika vypelichaných a protinárodních politiků.Vezměte se za ruce a co nejrychleji vypadněte.Příští socanský volební debakl pod vedením skvělého hrobaře Hamáčika v oranžovém hávu, bude jistě již pod 1%, protože, kdo uteče, ten vyhraje!

  OdpovědětSmazat
 3. 12.36 Skvělé je, že voliči levého a pravého středu nevolili podle šablony a sledovali vývoj politiky jednotlivých subjektů. Za SPD proto není překvapením, že "skórovali" bývalý ministr za ČSSD a generál v.v. (v.z.:-) ze struktury NATO - díky uvážlivosti svých voličů.

  Naopak pravicové vedení ČSSD ostrouhalo, když pravice má své subjekty erbu modré straky, katolické nenažranosti, i TOP/STAN Deep state globalizace, takže jejich voliči nechápou, proč by se měli zahazovat s Hamáčkoidy, když mají např. svého skvělého PROMOPRO SKOKANA VONDRU a podobné výtečníky z vlastních duhových stran s bohatými zkušenostmi servility bruselské i nadbruselské "elitě", zaručeně antiruské, prostě lepšočernolidské...

  OdpovědětSmazat
 4. Tady pan Foldyna to napsal přesně bez obalu jak to je:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Foldyna-Konec-CSSD-Lidi-nas-zacali-nenavidet-Chceme-je-trestat-za-to-co-pisou-na-internetu-Vykaslali-jsme-se-na-ne-582955

  OdpovědětSmazat
 5. Dovoluji si připomenout, že ČSSD a s ní i Hamáček již několik let není svéprávnou stranou, ale stranou, která je ovládána tím, kdo jim slíbil úhradu 338 miliónů v kauze Altner. Nejlépe to bylo vidět na snaze o instalování vyčůraného Pocheho a pak poslušného a naivního Petříčka na pozici ministra zahraničních věcí. A ten skrytý sponzor ČSSD je nadto rusofob a kámoš kyjevských banderovců. Hádejte, kdo to je? Můžete jednou :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Konečně je ČSSD v p.......

  OdpovědětSmazat
 7. Na předvolebním shromáždění Brexit Party v Londýně řekla bývalá britská ministryně Ann Widdecombová mimo jiné toto: - náš parlament je plný zbabělců, který věří, že jeho vůle je důležitější než vůle lidí. - máme národ, který chce odejít z EU a parlament, který tam chce zůstat. Je na čase ukázat, kdo je tady boss! Stručné, jasné výstižné a poučitelné i pro další země, kde je situace obdobná. Doufejme, že z hlediska výsledků ČSSD je to u nás první krok správným směrem, po němž přijdou další. A je škoda, že těch volebních propadáků nebylo více. Jsou strany, jejichž kandidáti by se při větší volební účasti našich voličů do EP nedostali, podobně jako ČSSD. škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je že paraziti se dobře pojistily a vytvořily státní aparát třikrát větší než komouši za totality a ty chodí volit své ochránce a dokud nezredukujeme státní aparát na čtvrtinu tak s tím nepohnem. Buou pořád něco destruktivního vymíšlet aby měly čím nás buzerovat a rozesírat.

   Smazat
 8. Pan Vyvadil zcela jistě nesleduje dění v EP, pak by věděl, že ANO patří do stejné frakce ALDE jako Macron, přičemž tam také stejně hlasují. Takže jaksi nechápu, proč dává dohromady vítěze voleb, kteří zakotví ve vlastenecké frakci, která je k liberální frakci ALDE v totální opozici. Babišovi liberální pohůnci v čele se sluníčkářkou Charanzovou nesahají Salvinimu, Marine le Pen ani Orbánovi (za jehož potrestání hlasovali) ani po kotníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Možná má ale pravdu v tom, že mu "zase" pomohl antibabiš. Kdyby se ale jeho voliči více zajímali o to, jakou politiku jeho europoslanci v EU prezentují, mnozí by se zhrozili a věřím, že alespoň do EP je nevolili. Žalostý je ale nejen nezájem a tím pádem neznalost faktů (nevěřím totiž, že by rozumní lidé s jeho kroky v EU souhlasili), ale i volební účast, kdy stále netušíme, co si myslí (pokud myslí) mlčící většina. Jestli jim je budoucnost fuk, nebo to jsou ti největší euroskeptici, nebo už rezignovali a jsou připraveni nechat se dál vláčet...nevíme. Takže, spíš než referendum o EU to bylo referendum o Babišovi, bohužel. J.

   Smazat
 9. Na portálu Seznam zpravy.cz píše David Krkoska ,ze mládí a vzdělaní volili "námořní lupiče". Patrně jejich vzdělání vykazuje závažné mezery. Jsou na tom hůř než lidé bez maturity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když chybí selský mozek, žádný glejt to nezachrání. Dnešní maturita již není to, co bývalo.

   Smazat
  2. 14:29 Na vlastní oči jsem viděl Kolýn nad Rýnem a pod tím titul Mgr. Takže nevím nakolik je ta shora uvedená informace povznášející.

   Smazat
 10. Socdemácké vedení bude časem volit samo sebe, možná zlanaří svoje manželky, nebo rodiče a to bude asi tak všechno, nikdo jiný se už nachytat nenechá. Při smutečním obřadu na paměť ČSSD se vznese Bojejing max a pak plavně předvede Hamáčkovu pilotáž. Po dopadu to bude vyhodnoceno jako dobrý odraz

  OdpovědětSmazat
 11. Je to jako ve Sportce, každých pět let noví milionáři, ovšem sázenky jsou v tomto případě zadarmo.

  OdpovědětSmazat
 12. Blbům ve vedení socanů gratuluji k kýženému cíli-pádu do žumpy zapomnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přestali jsme volit ČSSD a začali volit TOP. Největší pitomci jsme my lidé, voliči, Češi..ve Francii, Itálii ... docvaklo

   Smazat
 13. PROMOPRO skokan z 15. místa je meisterstück eukabaretu a panoptika. Ten veleskok není pro žabáka přirozený,takové vymrštění vyžaduje nějaký vnější šok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:31 Lidi ho holt milujou, milý důvěryhodný obličej, spolupracovník V. Havla a expert přes sound systémy. Zrepasovaný Saša Vondra se vrátil v rámci všeobecného dobra.

   Smazat
  2. 15:31 Hamáčku, takhle vypadá odraz ode dna. Napáchám škody a ještě mi za to zaplatí.

   Smazat
  3. Zářný příklad pro všechny ministry: pro postup do euparlamentu: umožnit okradení státu. V Číně nejsou ale vůbec demokratičtí, protože si dovolí takové žáby na prameni potrestat.
   Ropuch by byl jedině užitečný uzavřený v láhvi se žebříkem k předpovědi počasí.

   Smazat
  4. Jednou tu budeme mít letiště Šaši Vondry, nebo alespoň ranvej.

   Smazat
  5. je dobre že sašenka pujde do evrosajuzu už takhle se nemuže pohybovat jak ma sadlo i maslo na hlavě a soudruzi evrohujeři nam ho tam dovykrmi o to nemusi mit nikdo strach až jednoho dne praskne z přežrani rad vzpominam jak s havlem rušili- po převratu u a koryt- veškere rekreačni střediska jako přežitek komunismu -sic socializmus -aby se pak sami valeli ve vladnich za těch dělnickych sto kaček na osobu tak byli tito dva opravdu chudi -vic harachov komunisticke vladni sidlo celodeni strava plus ubytovani pro papalaše viz sašenka a veškrna stopadesat kače čista ruka pro tag

   Smazat
 14. Ovšem úplně nejlepší, je hodnocení eurohujerů v české televizi, kde tvrdí pravý opak skutečnosti (mimochodem jako vždy), takže podle nich a to chtějí nakukat všem hlupákům a bezmozkům, vlastně vyhráli příznivci eurobordelu. To prostě nemá chybu. Rudý hrdý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:03 Ono to, po pravdě řečeno, ani jinak dopadnout nemohlo. Jinak bysme tu volili do bezvědomí. V Británii taky odchází a odchází a......

   Smazat
 15. Vondra napřed organizoval Promopro, teď se bude podílet na organizaci EU. Nechci sýčkovat, ale něco mi říká, že se zase prohnem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však se od 1989 prohýbáme nepřetržitě... A čím dál víc to tu smrdí nečeskou latrínou.

   Smazat
 16. Jak to tak vidím, tak ANO a Babiš budou spolupracovat ve vládě i kdyby jediní členové socdemáků byly ti co jsou ve vládě. Prostě .....

  OdpovědětSmazat
 17. Forma proběhlých voleb je skutečně nesmyslem - ty nepřehledné řady politických "stran" včetně švejkovských a stejně švejkovští kandidáti snad pod heslem co Čech, to poslanec - činí z voleb "srandu králíkům". Že přesto zvítezilo ANO díky těm rozumnějším, je jistě dobré, ale na čas. Neb je stejně jisté, že tzv. "opozice", tj. tradiční pravicové partaje, bude dále v intencích příkazů diktatury kapitálu rozvracet náš stát, bude pořádat Majdany a bude toužit po krvi. Jaký by to byl kapitalismus, kdyby netekla krev? Jen se podívejte na tu přípravu národa přes ČÉTÉ, která nás dnes a denně krmí z obratzovek potoky krve, vraždami, sadismem, perverzí... Jako trenýrovka k vlasteneckým obětem na oltář kapitálu!? Ale pravice v souhrnu získala více hlasů, než levice a to je na pováženou. Všichni vnímáme, jaké úsilí vynakládají pravicové strany u nás proti EET a dalším formám, nutícím kapitál k občasnému placení daní. Jaké úsilí vynakládají proti jakémukoliv sociálnímu kroku vlády, který by měl zmírnit chudobu nejen nemalé části důchodců - ale také dětí, který by měl odstranit protekcionismu sloupů republiky vůči bohatým a ještě bohatším, který by měl likvidovat prosperující obchodníky s politikou i bídou. To je tedy od ANO ovšem jako rána na plexus solaris kapitálu a tak pravice unisono řve, organizuje pseudodemonstrace, jen aby si mohla ze státní kasy co nejvíce nasát. Kdo nechce vládu ANO, ten touží po české "ukrajině". Možná, že by se Moravané zaradovali, kdyby se zbavili pareazitující Prahy a mohli se vydat cestou míru a humanity. Ale proto přece Praha anektovala velká území Moravy (Dačicko, Slavonicko, Svitavsko, Moravskotřebovsko...( do lůna Čech) a nebo je kraj Vysočina krajem Moravským??? Tedy "samozvané kraje", "okupanti"...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak, nesvádějte všechno na Prahu. Podívejte se na ČSSD, podporu KDU-ČSL, odkud přitáhli mnozí nechvalně proslulí výlupci v dalších stranách. Morava má řádný kopec másla na hlavě.

   Smazat
  2. Ad 20:12. A že jsem poznámkou na závěr nadzvedl jen jednoho diskutujícího. Jenže Morava se těch blbců zbavuje tím, že je dovolí povýšit do funkce v Praze a proto tam ten koncentrát. Jistě caput regni za to nemůže, ale ty projevy "demokracie" jsou nejvášnivější ve Valdsteinu a na Václaváku či Staromáku. To už tradičně, i když nyní ne s podporou Hradu.

   Smazat
 18. řikam to u dlouhodobě radost by měli pražaci a staročeši stači juknout na ty cizaky cosi řikaji vlada když většina znich už leta letouci pochazi z chude moravy stejně jako je leta letouci čehuni ty chudaky moravsky dotuji ale opradvu vemte si zemana s babišem tupolanky hamtačka mirdu i smirkou džinsbira s šabatkovou i s rodinou a konečně se udělejte sami pro sebe a připojete se ke slovakum kam patřite česka matička konečně bude mit klidek pohodu a tabaček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 19.28
   Jsem všema deseti pro odtrhnutí Moravy od Čech. Škoda, že naši "bratři" Češi zavedli takové vyšší územně-správní celky, ve kterých se přirozená hranice stírá. Že by snad měli strach z moravistů? Nebo si nepřáli samosprávu Moravy? Myslím, že se Slováky by nám bylo líp. Čechům by nezbylo, než se přitulit k NSR.

   Smazat
  2. Ty jeden moravský vlastenče, raději se podívej, kolik ksindlu jste poslali do Práglu zastupovat Moravany.
   Udělej si seznam, porovnej velikost hlouposti a mizerného charakteru, pak se podívej do zrcadla a dej si pořádnou facku.

   Smazat
 19. Pane Ministře zahraničních věcí - pane Petříčku - moc Vám děkují, že za pomoci ČSSD jste dostal svojí funkci. Jsem nesmírně rád, že ČSSD se nedostala do Europarlamentu.

  OdpovědětSmazat
 20. Umouneni studaci si v praze zase honi trika uz ani sami neveri tomu co melou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.